Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.237
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pogledaj što se pisalo ovdje, mislim da se spominjao hisense oled i philipsov takodjer

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne želim ponovo spamat sa svojim problemima sa C2..No primijetio sam potencijalni novi problem... Navečer kad ugasim TV nakon cjelodnevnog korištenja, unutar 5 minuta od gašenja ,donji dio ekrana bljesne... To sam primijetio bar dvaput...99% sam siguran da to nije normalno... Kad se desi bljesak, k'o da se čuje onaj škljoc u TV-u kao kad ga pališ... Imam uključenu funkciju always ready... Ako ima neka druga podtema vezano za probleme TV-a, neka netko stavi link, da ne gnjavim ovdje.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 9:06 (bore1989).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Ne želim ponovo spamat sa svojim problemima sa C2..No primijetio sam potencijalni novi problem... Navečer kad ugasim TV nakon cjelodnevnog korištenja, unutar 5 minuta od gašenja ,donji dio ekrana bljesne... To sam primijetio bar dvaput...99% sam siguran da to nije normalno... Kad se desi bljesak, k'o da se čuje onaj škljoc u TV-u kao kad ga pališ... Imam uključenu funkciju always ready... Ako ima neka druga podtema vezano za probleme TV-a, neka netko stavi link, da ne gnjavim ovdje.

Bore poslao si mi 7 istih poruka u inbox....

To ti je vjerovatno kratki pixel refresh koji traje oko 7 minuta nakon sto ugasis tv.

Pisao sam vec o tome vise puta pa necu ponavljat opet.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svaki put mi je reklo failed delivery, a ja samo klikao...izvini
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, može pomoć ili savjet što mi je činiti...

Naime, na e-kupi sam za BlackFriday ubo odličnu(za mene) ponudu za TCL 65" c73,  bilo je 30% popusta.

Uređaj sam kupio, platio na Diners, a tjedan dana nakon toga dobio odgovor kako uređaj neće biti dostupan do sredine 12.mj., nudili se mi 2 loše zamjene, a u niti jednom trenu povrat novca (pretpostavljam da to ne ide samo tako ako je Diners već terećen za iznos)...ponude sam odbio, ali sam ih isto tako upozorio da ne želim dočekati navedeni datum s obavijesti kako uređaj više neće uopće biti dostupan, i da mi nude opcije bez popusta po standardnoj cijeni, jer ni traženi uređaj nisam "kupio" po normalnoj cijeni.

Također sam ih upozoravao da ne bih volio propustiti ponude za ostale uređaje na drugim shopovima dok traje BlackFriday ludnica, uvjeravali su me samo da je potrebno strpiti se.

 

Uz sve to, i moje sumnje, čak sam i probao uzeti drugi uređaj na drugoj stranici ali nisam mogao jer mi iznos odobren na dinersu nije dopuštao...na e-kupi su me već teretili za 4800 kn...

 

Danas uz moj upit, i njihov odgovor da čekaju zadužene odjele odgovor...dolazi i onaj očekivani odgovor, da uređaj neće još neko vrijeme biti na stanju, i da odaberem neki iz njihove ponude, naravno, o popustima nama govora.

 

 

Srry na podužem postu, ali sam prevaren poprilično, lažno oglašavanje itd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako ti ne mogu isporučiti ono što si naručio, opcije su ili da ti ponude alternativu (koja tehničkim karakteristikama mora biti jednaka ili bolja od onoga što si odabrao) ili potpuni povrat novca. par mailova, spominjanje agencije za zaštitu potrošača i državnog inspektorata i lako će se riješiti

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nemoj samo na finjaka s njima...platio si za taj TV, a ne neki drugi... Ako ga nemaju, traži povrat novaca i prijeti se ... Tako i moji kod dostava znaju muljat, pa kad im se zaprijeti, sve se može.
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čitao sam dosta za Hisense, no i dalje sam skeptičan.
Da li bi preporučio nešto od LG-a ili Samsunga u tom cijenovnom razredu?
LG imam i trenutno, no godine su ga pregazile..
Hvala svejedno :)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Eh to mijenja situaciju značajno ,ako C1 nema 2+3 ili nemaš mogućnost dokupiti po nekoj razumnoj cijeni , B2 bi bio mudriji izbor . Jednostavno OLED sa 2godine garancije po  meni ne dolazi u obzir . I  za svoj sam dokupio +3g  G6 produženu  garanciju za 150 markica ( malo manje od 80e ) 

 LG HR kaže da ima besplatno produzeno jamstvo. Do kraja godine akcija

 

https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2022-jesen

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam u BiH pa nisam upoznat , a i  kolega je već kupio B2  . u svakom slučaju nekom će možda  biti koristan info 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ha nemaš ništa od oleda, samo *po meni* televizore s inferiornim panelima za tu cijenu u usporedbi s hisensom i njihovim oledom

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko sam gledao 2+3 akcija se priznaje samo ako se TV kupi od ovlaštenog prodavača LG-a, što bi trebalo biti naznačeno kada se kupuje. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima neki bestbuy model od 75" a da ne prelazi više od 7000 Kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Htio bi spojiti svoj samsung tv na neke naglavne slusalice koje podrzavaju dolby atmos, dali uopce postoje slusalice koje podrzavaju to?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
David87 kaže...

Ima neki bestbuy model od 75" a da ne prelazi više od 7000 Kn?

 Najjeftiniji kreću od 6500 kn , evo gledam u Svijet Medija i SD ...

Sada neki TLC ili Hisense u Elipsu ...

Evo gledam , nema niti Hisense , nego nakon 8500 kn ...

 

Tako da za te novce ne možeš naći niti best buy već entry level ty najeftiniji sa kojim, vjerojatno , nećeš biti zadovoljan jer će ti biti prezrnato, loš upscaling , loš daljinski , sve loše...

Tako da možda da ne forsiraš inče već da se spustiš na neku pristojnu telku od 65" i tu potražiš savjet za best buy.


 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Htio bi spojiti svoj samsung tv na neke naglavne slusalice koje podrzavaju dolby atmos, dali uopce postoje slusalice koje podrzavaju to?

 

Mislim da postoje sluške od Dolbya koje simuliraju okružujući zvuk ali su jako skupe, i vjerojatno nisu neka velika razlika u kvaliteti zvuka od nekih boljih sluški.

 

Ja ti doma imam setup da je TV spojen sa optičkim kabelom na DAC pojačalo  (cca 300kn link) i na njega su mi spojene Seinheisser 599 SE open ear (širok soundstage, prozračne za uši, čuješ zvukove iz okoline kroz njih) slušalice koje se znaju naći za 100 eura.

Zvuk ide paralelno preko TVa ako žena gleda (i može smanjiti i pojačati TV), te preko Fosi DAC koji si sam pojačam koliko želim.

 

Mogu reći da je zvuk odličan. onako filmski, bas dubok, čuje se svaki detalj, koraci, vjetar, itd.. I imam dojam da je zvuk okružujući i dolazi izdaleka, tipa, kiša kada pada čuje se odozgo, grmljavina također, neki zvukovi od iza. Pogotovo kada igram plejku mogu odrediti smjer od kuda mi dolaze njemci (COD Vanguard) :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 12:41 (DarK.xy).
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, da li se isplati ova telka za ovu cijenu (5000kn).

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-65C735/p/EK000460833#tabDetails

Naime, vec dulje ganjam c2 od 55" jer za oled od 65" na zalost nemam love) da bude oko 8 ili jos bolje kao na onoj diners akciji (nisam imao diners na vrijeme), ali si mislim da bi mozda za 3m cca (+dnevni boravak je), pa ima svjetla danjega koliko mi je udaljenost tv i kauc mozda bilo bolje onda uzeti neki od 65". Tv koristim za ps5, netflix, hbo max, disney+ ...

Malo me buni sto pise u naslovu da je ekran 144hz, a u specifikacijama ispod da je 120hz

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 20:09 (Josiip).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!
Susjed je dobio na nagradnoj igri 65" 8k Samsung tv - QN800B.
Novo, zapakirano.
Zanima možda nekoga? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 20:30 (x360gamer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Susjed isto kao i ja kupio LG C2, TV je 2 tjedna stajao u skladištu dostavne službe, a TV treba registrirati unutar 10 dana od kupnje da bi dobio produženo jamstvo...šta reć... A ne možeš ga registrirati bez serijskog broja TV-a...i sad se cigani sa partumom oko toga
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 21:26 (bore1989).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivoforum kaže...
Htio bi spojiti svoj samsung tv na neke naglavne slusalice koje podrzavaju dolby atmos, dali uopce postoje slusalice koje podrzavaju to?

Ogromna vecina kvalitetnijih slusalica podrzava Dolby Atmos i ostale vidove 3d zvuka.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ivoforum kaže...
Htio bi spojiti svoj samsung tv na neke naglavne slusalice koje podrzavaju dolby atmos, dali uopce postoje slusalice koje podrzavaju to?

Ogromna vecina kvalitetnijih slusalica podrzava Dolby Atmos i ostale vidove 3d zvuka.

 Svaka slusalica ima vise drivera ili je to podrzava u smislu da nece odbiti signal vec ce pustiti stereo. Atmos ready....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kad se već spominje dolby atmos, C2 ga podržava, a Samsung HW A640 soundbar ne... Koliko gubim na zvuku odnosno da li se isplati uložit novac u soundbar koji ga podržava?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Kad se već spominje dolby atmos, C2 ga podržava, a Samsung HW A640 soundbar ne... Koliko gubim na zvuku odnosno da li se isplati uložit novac u soundbar koji ga podržava?

Ne gubis bas nesto posto za pravi Atmos trebas cjeli set zvucnika u prostoru,ukljucujuci one sto pucaju sa stropa.

Ovo sve na soundbarovima je tek ajmo rec pokusaj emulacije necega slicnog.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
bore1989 kaže...
Kad se već spominje dolby atmos, C2 ga podržava, a Samsung HW A640 soundbar ne... Koliko gubim na zvuku odnosno da li se isplati uložit novac u soundbar koji ga podržava?

Ne gubis bas nesto posto za pravi Atmos trebas cjeli set zvucnika u prostoru,ukljucujuci one sto pucaju sa stropa.

Ovo sve na soundbarovima je tek ajmo rec pokusaj emulacije necega slicnog.

 Kod sadržaja koji ga koriste soundbar sa onim dodatnim kanalima se baš osjeti razlika. 

Znači npr 3.1 sounbar je ok, ali 3.1.2 soundbar sa dolby atmosom je baš osjetna razlika na dobrom izvoru. Ti top firing zvučnici znaju napraviti lijepu razliku.

I oni sa side firing zvučnicima se znaju još bolje čuti, ali tu sad već ovisi i imaš li komodu sa strane ili ne i tako...

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi,

 

Jucer riknuo samsungov tv star 9g. 

Sljedeci tjedan planiram kupiti novi (taman sjela bozicnica 🤣) pa bi molio neciju pomoc sto je best buy jer sam totalna neznalica sto se tice tva

 

Budzet je nekih 4 do 5 kkn

Dijagonala 55"

Tv bi se koristio iskljucivo za Netflix, Arena sport programe i Ps5

Po mogucnoati split i okolica, preuzeo bi tv osobno

 

Hvala

Lp

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 12:29 (Diplo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diplo kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Jucer riknuo samsungov tv star 9g. 

Sljedeci tjedan planiram kupiti novi (taman sjela bozicnica 🤣) pa bi molio neciju pomoc sto je best buy jer sam totalna neznalica sto se tice tva

 

Budzet je nekih 4 do 5 kkn

Dijagonala 55"

Tv bi se koristio iskljucivo za Netflix, Arena sport programe i Ps5

Po mogucnoati split i okolica, preuzeo bi tv osobno

 

Hvala

Lp

Imam više-manje iste potrebe i plan pa mogu podijelit do čega sam doša.

 

Za sad su na popisu TCL 55C735 i Philips 58PUS8507, oba trenutno na akciji za 4500kn (ekupi), i Philips 55PUS8807, Svijet medija 4850kn. Po iskustvima drugih, brine me softverska podrška za TCL, Philips neki pljuju, drugi hvale, prvi ima 60Hz, drugi 120, al ne znam baš koliko će igara za ps5 (i kad) uopće podržavat 120Hz. Sony i Samsung preskupi, LG nemam pojma kakvi su ne-oledi, Hisense nema baš nekih akcija zadnje vrijeme.

 

Ako ima šta bolje do 5k kuna, pratim :)

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C735 je odlican.

Ali samo na 55" i iznad ima 144 Hz. Inace bleeding itd sve super.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...
C735 je odlican.

Ali samo na 55" i iznad ima 144 Hz. Inace bleeding itd sve super.

Nisam zna ni da postoji ispod 55".

 

A softver, ažuriranja i to? Možeš slobodno i malo više o ukupnom iskustvu. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...
C735 je odlican.

Ali samo na 55" i iznad ima 144 Hz. Inace bleeding itd sve super.

Za 144hz vrr se pisalo da ne radi kad se spoji na PC,jesi li testirao to?

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 16:49 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio sam po preporuci kolega s foruma, nosač za C1 LG.
Sbox 3646.
E sada, na koju je visinu najbolje postaviti 55" TV?
Vidim neke kalkulatore po netu, čak mi se čine ok?
Ne bi htio gledati TV na stropu, pošto vidim na puno modernih novih stanova, da ljudi stave radi estetike TV iznad kamina, visoke komode ili nečeg trećeg na 2m od poda.
Znam da nije neka filozofija, i stvar je osobnog izbora, ali da čujem komentare prije nego bude sve gotovo - sigurno će biti nešto korisno.
Hvala
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice