Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.714
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
hudibitek kaže...

 Evo kak izgleda ekran kad se prikazuje siva na točno tom Philipsu. Ko voli samo naprijed!
Točkice su odsjaj lampica s bora.
Ja sam ga prije 9 mjeseci platio 3700kn u elipsu (nije bila nikakva akcija) tak da je ova cijena od 4500kn pljačka.

 Jesi li ga nosio u servis pošto je i dalje tvoj Phićo pod garancijom (2+3, ako ti je TV registriran na siteu)? Ako jesi, je li isplativ popravak, te ako nije, što ti predlažu kao zamjenu?

 

 Bez obzira na te točkice na slici, meni su Phillipsi, Hisensei i dalje bolji u odnosu na "muslimana" Grundiga.

 

P.S. Ako ga nisi nosio u servis, nipošto TV nemoj furati u Silnicu.....ljudi uglavnom imaju negativna iskustva, jedan lik na drugom forumu je napisao da je bolje TV odvesti u servis u centru Siska (inače i on je ovlašten za Phillips, samo ako vam je blizu), kaže da brzo vam opravi TV i gotova stvar. Ne znam koja je ulica, ali vjerovatno piše na brošuri s popisima ovl. servisa.

 

 Nosio sam ga u Elipso koji ga je vozio u Silnicu i rekli su da je s TV-om sve ok te da oni u par dana nisu mogli reproducirati problem koji sam naveo. A naveo sam ovu usranu uniformiranost ekrana i pucketanje plastike zbog toplinskog širenja/skupljanja. Hvala na preporuci servisa u Sisku. Tv ima još više od godine dana garancije i sigurno ću ga ak se situacija pogorša tamo odvesti.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...

Osobno mislim da je za TV najvažnije da se ne kvari i da ima ugrađen android. Običan narod voli kupit TV da je miran bar idućih 5-10 godina. Ja sam imao one RIZ drvene crno-bijele televizore... Slika OK, osim što nije u boji... TV me služio 20ak godina. Možda bi ga imao i danas da nije počeo dimiti nakon 20+ godina, pa smo ipak odlučili na onaj kockasti koji imamo i danas... Mene zanima kud ljudi sa "starim" kockastim i drugim televizorima. Meni je žao kupiti  TLC ili Philipsa Androida za 3k-4k kuna kad mi ovi kockasti još rade... Nikakvih problema nisu imali osim što se jednom daljinski pokvario... Ista stvar je i s računalima. Nakon mnogo godina što prođe i TVi i PCi postaju skoro bezvrijedni za prodaju, a opet jako skupo su plaćeni i ljudima se šteta rastati od njih... Kakva su vaša iskustva s oproštaljkama od starih ispravnih TVa i PCa....? Koja im je bila sudbina, gdje su završili? Inače na kompu koristim KODI i kad želim nešto streamati, neku seriju i film obično to radim preko kompa, a na TVu gledam osnovni paket programa što mi je i više nego dovoljno...

 

 kji se ne kvari i kako ces znati koji ce se pokvariti a koji nece. Statistika ti nista ne znaci jer prvo nemas statistiku za nove modele jer su novi a drugio sta ti znaci ako se kvari 0,1% ako si ti u tih 0,1%. Androdi koji traje 5-10 godina zaboravi... Trajace OIS ali nece aplikacije. fulao si obje karakteristike.... Puno bolje uzeti box andorid koji lako zamijenis nego gledati na tvu da li ima android..... A sto se tice kvara najvaznija ti je duzina garancije....

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

Puno bolje uzeti box andorid koji lako zamijenis nego gledati na tvu da li ima android..... A sto se tice kvara najvaznija ti je duzina garancije....

Najbolji izbor je običan Smart TV i još uz to Android Box? Ma nemoj....ljudi kupuju TV-ove sa Android OS-om da se ne muče sa hrpetinom daljinaca na stolu (ja osobno imam 4 no to mi ne smeta), manje zauzetih HDMI portova na TV-u i LAN portova na routeru/modemu/ONT-u. Drugo je kada ti je stari TV još uvijek odličan, pa ga moraš pretvoriti u smart....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miki1981 kaže...
razor1234 kaže...

Ja još uvjek cekam da lg 65 c2 padne ispod 11000.

Ali me zanima, sancta prodaje nove c2 kojima su mjenjani ekrani pa ne kuzim jel su to bili razbijeni ekrani ili je nesto drugo.

 

 To su servisirani uređaji kojima je mijenjan panel. ALi...jamstvo ide od dana prve neke kupnje, znači ako je to uređaj koji je kupljen npr u 11om mjesecu ti imaš jamstvo 2 godine od tog 11og mjeseca.

Tako da je upitna isplativost toga sada kad imaš 65C2 za 12500 kn novi zapakirani, sa punih 2 godine jamstva. Naravno ako MORA bit plaćanje karticom onda je razlika veća...

https://www.hardsoft.hr/lg-oled-tv-oled65c21la/157438/product/

Boris grozni kaže...
razor1234 kaže...

Ja još uvjek cekam da lg 65 c2 padne ispod 11000.

Ali me zanima, sancta prodaje nove c2 kojima su mjenjani ekrani pa ne kuzim jel su to bili razbijeni ekrani ili je nesto drugo.

 

 Pa ako je mijenjan cijeli panel kao da je bitno kaj je bilo! Sad je gore novi i imas cak skoro 2g garancije za 12000. Mozes samo cekati da padne atomska!

 Po meni se ne isplati za 500 kn razlike u cijeni ići na servisirani uređaj sa nešto kraćim jamstvom. To da je razlika 2000 kn pa ajde, ali za 500 kn...

 

Nisam ih mislio ni kupiti po toj cijeni jer se sigurne ne isplati, jedino me muci to sto su novi televizori, a vec su im mjenjani ekrani.

Ako su puknuli slucajno ekrani onda uredu, opet su preskupi, ali  nije valjda da neki vec imaju burn-in, a novi.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stigo mi jucer Samsung 50"q80b
pa sam mislio da kazem koju o njemu,jer u ovoj temi osim puno teoretiziranja ima jako malo reviewova tva.. Tv sam uzimo preko prosat trgovine u cistoj email komunikaciji i moram rec da su bili vrlo korektni (tv je placen bez dodatnih troskova dostave) i da je zasad proslo sve ok..

Iako je samo 50" kutija u kojoj je doso je ogromna te ima dosta mesa od upakiranog stiropora, tv ima neku zastitnu stiropor like lajsnu s svake strane ekrana po cjeloj "visini" plus zastitnu foliju naljepljenu.. Postolje mu je on nekog celika i teze je od cjelog tv.. Nakon 42" plazme, mislio sam da ce promjena velicine bit marginalna (tv je bio namjenjen spavacoj samo za netflix,i nakon zeninog negodovanja zavrsio u dnevnoj) al moram naglasit da na neka 2,8m udaljenosti od ekrana,promjena velicine je poprilično osjetna, i sad se dvoumim dal ga kasnije upgradeat s 55" il ipak ic na 65"..

Nisam puno cacko po njemu,al sam na prvu zadovoljan i tizenom,te kvalitetom slike, je da iptv nije na razini plazme al nije ni loš, a Netflix (ono sto sam uspio malo pogledat) je čisto ok..
Moram napomenuti da me jos jeb.. motion jer ne kuzim di se to namjesta i da se moram malo poigrat postavkama slike.. Daljinac mi je bomba iako sam bio jako skeptičan u vezi njega..Metalni je i malo tezi pa je super feeling i imam neki osjecaj vece kvalitete od npr firestickovog.. Ne kuzim sta Grozni kenja o VA panelima,jer ja sam poprilično zadovoljan za sada..
Ako bas, bas ne sjedite jako daleko od tv 4m+ ,stvarno vam je bolje ic na manju dijagonalu a kvalitetniji tv..Mislim da ovaj tv vrijedi svih 4315kn.. P.s Bio sam se jako bojao QC i kakav cu tv dobit,al mi se na prvu sve cini poprilicno kvalitetno i bez mana . Ako kog sta zanima neka me pita..

lp
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja osobno imam tri tv-a u kući i svi su androidi (dva Philipsa i TCL) prvenstveno zbog Tvmate aplikacije koja je samo na androidu...tako da smo svi doma općenito naučeni na Android i nitko ne bi mijenjao sustav niti pod radno.Imam i pravi crtificirani android box koji mi je za projektor (nedavno ga s alija uzeo).Ljudi općenito misle da izbor OS-a televizora nije bitan , meni i mojima doma je itekako bitan, nekim mojim frednovima isto tako, punac isto na Android tv-u....ne kažem da Tizen i WEB-os su loši sustavi dapače ali sve što ima tamo ima i na Androidu a tamo nema sve kao i na Androidu jer se aplikacije prvo rade za Android pa onda za druge.Ako se ne varam WEB-os je zapravo još davno LG kupio od HP-a jer su oni odustali od njega tako da su kupili novi proizvod koji su onda dalje "brusili"....

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko su ti stari ti Android TV-i ?
Mene zanima kako danas rade neki Android TV-i iz recimo 2016. godine..
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...

Osobno mislim da je za TV najvažnije da se ne kvari i da ima ugrađen android. .....

 

 

Vavoom kaže...
Posmatrač kaže...

Puno bolje uzeti box andorid koji lako zamijenis nego gledati na tvu da li ima android..... A sto se tice kvara najvaznija ti je duzina garancije....

Najbolji izbor je običan Smart TV i još uz to Android Box? Ma nemoj....ljudi kupuju TV-ove sa Android OS-om da se ne muče sa hrpetinom daljinaca na stolu (ja osobno imam 4 no to mi ne smeta), manje zauzetih HDMI portova na TV-u i LAN portova na routeru/modemu/ONT-u. Drugo je kada ti je stari TV još uvijek odličan, pa ga moraš pretvoriti u smart....

 Čitati sa razumijevanjem je opčigledno prekoplikovano...

1. referirao sam se na njegovu konstataciju da je NAJVAŽNIJE  da se ne kvari i da ima android. Nije najvažnije. Prvo nikako ne možeš znati a drugo se lako nadoknadi.... Garancija i kvalitet slike su najvažniji. Prvo je rješenje za kvarove a drugo ne možeš nadoknaditi.

 

2. Gdje sam ja rekao najbolji???????? Rekao sam puno bolji......

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najvise upita na ovom forumu za Android Os sam dobio u vezi mogucnosti reproduciranja piratskog sadrzaja.

Globalna situacija je da je bitno da tv podrzava sve bitne streaming servise...99% scenarija koristenja sto se tice filmova ili serija.

Vrlo pozitivna stvar kod Androida je nadogradnja OSa kroz vrijeme a vrlo negativna je sto i dalje imate taj prvotni hardver u TVu pa se to sve vrlo uspori sto je OS "veci" i zahtijevniji.

 

Takodjer su i FW updateovi OSa daleko sporiji u dolasku na Androidima radi visestruke verifikacije itd.

To se najbolje vidi na primjeru Sonya gdje se zna cekat mjesece pa i duze za fix nekakve greske isl.

 

Nista nije savrseno nazalost.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam za sad u 6mj dobio na Grundigu s Android 9 sustavom 3 nadogradnje, uglavnom nista primjetno bolje a jos bitnije ni gore!

Moj PC  
2 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Havo kaže...
Koliko su ti stari ti Android TV-i ?
Mene zanima kako danas rade neki Android TV-i iz recimo 2016. godine..

 Kod klinca u sobi mi je Philips iz 2018 godine i sve aplikacije rade kao i prvog dana , TCL mi je mali tv za moju sobu prije cca 1.5 godinu kupljen , a u dnevnoj mi je 65OLED706 cca 1.5 godinu za sada tri updatea stigla....uglavnom više tv-i zastarjevaju zbog promjena HDMI standarda a manje ih "muči" update androida...prije im elektronika ili panel rikne nego im je OS neslužljiv....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slažem se većina aplikacija tipa KODI-a ima verzije za različite sustave androida. Ako se TV updatea, nema problema... Mjeseci, pa čak ni godina kaskanja programima ne igra neku ulogu. Ne znam kako je s BOXovima i Firestickovima  i ima li kod njih opcija samonadogradnje verzije androida. Ako nema onda je to veliki problem. Većina ljudi u RH je siromašna, u većoj ili manjoj mjeri i želi da kad nešto kupi to traje. Također, većina naših građana nema volje ni znanja ručno nadograđivati bilo što...

Slažem se da ugrađeni Android ima vrlina i mana. S jedne strane imaš sve na jednom mjestu i samo se updatea, a opet s druge strane onima koji često mijenjaju TVe zgodan je Android Box ili Stick jer se može priključiti na svaku novu televiziju, bez obzira koji ima sustav na sebi.

Ipak, Boxovi i Stickovi su relativno skupi ako se uzimaju odvojeno od TVa i pitanje je što je bolje... Osobno mislim ako već imaš izbor izabrati TV sa Androidom ili sa nekim drugim operativnim smart sustavom, logika navodi android kao izbor. Svjedoci smo odluke EUa da će ubuduće svi punjači za mobitele, tablete i sl. morati imati isti ulaz. Da sam ja u EU parlamentu predložio bi da svaki Smart TV prijemnik mora imati Android sustav.

Kapitalizam je surov sustav, naš narod je sirotinja i većina građana RH ne gleda niti jednu legalnu platformu(Netflix, HBO, Amazon, Disney...) već se koristi polulegalnim i ilegalnim sredstvima kako bi pogledali neki film i seriju.

Ne bih detaljnije ulazio u to, ima li onaj koji je (ne svojom krivnjom) siromašan pravo nalaziti besplatne alternative(moje osobno mišljenje je da ima).

Ispričavam se na eventualno predugom tekstu, ali svi mi znamo zašto 99% punoljetnih ljudi koristi android sustave... Dok se klinci znaju i poigrati, odrasli ih koriste za neke sasvim druge svrhe.

Nisam zadovoljan zašto novi TV prijemnici ne rade bez kvara po 15-20 godina kao što su to nekad mogli stari dobri RIZovi i Iskrini televizori... Ja TV koristim od tih dana i imam dojam da stariji TV uređaji duže traju. Također imam SABA TV od 30+ kila i 1m2 koji također radi... Ista stvar je bila sa svom elektronikom(hladnjacima, zamrzivačima, štednjacima, bojlerima, možda čak i automobilima).

Dakle ostajem kod mišljenja da je prosječnom građaninu RH najvažnije da mu TV što duže potraje (po mogućnosti bez kvarova) i naravno da ima Android kako bi mu besplatno(ako ne računamo da je TV malo skuplji od onoga bez androida) proširio vidike i omogućio da gleda serije i filmove koje želi i kad želi. Ove starije naslove ne omogućuju čak ni plaćene platforme(ne znam da Amazon emitira Lovejoya, Kafić Uzdravlje, Mućke), a s druge strane i najnoviji naslovi dođu prije na streaming izvore nego na naše "dalekovidnice" kao što ih neki picajzllingvisti nazvaše.

 

Oprostite na dužini teksta, ali stvarno sam imao potrebu podijeliti neka svoja razmišljanja. Slažem se da je teško ustanoviti koliko će koji TV trajati bez kvara, ali ja i danas vjerujem da će Končarev hladnjak(iako nije kvalitetan kao prije) vjerovatno duže trajati od nekog što se proizvodi u Kini(a to je 90% njih)... U današnje vrijeme kad svi TVi koriste manje više iste kineske panele, čovjeku dođe kupiti neki Gorenje ili Končar TV :) Stariji će razumjeti, a mlađi neka pitaju starije.

U jednom podstanarskom stanu sam vidio Obodin hladnjak(mislim da je to crnogorski) star preko 60 godina koji je radio bez kvara sve te godine i hladio isto kao i prvog dana. Eto, toliko o tome koliko se nekvalitetno danas radi, samo da bi se novo kupovalo.(Fiću i Stojadina da i ne sponjem, ima njih koji i danas voze :) )

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 0:52 (Croman2).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...

Slažem se većina aplikacija tipa KODI-a ima verzije za različite sustave androida. Ako se TV updatea, nema problema... Mjeseci, pa čak ni godina kaskanja programima ne igra neku ulogu. Ne znam kako je s BOXovima i Firestickovima  i ima li kod njih opcija samonadogradnje verzije androida. Ako nema onda je to veliki problem. Većina ljudi u RH je siromašna, u većoj ili manjoj mjeri i želi da kad nešto kupi to traje. Također, većina naših građana nema volje ni znanja ručno nadograđivati bilo što...

Slažem se da ugrađeni Android ima vrlina i mana. S jedne strane imaš sve na jednom mjestu i samo se updatea, a opet s druge strane onima koji često mijenjaju TVe zgodan je Android Box ili Stick jer se može priključiti na svaku novu televiziju, bez obzira koji ima sustav na sebi.

Ipak, Boxovi i Stickovi su relativno skupi ako se uzimaju odvojeno od TVa i pitanje je što je bolje... Osobno mislim ako već imaš izbor izabrati TV sa Androidom ili sa nekim drugim operativnim smart sustavom, logika navodi android kao izbor. Svjedoci smo odluke EUa da će ubuduće svi punjači za mobitele, tablete i sl. morati imati isti ulaz. Da sam ja u EU parlamentu predložio bi da svaki Smart TV prijemnik mora imati Android sustav.

Kapitalizam je surov sustav, naš narod je sirotinja i većina građana RH ne gleda niti jednu legalnu platformu(Netflix, HBO, Amazon, Disney...) već se koristi polulegalnim i ilegalnim sredstvima kako bi pogledali neki film i seriju.

Ne bih detaljnije ulazio u to, ima li onaj koji je (ne svojom krivnjom) siromašan pravo nalaziti besplatne alternative(moje osobno mišljenje je da ima).

Ispričavam se na eventualno predugom tekstu, ali svi mi znamo zašto 99% punoljetnih ljudi koristi android sustave... Dok se klinci znaju i poigrati, odrasli ih koriste za neke sasvim druge svrhe.

Nisam zadovoljan zašto novi TV prijemnici ne rade bez kvara po 15-20 godina kao što su to nekad mogli stari dobri RIZovi i Iskrini televizori... Ja TV koristim od tih dana i imam dojam da stariji TV uređaji duže traju. Također imam SABA TV od 30+ kila i 1m2 koji također radi... Ista stvar je bila sa svom elektronikom(hladnjacima, zamrzivačima, štednjacima, bojlerima, možda čak i automobilima).

Dakle ostajem kod mišljenja da je prosječnom građaninu RH najvažnije da mu TV što duže potraje (po mogućnosti bez kvarova) i naravno da ima Android kako bi mu besplatno(ako ne računamo da je TV malo skuplji od onoga bez androida) proširio vidike i omogućio da gleda serije i filmove koje želi i kad želi. Ove starije naslove ne omogućuju čak ni plaćene platforme(ne znam da Amazon emitira Lovejoya, Kafić Uzdravlje, Mućke), a s druge strane i najnoviji naslovi dođu prije na streaming izvore nego na naše "dalekovidnice" kao što ih neki picajzllingvisti nazvaše.

 

Oprostite na dužini teksta, ali stvarno sam imao potrebu podijeliti neka svoja razmišljanja. Slažem se da je teško ustanoviti koliko će koji TV trajati bez kvara, ali ja i danas vjerujem da će Končarev hladnjak(iako nije kvalitetan kao prije) vjerovatno duže trajati od nekog što se proizvodi u Kini(a to je 90% njih)... U današnje vrijeme kad svi TVi koriste manje više iste kineske panele, čovjeku dođe kupiti neki Gorenje ili Končar TV :) Stariji će razumjeti, a mlađi neka pitaju starije.

U jednom podstanarskom stanu sam vidio Obodin hladnjak(mislim da je to crnogorski) star preko 60 godina koji je radio bez kvara sve te godine i hladio isto kao i prvog dana. Eto, toliko o tome koliko se nekvalitetno danas radi, samo da bi se novo kupovalo.(Fiću i Stojadina da i ne sponjem, ima njih koji i danas voze :) )

Ti kao da zivis u paralelnom svemiru, ili si zaglavio u prostor vremenu 90-tih.

 

Sto se tice androida, zapravo ne znam od kud ljubav prema androidu, koji je nekakav progresivno moderan OS. Android je u usporedbi sa svim drugim TV OS-evima tipa webOS ili tizian zapravo puno losiji OS u vecini stvari osim u mogucnosti instalacije razne palete ilegalnog streaming softvera. Druga stvar koje se mogu sjetiti je i to da je relativno lakse isprogramirati nekakav app za android nego za tizian, ali sumnjam da ljubav potjece ovde iz nekakve inzinjerske perspektive.

 

Ali iz perspektive imaginarnih ljudi o kojima ovdje pricas, siromasnima (i vjerovatno penzionerima?), njima android zapravo nista ne znaci i vjerovatno za taj pojam nisu ni culi, niti mogu iskoristiti ikakve komparativne prednosti takvog OS-a.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Croman2 kaže...

....

 

Ti kao da zivis u paralelnom svemiru, ili si zaglavio u prostor vremenu 90-tih.

 

Sto se tice androida, zapravo ne znam od kud ljubav prema androidu, koji je nekakav progresivno moderan OS. Android je u usporedbi sa svim drugim TV OS-evima tipa webOS ili tizian zapravo puno losiji OS u vecini stvari osim u mogucnosti instalacije razne palete ilegalnog streaming softvera. Druga stvar koje se mogu sjetiti je i to da je relativno lakse isprogramirati nekakav app za android nego za tizian, ali sumnjam da ljubav potjece ovde iz nekakve inzinjerske perspektive.

 

Ali iz perspektive imaginarnih ljudi o kojima ovdje pricas, siromasnima (i vjerovatno penzionerima?), njima android zapravo nista ne znaci i vjerovatno za taj pojam nisu ni culi, niti mogu iskoristiti ikakve komparativne prednosti takvog OS-a.

 Sta pričati sa čovjekom koji kvalitet slike na tvu uopšte ne spominje......

neka kupi CRT na pijaci i miran....

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije mi uopće jasna ova rasprava o os-ovima.

 

Oćeš WebOS ili Tizen? Uzmi LG ili Samsung

Hoćeš Android - uzmi gotovo bilo šta drugo. Ionako većina drugih normalnijih brandova ima Android (Sony, Philips, Grundig, TCL) pa čak i Vestel klonovi (Hitachi, JVC, Toshiba, low-end Panasonici i slično).

 

"Običan" smart tv ionako polako ide u povijest i sve manje ga ima, jer proizvođačima je lakše uzeti gotov sistem (Android) nego raditi nešto svoje, a i ljudi više vole OS sa većim izborom aplikacija.

 

Tu su jedino ružno pače ostali Hisense sa svojim Vida sranjem i Panasonic high end modeli. I nekolicina noname low end brendova koje ne treba ni gledati...

 

Prošla su vremena kad si mogao birati Android ili kvalitetniji ekran bez Androida pa upiknuti box...

 

A Android ako ne valja i ako je spor onda se lako kupi box. Makar po kojem god Android sustavu sam prčkao zadnjih par godina (Sony, Grundig, TCL, Philips) su bili više nego dovoljni za normalnu upotrebu i za 90% korisnika.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Repko kaže...
Philips OLED 65 707, Android 11. Spojen je wifijem ili kablom svejedno, ali nikako ne uspijevam projicirati zaslon laptopa na tv. Ima li itko neki prijedlog sto da pokusam? Kad stisnem Win+K ne izbaci mi moj tv na listi.

 Kad ste se dotakli OS od Tv-a, ima li netko iskustva sa ovime jer mi nije jasno kako ne radi. Dakle htio bih bežično castati zaslon laptopa na Tv, ali mi laptop ne pronalazi Tv na Win+K listi

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jeli netko ima možda ovaj model TCL 43P731?

Općenito, dali izbjegavati TCL? 

Vidim da je relativno jeftin, 290 Eura klub cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Repko kaže...
Repko kaže...
Philips OLED 65 707, Android 11. Spojen je wifijem ili kablom svejedno, ali nikako ne uspijevam projicirati zaslon laptopa na tv. Ima li itko neki prijedlog sto da pokusam? Kad stisnem Win+K ne izbaci mi moj tv na listi.

 Kad ste se dotakli OS od Tv-a, ima li netko iskustva sa ovime jer mi nije jasno kako ne radi. Dakle htio bih bežično castati zaslon laptopa na Tv, ali mi laptop ne pronalazi Tv na Win+K listi

 Vjerojatno imaš na laptopu neku drugu opciju kako da to napraviš. Moj ima tipku na kojoj imaš mogućnost cast i to ti je to. Ja recimo ne znam koja ti je to tipka Win - ja je nemam. Znači probaj drugačije.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...
Repko kaže...
Repko kaže...
Philips OLED 65 707, Android 11. Spojen je wifijem ili kablom svejedno, ali nikako ne uspijevam projicirati zaslon laptopa na tv. Ima li itko neki prijedlog sto da pokusam? Kad stisnem Win+K ne izbaci mi moj tv na listi.

 Kad ste se dotakli OS od Tv-a, ima li netko iskustva sa ovime jer mi nije jasno kako ne radi. Dakle htio bih bežično castati zaslon laptopa na Tv, ali mi laptop ne pronalazi Tv na Win+K listi

 Vjerojatno imaš na laptopu neku drugu opciju kako da to napraviš. Moj ima tipku na kojoj imaš mogućnost cast i to ti je to. Ja recimo ne znam koja ti je to tipka Win - ja je nemam. Znači probaj drugačije.

 Ili imaš na stranici kad otvoriš bilo što ako koristiš Google Chrome gore desno tri točke, stisni i ukazat će se cast i trebao bi ti se ukazati tvoj TV, a dalje znaš.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...
zaboravni12 kaže...
Repko kaže...
Repko kaže...
Philips OLED 65 707, Android 11. Spojen je wifijem ili kablom svejedno, ali nikako ne uspijevam projicirati zaslon laptopa na tv. Ima li itko neki prijedlog sto da pokusam? Kad stisnem Win+K ne izbaci mi moj tv na listi.

 Kad ste se dotakli OS od Tv-a, ima li netko iskustva sa ovime jer mi nije jasno kako ne radi. Dakle htio bih bežično castati zaslon laptopa na Tv, ali mi laptop ne pronalazi Tv na Win+K listi

 Vjerojatno imaš na laptopu neku drugu opciju kako da to napraviš. Moj ima tipku na kojoj imaš mogućnost cast i to ti je to. Ja recimo ne znam koja ti je to tipka Win - ja je nemam. Znači probaj drugačije.

 Ili imaš na stranici kad otvoriš bilo što ako koristiš Google Chrome gore desno tri točke, stisni i ukazat će se cast i trebao bi ti se ukazati tvoj TV, a dalje znaš.

Ma dobro to iz Google Chrome, to mi radi i tako koristim, ali me zanima Windows cast.

Win tipka ti je prva desno pokraj lijevog CTRL-a, pa kad stisneš to i K izbaci ti prozorcic u kojem trebaš odabrati TV i onda se zaslon tvog laptopa pokaže na TVu. 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Repko kaže...
...

Ma dobro to iz Google Chrome, to mi radi i tako koristim, ali me zanima Windows cast.

Win tipka ti je prva desno pokraj lijevog CTRL-a, pa kad stisneš to i K izbaci ti prozorcic u kojem trebaš odabrati TV i onda se zaslon tvog laptopa pokaže na TVu. 

 

Meni ne radi Win cast sa Philipsom PUS8506/12. Još jedno razočaranje. :)

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Ne kuzim sta Grozni kenja o VA panelima,jer ja sam poprilično zadovoljan za sada..
lp

Grozni Boris mulja da su VA paneli čista katastrofa i da TV-e sa istim treba izbjegavati, isti takođe mulja da Grundig/Beko koristi IPS matrice koje su kao 100x bolje od VA, te ih tako pokušava svima uvaliti. Isto govori da uz tog muslimana Grundiga ima i Samsungove QLED te LG OLED modele (vjerovatno istih su dimenzija), naravno najljepša mu slika na Grundaču, no to nije istina jer sam na prošloj stranici pisao da sam nedavno u Elipsa uspoređivao TV-e i da je samo na Grundigu užasna, "pastelizirana" slika u odnosu na Sony Braviu, Phillipsa, LG-a, čak i Hisensea.

 

Koliko znam, IPS panele više nitko ne koristi, osim mislim LG-a za monitore i neke modele TV-a, dok ovo šta Boris piše - čista laž.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 13:59 (Vavoom).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kolko sam ja skuzio ips ima bolji kut i valjda jacu svjetlinu . ips il Ads paneli su recimo u svim Samsung q80b tvi osim 50" i valjda 80/85" nisam siguran.al gurat grunding kao neki ludilo brend je smijeh .
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobro ljudi, što ste navalili sad svi na Borisa, ja mislim da je čovjek stvarno zadovoljan sa svojim Grundigom i da je tv za ono što on gleda u nekim stvarima bolji od npr. mojeg Sonya ili nečijeg lg-a i zato ga preporučuje onima koji bi nešto slično gledali. Eto, npr. ja sam prije imao Philips ips iz 2016. i u jednoj je stvari bio bolji od novog Sony va. Bio sam nedavno kod sestre, ima Grundiga i ja sam se divio kako ima dobru sliku na običnim digitalnim kanalima, jer samo to i gleda tako da....... se slažem da je Grundig sa 5 god. garancije možda i najbolja opcija.

On je vjerojatno imao sreće pa je dobio tv sa dobrim ekranom i nema nikakvih problema sa os-om i s obzirom na cijenu koju je platio normalno da je oduševljen, pa ga shvatite.  Jedino što on malo pretjeruje pa preporuča i onima koji traže nešto više od tv-a, a i spremni su zato platiti više.

Malo tolerancije, to je samo forum, što više razmjene mišljenja, to više se može naučiti.

 
2 5 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
R3nchi kaže...
Ne kuzim sta Grozni kenja o VA panelima,jer ja sam poprilično zadovoljan za sada..
lp

Grozni Boris mulja da su VA paneli čista katastrofa i da TV-e sa istim treba izbjegavati, isti takođe mulja da Grundig/Beko koristi IPS matrice koje su kao 100x bolje od VA, te ih tako pokušava svima uvaliti. Isto govori da uz tog muslimana Grundiga ima i Samsungove QLED te LG OLED modele (vjerovatno istih su dimenzija), naravno najljepša mu slika na Grundaču, no to nije istina jer sam na prošloj stranici pisao da sam nedavno u Elipsa uspoređivao TV-e i da je samo na Grundigu užasna, "pastelizirana" slika u odnosu na Sony Braviu, Phillipsa, LG-a, čak i Hisensea.

 

Koliko znam, IPS panele više nitko ne koristi, osim mislim LG-a za monitore i neke modele TV-a, dok ovo šta Boris piše - čista laž.

 Tata ti laže, nigdje ja nisam napisao da je bilo šta bolje od Oleda. Naravno da su Va matrice katastrofa kad jesu pogotovo kod pokreta gdje odma iskacu svi problemi, pogledaj bilo koju recenziju i zbroji sve, IPS je jednostavno superioraniji u jedno 10 specki naspram te jedne prednosti kod Va(kontrast)! To što si ti usporedivao sliku u trgovini sve nam govori sto si vidio, dakle  jedno veliko NIŠTA! To kaj su tebi uvalili jeftinije a gore je tvoj odabir.

R3nchi kaže...
Kolko sam ja skuzio ips ima bolji kut i valjda jacu svjetlinu . ips il Ads paneli su recimo u svim Samsung q80b tvi osim 50" i valjda 80/85" nisam siguran.al gurat grunding kao neki ludilo brend je smijeh .

 Gore je sve napisano, ne guram ja Grundig u nikakv ludi brend vec iskljucivo kao odlican odabir od 3000-5000kn naspram bilo kojeg Va panela u 50/55" varijanti. Stovise frend je imao neki high end VA jos dok Oledi nisu uzeli maha i to je tada bio najbolji VA TV uopce(nemrem se sjetiti modela) i taj je model imao problema u tamnim scenama gdje se slika vukla po ekranu pogotovo tamni djelovi, hvala ali nebi.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
Repko kaže...
...

Ma dobro to iz Google Chrome, to mi radi i tako koristim, ali me zanima Windows cast.

Win tipka ti je prva desno pokraj lijevog CTRL-a, pa kad stisneš to i K izbaci ti prozorcic u kojem trebaš odabrati TV i onda se zaslon tvog laptopa pokaže na TVu. 

 

Meni ne radi Win cast sa Philipsom PUS8506/12. Još jedno razočaranje. :)

Je to radi za mozzilu firefox*

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2023 19:53 (Kobajagi).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
Vavoom kaže...
R3nchi kaže...
Ne kuzim sta Grozni kenja o VA panelima,jer ja sam poprilično zadovoljan za sada..
lp

Grozni Boris mulja da su VA paneli čista katastrofa i da TV-e sa istim treba izbjegavati, isti takođe mulja da Grundig/Beko koristi IPS matrice koje su kao 100x bolje od VA, te ih tako pokušava svima uvaliti. Isto govori da uz tog muslimana Grundiga ima i Samsungove QLED te LG OLED modele (vjerovatno istih su dimenzija), naravno najljepša mu slika na Grundaču, no to nije istina jer sam na prošloj stranici pisao da sam nedavno u Elipsa uspoređivao TV-e i da je samo na Grundigu užasna, "pastelizirana" slika u odnosu na Sony Braviu, Phillipsa, LG-a, čak i Hisensea.

 

Koliko znam, IPS panele više nitko ne koristi, osim mislim LG-a za monitore i neke modele TV-a, dok ovo šta Boris piše - čista laž.

 Tata ti laže, nigdje ja nisam napisao da je bilo šta bolje od Oleda. Naravno da su Va matrice katastrofa kad jesu pogotovo kod pokreta gdje odma iskacu svi problemi, pogledaj bilo koju recenziju i zbroji sve, IPS je jednostavno superioraniji u jedno 10 specki naspram te jedne prednosti kod Va(kontrast)! To što si ti usporedivao sliku u trgovini sve nam govori sto si vidio, dakle  jedno veliko NIŠTA! To kaj su tebi uvalili jeftinije a gore je tvoj odabir.

R3nchi kaže...
Kolko sam ja skuzio ips ima bolji kut i valjda jacu svjetlinu . ips il Ads paneli su recimo u svim Samsung q80b tvi osim 50" i valjda 80/85" nisam siguran.al gurat grunding kao neki ludilo brend je smijeh .

 Gore je sve napisano, ne guram ja Grundig u nikakv ludi brend vec iskljucivo kao odlican odabir od 3000-5000kn naspram bilo kojeg Va panela u 50/55" varijanti. Stovise frend je imao neki high end VA jos dok Oledi nisu uzeli maha i to je tada bio najbolji VA TV uopce(nemrem se sjetiti modela) i taj je model imao problema u tamnim scenama gdje se slika vukla po ekranu pogotovo tamni djelovi, hvala ali nebi.

Ne baljezgaj, i IPS panel ima ogromnih problema u tamnim scenama bas zbog niskog kontrasta i cak bi rekao da ghosting kod VA panela je daleko manji problem nego nedostatak kontrasta kod tamnih scena, gdje to kod ips panela izgleda jako, jako lose.

 

Obje tehnologije su vise kao prelazne tehnologije prema oled-u jer koncept pozadinskog osvjetljenja kao takav je u principu promasaj.

 

IPS panel je dobra stvar u odredjenim upotrebama. Recimo za bilo kakav javni prostor (kafic, prezentacijska sala etc..) ja bi uvijek odabrao IPS panel. Sa druge strane za dnevni boravak je u principu bolji VA panel, jer u vecoj mjeri kompenzira probleme pozadinskog osvjetljenja panela. 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...
Repko kaže...
...

Ma dobro to iz Google Chrome, to mi radi i tako koristim, ali me zanima Windows cast.

Win tipka ti je prva desno pokraj lijevog CTRL-a, pa kad stisneš to i K izbaci ti prozorcic u kojem trebaš odabrati TV i onda se zaslon tvog laptopa pokaže na TVu. 

 

Meni ne radi Win cast sa Philipsom PUS8506/12. Još jedno razočaranje. :)

 Zvao sam Philips podršku i nakon dodatnog guglanja saznao da je Android 6 maknuo opciju Miracast (što je u biti Wifi standard za cast između windowsa i tv -> laički rečeno). Ako se želi castati ekran windowsa, može se jedino iz browsera (mislim da moraju biti na bazi chrome-a) i onda se odabere opcija za cast cijelog ekrana ili samo tab-a. Malo je glupo što su to maknuli jer Miracast radi offline, dok Chromecast radi samo dok je spojen na internet.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim vas za pomoć jer se nalazim pri izboru novog tv-a.
Tv bi se gledao sa cca 3 metra udaljenosti. Od sadržaja najbitnije mi je gledanje filmova i serija u mraku, kao i sport. Dvoumim se između dva Sony LED tv-a.

Prvi je veći 75" model iz 2021. godine KD75X89JAEP https://www.sony.hr/electronic...ri/x89j-series/buy/kd75x89jaep i njega mogu nabaviti za 1.200 EUR.

Drugi je manji 65" model iz 2022. XR65X94KAEP https://www.sony.de/store/prod...c-Range-HDR-Smart-TV-Google-TV i on bi me koštao 1.000 EUR plus cca. 50 EUR prijevoza iz inozemstva.

Usporedba modela iz tih serija: https://www.displayspecificati...s.com/en/comparison/99b5232795

Po meni, prednost prvog modela je samo u 10" većoj dijagonali. Kod drugog me privlači lokalno zatamnjenje, bolji procesor, 150 EUR manja cijena i to što je godinu dana noviji model.

Budući da nikada nisam imao TV sa lokalnim zatamnjenjem, je li to tolika prednost da zbog njega žrtvujem 10" dijagonalu? Kakva je slika u mraku na ovoj seriji X89J što se tiče crne boje? Jako mi je bitno da crna nije siva kao na mom sadašnjem tv-u. I je li ovaj drugi, noviji TV puno bolji? Unaprijed hvala svima na pomoći.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A vidjet će se razlika, pogotovo kod HDR sadržaja. I jača serija ima bolji procesor za obradu.

Mislim da za 3m udaljenost je 65" dovoljno.

Ja osobno bi još uzeo u obzir TCL C835. Ima jedno 10x više zona od Sony X93 jer je miniLED. Dosta hvaljen model po recenzijama kao best buy u LCD kategoriji. Ima nekih forumaša koji su ga uzeli pa možeš pitati za iskustva

 

https://pevex.hr/qled-tv-tcl-65c831-uhd-dvb-t2-s2-android-mini-led

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 16:00 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice