Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.140.610
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, treba mi tv u rangu od 2500-3000kn.

 

 

Nasao sam nekoliko pa mi treba savjet koji se isplati od ovih vise te ako imate koji prijedlog u ovom cjenovnom ranngu.

 

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-lg-43-43up75003lf-dvb-t2cs2-4k-smart-tv/0001216269/product/

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-xiaomi-mi-43-p1-dvb-t2cs2-4k-android-tv/31663/product/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/CHIQ-U43H7S/ (koji bi mogao biti razlog ovako velikog snizenja?)

 

https://popusti.njuskalo.hr/akcija/tv-led-grundig-43-gfu-7900w-android-861642

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 3:46 (deathlegend).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deathlegend kaže...

Pozdrav ekipa, treba mi tv u rangu od 2500-3000kn.

 

 

Nasao sam nekoliko pa mi treba savjet koji se isplati od ovih vise te ako imate koji prijedlog u ovom cjenovnom ranngu.

 

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-lg-43-43up75003lf-dvb-t2cs2-4k-smart-tv/0001216269/product/

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-xiaomi-mi-43-p1-dvb-t2cs2-4k-android-tv/31663/product/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/CHIQ-U43H7S/ (koji bi mogao biti razlog ovako velikog snizenja?)

 

https://popusti.njuskalo.hr/akcija/tv-led-grundig-43-gfu-7900w-android-861642

 

LG i Xiaomi su IPS paneli. Grunding bi isto mogao biti IPS.

 

CHIQ nikad cuo i sumnjam da zelim...

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 13:14 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deathlegend kaže...

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/CHIQ-U43H7S/ (koji bi mogao biti razlog ovako velikog snizenja?)

 

 

Razlog je nenormalno napumpana "puna cijena". Realno, na ovu bi trebalo dati 30-40 posto popusta da bi se smatrao nekakvim dobrim dealom.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako valjaju ljude sa tim "snizenjima" pa to nije normalno 🤣🤣🤣

 

Nazalost 90% kupaca nemaju pojma sto kupuju.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Q95T od 65" u elipsu 8000 kn.
Čini mi se ko dobar deal
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1639473077

 

kakvi moroni....napravljeno čisto da mogu varat ljude

 
6 0 hvala 5
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cini mi se da je 65 inch C1 na zutom kliku 10.600 kn sa dinersom, ako je netko planirao kupiti dobra je cijena.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad uz true black, HDR, HDR 10, HDR 10+, Dolby vision, Atmos postoji i true full blown 2.1 😁

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...

Sad uz true black, HDR, HDR 10, HDR 10+, Dolby vision, Atmos postoji i true full blown 2.1 😁

 To ćemo tek vidjeti kako će se veliki proizvođači "obraniti", da li će onda oni morati izmisliti dodatne marketinške nazive/trikove da daju do znanja o featureima, a zna se da oni sami zapravo ne vole davati informacije uokolo. Pravi pičvajz... Samo čekam da netko povuče neku tužbu jer i do sada je bilo smiješno sa nedostatkom teh. informacija, a nadalje ide samo u idiotizam.

 

Ono što mi je totalni debilizam, kao 2.0 je subset od 2.1... znači ništa drugo nego da je 2.1 unazad kompatibilan sa 2.0... ali ideja da se zbog toga makne prijašnja verzija/oznaka je u nivou male djece u vrtiću.

 

Za "kaznu" bi trebali prestat kupovat toliko televizore (što sumnjam), ili masivno kupovati samo jeftine modele (na kojima oni imaju najmanju maržu) jer kao - i oni su sada 2.1

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 18:04 (Mad Ant).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa ti veliki proizvođači imaju jeftine modele koji podržavaju razne standarde, npr. HDR a od HDR-a nula. Bitno da se plati licenca ili dobije certifikat da se može nalijepiti na TV kako bi privuklo kupca. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio Philips 58pus7805 djelomicno uz vasu pomoc, hvala :).  Nego, evo svratio sam da pitam sto znaci da mi taj TV ima podršku za Dolby Atmos?  Tj dobije taj zvuk tek kad se na njega spoje posebni zvucnici ili TV ima taj super zvuk bez spajanja iceg?   Ma gledam za kupnju boxa, razmatram Xiaomi box S pa vidim da on nema Dolby Atmos pa ne znam dal da to smatram problemom ili ne...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tom hanks kaže...

Kupio Philips 58pus7805 djelomicno uz vasu pomoc, hvala :).  Nego, evo svratio sam da pitam sto znaci da mi taj TV ima podršku za Dolby Atmos?  Tj dobije taj zvuk tek kad se na njega spoje posebni zvucnici ili TV ima taj super zvuk bez spajanja iceg?   Ma gledam za kupnju boxa, razmatram Xiaomi box S pa vidim da on nema Dolby Atmos pa ne znam dal da to smatram problemom ili ne...

 Ako nemas av receiver sa barrm 7 kanala i barem dva visinska atmos zvucnika spojena na receiver, slobodno zaboravi na bilo kakav atmos zvuk.

Najobicniji marketing.

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa nasao sam novi tcl 55 p615 U poljskoj trg za ispod 3k kn. tocnije 1700zlota.

Al ne mogu nac bas reviewa za njega

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj model i nije nesto,ja imam p660 taj je ok...ali 43 incha.. imas kod nas 2021 model p725..taj je dosta bolji ali dodje 3900...i imas c725 taj je qled

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Elipso napokon opet ima premium viza popust 10% ali za razliku od prije black fridaya ovaj put na skoro ni jedan TV 

 

Konkretno https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/ sve skuplji i skuplji

 

Sa 5100kn na 6100 + nema više dodatne 3 godine garancije, izluđuju me ovakve stvari.

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!
Za crni petak sam uzeo Samsung soundbar HW-Q800A i nisam razmišljao o promjeni TV-a dok sadašnji ne krepa ali nisam mislio da će se to dogoditi nakon 2 tjedna . Sada gledam nekakav Samsung TV čisto radi soundbara (Q-Simfony, Spacefit i ostale 3.14zdarije) pa me zanima što mislite o QN90A? Zbog prostora i udaljenosti kauča do TV, idealno mi je 50" i ne postoji puno modela s tom dijagonalom (trenutni TV je 43" i to mi je čak ok). Također, prema nabavi najjeftinije je u AllMall-u pa me zanima ima li netko iskustva s tom trgovinom.

Btw trenutni Philips (43PUS6401/12) je 26.11. napunio pet godina u mom vlasništvu i prije tri - četiri dana počeo odumirati. Ako ga držim nekoliko sati isključenog iz struje onda radi neko vrijeme i nakon toga samo krene u nekakav bootloop i ne mogu ništa s njim nego ga isključiti iz struje. Ima netko ideju isplati li se to popravljati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi probao hard reset? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno, ne znam ni kako bih to izveo. Nekada me čak baci u recovery pa sam pokušao napraviti "wipe cache" ali nije pomoglo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 12:56 (steve90).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da u servisnom priručnik od PUS6401 modela postoje SAM i CSM modovi u kojima ima izbornik gdje izlista greške pa možda pogledati tamo što ima. S tim da su to servisni modovi koji nisu namijenjeni za korisnike pa oprezno da ne bi nešto dodatno zeznuo. Ako ti se ne skida cijeli manual, imaš ovdje pojedinačne stranice priručnika od jednog drugog modela, ali koliko vidim isti je način pristupa tim modovima.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...

Iskreno, ne znam ni kako bih to izveo. Nekada me čak baci u recovery pa sam pokušao napraviti "wipe cache" ali nije pomoglo.

 Ne znam za Philips, na Sony-ju se to radi držanjem on/off tipke (ne na daljinskom nego na TV-u) 20tak sekundi.

Iako, s obzirom da si rekao kako ga nekad možeš normalno upaliti, prvo bi probao factory reset kroz menije.

Dostao sam čuo o Philipsovom ugrađivanju nekvalitetnih komponenti tako da je velika šansa i da je nešto riknulo vezano uz reguliranje napona. Znači popravljiv kvar (zamjena kondenzatora?) samo pitanje je koliko će koštati.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav , moze preporuka za tv do 2000kn a da je full HD , hvala   Trenutno razmisljam da uzmem hitachi iz peveca ekran je 80 ili 81 i to mi je dosta 1600kn , jel ima ko iskustvo s hitachijem, stara marka prije dobra a sad ko zna hm ,  generalno gledam da je full hd i ima sto vecu garanciju a ovaj ima 3 god

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio bih tv do 4.5k kn, 50'' ili 55''. Ovo mi se čini kao najbolji izbor LG 50NANO863PA
Ne znam previše o tvovima, pa me zanima ima li neki bolji prijedlog. Hvala!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...

Iskreno, ne znam ni kako bih to izveo. Nekada me čak baci u recovery pa sam pokušao napraviti "wipe cache" ali nije pomoglo.

 Najvjerojatnije ti se pregrijava neka komponenta napajanja, kako je i kolega prije spomenuo. Ako imaš IC termometar mogao bi skinuti zadnju ploču i provjeravati koja komponenta se pregrijava. Ako je u pitanju kakav kondenzator, imaš lemilicu i malo znanja, mogao bi ga i sam zamijeniti. S druge strane, može se pregrijavati nešto drugo što sam ne možeš popraviti.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...

Pozdrav svima!
Za crni petak sam uzeo Samsung soundbar HW-Q800A i nisam razmišljao o promjeni TV-a dok sadašnji ne krepa ali nisam mislio da će se to dogoditi nakon 2 tjedna . Sada gledam nekakav Samsung TV čisto radi soundbara (Q-Simfony, Spacefit i ostale 3.14zdarije) pa me zanima što mislite o QN90A? Zbog prostora i udaljenosti kauča do TV, idealno mi je 50" i ne postoji puno modela s tom dijagonalom (trenutni TV je 43" i to mi je čak ok). Također, prema nabavi najjeftinije je u AllMall-u pa me zanima ima li netko iskustva s tom trgovinom.

Btw trenutni Philips (43PUS6401/12) je 26.11. napunio pet godina u mom vlasništvu i prije tri - četiri dana počeo odumirati. Ako ga držim nekoliko sati isključenog iz struje onda radi neko vrijeme i nakon toga samo krene u nekakav bootloop i ne mogu ništa s njim nego ga isključiti iz struje. Ima netko ideju isplati li se to popravljati?

 Imao sam QN90A puna 4 dana dok nije crknuo (zamijenjen za LG C1) pa da ti kažem svoje mišljenje:

 

Vrlo svijetao TV, može dignuti svjetlinu na bolesne razine da ti doslovce smeta za oči. Naravno, to je super za HDR. Odličan zvuk. Samsungov Tizen OS za TV je jako dobar, vrlo jednostavno i ima brzo sučelje. Daljinski je minijaturan sa punjivom baterijom. IMHO, najbolji daljinski na tržištu.

 

S druge strane, QN90A u 55 i 65" varijantama dolazi sa IPS panelom. Nisam primijetio nekakve specijalne nedostatke vezane za kontrast, slika je bila sasvim OK (makar mogu reći da sam eventualno primijetio da je moj stari TV, Samsung Q80T sa VA panelom ipak imao malo dublje boje). S druge strane, baš kao i većina FALD TV-a, i ovaj TV ima očajan blooming, još gori nego moj stari Samsung Q80T iz 2020. Blooming je jako primjetan u nekim scenama i mogu reći da je Samsungov local dimming algoritam očajan s obzirom da je TV imao 768 dimming zona (imao sam 65" verziju). Da se ne opterećuješ previše i američka verzija tog TV-a sa VA panelom ima jednako odvratan blooming, samo većina recenzija to skriva. Jedini site koji je to iskreno napisao i potkrijepio screenshotima da svi vide kako blooming izgleda je Flatpanelshd.

 

Sve u svemu jako dobar TV sa aspekta svjetline, općenite kvalitete slike, OS-a i daljinskog. Očajan sa aspekta bloominga. Ako je blooming nešto sa čime se NE opterećuješ, kupi ga. Ako si osjetljiv na takve stvari, radije ga zaobiđi u širokom luku. U tamnim scenama, pogotovo kad TV gledaš po noći je dosta primjetno.

 

Samsung mi je toliko pao u očima da to nije normalno. Već dvije godine nisu izdali pošten TV. 2020. top modeli su imali softverske bugove sa slikom u game modu. 2021. modeli skoro svi MiniLED modeli (osim QN95A) dolaze sa IPS panelom i imaju odvratan blooming. Da ne spominjem da su mi 2 njihova TV-a završila na servisu i da su oba zamijenjana - Q80T je bio nepopravljiv (bug u game modu i panel je imao tamnu crnu mrlju nakon 3 mjeseca korištenja) pa sam ga zamijenio sa QN90A koji je ima neispravno sklopljenu stražnju stranicu i uz to nakon 3 dana je slika počela crno treperiti.

 

Nakon tog iskustva sam rekao da Samsung više ne diram niti štapom i QN90A su mi zamijenili za C1 koji je bio savršen out of the box.

 

Moja preporuka je QN95A (opet, i kod VA panela ima dosta bloominga ali navodno je kod IPS-a to izraženije, makar je na screenshotima izgledalo jednako gadno kao i na mom IPS panelu) ili LG G1 ako si možeš priuštiti. Ako ne onda LG C1. Razlog zašto ti preporučam G1 preko C1 je EVO panel u G1 koji je ipak nešto svjetili i ima specijalno rješenje za hlađenje pa bi teoretski trebao i duže trajati.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

skip

 

U EU Hitachi TV-e radi turski Vestel tako da nije u pitanju kvalitetni japanski proizvođač Hitachi.

 

Ako gledaš najpovoljnije s najvećim jamstvom (i 32" nije ograničenje...), onda ne vjerujem da ćeš pronaći nešto jeftinije od Strong 40FB4003 (od 1540 kn; 5 god. jamstva). Nabava ne izlista Frigo trgovinu, a tamo je malo jeftiniji (1520 kn) nego u Edigitalu i dostava bi trebala biti besplatna. Pretp. da treba ići online registracija za ostvarivanje punih 5 god. jamstva. Strong pripada kineskoj Skyworth grupaciji pa je tih 5 god. dobar "feature" za sigurnost.

 

Možda malo kvalitetniji i s boljim prikazom slike bi bili Grundig (1700 kn; 1800 kn) i Hisense (1700 kn) koji su trenutno na akciji u Elipsu, ali su nešto skuplji i imaju samo 2 god. jamstva. Također, blizu 2k kuna je Grundig s 43" i UHD rezolucijom (2150 kn2185 kn), a za njega daju 5 god. jamstva uz registraciju.

 

 

maxmatija

 

Koliko vidim, taj NANO nije raspoloživ u trgovinama s tom cijenom. Tek ga možda ovdje ima NANO863 (5000 kn), ali i to treba provjeriti. Postoje 55" modeli za nešto malo iznad 4500 kn (4855 kn; 4915 kn).

Po display-specifications je navedeno da je 55" IPS dok je 50" VA panel pa ti to možda neće odgovarati. Iako u stvarnosti može biti da je LG koristio i drugačije panele.

 

Od alternativa, cjenovno najbliže 120 Hz koje sam pronašao je za 5250 kuna TCL 55C728 i 5000 kn Hisense 55U8QF, ali za Hisense treba provjeriti raspoloživost.

60 Hz 55" možda pogledati Samsung 55AU8072 (4300 kn) i Samsung 55AU9072 (4900 kn) ili manje kvalitetne Hisense modele E76/A7 (3800 kn).

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariolla79 kaže...

Taj model i nije nesto,ja imam p660 taj je ok...ali 43 incha.. imas kod nas 2021 model p725..taj je dosta bolji ali dodje 3900...i imas c725 taj je qled

 

Htio sam prvo full hd, posto sam bna ilegalnom iptvu, al nema nista pametno od modela.

Pa mi ovo iskocilo>

Pre smijesna mi je cijena a iovako sam za full hd planiro dat max 3k kn..

 

R33mba#2892
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

skip

 

Možda malo kvalitetniji i s boljim prikazom slike bi bili Grundig (1700 kn; 1800 kn) i Hisense (1700 kn) koji su trenutno na akciji u Elipsu, ali su nešto skuplji i imaju samo 2 god. jamstva. Također, blizu 2k kuna je Grundig s 43" i UHD rezolucijom (2150 kn2185 kn), a za njega daju 5 god. jamstva uz registraciju.

 

 Nadodao bih i ovaj Grundig:

 

https://pevex.hr/tv-led-grundig-32gfh6900b-fhd-dvb-t2-s2-android-354385.html

 

Android i 5 godina jamstva uz registraciju...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
mariolla79 kaže...

Taj model i nije nesto,ja imam p660 taj je ok...ali 43 incha.. imas kod nas 2021 model p725..taj je dosta bolji ali dodje 3900...i imas c725 taj je qled

 

Htio sam prvo full hd, posto sam bna ilegalnom iptvu, al nema nista pametno od modela.

Pa mi ovo iskocilo>

Pre smijesna mi je cijena a iovako sam za full hd planiro dat max 3k kn..

 

 za 3000 dobijes i solidan 4K - Mi P1 55' - 3069 KN

Anything that can be connected, will be connected.
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa pomoć,zanima me procjena za LG C8. Tv je u TOP stanju. 55" ,bez ikakvih oštećenja i problema.Još 3godine ima garanciju.jel 5000kn ok cijena? Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 12:47 (gorantallica).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maxmatija kaže...

Kupio bih tv do 4.5k kn, 50'' ili 55''. Ovo mi se čini kao najbolji izbor LG 50NANO863PA
Ne znam previše o tvovima, pa me zanima ima li neki bolji prijedlog. Hvala!

 LG 50NANO863 ima VA panel na 120Hz (znači bolji kontrast od IPS-a), full HDMI 2.1 (za dobiti 4K na 120Hz za PC/konzole), dolazi sa Magic remote daljinskim koji funkcionira i kao miš, WebOS ima sve potrebne današnje aplikacije (Youtube, Netflix...), ima glasovno pretraživanje...

 

Uglavnom pogodan je za gledanje navečer, pogotovo filmova, jer ima bolji kontrast (crnu), ali zbog VA panela ima manji kut gledadnja prije nego se iskrive boje i svjetlina (do cca 25 stupnjeva od centra je normalno). Sony i Samsung VA na 120Hz koštaju 1000-2000kn više.

 

 

@kiwi_91

 

Ima ga u klasičnom dućanu za 4900kn i dostupan je na više lokacija:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-lg-50nano863pa-led-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/103855

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 22:43 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice