Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.316
|
čitano: 14.092.193
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Znači ljudi moji, ovo jednostavno moram ispričat... Kao što sam rekao gore, kupio sam konačno LG C2 65 u pevexu... Pazi sad ovo... TV je dostupan na Jankomiru u Škorpikovoj, oni TV povlače iz Osijeka, a ja živim doslovno 3km dalje u Gajnicama (praktički kvart do Jankomira)... ide preko dostavne službe In Time... Naravno, oni grcaju s paketima (znam kako je to jer radim u Overseasu)... Sad se snalazim kako da mi bivši kolega dopelja TV čim prije jer ga ne bude inače do kraja idućeg tjedna... Da sam znao da to tak bedasto ide, sredio bi si prijevoz nekako i sam došao po TV u poslovnicu. Sad me baš zanima zašto ga povlače iz Osijeka ako ga je bilo u Škorpikovoj, netko je spominjao da se može provjeriti negdje koliko sati je TV radio...

 Meni je danas došao Tv.

Bio je tvornički zatvoren.

Imao je one plastične vezice.

Sve naljepnice su bile na njemu od stakla , do komplet opreme daljinskih i slično.

To ja smatram novim Tv om.

 

lp

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo i jedan info koji će možda nekome biti zanimljiv. Dodatno jamstvo na televizore od 3g kod Samsunga vrijedi samo za fizičke osobe, dok kod LG-a vrijedi i za fizičke i za pravne.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

samo mi je suspektno da ga ne nude i za OLED modele

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
izzy007 kaže...
Evo i jedan info koji će možda nekome biti zanimljiv. Dodatno jamstvo na televizore od 3g kod Samsunga vrijedi samo za fizičke osobe, dok kod LG-a vrijedi i za fizičke i za pravne.

 To im je ista spika kao i za recimo klime, frižider i slično.

Ja sam kupio klime , dvije, velim R1 htio uzet frendu da si prebija PDV , vele onda garancija 1 g jer se smatra da će se koristiti puno više tipa uredi restorani i slično.

Ista spika Acer laptop.

Umjesto 2 g , 1, ako tražim R1.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dajte mi recite, hdmi 2.1 kabel mi treba samo za gaming ili? Pretpostavljam da mi za A1 ne treba? A e-arc (imam soundbar)? Ili ću jednostavno kupiti 4 komada pa nek se nađe 😂
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Dajte mi recite, hdmi 2.1 kabel mi treba samo za gaming ili? Pretpostavljam da mi za A1 ne treba? A e-arc (imam soundbar)? Ili ću jednostavno kupiti 4 komada pa nek se nađe 😂

Da,samo za hdmi 2.1 funkcije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma kužim to, C2 kad dođe će imati 4 2.1 porta pa s obzirom da gledam TV preko A1, imam soundbar i gejmat ću preko kompa, ne znam koliko mi treba 2.1 kabela... pretpostavljam da mi jedan za sad dovoljan ili mi treba i za e-arc 2.1?
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Ma kužim to, C2 kad dođe će imati 4 2.1 porta pa s obzirom da gledam TV preko A1, imam soundbar i gejmat ću preko kompa, ne znam koliko mi treba 2.1 kabela... pretpostavljam da mi jedan za sad dovoljan ili mi treba i za e-arc 2.1?

2

eARC bi trebao radi i preko 2.0 .....ali.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 11:35 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Dajte mi recite, hdmi 2.1 kabel mi treba samo za gaming ili? Pretpostavljam da mi za A1 ne treba? A e-arc (imam soundbar)? Ili ću jednostavno kupiti 4 komada pa nek se nađe 😂

 Meni je došao Samsung S95b u petak i novi reciver od A1.

Rekao mi je Tv da stavim brži HDMI kabl, imao sam stari.

Kupio jučer fast HDMI, tražio je novu instalaciju uređaja, A1 tv boxa ali ja razliku u kvaliteti nisam uopće vidio.

Ako pomaže.

 

lp

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A ne znam kužiš, ima 2.1 za 40 kn, a ima bome i neki certificirani od 150kn, sad jel se isplati uložit više u to, ne znam
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
A ne znam kužiš, ima 2.1 za 40 kn, a ima bome i neki certificirani od 150kn, sad jel se isplati uložit više u to, ne znam

Taj od 40kn ako je metar ili metar i pol bi trebao bit ok,sve duze od toga treba kvalitetniji

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
2m je u pitanju, marka s box...
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon nekog vremenskog odmaka, budući da još nije riješen moj problem, eto da i ja opišem svoje iskustvo s "nabavom" famoznog 65" OLED sa webshopa https://mobilmedia.hr/ (poznat i kao TehnoMag) za akcijsku cijenu od 9.999,90 kn.

Pred gotovo tri tjedna napravio sam narudžbu i izvršio uplatu po promotivnoj cijeni od 9.999,90 kn za gore navedeni televizor. Od TehnoMag webshopa dobivam e-mail o potvrdi narudžbe, informaciju kako je uplata evidentirana, te da mi idućeg dana šalju televizor.

Drugog dana od njih dobivam novi e-mail gdje me obavještavaju kako su prilikom pakiranja utvrdili da je TV oštećen i neispravan. Navode kako su pokušali naručiti novi, no kako nije dostupan kod dobavljača. Zatim dodaju kako je baš "moj" bio zadnji komad na stanju, te me pitaju da li želim otkazati narudžbu.

Ukoliko je TV zaista razbijen (u što sumnjam, već su vjerojatno lažno oglašavali promociju da imaju navedeni TV kako bi si napravili promidžbu webshopa) zasigurno mogu uložiti reklamaciju kod svojeg dobavljača i dobiti ispravan uređaj. Također, isti TV dostupan je i u njihovoj podružnici u BiH što se može vidjeti na sljedećoj poveznici: https://tehnomag.com/oled-tv-samsung...proizvod-4505/.

Da ne pričam da je TV moguće nabaviti putem više od 10 webshopova u RH, tako da me opravdanje da TV nije dobavljiv ne zadovoljava.

Nakon primitka njihovog e-maila odgovaram im kako ne želim otkazati narudžbu, već želim da mi se isporuči televizor koji sam kupio i platio. Također im navodim kako je TV dobavljiv (između ostalog i u njihovoj BiH podružnici), te da ga je isto tako moguće reklamirati.

Na moj e-mail do sada nisam dobio apsolutno nikakav odgovor, a i dalje drže moj novac.

Toliko o tome "webshopu", čisto da budete oprezni ukoliko nešto budete nabavljali od njih.

Ono što me najviše ljuti je da sam proteklih par mjeseci stvarno puno vremena pratio sve web shopove i vrebao Black Friday akcije. Kako sam bio uvjeren da sam konačno našao akciju kakvu sam tražio, i nakon izvršene kupnje bio uvjeren da sam mi Samsung stiže, u međuvremenu su mi prošle sve ostale prilike i akcije za sve ostale TV-e koje sam mogao kupiti po promotivnim cijenama. Bilo je dobrih akcija (npr. LG OLED65C2 u Pevexu, Philips 65OLED707 na ekupi, ...) koje sam propustio.

Na kraju sam ostao bez TV-a i (za sada) bez novca.

Da li je još netko imao iskustva kao i ja s navedenom "akcijom" u mobilmedia.hr (TehnoMag)?

 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka za neki android 50" do 3000kn, po mogucnosti da je dobar panel, da je slika cista i da su slova lako citljiva? Bit ce koristen za gledanje dnevnika i vremenske prognoze, a jednom tjedno mozda netko pusti dobar film. I naravno da je dostupan kod nas. Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bojler1 kaže...

Nakon nekog vremenskog odmaka, budući da još nije riješen moj problem, eto da i ja opišem svoje iskustvo s "nabavom" famoznog 65" OLED sa webshopa https://mobilmedia.hr/ (poznat i kao TehnoMag) za akcijsku cijenu od 9.999,90 kn.

Pred gotovo tri tjedna napravio sam narudžbu i izvršio uplatu po promotivnoj cijeni od 9.999,90 kn za gore navedeni televizor. Od TehnoMag webshopa dobivam e-mail o potvrdi narudžbe, informaciju kako je uplata evidentirana, te da mi idućeg dana šalju televizor.

Drugog dana od njih dobivam novi e-mail gdje me obavještavaju kako su prilikom pakiranja utvrdili da je TV oštećen i neispravan. Navode kako su pokušali naručiti novi, no kako nije dostupan kod dobavljača. Zatim dodaju kako je baš "moj" bio zadnji komad na stanju, te me pitaju da li želim otkazati narudžbu.

Ukoliko je TV zaista razbijen (u što sumnjam, već su vjerojatno lažno oglašavali promociju da imaju navedeni TV kako bi si napravili promidžbu webshopa) zasigurno mogu uložiti reklamaciju kod svojeg dobavljača i dobiti ispravan uređaj. Također, isti TV dostupan je i u njihovoj podružnici u BiH što se može vidjeti na sljedećoj poveznici: https://tehnomag.com/oled-tv-samsung...proizvod-4505/.

Da ne pričam da je TV moguće nabaviti putem više od 10 webshopova u RH, tako da me opravdanje da TV nije dobavljiv ne zadovoljava.

Nakon primitka njihovog e-maila odgovaram im kako ne želim otkazati narudžbu, već želim da mi se isporuči televizor koji sam kupio i platio. Također im navodim kako je TV dobavljiv (između ostalog i u njihovoj BiH podružnici), te da ga je isto tako moguće reklamirati.

Na moj e-mail do sada nisam dobio apsolutno nikakav odgovor, a i dalje drže moj novac.

Toliko o tome "webshopu", čisto da budete oprezni ukoliko nešto budete nabavljali od njih.

Ono što me najviše ljuti je da sam proteklih par mjeseci stvarno puno vremena pratio sve web shopove i vrebao Black Friday akcije. Kako sam bio uvjeren da sam konačno našao akciju kakvu sam tražio, i nakon izvršene kupnje bio uvjeren da sam mi Samsung stiže, u međuvremenu su mi prošle sve ostale prilike i akcije za sve ostale TV-e koje sam mogao kupiti po promotivnim cijenama. Bilo je dobrih akcija (npr. LG OLED65C2 u Pevexu, Philips 65OLED707 na ekupi, ...) koje sam propustio.

Na kraju sam ostao bez TV-a i (za sada) bez novca.

Da li je još netko imao iskustva kao i ja s navedenom "akcijom" u mobilmedia.hr (TehnoMag)?

 Sto bi voli vise da su ti isporucili pokvaren TV pa se natezao s njima mjesecima..mislim naravno da mogu nabavit novi TV ali ne sigurno uz zaradu koja njih zadovoljava..imali su promotivnu ponudu koju je mozda i Samsung potpomogao i eto tebe je dopao pokvareni..bad luck!i ne kuzim kakva im je to reklama reklamirat uređaj kojeg ne mogu prodat..sto su tocno kod tebe dobili ako im je nakana bili promidžba webshopa..

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 18:10 (volegradele).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bojler1 kaže...

Nakon nekog vremenskog odmaka, budući da još nije riješen moj problem, eto da i ja opišem svoje iskustvo s "nabavom" famoznog 65" OLED sa webshopa https://mobilmedia.hr/ (poznat i kao TehnoMag) za akcijsku cijenu od 9.999,90 kn.

Pred gotovo tri tjedna napravio sam narudžbu i izvršio uplatu po promotivnoj cijeni od 9.999,90 kn za gore navedeni televizor. Od TehnoMag webshopa dobivam e-mail o potvrdi narudžbe, informaciju kako je uplata evidentirana, te da mi idućeg dana šalju televizor.

Drugog dana od njih dobivam novi e-mail gdje me obavještavaju kako su prilikom pakiranja utvrdili da je TV oštećen i neispravan. Navode kako su pokušali naručiti novi, no kako nije dostupan kod dobavljača. Zatim dodaju kako je baš "moj" bio zadnji komad na stanju, te me pitaju da li želim otkazati narudžbu.

Ukoliko je TV zaista razbijen (u što sumnjam, već su vjerojatno lažno oglašavali promociju da imaju navedeni TV kako bi si napravili promidžbu webshopa) zasigurno mogu uložiti reklamaciju kod svojeg dobavljača i dobiti ispravan uređaj. Također, isti TV dostupan je i u njihovoj podružnici u BiH što se može vidjeti na sljedećoj poveznici: https://tehnomag.com/oled-tv-samsung...proizvod-4505/.

Da ne pričam da je TV moguće nabaviti putem više od 10 webshopova u RH, tako da me opravdanje da TV nije dobavljiv ne zadovoljava.

Nakon primitka njihovog e-maila odgovaram im kako ne želim otkazati narudžbu, već želim da mi se isporuči televizor koji sam kupio i platio. Također im navodim kako je TV dobavljiv (između ostalog i u njihovoj BiH podružnici), te da ga je isto tako moguće reklamirati.

Na moj e-mail do sada nisam dobio apsolutno nikakav odgovor, a i dalje drže moj novac.

Toliko o tome "webshopu", čisto da budete oprezni ukoliko nešto budete nabavljali od njih.

Ono što me najviše ljuti je da sam proteklih par mjeseci stvarno puno vremena pratio sve web shopove i vrebao Black Friday akcije. Kako sam bio uvjeren da sam konačno našao akciju kakvu sam tražio, i nakon izvršene kupnje bio uvjeren da sam mi Samsung stiže, u međuvremenu su mi prošle sve ostale prilike i akcije za sve ostale TV-e koje sam mogao kupiti po promotivnim cijenama. Bilo je dobrih akcija (npr. LG OLED65C2 u Pevexu, Philips 65OLED707 na ekupi, ...) koje sam propustio.

Na kraju sam ostao bez TV-a i (za sada) bez novca.

Da li je još netko imao iskustva kao i ja s navedenom "akcijom" u mobilmedia.hr (TehnoMag)?

 Možda je taj tvoj Tv već prodan.Ja bih napravio isto.Neka ti isporuče taj "oštećeni"pa i ako stvarno je oštećen traži ispravan Tv od njih.Vjerovatno ćeš čekati ali ne odustaj.Imaš pravo na taj Tv po toj cijeni kojoj si ga platio,a neka se oni misle kako.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam LG C1 OLED 55".
Stavio bi ga na zid, s nekom rukom da ga mogu malo približiti garnituri i na stranu staviti po potrebi.
Treba mi stvarno neko pouzdano rješenje, koje će sigurno držati ovaj TV.
Jedini razlog zašto već nije na zidu je strah da će pasti.

Što kažete na ovo:
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/tv-pribor-i-av-kablovi/stalci-i-nosaci-za-televizore/sbox-zidni-stalak-za-tv-plb-3644.html

Ili treba stvarno nešto puno skuplje?
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Imam LG C1 OLED 55".
Stavio bi ga na zid, s nekom rukom da ga mogu malo približiti garnituri i na stranu staviti po potrebi.
Treba mi stvarno neko pouzdano rješenje, koje će sigurno držati ovaj TV.
Jedini razlog zašto već nije na zidu je strah da će pasti.

Što kažete na ovo:
https://www.sancta-domenica.hr/televizori/tv-pribor-i-av-kablovi/stalci-i-nosaci-za-televizore/sbox-zidni-stalak-za-tv-plb-3644.html
Ili treba stvarno nešto puno skuplje?

 Ja sam uzea ovaj cisto zbog toga sto je sire hvatiste na zid i ide na 6 vidi. Godinama mi je bija Philipsov 49 tv na zidu, a prije godinu dana sam ga da prijatelju i on drzi neki Grundingov 65 oled na njemu. Definitivno preporuka.

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/tv-pribor-i-av-kablovi/stalci-i-nosaci-za-televizore/sbox-zidni-stalak-za-tv-plb-3646.html

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.12.2022 19:52 (Tututuru).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovaj malo bolji sbox sa 2 "ruke" imam i ja, sasvim solidan stalak.

 

s obzirom da je na ovom 3644 55 inča maksimum, ja bi radije uzeo ovaj bolji da imam "lufta" malo kod ugradnje

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

isto imam slican takav iste marke, dobre su kvalitete i lako se rotiraju

 

radije uzmi za malo vece telke ako radis upgrade za koju godinu, da ne moras opet busit rupe i kupovat novi stalak

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala svima.
Uzet ću ovaj gore što je kolega linkao s dvije ruke.
U pravu ste, bolje da ima lufta, čim može veći i teži TV držati, onda će i moj C1 sigurniji biti na njemu.
Ne mislim sigurno mijenjati ga idućih nekoliko godina, budući da je TV stvarno top, ali neka ima lufta!
+ Sad je na akciji.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz Poz uzeo bi neki "mali" Smart tv

Da vrti yt, hbo max, netlix i da je full-hd. Jedini uvijet mi je da ima min 3 hdmi porta i minimalno jedan usb utor.

Hvala na svakoj sugestiji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Hvala svima.
Uzet ću ovaj gore što je kolega linkao s dvije ruke.
U pravu ste, bolje da ima lufta, čim može veći i teži TV držati, onda će i moj C1 sigurniji biti na njemu.
Ne mislim sigurno mijenjati ga idućih nekoliko godina, budući da je TV stvarno top, ali neka ima lufta!
+ Sad je na akciji.

  Samo oprez ako ne možeš bilo gdje bušiti, ja sam uzeo ovaj 3646 iz sancta domenice jer izgleda da ima po cijeloj širini perforacije za pričvrščivanje na zid, no očito je slika neke starije verzije. Na verziji koju dobiješ imaš samo rupe u krajnjim kutevima ploče

https://sbox.biz/wall/wall-mount-sbox-plb-3646

 

Zvao sam i ostale shopove koji imaju ovu sliku, nitko nema baš tu verziju (ima i 3. verzija između ove dvije koja je i u bugovoj recenziji https://www.bug.hr/recenzije/sbox-plb-1246f-plb-2546f-i-plb-3646-drze-i-ne-pustaju-7453)

 

Na kraju sam uzeo ovaj: https://www.elipso.hr/audio__video/dodatna-oprema/LOCTEK-LOCPSW653MAT/ koji je i jeftiniji. Nisam ga još postavio pa ne znam kakav je al ovak u rukama djeluje solidno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, mislim se da uzmem Vivax 65UHD10K za caffe bar cijena 4000kn
Da ili ne, ako ne moze neka druga preporuka
Hvala!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam kupio u sancti taj 3646 i imam rupe po cijelom dijelu sto se pricvrscuje za zid kao što je u bugovom članku

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2022 14:22 (Del_Boy97).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
preporuke za 3646.

ovo je drugi TV na njemu, imam ga skoro 2 god.
TV se za svako gledanje zakretao i nikakvih problema s njim. nosac bas djeluje robustno.

mogucnosti prilagodbe fantasticne.
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stigao mi konačno LG C2... Prilikom instalacije TV-a, primijetio sam jednu ili dvije točke na TV-u, k'o neko malo udubljenje... Imam odsjaj sa balkona pa se vidjelo, inače ne bi skužio... Ne utječe na sliku na TV-u, bar ne kužim za sad, nego jedino kad idem glavom lijevo desno, odsjaj se iskrivljuje.... Jel to vrijedno zajebancije ili da ostavim kako je? Skinuo sam foliju,reko da ne bi bilo da je do folije, ali nije do folije...prilažem sliku, vidi se točno po rubu zida da nije ravna linija
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za alfaero

Rađe ovo nego Vivax

https://www.links.hr/hr/led-tv-65-hisense-65a6bg-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-f-020101003

Stoji u jednom Mlinaru na Radničkoj u zg ..idu tekme na njemu.. čist ok za tu namjenu, čak nisam primjetio neke fleke ili neujednačen prikaz (dirty screen efect)..a bome se na tekmi fino to primjeti na nekim televizorima
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za alfaero

Rađe ovo nego Vivax

https://www.links.hr/hr/led-tv-65-hisense-65a6bg-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-lan-energetski-razred-f-020101003

Stoji u jednom Mlinaru na Radničkoj u zg ..idu tekme na njemu.. čist ok za tu namjenu, čak nisam primjetio neke fleke ili neujednačen prikaz (dirty screen efect)..a bome se na tekmi fino to primjeti na nekim televizorima
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedino što je Vivax android, a ovaj Hisense nije.. ako je bitno
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice