Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.135.790
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...

Mozda bi najbolji izor bio B1, ako govorimo u buđet oledu, kad bi ga se naslo oko 6500kn.

Ja gledam uzeti B1, samo trenutno najniza cijena je 7.800 za 55'', a to mi je previse.

Ne zuri mi se, pa cu dat sansu par mjeseci da padne ispod 7k i uzimam.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...

705 ti je model 2020.

 model je 2021.  https://www.displayspecifications.com/en/model/cac926d9

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš malo slabiji signal na anteni i  u tv-u si dobio malo slabiji tuner. Pronađi u postavkama info o signalu i neka netko lagano zakrene antenu na tavanu, par cm. Evo ti smjernice za podešavanje DVBT2 karta signala

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš malo slabiji signal na anteni i  u tv-u si dobio malo slabiji tuner. Pronađi u postavkama info o signalu i neka netko lagano zakrene antenu na tavanu, par cm. Evo ti smjernice za podešavanje DVBT2 karta signala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wontay kaže...

Imaš malo slabiji signal na anteni i  u tv-u si dobio malo slabiji tuner. Pronađi u postavkama info o signalu i neka netko lagano zakrene antenu na tavanu, par cm. Evo ti smjernice za podešavanje DVBT2 karta signala

 

Misliš da nije problem što mi je unutar tavana antena? 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije sigurno. Kod mene je antena na tavanu već godinama i lovi sve živo.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sad vidim na ovoj karti koju mi je Wontay stavio da mi je najbolji prijamnik na kanalu 38, a sjećam se jučer kad sam petljao po TV-u da su meni bila ponuđena dva kanala, 24 i 36. odnosno za 24 nisam siguran, znam da je 20 i nešto, a 36 sam siguran. Tak da ću danas postavit ručno na 38. kanal

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može biti da @1samek ima bolju antenu ili poziciju kuće ...a i dužina koaksa je bitna.

Svakako se izbacivanjem antene na krov dobije bar 5dB koliko prigušuje signal sam crijep.

Nije teško pogledati smjer antena od susjeda koji gledaju zemaljske kanale .

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AF139 kaže...

Može biti da @1samek ima bolju antenu ili poziciju kuće ...a i dužina koaksa je bitna.

Svakako se izbacivanjem antene na krov dobije bar 5dB koliko prigušuje signal sam crijep.

Nije teško pogledati smjer antena od susjeda koji gledaju zemaljske kanale .

 

Ma mislim da je stvar u kanalu, tj. barem se nadam. Na prošlom TV-u mi je bilo sve ok. Odnosno imao sam sranja kad je tek počeo taj dvbt2 signal, ali mjesec dana nakon toga je sve počelo raditi kako treba. Antena je isto bila u potkrovlju. Sad kad sam gledao ovu mapu koju je Wontay stavio sam skužio da moj TV lovi 36. kanal, a taj kanal je meni na zapadu, a antena je okrenuta na sjever. Na sjeveru je odašiljač za 38. kanal, tako da kad dođem s posla kući ću ručno prebaciti na 38. kanal i probati tako. Ako ne uspije onda se penjem gore i okrećem antenu na zapad.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
endoki kaže...

705 ti je model 2020.

 model je 2021.  https://www.displayspecifications.com/en/model/cac926d9

 OLED705 is actually a 2020 model (5 = 2020) but it never made it to the market in 2020 and is now included as part of the 2021 line-up, according to the company.

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 
0 0 hvala 1
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji TV kupiti za PS5 ? Budget oko 4000 kn, 50-55 inca.

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pote kaže...

Koji TV kupiti za PS5 ? Budget oko 4000 kn, 50-55 inca.

Hvala

 Posto trenutno i nisu bas popusti, a 4000kn nije dovoljno za 120Hz modele sa HDMI 2.1 za gaming, skoro bilo koji jer su svi 60Hz i klasicni HDMI.

 

Samo je pitanje da li ti treba za igranje mracnijih igara navecer u mraku (VA panel) ili vise svjetlije igre po danu (IPS panel). IPS je inace i responzivniji panel, pogotovo kod jeftinijih, ali naravno ima probijanje pozadinskog osvjetljenja u mracnim scenama navecer po mraku (sivija crna).

 

Da malo pojasnim, ako radis ili igras na PC-u, onda imas skoro sigurno IPS ili TN panel u monitoru pa bi trebao znati na sta mislim pod sivija crna navecer.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 15:06 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, imate li iskustva s kupnjom dodatne garancije na televizore. Vidim da "Svijet medija" ima za 349 dodatne 2 godine garancije za 349 kuna( 349 kuna je za tv do 7500 mpc).

 

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

 Kaze mi ekipa koja se bavi antenama da mogu biti i 4G/5G repetitori koji ne rade cijelo vrijeme full pa zezaju tu i tamo, ako si blizu jednoga...

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

 

Moguće je i obratno da je novi tuner preosjetljiv, kad je signal prejak također su moguće smetnje. Imao sam osbno taj slučaj, antena pod samim krovom plus antensko pojačalo s fiksnim pojačanjem. Ispalo prejako i tako povremene smetnje i pucanje. Signal cijelo vrijeme bio zakucan na 100%. Uzeo sam pojačalo s varijabilnim pojačanjem i malo smanjio dok nisam došao do 90%, odonda nema problema više :D.

Može se i prigušnica signala (atenuator postaviti).

 

Osim toga kao što je ranije netko rekao može biti problem i u mobilnim odašiljačima, svakako bi antena ili pojačalo (ako je postavljeno) trebali imati 3g/4g/LTE filter. U mnoge antene i pojačalo je već ugrađeno no ako su starije proizvodnje možda nemaju. Provjeriti i ako nema toga, preporuka je postaviti taj filter koji bi odstranio taj dio frekvencijskog spektra pa samim time i moguće smetnje uzrokovane signalom mobilnih mreža.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 14:53 (Maat).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Cansee kaže...
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

 Kaze mi ekipa koja se bavi antenama da mogu biti i 4G/5G repetitori koji ne rade cijelo vrijeme full pa zezaju tu i tamo, ako si blizu jednoga...

 

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...
Mad Ant kaže...
Cansee kaže...
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

 Kaze mi ekipa koja se bavi antenama da mogu biti i 4G/5G repetitori koji ne rade cijelo vrijeme full pa zezaju tu i tamo, ako si blizu jednoga...

 

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

 

Može se, ne brini. Postavi se frekvencijski filter na kabel. 

Primjeri na slikama. 

Mislim da nisu ni strašno skupi.

Tuneri ugrađeni u različite tv prijemnike mogu biti dosta različiti po osjetljivosti na signal, također neki mogu imati filtere već u sebi itd...po jednom uređaju se ne može gledati da bi i drugi jednako dobro ili loše trebao raditi. Prilagoditi se novom uređaju.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 15:00 (Maat).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

 

Ne mora značiti, 5G je relativno nov i ne rade svi repetitori isto i na istom kapacitetu/snazi, neki se tek konfiguriraju i slično. Ne kažem da je sigurno to, ali može biti, a kao što kaže kolega iznad, može se nabaviti antena sa filterima.

 

Možda da probaš uzeti neki drugi TV i staviti ga na to mjesto pa probati?

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maat kaže...
Cansee kaže...
Mad Ant kaže...
Cansee kaže...
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

 Kaze mi ekipa koja se bavi antenama da mogu biti i 4G/5G repetitori koji ne rade cijelo vrijeme full pa zezaju tu i tamo, ako si blizu jednoga...

 

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

 

Može se, ne brini. Postavi se frekvencijski filter na kabel. 

Primjeri na slici.

Mislim da nisu ni strašno skupi.

 

 

 

hvala puno na pomoći, samo sad ne znam ni sam gdje da počnem, znači možda mi treba varijabilno pojačanje, možda prigušnica signala, a možda taj frekvencijski filter. Ne znam jel sad uopće ima smisla da uopće okrećemo antenu prije nego što kupim nešto od toga.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Cansee kaže...

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

 

Ne mora značiti, 5G je relativno nov i ne rade svi repetitori isto i na istom kapacitetu/snazi, neki se tek konfiguriraju i slično. Ne kažem da je sigurno to, ali može biti, a kao što kaže kolega iznad, može se nabaviti antena sa filterima.

 

Možda da probaš uzeti neki drugi TV i staviti ga na to mjesto pa probati?

 

stavljat drugi TV mi i nema baš smisla, jer mi je to jutro bilo sve uredno na starom TV-u, popodne sam stavio novi, pretražio kanale i sve je uredno radilo i na tom novom. Sljedeći dan, tamo navečer, odjednom se kreće slika zamrzavati, da bi konačno iskočila ona obavijest da nema signala. Nakon toga ištekam antenski kabel i vratim ga nazad i onda opet radi dan-dva i onda opet kreće zamrzavanje.

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...
Maat kaže...
Cansee kaže...
Mad Ant kaže...
Cansee kaže...
zaboravni12 kaže...

Ti polako okreći, probaj i druge pozicije, neki put i centimetri igraju ulogu, a netko drugi neka prati na tv-u što se događa i naći ćeš puno bolji signal.

 

nisam još riješio problem, mijenjanje kanala ne koristi. 

 

Dogovorio sam se s bratom da mi sutra uskoči pomoći, pa će jedan bit kod antene a drugi kod TV-a. Ali ono što mene sad brine je to što meni sada piše kvaliteta signala 100%. Kako ću ja znati da se stvar promijenila kada okrenemo antenu? Jer meni i sad sve fino radi dan-dva, nakon toga krene pucat signal. Sve se više bojim da nije neka greška kod TV-a.

 Kaze mi ekipa koja se bavi antenama da mogu biti i 4G/5G repetitori koji ne rade cijelo vrijeme full pa zezaju tu i tamo, ako si blizu jednoga...

 

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

 

Može se, ne brini. Postavi se frekvencijski filter na kabel. 

Primjeri na slici.

Mislim da nisu ni strašno skupi.

 

 

 

hvala puno na pomoći, samo sad ne znam ni sam gdje da počnem, znači možda mi treba varijabilno pojačanje, možda prigušnica signala, a možda taj frekvencijski filter. Ne znam jel sad uopće ima smisla da uopće okrećemo antenu prije nego što kupim nešto od toga.

 

Pa moglo bi pomoći, recimo probajte okrenuti antenu tako da signal bude slabiji da padne ispod 100%, u područje od 70-90% i pratiti nekoliko dana hoće li i dalje biit smetnji i problema. S obzirom da je signal već sada na 100% mislim da nema smisla kupovati pojačalo osim ako pojačalo već postoji i ima fiksno pojačanje. 

Svakako provjeriti i antenski kabel jesu li dobri spojevi na svim krajevima. idealno je da nema nepotrebnih spojeva već da je kontinuiran kabel osim nužnih prekida ako postoji razdjelnik/pojačalo itd...osim toga ako imate viška razdjelnik/splitter, za spajanje više tv uređaja može se i njega pokušati spojiti između tv uređaja i antene jer svaki razdjelnik donekle i prigušuje/slabi signal. 

Ne znam kakvu antenu imate, i s pojačalom ili bez. Ako se može otkriti koji je model tih uređaja onda se može saznati i imaju li filter za mobilne mreže. Kao što kažem nisu preskupi, a možete probati i objasniti problematiku u nekoj radnji gdje prodaju takvu opremu pa vidjeti možete li izvršiti povrat/zamjenu u slučaju da se kasnije ispostavi da vam treba nešto drugo.

Kod online kupnje mislim da postoji mogućnost povrata bez navođenja razloga a kod kupnje uživo u samoj trgovini ovisite o dobroj volji prodavača.

Ako uopće imate pojačalo već znate da u njemu može biti problem pa ga izbacite privremeno, na pojačalu bi trebalo pisati koji je stupanj pojačanja, bilo fiksni bilo u nekom rasponu. 

Ako pojačalo uopće nemate onda postoji određena šansa da vam treba prigušnica signala. Ako pojačalo imate mislim da nema previše smisla kombinirati s prigušnicom, već radije odabrati slabije pojačalo.

 

Osobno bih probao s okretanjem antene tako da se smanji signal ispod 100% kako sam već naveo ako se uspije postići da bude negdje oko 70-80% ili sa ubacivanjem razdjelnika za više tv uređaja koji može služiti kao svojevrsna prigušnica. nije ni to savršeno jer to može isto unositi smetnje. Ali u pravilu bih krenuo od toga da spustimo signal ispod 100%, jer je moguće da je i puno više od 100%.

Ako imate pojačalo probajte ga izbaciti privremeno i vidjeti može li se antena podesiti da dobijete stabilan i zadovoljavajući signal bez njega. 

Ako nikakvim okretanjem antene ne uspijete spustiti signal ispod 100%  probajte joj malo mijenjati poziciju pod krovom, ako možete. Obavezno provjeriti cijeli kabel i spojeve na konektorima sa kabelom, ako su sumnjivi odrezati loši dio kabela i ponovo staviti konektore konektore, ako su konektori oštećeni isto staviti nove.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...
Mad Ant kaže...
Cansee kaže...

nadam se da nije to, to ne mogu riješiti nikako onda. Ali prijašnji Samsung je radio uredno cijelo vrijeme, nismo imali nikakvih problema sa signalom. Da ti repetitori smetaju vjerujem da bi bilo problema i ranije?

 

Ne mora značiti, 5G je relativno nov i ne rade svi repetitori isto i na istom kapacitetu/snazi, neki se tek konfiguriraju i slično. Ne kažem da je sigurno to, ali može biti, a kao što kaže kolega iznad, može se nabaviti antena sa filterima.

 

Možda da probaš uzeti neki drugi TV i staviti ga na to mjesto pa probati?

 

stavljat drugi TV mi i nema baš smisla, jer mi je to jutro bilo sve uredno na starom TV-u, popodne sam stavio novi, pretražio kanale i sve je uredno radilo i na tom novom. Sljedeći dan, tamo navečer, odjednom se kreće slika zamrzavati, da bi konačno iskočila ona obavijest da nema signala. Nakon toga ištekam antenski kabel i vratim ga nazad i onda opet radi dan-dva i onda opet kreće zamrzavanje.

 

 

Mislio sam da probaš izolirati problem stavljanjem drugog uređaja (ispravnog, bez tih problema) na isto mjesto/antenu i onda ga držiš tamo koliko god je trebalo vremena za grešku, valjda par dana ako sam te dobro shvatio. Ako se na drugom uređaju ne pojavljuje problem onda tek možeš reći da je problem u tom TV-u ili taj TV/tuner ima problema na tom mjestu sa tim setupom.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zaboravio sam reći da neki televizori imaju već ugrađeno pojačalo vanjskog antenskog signala koje se u opcijama može uključiti/ugasiti. Ovo pojačalo u pravilu ne bi smjelo biti uključeno ako postoji vanjsko pojačalo jer postoji mogućnost oštećenja nekog od internih sklopova tako dvostruko pojačanim signalom ili u najmanju ruku su moguće smetnje. Svakako provjeriti u opcijama za postavljanje tunera imali nešto da se spominje pojačalo/pojačanje signal i ugasiti pa vidjeti kako se ponaša.

Možete li prije svega i provjeriti imate li vanjsko pojačalo na anteni ili negdje između antene i televizora?

Osim toga pratiti neko vrijeme signal strength i signal quality. Signal quality je dosta bitniji i dobro je da je što bliže 100% ali za signal strength je bolje da nikad ne prelazi 100%, kad je tako visoko ne znamo koliko je prejak i uvijek postoje nekakve oscilacije ovisno o vanjskim uvjetima pa načelno želimo da bude nešto ispod 100% da smo sigurni da nikad nije prejak. I s puno nižom razinom snage signala se može dobiti vrlo visoka ili maksimalna kvaliteta signala. Neki tuneri možda ne znaju bilježiti pad kvalitete signala ako je snaga prevelika ali snagu zakucanu stalno na 100% treba pokušati izbjeći.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2022 15:45 (Maat).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uglavnom je dovoljna logaritamska antena sa 4g filterom bez pojačala, cca 90 kn, ANTENA UHF LOG F/26EL 5G/LTE EmmeEsse  Rijetko kad stavljam pojačalo jer nema potrebe nakon što je uveden dvbt2 i otkad koristim navedenu antenu , osim kad je potreban razdjelnik za više tv prijemnika. Signal ovisi doslovno od ulice do ulice,  razne refleksije i teško da budeš preko foruma riješio problem. Pogledaj u ulici u kojem smjeru su uglavnom okrenute antene , prema oiv karti vidi koji je odašiljač pa prema tome uzmi frekvencije. Tuneri na tv uređajima su pregrubi  pa nisu baš za fino ugađanje .

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wontay kaže...

Uglavnom je dovoljna logaritamska antena sa 4g filterom bez pojačala, cca 90 kn, ANTENA UHF LOG F/26EL 5G/LTE EmmeEsse  Rijetko kad stavljam pojačalo jer nema potrebe nakon što je uveden dvbt2 i otkad koristim navedenu antenu , osim kad je potreban razdjelnik za više tv prijemnika. Signal ovisi doslovno od ulice do ulice,  razne refleksije i teško da budeš preko foruma riješio problem. Pogledaj u ulici u kojem smjeru su uglavnom okrenute antene , prema oiv karti vidi koji je odašiljač pa prema tome uzmi frekvencije. Tuneri na tv uređajima su pregrubi  pa nisu baš za fino ugađanje .

 

Danas sam obilazio ulicu i gledam antene, a ono svaka u svom smjeru, kužim da hrpetina ljudi koristi maxtvove i slična govna, tak da mi to nije nikakav indikator. Oiv karta je jedino što mi pomaže, danas sam okrenio antenu u smjeru gdje mislim da mi je najbolje za odašiiljač, pa ćemo vidjeti. To mi je prvi korak, a onda ćemo vidjet šta dalje

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

- Ne postoje antenska pojačala u TV prijemnicima (tuner je direktno spojen na ant. priključak TV-a) , u TV se nađe kod nekih samo opcija uklj/isklj napajanja (5V) za vanjsko tv pojačalo i normalno se ostavi isključeno (ne smeta ako je i uključeno) ako nemate potrebe tj. nemate pojačalo ili ako imate pojačalo i njegovo vanjsko orginalno napajanje.

- Tuneri u TV prijemniku se ne mogu "ugađati"  jer su tvornički fino podešeni i zatvoreni u metalnu kutiju radi njihove velike osjetljivosti na el. smetnje u kući.

- Smetnje od 3G/4G/5G odašiljača mogu praviti problem ako su mobilne bazne postaje bliže od 300m ili ako je vaša antena sobna (sa pojačalom) pa smetaju vaši mobiteli u istoj prostoriji sa TV-om.

- Mobilni odašiljači imaju svoje frekvencije (iznad 700MHz) koje nisu na frekv. području koji se koristi za TV kanale ali veće probleme sa smetnjam može uzrokovati drugi TV odašiljač koji radi na istom kanalu a jačina signala je približno ista. Tada treba pronaći lokaciju za antenu da se zakloni od odašiljača koji je dalji a antenu usmjeriti na bliži tv-odašiljač.

 

ps: Prije par god. jedna serija Samsung televizora je imala probleme sa tunerima na Rječkom području, a normalno razlike u tunerima postoje i po osjetljivosti i otpornosti na smetnje jer i oni sadrže filtere koji trebaju propuštati samo frekvencije TV kanala.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jt1994 kaže...

Pozdrav, imate li iskustva s kupnjom dodatne garancije na televizore. Vidim da "Svijet medija" ima za 349 dodatne 2 godine garancije za 349 kuna( 349 kuna je za tv do 7500 mpc).

 

Lijep pozdrav

 Ja imam iskustvo s time, i to loše, ako je to ona "zaštita" koju pruža neka third-party kompanija... Naime platio sam taj komad papira 500 kn, mislio si super imam garanciju i taj papir ako mi bude trebao i mogu ga zaboravit... figu... Išao sam nakon par mjeseci pogladati što piše na papiru i vidim piše da je potrebno "aktivirati" to garanciju, tj "zaštitu" kako oni to zovu, u roku od 10 dana. A najbolje od svega tu ključnu informaciju su mi prešutili u Svijetu medija.

Kontaktirao sam jedne i druge i zamolio da ju nakandno aktiviraju, no nisu htjeli. Dogovorio sam na kraju da vratim taj papir njima i oni meni 500 kn i tako je završilo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.2.2022 0:59 (Ulysses182).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulysses182 kaže...
jt1994 kaže...

Pozdrav, imate li iskustva s kupnjom dodatne garancije na televizore. Vidim da "Svijet medija" ima za 349 dodatne 2 godine garancije za 349 kuna( 349 kuna je za tv do 7500 mpc).

 

Lijep pozdrav

 Ja imam iskustvo s time, i to loše, ako je to ona "zaštita" koju pruža neka third-party kompanija... Naime platio sam taj komad papira 500 kn, mislio si super imam garanciju i taj papir ako mi bude trebao i mogu ga zaboravit... figu... Išao sam nakon par mjeseci pogladati što piše na papiru i vidim piše da je potrebno "aktivirati" to garanciju, tj "zaštitu" kako oni to zovu, u roku od 10 dana. A najbolje od svega tu ključnu informaciju su mi prešutili u Svijetu medija.

Kontaktirao sam jedne i druge i zamolio da ju nakandno aktiviraju, no nisu htjeli. Dogovorio sam na kraju da vratim taj papir njima i oni meni 500 kn i tako je završilo.

 

 Meni su u prodavnici rekli da mogu dokupiti 3 godine garancije od LG-a za tv a od Boscha dobiti besplatno uz regiostraciju za ves masinu. Ja sam traziuo da to sve oni odrade i meni daju papir na kojem pise 5 godina garancije.... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice