Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.258
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mišljenje o Hisense 55U8GQ? Gledanje sporta i serija. Netflix, HBO i sa USB-a ili stream sa PC-a.
https://www.nabava.net/televizori/hisense-55u8gq-televizor-cijena-55-139-cm-led-qled-uled-ultra-hd-177614501

Kakav je ovaj shop bazzar.hr?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 17:39 (stipest).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
C64 kaže...
Mad Ant kaže...
C64 kaže...

Trebam uzeti manji TV 32" (ogranićenje prostorom) do 2000 kn

Nezahtjevam korisnik. Pomoćni TV za povremeno gledanje domaćih programa i pokoji dokumentarac.

Inaće imamo sve od Sony-a, ali njihov model je malo izvan buđeta (KD-32W800)

Šta uzeti? LG? Šta mislite o ovom: https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6380plc-televizor-cijena-32-82-cm-led-nanocell-led-full-hd-145110941

 

 

 Ili model od ove godine (LG 32LQ630):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+32lq630&cod=&cdo=

 

 Hvala, ali koliko vidim taj model nije FHD

 

Ovaj je FHD 1080p:

 

lg led tv 32lq63806lc

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+LED+TV+32LQ63806LC&cod=&cdo=

 

 Ovaj sam gledao klincima za sobu, sada i ta entry 32" serija ima sve zivo dostupno cak i mogucnost magic remote ako se ne varam. I sto je najbolje koliko vidim i pretpostavljam, moguce je vrtiti sve codece, cak i 4k sto do sad nije bilo moguce na 32"...

I believe Wi can Fi...
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

 Ovaj sam gledao klincima za sobu, sada i ta entry 32" serija ima sve zivo dostupno cak i mogucnost magic remote ako se ne varam. I sto je najbolje koliko vidim i pretpostavljam, moguce je vrtiti sve codece, cak i 4k sto do sad nije bilo moguce na 32"...

 

Da, WebOS i MR ready:

 

https://hdtelevizija.com/tv-lineup/lg-tv-lineup/

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Pa mogo si nspisat koju.. tvoj dojam.. za i protiv? Ocu malo infoa od nekog ga ima . I pitanje za sve... koja trgovina je pouzdana? mall?bazzar?santa domenica?

Ja imam G1 koji je skoro pa identican kao C1.

Imas 4x hdmi 2.1 pa tako mozes spojit 3 gaming sistema koji podrzavaju hdmi 2.1 plus ostane ti jedan utor za eARC.

Slika je 10/10

Zvuk je osrednji kao i na svakom drugom tvu unazad 15 godina...cast izuzetcima.

Imas gsync,freesync,vrr,120hz,dolby vision gaming...u biti sve zamislivo.

Nemas tu sta birat,i dalje najbolji TV na trzistu.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Ja imam G1 koji je skoro pa identican kao C1.

 

 

 

 Osim razlike u cijeni. I to ne malo.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...
Ja imam G1 koji je skoro pa identican kao C1.

 

 

 

 Osim razlike u cijeni. I to ne malo.

 Meni je razlika bila 100eu skuplji G1 proslo ljeto....nije da mozes kupit kucu za 100eu 🥂

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nedavno kupovao tv, bio je c1 ili g1 u kombinaciji, ali posto je ovdje u bih razlika bila preko 500 e nisam imao sto razmisljati. G1 je ovdje malo kome opcija , za te pare svako bi uvijek prije isao na c1 65"...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Nedavno kupovao tv, bio je c1 ili g1 u kombinaciji, ali posto je ovdje u bih razlika bila preko 500 e nisam imao sto razmisljati. G1 je ovdje malo kome opcija , za te pare svako bi uvijek prije isao na c1 65"...

To je poprilicna razlika.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim za malo pojašnjenje.

Što znače oznake na LG oledima:  C21LA vs C22LB.

Što bi bilo 21 ili 22, kao i LA ili LB.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, jeste, van pameti al sta je tu je :D

@stoicist... Razlike su minorne, radi se o istim televizorima, obicno su razlike u nazivima u regiji gdje se prodaje, boji ili obliku stalka. LA u nazivu ti je obicno bijela boja zadnjeg poklopca, dok je LB crni..
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav treba mi TV za starce 50 incha do 3700-3800 kn, gledanje MAX-TV Netflix i youtube imate li kakvih preporuka?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 18:48 (vax).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vax kaže...

Pozdrav treba mi TV za starce 50 incha do 3700-3800 kn, gledanje MAX-TV Netflix i youtube imate li kakvih preporuka?

 

LG 50nano763 (VA na 60Hz, Nanocell, Magic Remote, DirectLED, 2022) cca 3700kn

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50nano763&cod=&cdo=

 

Najjeftiniji 2022 model UQ u 50" bi bio LG 50UQ7500 (VA na 60Hz, DirectLED) koji dođe sa običnim daljinskim (modeli iznad 7500 dođu sa Magic Remote i većinom su razlike u dizajnu okvira, jedna ili dvije noge) cca 3000kn:

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50uq&cod=&cdo=

 

Još jeftinije od toga bi bili 2021 modeli UP, poput LG50UP7500 (VA na 60Hz, DirectLED, obični daljinski) cca 2700kn

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+50up&cod=&cdo=

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz, nisam se dugo oglasavao, ali evo da podelim neke utiske u vezi Samsung S95 B modela. Juce bio u Skoplju i gledao malo mogucnosti ovog tv-a. Auuh, pa ovo je neverovatno, kakava ostrina, kakav ekran, kakve boje, e, ovo je sada tek vidljiva razlika u odnosu na druge modele. Doduse bio je pored nekog novijeg modela Samsung Neo quleda koji je izgledao kao malo dete pored ovog. Trazio sam i taj "famozni" Sony A95 K, ali ga nisu imali na stanju. Ja sam se ranije ovde prepucavao sa nekima oko kvaliteta i razlike u kvalitetu slike na LG Oled modelima (kojeg i sam posedujem) u odnosu na mislim Nano cell tehnologiju Lg SK8500 mislim da je bio i da neke velike razlike nije bilo, osim u crnoj boji zbog koje je oled i prepoznatljiv, ali ovo je tek sad perverzija od tv-a, vidim da mu je cena na zapadu dosta pala, pa stoga velika preporuka za buduce vlasnike ovog modela.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim neki TV za apartman i "upao" mi u oko Hisense 40A5100F za 1349,00kn. A ako bi uzeo i neku garanciju onda je to još 120kn gore za dodatne tri godine.

Što kažete da li se isplati?

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pa ako je za apartman boli te k...
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozete li mi reci razliku https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-bravia-xr-xr65x90jaep-4k-uhd-led-televizor-google-tv

 

I samsunga 65qn90a koji je oko 11000 kn da li je puno bolji od ovoga sonya ili se isplati dati tih 3-4 tisuce kuns vise za samsung?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel taj Hisense podržava netflix i hbomax? Di je tako jeftin?
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2022 16:46 (tomislav10).
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Jel taj Hisense podržava netflix i hbomax? Di je tako jeftin?

Hisense sa VIDAA sustavom ne podržava HBO Max.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A gdje ga ima po toj cijeni?
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony ti je FALD led tv, Gogle (android), dok ti je Samsung mini led Tizen. Oba tv-a su hvaljena na Youtubu. Imaš na YouTube puno o njima. Ja ću vjerojatno uzeti taj Sony, ako mi ne pobjegne, pošto još nemam novce. Mislim da je Sony kvalitetniji tv, a Samsung ti je ljepši i moderniji pošto je mini led. Sve ovisi što je tebi bitno. Pošto je Sony jeftiniji ja bih uzeo Sony-a, pa ako nisi zadovoljan vratiš ga i uzmeš Samsunga.

I naravno napišeš dojmove da mi ostali koji slično razmišljamo budemo pametniji. Požuri, oba su lajski modeli.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da ja malo uletim s televizorom koji ne treba kupiti - Philips 43PUS8506. Uz krckanje televizora ko da netko tu plastiku razapinje svako malo, sad se pojavila i tanka horizintalna linija na sredini ekrana. Ne vidi se uvijek, ali dovoljno često da smeta. TV je star pola godine i jako se malo koristio (3-4h tjedno). Svi su mi govorili da je šrot TV ovdje na forumu, al ja sam morao biti pametan.  Živjeli

Moj PC  
4 1 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim Vas mišljenje o TV-u "Philips 4K UHD Android 65PUS7406". Trenutno imam 55" Samsung UHD iz 2012. godine pa bih sad napravio upgrade na veću dijagonalu i ono što mi je najbitnije, riješio bih se mibox 2 uređaja i zasebnog tunera tj. 3 daljinska koja mi trenutno smetaju na stolu... 

Imam ga prilike uzeti za 2800kn u T-comu pa zato pitam bas za taj model...

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...

Sony ti je FALD led tv, Gogle (android), dok ti je Samsung mini led Tizen. Oba tv-a su hvaljena na Youtubu. Imaš na YouTube puno o njima. Ja ću vjerojatno uzeti taj Sony, ako mi ne pobjegne, pošto još nemam novce. Mislim da je Sony kvalitetniji tv, a Samsung ti je ljepši i moderniji pošto je mini led. Sve ovisi što je tebi bitno. Pošto je Sony jeftiniji ja bih uzeo Sony-a, pa ako nisi zadovoljan vratiš ga i uzmeš Samsunga.

I naravno napišeš dojmove da mi ostali koji slično razmišljamo budemo pametniji. Požuri, oba su lajski modeli.

 

Bitno je napomenuti da je QN90A u EU verziji IPS MiniLED, dok je Sony X90j VA FALD, a problem stvaraju YT recenzije vecinom iz SAD-a jer je njihov QN90A sa VA panelom. EU ekvivalent bi bio zapravo QN95A.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vidim u linksa ovaj TCL https://www.links.hr/hr/led-tv-55-tcl-55p615-android-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bluetooth-energetski-razred-e-750100920 ima li netko iskustva sa ovim modelom i općenito tcl televizorima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trebam tv za apartman, dakle ništa posebno, dimenzije između 39'' i 43'', da je smart i da podržava netflix i hbomax (wi-fi se podrazumijeva).
Molim prijedloge.
P.S. TV je za mene ne za goste.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 19:58 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Bitno je napomenuti da je QN90A u EU verziji IPS MiniLED, dok je Sony X90j VA FALD, a problem stvaraju YT recenzije vecinom iz SAD-a jer je njihov QN90A sa VA panelom. EU ekvivalent bi bio zapravo QN95A.

 Ovdje piše da je QN9A VA, a ne IPS. Ovo je pouzdana i eu stranica:

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 15:47 (stipest).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Sad pročitaj malo bolje koji link si poslao i šta sam ja napisao...

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2022 15:54 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice