Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
hudibitek kaže...
MEGATAMA kaže...
hudibitek kaže...

Ma znam da ne može biti neko čudo. GRUNDIG 50GFU7900B je oko 3000kn i vjerojatno ima VA panel. Gledao sam i LG 50UP77003LB (treba bi biti VA) koji je oko 3700kn i vjerojatno je za koplje kvalitetniji, ako ništa drugo konstrukcijski. Dao sam si vremena i proučio sve živo, počevši do starih stranica ove teme do rtings.com i dalje. Slinim za LG C1, a opet mi je žao dati tolke pare jer pogledam tu i tamo neki film. FALD mi ne treba jer mi je blooming na titlovima nešto odvratno. :D

Nekak si mislim možda bolje upiknuti LG-a za tu i tamo koju filmsku večer pa za par godina upiknuti OLED kad mu još više cijena padne.

 

Imam u dnevnom Panasonic tx32le60p iz 2008. i ak mi je na tom TV-u slika sasvim ok za filmove kolko može na LG-u biti lošija? :D LG UP7000 serija ima na rtings.com 5.4 za filmove (doduše IPS panel). Na prvu užas, al koju bi ocjenu imao stari Panasonic prema tim standardima? Možda dvojčicu, hehe. Stari Panasonic ima već takve flekurine po ekranu da je to nešto užasno, al to se u filmovima rijetko kuži.

 

I tak svaki dan čitam ovu temu, gledam review-e, cijene... već jedno par mjeseci Btw, šteta kaj si pomalo odustao od ove teme, imao si dosta zanimljive postove.

 Ma kako da sudjelujem ovdje kad je konstantno kaos....

Budzet ti je 3500kn i zelis 55inch ako sam dobro skuzio?

 A jebiga forum - definicija kaosa. :D Budžet je oko 3500kn. Htio bih da bude VA panel i <= 50 incha - ne volim vježbat vrat dok gledam TV. 

 Ovaj bi ti mogao bit zanimljiv ako je raspoloziv u Hr.

Hisense 50U6G

 Već mi je taj prije zapeo za oko, al nema toga u RH. :) Ma mislim da previše kompliciram. Sve je vjerojatno puno bolje od ove kombinacije kaj sad imam. Hvala na komentarima svima.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bongy kaže...

Dali mi netko moze objasniti imao sam na samsungu placenu app smartiptv, tv-e mi bio blokiro, morao sam ga resetirat i sad vise nemam tu app za skinit? Pa koje su to fore platis nekom app i nemos ju vise skinit???

 Moraš ju skinuti a official stranici na USB i preko USBa instalirati na TV. Imaš i uputstva na njihovoj stranici.

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MEGATAMA 

Samo da javim da sam uzeo LG C1 48". Znam da sam te prije davio pa eto. Stan nema gotovo nista, ali TV je tu, odnosno bude dosao :D Drz se i cuvaj temu:)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The_Fichek kaže...

MEGATAMA 

Samo da javim da sam uzeo LG C1 48". Znam da sam te prije davio pa eto. Stan nema gotovo nista, ali TV je tu, odnosno bude dosao :D Drz se i cuvaj temu:)

Trebas madrac i tv 😁

Uzivaj u svom novom tvu 🥂

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, hitno trebam tv 50'' max.

Potrebno smart, Netflix, hbo go i gledanje filmova sa ext harda.

 

Buđet cca 5000 kuna

 

Znači hitno tipa kroz 24 sata.

 

Hvala.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
General_Woo kaže...

Pozdrav, hitno trebam tv 50'' max.

Potrebno smart, Netflix, hbo go i gledanje filmova sa ext harda.

 

Buđet cca 5000 kuna

 

Znači hitno tipa kroz 24 sata.

 

Hvala.

 

 Samsung QLED 50Q60A: 50", Edge LED, VA na 60Hz

https://www.sancta-domenica.hr/tv-50-samsung-qled-50q60a.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.nabava.net/search.php?q=samsung+50q60a&cod=&cdo=

 

LG 50NANO863PA: 50", Edge LED, VA na 120Hz

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-50nano863pa-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103855?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 1:54 (Mad Ant).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala, trenutno mogu kupiti samo u ELIPSO trgovini...

od LG-a https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50NANO773PA.AEU/

i SAMSUNG
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE50Q60AAUXXH/

da li je dostupno normalno HBO I NETFLIX
i na koji bi ti odlučio?
Hvala još jednom
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Imate li preporuku za tv veličine 43". Prvenstveno bi koristio starcima za normalno gledanje emisija i turskih sapunica.

 

S obzirom na tu slabu uporabu dao bi možda 4.000-4.500.

 

Trenutno mi je prvi pick : https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE43Q60AAUXXH/

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
General_Woo kaže...
Hvala, trenutno mogu kupiti samo u ELIPSO trgovini...

od LG-a https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-50NANO773PA.AEU/
i SAMSUNG
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE50Q60AAUXXH/
da li je dostupno normalno HBO I NETFLIX
i na koji bi ti odlučio?
Hvala još jednom

 

Elipso je opet u svom filmu, cijena za 50nano753 je debelo previsoka, tako da ovaj drugi Samsung. Svi smart TV-i (pogotovo od LG, Sony, Samsung) imaju sve potrebne nove aplikacije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.1.2022 9:40 (Mad Ant).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji Android TV od 82cm bi preporučili? Mora biti Android zbog IPTV aplikacije. 

Ili je bolje uzeti običan TV i neki Android TV box? Neznam dal imate za njega onda isto preporuku

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hudibitek kaže...

Jesi siguran? Na ekupi i npr. svijet medija piše u opisu Edge LED. Na službenim stranicama piše Direct LED, ali piše tamo svašta. Švabe imaju na svojoj stranici skroz druge modele (ne samo oznake) što mi isto ne ulijeva povjerenje. A baš me zasvrbio taj Grundig šteta što se o tim lijevim televizorima može naći tako malo podataka.

 Je, sigurno ti je direct LED

MEGATAMA kaže...

Sav taj low end segment trzista je podjednako los,nema tu nekakvih spektakularnih iznenadjenja,skrivenih FALD mehanizama koji se otkljucavaju unosenjem kombo niza tipki na daljinskom.

Sa razlogom nema recenzija,dojmova,testova...takvi televizori su namjenjeni krugu korisnika koji nikad nije cuo za internet forum a kamoli fald,oled itd.

Moj savjet je da ne dajes novce za takve modele,koliko uopce kosta taj koji te zanima?

 

 Ha čuj, za 3000kn dobiješ android, kakav-takav panel (treba ga pogledati) i 5 godina garancije... kud ćeš više

2 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

direct led uvijek ima deblju "stražnjicu", dočim edge led ima tanju guzu, (stražni dio tv-a) malo deblju od OLED-a....

 

može se i po tome vidjeti koji je direct, a koji edge led.

 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
General_Woo kaže...

Pozdrav, hitno trebam tv 50'' max.

Potrebno smart, Netflix, hbo go i gledanje filmova sa ext harda.

 

Buđet cca 5000 kuna

 

Znači hitno tipa kroz 24 sata.

 

Hvala.

 

Garant Netflix & Chill je u igri :D

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

direct led uvijek ima deblju "stražnjicu", dočim edge led ima tanju guzu, (stražni dio tv-a) malo deblju od OLED-a....

 

može se i po tome vidjeti koji je direct, a koji edge led.

 Istina, ovaj je bucko :D

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...
General_Woo kaže...

Pozdrav, hitno trebam tv 50'' max.

Potrebno smart, Netflix, hbo go i gledanje filmova sa ext harda.

 

Buđet cca 5000 kuna

 

Znači hitno tipa kroz 24 sata.

 

Hvala.

 

Garant Netflix & Chill je u igri :D

 jbn samoizolacija i tv rikne drugi dan 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa treba mi frendu TV novi..dijagonala 65”..budget 8Kkn..youtube,Netflix i filmovi!
Totalno sam van svega zadnju godinu!
Moze par savijeta?!
Hvala!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ekipa treba mi frendu TV novi..dijagonala 65”..budget 8Kkn..youtube,Netflix i filmovi!
Totalno sam van svega zadnju godinu!
Moze par savijeta?!
Hvala!

 Po ovome sto vidim ovi bolji/povoljniji modeli su trenutno nedostupni/rasprodani u Hr.

Zeli VA ili IPS panel?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa bas i neznam..osobno monitore za PC uvjek uzimam IPS..a OLED mi je TV..nisam se jos susretao sa VA panelom!
Sto je bolje?!
Nasao sam ova dva modela

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-nanocell-65nano753-1.html https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe65q70aa-qled-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103578
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Pa bas i neznam..osobno monitore za PC uvjek uzimam IPS..a OLED mi je TV..nisam se jos susretao sa VA panelom!
Sto je bolje?!
Nasao sam ova dva modela

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-nanocell-65nano753-1.htmlhttps://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe65q70aa-qled-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103578

 IPS je smece sto se tice prikaza crne a to onda povlaci za sobom cjelokupni prikaz slike,VA ima enormno bolji kontrast i dublju crnu ali dosta uzak kut gledanja.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Amo rec da ce se TV gledat i vise kutiva..znaci IPS panel!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Pa bas i neznam..osobno monitore za PC uvjek uzimam IPS..a OLED mi je TV..nisam se jos susretao sa VA panelom!
Sto je bolje?!
Nasao sam ova dva modela

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-nanocell-65nano753-1.htmlhttps://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe65q70aa-qled-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103578

 

 

LG 65nano753 je IPS EdgeLED na 60Hz, Samsung 65Q70A je VA EdgeLED na 120Hz. Znači u ovom slučaju bolji je Samsung za navečer po mraku plus što je 120Hz.

 

LG sa IPS-om na 120Hz bi bio LG 65NANO863PA:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-65nano863pa-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103860?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 10:45 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Amo rec da ce se TV gledat i vise kutiva..znaci IPS panel!

Najbolje moguce bi bilo LG C1 oled sto znas i sam posto si napisao da imas oled ali onda mora 55inch radi cijene.

Inace u globalu ekipa brije da ce sa 65inch dobit impersivniju sliku jer je panel veci...ne nece,dobit ce jos vise istaknute sve nedostatke koje imaju manje dijagonale takvog modela.

Ja od Samsunga mogu preporucit jedino Q95A za 2021 model sve ostalo su unistili IPS panelima.

Bolje je ic na Sony u tom slucaju jer oni jos uvjek nude VA u visem segmentu....

IPS nudi siri kut gledanja i to je to,sve ostalo vezano uz kvalitetu slike je losije,prenizak kontrast,siva umjesto crne,vise bloominga itd itd.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene zanima dal je i na philips oledima software zaqurac??

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 12:14 (R3nchi).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Naravno OLED pokriva sve navedeno..i da znam da se na vecim ekranima bolje vidu razni nedostatci i kvaliteta samog signala!
Ne vjerujem da ce pristat na 55”.. vec kod staraca se navikao na 65” a sad seli kat ispod gdje je ista kvadratura dnevne sobe!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
volegradele kaže...
Amo rec da ce se TV gledat i vise kutiva..znaci IPS panel!

Najbolje moguce bi bilo LG C1 oled sto znas i sam posto si napisao da imas oled ali onda mora 55inch radi cijene.

Inace u globalu ekipa brije da ce sa 65inch dobit impersivniju sliku jer je panel veci...ne nece,dobit ce jos vise istaknute sve nedostatke koje imaju manje dijagonale takvog modela.

Ja od Samsunga mogu preporucit jedino Q95A za 2021 model sve ostalo su unistili IPS panelima.

Bolje je ic na Sony u tom slucaju jer oni jos uvjek nude VA u visem segmentu....

IPS nudi siri kut gledanja i to je to,sve ostalo vezano uz kvalitetu slike je losije,prenizak kontrast,siva umjesto crne,vise bloominga itd itd.

 Ima jedino 50" verzija QN85A ako se ne varam... ;)

 

Hebat ga, kupci navodno oduševljeni sa njihovim novim QNED MiniLED IPS-ovima... čak su na RTINGS za Q85A naveli da su na prvu mislili da je VA, što mi je malo čudno jer je sa dimmingom kontrast samo 1900 nita i to se vidi, što znači da TV bliješti full jako da bi sakrio ono što se sakriti ne da baš...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2022 13:45 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

volegradele

 

IPS opet nije baš dobar za filmove pa neka kolega u trgovini pogleda (koliko god je to moguće vidjeti tamo) odgovara li mu možda kut gledanja ovih boljih VA modela.

 

Osobno bih išao ili na Sony 65XH9077 (7600 kn) ili Samsung 65Q80A (8250 KN). Alternative, spomenuti Samsung 65Q70A, ali vidim da ima jeftinije kao 65Q75A (od 6950 kn), zatim potencijalno manje kvalitetni TCL 65C815 (od 6700 kn; provjeriti da nije izložbeni u Harveyu) ili noviji i vjerojatno s boljim prikazom slike, bržim procesorom TCL 65C728 (od 6130 kn; dobra cijena na ekupi) i ako bi mu bila prednost što veća dijagonala, Samsung 75AU9072 (od 8000 kn; jedini 60 Hz od svih predloženih).

 

Za IPS ili onaj LG NANO863 (ako je stvarno IPS...) i eventualno pogledati Hisense 65U8GQ (od 7300 kn; Elipso).

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ok..po svemu sudeci VA panel je kudikamo bolji..a o kolikom kutu gledanja pricamo kad zelimo izvuc najbolje od VA panela!?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ok..po svemu sudeci VA panel je kudikamo bolji..a o kolikom kutu gledanja pricamo kad zelimo izvuc najbolje od VA panela!?

 

Referentno bi bilo do cca 25° (za ove bez širokokutnog premaza/sloja), ali neki su znali reći da vide promjene već i nakon 10°... zavisi i što gledaš, na sportu sa jednoličnim bojama površina se više primjeti, a i zavisi koja ti je osobna tolerancija.

 

EDIT: bottom line je da ako većinom gledaš po noći ili u mraku, na IPS-u će biti previše vidljivog probijanja pozadinskog osvijetljenja i praktički moraš ići na VA ili OLED. I ne sjediti puno dalje od centra kod VA.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 11:33 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Ok..po svemu sudeci VA panel je kudikamo bolji..a o kolikom kutu gledanja pricamo kad zelimo izvuc najbolje od VA panela!?

Ja sam imao Samsungov Q90R koji ima filter/premaz sa siroki kut gledanja i bio sam prezadovoljan.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobro amo sabrat sad idemo na malo bolji VA model s tim premazom..LG..Samsung i Sony…trgovina SD ili Svijet Media..da mozemo odmah popodne u kupovinu od u Splitu!
Aj linkajte te mi 3 VA modela!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice