Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.998
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

zvone07

 

Spomenuli smo ga kada je u 11. mjesecu cijena bila oko 5100 kn (link). Procesiranje slike nije na razini LGa, Sonya, Panasonica, ali da, zanimljiva kupnja za one koji traže jeftini OLED. U trgovini nije samo izložbeni u ponudi? Ili imaju i nekorištene u kutijama?

 

 

EDIT:

Jimmy

 

S obzirom da se po Europi teško može pronaći za manje od 1000 €, mislim da je cijena od 6500 kn neka normalna te da nije "deračina". Jedino je sada problem što znamo da cijena može biti niža (ili je mogla biti) pa nam se čini da je A9G neisplativa kupnja za 6500 kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 11:16 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rekao bih da nije izlozbeni jer je pokraj 55” cijene stajala i ceduljica za 65”, mislim da je cijena oko 9k.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Otisa san ga cirnut kad je bio po 5 i nesto tisuca kn, jer me svrbio dlan, uzivo me jednostavno nije impresionirao prikaz slike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moram priznat da sam zastao pored tog Hisensovog OLEDa u Elipsu, jer puštaju na njemu prigodni tamni demo (neka crna pantera, crni auto simo tamo) i definitivno ima isti wow efekt ko i svi oledi.. sve ostalo okolo njega iz Hisensove ponude zgleda bljedunjavo..
Lukavci su ti kreatori demo filmića, točno naglase jake strane panela i sakriju slabe (samsung je tu majstor čini mi se)
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic televizor TX-65JZ2000E

Ako hoćete pravi OLED uzmite ovo, svi OLED tv ispod 10.000 kn su obično smeće, a vi se prepucavate na 5 stranica foruma tko je pametniji i kakva je crna boja na ekranu, tamnocrna, svjetlocrna ili nešto između.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 15:02 (ja-on).
 
0 13 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ja-on kaže...

Panasonic televizor TX-65JZ2000E

Ako hoćete pravi OLED uzmite ovo, svi OLED tv ispod 10.000 kn su obično smeće, a vi se prepucavate na 5 stranica foruma tko je pametniji i kakva je crna boja na ekranu, tamnocrna, svjetlocrna ili nešto između.

Nisi u pravu, panasonic je odlican, ali ako netko nema lovu za panasonica postoje i druge jednako dobre varijante.

 

Sa druge strane ako love nije problem ja bi uzeo A90j prije panasonica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 16:02 (vRay).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ja-on kaže...

Panasonic televizor TX-65JZ2000E

Ako hoćete pravi OLED uzmite ovo, svi OLED tv ispod 10.000 kn su obično smeće, a vi se prepucavate na 5 stranica foruma tko je pametniji i kakva je crna boja na ekranu, tamnocrna, svjetlocrna ili nešto između.

Ma sve ispod SONY XR83A90J je smece. Tko si ne moze priustit TV od 40-50 tisuca kuna, radje neka ne kupuje nikakav.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav ekipa, može pomoć/savjet oko izbora tv-a , nisam nekakav uber poznavatelj tih tehnologija pa ako možete dati neki savjet bilo bi super...
Ja bin to ovako postavio:
Cijena do 1500 EUR (ako je sad nešto baš ekstra a cijena cca 1650eur, protegnut ću se)
Veličina 65"
Rezolucija 4K
Živim u zgradi, stan je dobro osvjetljen ali imam rolete tako da mogu kontrolirat unutarnju svjetlost, ako sam dobro skužio ovo je bitno zbog OLED ili LED 😂, mada OLED izbjegavam (možda sam u krivu) jer me strah tog burn in-a pogotovo što mi je TV uključen u prosjeku svaki dan 10+ sati, većinom gledamo Netflix, HBO, imam maxtv premium (da - gledam i zemaljske programe poglavito sport, obožavam Cobra 11 😂) i još neki iptv...možda u bližoj budućnosti budem i s vremena na vrijeme spojio PS5 na njeg ali ništa posebno ne igram jer ne mogu doći na red od djece🤣🤣🤣
Gledao samo sljedeće modele sve u 65" veličini pa ako može mala pomoć ili savjet koji bi od ovih modela bio najbolji izbor spram mojih navika:
Sony X92j, X93j I X95j
Samsung QN85, QN90 i QN95
LG B1 , C1
Druge brendove nisam ni uzimao u razmatranje, nekako sam fokus bacio na ova 3 iako trenutno imam Panasonic AS640E već skoro 7 godina i radi super , ali ne znam kakvi su sada 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️

P.S. Isplati li se tv kupiti preko neta ili bolje tu kod nas zbog jamstva ?

Pozz 🙋🏻‍♂️
Please dont call me arrogant, but Im European champion and I think Im a special one.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
C1 bez razmisljanja....
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drinkoholic kaže...
Pozdrav ekipa, može pomoć/savjet oko izbora tv-a , nisam nekakav uber poznavatelj tih tehnologija pa ako možete dati neki savjet bilo bi super...
Ja bin to ovako postavio:
Cijena do 1500 EUR (ako je sad nešto baš ekstra a cijena cca 1650eur, protegnut ću se)
Veličina 65"
Rezolucija 4K
Živim u zgradi, stan je dobro osvjetljen ali imam rolete tako da mogu kontrolirat unutarnju svjetlost, ako sam dobro skužio ovo je bitno zbog OLED ili LED 😂, mada OLED izbjegavam (možda sam u krivu) jer me strah tog burn in-a pogotovo što mi je TV uključen u prosjeku svaki dan 10+ sati, većinom gledamo Netflix, HBO, imam maxtv premium (da - gledam i zemaljske programe poglavito sport, obožavam Cobra 11 😂) i još neki iptv...možda u bližoj budućnosti budem i s vremena na vrijeme spojio PS5 na njeg ali ništa posebno ne igram jer ne mogu doći na red od djece🤣🤣🤣
Gledao samo sljedeće modele sve u 65" veličini pa ako može mala pomoć ili savjet koji bi od ovih modela bio najbolji izbor spram mojih navika:
Sony X92j, X93j I X95j
Samsung QN85, QN90 i QN95
LG B1 , C1
Druge brendove nisam ni uzimao u razmatranje, nekako sam fokus bacio na ova 3 iako trenutno imam Panasonic AS640E već skoro 7 godina i radi super , ali ne znam kakvi su sada 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️

P.S. Isplati li se tv kupiti preko neta ili bolje tu kod nas zbog jamstva ?

Pozz 🙋🏻‍♂️

 

Za vrlo svjetlu sobu prije bi preporučio QN95A nego C1. Ja imam 3 prozora i staklena vrata u dnevnoj i C1 se OK snalazi makar bi moglo biti i bolje iskustvo. Nije toliko problem peak brightness nego to što su OLED paneli više reflektivni sami po sebi. Samsung ima dosta dobar antireflektivni premaz pa je kod njega bolja situacija a i svjetliji je TV pa je overall bolji za svjetle sobe.

 

S druge strane, pripremi se za dosta vidljivog bloominga na QN95A. Ja sam imao QN90A i gori blooming nisam vidio u životu. Doduše kod IPS panela je nešto gori nego kod VA, ali i na QN95A je dosta izražen (rekao bi skoro identično kao kod IPS-a). S druge strane C1 nema takvih problema. Jednom kad se navikneš da gledaš TV sa takvim kontrastom i bez ikakvog bloominga, teško bi mi bilo se ikada vratiti na staro (kupiti LED TV). Evo jedne recenzije QN95A sa VA panelom gdje možeš vidjeti kako blooming izgleda:

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

 

Pa odluči da li možeš živjeti sa time. Netko to ne primijećuje, nekoga to iritira.

 

Ako uzimaš C1, probaj barem uzeti sa 5 godina jamstva - već je par puta potvrđeno da LG priznaje burn in kao kvar i mijenja panel. OLED tehnologija je puno napredovala po pitanju izdržljivosti, a i sa C1 ćeš gotovo sigurno dobiti novi EVO panel (svi C1 napravljeni pred kraj 2021. su imali EVO panele jer su stavljali viškove od proizvodnje tih panela za G1 i prebacili ih u C1).

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako koga zanima C1 u 48'', na ekupi je 6300 kn sa promo kodom, ovaj vikend. Odlična cijena.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Ako koga zanima C1 u 48'', na ekupi je 6300 kn sa promo kodom, ovaj vikend. Odlična cijena.

Još bolje uzeti LG C1 55" za 7.740 kn sa popustom.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Evo jedne recenzije QN95A sa VA panelom gdje možeš vidjeti kako blooming izgleda:

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

 

Pa odluči da li možeš živjeti sa time. Netko to ne primijećuje, nekoga to iritira.

 

Ako uzimaš C1, probaj barem uzeti sa 5 godina jamstva - već je par puta potvrđeno da LG priznaje burn in kao kvar i mijenja panel. OLED tehnologija je puno napredovala po pitanju izdržljivosti, a i sa C1 ćeš gotovo sigurno dobiti novi EVO panel (svi C1 napravljeni pred kraj 2021. su imali EVO panele jer su stavljali viškove od proizvodnje tih panela za G1 i prebacili ih u C1).

 ovi opet hvale model iz 2020 da nema bloominga, uopće

 

https://preporucamo.com/najbolji-televizor-danasnjice-bez-obzira-na-cijenu-je-iznenadenje/2020/04/28/

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

 

Kad netko kaže da FALD TV nema bloominga možeš biti siguran da se*e kvake i nema pojma o čemu piše. Blooming je obavezan na takvim TV-ima i to je jednostavno ograničenje FALD tehnologije. Da, 2020. modeli su bolji po tom pitanju od 2021. modela ali i dalje imaju blooming. Znam jer sam imao 2020. model (Q80T).

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
drinkoholic kaže...
Pozdrav ekipa, može pomoć/savjet oko izbora tv-a , nisam nekakav uber poznavatelj tih tehnologija pa ako možete dati neki savjet bilo bi super...
Ja bin to ovako postavio:
Cijena do 1500 EUR (ako je sad nešto baš ekstra a cijena cca 1650eur, protegnut ću se)
Veličina 65"
Rezolucija 4K
Živim u zgradi, stan je dobro osvjetljen ali imam rolete tako da mogu kontrolirat unutarnju svjetlost, ako sam dobro skužio ovo je bitno zbog OLED ili LED 😂, mada OLED izbjegavam (možda sam u krivu) jer me strah tog burn in-a pogotovo što mi je TV uključen u prosjeku svaki dan 10+ sati, većinom gledamo Netflix, HBO, imam maxtv premium (da - gledam i zemaljske programe poglavito sport, obožavam Cobra 11 😂) i još neki iptv...možda u bližoj budućnosti budem i s vremena na vrijeme spojio PS5 na njeg ali ništa posebno ne igram jer ne mogu doći na red od djece🤣🤣🤣
Gledao samo sljedeće modele sve u 65" veličini pa ako može mala pomoć ili savjet koji bi od ovih modela bio najbolji izbor spram mojih navika:
Sony X92j, X93j I X95j
Samsung QN85, QN90 i QN95
LG B1 , C1
Druge brendove nisam ni uzimao u razmatranje, nekako sam fokus bacio na ova 3 iako trenutno imam Panasonic AS640E već skoro 7 godina i radi super , ali ne znam kakvi su sada 🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♂️

P.S. Isplati li se tv kupiti preko neta ili bolje tu kod nas zbog jamstva ?

Pozz 🙋🏻‍♂️

 

Za vrlo svjetlu sobu prije bi preporučio QN95A nego C1. Ja imam 3 prozora i staklena vrata u dnevnoj i C1 se OK snalazi makar bi moglo biti i bolje iskustvo. Nije toliko problem peak brightness nego to što su OLED paneli više reflektivni sami po sebi. Samsung ima dosta dobar antireflektivni premaz pa je kod njega bolja situacija a i svjetliji je TV pa je overall bolji za svjetle sobe.

 

S druge strane, pripremi se za dosta vidljivog bloominga na QN95A. Ja sam imao QN90A i gori blooming nisam vidio u životu. Doduše kod IPS panela je nešto gori nego kod VA, ali i na QN95A je dosta izražen (rekao bi skoro identično kao kod IPS-a). S druge strane C1 nema takvih problema. Jednom kad se navikneš da gledaš TV sa takvim kontrastom i bez ikakvog bloominga, teško bi mi bilo se ikada vratiti na staro (kupiti LED TV). Evo jedne recenzije QN95A sa VA panelom gdje možeš vidjeti kako blooming izgleda:

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1623645585

 

Pa odluči da li možeš živjeti sa time. Netko to ne primijećuje, nekoga to iritira.

 

Ako uzimaš C1, probaj barem uzeti sa 5 godina jamstva - već je par puta potvrđeno da LG priznaje burn in kao kvar i mijenja panel. OLED tehnologija je puno napredovala po pitanju izdržljivosti, a i sa C1 ćeš gotovo sigurno dobiti novi EVO panel (svi C1 napravljeni pred kraj 2021. su imali EVO panele jer su stavljali viškove od proizvodnje tih panela za G1 i prebacili ih u C1).

 Kakav blooming na IPS? Kod mene na Grundigu je nepostojeci, prijelaz bijelo crno je u piksel! Po tvome ovi gore nabrojani modeli su katastrofa, kutevi gledanja fantazija na ips, cak mi crna izgleda crnija kad je u boaravku upaljeno svijetlo ili kad je full dnevno! I onda bi ja za QN95A trebao dati 10k kn? neki ga ovdje ne da pretjeruju nego ovo je ravno nekakvoj sekti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 14:17 (Boris grozni).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lik danas na reditu stavio sliku bloomiga il kojeg vec qrca (probija mu bijela boja na dijelu ekrana) i to na hebb Q80 

A to je tv od kolko tisuca kn? 

ispada da ako nemas 1k ojra za oled sve je smece.

jebb ih tehnologija.

R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...

 Kakav blooming na IPS? Kod mene na Grundigu je nepostojeci, prijelaz bijelo crno je u piksel! Po tvome ovi gore nabrojani modeli su katastrofa, kutevi gledanja fantazija na ips, cak mi crna izgleda crnija kad je u boaravku upaljeno svijetlo ili kad je full dnevno! I onda bi ja za QN95A trebao dati 10k kn? neki ga ovdje ne da pretjeruju nego ovo je ravno nekakvoj sekti.

 

Frende, daj mi broj od svog dilera. Moram probati to na čemu si ti.

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam ti ja nikakav frend, sve si napisao post prije, onaj tko da 10k za takav TV s hrpom problema  taj se prodao marketinskim trikovima, Kod mog Tv je jedina mana koju vidim je ta nerealna crna koju prikazuje oled. Hvala nebi.

Moj PC  
1 4 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na preporukama, iako sam ja najviše naginjao prema Sony-u (ne znam zašto , nisam nikad imao njihov TV dok sa Panasonic, Samsung, Philips imam jako dobra iskustva)...nekako kod kupnje ovih proizvoda uvijek imam osjećaj da je bolji ostao 😩🤣 više ni TV nije lako kupiti 😂
Please dont call me arrogant, but Im European champion and I think Im a special one.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Lik danas na reditu stavio sliku bloomiga il kojeg vec qrca (probija mu bijela boja na dijelu ekrana) i to na hebb Q80 

A to je tv od kolko tisuca kn? 

ispada da ako nemas 1k ojra za oled sve je smece.

jebb ih tehnologija.

 Samsung je otišao kompletno kvragu što se tiče kvalitete. Ja sam promijenio u garantnom roku 2 komada u 5 mjeseci. Q80T i QN90A. Na kraju sam uzeo C1 koji radi savršeno. Čisto za info, QN90A kojeg sam platio 10 000 kn (snižen sa 20 000) je crko nakon 4 dana. To mi je dovoljno da Samsung kao brend za TV prekrižim na sljedećih 5 godina.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
stipest kaže...
Ako koga zanima C1 u 48'', na ekupi je 6300 kn sa promo kodom, ovaj vikend. Odlična cijena.

Još bolje uzeti LG C1 55" za 7.740 kn sa popustom.

 a najbolje je uzeti c1 bijeli za 7380 sto bi bila i najniza cijena za c1 do sad...

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 14:54 (elvis again).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...
MasterOfDisaster kaže...
stipest kaže...
Ako koga zanima C1 u 48'', na ekupi je 6300 kn sa promo kodom, ovaj vikend. Odlična cijena.

Još bolje uzeti LG C1 55" za 7.740 kn sa popustom.

 a najbolje je uzeti c1 bijeli za 7380 sto bi bila i najniza cijena za c1 do sad...

Kakav bijeli i gdje to?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa C12 je bijeli verzija C1. I na ekupi prije popusta od 10% kosta 8200kn...

Bijeli znaci da je poleđina tv-a bijela a postolje srebrno a kod c11 verije je poleđina onako titan crna kao i postolje...

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...
elvis again kaže...
MasterOfDisaster kaže...
stipest kaže...
Ako koga zanima C1 u 48'', na ekupi je 6300 kn sa promo kodom, ovaj vikend. Odlična cijena.

Još bolje uzeti LG C1 55" za 7.740 kn sa popustom.

 a najbolje je uzeti c1 bijeli za 7380 sto bi bila i najniza cijena za c1 do sad...

Kakav bijeli i gdje to?

 

Verzija sa bijelom pozadinom, sa dodatnih -10% za prvih 1000 kupaca za prijavu na newsletter, ispada 7.379kn:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED55C12LA/p/EK000397757?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click#VikendPunPopusta

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja narucio! Bumo vidli na kaj to lici

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Citam hrpu budalastina,fantaziranja,ludorija....

 

1.Nije svaki LCD smece,Q90R sam koristo 2 godine i tv je vrh vrhova...nisam siguran da mu mogu istaknut minus osim sto nije imao 4xhdmi 2.1 ali to je 2019 model pa se ni ne mogu zalit na to.

 

2.Na LG G1 koristim filmmaker mode za SDR,HDR dok za Dolby Vision koristim home cinema.

Tv ima out of box nevjerovatnu sliku na navedenim modovima i nisam dirao nista oko toga.

 

3.Kod svakog novog tva ugasim eco i slicne gluposti.

 

4.Za igre koristim HGIG i preko njega sam kalibrirao Ps5 i XsX po navedenim sugesgijama HDTVa.

 

5.Velika vecina vas koji su krenuli pisat "savjete" u ovoj temi je navikla na vivid i sulude postavke slike pa vam slika blize referentnom uzorku izgleda nedovoljno bljestava i flouroscentna.

 

6................

Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da.. mene si zajebo.. kad sam unio popust i kliknuo dalje, proizvod je bio nedostupan 
tak da sam uzel c11.. bumo se zamjenili ak ti ne pase na namjestaj 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze, daj novi c11 i 400kn i c12 je tvoj

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...

Ja narucio! Bumo vidli na kaj to lici

 Ma, sveukupno TV je monstrum.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nedavno sam narucil i Edifier 1280DB za 700kn iz de i sad LG C1 tak da tv-audio-video je pokriven bar sljedecih 5g.

 

Sada je pitanje kaj da napravim sa starim tv-om Panasonic 50" CX700E?

Kolko bi to vrijedilo na na oglasniku?

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice