Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.103.580
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo i videa shootouta,tako se odradjuje blind usporedba.

Cak su se pobrinuli da su sve telke iste visine da ekipa ne bi prepoznala modele po visini stalka.

AV zajednica po cjelom internetu gori radi ovoga jer je Sony A90J dobio daleko najmanje glasova za kalibrirani sdr i FMM HDR a ima premium cijenu.

U ziriju je bilo tridesetak ljudi sa AVForumsa i po komentarima se vidi da je i ta ekipa jako iznenadjena rezultatima,siguran sam da bi rezultati bili drukciji da se vidjelo koji je brand pojedinacni tv 😁

 

 

 Ovaj shootout je besmislen, lose proveden, nikakve korisne informacije se ne mogu izvuci, sve su smiksi u jednu ocjenu, potpuno besmisleno. Cak  je velik broj glasova otisao na neodlucne.

koji je tv najbolji za geming, za hdr, za osvjetljenu sobu, za tamnu sobu.

Testirali vivid mode ?  Koja glupost, pa ko gleda u vivid modu, to je apsolutno najgori mod.

I secer na kraju, philips je sponzor događaja 

Mislim da se je ipak Vincent odradio daleko bolji shootout sa svojom ekipom.

Tamo barem znam koji bih tv uzeo ovisno o namjeni i kolika je razlika u pojedinim kategorijama.

 

 Kod Vincenta se vidjelo koji tv je koji bez obzira sto on tvrdi drukcije tako da to sve pada u vodu jer se prezentira kao blind shootout.

Ovo sa vivid je smijeh ali to je receno od strane Philipsa zasto su to htjeli,meni je najbitnije da je ovo bio pravi blind shootout i da su testirali accurate modove.

I velika je razlika 30 vs 3 osobe koje su testirale i ovih 30 nije znalo u ciji tv gleda.

Realno Philipsu nije trebalo da guraju vivid mode jer su i u ovim najpreciznijima odlicni ali sad znaju za iducu godinu 😁

 

Svi mi gledamo brandove na osnovu percepcije o njima i iskreno ja Philips nisam niti uzeo u obzir kod zadnje kupnje pored JZ2000,A90J i G1 a realno Philips je odmah uz njih i nudi nesto sto ostali nemaju...ambilight i bolji zvuk.

Ja sam gamer pa mi je na kraju jedini izbor ostao G1 ali iducu godinu ocekujem da ce svi imat full hdmi 2.1 podrsku i to ce onda tek bit tesko izabrat.

Meni uopce nije bitno tko organizira shooutout dok god je uistinu blind i publika ne moze bit pristrana a to je ove godine napravio samo AVForums.

 

Ali bas mi je zabavna ova situacija gdje se teski sony fanovi bacaju na koplja jer je Philips bolji 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Ma to su gluposti, philips oled se ne moze mjeriti sa sony oledom, niti blizu. Kalibriraj oba stavi jednog do drugoga i vidjeces da ovo sto ovi pricaju nema veze sa mozgom. Spectral highlast i shadow detail je bolji, motion handling je bolji. Ne kuzim sto su ovi tamo vidjeli da je bolje na philipsu, osim da je cijela prica nekako iscenirana.

 

Drugo, android implementacija philipsa je jako losa u usporedbi sa sony android implementacijom.

 

Sto se tice zvuka, acustic surround od sony-a je neprejebiv, pogotov kod a90j gdje ga mozes koristiti kao centralni zvucnik u kucnom kinu.

 

Jedini pravi konkurent sony-u je panasonic oled, ali u biti jedini konkurent je G1/C1 zbog nize cijene, a marginalnih razlika.

 Evo zasto MORA bit blind shootout,ti automatski kreces od stava da Philips ne moze ovo ili ono a Sony moze.

Tih 30 ljudi su visegodisnji clanovi AVForumsa koji svi od reda imaju i imali su do sad top end modele televizora,dosta njih ima i certifikate za kalibriranje itd itd ukratko to su ljudi koji kuze materiju.

Takodjer si napisao da je Panasonic jedini pravi konkurent Sonyu bazirano na pretpostavkama dok je stvarnost da je Panasonic zrtvovao near black performanse na 2021 seriji radi implementacije hdmi 2.1 featursa poput VRR itd,nazalost sa Mediatekom moraju birat sto zele jer cip ne moze sve.

 

I da jos jednom napomenem ja se referiram na bodovanja kalibriranih SDR i HDR film maker modova i kako je Sony upravo na tim najbitnijim modovima za filmofile zavrsio zadnji...jer ekipa NIJE znala da je taj tv A90J.

 

Kreni od sebe...da si ti bio u ziriju nebi nikad dao prednost Philipsu jer Sony jednostavno mora bit bolji dok je Philips zasigurno najgori.

Eto stvarnost je ispala potpuno drukcija i kao sto rekoh internet gori radi ovog shootouta 🥂

Pricas gluposti, nije da ja zelim da sony bude bolji, zapravo bi zelio da philips bude bolji jer je jeftiniji. Problem je sto nije bolji, a taj shutout je placena reklama.

Ja ti nisam Pixel da cu uc u 20 stranica natezanja sa tobom,napisao sam sto sam imao sada se posvecujem ostalim clanovima 🥂🥂🥂

 

Takodjer, btw Vincent shootout:

 

 

Ja bi vise vjerovao Vincentu nego placenom philips oglasu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 15:57 (vRay).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Evo i videa shootouta,tako se odradjuje blind usporedba.

Cak su se pobrinuli da su sve telke iste visine da ekipa ne bi prepoznala modele po visini stalka.

AV zajednica po cjelom internetu gori radi ovoga jer je Sony A90J dobio daleko najmanje glasova za kalibrirani sdr i FMM HDR a ima premium cijenu.

U ziriju je bilo tridesetak ljudi sa AVForumsa i po komentarima se vidi da je i ta ekipa jako iznenadjena rezultatima,siguran sam da bi rezultati bili drukciji da se vidjelo koji je brand pojedinacni tv 😁

 

 

 Ovaj shootout je besmislen, lose proveden, nikakve korisne informacije se ne mogu izvuci, sve su smiksi u jednu ocjenu, potpuno besmisleno. Cak  je velik broj glasova otisao na neodlucne.

koji je tv najbolji za geming, za hdr, za osvjetljenu sobu, za tamnu sobu.

Testirali vivid mode ?  Koja glupost, pa ko gleda u vivid modu, to je apsolutno najgori mod.

I secer na kraju, philips je sponzor događaja 

Mislim da se je ipak Vincent odradio daleko bolji shootout sa svojom ekipom.

Tamo barem znam koji bih tv uzeo ovisno o namjeni i kolika je razlika u pojedinim kategorijama.

 

 Kod Vincenta se vidjelo koji tv je koji bez obzira sto on tvrdi drukcije tako da to sve pada u vodu jer se prezentira kao blind shootout.

Ovo sa vivid je smijeh ali to je receno od strane Philipsa zasto su to htjeli,meni je najbitnije da je ovo bio pravi blind shootout i da su testirali accurate modove.

I velika je razlika 30 vs 3 osobe koje su testirale i ovih 30 nije znalo u ciji tv gleda.

Realno Philipsu nije trebalo da guraju vivid mode jer su i u ovim najpreciznijima odlicni ali sad znaju za iducu godinu 😁

 

Svi mi gledamo brandove na osnovu percepcije o njima i iskreno ja Philips nisam niti uzeo u obzir kod zadnje kupnje pored JZ2000,A90J i G1 a realno Philips je odmah uz njih i nudi nesto sto ostali nemaju...ambilight i bolji zvuk.

Ja sam gamer pa mi je na kraju jedini izbor ostao G1 ali iducu godinu ocekujem da ce svi imat full hdmi 2.1 podrsku i to ce onda tek bit tesko izabrat.

Meni uopce nije bitno tko organizira shooutout dok god je uistinu blind i publika ne moze bit pristrana a to je ove godine napravio samo AVForums.

 

Ali bas mi je zabavna ova situacija gdje se teski sony fanovi bacaju na koplja jer je Philips bolji 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 

Ma to su gluposti, philips oled se ne moze mjeriti sa sony oledom, niti blizu. Kalibriraj oba stavi jednog do drugoga i vidjeces da ovo sto ovi pricaju nema veze sa mozgom. Spectral highlast i shadow detail je bolji, motion handling je bolji. Ne kuzim sto su ovi tamo vidjeli da je bolje na philipsu, osim da je cijela prica nekako iscenirana.

 

Drugo, android implementacija philipsa je jako losa u usporedbi sa sony android implementacijom.

 

Sto se tice zvuka, acustic surround od sony-a je neprejebiv, pogotov kod a90j gdje ga mozes koristiti kao centralni zvucnik u kucnom kinu.

 

Jedini pravi konkurent sony-u je panasonic oled, ali u biti jedini konkurent je G1/C1 zbog nize cijene, a marginalnih razlika.

 Evo zasto MORA bit blind shootout,ti automatski kreces od stava da Philips ne moze ovo ili ono a Sony moze.

Tih 30 ljudi su visegodisnji clanovi AVForumsa koji svi od reda imaju i imali su do sad top end modele televizora,dosta njih ima i certifikate za kalibriranje itd itd ukratko to su ljudi koji kuze materiju.

Takodjer si napisao da je Panasonic jedini pravi konkurent Sonyu bazirano na pretpostavkama dok je stvarnost da je Panasonic zrtvovao near black performanse na 2021 seriji radi implementacije hdmi 2.1 featursa poput VRR itd,nazalost sa Mediatekom moraju birat sto zele jer cip ne moze sve.

 

I da jos jednom napomenem ja se referiram na bodovanja kalibriranih SDR i HDR film maker modova i kako je Sony upravo na tim najbitnijim modovima za filmofile zavrsio zadnji...jer ekipa NIJE znala da je taj tv A90J.

 

Kreni od sebe...da si ti bio u ziriju nebi nikad dao prednost Philipsu jer Sony jednostavno mora bit bolji dok je Philips zasigurno najgori.

Eto stvarnost je ispala potpuno drukcija i kao sto rekoh internet gori radi ovog shootouta 🥂

Pricas gluposti, nije da ja zelim da sony bude bolji, zapravo bi zelio da philips bude bolji jer je jeftiniji. Problem je sto nije bolji, a taj shutout je placena reklama.

Ja ti nisam Pixel da cu uc u 20 stranica natezanja sa tobom,napisao sam sto sam imao sada se posvecujem ostalim clanovima 🥂🥂🥂

 

Takodjer, btw Vincent shootout:

 

 

Ja bi vise vjerovao Vincentu nego placenom philips oglasu.

U biti bas me zanimalo o cemu se tu radi pa sam pogledao video jos jednom i procitao cijeli topic na avsforumu. Koliko mi se cini radi se o dobro razradjenoj namjestaljci.

 

Dakle, stavili su prvu sekciju hdr / sdr klipove i to pomno birane i takve da nijedan set se nije isticao tj. vecina korisnika se nije mogla odluciti koji set ima bolju sliku. To je zapravo izvedivo ako pomno izaberes sadrzaj (takav da se na sadrzaju bilo kakvim obradom tesko moze izvuci nekakav wow efekt) i pustis na 5 oleda tesko da ces vidjeti ikakvu razliku. Zakljucak je bio da je nerjeseno.

 

Onda su mudro stavili sve panele u vivid mode sa _iskljucenim_ motion kontrolom. Tu se philips pokazao "najboljim" jer u vividu radio najveci procesing dok ostali setovi vecinom jako losi u vividu jer taj mode nije nesto na cemu bas inzistiraju. Dodatno je presudan bio klip paninga na vivid modu gdje su sony i LG jako trzali (sa iskljucenim motion kontrolom!) dok je philips to kao odlicno odradio. I to je presudilo, dakle panning u vivid modu bez motion kontrola?!

 

I onda je bio zakljucak da je ukupno philips najbolji?! Vrlo dobro osmisljena prevara sto se mene tice.

 

Dobar je komentaj jednog ucesnika. "Krivo mi je sto su klipovi bili kratki i nisu bili iz postojecih filmova sa highlightima te nisu dali nijedan klip uzivo prijenosa utakmice itd.."

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osobno imam philips oled i stvarno mi nije jasno što ovom android-u nedostaje? Leti sve i nije još niti jednom zastao niti zaštucao. A svatko od ukućana po njemu prčka kako hoće. I da imao sam i Sony i također je radio dobro s povremenim resetiranjem. Ovdje to još nije bilo potrebno u ova 3 mjeseca osim nakon update-a. Neću ulaziti u druge usporedbe oko TV-a jer smatram da ovaj tv nisam puno platio i da je za taj iznos tv top. Sony oled za taj iznos samo mogu sanjati.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bNeo kaže...

Osobno imam philips oled i stvarno mi nije jasno što ovom android-u nedostaje? Leti sve i nije još niti jednom zastao niti zaštucao. A svatko od ukućana po njemu prčka kako hoće. I da imao sam i Sony i također je radio dobro s povremenim resetiranjem. Ovdje to još nije bilo potrebno u ova 3 mjeseca osim nakon update-a. Neću ulaziti u druge usporedbe oko TV-a jer smatram da ovaj tv nisam puno platio i da je za taj iznos tv top. Sony oled za taj iznos samo mogu sanjati.

Gle ja imam LG G1 i apsolutno prihvacam da je Philips napravio nesto izvrsno dok se vecina bude radije bacila sa Sony zgrade.

 

Imam Panasonic plazmu,LG oled,prije njega imao Samsung Q90R,prije toga 2 LG oleda prije njih Sony seriju 8 4k itd itd i apsolutno me ne zanima ciji je logo na mojim komadima hardvera,jednostavno zelim da su izvrsni u onome radi cega sam ih kupio.

 

Isto kao i konzole i pc,imam ih sve ali NE smijem napisat ako nesto ne radi kako treba ili pohvalit nesto jer se uvjek nadje netko zaljubljen u odredjeni brand tko ce pocet plakat i cvilit.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
bNeo kaže...

Osobno imam philips oled i stvarno mi nije jasno što ovom android-u nedostaje? Leti sve i nije još niti jednom zastao niti zaštucao. A svatko od ukućana po njemu prčka kako hoće. I da imao sam i Sony i također je radio dobro s povremenim resetiranjem. Ovdje to još nije bilo potrebno u ova 3 mjeseca osim nakon update-a. Neću ulaziti u druge usporedbe oko TV-a jer smatram da ovaj tv nisam puno platio i da je za taj iznos tv top. Sony oled za taj iznos samo mogu sanjati.

Gle ja imam LG G1 i apsolutno prihvacam da je Philips napravio nesto izvrsno dok se vecina bude radije bacila sa Sony zgrade.

 

Imam Panasonic plazmu,LG oled,prije njega imao Samsung Q90R,prije toga 2 LG oleda prije njih Sony seriju 8 4k itd itd i apsolutno me ne zanima ciji je logo na mojim komadima hardvera,jednostavno zelim da su izvrsni u onome radi cega sam ih kupio.

 

Isto kao i konzole i pc,imam ih sve ali NE smijem napisat ako nesto ne radi kako treba ili pohvalit nesto jer se uvjek nadje netko zaljubljen u odredjeni brand tko ce pocet plakat i cvilit.

Za nekoga tko zeli biti objektivan si vrlo nesumjnicav. :)

 

Ja razmisljam suprotno i kritican sam prema svim modelima dok se ne dokaze suprotno.

 

Recimo, ti mislis da sam fan sony-a, upravo suprotno. Sony oled iz 2017 i 2018 imaju integriran panel brigthness reductor i na oko 10k sati ti smanji peak brightnes na upola! To je toliki fail da u biti nakon par godina dobijes duplo losiji TV iz ocitog razloga sto su paneli tada bili dosta losiji i da izdrze preko 10k sati rada potrebno je da smanje performanse, a to nigdje ne pise niti ce ti itko to potvrditi.

 

Cekam da vidim sto ce biti sa novijim sony panelim nakon 10k sati. LG paneli iz 2017 izgleda da nemaju isti problem, ali su imali cesci burn-in nakon 10k sati sto je indikativno slican problem kojeg su ovi u sonyu mozda rjesavali na ovaj nacin.

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja samo kažem da Philips oled ok ima panel od Lg ija to nemozes falit ali svi cang slang marke isto imaju oled od Lg ija u 99% slučajeva...  Ovo što je razlika je kvaliteta komponenti unutra...  Super panel loša elektronika sklapano nikako i nakrljen Android tv primamna cijena i ljudima je super...  A za 1000kn više možda kupiš Lg Sony Samsung koji su za taj Philips premium...  O Panasonicu neću govorit jer njih nisam vidio neko vrijeme... 

A da rasclanim zašto mi je Philips los jer od 10 ljudi sto znam da ga imaju 7 je imalo probleme sa njim većinom LCDovi što je 70% šanse za neki problem zbog loše izrade tako da sad to je realnost... Tu svi testovi padaju u vodu... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZaliazniMacan kaže...

Ja samo kažem da Philips oled ok ima panel od Lg ija to nemozes falit ali svi cang slang marke isto imaju oled od Lg ija u 99% slučajeva...  Ovo što je razlika je kvaliteta komponenti unutra...  Super panel loša elektronika sklapano nikako i nakrljen Android tv primamna cijena i ljudima je super...  A za 1000kn više možda kupiš Lg Sony Samsung koji su za taj Philips premium...  O Panasonicu neću govorit jer njih nisam vidio neko vrijeme... 

A da rasclanim zašto mi je Philips los jer od 10 ljudi sto znam da ga imaju 7 je imalo probleme sa njim većinom LCDovi što je 70% šanse za neki problem zbog loše izrade tako da sad to je realnost... Tu svi testovi padaju u vodu... 

Svakako vjerujem da je to uistinu tako u nizim klasama tva ali ovaj oled je vrh njihove ponude i po recenzijama kvaliteta izrade je dobra...sto uostalom i mora bit za taj cijenovni rang.

Nisu niti ostali cvijece,ne sjecam se tocno dali je bila 2016 ili 2017 serija od Samsunga gdje se i na top end modelima odljepljivao ekran pa je ekipa to doma ljepila ljepilom itd.Sa druge strane Q90R je bio izradjen kao tenk....ako Samsung moze mjenjat kvalitetu izrade od serije do serije ne vidim razlog zasto to ne bi mogao i Philips.

 

Sto se tice Androida to se tek moram uvjerit da radi besprijekorno na novim jacim procesorima jer na Sonyu koji sam ja imao Android je bio tragedija,sve sto je moglo krenut lose krenulo je.

 

Ali na kraju svih prica ostaje cinjenica da je ovdje u De LG G1 55inch jeftiniji od Philipsa,Sonya ili Panasonica...a C1 je jos jeftiniji.....

 

Btw da ponovo linkam recenziju Philipsa koji je bio na shootoutu.

https://www.avforums.com/reviews/philips-936-65oled-936-oled-tv-review.19274

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 19:44 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Savjet za ekipu koja kupuje TV, sto se tice velicine:

Ja sjedim na 3m udaljenosti. Prvo sam imao 42” sto mi je bilo ok. Zatim sam presao na 55”, sto mi je bilo ogromno. Na prvu sam mislio da je TV prevelik.

Nakon par mjeseci koristenja 55” zapravo sam skuzio da mi je TV mrvicu premalen i da bi bilo dobro da je veci. Zatim mi je taj 55” TV crknuo i bio sam prisiljen koristit opet stari 42” nekoliko tjedana. Nisam mogao vjerovati da sam godinama koristio tako patuljasti TV. Bio je UZASNO sitan.

Sad sam kupio 65” i to je savrsena velicina za tu udaljenost.

Stovise, svi kalkulatori na netu pokazuju da je za tu udaljenost optimalno 65” i bogami u pravu su.

Naravno kupujete na vlastitu odgovornost. Ovo je samo moje iskustvo, ali misljenja sam da kad prode period navikavanja da gotovo nikome 65” a sigurno jos manje 55” nece biti preveliko na toj udaljenosti.
 
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
  • Pitanje za ekipu koja ima LG Olede ili konkretnije C1, pusta li interni player Dolby Atmos zvuk preko USB-a?

 

Zanimaju me mkv ripovi koji imaju Dolby Atmos audio(True HD 7.1 npr), radi li sve preko internog playera ili je potrebno prikljucivati izvor u soundbar i onda preko soundbara pustati video i audio sadrzaj?

 

 

Koliko sam uspio nac na netu LG interni player ne podrzava True HD Atmos lossless audio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2021 21:53 (virusulja).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz

 

Kupio sam starcima Hisense 55a7100f i koriste Optimu, i sad jeproblem s daljinskima, ni jedan ni drugi ne rade ispravno, predpostavljam zbog slicne frekvencije, jel ima tu kakvo rjesenje osim da vratim tv?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vlasnici LG C1, koje postavke slike koristite za antenski DVB-T2 signal? Podesio prema tutorialima HDR, DV, itd. (slika čista perverzija) ali ne mogu nigdje naći postavke za vulgaris signal. Slika je "mekša" u odnosu na stari Sony, pretpostavljam da treba nešto procesiranja, filtera i sl. Hvala!

My redemption lies in your demise
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Bubabug kaže...

Evo  prvi video na engleskom  

Nije mi jasno da uz 5 godina garancije nikog ne zanima ovaj tv nesto iznad 5000kn oled 55" 2021 model 120Hz jedino sto nema HDMI 2.1 sto mi bas nema smisla, doduše meni ne treba jer ne planiram konzole kupovat.

Idem danas u elipso vidjet kakav je uzivo. Ali s obzirom da se radi o LG panelu ne vjerujem da cu nac nesto bolje

 

 

Taj tv sa cijenom od 5k spada u mid range i tu jednostavno pokosi ikakvu "konkurenciju"

Jednostavno ne postoji nista bolje za te novce.

Nisam imao pojma da je toliko jeftin u Hr pa ga u zadnje vrijeme nisam niti spominjao,pisao sam o tom modelu prije nekog vremena.

 Odlicno, puno hvala!

Pa od prije par mjeseci neki britanski review, TV je bio 1600GBP ak se ne varam. Imao sam prilike pogledat taj Hisense u elipsu, slika je perverzija naravno i nikakvog trzanja nije bilo ali radi se o preview videu. Zvucnik na zalost nisam mogao isprobati, ali nadam se da nece trebat soundbar jer navodno je ovaj integrirani dosta dobar. Kvaliteta izrade i nije bas nešto ovako na prvu, sve je to plastika, al s obzirom na cijenu prolazno. 

 

Od ostalih televizora koji su bili izloženi;  https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7QF/ znaci TV stoji doslovno izložen uz oled i nije to puno gora slika, jesu losije crne ali sasvim ok TV za 3500kn

 

Zatim posebno mi se dojmio https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-XR55X93JAEP/ odlicna slika 7800kn

 

LG C1 je imao na displayu tv signal i slika je bila katastrofalna, piksel na pikselu, baš jako loše. Naravno puno toga ovisi o signalu koji prima, al ak se ne varam ima i neki upscaling integriran a to bas i ne funkcionira il je bilo iskljuceno. Inace TV kvalitetom izrade ostavlja dobar dojam i ne sumnjam da je bez obzira na ovo best buy higher range TV.

 

Zadnje kad sam ja ozbiljnije pratio i kupovao TV je bilo jos prijelaz s HD ready na Full HD i sad gledajuci u sve te dostupne modele, nema tu izrazito lošeg televizora. Tako da bi glavni faktor bio garancija, a ostalo ovisi o cifri koja vam je na raspolaganju.

Kolega je spomenuo dimenzije TV-a i isto tako sam mislio kako je 55" ogroman tv ali kad se naviknes malo i nije to tako veliki, 65" je definitivno  bolji izbor, nazalost i osjetno skuplji.

Hrvatska
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja isto pogledao, jucer, taj Hisense 55" A9G i ima osjetno bolju sliku naspram vecine Hisense izlozenih TV-a, barem u poslovnici u Areni.

 

Sad me mami, dati 5100kn, ko zna kad ce OLED biti tolko jeftin ili sacekati kakve druge akcije pa mozda npr. bas taj Sony bude na akciji za sam Black Friday ili oko Bozica.

 

Za 2.1 HDMI sam zakljucio da me boli briga, necu kacit PS5 na TV meni se cini. Iskreno mi nije ni jasno otkud plejki snage povuci ijednu igru preko 60fps na 4K, al oke.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj XJ93 iz linka ne vrijedi 5000kn a kamoli 7000kn.

Mali broj zona,nizak peak za lcd,uski kut gledanja itd itd.

Sony ljepi bogovske cijene na svoje telke bazirano na krumpirima i zvijezdanoj prasini...u prijevodu fantaziranje.

 

Ono sto ljudi ne znaju da na doslovno svakom Sony lcd modelu osvijetljenje prelazi na black bars pa ako scena u filmu ima svijetlu scenu pri dnu ekrana ona ce osvijetlit i black bars,uzrok tome su mali broj zona i dimming algoritam od Sonya koji se trudi zadrzat originalnu sliku ali to donosi posljedice na drugoj strani.

Samsung ide potpuno drugim smijerom pa su kod njih black bars crni ali na racun malih higlightsa pa su recimo lampe,zvijezde itd zdimane tojest zatamnjene jer tako funkcionira njihov dimming algoritam.

 

Ja osobno nisam mogao podnjet da black bars u filmovima nisu black pa sam se instant rijesio Sonya.

Radi svega ovoga sam vise puta pisao da je svima njima enormno lakse napravit izvrstan oled tv jer sam oled panel u startu mice sve navedene nedostatke pa se firma moze posvetit procesiranju slike,dizajnu,ekstra mogucnostima itd.

 

Mini led ce to podosta poboljsat ali opet trebaju razvijat dimming algoritme koji ce se nosit sa vecim brojem manjih zona a to je jos veci problem ako je tv 8k.

I tu apsolutno ne pomazu sve jeftiniji oledi,vidjet cemo uskoro sto su sve pripremili za 2022.

 

Ovaj oled za 5000kn efektivno nulificira smisao svih ovih lcdova u tom cijenovnom rangu jer rijetki uopce imaju fald,ali naravno uvjek ostaje opasnost od burn ina...

Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bi li znalci ovdje preporučili QE65Q80A ili bi rađe ciljali na LG, Sony, Hisense, TCL, Philips... ekvivalent?

 

Koliko je bitno to što Samsung ne podržava Dolby Vision već gura svoj HDR10+ standard?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
verydead kaže...

Bi li znalci ovdje preporučili QE65Q80A ili bi rađe ciljali na LG, Sony, Hisense, TCL, Philips... ekvivalent?

 

Koliko je bitno to što Samsung ne podržava Dolby Vision već gura svoj HDR10+ standard?

 

Hvala!

 Pa uzmi u kbzir da je hdr10+ u ovom trenutku jako slabo zastupljen dok je Dolby cak usao i u gaming.

 

Q80A je IPS zar ne?

Ja ga ne bih kupio ako je.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Taj XJ93 iz linka ne vrijedi 5000kn a kamoli 7000kn.

Mali broj zona,nizak peak za lcd,uski kut gledanja itd itd.

Sony ljepi bogovske cijene na svoje telke bazirano na krumpirima i zvijezdanoj prasini...u prijevodu fantaziranje.

 

Ono sto ljudi ne znaju da na doslovno svakom Sony lcd modelu osvijetljenje prelazi na black bars pa ako scena u filmu ima svijetlu scenu pri dnu ekrana ona ce osvijetlit i black bars,uzrok tome su mali broj zona i dimming algoritam od Sonya koji se trudi zadrzat originalnu sliku ali to donosi posljedice na drugoj strani.

Samsung ide potpuno drugim smijerom pa su kod njih black bars crni ali na racun malih higlightsa pa su recimo lampe,zvijezde itd zdimane tojest zatamnjene jer tako funkcionira njihov dimming algoritam.

 

Ja osobno nisam mogao podnjet da black bars u filmovima nisu black pa sam se instant rijesio Sonya.

Radi svega ovoga sam vise puta pisao da je svima njima enormno lakse napravit izvrstan oled tv jer sam oled panel u startu mice sve navedene nedostatke pa se firma moze posvetit procesiranju slike,dizajnu,ekstra mogucnostima itd.

 

Mini led ce to podosta poboljsat ali opet trebaju razvijat dimming algoritme koji ce se nosit sa vecim brojem manjih zona a to je jos veci problem ako je tv 8k.

I tu apsolutno ne pomazu sve jeftiniji oledi,vidjet cemo uskoro sto su sve pripremili za 2022.

 

Ovaj oled za 5000kn efektivno nulificira smisao svih ovih lcdova u tom cijenovnom rangu jer rijetki uopce imaju fald,ali naravno uvjek ostaje opasnost od burn ina...

 Sad ni Sony više ne valja... :D Sony koji je naslijedio prošlogodišnji XH90 i proglašen kao "step up" po svim recenzijama, sad odjednom ne vrijedi ni 5000 kn...

Ja recimo nikad ne bi kupio hisense jer za tako nisku cijenu sigurno su negdje uštedili i to smeće ne može valjat. Godinama već kupujem Samsung i LG televizore i nikad nisam fulao, to jednostavno valja. Ove godine idem na Sony, vjerojatno ovo smeće koje ne vrijedi ni 5000 kn, samo veća dijagonala i bit će bomba tv. :-)

 

Prosječan korisnik će biti zadovoljan sa svakim televizorom koji će ga puno koštat, sa većinom televizora koji ga neće puno koštat i sa pokojim televizorom kojeg će platit jeftino. Nikakav bloming, dimming, Black bar, dirty screen, burn in i ostala sranja neće primjetit. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lightbleed,izrazeni haloing,blooming itd ce apsolutno svatko vidjet na modelima gdje ce se to menefestirat,pogotovo u HDRu gdje se TV gura do granica da se tako izrazim.

Nisam rekao da Sony ne valja nego da ne vrijedi te novce jer se tv trziste rapidno mjenja i marke koje su bile underdog i kasnije dosle na tv trziste sve vise hvataju ove starije brandove po kvaliteti,performansama i mogucnostima.

Receno je da ce Kinezi izgurat Koreance kako su Koreanci Japance a Japanci Amere i sve vise je jasnije da ce se to i desit.

 

Ja sam se prije godina i godina zaklinjao nikad Kinezov mobitel....kupio P20 Pro i sad ne mogu prezalit sto su Ameri napravili Huaweiu samo da bi spasili Apple.

Imam Galaxy s20+ i mob je banana naspram P20 Pro koji je stariji par generacija......

 

Nije bitno koliko znamo bitno je koliko jos mozemo naucit 🥂

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Korisnici koji kupuju skuplje obicno nisu prosjecni korisnici.. ali da, tesko je skuzit razliku, ako nisi upucen. Najlakse je skuzit razliku kad se sluzis s TV-om, tako da ako je covjek imao 5 TV-a, medju kojima i neki bolji Sony naravno da cu mu osobno vjerovat, tim vise sto vidim da je entuzijast oko bilocega sto kupuje.

 

Hisense obicno nema tako nisku cijenu, u tome i je fora, akcija je u pitanju zato i pisemo o istom. Taj TV inace kosta vise od LG A1, npr. prodaje se za 1300 eura na Amazonu, a standardna cijena u HR je oko 8000kn

 

Marku je tesko sudit jer bas sve zavisi od modela do modela. Strina npr. ima LG TV star 5-8 god (ne sjecam se) pa ima 10 točkica po sebi, svaki put kad dođem jedna zona više probijena pozadinskim osvijetljenjem. Meni je otišla matična na LG monitoru unutar jamstvenog roka, ali sad radi nakon zamjene. Znači li to da je LG loš brand, naravno da ne. Same shit ide za Hisense, samo što nisu toliko razvikani i nema toliko puno iskustva ljudi kao sa poznatijim brandovima. Vidim da za 55A9G uglavnom daju 4/5 jer nema HDMI 2.1 koji je bitan za konzole, nije najbrzi panel i vjerojatno radi recenzija drugih poznatijih konkurentnih TV-a.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
verydead kaže...

Bi li znalci ovdje preporučili QE65Q80A ili bi rađe ciljali na LG, Sony, Hisense, TCL, Philips... ekvivalent?

 

Koliko je bitno to što Samsung ne podržava Dolby Vision već gura svoj HDR10+ standard?

 

Hvala!

 Pa uzmi u kbzir da je hdr10+ u ovom trenutku jako slabo zastupljen dok je Dolby cak usao i u gaming.

 

Q80A je IPS zar ne?

Ja ga ne bih kupio ako je.

 

 

Da, IPS je, mada nisam to smatrao problemom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 17:05 (verydead).
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da vas pitam, trebat će mi novi TV tamo

negdje od 3. ili 4. mjeseca. 

Da pričekam zbog novih 2022 modela ili sad za black friday ili advent da uzmem TV na akciji?

najprije bi uzeo Lg c1 65. Ali ne nužno. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
maki040 kaže...

Da vas pitam, trebat će mi novi TV tamo

negdje od 3. ili 4. mjeseca. 

Da pričekam zbog novih 2022 modela ili sad za black friday ili advent da uzmem TV na akciji?

najprije bi uzeo Lg c1 65. Ali ne nužno. 

 

U pocetku godine nemas koristi od nove serije jer ce tek krenut izlazit polovicom godine a rezanne cijena onda dolazi u drugoj polovici godine kao i uvjek.Jedino da uspijes ulovit taj C1 u tom periodu ako se ne rasprodaju.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Lightbleed,izrazeni haloing,blooming itd ce apsolutno svatko vidjet na modelima gdje ce se to menefestirat,pogotovo u HDRu gdje se TV gura do granica da se tako izrazim.

Nisam rekao da Sony ne valja nego da ne vrijedi te novce jer se tv trziste rapidno mjenja i marke koje su bile underdog i kasnije dosle na tv trziste sve vise hvataju ove starije brandove po kvaliteti,performansama i mogucnostima.

Receno je da ce Kinezi izgurat Koreance kako su Koreanci Japance a Japanci Amere i sve vise je jasnije da ce se to i desit.

 

Ja sam se prije godina i godina zaklinjao nikad Kinezov mobitel....kupio P20 Pro i sad ne mogu prezalit sto su Ameri napravili Huaweiu samo da bi spasili Apple.

Imam Galaxy s20+ i mob je banana naspram P20 Pro koji je stariji par generacija......

 

Nije bitno koliko znamo bitno je koliko jos mozemo naucit 🥂

 A da al ispada da čovjek ne može kupit savršen tv, mora se nečeg odreći. :-)

Ja ipak mislim da većina korisnika, ne da ne primjećuje možda, nego ne pridaje toliko pažnje bloomingu ili ponekoj vertikalnoj liniji koja se pokazuje u određenoj situaciji itd.. Uglavnom ljudi vrte Max tv/A1 uz nešto netflixa, rijetki su koji baš igraju brutala igrice ili rokaju samo 4k filmove. Ja sam jedan od njih, ali vjerojatno je i psihološka sigurnost dat par tisuća više i uvjerit sebe da je to bolje od nekog manje razvikanog televizora tipa hisense.

Ja imam recimo samsung UHD koji je novi bio top i evo nakon 6 godina stvarno nemam primjedbe. Ti koji više pažnje obraćaš vjerojatno bi našao neke nedostatke na njemu to je sigurno, ali za neko standard korištenje on je još uvijek top. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene jedino smeta da svaki proizvođac stavlja drugi OS na TV, slicna situacija je bila prije i s mobitelima. Da se to ne moze standardizirat pa da svi vrte Android nije mi jasno, al navodno od sljedece godine ce bit vise Androida po svim brendovima. Kupiš Smart TV za soma eura  i onda jos moram kupovat chromecast, firestick i slicno. Naš Vivax ima Android ali spori su im televizori, TCL je tu mozda najbolji ili higher range televizori koji vrte google tv, dok jedan Philips na primjer naplacuje 200€ za TV s Androidom u odnosu na slican model bez... Da ne duljim, vjerujem da ce se  kroz par godina i to popraviti.

 

Btw gotova akcija na elipsu u prosjeku su digli 125% cijene na sve  tako je https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7QF/  znaci s 3500kn na 8000kn. S ostalim modelima je slicno, sve je jasno. S tim da se bojim za ove koji su cekali popust da ce za black friday bit skuplje nego prošli tjedan i bez onih dodatnih popusta za PBZ, mozda se varam.

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 6:46 (Bubabug).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Mene jedino smeta da svaki proizvođac stavlja drugi OS na TV, slicna situacija je bila prije i s mobitelima. Da se to ne moze standardizirat pa da svi vrte Android nije mi jasno, al navodno od sljedece godine ce bit vise Androida po svim brendovima. Kupiš Smart TV za soma eura  i onda jos moram kupovat chromecast, firestick i slicno. Naš Vivax ima Android ali spori su im televizori, TCL je tu mozda najbolji ili higher range televizori koji vrte google tv, dok jedan Philips na primjer naplacuje 200€ za TV s Androidom u odnosu na slican model bez... Da ne duljim, vjerujem da ce se  kroz par godina i to popraviti.

 

Btw gotova akcija na elipsu u prosjeku su digli 125% cijene na sve  tako je https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7QF/  znaci s 3500kn na 8000kn. S ostalim modelima je slicno, sve je jasno. S tim da se bojim za ove koji su cekali popust da ce za black friday bit skuplje nego prošli tjedan i bez onih dodatnih popusta za PBZ, mozda se varam.

Previse bih morao pisat da bih ti objasnio a to mi se ne da.

Android drzi tek 5-6% cjelokupnog tv trzista sa svojim OSom.

 

Sto se tice cijena u trgovinama o tome sam pisao par stranica unazad i svake godine rade isto.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da dam mali osvrt na moj novi QN90A sa IPS (ADS) panelom.

 

Uglavnom, prezadovoljan sam sa TV-om. Nakon što sam se par dana igrao sa postavkama, konačno sam našao postavke koje su najviše oku ugodne za SDR i HDR sadržaj.

 

Iskreno, iznenađuje me kvaliteta crne boje na TV-u. Gledam jučer jednu epizodu Squid Game-a gdje se jedan od likova kreće u mraku sa svjetiljkom. Crna je izgledala fantastično. Da ne znam da se radi o IPS panelu, rekao bi da je VA.

 

Dodatno, boje su vibrantne i djeluju prekrasno. Super je to što TV drži kontrast iz kuteva gdje ga VA panel, čak sa wide angle tehnologijom, odavno gubi (što se uostalom očekuje od ADS/IPS panela).

 

Uglavnom, moji strahovi oko ADS/IPS panela su nestali. Kao što sam rekao, jedina mana je loš dimming algoritam koji uzrokuje da se upali puno previše zona ponekad (što se najbolje kuži kod age ratinga na netflixu kad počne video a pritom je potpuno crna pozadina), ali kod normalnog gledanja efekt nije primjetan, čak niti kod mračnih scena.

 

Da dajem ocjenu TV-u, dao mi 8.5/10. Ne bi nikad dao punu cijenu za njega (~20 000 kn) ali za 10 000 se totalno isplatio.

 

EDIT: što se tiče TV-a, mislim da su najniže cijene koje su se mogle očekivati ove godine dogodile prošli tjedan. Ne vjerujem da će ovaj tjedan biti niže. Pogotovo je bila odlična ova ZABA-ina akcija koja je dodavala 10% na već skinute cijene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 10:00 (greysaint0).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...

Evo da dam mali osvrt na moj novi QN90A sa IPS (ADS) panelom.

 

Uglavnom, prezadovoljan sam sa TV-om. Nakon što sam se par dana igrao sa postavkama, konačno sam našao postavke koje su najviše oku ugodne za SDR i HDR sadržaj.

 

Iskreno, iznenađuje me kvaliteta crne boje na TV-u. Gledam jučer jednu epizodu Squid Game-a gdje se jedan od likova kreće u mraku sa svjetiljkom. Crna je izgledala fantastično. Da ne znam da se radi o IPS panelu, rekao bi da je VA.

 

Dodatno, boje su vibrantne i djeluju prekrasno. Super je to što TV drži kontrast iz kuteva gdje ga VA panel, čak sa wide angle tehnologijom, odavno gubi (što se uostalom očekuje od ADS/IPS panela).

 

Uglavnom, moji strahovi oko ADS/IPS panela su nestali. Kao što sam rekao, jedina mana je loš dimming algoritam koji uzrokuje da se upali puno previše zona ponekad (što se najbolje kuži kod age ratinga na netflixu kad počne video a pritom je potpuno crna pozadina), ali kod normalnog gledanja efekt nije primjetan, čak niti kod mračnih scena.

 

Da dajem ocjenu TV-u, dao mi 8.5/10. Ne bi nikad dao punu cijenu za njega (~20 000 kn) ali za 10 000 se totalno isplatio.

 

EDIT: što se tiče TV-a, mislim da su najniže cijene koje su se mogle očekivati ove godine dogodile prošli tjedan. Ne vjerujem da će ovaj tjedan biti niže. Pogotovo je bila odlična ova ZABA-ina akcija koja je dodavala 10% na već skinute cijene.

 10k za 65 ili 75inch?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...

Evo da dam mali osvrt na moj novi QN90A sa IPS (ADS) panelom.

 

Uglavnom, prezadovoljan sam sa TV-om. Nakon što sam se par dana igrao sa postavkama, konačno sam našao postavke koje su najviše oku ugodne za SDR i HDR sadržaj.

 

Iskreno, iznenađuje me kvaliteta crne boje na TV-u. Gledam jučer jednu epizodu Squid Game-a gdje se jedan od likova kreće u mraku sa svjetiljkom. Crna je izgledala fantastično. Da ne znam da se radi o IPS panelu, rekao bi da je VA.

 

Dodatno, boje su vibrantne i djeluju prekrasno. Super je to što TV drži kontrast iz kuteva gdje ga VA panel, čak sa wide angle tehnologijom, odavno gubi (što se uostalom očekuje od ADS/IPS panela).

 

Uglavnom, moji strahovi oko ADS/IPS panela su nestali. Kao što sam rekao, jedina mana je loš dimming algoritam koji uzrokuje da se upali puno previše zona ponekad (što se najbolje kuži kod age ratinga na netflixu kad počne video a pritom je potpuno crna pozadina), ali kod normalnog gledanja efekt nije primjetan, čak niti kod mračnih scena.

 

Da dajem ocjenu TV-u, dao mi 8.5/10. Ne bi nikad dao punu cijenu za njega (~20 000 kn) ali za 10 000 se totalno isplatio.

 

EDIT: što se tiče TV-a, mislim da su najniže cijene koje su se mogle očekivati ove godine dogodile prošli tjedan. Ne vjerujem da će ovaj tjedan biti niže. Pogotovo je bila odlična ova ZABA-ina akcija koja je dodavala 10% na već skinute cijene.

 10k za 65 ili 75inch?

65". 75QN90A je 20 000 kn, snižen sa 28 700 kn.

 

Moj Buraz je uzeo u svijetu medija 75" QN95A i platio ga je 22 000. Mislim da je bio snižen sa skoro 30 000.

 

75" bolji TV-i se u HR kreću generalno oko 28-30 000 kn.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
MEGATAMA kaže...
greysaint0 kaže...

Evo da dam mali osvrt na moj novi QN90A sa IPS (ADS) panelom.

 

Uglavnom, prezadovoljan sam sa TV-om. Nakon što sam se par dana igrao sa postavkama, konačno sam našao postavke koje su najviše oku ugodne za SDR i HDR sadržaj.

 

Iskreno, iznenađuje me kvaliteta crne boje na TV-u. Gledam jučer jednu epizodu Squid Game-a gdje se jedan od likova kreće u mraku sa svjetiljkom. Crna je izgledala fantastično. Da ne znam da se radi o IPS panelu, rekao bi da je VA.

 

Dodatno, boje su vibrantne i djeluju prekrasno. Super je to što TV drži kontrast iz kuteva gdje ga VA panel, čak sa wide angle tehnologijom, odavno gubi (što se uostalom očekuje od ADS/IPS panela).

 

Uglavnom, moji strahovi oko ADS/IPS panela su nestali. Kao što sam rekao, jedina mana je loš dimming algoritam koji uzrokuje da se upali puno previše zona ponekad (što se najbolje kuži kod age ratinga na netflixu kad počne video a pritom je potpuno crna pozadina), ali kod normalnog gledanja efekt nije primjetan, čak niti kod mračnih scena.

 

Da dajem ocjenu TV-u, dao mi 8.5/10. Ne bi nikad dao punu cijenu za njega (~20 000 kn) ali za 10 000 se totalno isplatio.

 

EDIT: što se tiče TV-a, mislim da su najniže cijene koje su se mogle očekivati ove godine dogodile prošli tjedan. Ne vjerujem da će ovaj tjedan biti niže. Pogotovo je bila odlična ova ZABA-ina akcija koja je dodavala 10% na već skinute cijene.

 10k za 65 ili 75inch?

65". 75QN90A je 20 000 kn, snižen sa 28 700 kn.

 

Moj Buraz je uzeo u svijetu medija 75" QN95A i platio ga je 22 000. Mislim da je bio snižen sa skoro 30 000.

 

75" bolji TV-i se u HR kreću generalno oko 28-30 000 kn.

Nisu normalni kako nabijaju cijene za vece dijagonale.

Kako ti se cini tvoj QN90A naspram QN95A od brata?

Imas 4x ili 2x hdmi 2.1 te jeli eARC na jednom od njih ako su samo 2?

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, prije par dana je u Elipsu bio LG OLED55C1 za 7500kn, no nemaju vise taj cyberweek deal. Ima li negdje slicna cijena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice