Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.328
|
čitano: 14.127.058
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma vise neam ni ja pojma.kupujem tv vec 3g..Jos nisam kupio.

Znam da sam cito na Av forumu o 706 modelu, i jos nekim stanricama trg di su kupci ostavljali reviewe,

 

Nisam nij a neki picture freak, kuci imam plazmu staru 10+g i neki lg fhd lcd..

Samo mogu skuzit u firmi, na 7072 samsungu soap opera efect i to mi je fuj, al 

to je tv po kojem nije nista cackano/postavke.. 

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 19:55 (R3nchi).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

Koliko se sjecam philips se sa time generalno muci, naime nijedan model philipsa ne zna prikazati true motion na video signalima (tipa 24p, 30p) bez dodatne motion interpolacije (laganog soap efekta).

 

Nije deal breaking, ali ljudima koji su navikli gledati sliku nativno bi to definitvno mogao biti problem.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
R3nchi kaže...

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

Koliko se sjecam philips se sa time generalno muci, naime nijedan model philipsa ne zna prikazati true motion na video signalima (tipa 24p, 30p) bez dodatne motion interpolacije (laganog soap efekta).

 

Nije deal breaking, ali ljudima koji su navikli gledati sliku nativno bi to definitvno mogao biti problem.

Za model 705 mogu reći da meni osobno stoji na postavci Pure Cinema, što je u biti praktički isključen Motion procesing. Na Movie opciji je već lagani soap i kada stavim na njega, gotovo uvijek se ubrzo vratim na Pure Cinema.  Judder je praktički ne osjetim

 

Baš me zanima kako vi držite na LGu.. 

 

806 je mislim isti kao 706.. više o motionu ima na videu 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
R3nchi kaže...

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

Koliko se sjecam philips se sa time generalno muci, naime nijedan model philipsa ne zna prikazati true motion na video signalima (tipa 24p, 30p) bez dodatne motion interpolacije (laganog soap efekta).

 

Nije deal breaking, ali ljudima koji su navikli gledati sliku nativno bi to definitvno mogao biti problem.

Za model 705 mogu reći da meni osobno stoji na postavci Pure Cinema, što je u biti praktički isključen Motion procesing. Na Movie opciji je već lagani soap i kada stavim na njega, gotovo uvijek se ubrzo vratim na Pure Cinema.  Judder je praktički ne osjetim

 

Baš me zanima kako vi držite na LGu.. 

 

806 je mislim isti kao 706.. više o motionu ima na videu 

link na 04:25: 

 

Kao sto sam i mislio, cak i najbolji philips panel ima isti problem. I na "pure" cinema modu na kojem radi 5:5 pulldown na 24p i dalje radi motion interpolaciju (dodaje frejmove), sto uzrokuje odredjen soap efekt.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2022 15:18 (vRay).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može kakav savjet za tv, 65 inča do 10 000kn?

Za ps5, netflix, itd. 

Po mogućnosti hdmi 2.1, 120hz i tako to :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
 

Baš me zanima kako vi držite na LGu.. 

 

 Pošto osobno primjetim judder, koristim "Cinematic Movement" uvijek. Zezao sam se prije sa "User selection" pa "De-judder" na 2 plus OLED motion Pro (black frame insertion) na Low, ali tamnije je i "Cinematic movement" na kraju sveukupno bolje izgleda. Ali treba mali period privikavanja i sa i bez.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.7.2022 17:10 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zeberdee kaže...

Može kakav savjet za tv, 65 inča do 10 000kn?

Za ps5, netflix, itd. 

Po mogućnosti hdmi 2.1, 120hz i tako to :)

 To i ja gledam, na kraju sam zakljucio da ce biti neki 65C1 na popustu za bf (ako ih ostane) 🤷‍♂️

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...
zeberdee kaže...

Može kakav savjet za tv, 65 inča do 10 000kn?

Za ps5, netflix, itd. 

Po mogućnosti hdmi 2.1, 120hz i tako to :)

 To i ja gledam, na kraju sam zakljucio da ce biti neki 65C1 na popustu za bf (ako ih ostane) 🤷‍♂️

 C1 nece biti jeftiniji nego sto je sad, cak iako ga bude u ponudi....

 

ili kupi sad ili ces za BF kupiti C2 po slicnoj, a vjerojatno visoj cijeni

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za sada ga se moze naci za cca 11.500kn.

Pa sam mislio da moze biti i 10k na kakvim akcijama. 🤷‍♂️

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za taj cjenovni rang LG je osmislio B seriju...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
R3nchi kaže...

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

Koliko se sjecam philips se sa time generalno muci, naime nijedan model philipsa ne zna prikazati true motion na video signalima (tipa 24p, 30p) bez dodatne motion interpolacije (laganog soap efekta).

 

Nije deal breaking, ali ljudima koji su navikli gledati sliku nativno bi to definitvno mogao biti problem.

Za model 705 mogu reći da meni osobno stoji na postavci Pure Cinema, što je u biti praktički isključen Motion procesing. Na Movie opciji je već lagani soap i kada stavim na njega, gotovo uvijek se ubrzo vratim na Pure Cinema.  Judder je praktički ne osjetim

 

Baš me zanima kako vi držite na LGu.. 

 

806 je mislim isti kao 706.. više o motionu ima na videu 

link na 04:25: 

 

Kao sto sam i mislio, cak i najbolji philips panel ima isti problem. I na "pure" cinema modu na kojem radi 5:5 pulldown na 24p i dalje radi motion interpolaciju (dodaje frejmove), sto uzrokuje odredjen soap efekt.

Iz osobnog iskustva uspoređujući Pure cinema i kompletno isključen motion ne vidim neku zamjetnu razliku. Odnosno niti blizu Soap efekta. Na Movie opciji se već osjeti.

 

E sada da li su to riješili kroz neki update naknadno, ne znam, ali soapa nema na Pure Cinema.

 

I mislim da je to model iz 2020, naknadno su ako se ne varam sve pomaknuli za stepenicu što se tiče opcija za motion..

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 10:09 (DarK.xy).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 13:54 (Crni_007).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ja sam kupil u sancta domenici za 8300 (isti tv).

Išo sam u city centar east i mislim da je elipso imal taj isti za 8800.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
DarK.xy kaže...
vRay kaže...
R3nchi kaže...

kakv mu je motion??

cito sam strane forume  da se ekipa zalila da ima los motion processing..

 

btw.. BebAc je 

 

Koliko se sjecam philips se sa time generalno muci, naime nijedan model philipsa ne zna prikazati true motion na video signalima (tipa 24p, 30p) bez dodatne motion interpolacije (laganog soap efekta).

 

Nije deal breaking, ali ljudima koji su navikli gledati sliku nativno bi to definitvno mogao biti problem.

Za model 705 mogu reći da meni osobno stoji na postavci Pure Cinema, što je u biti praktički isključen Motion procesing. Na Movie opciji je već lagani soap i kada stavim na njega, gotovo uvijek se ubrzo vratim na Pure Cinema.  Judder je praktički ne osjetim

 

Baš me zanima kako vi držite na LGu.. 

 

806 je mislim isti kao 706.. više o motionu ima na videu 

link na 04:25: 

 

Kao sto sam i mislio, cak i najbolji philips panel ima isti problem. I na "pure" cinema modu na kojem radi 5:5 pulldown na 24p i dalje radi motion interpolaciju (dodaje frejmove), sto uzrokuje odredjen soap efekt.

Iz osobnog iskustva uspoređujući Pure cinema i kompletno isključen motion ne vidim neku zamjetnu razliku. Odnosno niti blizu Soap efekta. Na Movie opciji se već osjeti.

 

E sada da li su to riješili kroz neki update naknadno, ne znam, ali soapa nema na Pure Cinema.

 

I mislim da je to model iz 2020, naknadno su ako se ne varam sve pomaknuli za stepenicu što se tiče opcija za motion..

Movie mode ima vec poprilicnu interpolaciju. Za pravu razliku prilikom 5:5 pulldowna bi trebao staviti nekakav dobar sony tik do philipsa da bi se vidjela razlika. Nije to dealbreaking problem, ali netko navikao na to kako to izgleda skroz kako treba ce primjetiti razliku prakticno odmah.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sorry ako je bilo ali mali hack za koji ni ja nisam znao. Na LG C1 je lan 100mbps ali ako u USB ustekas lan adapter ide puna brzina od 1gbps ;) Imao neki kineski koji je na lapu stalno radio probleme svako paljenje instalacija drivera a na tvu radi perfektno ;)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
neko je pito za c1 oko 10k kn da bi kupio.
ne znam dal salju u hr

https://www.tecedo.de/lg-oled65c17lb-4k-oled-124928.html
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

Sorry ako je bilo ali mali hack za koji ni ja nisam znao. Na LG C1 je lan 100mbps ali ako u USB ustekas lan adapter ide puna brzina od 1gbps ;) Imao neki kineski koji je na lapu stalno radio probleme svako paljenje instalacija drivera a na tvu radi perfektno ;)

 Da, a najveci zez je provjeriti koji radi. Ja sam imao u firmi nekoliko i naravno radio je onaj sa Realtek chipsetom (jos je imao i 3x USB).

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, stvar radi, koristim već mjesecima. uzeo s ebay za par dolara, kako sam skont'o samo je presudno da je 3.0 standarda i mora bit uključen u usb 3.0 port na tv-u, inače ne da preko 100..
Kod mene izvlači preko 400 Mbps preko tog adaptera na 500 Mbps vezi

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 15:15 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, kupujem prvi da kazemo premium tv, do sada sam koristio samo budzet televizije. Izbor se sveo na ova dva:
Sony mi je nekako sigurica i mislim da je kvalitetniji tv a vuce me na Philips zbog oled-a i ambientlighta. Sto bi vi preporucili, koji je bolji izbor?

5 Sony X90J 55
11 Philips 55OLED706/12
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 16:40 (Elubrylla).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Elubrylla kaže...

Pozdrav ekipa, kupujem prvi da kazemo premium tv, do sada sam koristio samo budzet televizije. Izbor se sveo na ova dva:
Sony mi je nekako sigurica i mislim da je kvalitetniji tv a vuce me na Philips zbog oled-a i ambientlighta. Sto bi vi preporucili, koji je bolji izbor?

 LG C1 55, razlika u cijeni je minimalna.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Da, stvar radi, koristim već mjesecima. uzeo s ebay za par dolara, kako sam skont'o samo je presudno da je 3.0 standarda i mora bit uključen u usb 3.0 port na tv-u, inače ne da preko 100..
Kod mene izvlači preko 400 Mbps preko tog adaptera na 500 Mbps vezi

 To je pod uvjetom da ti TV ima USB 3.0 port, nemaju svi. Npr. moj C1 ima USB 2.0, znači teoretski maksimum 480Mbit/s (realno cca 350-400). Ti bi recimo mogao i na 2.0 s obzirom da ti je veza na net 500Mbit/s, ali naravno za veći bandwidth u lokalnoj mreži doma je bolji 3.0 pa do 1Gbit/s+.

 

 

Video primjer na Sony-ju sa USB 2.0 i 3.0 portovima, ali primjetiti da mu je zapravo upload speed 900Mbit/s, a download manji (500 Mbit/s) što je pak stvar njegove veze:

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 19:48 (Mad Ant).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Hvala Vama koji ste voljni da dajete prijedloge nama koji ne znaju od kuda bi krenuli :)
Imamo 10+ godina star 107cm LGTV, radi i dalje ko singerica bez ijednog servisa, skidam mu kapu

Tražim preporuku koji odgovara sljedećim željama (sortirano od najbitnijeg)
- Cijena 5000-7000kn
- Garancija 3+ godine (idealno 5 godina, ako treba s nadoplatom)
- Kvaliteta slike i fluidnost 23.976-30FPS sadržaja (bez interpolacije)
- Veličina minimalno 50" (55"+ poželjno)

- Dostupnost u Osiječkim trgovinama, da ne moram slati TV u slučaju reklamacije

- HDMI 2.0 podrška

- VESA Mount
- Znam da to danas nisu neki novci za TV, ali daj da potraje ako je moguće... ili da su dijelovi dobavljivi za servis
- Nebitno koji OS, bitno da je responzivan i po mogućnosti da ima što duži support za Netflix i Youtube
- Dobra latencija za igranje je zgodan dodatak, no nije presudno
- Pozadinsko svjetlo je cool, no nebitno
- Ozvučenje totalno nebitno, spajam na pojačalo, idealno ako ima činčeve, 3.5mm output je ok, ni optika nije za baciti

Za OS mi je bitan Netflix i Youtube, da se starci imaju čime zabavljati bez komplikovanja.
Za reprodukciju filmova koristiću Vero 4K+ (Kodi reproduktor), on podešava refresh rate TV-a s obzirom na sadržaj koji se reprodukuje i taj feature radi besprijekorno na starom LG-u, sa svim ostalim Android pizdarijama bi sjeckala slika bez toga prilikom švenkanja scene/kamere.

Vero4K+ takođe podržava reprodukciju 4K 60FPS HDR10 sadržaja. Korstiti ću kvalitetan sadržaj tako da me post processing baš i ne zanima :).

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 23:04 (spookymulder84).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spookymulder84 kaže...

Pozdrav

Hvala Vama koji ste voljni da dajete prijedloge nama koji ne znaju od kuda bi krenuli :)
Imamo 10+ godina star 107cm LGTV, radi i dalje ko singerica bez ijednog servisa, skidam mu kapu

Tražim preporuku koji odgovara sljedećim željama (sortirano od najbitnijeg)
- Cijena 5000-7000kn
- Garancija 3+ godine (idealno 5 godina, ako treba s nadoplatom)
- Kvaliteta slike i fluidnost 23.976-30FPS sadržaja (bez interpolacije)
- Veličina minimalno 50" (55"+ poželjno)

- HDMI 2.0 podrška
- Znam da to danas nisu neki novci za TV, ali daj da potraje ako je moguće...
- Nebitno koji OS, bitno da je responzivan i po mogućnosti da ima što duži support za Netflix i Youtube
- Dobra latencija za igranje je zgodan dodatak, no nije presudno
- Pozadinsko svjetlo je cool, no nebitno
- Ozvučenje totalno nebitno, spajam na pojačalo, idealno ako ima činčeve, 3.5mm output je ok, ni optika nije za baciti

Za OS mi je bitan Netflix i Youtube, da se starci imaju čime zabavljati bez komplikovanja.
Za reprodukciju filmova koristiću Vero 4K+ (Kodi reproduktor), on podešava refresh rate TV-a s obzirom na sadržaj koji se reprodukuje i taj feature radi besprijekorno na starom LG-u, sa svim ostalim Android pizdarijama bi sjeckala slika bez toga prilikom švenkanja scene/kamere.

Vero4K+ takođe podržava reprodukciju 4K 60FPS HDR10 sadržaja. Korstiti ću kvalitetan sadržaj tako da me post processing baš i ne zanima :).

 

Kažeš za starce, pa je možda overkill, ali za cca 7000kn dobiješ LG OLED55C1:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled55c&cod=&cdo=

 

Koji je najnapunjeniji TV, tj. ima sve. Eh, sada...

 

 

Mimo toga Sony 55X90j (VA na 120Hz FALD) ima još u Mall.hr:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-bravia-xr-xr55x90jaep-4k-uhd-led-televizor-google-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

 

Ili Samsung 55QN95A (VA na 120Hz MiniLED FALD) u Elipsu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55QN95AATXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 21:59 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
spookymulder84 kaže...

Pozdrav

Hvala Vama koji ste voljni da dajete prijedloge nama koji ne znaju od kuda bi krenuli :)
Imamo 10+ godina star 107cm LGTV, radi i dalje ko singerica bez ijednog servisa, skidam mu kapu

Tražim preporuku koji odgovara sljedećim željama (sortirano od najbitnijeg)
- Cijena 5000-7000kn
- Garancija 3+ godine (idealno 5 godina, ako treba s nadoplatom)
- Kvaliteta slike i fluidnost 23.976-30FPS sadržaja (bez interpolacije)
- Veličina minimalno 50" (55"+ poželjno)

- HDMI 2.0 podrška
- Znam da to danas nisu neki novci za TV, ali daj da potraje ako je moguće...
- Nebitno koji OS, bitno da je responzivan i po mogućnosti da ima što duži support za Netflix i Youtube
- Dobra latencija za igranje je zgodan dodatak, no nije presudno
- Pozadinsko svjetlo je cool, no nebitno
- Ozvučenje totalno nebitno, spajam na pojačalo, idealno ako ima činčeve, 3.5mm output je ok, ni optika nije za baciti

Za OS mi je bitan Netflix i Youtube, da se starci imaju čime zabavljati bez komplikovanja.
Za reprodukciju filmova koristiću Vero 4K+ (Kodi reproduktor), on podešava refresh rate TV-a s obzirom na sadržaj koji se reprodukuje i taj feature radi besprijekorno na starom LG-u, sa svim ostalim Android pizdarijama bi sjeckala slika bez toga prilikom švenkanja scene/kamere.

Vero4K+ takođe podržava reprodukciju 4K 60FPS HDR10 sadržaja. Korstiti ću kvalitetan sadržaj tako da me post processing baš i ne zanima :).

 

Kažeš za starce, pa je možda overkill, ali za cca 7000kn dobiješ LG OLED55C1:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled55c&cod=&cdo=

 

Koji je najnapunjeniji TV, tj. ima sve. Eh, sada...

 

 

Mimo toga Sony 55X90j (VA na 120Hz FALD) ima još u Mall.hr:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-bravia-xr-xr55x90jaep-4k-uhd-led-televizor-google-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

 

Ili Samsung 55QN95A (VA na 120Hz MiniLED FALD) u Elipsu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55QN95AATXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 Ah nisu ni moji starci za baciti :), no nije samo za njih, za sve nas je. Da je samo za mene meni bi odgovarao 55" TV samo sa inputom, bez OS-a.... efektivno, 55" monitor haha..

 

Hvala puno na preporukama, pregledam. Postoje neki kompromisi kod 120Hz ekrana naspram klasičnih 60Hz?

 

Edit:

LG OLED55C1 - Jamstvo 2 godine, u Linksu košta 7400kn pa bih morao doplatiti za +3 godine garancije... iako je reklamiran kao san snova, cijena igra ulogu

Sony 55X90j - Jamstvo 2 godine, nije direktno dobavljiv u Osijeku (što nisam napomenuo pod željama prije, sorry)

Samsung 55QN95A - Jamstvo 2 godine, rasteže budget

 

Cijena i garancija su na prvom i drugom mjestu.. ali lijepo je pariti oči na ove televizore :)

 

Edit2:

LG OLED55C1 je bio 14000kn prošle godine??? o.o Jesus...

https://www.bug.hr/recenzije/lg-oled55c1-i-dalje-medju-najboljima-22113

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 22:44 (spookymulder84).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spookymulder84 kaže...
Mad Ant kaže...
spookymulder84 kaže...

Pozdrav

Hvala Vama koji ste voljni da dajete prijedloge nama koji ne znaju od kuda bi krenuli :)
Imamo 10+ godina star 107cm LGTV, radi i dalje ko singerica bez ijednog servisa, skidam mu kapu

Tražim preporuku koji odgovara sljedećim željama (sortirano od najbitnijeg)
- Cijena 5000-7000kn
- Garancija 3+ godine (idealno 5 godina, ako treba s nadoplatom)
- Kvaliteta slike i fluidnost 23.976-30FPS sadržaja (bez interpolacije)
- Veličina minimalno 50" (55"+ poželjno)

- HDMI 2.0 podrška
- Znam da to danas nisu neki novci za TV, ali daj da potraje ako je moguće...
- Nebitno koji OS, bitno da je responzivan i po mogućnosti da ima što duži support za Netflix i Youtube
- Dobra latencija za igranje je zgodan dodatak, no nije presudno
- Pozadinsko svjetlo je cool, no nebitno
- Ozvučenje totalno nebitno, spajam na pojačalo, idealno ako ima činčeve, 3.5mm output je ok, ni optika nije za baciti

Za OS mi je bitan Netflix i Youtube, da se starci imaju čime zabavljati bez komplikovanja.
Za reprodukciju filmova koristiću Vero 4K+ (Kodi reproduktor), on podešava refresh rate TV-a s obzirom na sadržaj koji se reprodukuje i taj feature radi besprijekorno na starom LG-u, sa svim ostalim Android pizdarijama bi sjeckala slika bez toga prilikom švenkanja scene/kamere.

Vero4K+ takođe podržava reprodukciju 4K 60FPS HDR10 sadržaja. Korstiti ću kvalitetan sadržaj tako da me post processing baš i ne zanima :).

 

Kažeš za starce, pa je možda overkill, ali za cca 7000kn dobiješ LG OLED55C1:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+oled55c&cod=&cdo=

 

Koji je najnapunjeniji TV, tj. ima sve. Eh, sada...

 

 

Mimo toga Sony 55X90j (VA na 120Hz FALD) ima još u Mall.hr:

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-bravia-xr-xr55x90jaep-4k-uhd-led-televizor-google-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

 

Ili Samsung 55QN95A (VA na 120Hz MiniLED FALD) u Elipsu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55QN95AATXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

 Ah nisu ni moji starci za baciti :), no nije samo za njih, za sve nas je. Da je samo za mene meni bi odgovarao 55" TV samo sa inputom, bez OS-a.... efektivno, 55" monitor haha..

 

Hvala puno na preporukama, pregledam. Postoje neki kompromisi kod 120Hz ekrana naspram klasičnih 60Hz?

 

Edit:

LG OLED55C1 - Jamstvo 2 godine, u Linksu košta 7400kn pa bih morao doplatiti za +3 godine garancije... iako je reklamiran kao san snova, cijena igra ulogu

Sony 55X90j - Jamstvo 2 godine, nije direktno dobavljiv u Osijeku (što nisam napomenuo pod željama prije, sorry)

Samsung 55QN95A - Jamstvo 2 godine, rasteže budget

 

Cijena i garancija su na prvom i drugom mjestu.. ali lijepo je pariti oči na ove televizore :)

 

Edit2:

LG OLED55C1 je bio 14000kn prošle godine??? o.o Jesus...

https://www.bug.hr/recenzije/lg-oled55c1-i-dalje-medju-najboljima-22113

 

Da, solidna razlika u cijeni od predstavljanja. Ali C1 je top TV i isplati se.

 

Većina televizora sa 120Hz radi pravilno pulldown kod 24p materijala (i rijetki 60Hz modeli), znači bez grešaka/trzanja, jer u 120Hz ima više prostora za rad od 60Hz. Druga stvar bi bila igranje na 120Hz i HDMI 2.1 ulazi (4K na 120Hz sa HDR-om u isto vrijeme).

 

https://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-refresh-rate-60hz-vs-120hz

 

"While a 120Hz TV doesn't inherently produce better motion, it can provide a few advantages over standard 60Hz TVs. One of the most important advantages is the ability to play back content that is meant to be displayed at 24 fps, which is often found in movies. Most TVs can simply lower their own refresh rate to 24Hz when the content is 24 fps, but some sources, such as Chromecast, output video at 60 fps, even if the content is 24 fps. This means that the TV's refresh rate remains at 60Hz, and motion won't appear smooth, which is an effect called judder. A 60Hz TV has trouble removing 24 fps judder because 60 isn't a multiple of 24. To display this type of content, a technique known as a "3:2 pulldown" is used. Basically, 12 of the 24 frames repeat three times, while the other 12 repeat twice, totaling 60 frames. Not everybody notices this, but it causes some scenes, notably panning shots, to appear juddery. However, 120Hz TVs have an advantage here because they can simply display each frame five times since 120 is a multiple of 24."

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 23:17 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 

Da, solidna razlika u cijeni od predstavljanja. Ali C1 je top TV i isplati se.

 

Većina televizora sa 120Hz radi pravilno pulldown kod 24p materijala (i rijetki 60Hz modeli), znači bez grešaka/trzanja, jer u 120Hz ima više prostora za rad od 60Hz. Druga stvar bi bila igranje na 120Hz i HDMI 2.1 ulazi (4K na 120Hz sa HDR-om u isto vrijeme).

Da, 120 je djeljivo sa 24... što se toga tiče slažem se, vjerujem da bi na tih 120Hz radilo odlično, mada i na starijim LG TV-ovima nije bilo problema za 24p sadržaj, TV prešalta na 24Hz i jako sam zadovoljan. Mada opet, tko mene pita... ja koji više manje znam samo za 10+ godina star TV

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 23:21 (spookymulder84).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spookymulder84 kaže...
Mad Ant kaže...

 

Da, solidna razlika u cijeni od predstavljanja. Ali C1 je top TV i isplati se.

 

Većina televizora sa 120Hz radi pravilno pulldown kod 24p materijala (i rijetki 60Hz modeli), znači bez grešaka/trzanja, jer u 120Hz ima više prostora za rad od 60Hz. Druga stvar bi bila igranje na 120Hz i HDMI 2.1 ulazi (4K na 120Hz sa HDR-om u isto vrijeme).

Da, 120 je djeljivo sa 24... što se toga tiče slažem se, vjerujem da bi na tih 120Hz radilo odlično, mada i na starijim LG TV-ovima nije bilo problema za 24p sadržaj, TV prešalta na 24Hz i jako sam zadovoljan. Mada opet, tko mene pita... ja koji više manje znam samo za 10+ godina star TV

 Postoji još i Sony 55X85j (VA na 120Hz, DirectLED) znači nema local dimming, nije FALD:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x85&cod=&cdo=

 

Znači nije na nivou ovih gore. Samsunzi sa VA su Q70A i QN95A, a Q80A, QN85A i QN90A su IPS (iznimka 50" Q80A, 85" QN85A sa VA). QN modeli su MiniLED.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 23:32 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Postoji još i Sony 55X85j (VA na 120Hz, DirectLED) znači nema local dimming, nije FALD:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x85&cod=&cdo=

 

Znači nije na nivou ovih gore. Samsunzi sa VA su Q70A i QN95A, a Q80A, QN85A i QN90A su IPS (iznimka 50" Q80A, 85" QN85A sa VA). QN modeli su MiniLED.

 Sony 55X85j - Jeftiniji su u eXtreme Digital i u ovom slovenskom Maks Pro shopu, bojim se zamisliti kako bi se reklamiranje odigralo...

U Sancta Domenici je dostupan samo izložbeni primjerak, dok su bili raspoloživi normalni primjerci moglo se nadoplatiti za garanciju, ali nedostupan je...

 

Od ovih ostalih modela, jedino što sam našao da mogu nadoplatiti za garanciju je u Centru Tehnike QN90A 55", 7000kn i 400kn +3 godine garancije. Sad smo napokon unutar svih mojih parametara, i to baš na knap :D

https://www.centar-tehnike.hr/tv-neo-qled-samsung-qe55qn90aatxxh-proizvod-23732/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ne bih da kupujem jeftin televizor jer su skuplji televizori... bolji... ali opet ne bih da kupim skup televizor pa da sam miran samo prvih 2 godine koliko traje garancija, tj. želim imati makar nekakvu mogućnost reklamacije TV-a. Ne znam kakve su statistike ali svakako se ne bih igrao s tim.

cQKGUgOfD8U
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spookymulder84 kaže...
Mad Ant kaže...

 Postoji još i Sony 55X85j (VA na 120Hz, DirectLED) znači nema local dimming, nije FALD:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=sony+55x85&cod=&cdo=

 

Znači nije na nivou ovih gore. Samsunzi sa VA su Q70A i QN95A, a Q80A, QN85A i QN90A su IPS (iznimka 50" Q80A, 85" QN85A sa VA). QN modeli su MiniLED.

 Sony 55X85j - Jeftiniji su u eXtreme Digital i u ovom slovenskom Maks Pro shopu, bojim se zamisliti kako bi se reklamiranje odigralo...

U Sancta Domenici je dostupan samo izložbeni primjerak, dok su bili raspoloživi normalni primjerci moglo se nadoplatiti za garanciju, ali nedostupan je...

 

Od ovih ostalih modela, jedino što sam našao da mogu nadoplatiti za garanciju je u Centru Tehnike QN90A 55", 7000kn i 400kn +3 godine garancije. Sad smo napokon unutar svih mojih parametara, i to baš na knap :D

https://www.centar-tehnike.hr/tv-neo-qled-samsung-qe55qn90aatxxh-proizvod-23732/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ne bih da kupujem jeftin televizor jer su skuplji televizori... bolji... ali opet ne bih da kupim skup televizor pa da sam miran samo prvih 2 godine koliko traje garancija, tj. želim imati makar nekakvu mogućnost reklamacije TV-a. Ne znam kakve su statistike ali svakako se ne bih igrao s tim.

 

Uzmi u obzir da je 55QN90A IPS na 120Hz MiniLED, tj. da čak i uz MiniLED osvjetljenje ima lošiji kontrast od QN95A sa VA, te bolji kut gledanja i solidno je svijetao općenito. Drugim riječima, navečer kada je manje svjetla (ili u mraku) će se više vidjeti blooming oko objekata na crnoj podlozi i oko titlova. Čak ni VA ne riješava to skroz, samo OLED-i.

 

OK je nadoplatiti osiguranje za takav skuplji TV.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2022 0:21 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice