Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.398
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Kakav je ovay Sony XR55A83J u odnosu na LG OLED C1 ili C2?

C2 mi je pobjegao na akciji u SD

Ako si gamer onda LG nema konkurencije.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A pretpostavljam da je x90j puno bolji?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukan kaže...

A pretpostavljam da je x90j puno bolji?

 

X90j je FALD (full array local dimming), a X85j je DirectLED bez dimminga, a i ostale stvari su malo bolje.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...
error_666 kaže...
Evo stigao moj C1, nisam stigao puno nista ali za sada slika iznad očekivanja...
Zapao me primjerak sa evo panelom sto je isto dobro pravo :D

 
super, cestitam. Koju velicinu si uzeo i gdje?

 Hvala kolega , iz Bih sam , jbg  cijena nije tako dobra kao u Hr ,al sta je tu je   Narucio sa ekupi.ba . 55 " + dokup 3 godine garancije . 

@posmatrač 

Druga je vrsta problema , na TVu koji sam dosad koristio imao sam na `popisu `audioizlaza `HDMI ARC - optički ` preko kojeg je Simplink tj HDMI CEC postavka  radila sa kinom  bez problema i imao sam potpunu kintrolu daljincem od tv-a  , što više nije slučaj :(

 

@MadAnt

update : pokušao dodati ponovo kino , polovično sam uspio . 

Dobio sam zvuk preko optičkog izlaza , ali nikako ne uspijevam dodati kino u postavkama tj `završiti instalaciju`, još uvijek stoji nezavršeno,  i dalje paljenje /gašenje s tv-om i ostalo nula bodova   . Sve odradio kako bi  trebalo , dodao HDMI3 tj  Lg kino sa popisa , optički kao audio izlaz ( drugačije ne može jer nema ARC ), i kad treba dovršiti setup , dođem na ono kao   testiranje ako se sjećaš , kliknem  test tipku za  napajanje , samo ugasi kino  , resetira postavke i ajmo ponovno . Ne kontam u čemu je problem stvarno???

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 20:55 (error_666).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Stryder kaže...
error_666 kaže...
Evo stigao moj C1, nisam stigao puno nista ali za sada slika iznad očekivanja...
Zapao me primjerak sa evo panelom sto je isto dobro pravo :D

 
super, cestitam. Koju velicinu si uzeo i gdje?

 Hvala kolega , iz Bih sam , jbg  cijena nije tako dobra kao u Hr ,al sta je tu je   Narucio sa ekupi.ba . 55 " + dokup 3 godine garancije . 

@posmatrač 

Druga je vrsta problema , na TVu koji sam dosad koristio imao sam na `popisu `audioizlaza `HDMI ARC - optički ` preko kojeg je Simplink tj HDMI CEC postavka  radila sa kinom  bez problema i imao sam potpunu kintrolu daljincem od tv-a  , što više nije slučaj :(

 

@MadAnt

update : pokušao dodati ponovo kino , polovično sam uspio . 

Dobio sam zvuk preko optičkog izlaza , ali nikako ne uspijevam dodati kino u postavkama tj `završiti instalaciju`, još uvijek stoji nezavršeno,  i dalje paljenje /gašenje s tv-om i ostalo nula bodova   . Sve odradio kako bi  trebalo , dodao HDMI3 tj  Lg kino sa popisa , optički kao audio izlaz ( drugačije ne može jer nema ARC ), i kad treba dovršiti setup , dođem na ono kao   testiranje ako se sjećaš , kliknem  test tipku za  napajanje , samo ugasi kino  , resetira postavke i ajmo ponovno . Ne kontam u čemu je problem stvarno???

 

Moje jest starije ali ima ARC, moguće da je do toga, sjećam se da je netko imao spojeno preko optike i isto nije mogao paliti/gasiti:

 

https://www.lg.com/uk/home-cinema-systems/lg-LHB725#none

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 6:50 (Mad Ant).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam spojen lg nano90 preko hdmi i optike sa onkyo receiverom i kad sa daljinskim od tv-a upalim/ugasim, tako se pali/gasi receiver. Preko magica mogu paliti/gasiti i iskon tv box.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
error_666 kaže...
Stryder kaže...
error_666 kaže...
Evo stigao moj C1, nisam stigao puno nista ali za sada slika iznad očekivanja...
Zapao me primjerak sa evo panelom sto je isto dobro pravo :D

 
super, cestitam. Koju velicinu si uzeo i gdje?

 Hvala kolega , iz Bih sam , jbg  cijena nije tako dobra kao u Hr ,al sta je tu je   Narucio sa ekupi.ba . 55 " + dokup 3 godine garancije . 

@posmatrač 

Druga je vrsta problema , na TVu koji sam dosad koristio imao sam na `popisu `audioizlaza `HDMI ARC - optički ` preko kojeg je Simplink tj HDMI CEC postavka  radila sa kinom  bez problema i imao sam potpunu kintrolu daljincem od tv-a  , što više nije slučaj :(

 

@MadAnt

update : pokušao dodati ponovo kino , polovično sam uspio . 

Dobio sam zvuk preko optičkog izlaza , ali nikako ne uspijevam dodati kino u postavkama tj `završiti instalaciju`, još uvijek stoji nezavršeno,  i dalje paljenje /gašenje s tv-om i ostalo nula bodova   . Sve odradio kako bi  trebalo , dodao HDMI3 tj  Lg kino sa popisa , optički kao audio izlaz ( drugačije ne može jer nema ARC ), i kad treba dovršiti setup , dođem na ono kao   testiranje ako se sjećaš , kliknem  test tipku za  napajanje , samo ugasi kino  , resetira postavke i ajmo ponovno . Ne kontam u čemu je problem stvarno???

 

Moje jest starije ali ima ARC, moguće da je do toga, sjećam se da je netko imao spojeno preko optike i isto nije mogao paliti/gasiti:

 

https://www.lg.com/uk/home-cinema-systems/lg-LHB725#none

 

 Misterija riješena , očito da je to razlog , a i tvoje kino je punooo novije i modernije ... Kod mene je dosta starije  dvd kino , dosad mi je služilo al izgleda je došlo vrijeme za zamjenu.

 

@striko jbg mogu magicom kontrolirati firestick , al kino ne jer  nema hdmi ulaz , zato i ne radi u kombinaciji sa ovim TVom .  Kod tebe je druga priča skroz jer si pored optike  spojio HDMI-em pa ti radi HDMICEC  , a  imaš  i receiver pravi :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 19:10 (error_666).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da... vrijeme ti je za zamjenu :)

I believe Wi can Fi...
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jedan zanimljiv test

 

 

TCL C835

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad ant ako se ipak preselim onda je tv definitivno 65", ako bi isto di jesam onda bi islo nest od 55 sto se moze borit s svijetlom u dnevnoj . Cuj kad obecas zeni da neces ic iznad 7000k kn.. onda je sve preko toga previse
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Mad ant ako se ipak preselim onda je tv definitivno 65", ako bi isto di jesam onda bi islo nest od 55 sto se moze borit s svijetlom u dnevnoj . Cuj kad obecas zeni da neces ic iznad 7000k kn.. onda je sve preko toga previse

 Nađe se za te novce tu i tamo:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Sony+55x90&cod=&cdo=

 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Pozz svima,

 

treba mi manji tv 43 " sa android sučeljem pod obavezno , trenutno mi je prvi favorit GRUNDIG 43GGU7904B koji je u elipsu 2150 kn sa 5g garancije...

Ima li tko kavih iskustava sa tom serijom od grundiga ? kakva im je softwareska podrška ? 

 

 

Hvala unaprijed

Naravno otvoren sam za sve opcije i prijedloge .

 

 

lp,

HR

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Huurux kaže...

 

 

Pozz svima,

 

treba mi manji tv 43 " sa android sučeljem pod obavezno , trenutno mi je prvi favorit GRUNDIG 43GGU7904B koji je u elipsu 2150 kn sa 5g garancije...

Ima li tko kavih iskustava sa tom serijom od grundiga ? kakva im je softwareska podrška ? 

 

 

Hvala unaprijed

Naravno otvoren sam za sve opcije i prijedloge .

 

 

lp,

HR

 Softver radi prilično dobro i fluidan je. Ima ti isti softver kao i ovaj tv pa baci oko na recenziju:

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Voila 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Huurux kaže...

 

 

Pozz svima,

 

treba mi manji tv 43 " sa android sučeljem pod obavezno , trenutno mi je prvi favorit GRUNDIG 43GGU7904B koji je u elipsu 2150 kn sa 5g garancije...

Ima li tko kavih iskustava sa tom serijom od grundiga ? kakva im je softwareska podrška ? 

 

 

Hvala unaprijed

Naravno otvoren sam za sve opcije i prijedloge .

 

 

lp,

HR

 Softver radi prilično dobro i fluidan je. Ima ti isti softver kao i ovaj tv pa baci oko na recenziju:

 

 Imam 55" verziju, fantazija od Tv! Tu i tamo zna nesto zatrzucnuti sad dali je do neta, tv ili neceg treceg neznam, no vjerujem da je tako na svakom jer je ipak u pitanju android sustav.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mučenik Al Akse kaže...

Neko ko ima LG OLED48C11LB da mi kaze kolika je sirina/dubina postolja.

Hvala.

 Na zidu mi je no koliko se sječam dubina ti je fest velika....oko cca 25 cm, dubok mu je taj stalak dolje...ako ti je za koristit kao monitor uzmi onaj najjeftiniji nosač za zid za 80kn i ko bog.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam uzeti manji TV 32" (ogranićenje prostorom) do 2000 kn

Nezahtjevam korisnik. Pomoćni TV za povremeno gledanje domaćih programa i pokoji dokumentarac.

Inaće imamo sve od Sony-a, ali njihov model je malo izvan buđeta (KD-32W800)

Šta uzeti? LG? Šta mislite o ovom: https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6380plc-televizor-cijena-32-82-cm-led-nanocell-led-full-hd-145110941

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kupujem televizor do 4000kn max, 55 incha dijagonala. Koliko sam gledao, najbolji izbor su:

 

HISENSE 55A7GQ - 3200kn link

HISENSE 55E76GQ - 3500kn link

TCL 55C725 - 3700kn link

 

Što uzeti od ova 3? Preporuka za nešto četvrto? Nisam prezahtjevan korisnik, bitno mi je samo da je slika relativno ok i da podržava smart picaboce (Netflix i YT pretežito).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Draga ima e76gq, sasvim pristojan tv, preporuka

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C64 kaže...

Trebam uzeti manji TV 32" (ogranićenje prostorom) do 2000 kn

Nezahtjevam korisnik. Pomoćni TV za povremeno gledanje domaćih programa i pokoji dokumentarac.

Inaće imamo sve od Sony-a, ali njihov model je malo izvan buđeta (KD-32W800)

Šta uzeti? LG? Šta mislite o ovom: https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6380plc-televizor-cijena-32-82-cm-led-nanocell-led-full-hd-145110941

 

 

 Ili model od ove godine (LG 32LQ630):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+32lq630&cod=&cdo=

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nazurath kaže...

Pozdrav,

 

kupujem televizor do 4000kn max, 55 incha dijagonala. Koliko sam gledao, najbolji izbor su:

 

HISENSE 55A7GQ - 3200kn link

HISENSE 55E76GQ - 3500kn link

TCL 55C725 - 3700kn link

 

Što uzeti od ova 3? Preporuka za nešto četvrto? Nisam prezahtjevan korisnik, bitno mi je samo da je slika relativno ok i da podržava smart picaboce (Netflix i YT pretežito).

 A7GQ je IPS, E76GQ je valjda VA, te TCL je VA. Svi su 60Hz, a IPS je navodno FALD DirectLED (bolje osvjetljenje) dok su ostali DirectLED. Svi imaju sve poznate aplikacije.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/5db1219ebc

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2022 14:11 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pripazi hisense nije imao hbo go. Ne znam ima li hbo max.
TCL ima sve appove.
Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yunfy-man kaže...
Pripazi hisense nije imao hbo go. Ne znam ima li hbo max.
TCL ima sve appove.

 Vidim da ima za Android i Roku verzije, ali izgleda da nema za VIDAA OS.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
C64 kaže...

Trebam uzeti manji TV 32" (ogranićenje prostorom) do 2000 kn

Nezahtjevam korisnik. Pomoćni TV za povremeno gledanje domaćih programa i pokoji dokumentarac.

Inaće imamo sve od Sony-a, ali njihov model je malo izvan buđeta (KD-32W800)

Šta uzeti? LG? Šta mislite o ovom: https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6380plc-televizor-cijena-32-82-cm-led-nanocell-led-full-hd-145110941

 

 

 Ili model od ove godine (LG 32LQ630):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+32lq630&cod=&cdo=

 

 Hvala, ali koliko vidim taj model nije FHD

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ljudi ima li tko od vas 55" c1 oled? Mislim da na kraju nista od selidbe,a ovaj tv je sad 7300kn.sto je mislim oodlicnooo
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
ljudi ima li tko od vas 55" c1 oled? Mislim da na kraju nista od selidbe,a ovaj tv je sad 7300kn.sto je mislim oodlicnooo

 Imam ja....

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa mogo si nspisat koju.. tvoj dojam.. za i protiv? Ocu malo infoa od nekog ga ima . I pitanje za sve... koja trgovina je pouzdana? mall?bazzar?santa domenica?
R33mba#2892
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C64 kaže...
Mad Ant kaže...
C64 kaže...

Trebam uzeti manji TV 32" (ogranićenje prostorom) do 2000 kn

Nezahtjevam korisnik. Pomoćni TV za povremeno gledanje domaćih programa i pokoji dokumentarac.

Inaće imamo sve od Sony-a, ali njihov model je malo izvan buđeta (KD-32W800)

Šta uzeti? LG? Šta mislite o ovom: https://www.nabava.net/televizori/lg-32lm6380plc-televizor-cijena-32-82-cm-led-nanocell-led-full-hd-145110941

 

 

 Ili model od ove godine (LG 32LQ630):

 

https://www.nabava.net/search.php?q=lg+32lq630&cod=&cdo=

 

 Hvala, ali koliko vidim taj model nije FHD

 

Ovaj je FHD 1080p:

 

lg led tv 32lq63806lc

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+LED+TV+32LQ63806LC&cod=&cdo=

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Pa mogo si nspisat koju.. tvoj dojam.. za i protiv? Ocu malo infoa od nekog ga ima . I pitanje za sve... koja trgovina je pouzdana? mall?bazzar?santa domenica?

 Ja sam kupovao u Sancti i Mall.hr, web kupnja i dostava, sve OK.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Pa mogo si nspisat koju.. tvoj dojam.. za i protiv? Ocu malo infoa od nekog ga ima . I pitanje za sve... koja trgovina je pouzdana? mall?bazzar?santa domenica?

 Ako meni govoris pitao si ima li iko pa sam ocekivo konkretna pitanja a o C1 su napisane knjige. Najbolje sto se moze kupiti za pare. Osim G1 koji je marginalno bolji a neuporedivo skuplji (mislim na odnos koliko je bolji a koliko skuplji). Ako si ga mozes priustiti nemas sta razmisljati..... Kupi i uzivaj ponovo u omiljenim filmovima i serijama kao sto i sam uzivam....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice