Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.556
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

vi pricate o monitorima? ovo nije tema za to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Ako ima tv tuner, priključak za antenu i daljinski onda je i televizor ujedno

 

Ne treba svatko tv od metar i pol dijagonale

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

da al tema se zove lcd tv ili plazma, inace ako trebas nesto oko 24" mozes uzet tv za male pare, viđo sam ih po 1500 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Pa normalno da ima raznog smeća i za manje novce, kaj se pametan praviš

 

Čovjek pita za model koji će očigledno koristiti kao tv i dao sam mu savjet za najbolje što trenutno može dobiti u tom cjenovnom rangu

 

Znači ne usrana tn matrica već MVA i to 2" veći, evo i recenzije

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 18:10 (stealth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Gle nebudi bahat, tema se zove lcd ili plasma i raspravlja se sto je bolje, razlike, neka iskustva i tako dalje. Nije ovo opcenita tema za preporuke lcd televizora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Prođi malo kroz temu, da nema ovakvih pitanja i odgovora zamrla bi još daleke 2010

 

Sveobuhvatne recenzije i kvalitetni i edukativni linkovi su veća pomoć od subjektivnih preporuka i savjeta površnih poznavatelja tematike

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Kupljen je LG 42s570s

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.9.2012 14:56 (Lann).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
uzeo bi si toshibu 40rl838g http://www.ronis.hr/led-tv-40-incha-102-cm/589/tv-3d-led-toshiba-40rl838g-poklon-hdmi-kabel/40RL838G/
sad me zanima dali je 8ms odaziva dobro.. vidio sam da neki tv-ovi za te novce imaju i 6 ms-a odaziv..
kolika je razlika u te 2 milisekunde, ne razumijem se bsa u tv-ove i monitre pa pitam ;)
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Taj odziv sta spominjes od 8 ili 6ms je ono brutalno pre pre velik okani se toga normalni tv ima otprilike oko 2.4,2.6,2.8 itd sve povise nekih 3.5-4 je katastrofa.

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
ako ti tako kazes..
reci mi koji je po tebi best buy tv za te movce koje sam ja linkao..
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Ta tošiba ne izgleda loše ako si zapeo za 3d po meni ovo nije loš izbor: http://www.protis.hr/products/details/televizor-lg-42lm615s-3d-lcd-led/56992

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
k1klop kaže...

Ta tošiba ne izgleda loše ako si zapeo za 3d po meni ovo nije loš izbor: http://www.protis.hr/products/details/televizor-lg-42lm615s-3d-lcd-led/56992

{#}

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Pozdrav.

Kad napišu da tv ima HDMI i PC ulaz (taj PC ulaz je VGA koliko vidim...) jel se može tv spojiti preko HDMI sa PC-jem?

Jer za što bi inače bio HDMI ako ne za spajanje kompa (ili PS3 možda)?

 

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Kad napišu da tv ima HDMI i PC ulaz (taj PC ulaz je VGA koliko vidim...) jel se može tv spojiti preko HDMI sa PC-jem?

Jer za što bi inače bio HDMI ako ne za spajanje kompa (ili PS3 možda)?

 

Naravno, to je najbolja solucija ako imaš HDMI izlaz sa kompa a ako nemaš onda može i preko VGA!

He died for you, why not live for Him!
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Kad napišu da tv ima HDMI i PC ulaz (taj PC ulaz je VGA koliko vidim...) jel se može tv spojiti preko HDMI sa PC-jem?

Jer za što bi inače bio HDMI ako ne za spajanje kompa (ili PS3 možda)?

 

hdmi je danas za spajanje bilokojeg uređaja na tv, prijenosi sliku i zvuk pa je najbolji.

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Pomoč molim!

Od ponuđenih iređaja imam:

 

http://www.lg.com/hr/tv-audio-video/televizori/LG-lcd-tv-42LD420.jsp

 

http://www.lg.com/us/tvs/lg-42LK450-lcd-tv

 

http://www.pcplus.ba/PANASONIC-PDP-TV-TX-P42U30E-75377.aspx

 

http://www.ekupi.hr/PANASONIC-PDP-TV-TX-P50C3E-175186.aspx

 

http://www.gigatronshop.com/lcd_i_plazma_televizori/samsung_lcd_tv_37_le37d550_full_hd-11829

 

Dakle ovo su mi ponuđene televizije znam da nisu slične jer ima lcd, plazmi i sl.

 

Uglavnom pitanje je gledao bi to u dnevnom boravku do Tv-a imam cca 3m treba mi da na njega spojim Max TV, HDMI kabelom gledam filmove i to je to, molim Vas da ne gledate cjenu nego da mi savjetujete zašto baš taj model koji mi predložite, unaprijed HVALA ja sam naime za TV glup dok sliku ne vidim a na ovima sliku ne mogu vidit a podaci mi ništa ne znače, veliko HVALA!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Bok kupujem tv 107cm da ima full hd sliku led lcd,molim preporuku samo one šta su u vrhu

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Ovako stari crt je konačno krepao pa se kupuje nova telka, tražim preporuku do 32" jer više ne stane u ormarić. 

Ciljao sam na LED ali sve dolazi u obzir. Bitno mi je mogućnost spajanja na Internet i ntfs diska i pokretanje različitih codeca po mogućnosti i. Mkv. 

Do nekih 5000 max 5500 kn. 

Hvala unaprijed. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Evo ako vec mozes izdvojit toliko po mom misljenju dva modela imas za birat LG32lm660s ili Samsung ue-32es6100.Oba tv-a imaju odlicnu sliku,mogucnost povezivanja bezicno na net,web bowsere,3d,sta se tice citanja formata raznoraznih vrlo malu prednost dajem samsungu al ni lg te nece iznevjerit ako nemislis gledat neke unknown formate,divixe,mkv,nase titlove i sl ti citaju oba....tako da lipo otidi u ducan i koja bude po tvom gustu nju uzmes....btw. Cini mi se da lg ce sad davat ako san dobro procita od 01.10 pa do kraja godine 5 godina jamstva na modele serije 640 pa nadalje tako da nije ni to za zanemarit pa eto raspitaj se oko toga i uzmi lg-a

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

ovaj lg je bolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Zanima me jel bi mi mogli preporučit bestbuy tv za 5000kn ?

12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mar123 kaže...

ovaj lg je bolji.

e sad više neznam, tko ima iskustva s Samsung smart-om ili LG Cinema, tj podrška codeca titlova (mijenjanje veličine i fonta titlova)

 

 

Samsung UE32ES6710

 

LG 32LM669S

1 Samsung UE32ES6710
3 LG 32LM669S
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

jel ti bitan 3d? lg je jeftiniji a bolji tv po meni tako da nemas sto razmisljat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mar123 kaže...

jel ti bitan 3d? lg je jeftiniji a bolji tv po meni tako da nemas sto razmisljat.

nije da nemogu bez njega, ali da se nađe neće smetati, iako bi radije mijenjao 3d za bolju 2d sliku tj bolji tv koji nema 3d

 

edit: jel samsung ima bolju sliku?

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2012 20:37 (nex987).
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Pozdrav, zamoljen sam da pripomognem članu familije oko kupovine TV-a do cca. 2K HRK.

 

Pošto se ne kužim pretjerano u TV(e), našao sam Ovaj Sony koji mi se čini skroz ok.

 

Korisnik bi navedeni TV spojio standardno antenski i eventualno DVD player dodatno

tako da mu pola funkcija i ne treba ali mi se telka čini good bang for buck.

 

 

Molim par mišljenja da me ne razapnu kasnije ako nešto ne bude valjalo.

It puts the lotion on its skin or else it gets the hose again.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
nex987 kaže...
mar123 kaže...

jel ti bitan 3d? lg je jeftiniji a bolji tv po meni tako da nemas sto razmisljat.

nije da nemogu bez njega, ali da se nađe neće smetati, iako bi radije mijenjao 3d za bolju 2d sliku tj bolji tv koji nema 3d

 

edit: jel samsung ima bolju sliku?

pa u seriji 2011 je bilo to da je samsung imo bolju 2d sliku ali losiji 3d(svi imaju losiji od lg-a). ove godine se lg jako popravio i bilo bi ti najbolje da ih odes vidit u neki ducan, mos i neki film donjet i probat pa vidis koji ti je bolji.

13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

 

1.Posto sam vidio par modela plazmi ali samo Hd ready, 42'',43'',51'' po povoljnim cijenama. Da li su one dobre za gledanje obicnih programa i filmova u HD-u 720p ?

2.Da li se vise isplati uzeti lcd od 42'' sa 50 ili 100Hz, full hd ili bolji smartic sa 100hz i full hd ili plasmu od 42'',43'',51'' hd ready (za Hz ne znam)

3.Osobno bih koristio za gledanje obicnih filmova sa maxtv-a i filmovi na PC-u i igre povremeno (NISTA U FULL HD-u, niti me zanimaju 3D filmovi, znaci samo SD I HD SIGNAL) Pa mi recite sto je bolje, lcd, led ili plazma (ali pogledajte modele koje cu navesti pa onda napisite odgovor na ovo pitanje).

4.Zanima me kod plazmi, da li se smiju gledati oni programi gdje slika nije razvucena preko cijeloga ekrana vec ima na vrhu i dnu plazme malo lufta (znate na sto mislim, oko 15 cm crne slike) da nebih ako gledam takve programe zapekla se slika pa da se nebih to poznalo ? Kako stoje plazme sa takvim programima ? To me najvise zanima 

5.Sto Vi mislite, da li je bolje uzeti lcd ili plazmu u toj dijagonali ? Jer sam cuo da je kod plazmi cisca slika i nema zamucivanja slike kao na lcdu ?

_______________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

Plazma Tv:

1.PS43E450 Samsung (Ovaj me osobno najvise zanima)

2.42PA4500 Lg

3.TX-P42X50 Panasonic

4.PS51E450 Samsung (Ovaj mi je drugi po izboru, ali kakva je slika posto je jako velika dijagonala, da li je jako losa slika posto je samo hd ready a velika dijagonala ?)

 

Lcd Tv:

5.42PFL3007H 100Hz Philips

6.2CS460  Hz? LG

 

Led Tv:

UE40EH5000 Hz? Samsung

UE40EH5300 100Hz Samsung

 

Talijan
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice