Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.328
|
čitano: 14.126.696
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Repko kaže...
Posmatrač kaže...
Vavoom kaže...
mrbean kaže...

Većinom će biti domaći kanali te tu i tamo koji film/serija na netflixu/amazonu.

 

Ali ako bi imao bolji tv, ne bi mi bio problem skinuti i film od 30+ GB.

 Onda (kako ti je kolega Repko reko) izbor pada na OLED (ili Phillips 807 ili LG C2) ak imaš dovoljno para, jedina razlika je u tome šta je Phićo baziran na Android OS-u i ima Ambilight (dok LG ima svoj WebOS, ali nadam se da ćeš imati sreće sa njim, svi su protiv Phillipsa jer imaju negativna iskustva i komponente, ali ja sam sa svojim ipak imao sreće (ne brini se, ne reklamiram Phillips poput legendarnog Garfielda)

 Ako moze priustiti C2 zasto bi uopste gledao bilo sta drugo....

 Tako je. Ako imaš para na C2, ako imaš još više para G2, ako još više para na veći ekran  ahh di bi nam bio kraj da imamo viška para 

 Ja sam na C1 55" podvukao crtu ;)

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Ako moze priustiti C2 zasto bi uopste gledao bilo sta drugo....

 Nigdje nisam napiso da je LG C2 loš telkač, čuo sam da je dosta hvaljeni OLED TV model, ne samo kod nas, nego svuda  A onaj Phillips (bez obzira na kvalitetu komponenti) mi se učinio boljim zato šta je baziran na Android OS-u (zbog Kodija) i još uz to ima Ambilight, jer koliko vidim mrbeanu se to sviđa, to ga sigurno "opušta" kod gledanja filmova ili kad navija usred tekme 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2023 21:39 (Vavoom).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakva su vam misljenja o HiSense tvima?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna netko mozda kakav je ovo tv?

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED55CS6LA.AEU/

Guglam ali ne nalazim nikakvo objasnjenje cemu bi bio ekvivalent (c1 ili stariji modeli).

Edit: uspio pronaci. To je zapravo c1/b2, sa procesorom od c2

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.6.2023 22:35 (Josiip).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Posmatrač kaže...

 Ako moze priustiti C2 zasto bi uopste gledao bilo sta drugo....

 Nigdje nisam napiso da je LG C2 loš telkač, čuo sam da je dosta hvaljeni OLED TV model, ne samo kod nas, nego svuda  A onaj Phillips (bez obzira na kvalitetu komponenti) mi se učinio boljim zato šta je baziran na Android OS-u (zbog Kodija) i još uz to ima Ambilight, jer koliko vidim mrbeanu se to sviđa, to ga sigurno "opušta" kod gledanja filmova ili kad navija usred tekme 

 Kod tv bi valjda kriterijum broj 1 trebao biti kvalitet slike. Sve ovo ostalo lako nadogradis. Za 50 eur dobijes daleko bolji android sa kojim upravljas daljinskim od TV-a tako da ti argument 2 daljinska odmah otpada....

 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josiip kaže...

Zna netko mozda kakav je ovo tv?

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED55CS6LA.AEU/

Guglam ali ne nalazim nikakvo objasnjenje cemu bi bio ekvivalent (c1 ili stariji modeli).

Edit: uspio pronaci. To je zapravo c1/b2, sa procesorom od c2

Model koji je zamijenio C1

Imaš na Rtings razlike između njega i C2 i B2..

Piše da su oba bolja od njega.

 

 

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 8:53 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prolupanko kaže...

Koji tv od 43 incha kupit do maksimalno 350 eura (Samsung, Hisense, Philips ili Grundig)?

Ne treba biti smart niti mi treba wi-fi.

Hvala na preporukama.

Izvoli pa si biraj.. https://www.nabava.net/televizori?se=117970%2C281950%2C964339%2C1903372

Jedino ne znamo preferiraš li IPS ili Va panel.. 

合氣道 Skidoše s njega mrtvačko platno. Ali ne i s lica blijedoga sjenu. Bezdanu tugu on u sebi nosi, svoju smrt nedovršenu.
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prolupanko kaže...

Koji tv od 43 incha kupit do maksimalno 350 eura (Samsung, Hisense, Philips ili Grundig)?

Ne treba biti smart niti mi treba wi-fi.

Hvala na preporukama.

 Evo, pogledaj ovog TCL-a, baziran je na GoogleTV-u i ima Atmos (šta je bitno ako gledaš filmove prek Netflixa i sličnih streaming appova): https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-43P635/

 

 Drugi izbor je ovaj Hisenseov model, nažalost nije baziran na Android OS-u, već ima svoj Vidaa OS, za koji se zna da i nema baš ogroman izbor appova, ali opet ima Atmos i uz HDR10+ i quad core procesor: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43E77HQ/

 

A kao zadnji izbor pogledaj ovog Phillipsa, nažalost i dalje nije baziran na Android OS-u (nadam se da ćeš imati sreće sa njim, jer većina ljudi ima negativna iskustva): https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-43PUS7607-12/

 

Uz sve ove TV-ove dobijaš 2+3 god. gare, ali samo uz registraciju na netu ili nadoplatu 

 

Javi koji ti se od ovih sviđa, koji si uzeo, napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 19:53 (Vavoom).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za C2 postoji velika sansa da ce ti smetati tinting na ekranu koji itekako pokvari dozivljaj i kvalitet slike. Sve je lutrija sta ce ti doci, mozda gledati koja radnja dozvoljava zamjenu ako se desi slican problem.

 

Gledao sam po radnjama, ako ti smeta ovaj problem kupi Sony, jer na njima se skroz malo ovo primjeti, a koriste isti panel kao LG, osim na 95 modelu koji je QD-OLED. Svi LG od A, B, C, pa cak i G serije imaju ove pobleme.

G3 je uveliko rijesio, ali trenutno 65 incni model je oko 3000 eura.

55 i 77 incni modeli su puno bolji po ovom pitanju, 65 je najvise afektiran.

Vise detalja ovdje: https://www.avsforum.com/threads/oled-screen-uniformity-discussion-banding-and-vignetting.2896737/post-62470063

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2023 9:00 (nike_tz).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što više gledam recenzije i dojmove od korisnika, sve vise naginjem na 75" led, pogotovo jer cu gledat većinom preko dana i u boravku (svjetla soba s dosta prozora).

Jučer baš baki kupio entry LG led 43' za 300€ - slika za mene super.
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slika je super dok ne stavis pored oleda...😁
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 13:41 (Rondo9).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TCL je puno bolja marka od Vivax-a.....

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači da uzmem im TCL nije problem cijena je ista i garancija je 5 godina . Samo radi kvalitete slike pitam ali opet kapiram da je slika na oba dva iste kvalitete.

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

imam dvojbu između ova dva modela, može netko stručniji za savjet:

 

SAMSUNG QE65S90CATXXH

LG OLED65C21LA

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slatke muke....al po meni ti nije baš neka usporedba.Ja ne bih uopće razmišaljo i uzeo Samsunga u ovom odabiru, al kad bih ga usporedio s ovogodišnjim modelom LG-a C3 onda bi uzeo LG-a....

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rondo9 kaže...

 Kao šta ti je kolega Zaporožac reko, od ova dva uzmi ovog TCL-a, jer mislim da ima dobro odrađeno sučelje, baziran je na GoogleTV-u, ima Atmos i 4 HDMI porta (od kojeg su svi verzije 2.1, ali smatram da tvojim starcima ne igra ulogu) te dolazi sa 2 daljinca, od kojih je jedan sa velikim tipkama (šta je bitno ako ti starci imaju velike prste - zaboljet će ih prsti od malih tipki na daljincu ), a ja, kao i većina sa foruma, imam negativna iskustva sa Vivaxom i smatram da ga treba izbjegavati, tako da je moj izbor TCL 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2023 17:02 (Vavoom).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala TCL se uzima 😊

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon razmišljanja šta uzeti u rangu do 800E (prvotni odabir je bio TCL 55C835) ipak sam  odlučio malo proširiti budžet te uzeo ovogodišnji model TCL 845 Mini Led koji je nedavno pušten u prodaju. Zanimljivo je da ga nigdje nema za kupiti osim u Elipsu, ali kada odete na stranicu od Elipsa i filtrirate marke neće ga uopće ponuditi već morate ručno pretražiti baš model c845 :).

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C845/

 

Ono što je novo na ovom modelu naspram c835 je novi AI procesor AIPQ Gen3 koji po prvim reviewovima drastično odskače od prošlog u Upscalingu i deep learning algoritmu za prilagodbu slike te model od 55" ima 480 dimming zona (c835 ima 240) kako bi HDR bio još bolji.

Ono što osobno mogu primjetiti je da nema bloominga (bar ne meni), crna je stvarno crna (OLED je još crnija :) ) te sam panel je jako svjetli i kvalitetan. Slika je za moj pojam svemirski brod te su čak ove godine uveli wide angle filter što je svakako veliki plus s obzirom da se radi o VA panelu.

TV dolazi sa supportom za sve HDR opcije (Dolby Vision, HDR10+...) te ima IMAX certifkat šta god to značilo.

Dolazi sa 2.1. Onkyo integriranim zvučnicima te se odmah osjeti bass i kvaliteta (naspram prošlog mog tv-a nebo i zemlja) iako vjerujem da je daleko bolji zvuk sa nekim soundbarom, ali za mene je ovo sasvim OK.

 

OS je Google TV te za sada nema nikakvog štekanja,brz te ima jako puno opcija za customizaciju.

 

TCL trenutno ima promociju do 30.6. za 5 godina garancije pa tko je u lovu na novi TV svakako preporučam ovaj Mini LED.

TV sam platio 979E jer je trenutno na popustu.

Drugi izbor je bio Samsung 55QN90B koji je cjenovno tu negdje,ali nudi 2 god garancije i prošlogodišnji je model te nema support za Dolby Vision tako da mislim da je u Mini LED segmentu ovaj C845 Best Buy.

 

Bio je u igri i OLED, ali glava je zeznuta stvar te s obzirom da imam klince koji vole gledati crtane i većinom se na TV-u vrte naši kanali se bojim burn in-a te je TV također u dnevnom di doslovno tuče sunce cijeli dan pa zbog brightnessa.

 

Eto, nadam se na nije preopširan review.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 10:54 (BioZZG).
 
8 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...

Nakon razmišljanja šta uzeti u rangu do 800E (prvotni odabir je bio TCL 55C835) ipak sam  odlučio malo proširiti budžet te uzeo ovogodišnji model TCL 845 Mini Led koji je nedavno pušten u prodaju. Zanimljivo je da ga nigdje nema za kupiti osim u Elipsu, ali kada odete na stranicu od Elipsa i filtrirate marke neće ga uopće ponuditi već morate ručno pretražiti baš model c845 :).

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/TCL-55C845/

 

Ono što je novo na ovom modelu naspram c835 je novi AI procesor AIPQ Gen3 koji po prvim reviewovima drastično odskače od prošlog u Upscalingu i deep learning algoritmu za prilagodbu slike te model od 55" ima 480 dimming zona (c835 ima 240) kako bi HDR bio još bolji.

Ono što osobno mogu primjetiti je da nema bloominga (bar ne meni), crna je stvarno crna (OLED je još crnija :) ) te sam panel je jako svjetli i kvalitetan. Slika je za moj pojam svemirski brod te su čak ove godine uveli wide angle filter što je svakako veliki plus s obzirom da se radi o VA panelu.

TV dolazi sa supportom za sve HDR opcije (Dolby Vision, HDR10+...) te ima IMAX certifkat šta god to značilo.

Dolazi sa 2.1. Onkyo integriranim zvučnicima te se odmah osjeti bass i kvaliteta (naspram prošlog mog tv-a nebo i zemlja) iako vjerujem da je daleko bolji zvuk sa nekim soundbarom, ali za mene je ovo sasvim OK.

 

OS je Google TV te za sada nema nikakvog štekanja,brz te ima jako puno opcija za customizaciju.

 Čestitam kolega , dabogda te služio 100 god., zapravo to je veoma odličan TV za te pare (rang bilo koje Sony Bravie), ima sve živo i neživo kao šta si naveo (novi AIPQ proc, HDR10+, baziran je na GoogleTV-u, Atmos i DV (šta je bitno ako netko gleda filmove prek Netflixa i ostalih streaming appova), QLED panel sa pravim bojama, 4 HDMI porta od kojih su svi verzije 2.1, i ugrađeni Onkyo soundbar sa Atmosom koji ima fantazija zvuk) + 2+3 god. gare (ali samo uz registraciju ili nadoplatu), tako da se slažem da je best buy u tom rangu, ima sve Hi-Tech specifikacije i dobru garu
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 13:46 (Vavoom).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sada je i meni taj upao u oko, samo 75". Vidim da jos postoji i C935, koji bi bio bolji od ta dva? Moram se bacit u istraživanje :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Sada je i meni taj upao u oko, samo 75". Vidim da jos postoji i C935, koji bi bio bolji od ta dva? Moram se bacit u istraživanje :D

 Mislim da je ovaj 935 serija iznad (tako mi se mota po glavi), ali vidim da koštaju isto Prema ovoj temi na Redditu, 935 ima bolje odrađen HDR, dim mu je 1080 (za razliku od 835-ce koja ima 288), malo mu je svjetliji brightness, ima 5 zvučnika (dok 835 ima 2.1), te mu je daljinski BT (dok je kod 835-ice IR) 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 13:59 (Vavoom).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nama koji imamo OLED od 65 a išli bi na 75" ovako nešto bilo bi sasvim ok.....samo mi svi kažu da se ne možeš na crnu prilagoditi...na mini ledu...jer nije to "to"

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tu se i ja važem stalno - uzeti neki OLED 65' (Philips 807, LG C2 na akciji ili nesto dr.) ili neki 75" (Philips led 8807, Samsung top model qled ili TCL). Imam još nekih mj dana za odlučit se. :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Sada je i meni taj upao u oko, samo 75". Vidim da jos postoji i C935, koji bi bio bolji od ta dva? Moram se bacit u istraživanje :D

 C935 je prošlogodišnji flagship koji ima stariji AI chipset 2.0, a čitao sam da ima i bloominga i sl...svakako mislim da sa 75C845 nećeš fulat.

 

 

Ako niste sigurni u kvalitetu slike, uvijek možete online naručit, isprobat pa vratit u roku od 14 dana. Je malo **rski, ali nije mala lova u pitanju.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Tu se i ja važem stalno - uzeti neki OLED 65' (Philips 807, LG C2 na akciji ili nesto dr.) ili neki 75" (Philips led 8807, Samsung top model qled ili TCL). Imam još nekih mj dana za odlučit se. :D

 Ja sam imao dilemu samo nivo manju dijagonalu i uzeo oled. Jer je najbolji. Uvijek bi me kopkalo da nisam uzeo najbolju sliku mogucu....

I svaki put kad ga upalim efekat je wow... I nakon godinu dana.....

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma slažem se i u globalu nama s OLED-ima je gotovo nezamislivo preći na bilo koji led pa i QLED s mini ledom....problem nastaje kada nam se čini da bi veći tv od 65 " jer tu OLED postaje papreno skup...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I sam imam CX LG već više godina i u boravku vrhunski Panasonic Led tv ali sa glossy ekranom....slika, upscaling na Panasonicu je vrhunska na svim poljima, te ne zaostaje puno za Lg Oledom....probajte uzeti tv sa gloss ekranom umjesto mat i vidjet ćete razliku...malo tko uopće razmišlja o tome dok kupuje tv no čini čuda!

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rekli bi neki da si fulao fudbal....to glossy i non glossy je bilo prije puno godina i uglavnom se odnosilo na monitore i laptope...al to je prošlost...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vrijedi li ovo te novce? 

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/lg-oled-55-smarttv-lg-wireless-sound-bar-sj3-684020837/

 

Sutra i prekosutra sam slobodan, a čovjek je blizu mene. Sve specifikacije: 

https://www.displayspecifications.com/en/model/9b6c18b5

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2023 22:37 (Najbrži).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice