Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.979
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čekam 65 C2 po nekoj malo boljoj cijeni, cca od 10-11k, valjda bude prije ili kasnije što xD

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad je u De(Saturn,Mediamarkt) 55inch LG G2  1370eu pa ako netko od vas zivi u De a zeli kupit oled.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 15:17 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Del_Boy97 kaže...
MEGATAMA kaže...
Del_Boy97 kaže...

danas nikakva ponuda za oled telke, katastrofa.

 

nek sam ja čekao ahhaha

Bilo je fantasticnih dealova kroz zadnjih tjedan dana u Hr.

 pa da, nek sam ja ko budalaš čekao bf

 

gnautix c2 da sam vidio po toj cijeni ne bi uopce razmisljao, samo što ga nije bilo za te pare osim ako nisi imo neke kodove na kodove u ekupi za singles day

Zapravo je najbolja priprema za ove popuste imati Diners i PBZ Premium ugovoren (i Multiplus u Konzumu). Vidim da nije ni u Abrakadabri na stanju više... Ima 48 jedino

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja sam upravo to čekao za danas, ali ako danas nije, neće nikad... Ili će bit nakon svih ovih black friday sranja, kad nitko neće očekivati... Da mi stavi na 10% , odmah uzimam...u sancta domenici je trenutno na C2 65" kod za popust 20% do 30.11. , ali šta vrijedi kad nije na stanju... Poslao sam upit i kažu da nemaju ništa u najavi
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad svi love akcije a ovih boljih modela nema neograniceno.

Problem je sto te akcije traju vec otprilike tjedan dana i tko je planirao kupit je vec uzeo svoj primjerak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zato što je dosta nas vjerojatno očekivalo da će na "pravi" black friday biti bolji popusti....a puno dućana od početka mjeseca šajbaju sa black week, black month itd....i uopće me ne bi čudilo da se nedugo nakon ovog svega nađe bolji popust nego za sami black friday...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što mislite o TV LED Philips 50PUS8507 ili 50PUS8517 kao neki srednji rang?
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hola, neki tv nekih 3 kilokuna+/-, 40-ak inča idealno. gledat će se na oko 3 metra, i generalno ravno ali nebi sad da ak se maknem 3cm desno da ne vidin kurca

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj stari danas uzeo 65" 8517 u pevexu za 6000 kn... 5 godina garancije, za njegove potrebe ne može bit loše... Ali on više pati na veličinu i voli ambient backlight
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BlackOut448 kaže...

hola, neki tv nekih 3 kilokuna+/-, 40-ak inča idealno. gledat će se na oko 3 metra, i generalno ravno ali nebi sad da ak se maknem 3cm desno da ne vidin kurca

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-43GGU7904B/
za te pare nema bolji android11, 5g garancije, fantasticna slika koliko je moguce za IPS panel ove klase, odlican odaziv.
Veci su i nesto skuplji no za tu lovu stvarno daju puno.

17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam prosli tjedan zelio uzet LG 42c2; imao je dobru cijenu u Sancti: 6554kn uz 15% kod, odugovlačio sam i sad su se svi rasprodali.

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A u Elipsu ti je 400 kn skuplji. Bed, al nije smak svijeta.

Imaš npr. i Samsung 43QN90B mini LED za 5500kn. Isto super može poslužiti kao monitor/TV

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg c2 48 inča je 7k okruglo u abrakdabri i pevexu

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisi jedini. Ja isto ko budala čekam, a nagledao se popusta ovaj tjedan. Jedino mi krivo što je prije dva dana LG 65OledA1 išao za 8000kn. Nije top, al za filmove taman sa tom cijenom. I kako vec znam sve cijene danas kroz dan pratim to i vidim kako se cijene lagano dižu. Zar oni nisu dužni imati napisanu najnižu cijenu u zadnjih mjesec dana? Kod masu televizora to nisam vidio.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
BlackOut448 kaže...

hola, neki tv nekih 3 kilokuna+/-, 40-ak inča idealno. gledat će se na oko 3 metra, i generalno ravno ali nebi sad da ak se maknem 3cm desno da ne vidin kurca

 https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-43GGU7904B/
za te pare nema bolji android11, 5g garancije, fantasticna slika koliko je moguce za IPS panel ove klase, odlican odaziv.
Veci su i nesto skuplji no za tu lovu stvarno daju puno.

 

Čitam na PCE forumu, tamo je preporuka onaj neki el đi nano za malo više para, jel se isplati davat više? I gledam sad, piše 2g gare. Nije problem dat nešto više ako dobijem adekvatno bolji TV, samo da znam da ga nebu htio mjenjat za godinu dana.

 

Ty <3

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni ni oled nije znacajno bolji od ovoga tak da.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

43" sa 3 metra... Ozbiljno?

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li ko iskustva s Grundig 40gff6933b uzeo bi ga za spavaću sobu uglavnom za IPTV (tvmate app) pa me zanima jel spor , imam sad TCL 32" sa Androidom gore i treba mu cca dvije minute da se digne sustav...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mislim, neću pratit što samsung kaže da na 2 ipo metra trebam iskeširati 20k kuna, jer tom logikom mi je lakše uzet projektor i platno. 

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
samsung oled s95b 65" dali se isplati sada za 10tisuca kn ili da idem na manji 55 lg c2 oled za 8100kn
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 21:15 (ivano2000).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može mišljenje za ovoga "poljaka"

 

https://pevex.hr/led-tv-philips-43pus8556-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight-3

 

Gledan po netu ali nigdi neke kvalitetne recenzije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko god je naručio onaj S95 iz Mobilmedie nek im pošalje mail radi li se o izložbenom primjerku prije nego uopće otvori kutiju. Ja sam ganjao sušilicu kod njih sniženu sa 5000 na 4000 i kupio ju online al sam se u međuvremenu odlučio na kupnju u trgovini na rate pa stornirao webshop i ispalo je da imaju svugdje izložbene modele što nigdje na stranici nije pisalo niti piše. Ok to je sušilica nebitno jel izložbeni primjerak al ak se radi o oledu...

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Tko god je naručio onaj S95 iz Mobilmedie nek im pošalje mail radi li se o izložbenom primjerku prije nego uopće otvori kutiju. Ja sam ganjao sušilicu kod njih sniženu sa 5000 na 4000 i kupio ju online al sam se u međuvremenu odlučio na kupnju u trgovini na rate pa stornirao webshop i ispalo je da imaju svugdje izložbene modele što nigdje na stranici nije pisalo niti piše. Ok to je sušilica nebitno jel izložbeni primjerak al ak se radi o oledu...

 Kako znas da su izlozbeni primjerak?

http://www.neobux.com/?rh=70726F6661
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
majka kaže...
gocc01 kaže...

Tko god je naručio onaj S95 iz Mobilmedie nek im pošalje mail radi li se o izložbenom primjerku prije nego uopće otvori kutiju. Ja sam ganjao sušilicu kod njih sniženu sa 5000 na 4000 i kupio ju online al sam se u međuvremenu odlučio na kupnju u trgovini na rate pa stornirao webshop i ispalo je da imaju svugdje izložbene modele što nigdje na stranici nije pisalo niti piše. Ok to je sušilica nebitno jel izložbeni primjerak al ak se radi o oledu...

 Kako znas da su izlozbeni primjerak?

 

Pa rekli su mi danas u trgovini. Ja sam krenuo naručit online al sam nekak odabrao preko opće uplatnice. Odmah sam zvao i pitao dal mogu stornirat pa doć u poslovnicu, nešto se počela prenemagat da je upravo netko kupio zadnji al da imaju izložbeni primjerak pa će mi se iavit. Nakon tog je status bio nedostupno. To je bilo prekjučer. Danas opet dostupan online, odem u trgovinu i pitam dal mogu kupit sad u trgovini na rate i rekli su samo izložbene još imaju. Uzeo sam ga svejedno al mi je kasnije tek sjelo da je još uvijek dostupan na webshopu al nigdje ne piše da je izložbeni model. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pa inace za svaki izlozbeni model su stavili oznaku, premda kako uopce znati dali je izlozbeni model dali se po pakiranju moze saznati, ali ne vjerujem da bi toliko izlozbenih primjeraka imali za ponuditi
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 22:51 (ivano2000).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma nema, to je BF akcija sa 4999 na 3999kn Bosch sušilica. Ova koju sam uzeo ima dole na poklopcu malo ogrebano, u biti ko da je ostalo laka na selotejpu pa sam htio i za to užicat neki popust al su mi dali besplatnu dostavu. Rekao je voditelj da je to to, popust na izložbene modele a nigdje na stranici im nije navedeno da se radi o izložbenima. Još piše na kartici BF popust. Uzeo sam za 200kn još onu neku podlogu kaj dođe između perilice i sušilice kad se stackaju. 

 

Edit, valjda po svakoj poslovnici imaju po komad. Ma ja sam zadovoljan al za svaki slučaj nek kupci OLEDa provjere. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 22:58 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ti o susilici a ja o oledu hehe svejedno mislim da oni navedu ako je koji izlozbeni primjerak ali za ove olede za 10k kn su rekli da su novi
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
ti o susilici a ja o oledu hehe svejedno mislim da oni navedu ako je koji izlozbeni primjerak ali za ove olede za 10k kn su rekli da su novi

 Lol jbg spavam jednim okom. Pošto nisu naveli to za sušilicu, da ne bi bilo i za TV. Ja sam večeras u poslovnici pitao kaj nemaju nove, reko je voditelj ne, samo izložbene a dostupna im sušilica na webshopu 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 mjeseci
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa.

 

Evo i ja, kao valjda velika većina ljudi, jedan od lurkera po forumima ove tematike, pa sam odlučio se registrirati da podijelim neka svoja mišljenja.

 

Odlučio sam se tražiti samo 55" verzije, jer mislim da je to optimalno za udaljenost manju od tri metra, s koliko gledam TV.
A ako vam još kažem da trenutno gledam CRT TV od kojih 70-80cm dijagonale s pravom će te reći da sam lud i da će mi svaki LED TV, pa bio to i neki Elit bit nebo i zemlja razlika, s čime se slažem.

 

Moram reći da sam iznenađen kako se o nekim TVima uopće ne priča, tj. ako se i spomenu većinom se ne komentiraju ili se samo usputno spomenu, dok se u isto vrijeme nekim TVima možda previše pažnje pridaje.

Vjerojatno je to jer ili nisu razvikane marke ili nemaju baš YouTube recenzija ili tema na stranim forumima.

 

Naravno da kad sam krenuo tražiti TV se krenulo od neke zamišljene okvirne cifre oko 3000 kuna, da bi se do danas nakon mjesec dana to ustalilo na 5000 i mislim da mi i to prelazi nekakav mentalni plafon za TV.

Nemam baš puno prilika da isprobam TVe, pa je tako moje jedino iskustvo s LED TVom zapravo jedan Hisense QLED pa sam tako krenuo od njih kao neke baze.

Vodio sam se logikom da je Edge LED slabiji od Direct LED koji je slabiji od QLED koji je slabiji od Mini LED koji je slabiji od OLED. OLED EVO i QD-OLED (valjda sam to dobro pohvatao, naravno razlika između tehnologija nije jednaka),

tako da sam već u startu odbacio TVe koji nisu QLED iako zapravo možda tu griješim jer može neki Direct LED sa dobrim brojem local dimming zona biti bolji od QLEDa koji ih nema.

 

Tako su prvi izbor bili Hisense i TCL QLED od 3000 do 3500 kuna kao npr:
HISENSE 55E7HQ UHD DVB-T2/S2 SMART QLED TV | Pevex
HISENSE-55E77HQ

TCL QLED TV 55“ 55C635 - 55- | Abrakadabra web shop

i tu je zapravo prevagnuo TCL zbog Androida i 5 godina garancije, iako sam tek naknadno saznao da za 150ak kuna se u Elipsu dobije produljenje garancije, samo se mora odradit to u poslovnici.

 

E onda su počeli crni petci, crni vikendi, crni tjedni i crni mjeseci pa je izronio i ovaj Hisense OLED za samo 5000 kuna (i još 150 kuna dodatne 3 godine garancije)

HISENSE-55A8G

Moram reć da mi se čini da na našem tržištu Hisense očajno loše radi i marketing i promociju i propagandu i jako je čudno zapravo da se o Hisense OLEDima jako malo priča online (ne samo kod nas) nego u cijeloj Europi, odakle se valjda ovi TVi iz Slovenije distribuiraju. Čudno je da u vrijeme Svjetskog prvenstva gdje su glavni sponzor da oni nisu odlučili imati nekakve akcije s garancijama ili cashbackom kao u Njemačkoj, posebno kad mogu prodati priču ljudima da je TV iz Slovenije i da će biti dijelova za njega (ova priča prolazi kod starijih ljudi kad kupuju Gorenje npr., ali i ima donekle smisla).

OK ima ovaj OLED svoja ograničenja u Hz, portovima, OSu i slično, ali ipak OLED za 5000 kuna, trebali su svi navaliti na njega.

 

No meni se u glavu uvukao TCL Mini LED C822

TCL 55C822 UHD DVB-T2/S2 ANDROID MINI LED QLED TV | Pevex

Već mi je privukao pažnju kad je bio 6300, pa na -10% za 5670, a sad je na 5000.

Ok, to je prošlogodišnji model, ali nije da je to toliko ni davno, a niti da je korišten pa sad ta jedna godina nešto znači, jer ionako za par mjeseci je 2023 pa će "ostariti" i ovi iz 2022.

Meni je označio nekoliko kvačica: QLED (znači nešto življe boje), Android (i to 3GB RAM i 32GB pohrane), ugrađeni soundbar (s pozadinskim subwooferom, sveukupno kojih 50W snage), dobar broj HDMI 2.1 portova sa svim njihovim tehnologijama, 120 Hz panel (valjda pomaže u boljoj slici pri gledanju utakmica) i na kraju famozni Mini LED (za bolji kontrast, osvjetljenje i uniformnost panela), te local dimming od kojih 120ak zona.

Izgleda da mi je i prevagnulo to što se TV 50:50 gleda po danu i noći i to u dosta osvjetljenoj prostoji, pa to daje određenu prednost MINI LEDu nad OLEDom, iako to neću nikad znati dok ne budem imao i jednu i drugu tehnologiju u isto vrijeme, ali kako stvari stoje mislim da uzimam njega iz gorenavedenih razloga.

EDIT: zaboravio sam napisati da pored dodatne 3 godine garancije, TCL nudi za ovaj model i 2 godine kasko garancije, a kako imam malo dijete koje jako voli tipke, ekrane te svoju ljubav izražava udarcima, moglo bi ovo dobro doći.

 

I eto da ne bi samo pričao o svom izboru, iako mislim da ima još likova poput mene koji ovo čitaju i još važu pa vole čut različita mišljenja, dat ću jednu black friday ponudu za koji nisam vidio da itko spominje iako se model, no ne i ta veličina spominju, a to je Samsungov S95B QD-OLED u 55" veličini. Vidio sam da dosta ljudi žali što nije u TehnoMagu uspjelo kupiti 65" za 10ak tisuća kuna, pa evo možda netko želi 55" za 7500 kuna?

Samsung qe55s95batxxh 55 konzum

Mislim da za 7500 kuna (ok s Dinersom, ali ako nemate posudite) ovo čini jednu od best-buy black friday ponuda, pa čak i izvan Hrvatske. Za mene ipak malo previše, ali možda nekoga ovo uveseli. Neka svakako javi ako kupi i kakvi su dojmovi kad instalira.

 

 

p.s. da li da ipak kupim Elit 50" QLED, za samo 1900 kuna i uštedim si 3100 za budućnost?

 

2 Kupi Elit QLED
8 Kupi TCL MINI LED
0 Ostani ti na CRT,nemaš pojma
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 0:05 (IvanIvic).
 
8 0 hvala 6
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam imao pojma da konzum prodaje oled televizore hahahahahah, ovo je bas otkrice

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice