Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.083.290
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Pa frend ti ima pravo. Nisi ni dao vremena za privikavanje na dijagonalu. A ovo za vid je čisti mit.

Možda bi se i navikao...ali nisam jednostavno mogao zbog djece. Ne želim da bulje u takav tv. Pazim da ni u ovaj od 55inc-a ne bulje, a ovaj 65inca je za njih ekstremno. Čovjeće upalim Pepu Pig crtić, Pepa Pig iste visine kao moje djete 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 14:41 (R36).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
explorer 4 kaže...

Ja gledam s neka 4 metra udaljenosti na tv od 55", sasvim mi je dovoljno i dobra mjera. Ne razumijem drkanje na ogromne dijagonale s 2 metra udaljenosti. Mislim, ako je to tako dobro, zašto u kinu ne sjedite u prvom redu?

 Argument bi ti bio valjan kad bi ti npr. cijeli zid kuće bio jedan ekran. Platno od 20m dijagonale i TV od 1,5m... 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
explorer 4 kaže...

Ja gledam s neka 4 metra udaljenosti na tv od 55", sasvim mi je dovoljno i dobra mjera. Ne razumijem drkanje na ogromne dijagonale s 2 metra udaljenosti. Mislim, ako je to tako dobro, zašto u kinu ne sjedite u prvom redu?

 Argument bi ti bio valjan kad bi ti npr. cijeli zid kuće bio jedan ekran. Platno od 20m dijagonale i TV od 1,5m... 

 Pa u kinu u sredini dvorane je kao da doma imaš 75" na 2m, ali to mora tako jer je i poseban osjaćaj/doživljaj, bla, bla...

 

Ja sam doma na 3.5m od 65" C1 i taman da ne moram uopće naprezati oči (škiljiti), a prošao bi i 75". Ali kad pustiš neki dobar HDR materijal dođe ti da gledaš pixele 20cm od ekrana... LOTR 4K HDR remaster recimo...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mislim da si pogriješio..bio sam kod frenda koji ima 85inch tv i gleda ga s nešto manje od 3 metra. Kad sam sjeo bio mi je šok, ogroman tv. Oko i glava su mi bježali po cijelom ekranu kako bi vidio što se sve dešava.

 

Bio sam kod njega s nekim društvom nešto oko 3, 4 sata. Mi smo cijelo vrijeme pričali dok je tv bio upaljen dok smo povremeno pogledavali na njega. Kroz par sati mi se toliko oko priviklo da mi je sad veličina bila skroz normalna.

 

Ista stvar kada se vratim s godišnjeg i nakon nekoliko tjedana upalim PC, ogroman ekran kojeg ne mogu pohvatati, za pat dana monitor mi je premali.

 

Tako da smo veća dijagonala a nikako manja

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

 E sad kratka recenzija ovog Sony XR65X93JAEP. Pošto sam imao Sony Android Tv iz 2016.god znao sam šta mogu očekivati.

 

Neću filozofirat o dizajni, utorima, i sl...odmah ću konkretno.

 

Software je Android 10 (mislim da je bio update na Android 11). Software je izrazito brzi i intuitivan. Sve radi kao podmazano. Nema nikakvog štekanja i sl. Trgovina aplikacijama mi je malo čudna jer ispada da sam na starom Androidu 7 imao više aplikacija nego sad. Sam Androoid je dosta sterilan. Dosta su ga pojednostavili. Daljinski je ogorman i opće lijepo ne leži u ruci. Totalan promašaj je daljinski. U svakom slučaju instalirao sam si IPTV, Netflix i Youtube - to što meni treba. Slika na IPTV-u je vrhunska - stvarno boljeg LED tv-a od Sony-a nema. Odličan procesor za obradu slike tako da nema nikakvog zamučenja i sl. Nije toga bilo ni na ovome iz 2016. god tako da na ovome iz 2021. god nema govora. Max tv i ti naši kablovski programi će radit odlično.

 

E sad - pošto nisam htio zamjeniti za manji a isti tv (jer me sve to iznerviralo), odlučio sam se za LG Oled C1 55inca - Elipso 7400kn + 2godine kaska + 3 godine još redovne garancije. Ukupno 5 godina. 

 

Malo o LG OLED C1 55inc.

Opet neću o dizajni i takvim stvarima.

Software - Web OS6 - malo sam bio skeptičan oko OS-a misleći da ću možda biti negdje zakinut a ono baš suprotno. Taj OS ima više aplikacija nego android. Brzinski sam si našao IPTV aplikaciju koja mi odgovara. Izgled OS-a je šarolik - kao Android 7 na prošlom TV-u...meni to osobno odgovara. Osim slike o kojoj ću poslje, najbolja stvar mi je daljinski. Mali, kompaktan, odlično leži u ruci i ova njhova fora "Magic remote daljinski" je zakon. Totalno pojednostavi stvar oko bilo kakvo traženja, prebacivanja, pisanja i sl. WebOs ima po meni jednu manu - wifi ikona koja nije na početnom ekranu nego u postavkama, a ne postoji mogućnost dodavanja prečaca na ekran (wifi). Nije da mi treba jer se automatski spaja, al ako u 2-3-4 mj crkne net, čisto da ne moram tražit...

Slika : ma to je posebna kategorija...svijet za sebe. Osobno bolja nego na Sony-u. Sve radi izgleda savršeno. Drago mi je što sam uzeo na kraju OLED a ne LED., i svaki budući Tv će mi biti OLED. 

 

Danas stavim slike tv-a...

 

 

 Kada se samo sjetim koliko si pljuvao po LG-u i oledu.Oled treba doživit.Nakon oleda nema nazad na lcd.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Temeljem iskustva na mobitelu slažem se u potpunosti da nema povratka na LCD.

 

Kod TV-a mi budžet ne dopušta da toliko razmazim oči :-)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
volegradele kaže...
Odobren mi je novi TV na reklamaciji koju sam podnio PARTUM dodatnom osiguranju !
Umjesto LG OLED55B8 dobit cu LG OLED55C11..
Vidim da mu cijena ide oko 7Kkn..a ja sam svoj B8 platio 10500..sad jel to fer..mislim ipak dobivam novi TV..C11 vs B8?!

 ha čuj, ako vrijede ista pravila kao za garanciju i ako si ti taj koji ima pravo birati lova ili zamjenski proizvod, onda je naravno bolje uzet lovu, pa sam uzet takav u drugoj trgovini i još ti ostane 500 eura

prouči uvjete dodatnog osiguranja

 Znas sto..i nije me briga kad malo bolje razmislim,dobivam par generacija  novi TV nakon 3 godine koristenja svog starog..nemam se sto bunit..sto prije nek dojde C11 da maknem ovaj uzas od Samsung 41"LCDa

AUDIOFIL
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima....uzimiat cu novi tv ubrzo,nisam previse pratio temu u zadnje vrijeme...šta nakon Samsung QE55Q6FN koji imam trenutno...vidim da je sad q6 serija za nis,,bar q8 kako vidim...

manji tj 55 oled ili nesto slabije 65 incha...android mi nije neka sreca...mozda tcl  ili neki hisense lg, qld,oled?

 

buđet oko 5-7k... cim manje btw..

kolega mi samo tup...i cim veci i osnovni model...hmm...uvijek sam imao nesto bolji tv.120hz,qled,3d,plazma na kojoj mi je slika bila mrak itd...

 

za koliko mislite da bih mogao prodat svoj qled..ko nov,gara do kraja iduce godine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao konacno kod na u RH tocnije ELIPSO i Sancta Domenicu Samsung QD-OLED S95B cijena je 17400 kn(nova tehnologija jbg,a i brand Samsung sam po sebi koji placamo),makar bio je i LG C2 55'' dosta puno ali nakon mjesec dana i prije pao na 10500kn sa popustom koji i trenutno drzi i tako vec par tjedana zaredom  sa 16000kn ako se ne varam( vjerojatno ce ici jos nize), tako da treba cekat popuste....

 

Samo jos jednu stvar da napomenem pod informacijskim listom u PDF-u stoji kao i kod novih LG-a...C2,G2 , neznam kako je bilo prijasnjih godina za ostale televizore i brandove i ovo je vjerojatno samo za OLED panele ali je jako dobro.....

 

Znaci za Samsung:

8 godina -Minimalna zajamčena dostupnost ažuriranja softvera i ugrađenog softvera uređaja (od datuma završetka stavljanja na tržište),

7 godina -Minimalna zajamčena dostupnost rezervnih dijelova (od datuma završetka stavljanja na tržište)

7 godina -Minimalna zajamčena podrška za proizvod

2 godina-Minimalno trajanje općeg jamstva koje nudi dobavljač

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-55-samsung-qled-55s95b.html

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55S95BATXXH/

 

 

Sad se jos samo ceka Sony A95K s tim da je cijena za njega vec sad odredena za prednarudzbu od 23500 kn za 55''

 

https://www.sony.hr/electronics/televizori/a95k-series

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 18:28 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
R36 kaže...

 E sad kratka recenzija ovog Sony XR65X93JAEP. Pošto sam imao Sony Android Tv iz 2016.god znao sam šta mogu očekivati.

 

Neću filozofirat o dizajni, utorima, i sl...odmah ću konkretno.

 

Software je Android 10 (mislim da je bio update na Android 11). Software je izrazito brzi i intuitivan. Sve radi kao podmazano. Nema nikakvog štekanja i sl. Trgovina aplikacijama mi je malo čudna jer ispada da sam na starom Androidu 7 imao više aplikacija nego sad. Sam Androoid je dosta sterilan. Dosta su ga pojednostavili. Daljinski je ogorman i opće lijepo ne leži u ruci. Totalan promašaj je daljinski. U svakom slučaju instalirao sam si IPTV, Netflix i Youtube - to što meni treba. Slika na IPTV-u je vrhunska - stvarno boljeg LED tv-a od Sony-a nema. Odličan procesor za obradu slike tako da nema nikakvog zamučenja i sl. Nije toga bilo ni na ovome iz 2016. god tako da na ovome iz 2021. god nema govora. Max tv i ti naši kablovski programi će radit odlično.

 

E sad - pošto nisam htio zamjeniti za manji a isti tv (jer me sve to iznerviralo), odlučio sam se za LG Oled C1 55inca - Elipso 7400kn + 2godine kaska + 3 godine još redovne garancije. Ukupno 5 godina. 

 

Malo o LG OLED C1 55inc.

Opet neću o dizajni i takvim stvarima.

Software - Web OS6 - malo sam bio skeptičan oko OS-a misleći da ću možda biti negdje zakinut a ono baš suprotno. Taj OS ima više aplikacija nego android. Brzinski sam si našao IPTV aplikaciju koja mi odgovara. Izgled OS-a je šarolik - kao Android 7 na prošlom TV-u...meni to osobno odgovara. Osim slike o kojoj ću poslje, najbolja stvar mi je daljinski. Mali, kompaktan, odlično leži u ruci i ova njhova fora "Magic remote daljinski" je zakon. Totalno pojednostavi stvar oko bilo kakvo traženja, prebacivanja, pisanja i sl. WebOs ima po meni jednu manu - wifi ikona koja nije na početnom ekranu nego u postavkama, a ne postoji mogućnost dodavanja prečaca na ekran (wifi). Nije da mi treba jer se automatski spaja, al ako u 2-3-4 mj crkne net, čisto da ne moram tražit...

Slika : ma to je posebna kategorija...svijet za sebe. Osobno bolja nego na Sony-u. Sve radi izgleda savršeno. Drago mi je što sam uzeo na kraju OLED a ne LED., i svaki budući Tv će mi biti OLED. 

 

Danas stavim slike tv-a...

 

 

 Kada se samo sjetim koliko si pljuvao po LG-u i oledu.Oled treba doživit.Nakon oleda nema nazad na lcd.

Ja pljuvao po Oledu i LG!?!

 

To 100% nisam bio ja...

 

Ja tek zadnjih tjedan dva obratio kokretno paznju na OLED i LG.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obrati paznju i na QD-OLED xd...

 

Da li je istina da tko prode na OLED da se vise nikad ne vraca na LCD ili je to laz.....  :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izmjerio sam tocno - gledam s pozicije od 435cm ako ga stavim na zid 460cm.

Ako gledam u koso - onda ima nekih 450cm

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 19:58 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jos jedna slika.

 

I da - crna boja je top...vrh...nema dalje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2022 19:56 (R36).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo i od mene jedan kratki osvrt na LG C1

na taj TV sam prešao sa Panasonic plazme ... stara 12tak godina...

budući da mi je tv nasuprot kutne garniture jako mi je bio bitan kut gledanja

na početku mi je slika bila relativno tamna ali nakom mjenjanja postavke OLED pixel brightness na 60-tak (za SD sadržaj) mogu kazati da sam za sada super zadovoljan (filmmaker postavka slike)

zvuk mi je također jako dobar ... za sada neću uzimati soundbar

daljinski je također izvrstan, glasovne komande rade odlično

 

kao minus bi istaknuo refleksiju - dosta je veća nego od stare plazme, TV je kao ogledalo

također, upscaling nije na razini plazme ili na razini samsung TVa ... ništa pre strašno ali se vidi kod gledanja izvora slabije rezolucije

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2022 11:20 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BoTiA kaže...

evo i od mene jedan kratki osvrt na LG C1

na taj TV sam prešao sa Panasonic plazme ... stara 12tak godina...

budući da mi je tv nasuprot kutne garniture jako mi je bio bitan kut gledanja

na početku mi je slika bila relativno tamna ali nakom mjenjanja postavke OLED pixel brightness na 60-tak (za SD sadržaj) mogu kazati da sam za sada super zadovoljan (filmmaker postavka slike)

zvuk mi je također jako dobar ... za sada neću uzimati soundbar

daljinski je također izvrstan, glasovne komande rade odlično

 

kao minus bi istaknuo refleksiju - dosta je veća nego od stare plazme, TV je kao ogledalo

također, upscaling nije na razini plazme ili na razini samsung TVa ... ništa pre strašno ali se vidi kod gledanja izvora slabije rezolucije

 

 

 Da, moraš ugasiti energy saving, a i default Filmmaker starta sa 25 OLED brightness...

 

Ja nisam primjetio neki problem sa upscalingom iako nisam puštao ništa manje od 1080p.... ali imaš par onih opcija u svakom picture modu, pod clarity - super resolution, noise reduction i sl. pa se možeš poigrati s njima. Ja osobno ih imam sve isključene osim "smooth gradation" na Low. Problem je što "Standard" mod koristim za razne stvari pa mi se ne da svaki puta, kada naleti HRT1 i sl., mijenjati tih par opcija.

 

Kod domaćih programa ionako nema neke pomoći kad je em niža reza prekodirana u višu (1080p) pa su šatro HD i onda jaka kompresija na to sve...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2022 12:45 (Mad Ant).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, da li možda netko slučajno ima kakav kod za popust za Sancta Domenicu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Jos jedna slika.

 

I da - crna boja je top...vrh...nema dalje.

Sad još futrola i to je to.

My redemption lies in your demise
11 godina
offline
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tommmyyy kaže...
R36 kaže...

Jos jedna slika.

 

I da - crna boja je top...vrh...nema dalje.

Sad još futrola i to je to.

 

Gdje si kupio futrolu ?

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mkexx kaže...
 

Gdje si kupio futrolu ?

LINK

My redemption lies in your demise
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tommmyyy kaže...
R36 kaže...

Jos jedna slika.

 

I da - crna boja je top...vrh...nema dalje.

Sad još futrola i to je to.

 Zasto???????????

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Zasto???????????

 koliko vidim piše - shockproof, pa valjda ako čovjek ima pločice ili neki tvrdi pod u stanu da se ne sjebe daljinski ako padne

iako, osobno tu abominaciju nit pod razno ne bi stavljao, makar je i to subjektivno pa tko što voli

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Posmatrač kaže...

 Zasto???????????

 koliko vidim piše - shockproof, pa valjda ako čovjek ima pločice ili neki tvrdi pod u stanu da se ne sjebe daljinski ako padne

iako, osobno tu abominaciju nit pod razno ne bi stavljao, makar je i to subjektivno pa tko što voli

 Futrola je do yaya

 

Najgore ako se razbije poklopac od baterije pa ne drži više, ili se cijeli razbije (novi je 250kn) što je moguće s malom djecom.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
picajzla0707 kaže...
Posmatrač kaže...

 Zasto???????????

 koliko vidim piše - shockproof, pa valjda ako čovjek ima pločice ili neki tvrdi pod u stanu da se ne sjebe daljinski ako padne

iako, osobno tu abominaciju nit pod razno ne bi stavljao, makar je i to subjektivno pa tko što voli

 Futrola je do yaya

 

Najgore ako se razbije poklopac od baterije pa ne drži više, ili se cijeli razbije (novi je 250kn) što je moguće s malom djecom.

 Iskreno ja bih radije dao 250 kn nego stavio to sr*nje na tako elegantan daljinski....

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje ima u HRV kupiti magic remote za LG tv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mickname kaže...

Gdje ima u HRV kupiti magic remote za LG tv?

 Novi MR za sada ovi reklamiraju:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=MR21GC&cod=&cdo=

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jbt koliko su pojeftinili. kad sam uzimao za svoj lg iz 2014 jer nije došao uz tv izašao me 120 km (60e), još ga jedva našao preko štele 😅
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
jbt koliko su pojeftinili. kad sam uzimao za svoj lg iz 2014 jer nije došao uz tv izašao me 120 km (60e), još ga jedva našao preko štele 😅

 Prijašnji model je bio cca 400-500kn (Sancta Domenica).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 12:41 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerujem da je , ali ne i kad živiš u bih . Ne znaš šta je gore , cijene ili dostupnost  

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 16:16 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
mickname kaže...

Gdje ima u HRV kupiti magic remote za LG tv?

 Novi MR za sada ovi reklamiraju:

 

https://www.nabava.net/search.php?q=MR21GC&cod=&cdo=

 

 Kod mene je Tv iz 2019g., da li će ovaj daljinski raditi s njim, jer moj je i izgledom drugačiji?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice