Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.302
|
čitano: 14.078.114
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...
A spominjan mi je taj MiniLed na nekim televizorima. Ovaj Sony je Full Aray što mi je prezentirano kao korak do Oleda a jednak MiniLedu. Sad ne znam jesam li prevaren što se tiče te informacije, jiš uvijek mogu otkazati.

Nisu svi Mini LED ni Full Array LED jednaki, ali čisto sumnjam da je full array na korak do OLEDa pa taman i onog najlošijeg.

Zapravo i mene je povuklo ovo Mini LED, ali i mini i full array ovise o broju local dimming zona, i naravno što veći broj to bolje tamne scene izgledaju.

E sad, volim se ja u glavi pravit da sam neki stargazer pa ću non stop gledat u zvijezde na TVu, ali u velikoj većini slučajeva te lokalne zone zatamnjenja neću ni primijetit,

eventualno ako budem išao ih tražit da sam sebi opravdam to što sam platio više u odnosu na neki TV koji nema tu tehnologiju i/ili taj broj zona.

A opet da odeš na Hisense OLED npr., tamo bi imao super sliku, ali sigurno mu fali neke stvari koji Sony ima, npr. bolje portove, bolji OS i slično.

 

Tako da ja ne mislim da si išta falio sa tim Sony-em, svatko ima neke svoje preference, pa bile to same karakteristike, a bila to npr. marka koja sa sobom povlači neku kvalitetu izrade.

Meni za TCL je prevagnulo i što ima 5 godina garancije, ne znam koliko važno ti je to.

17 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da pitam vece znalce..dali je ova ponuda u 11mj za oled uopce isplativa (philips 707 55"6500kn) (lgc1 i c2 55" 6800/8000kn) ..sony a80j 7500kn i samsung s95 55" 7500kn ili pricekati sljedecu godinu di ce vjerovatno malo pasti cijena oleda jer je konkurencija zestoka..a i samsung se sad ukljucio s svojima qd oledima koji sony vec kupuje za top modele a vjerovatno i philips top modeli prelaze na samungove olede...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 17:35 (ivano2000).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IvanIvic kaže...
ivano2000 kaže...
Pa imas link s lg oledom i philips oled onda su svi s greskom.. ja nikad nisam vidio kakav oled u konzumu tak da ne vjerujem u ovo..da je takva cijena vec bi bili na reklami prije i poslje dnevnika..

 Iskreno ne znam što pokušavaš reći s ovim, još si u poruci prije ove napisao da je Samsung nedostupan? Čemu takvi nepotrebni komentari na granici trolanja? Pa nije Konzum neka lijeva firma, zašto ne bi imala TVe u ponudi, pa makar ih samo sa skladišta prodavali?

 

Boris grozni kaže...
markoal kaže...

Pozz, mojim roditeljima riknuo TV jučer.

Dok su još aktualni popusti, ima li neka dobra ponuda za jeftini televizor, oni nisu baš zahtjevni, uvjeti su 49-60", ako je neki baš bolji/kvalitetniji, proteglo bi se do cca 3000 - max 3500kn.

 

 

 https://www.hgspot.hr/led-tv-grundig-55gfu7900b-55-140cm-ultra-hd-4k-smart-tv-android-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265
ZA OVE PARE NEMA MU RAVNOG, 5G GARANCIJE, ANDROID, ODLICAN ips PANEL.

 

Po čemu se zna da je ovaj IPS panel baš odličan? Čudi me ova preporuka kad za nekoliko stotina kuna više se dobije TCL C635 koji je s VA panelom, QLED, Android koji bar ima 3GB RAM i 32GB pohrane, a isto 5 godina garancije.

 TCL C635 tko zeli tv s usranim low budget Va panelom da mu se ispod prosjecna slika vuce po ekranu(ogroman ghosting) ko crknuta kokoš svakako preporukano to je danas postao standard kod vas VA znalaca!

16 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Najnormalnije sam te pitao po čemu se zna da je ovaj IPS panel odličan.

Pitam to jer u mojoj glavi VA > IPS u 99% slučajeva, no naravno mogu bit u krivu.

Budi ljubezan pa podijeli i kako se zna da je TCLov VA panel sranje i ima ispod prosječnu sliku.

Ozbiljno te pitam i ni na kraj mi pameti nije prepucavati se, već želim donijeti što racionalniju odluku.

Tnx.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IvanIvic kaže...

Najnormalnije sam te pitao po čemu se zna da je ovaj IPS panel odličan.

Pitam to jer u mojoj glavi VA > IPS u 99% slučajeva, no naravno mogu bit u krivu.

Budi ljubezan pa podijeli i kako se zna da je TCLov VA panel sranje i ima ispod prosječnu sliku.

Ozbiljno te pitam i ni na kraj mi pameti nije prepucavati se, već želim donijeti što racionalniju odluku.

Tnx.

 Imas ovdje u temi izmjereno sve, youtube itd! Ips je u iznimnom pravilu drasticno bolji u ovom low budget klasi pocevsi od boja, odaziva i responzivnosti, kutevi gledanja itd. Ok kontrast mu je najlosija stavka sto je kod VA panela zapravo jedina prava prednost no..!

Svi ti Va paneli cak i high-end imaju teskih problema s ghostingom, dakle sport, crna i sve sto se pomice unutar toga se  mrlja po ekranu, izgleda da je to recezentima pogotovo na rtingsu pod normalno no zapravo bi trebala biti stavka koja poprilicno utjece na ocjenu, ali to je samo moje misljenje. (Evo upravo kod susjeda na nekom bjesnom Samsungu s Va panelom gledao tekmu i to zgleda da te bog sacuva, slika je cijela zblurana, lopta se niti ne vidi)

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 18:09 (Boris grozni).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@IvanIvic-

Pusti ga, taj konstantno druka za Grundig, druga dvojica za Philips. Osobno nebi nikome preporučio Tv od tih proizvođača pogotovo za ozbiljnije novce, eventualno njihov Oled samo radi panela. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 18:13 (Sarevok).
 
7 3 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet Mediamarkt i Saturn spustili 55inch S95B na 1299eu....kao da me navlace 😁

 

Ali,nista od mjenjanja TVa ovaj put ❤️

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po meni, forum nikako ne bi trebao biti mjesto prepucavanja... Svatko ima svoje mišljenje i treba ga poštovat... Mene osobno nije briga zašto netko više preferira LG, Samsung, Sony itd... Ljudi smo i vidim da ima tu dosta "stalnih"... Trebalo bi sve biti na nekoj prijateljskoj razini, a ne k'o da smo k'o neke babe na placu... Ja ako vidim da je netko stručniji od mene, uvažit ću njegovo mišljenje, nemam nikakav problem s tim... Samo pozitivno 😉
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 19:32 (bore1989).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
glupasto kaže...
A evo gledam, najsličniji cjenovno OLED je ipak samo ovaj Hisense, Hisense koliko vidim je OLED 50hz a sony Full Array 120hz i Dolby neke stvari puste. Još se mislim što ću

 Sony ti je kod motiona najbolji. Ako misliš kaj gledati sport, igrati plejku, PC, Sony je tu svakako bolji od navedenog Hisense OLEDa.

Za 5000 X93 je vrhunska kupnja

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
glupasto kaže...
A evo gledam, najsličniji cjenovno OLED je ipak samo ovaj Hisense, Hisense koliko vidim je OLED 50hz a sony Full Array 120hz i Dolby neke stvari puste. Još se mislim što ću

 Sony ti je kod motiona najbolji. Ako misliš kaj gledati sport, igrati plejku, PC, Sony je tu svakako bolji od navedenog Hisense OLEDa.

Za 5000 X93 je vrhunska kupnja

Vidis sad si ljudima dao potpuno pogresnu informaciju.

Sony je vrhunski rijesio motion low framerate video sadrzaja ali kod gaminga to ne igra apsolutno nikakvu ulogu.

Tu je bitan response ekrana,input lag......ne znam kakav je ovaj Hinsense sa tim stavkama ali tu recimo LG pojede  Sony visestruko sa svojim oledima.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony je 120Hz panel, a Hisense 60Hz. Na to sam se obazirao.

Meni je sasvim jasno da je LG C serija za gejming vrh

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dali se isplati uzet s95samsung oled 55 za 7500kn ili dodati jos i uzet 65 za 10tisuca?
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
dali se isplati uzet s95samsung oled 55 za 7500kn ili dodati jos i uzet 65 za 10tisuca?

Te cijene su nevjerovatne i za 55 i za 65inch.....brutalno.

Ako imas pare uzmi 65inch,ne uzimas tv svaki dan.

 

Kako su tako jeftini?...

I koliko garancije?Meni je zlatno pravilo doplatit 5 godina za skuplji TV

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garancija je 2godine ne znam dali se i moze na samsung doplatiti garancija,, a uvijek vjecito pitanje dali bolje za tu razliku uzeti 55 oled i dobar soundbar
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 21:33 (ivano2000).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
garancija je 2godine ne znam dali se i moze na samsung doplatiti garancija,, a uvijek vjecito pitanje dali bolje za tu razliku uzeti 55 oled i dobar soundbar

Sa koje udaljenosti ces gledat tv?Ide na zid ili ostaje na stalku?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Soundbar se uvijek može naknadno kupiti. TV malo teže...
S95B ima iznadprosječno dobar audio
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Udaljenost je oko 3 metara najvjerovatnije na stalku
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 22:31 (ivano2000).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
Udaljenost je oko 3,5 metara najvjerovatnije na stalku

Uzmi 65inch 🥂

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
glupasto kaže...
A evo gledam, najsličniji cjenovno OLED je ipak samo ovaj Hisense, Hisense koliko vidim je OLED 50hz a sony Full Array 120hz i Dolby neke stvari puste. Još se mislim što ću

 Sony ti je kod motiona najbolji. Ako misliš kaj gledati sport, igrati plejku, PC, Sony je tu svakako bolji od navedenog Hisense OLEDa.

Za 5000 X93 je vrhunska kupnja

 Hisense oled je bolja opcija nego sony x93. 120hz je dobra stvar, ali beskonacan kontrast, color gamut i odaziv pixela je bolja.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Soundbar se uvijek može naknadno kupiti. TV malo teže...
S95B ima iznadprosječno dobar audio

Da vidis kakav tek audio ima s Q800b soundbarom :) 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gdje je taj Samsung Oled65 za 10 kkn?
 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bio je 65" u mobilemedia za 10k kn ali mislim da je 55" samsung oled bolja opcija za 7500kn
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam bio dosta zagrizao za S95B dok nisam počeo čitati o problemima... Svjestan sam da svaki TV ima svoje neke mušice, ali da je TV loše izrade,krhak, da namjerno forsiraju "nepravilnu" sliku čisto da bude oku ugodnija, pa činjenica da novim update-ima smanjuju svjetlinu slike itd... I kad na to dodaš još loš tizen, manjak dolby visiona.. da je 5000kn, ne bi ga uzeo, jer očito TV ima žešćih problema čim smanjuju svjetlinu sa update-om...
 
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bore1989 kaže...
Ja sam bio dosta zagrizao za S95B dok nisam počeo čitati o problemima... Svjestan sam da svaki TV ima svoje neke mušice, ali da je TV loše izrade,krhak, da namjerno forsiraju "nepravilnu" sliku čisto da bude oku ugodnija, pa činjenica da novim update-ima smanjuju svjetlinu slike itd... I kad na to dodaš još loš tizen, manjak dolby visiona.. da je 5000kn, ne bi ga uzeo, jer očito TV ima žešćih problema čim smanjuju svjetlinu sa update-om...

 Ovo za izradu stoji,koristeno je previse plastike itd ali kako bi inace mogli dobit novi napredni panel tech za recimo 1299eu koliko je danas u De.Za QDOLED se nagadjalo da ce bit u rangu 6-10 tisuca eura i ove cijene su realno cudo....

Sto se tice promjena koje su dosle softverski to se uvjek moze popravit naknadnim fw updateom a Samsung je tu podosta ok,ja sam nakon godinu i nesto bio dobio 4k 120hz VRR na Q90R iako to tv nije podrzavao niti su to obecali a na kraju su to dodali.Tizen je meni odlican i nista losiji od Web OSa,jedina prednost mi je Magic Remote od LGa.

Dolby Vision....da to je nazalost velik minus ali ja bih ga prihvatio radi cistih hardverskih specifikacija koje donosi QDOLED panel.

U konacnici ja cu svakome preporucit S95B po ovakvim cijenama.

 

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A opet za 7500kn koji drugi izbor imas..c2 55 dolazi za 8200kn dok 65 je 12300kn..lg serija a nema nista osim oled ekrana za 6000kn 55" ...samsung ima dosta updejtova od mobitela do tva i vjerujem da ce sve nedostatke ispeglati
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2022 10:51 (ivano2000).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Imam ponudu za ovaj TV, potpuno novi s računom i garancijom za 2.000 kuna.

 

https://www.hgspot.hr/led-tv-lg-43uq76903le-43-109cm-ultra-hd-4k-smart-tv-dvb-t2-c-s2

 

Vrijedi li to te novce?

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa nema svaki TV problema s time. Neće se slomiti kod slaganja.
A što se tiče slike, pa svakako se mora kalibrirati nakon kupnje. Svi proizvođači forsiraju neku "svoju" sliku. A ta Samsungova je zapravo više složena prosječnim korisnicima koji vole malo zasićenije boje. Nekima je Filmmaker mode preblijed
Za 7500 i 10 000, S95 je bomba kupnja

Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evo najnovija recenzija s najnovijim updejtom, poznati recenzista kaze da je najbolja kupnja i najbolji tv upravo ovaj samsung hmm cudno mi je to za ovaj tv ili je vecini top i brj1 ili ga pljuju
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
evo najnovija recenzija s najnovijim updejtom, poznati recenzista kaze da je najbolja kupnja i najbolji tv upravo ovaj samsung hmm cudno mi je to za ovaj tv ili je vecini top i brj1 ili ga pljuju

Taj lik ti je onako li la kao i FOMO.....

 

Prave recenzije su ti tipa ove.

 

https://www.avforums.com/reviews/samsung-s95b-qd-oled-tv-review.19923/

 

Samsung treba poboljsat game mode,mozda cak i jesu nakon ove recenzije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2022 11:29 (MEGATAMA).
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hehe onda uzet philips 707 55" za 6800kn ima sve i hdr 10+ i dv i jos ambilights
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice