Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.660
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Va i kutovi gledanja🧐, kolega na tome cim pola metra dalje sjednes neces vidjeti iste boje. Dobro razmisli.
Moj PC  
3 9 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

volegradele

 

Svijet Medija 

VA

Sony XH90

Samsung Q70A

 

IPS

LG NANO863

 

 

Elipso

VA

Samsung Q80A

Samsung Q70A

Sony X93 (za referencu kako bi XH90 mogao izgledati jer je ovo njegov nasljednik)

 

IPS

Hisense U8GQ

 

Sancta ne vidim da ima nešto posebno raspoložive modele u splitskoj poslovnici. Naravno, pogledate i OLED kao referencu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ok..po svemu sudeci VA panel je kudikamo bolji..a o kolikom kutu gledanja pricamo kad zelimo izvuc najbolje od VA panela!?

Ja sam imao Samsungov Q90R koji ima filter/premaz sa siroki kut gledanja i bio sam prezadovoljan.

 Bio si i prezadovoljan s out off the box slikom od c1 koja je zapravo katastrofalna, Va ima odvratno loše kutove gledanja nikakav dijamantni premaz tome nepomaze.

Ne ulazim u degenerizme.

Nemam C1.

Nemas niti ono najosnovnije znanje o temi da bi uopce mogao ulazit u rasprave samnom,nastavi se natezat sa vrayom 🥂

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 13:06 (MEGATAMA).
Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ufff sad bili i nabasali na Philips OLED 65” za 10600 kn..serija 8..mislim da 2020 model..kakav se Philips pokazao kod OLEDA?!
Znam da imaju svi od LG panele
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ufff sad bili i nabasali na Philips OLED 65” za 10600 kn..serija 8..mislim da 2020 model..kakav se Philips pokazao kod OLEDA?!
Znam da imaju svi od LG panele

 Slika dobra, software los, kvaliteta tva upitna, radi se o kinezu

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za ovaj TLC 55728 koji je spomenut ranije u instar-informatici piše "Povrat robe: bez mogućnosti povrata". Zar ih ne obvezuje zakon na mogući povrat robe (u određenom vremenskom periodu) ako se kupuje online?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
volegradele kaže...
Ufff sad bili i nabasali na Philips OLED 65” za 10600 kn..serija 8..mislim da 2020 model..kakav se Philips pokazao kod OLEDA?!
Znam da imaju svi od LG panele

 Slika dobra, software los, kvaliteta tva upitna, radi se o kinezu

 To je puno para za tu cijenu.Ja sam 65OLED706 što je 2021 model toliko platio u SD-u na akciji a za klasu je bolji tv jer je 120 Hz i ima dva 2.1 HDMI porta, što se tiče androida na njemu sve radi fluidno i bez imalo zastajkivanja...za moj pojam slika odlična.Treći Philips unazad 5 godina i svi još rade ko urica...

 

Evo ga po toj cijeni

 

Philips 65OLED706/12 4K televizor, Ambilight, Smart TV | MALL.HR

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 15:01 (Blackcastle).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Kupio sam ovaj jučer - https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65Q80AATXXH/

 

Mislio sam kupit onaj 70A što je 900 kn jeftiniji u Elipsu, ali nisu imali zapakirane u kutiji, samo izložbeni primjerak. U petak ću ga na nosač i osposobiti pa bacim slikicu i dojmove. Potrošio sam 900 kn više nego što sam namjeravao, ali nadam se da će se isplatiti.

 

Hvala svima na preporukama

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Boris grozni kaže...
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Ok..po svemu sudeci VA panel je kudikamo bolji..a o kolikom kutu gledanja pricamo kad zelimo izvuc najbolje od VA panela!?

Ja sam imao Samsungov Q90R koji ima filter/premaz sa siroki kut gledanja i bio sam prezadovoljan.

 Bio si i prezadovoljan s out off the box slikom od c1 koja je zapravo katastrofalna, Va ima odvratno loše kutove gledanja nikakav dijamantni premaz tome nepomaze.

Ne ulazim u degenerizme.

Nemam C1.

Nemas niti ono najosnovnije znanje o temi da bi uopce mogao ulazit u rasprave samnom,nastavi se natezat sa vrayom 🥂

 

Po razini znanja mislim da je primjereniji za prepucavanje s tobom, mene uopce ne kuzi. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slusam sam neku vecer neki hi tech tv kanal. kolko sam skuzio vecina proizvođaca se sve vise oledu okrece.kolko sam ja shvatio lcd postaje stara losa tehologija rezervirana za low end tve,a oled postaje novi standard ,s tim da ce obicni oledi bit neka enttry level i mid level razina ,a ovi novi qoled ce bit klasa vise tj high klass tv.
R33mba#2892
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uglavnom da zavrsimo pricu,krenuli smo sa IPS ili VA panelom oko 8Kkn i na kraju smo uzeli LG OLED B1 65” za 10800 kn u svijet medija

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-65b13la-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/104459
AUDIOFIL
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Uglavnom da zavrsimo pricu,krenuli smo sa IPS ili VA panelom oko 8Kkn i na kraju smo uzeli LG OLED B1 65” za 10800 kn u svijet medija

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-65b13la-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/104459

 

Barem nisu uludo novci, razlika je vrlo vidljiva. Javi dojmove kad montirate.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 18:38 (Mad Ant).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda jedan offtopic.  Zna netko kako limitirat stream quality na sony tv-u? Imam brzinu al nemam flat pa mi povuce prometa previse. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...
Uglavnom da zavrsimo pricu,krenuli smo sa IPS ili VA panelom oko 8Kkn i na kraju smo uzeli LG OLED B1 65” za 10800 kn u svijet medija

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-oled-65b13la-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/104459

 

Barem nisu uludo novci, razlika je vrlo vidljiva. Javi dojmove kad montirate.

 Posto sam i sam vlasnik OLEDA vrlo mi je drago da je na kraju pao izbor na njega..prijatelj nije neki fan tehnike i kvalitete slike ali kad smo dosli do OLEDA rekao pa ovo je kao kod tebe doma ..slika je ocito bolja od svega sto smo do sad vidjeli!U subotu se ženi i dok smo kupovali dosal mu je poruka da TV dobiva na dar..po njegovom izboru..nikad lakše do dobrog TVa!

 

Hvala svima na preporukama!

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda da smanjis brzinu u routeru za tv pa ce on sam smanjiti kvalitet streama....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

Mozda da smanjis brzinu u routeru za tv pa ce on sam smanjiti kvalitet streama....

Najbolje uvijek srezat bandwidth na uređaju koji daje inernet. Predpostavljam preko MAC adrese ili hostname-a...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 22:24 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nero81 kaže...

Mozda jedan offtopic.  Zna netko kako limitirat stream quality na sony tv-u? Imam brzinu al nemam flat pa mi povuce prometa previse. 

 Stream quality čega? U Netflixu možeš se ulogirati u browseru pa tamo podesiti recimo...

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netflix ogranici kvalitetu ovisno o pretplati. Amazon prime me gnjavi jer je automatska kvaliteta ovisno o brzini interneta. A ja sam na homeboxu i povuce mi 40mbit, a prometa imam samo 400gb, a to nije dovoljno jer mi daje kvalitetu 4K. Mislim slika je za slinit u 4k i dolby vision ili sta vec ima amazon. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je bila najniza cijena, kada i gdje, za 55'' LG OLED modele B1 i C1?

I kad se moze ocekivati da ce opet biti ili bar priblizno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Congo, bilo je 7800 kn za black friday. C1. B1 je bio oko 7000.

Nisam siguran koliko ce ti tih televizora jos uopce biti jer uskoro dolazi C/B2 model. Ovi ce se vjerojatno uskoro prodavati do isteka zaliha. Ako bude vecih snizenja bit ce vjerojatno na proljece ali to ti nitko ne zna 100%.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
congo kaže...

Koja je bila najniza cijena, kada i gdje, za 55'' LG OLED modele B1 i C1?

I kad se moze ocekivati da ce opet biti ili bar priblizno?

Prosli vikend na Ekupi kada je bilo 10% popusta je C1 55" bio vrlo kratko dostupan za 7300kn bijele boje i 7800kn crne boje, ako se ne varam (idi par stranica unazad za najtocniji info).

 

Ja sam uspio ulovit 48" model, stigao danas pa cu vidjet kako se uklapa u prostor. Ako ce slucajno biti premalo cu ga oglasit.. ali msm da nece doci do toga. Zasto, jer ima jos uvijek A1 55" za 6800kn..

 

S obzirom na ovo kaj veli kolega iznad, mozda ti nije lose loviti B1 55" za 7800kn: https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55b13-4k-uhd-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

*Netko je na proslim stranicama pitao sta sa Hisense A9G, pitao sam u Elipso, dostupan je jedan jedini model za 6300kn onaj izlozbeni - barem u Arena poslovnici (za ostale poslovnice ne znam).

 

Opcenito je nabava dosta losa sad kad su se potrosile zalihe koje su ostale od Bozica/Nove godine + Covid?, koliko sam primjetio, ne samo kod TV-a nego kod svega i svaceg.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 0:51 (The_Fichek).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da novi modeli idu u 3. mjesecu svake godine i tada se spuštaju cijene prošlogodišnjih

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Mene zanima dal je i na philips oledima software zaqurac??

 

Ja imam model 705 (2021) i meni radi solidno, nemam nekih većih zamjerki.. no jedan kolega sa foruma ima nekih problema. možda ovisi o modelu.

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

705 ti je model 2020.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma vidim.Al vidio da je najniza cijena c1 modela bila oko 6k kn.. 

A meni se ne zuri s novim tvom

R33mba#2892
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je mozda vrijedilo za 48" c1 dok je za 55-icu je najniza cijena bila 7380 na ekupi prije tjedan dana.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A vidim sad i ja..Ne znam mozda sam gledo greskom onda A ili B model..

Shame on me..

 

:(

 

Ovo mi se ne cini lose?

 

https://geizhals.eu/?cmp=2644653&cmp=2518195

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 15:24 (R3nchi).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je bilo komentara da hisense oled nije za preporuku bez obzira na nesto nizu cijenu.

A1 model je preporucljiv za mracnije sobe.

Mozda bi najbolji izor bio B1, ako govorimo u buđet oledu, kad bi ga se naslo oko 6500kn.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

rekao sam da ću nabacit slikicu, pa evo, okačili smo TV na zid, izvan dohvata djece je, pa se nadam da neće biti više sranja. Sad kad im je TV dalje uopće ne obraćaju pozornost na njega. 

 

Da podsjetim, točno ovaj TV sam kupio - https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65Q80AATXXH/

 

e sad, sve radi super osim ovih normalnih zemaljskih programa. Nemam nikakve max tvove i slična sranja, već samo preko antene hvatam ove osnovne (hrt, rtl, nova...). Antena mi je u potkrovlju, ali mi to nije radilo problem na prošlom TV-u, ali sada mi nakon svakih nekoliko sati krene signal zajebavat i slika se lomi. Onda iskopčam kabel od antene i opet ga vratim i onda radi opet dobro nekoliko sati. Jel ima netko kakvu ideju, da nije možda neko sranje oko antenskog utora u TV-u? Najmanji mi je problem ako je do antene, izvući ću je van ako treba

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

 

rekao sam da ću nabacit slikicu, pa evo, okačili smo TV na zid, izvan dohvata djece je, pa se nadam da neće biti više sranja. Sad kad im je TV dalje uopće ne obraćaju pozornost na njega. 

 

Da podsjetim, točno ovaj TV sam kupio - https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE65Q80AATXXH/

 

e sad, sve radi super osim ovih normalnih zemaljskih programa. Nemam nikakve max tvove i slična sranja, već samo preko antene hvatam ove osnovne (hrt, rtl, nova...). Antena mi je u potkrovlju, ali mi to nije radilo problem na prošlom TV-u, ali sada mi nakon svakih nekoliko sati krene signal zajebavat i slika se lomi. Onda iskopčam kabel od antene i opet ga vratim i onda radi opet dobro nekoliko sati. Jel ima netko kakvu ideju, da nije možda neko sranje oko antenskog utora u TV-u? Najmanji mi je problem ako je do antene, izvući ću je van ako treba

 

Probaj izolirati problem, ako možeš nabavi stolnu malu DVB-T2 antenu i probaj da li se isto dešava. (možda i napravit novu temu za to)

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 21:12 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice