Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.540
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Općenito smatram da je svijet medija smećarska firma. Nisu mi tili primit na garanciju AOC monitor jer su tvrdili da je fizicko ostecenje. Naša broj od zastupnika Aoc brenda u Rh i njima direktno posla monitor i oni mi poslali novi u roku 10 dana.

 

Al evo oni imaju trenutno Samsung 43q60aa za 3700. Ako imate koju preporuku za tv 43 incha do 4-4500 slobodno napišite. Vidim da ljudi na redditu dosta negativno pišu o Q60aa.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod za popust Ekupi 10%, HVALANAPOVJERENJU
 
5 0 hvala 3
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na kodu, bas gledam na TCL 65C815 s tim ispada 5129 Kn sto mi pari dobra kupnja za qled 100 Hz

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi da vas cujem da li je itko ima iskustva sa ovim. LG CX, u Youtube-u i Netflix-u dolazi do amo to nazvati pikselizacije, di jedan blok piksela promini boju u RGB (crvenu, zelenu ili plavu), zavisi od slike. Najcesce se to dogadja dijelovima di ima mrezasti pattern, tipa poklopcu od zvucnika, ili na kosi od osobe di se obrisi kose postanu npr. zeleni, ili dosta cesto se to pojavi na sjenama, gdje ta sjena u cijelosti promini boju, ili tipa na odjeci takodjer di ima neki prijelaz materijala ili obris, onda taj cili dio promini boju. Znaci uglavnom je to cila sjena i druga vrsta je manji pravilan skup piksela koji promini boju.

Svo procesuiranje slike je pogaseno u postavkama, nije do izvora sazdrzaja ili neke kompresije jer je kvaliteta izvora odlicna. Aplikacije i OS TV-a su azurirani na zadnje verzije ( nije ni od zadnjih azuriranja jer je i na prijasnjim bilo istih problema).

Na eksternom playeru, znaci na Firesticku nema apsolutno nikakvih problema, sve je savrseno u svim aplikacijama. Na zemaljskoj TV iako je ne koristim puno nisam primjetio takve probleme. Znaci sumnjam na procesor od TV-a.

Ima li itko ikakvih iskustava, mozda ideja?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, na starom tv-u je pao mrak a trenutno si ne mogu priustiti LG OLED, pa sam ogranicen na neki tv za obicne smrtnike

 

Nisam bas pratio, ne znam koji je best buy u segmentu jeftinih 50'', ovako na prvu me najvise vuce na 4. LG nano, jer je na najboljem snizenju, a i Philips mi se svidja zbog osvijetljenja

 

Ovi modeli su u ponudi, od najjeftinijeg do najskupljeg (cijene u KM)

 

1. TCL LED televizor 50P615, 4K Ultra HD, Android, Smart   1.289,00 KM  889,90 KM

2. PHILIPS LED televizor 50PUS8555/12, 4K Ultra HD, Android, Smart, Ambilight, QWERTY keyboard  1.299,00 KM 999,90 KM

3. LG LED televizor 50UP77003LB, Smart 4K Ultra HD, webOS, Magični daljinski  1.299,00 KM 1.079,90 KM

4. LG LED televizor 50NANO753PR, 4K Nano Cell, webOS Smart TV, Magic remote, Crni **MODEL 2021** 1.649,00 KM 1.099,90 KM

5. Sony LED televizor 49XH8196, 4K X-Reality PRO, Android, Smart, Zaslon TRILUMINOS 1.399,00 KM 1.099,90 KM

6. PHILIPS LED televizor 50PUS7906/12, 4K Ultra HD, Android, Smart, Ambilight, **MODEL 2021** 1.399,00 KM 1.199,90 KM

7. SAMSUNG QLED televizor QE50Q60AAUXXH, Quantum Processor Lite 4K, Dual LED, Smart, model 2021  1.304,00 KM 1.249,90 KM

8. TCL QLED televizor 50C725, 4K Ultra HD, Android, Smart  1.499,00 KM 1.259,90 KM

 

 

0 1. TCL LED 50P615
1 2. PHILIPS LED 50PUS8555/12
0 3. LG LED 50UP77003LB
2 4. LG LED 50NANO753PR
4 5. Sony LED 49XH8196
2 6. PHILIPS LED 50PUS7906/12
0 7. SAMSUNG QLED QE50Q60AAUXXH
2 8. TCL QLED 50C725
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E-Skusa kaže...

Hvala na kodu, bas gledam na TCL 65C815 s tim ispada 5129 Kn sto mi pari dobra kupnja za qled 100 Hz

I ja sam ga gledao - odlicna cijena, ali taj model je edge lit sto mi se ne svidja.

TCL C728 mi se cini kao najbolji od njih (direct, 120hz), ali nema ga trenutno na ekupi, a bilo ga je.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da i meni je C728 bio prvi izbor al ga nema vise, bas sam gledao recenzije i vecina je pozitivna i da taj edge lit ne dolazi toliko do izrazaja. Nazalost propustio sam akcije prije nove godine a cijene idu samo gore.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

planiram kupiti televizor.

 

Uvjet da je 65", QLED, Android. Marka: Samsung, LG...

 

Iznos do 5500kn

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E, baš ga potrefi, ako android valjda sve osim Samsung i LG.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oni nemaju Android, onda preporuka bez Androida 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Liverpool1892 kaže...

Oni nemaju Android, onda preporuka bez Androida 

 Napunpane su  ti cijene trenutno za Samsung i LG.

Jedina prihvatljiva ponuda i moja preporuka  Hisense 2+3 godine garancije 4400kn i ne vjerujem da ce cijena može past puno ispod ove

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65A7GQ/  

 

 

Onda imaš vec spomenuti TCL s Androidom https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-65C815/p/EK000324818?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

LG Nano cell( nihova verzija QLEDa) 6200kn https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65nano75p-televizor?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Tek za 6400 imaš Samsung QLED, al to je vec price range blizu OLED televizora i mislim da se ne isplati https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-samsung-qled-65q60a.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Hrvatska
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
Liverpool1892 kaže...

Oni nemaju Android, onda preporuka bez Androida 

 Napunpane su  ti cijene trenutno za Samsung i LG.

Jedina prihvatljiva ponuda i moja preporuka  Hisense 2+3 godine garancije 4400kn i ne vjerujem da ce cijena može past puno ispod ove

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65A7GQ/  

 

 

Onda imaš vec spomenuti TCL s Androidom https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-65C815/p/EK000324818?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

LG Nano cell( nihova verzija QLEDa) 6200kn https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65nano75p-televizor?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Tek za 6400 imaš Samsung QLED, al to je vec price range blizu OLED televizora i mislim da se ne isplati https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-samsung-qled-65q60a.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

S tim da je 65nano sa IPS panelom.

 

Ima veci 70" Nano sa VA panelom LG 70nano753 u Elipsu za 6000kn:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-70NANO753PA.AEU/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-70nano753pa

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 13:23 (Mad Ant).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ovo neki bestbuy (bolji brendova) za korisnike koji vecinom gledaju obicni tv signal u kombinacji s netflixom i ps4 (samo fifu znam zabacit)?

 

gledam i ja za 65", ali cijena je super, pa moze i 70" :)

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Jel ovo neki bestbuy (bolji brendova) za korisnike koji vecinom gledaju obicni tv signal u kombinacji s netflixom i ps4 (samo fifu znam zabacit)?

 

gledam i ja za 65", ali cijena je super, pa moze i 70" :)

 

 

 Od velika tri proizvođača (LG, Sony, Samsung), da je QLED (Nanocell), ne vidim jeftiniji, ostali su 75" i skuplji.

 

Igrat možeš na svakom, ovi jeftiniji na 60Hz nemaju VRR, ali na svima je mali input lag u "Game" modu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 13:55 (Mad Ant).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala tebi. Već satima se vise ne može naručiti taj TV

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Hvala tebi. Već satima se vise ne može naručiti taj TV

 Pa piše da možeš kupiti u nekim poslovnicama ali ne online.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dermentor kaže...
maki040 kaže...

Hvala tebi. Već satima se vise ne može naručiti taj TV

 Pa piše da možeš kupiti u nekim poslovnicama ali ne online.

 Dobra cijena pa se rasprodao na webu, ali piše da ga ima još na 3 lokacije...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2022 1:39 (Mad Ant).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, samo kad živiš na jugu države nema ti od toga ništa :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Da, samo kad živiš na jugu države nema ti od toga ništa :)

 Ma nazovi poslovnicu i pokušaj nešto dogovoriti...

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Da, samo kad živiš na jugu države nema ti od toga ništa :)

 A cuj, mi ovdje ti pomognemo oko modela i ducana, ali nesto moras i sam provjeriti :-)

 

Kao sto kaze kolega iznad, nazovi pa pitaj za dostavu do sebe, mozda je OK.

 

Samo vidim da si ti zapravo trazio 65" C1 OLED...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.2.2022 10:39 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, samo da vas sve obavijestim...

Samsungov 65" QN85A imaju po cijeni od 8900kn u protisu

Inace sam planirao uzeti C1, ali 65" kosta 12k, onda sam gledao X90J, otisao lijepo u Harvey norman, vidio uzivo kolko Sony ima bolje boje od svih ostalih TV-a u izlogu i to mi je jako zapalo za oko, cijena mu je oko 9000

Sad jos cekam do kraja mjeseca mozda padne cijena C1 pa uzmem, ali mi se jako sviđaju sonyjeve boje i cijena samsungovog qn85a haha

Znam da su svi za oled, ali 3000kn razlike je između njih, meni je 3000kn puno tako da cu vidjeti jos 😅
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
OLED je super izbor ali nije za sve ljude i sve situacije. Osobno sam imao top Samsung IPS model i to kratko vrijeme dok je bio u stanu mogu reci da je slika bila zaista dobra. Najveci problem je bio blooming koji je bio jako vidljiv na 65” modelu.

Taj samsung ce imati primjetno veci peak brightness tako da ce se lakse vidjeti na njega ako imas vrlo svijetlu dnevnu sobu.

Osobno sam imao u zadnjih godinu dana Samsung Q80T, QN90A i trenutno LG C1.

Q80T je imao super sliku po danu i po noci (nazalost imao je bug zbog kojeg sam ga vratio). QN90A je bio super po danu ali po noci je bilo dosta primjetnog bloominga.


C1 je super po noci i po danu kad nema previse bljestavila. Kada ima dosta sunca u sobi, tu se vide slabosti OLED-a a to su dosta reflektirajuci ekran i nizi peak brightness od QLED-a i LED-a.

Nema ultimativnog televizora bez obzira koliko imao para. Moras se odluciti s kojom od mana ti je najlakse zivjeti.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

Pratim vas par tjedana jer sam u nabavi novog tv-a 55". Pocetno sam mislio dat oko 5000kn a sad sam za dobar tv spreman dat i vise, krajnja granica bi bila 7300kn.

Gledao sam Samy qled 95 u Pevexu, za 6800kn, na zalost bio je samo izlozbeni primjerak pa sam odustao a neckala me i slika na sd signalu koja je bila koma.

Pogledao Hisense A9 u elipsu za 6200kn, isto izlozbeni pa sam odustao, vrtio je demo pa ne znam kakva je slika.

Skicnuo i Philips 8506, nis posebno.

 

E sad dilema, Philips 8506 za 5100kn, Samsung q80 za 6100 ili LG C1 za 7300. Da li 120hz, fald, hdmi 2.1 vrijedi novce tj. da li cu vidjet osjetnu razliku izmedju Philipsa ili LG-a?

Bitan mi je upscale da ne gledam kockice na SD-u.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domimoki kaže...

Pozdrav ekipa!

Pratim vas par tjedana jer sam u nabavi novog tv-a 55". Pocetno sam mislio dat oko 5000kn a sad sam za dobar tv spreman dat i vise, krajnja granica bi bila 7300kn.

Gledao sam Samy qled 95 u Pevexu, za 6800kn, na zalost bio je samo izlozbeni primjerak pa sam odustao a neckala me i slika na sd signalu koja je bila koma.

Pogledao Hisense A9 u elipsu za 6200kn, isto izlozbeni pa sam odustao, vrtio je demo pa ne znam kakva je slika.

Skicnuo i Philips 8506, nis posebno.

 

E sad dilema, Philips 8506 za 5100kn, Samsung q80 za 6100 ili LG C1 za 7300. Da li 120hz, fald, hdmi 2.1 vrijedi novce tj. da li cu vidjet osjetnu razliku izmedju Philipsa ili LG-a?

Bitan mi je upscale da ne gledam kockice na SD-u.

 

Ak puno gledas tv onda uzmes Sony jer ima najjaci upscaling procesor

 

Ak imas svijetlu sobu gledaj qled ili led

 

Ak imas tamnu sobu bilo koji oled ce biti dobar

 

Ako igras igrice gledaj da ima 4k 120hz (hdmi2.1) jer je tu najbolji response time (LG je puno bolji od philipsa no ta razlika se ne osjeti osim ak igras kompetitivno)

 

S obzirom da imas budget od 7000kn za 55" tv onda nemoj opce razmisljat, local dimming ti je obavezan (ako ne uzmes oled)

 

S LG C1 nemres fulati, to ti je zlatna sredina.

 

Najbolje ti je da odes u neki ducan pa da sam vidis koji tv ti se sviđa.

Glupo je ovak na internetu jer nemres vidjet kak izgleda. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tako sam slicno i ja. Prije mjesec dana mi je bilo 6000 stvarno dovoljno love za TV. Medjutim eto, prateci forume, portale, yt..., u petak sam ipak kupio za 7400kn i danas mi je stigao LG C1 55''.

Od ostalih koje sam razmatrao bili su Samsungovi QN95A i Q90T (ali oba nisu bili na akcijama da mi upadnu u budzet) ili eventualno Q80T (Q80A, Q70A i td jednostavno nisu vrijedni novca za koje se prodaju) pa to izbjegavaj.

Kratko me drzalo uzeti neki 65'' pa da bude slabiji model, tipa neki TCL ili Q60T, ali odustao sam i za sad mi se cini da nisam pogrijesio.

C1 je izvrstan, samo se nadam da ce mi potrajati bar 5 godina.

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pogledao sam još malo Sony xr55x93j šta se može dobiti za slične novce kao i C11 i ispada da je Sony u svemu lošiji od C11 osim slike u svijetlom prostoru kako ste i rekli. Odem na e kupi da uzmem C11 ali više ne vrijedi kod. Čekam sljedeću akciju.

Malo me bune ti modeli televizora i nemaju smisla. Sony xr55x90 znatno skuplji od x93, Philips 8506 skuplji i noviji od 8556, Lg nanocell 863 i 89x lošiji od 813...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. 

 

Nakon puno razmišljanja i nećkanja u vezi televizora, uzeo sam TCL 55 C728.
U igri bili Samsung Q80,Q70, Philips 58pus8556 ipak se odlučio za Tcl. I sve što mogu reći da sam prezadovoljan i topla preporuka za sve koji traže tv u rasponu od 5000 do max 6000kn.
Sve radi savršeno. Slika out the box je super, al pošto sam malo perfekcionist... išao sam se igrati sa postavkama. Prvo sam isprobao postavke od TV Calibration with Darko al nisam bio zadovoljan. Sad sam tu negdje na kraju al nebi trebao više prčkati jer slika je stvarno savršena.
Andriod 11 leti, jedino mi problem, sa čime se još igram SD kanali. Kutevi gledanja su i više nego dobri,zvučnici su odlični i glasni. Gledanje Netflixa je užitak. Ovo su samo prvi dojmovi jer tv imam 5 dana. Probat ću još sa ripanim 4k filmovima,spojit pc sa tv te probati odigrati pokoju igru.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DenisRodman kaže...

Pozdrav. 

 

Nakon puno razmišljanja i nećkanja u vezi televizora, uzeo sam TCL 55 C728.
U igri bili Samsung Q80,Q70, Philips 58pus8556 ipak se odlučio za Tcl. I sve što mogu reći da sam prezadovoljan i topla preporuka za sve koji traže tv u rasponu od 5000 do max 6000kn.
Sve radi savršeno. Slika out the box je super, al pošto sam malo perfekcionist... išao sam se igrati sa postavkama. Prvo sam isprobao postavke od TV Calibration with Darko al nisam bio zadovoljan. Sad sam tu negdje na kraju al nebi trebao više prčkati jer slika je stvarno savršena.
Andriod 11 leti, jedino mi problem, sa čime se još igram SD kanali. Kutevi gledanja su i više nego dobri,zvučnici su odlični i glasni. Gledanje Netflixa je užitak. Ovo su samo prvi dojmovi jer tv imam 5 dana. Probat ću još sa ripanim 4k filmovima,spojit pc sa tv te probati odigrati pokoju igru.

 

Jel možeš odvrtiti ovaj test

i onda napisati kolko ima bloominga, osobito oko titlova?

 

Znam da je ovo tema za proporuku TV-a, a ne recenzije (ili razglabanja o položaju antene), al možda bi bilo fora. Možda i neka nova tema gdje bi netko od upućenijih (ja sam ipak samo noob) stavio par videa koje bi forumaši odvrtili na TV-u i napisali kratku recenziju. Moglo bi biti korisno za neke modele koje nitko ne testira (npr Grundig).

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domimoki kaže...

Pogledao sam još malo Sony xr55x93j šta se može dobiti za slične novce kao i C11 i ispada da je Sony u svemu lošiji od C11 osim slike u svijetlom prostoru kako ste i rekli. Odem na e kupi da uzmem C11 ali više ne vrijedi kod. Čekam sljedeću akciju.

Malo me bune ti modeli televizora i nemaju smisla. Sony xr55x90 znatno skuplji od x93, Philips 8506 skuplji i noviji od 8556, Lg nanocell 863 i 89x lošiji od 813...

 

Oled je oled, uvijek ce biti bolji od qleda (osim oni najjeftiniji sa 300-400nita brightnessa)

 

Sto se tice modela... Sony X je serija njihovih Led tv-a s fald-dom, A je oled. H oznacava seriju 2020., J oznacava seriju 2021. (90 je bolji od 80, 90-95 se razlikuju samo po standu, boji i nekim znacajkama koje mozes provjeriti na netu ako te bas jako zanima, također isto vrijedi i za 80-85, 85 samo koristi ips, a 80 va panel)  

 

Lg je dosta izravan s oznacavanjem tv-a, imas najbolji G koji je obicno po specifikacijama isti ili mrvu bolji od C, ali nema mount za stolic vec samo wallmount, B je slabiji od C, pa je onda A slabiji od B.  9 oznacava seriju 2019., X oznacava 2020., a 1 oznacava 2021. 2 ce oznacavati seriju 2022.

 

Philipsovo oznacavanje nemoj uopce gledati, to je koda su dali maloj djeci nek se igraju s brojkama pa su oni slozili nazive tv-a... Ako te zanima neki model upisi na google koji je to tocno.

 

Samsung uopce nemoj gledati kod nas jer imaju neke bugove i jos su im paneli u qn85 i qn90a ads sto je dosta lose uspoređujuci danasnji standard panela

 

Znam da je zbunjujuce jer mnogi ne znaju trenutnu cijenu pa ostavljaju staru... onda u nekim ducanima zna biti ista cijena tv-a kad je izasao, a realna je duplo manja

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FakeTheror kaže...
Domimoki kaže...

Pogledao sam još malo Sony xr55x93j šta se može dobiti za slične novce kao i C11 i ispada da je Sony u svemu lošiji od C11 osim slike u svijetlom prostoru kako ste i rekli. Odem na e kupi da uzmem C11 ali više ne vrijedi kod. Čekam sljedeću akciju.

Malo me bune ti modeli televizora i nemaju smisla. Sony xr55x90 znatno skuplji od x93, Philips 8506 skuplji i noviji od 8556, Lg nanocell 863 i 89x lošiji od 813...

 

Oled je oled, uvijek ce biti bolji od qleda (osim oni najjeftiniji sa 300-400nita brightnessa)

 

Sto se tice modela... Sony X je serija njihovih Led tv-a s fald-dom, A je oled. H oznacava seriju 2020., J oznacava seriju 2021. (90 je bolji od 80, 90-95 se razlikuju samo po standu, boji i nekim znacajkama koje mozes provjeriti na netu ako te bas jako zanima, također isto vrijedi i za 80-85, 85 samo koristi ips, a 80 va panel)  

 

Lg je dosta izravan s oznacavanjem tv-a, imas najbolji G koji je obicno po specifikacijama isti ili mrvu bolji od C, ali nema mount za stolic vec samo wallmount, B je slabiji od C, pa je onda A slabiji od B.  9 oznacava seriju 2019., X oznacava 2020., a 1 oznacava 2021. 2 ce oznacavati seriju 2022.

 

Philipsovo oznacavanje nemoj uopce gledati, to je koda su dali maloj djeci nek se igraju s brojkama pa su oni slozili nazive tv-a... Ako te zanima neki model upisi na google koji je to tocno.

 

Samsung uopce nemoj gledati kod nas jer imaju neke bugove i jos su im paneli u qn85 i qn90a ads sto je dosta lose uspoređujuci danasnji standard panela

 

Znam da je zbunjujuce jer mnogi ne znaju trenutnu cijenu pa ostavljaju staru... onda u nekim ducanima zna biti ista cijena tv-a kad je izasao, a realna je duplo manja

 

Malo si se zeznuo, nije X nego XR za Sony, te X85J ima VA na 120Hz, a X80J IPS na 60Hz.

 

Za "nove" Samsunge sa MiniLED ADS/IPS panelom još čekamo da netko ubode pa javi da li je oduševljen kao novinari/youtuberi u inozemstvu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 8:36 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice