Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.144.480
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mkexx kaže...
vRay kaže... 

 Razumijem da po ovim postavkama ti je u biti slika pretamna po osobnoj preferenciji (cesto ljudima koji predju sa lcda na oled imaju isti dojam) pa to zelis "poboljsati" ali to se tako ne radi, pogotovo ne sa oledima.

 

 

 

Kod mene HDR ili Dolby Vision ( Netflix ili Xbox ), ide na Jačina 80 max, dok gledanje SDR na 70 max. To mi je ok na 65' C1, gledam sa 3.5 metra udaljenosti. Veća je dijagonala, pa mi možda nema potrebe za većom jačinom.

Kod HDR-a i dolby visiona, svijetlo uvijek na maximum (sto je po defaultu sigurno i stavljeno). Spustajuci brightness  smanjujes peek brightness na highlightima, i c2 pretvaras efektno u b2 model.

 

Kod HDR-a i dolby visiona sama jacina svjetla ne igra ulogu jer je sama scena koja se prikazuje manje-vise postavljena na 100 niti, dok brightness zapravo uvjetuje highlighte, ili mozemo reci da brightness je efektno peek brightness.

 

U svakom slucaju, nikako ne spustati ovu postavku za HDR i DV.

13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HDR uvijek na 100/100, u materijalu je info koliko ce koristiti. Ako se uredno/pozorno gleda, a ne spavas u fotelji da te smeta svjetlo

 

Meni je gamma na 2.2, peak high, smooth gradation na low, whiite na Warm 30, motion na "Cinematic motion" (low) i sve ostalo iskljuceno. U svim HDR modovima za filmove/serije. SDR na 80/90, peak low.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 11:13 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

HDR uvijek na 100/100, u materijalu je info koliko ce koristiti. Ako se uredno/pozorno gleda, a ne spavas u fotelji da te smeta svjetlo

 

Meni je gamma na 2.2, peak high, smooth gradation na low, whiite na Warm 30, motion na "Cinematic motion" (low) i sve ostalo iskljuceno. U svim HDR modovima za filmove/serije. SDR na 80/90, peak low.

 Cini se dobro, ja bi iskljucio potpuno smooth gradation jer cesto popegla lica, a benefit je rijetko uocljiv na prvu.

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Mad Ant kaže...

HDR uvijek na 100/100, u materijalu je info koliko ce koristiti. Ako se uredno/pozorno gleda, a ne spavas u fotelji da te smeta svjetlo

 

Meni je gamma na 2.2, peak high, smooth gradation na low, whiite na Warm 30, motion na "Cinematic motion" (low) i sve ostalo iskljuceno. U svim HDR modovima za filmove/serije. SDR na 80/90, peak low.

 Cini se dobro, ja bi iskljucio potpuno smooth gradation jer cesto popegla lica, a benefit je rijetko uocljiv na prvu.

 

Tako mi paše za moju okolinu, a smooth gradation nisam još presiguran, jako teško odlučiti bez gledanja u specifične scene pod pauzom, pa onda čisto reda radi na Low koji ne ubije detalje (ili bar nisam primjetio). Moram pogledati 4K remaster Odiseje u Svemiru...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 12:18 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackcastle kaže...

To što je C2 malo svijetliji u odnosu na C1 ne vrijedi tih para , ali G2 koji ima pasivni hladnjak već daje dosta svijetliju sliku....

 Po većini usporednih testova, nije uopće svijetliji.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Razumijem da po ovim postavkama ti je u biti slika pretamna po osobnoj preferenciji (cesto ljudima koji predju sa lcda na oled imaju isti dojam) pa to zelis "poboljsati" ali to se tako ne radi, pogotovo ne sa oledima.

 

 

 Ja sam odustao od OLED-a zbog ovoga. Što god sam napravio, a probao sam sve, jednostavno mi je pretaman. I to ne može niti jedan test ili postavka ispraviti dok ne vidi čovijek sam u prostoru gdje inaće gleda TV. U pitanju je bio C1.

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 13:51 (stipest).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne slažem se da je pretaman, dapače, svijetliji je nego što sam mislio.

Po danu nemam nikakvih problema, a po noći da ne pričam.

U pitanju je 65C1.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ovih dana idem po tv pa sam već dosta blizu izbora. Na pameti su mi

hisense u8qf 2020, te noviji u8gq.. Sve je više manje isto no najveća razlika je u panelu. prvi je va panel, a drugi je ADS tj ips...

Zanima me dali je stvarno toliko lošiji prikaz na ipsu nasuprot va panelu?

tv je kod mene u dnevnoj sobi sa dosta svjetla i koristi se u svim  mogućim scenarijima osim sporta..

 

cijene su trenutno: 4999 kn za u8gq(ips) u sancta domenici te 6200 za stariji u8qf (va) u elipsu..

 

Ako imate neku drugu preporuku do 7000kn pucajte..

Hvala

(G)jokaCRO ingame.. Im too old for this shit (TM)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa naletio sam na par vrlo zanimljivih cijena...

I sad iako bi nekako najradje c1 (tj ja bo panasonica jz980 al je neizvedivo)

Štednja se nekako javlja..

 

TV 55" Hisense 55A8G OLED TV
Makni iz liste želja
5.499,00 kn

 

Samsung QE55QN90A televizor, 55" (139 cm), QLED, Ultra HD, Tizen, HDR 2000
Makni iz liste želja
od 6.499,00 kn

 

TCL 55C728 televizor, 55" (139 cm), LED/QLED, Ultra HD, HDR 10/HDR Premium, 120 Hz
Makni iz liste želja
od 5.155,20 kn

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ti imam ovog samsunga samo 50 incha, tv je super samo pazi ima ti jedan hdmi 2.1 ak ti je to bitno, sve ostalo super, nije ko na oledu ali je slika odlična. moje preporuke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš sam proučavao u ovom price range modele. Uzmi u obzir da TCL 55C728 nema nativnu frekvenciju 120 nego se softverski pegla sa 60 na 120, to me odbilo od ovog modela. 

3 godine
offline
Ili ili...

Pozdrav, postavit ću samo jedno kratko pitanje. Nadam se odgovoru i unaprijed zahvaljujem divnim ljudima koji svima pomažu, stvarno hvala!. Jel bolji PANASONIC TX-43LX650E  ( https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PANASONIC-TX_43LX650E/) ili HISENSE 43A7GQ ( https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43A7GQ/) ?? Oba su 2700kn, s time što je kao ovaj Panasonic bio do sada skuplji... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Ekipa naletio sam na par vrlo zanimljivih cijena...

I sad iako bi nekako najradje c1 (tj ja bo panasonica jz980 al je neizvedivo)

Štednja se nekako javlja..

 

 

 

Samsung QE55QN90A televizor, 55" (139 cm), QLED, Ultra HD, Tizen, HDR 2000
Makni iz liste želja
od 6.499,00 kn

 



 Samsung je Mini LED i ima loš local dimming i baš izražem blooming. Imaš ovdje dobru recenziju, a blooming na 04:49 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 16:02 (stipest).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U santa domenici Hisense oled A9G 55" 5999kn..

SAmo na av forums imaju sranja s zvukom ljudi..

A ja dosta tiho gledam tv.. 

 

stipestipe  Vidio ..ostavio sam ti porukutamo..:)

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 17:32 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
R3nchi kaže...

Ekipa naletio sam na par vrlo zanimljivih cijena...

I sad iako bi nekako najradje c1 (tj ja bo panasonica jz980 al je neizvedivo)

Štednja se nekako javlja..

 

 

 

Samsung QE55QN90A televizor, 55" (139 cm), QLED, Ultra HD, Tizen, HDR 2000
Makni iz liste želja
od 6.499,00 kn

 



 Samsung je Mini LED i ima loš local dimming i baš izražem blooming. Imaš ovdje dobru recenziju, a blooming na 04:49 

 

 

Mene više brine ono muljanje oko menija na 6:12 ... izgleda očajno... kao da AI nešto pokušava... ne primjeti se na klasičnim scenama popunjenim raznim bojama, ali ovako na uniformiranim menijima i slično očaj...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 19:08 (Mad Ant).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav , koji TV kupiti do 3500kn 50 inca da bude i 4k.

Razmisljao sam o ovome :https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe50q60a-televizor-cijena-50-127-cm-qled-ultra-hd-162730811

Može li se šta bolje ?

ili da kupim ovaj pa gotovo : https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue50tu7092-televizor-cijena-50-127-cm-led-ultra-hd-122245961

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
August kaže...

 

50TU7092 je već dvije generacije star (TU je 2020), nakon njega ide AU i ovogodišnji BU. Uz to što je noviji Q60A je i bolji te svjetliji (cca 450-500) tako da će HDR bolje izgledati (500 je neki jedva minimum). Oba su VA panel na 60Hz.

 

 

Pogledaj i LG 50UQ8000 ili 50UQ9000 (VA na 60Hz sa Magic remote). 7000 i 7500 nemaju Magic remote:

 

Svi 50UQ:

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50uq&cod=&cdo=

 

 

Ili nešto skuplji LG 50QNED813 ili 823 (EdgeLED VA na 120Hz):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50qned&cod=&cdo=

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 21:37 (Mad Ant).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz, zvao me jedan prijatelj pre par dana da mu stelujem tv, kaze kupio Hisenese U8H, a ja kad cuo to, odusevio se, mada sam bio skeptican jer ga jos uvek nema kod nas, ali rekoh ajde da vidim i to cudo tehnike, jer taj model bi trebalo da bude ozbiljna pretnja Samsungu S95B, medjutim, mucak, bio je u pitanju obican u8qf. Medjutim, iskren da budem, ovo uopste nije los tv, a i nije mu cena nesto velika, mislim da je platio nesto vise od 1100e 65-cu., tako da i ovaj model moze neko uzeti u razmatranje. Cekam da ovi dobiju u Neptunu u Skoplju Sony a95k i ovaj Hisenese U8H, jer sam ranije pisao da sam gledao i isprobavao S95B koji me je iskreno odusevio. Eto, neko je pitao gore sta uzeti do 2500e, preporuka za Samsung S95B.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas ga u linksu za nekih 8800kn 55" U8H

R33mba#2892
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kinezi uce ubrzano,imaju ogromne resurse i apsolutno nevjerovatnu kolicinu jeftine radne snage.

Izgurali su sve ostale sa trzista LCDa a sada imaju u svom vlasnistvu i Japanski oled tech tojest printani rgboled,kada krenu komercijalno sa time na trziste u 23/24 bit ce jako jako gadno za Koreance.....

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje.

 

Uzeo sam prošli tjedan Samsung QLED 55Q70B i recimo da sam ok zadovoljan osim laganog blacklight bleed-a u oba donja kuta, ništa strašno, ali vidljivo u određenim scenama. E sad TV je došao sa pukutom (ili odljepljenom) plastikom sa zadnje strane kod portova te se je plastika koja je iznad portova sa zadnje strane podigla od portova (HDMI, USB, itd) za max 0,5 cm, ne smeta kod spajanja uređaja na TV. E sad me brine da li da ga vratim ako ne daj Bože bude neki kvar pa kad ga budem vraćao na servis ne bude odbijenica popravaka jer kao ima vidljivih fizičkih oštećenja, a koje nisam ja prouzročio nego sam ga tako kupio i kako to onda dokazati.

 

Nadalje, pronašao sam SONY KD55X89JAEP za 1.500 kn manje nego što sam ovaj Samsung platio - koliko sam gledao taj Sony je jako sličan ovom mom Samsungu možda čak i malo bolji, pa možda mislim vratiti Samsung pa uzeti ovaj Sony.

 

Šta Vi mislite? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 8:53 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kom nije sila za kupit tv,nek saceka 11mj. reko mi danas djelatnik jednog velikog trg. centra da ce bit brutalni popusti na tv u 11mj za svjetsko nogometno prvenstvo..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to sam nekako i ocekivao, uvijek je tako pred prvenstvo

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osim ako u iducih 2mj ne dignu brutalno cijene pa ce realno snizenje biti 5-10% na trenutne cijene...

Ne bi bilo prvi puta da tako nesto rade 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

i to je istina, sad su vec poceli dizat c1 i c2, znam jer ih imam na listi zelja na nabava.net

 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lik mi je doslovno spominjo 50% popusta.. Kao u sklopu svj prvenstva..

Samo da se ne ispederisu sa visokim cjenama prije akcije.. 

I meni je c1 zelja..

Inace danas tamo gledo philips  oled 556

Jebenu je sliku imo, Imaju jedno 30ak tv spojenih na antenu, philips odskako od svih.

Al opet to je bio jedini oled.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

50% popusta sam vidio samo kod Hisense ili TCL modela. Poznatiji brendovi sumnjam da će dati toliko.

Ja bi volio vidjeti 42" ili 48" C2 serije OLED ispod 6000 kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uvijek stari modeli završe na akciji brutalnoj ostalo je cca 10 posto

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imam panasonic st50 koji me još uvijek služi. molim nekoga tko je imao isti model i prešao je na oled da mi napiše prednosti i mane. hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice