Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.320
|
čitano: 14.094.271
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

Imam ja,najbolji su appovi na telki.

Recimo Disney+ na Ps5 je drlog i da ga moram gledat preko konzole instant bih otkazao pretplatu.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LexTHE Boxer kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

 Imam ja CX i PS5.... i probao nakratko i odmah zaključio da je app od TV bolja opcija....prvo i najbitnije za mene šta ps5 ne podržava Dolby vision,drugo na tv-u možeš posebno naštimat SDR i HDR postavke za samo za netflix app koje se automatski primjenjuju u komparaciji HDMI porta za ps5 koji nemože već su postavke za taj port za sve.....

 

MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

Imam ja,najbolji su appovi na telki.

Recimo Disney+ na Ps5 je drlog i da ga moram gledat preko konzole instant bih otkazao pretplatu.

 

Probao sad, ne valja to ništa. Na forumu je netko napisao da je preko Firesticka bolje nego app na telki, nešto vezano uz ABL. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...
LexTHE Boxer kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

 Imam ja CX i PS5.... i probao nakratko i odmah zaključio da je app od TV bolja opcija....prvo i najbitnije za mene šta ps5 ne podržava Dolby vision,drugo na tv-u možeš posebno naštimat SDR i HDR postavke za samo za netflix app koje se automatski primjenjuju u komparaciji HDMI porta za ps5 koji nemože već su postavke za taj port za sve.....

 

MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

Imam ja,najbolji su appovi na telki.

Recimo Disney+ na Ps5 je drlog i da ga moram gledat preko konzole instant bih otkazao pretplatu.

 

Probao sad, ne valja to ništa. Na forumu je netko napisao da je preko Firesticka bolje nego app na telki, nešto vezano uz ABL. 

 Nemam pojma tko je sta napisao ali firestick ne moze utjecat na ABL televizora,moze jedino imat drukcije postavke slike u svojoj verziji Netflix appa itd.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...
LexTHE Boxer kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

 Imam ja CX i PS5.... i probao nakratko i odmah zaključio da je app od TV bolja opcija....prvo i najbitnije za mene šta ps5 ne podržava Dolby vision,drugo na tv-u možeš posebno naštimat SDR i HDR postavke za samo za netflix app koje se automatski primjenjuju u komparaciji HDMI porta za ps5 koji nemože već su postavke za taj port za sve.....

 

MEGATAMA kaže...
gocc01 kaže...

Ima tko PS5 da je probao na oledu ima li razlike između Netflixa sa konzole i aplikacije na samom TVu?

Imam ja,najbolji su appovi na telki.

Recimo Disney+ na Ps5 je drlog i da ga moram gledat preko konzole instant bih otkazao pretplatu.

 

Probao sad, ne valja to ništa. Na forumu je netko napisao da je preko Firesticka bolje nego app na telki, nešto vezano uz ABL. 

 Nemam pojma tko je sta napisao ali firestick ne moze utjecat na ABL televizora,moze jedino imat drukcije postavke slike u svojoj verziji Netflix appa itd.

 

Teoretski ABL moze ovisiti da li je ulaz HDML ili interni app pa raditi drugacije. Recimo na sony oledu ti je ABL manje agresivan u internim appovima nego kad signal dolazi sa HDMI porta.

 

Takve stvari se cine kao bug, ali moguce se.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung krece sa proizvodnjom svojih QD OLED panela u 12 mjesecu i kako se cini yield je na 33% dok je kod LGa prosjecno oko 90% ovisno o velicini panela.

Bit ce to teska borba za Samsung jer nece moc konkurirat cijenama nikako dok se za performanse jos ne zna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...
vRay kaže...
greysaint0 kaže...
Jimmy kaže...

Da, tebi. Mislio sam da već imaš C1 pa možeš dati mišljenje temeljeno na realnim iskustvu.

Vidio sam uživo oled koji planiram kupiti pa imam neki osjećaj kako izgleda ali ne znam da li to manje osvjetljenje daje vidljivu razliku u HDR-u. Recimo U8QF je svjetliji od skupljih Samsunga i na demo videu uživo vidiš da highlightsi bliješte iako slika nije presvijetla.

Nekako mi se čini da na OLED-u to nije slučaj makar je kontrast bolji.

Ima i e-ink fenomenalan kontrast pa nije dobar za HDR sadržaj.

Osvjetljenje me brine dodatno zbog toga što bi uzeo B1 ili možda B2 koji imaju niže maksimalno osvjetljenje naspram C1 a ne znam da li je vrijedno doplatiti za C1.

 

CX je prošlogodišnji model i u rangu je B1 po pitanju osvjetljenja, ako se ne varam.

 

CX je i dalje bolji TV od B1, ima i nešto više osvjetljenje (800 nits) od C1. Ali problem je to što ga više nema za kupiti. Doduše, čitao sam recenziju koja kaže da je unatoč tome što je peak brightness veći na CX, C1 svejedno svijetliji televizor u scenama gdje je veći dio ekrana osvjetljen. Na koju foru, ne znam.

 

B1 ima maksimalni brightness od 550 nitsa. C1 ima oko 750 nitsa. Pravilo je to da je minimalni brightness gdje se HDR isplati uključiti oko 400 nitsa. Za dobar HDR je ta vrijednost oko 600 nitsa. Za vrhunski 800+ nitsa.

 

B1 ima nešto lošiji procesor i uzmi u obzir da VRR "lovi" tek od 40-120Hz (kod C1 je 20-120Hz raspon).

 

Ako te brine da li će TV biti dovoljno svijetao, razlika od 200 nitsa je dovoljno velika da bi ja osobno nadoplatio na tvom mjestu. Tu je jedna slika koja pokazuje razliku između 250, 500 i 750 nitsa:

 

https://u01.appmifile.com/images/2020/01/04/181abb66-5d9a-438c-9770-70b52b62ad18.png

 

Ali odluka je tvoja na kraju dana.

 

 

EDIT: kriva informacija, neki dućani još drže CX ali cijena je u rangu C1 pa mislim da je jasno da je to neisplativa kupnja.

 

 

Sto se tice HDR-a i dolby visiona:

 

U mraku gledas hdr / dolby vision sliku na ~120 nitsa (hdr picture brightness je na otprilike toliko) i samo highlighti idu iznad toga, a na ~500 niti to je vec vise nego impresivno, barem na oledu zbog velikog kontrasta.

 

Na 800 niti su highlighti toliko svijetli da u biti ne mozes gledati direktno u ekran ako netko na filmu upali lampu u mraku, doslovno ti sprzi zjenice.

 

Sto se tice oleda, b1 peak od 550 niti je i vise nego dovoljan i impresivan barem sto se tice jacine svijetla. Slazem se da iznad toga ima dodatni efekt, ali ako cemo govoriti o best buy opciji, da li se isplati dati 15-20% vise love da ti netko przi oci 5 puta tijekom veceri?

 

 

 Ovo se potpuno slažem glede DV. Kao što sam prije pisao, kontrast i svjetlina su jači kad se netflix dv sadržaj pusti sa firesticka nego sa mog os-a od oleda. Iako su postavke slike iste, isti mod slike, brighteness 50/100, kontrast 60/100. Zbog čega je tako ne znam, čitao sam da je abl već ugrađen u panele pa se uvijek aktivira, valjda se nekakav dodatni dimming uključi kad se pusti slika sa aplikacije os-a.

 

To zapravo nije uvijek dobro, ako se gleda po noći u uvijetima nekog mraka ili polumraka. Ovisi o sadržaju. Npr, serija ključevi Locke ima dobro izbalansiran kontrast, te bolje izgleda u takvim uvijetima jače svjetline sa sticka. Dok serije plemena europe ili Narcos ova treća sezona imaju previše takvih momenata naglih izboja svjetlosti u mračnim scenama i to je jednostavno neugodno gledati u mraku ili polumraku, boli za oči.

 

Hoću reći da oled sa 600-800 nita, ako se gleda u mraku i polumraku, većina DV sadržaja bi mogla biti neugodna za gledati sa nekog takvog externog nekontroliranog izvora. Govori se o tv-ima od 1000 nita, ili da DV može ići do 10000 nita. Ja mislim da bi ljudi oslijepili da gledaju oled od 10k nita u uvijetima ko ja. Recimo sa nekog externog izvora ko firestick, bez dodatnog zatamnjivanja slike, koje je ipak prisutno kod ugrađene aplikacije na os-u televizora.

 

 

 

Pa da, to je svrha HDR-a i velikog dinamičkog raspona. Ako je sve jednako osvijetljeno onda izgleda flat i dosadno.

Ako je neka eksplozija želiš da te oslijepi na sekundu i da se uplašiš. Ista stvar je i kod zvuka. Kad bi pucnjava i dialog bili jednako glasni film bi bio dosadan.

 

Samo zato što Tv ima mogućnost da bude jako osvjetljen ne znači da uvijek mora biti 100%. Ne voziš sa dugim svjetlima po naselju niti se voziš 150 po naselju pa ipak dobro dođu te mogućnosti. Nećeš stalno u mraku gledati TV kao sa projektorom. 

Ambijentalni senzor bi trebao prilagoditi svjetlinu ekrana prostoriji. E sad kako to funkcionira i zašto ljudi to gase je druga priča.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 22:36 (zag0).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

 posto sam u stanu prodao sam plazmu Panasonic 42ST50, do sada nisam imao tv sa boljom slikom i boljom "bojom" (mislim nemam mjesta za skladistit sve sto mi trenutno ne treba)

 

iako sam i sam kupujem izuzetno skupu tehniku, odgovorno tvrdim da kad igras fifu sa prijateljem il gledas Hrvatsku kako igra.... totalno je nebitno dal je to tv od 5000 il 15000 kn.

 

dapace najvise vremena provodim ispred 2x24" HP monitora, i 4K 32" monitora dok je supruga pred TVom.

 

a slicno ovom gore sam spomenuo prije par stranica, pa mi je jedan clan napisao da baljezgam... al drago mi je sto vidim da sam u pravu

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Ma ovaj Bug forum je postao truba, prije par godina kad kod si postavio nekakvo pitanje uvijek se nasao netko tko ce odgovoriti i pomoci, a sada se raspravlja o svemu i svacemu, a toliko ljudi postavlja pitanja i upite i na to nitko uopce ne odgovara, toliko ljudi ostane bez da im itko, bar jedna osoba odgovori
 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam zadnjih dana odgovorio na minimalno 15 upita za televizore sto u temi sto preko poruka jer mi je dosta clanova slalo poruke da ne mogu postavit upit u temama jer ima nekakva restrikcija za nove clanove sto se tice pisanja u temama...ne znam.

Uglavnom potrosio sam hrpu vremena na razne upite i savjete sta kupit i sta je isplativo i na dopisivanja kroz poruke foruma jer se jedan upit u pravilu pretvori u 5-10.

 

Pisao sam u temi da mi se ne salju privatne poruke nego u temu jer jedan savjet moze bit koristan za vise clanova.

Sto se tice ostaloga smatram da svatko moze pisat o cemu god zeli dok god je ontopic 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo s bandingom je interesantno. Netko neće moći mirno spavati 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...

Pa da, to je svrha HDR-a i velikog dinamičkog raspona. Ako je sve jednako osvijetljeno onda izgleda flat i dosadno.

Ako je neka eksplozija želiš da te oslijepi na sekundu i da se uplašiš. Ista stvar je i kod zvuka. Kad bi pucnjava i dialog bili jednako glasni film bi bio dosadan.

 jebo me pas, ako je dosada u filmi spala na to jel imaš najbolji zvuk i sliku, onda to nije napredak filmografije koji mi se imalo sviđa

doduše, slična se situacija može vidjeti i u gejmanju gdje je blink faktor postao najbitnija stvar, pa pušimo po pitanju igrivosti zbog fokusa na grafici

nekako mi to izgleda kao polagana, ali neminovna, pobjeda konzumerističkog društa u kojem sadržaj postaje manje bitan od pakiranja

ambilight i ostali rgb, prskalice i petarde ftw

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 23:33 (picajzla0707).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima, novi sam na forumu, za početak.

Isplati li se uzeti navedeni TV, uglavnom bi bio za gledanje zemaljskih TV programa, gledanje 1080p filmova (BRRip i WEBRip) te igranje PS4 i PS5.

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=xiamip155
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ja sam zadnjih dana odgovorio na minimalno 15 upita za televizore sto u temi sto preko poruka jer mi je dosta clanova slalo poruke da ne mogu postavit upit u temama jer ima nekakva restrikcija za nove clanove sto se tice pisanja u temama...ne znam.

Uglavnom potrosio sam hrpu vremena na razne upite i savjete sta kupit i sta je isplativo i na dopisivanja kroz poruke foruma jer se jedan upit u pravilu pretvori u 5-10.

 

Pisao sam u temi da mi se ne salju privatne poruke nego u temu jer jedan savjet moze bit koristan za vise clanova.

Sto se tice ostaloga smatram da svatko moze pisat o cemu god zeli dok god je ontopic 🥂

Naravno da svatko može pisat što god hoće, ali ovo je forum, a forum ima pod-forume i teme. Ja i da želim potražiti te tvoje savjete moram proći zadnjih 30 strana baljezganja o stvarima koje me ne zanimaju jer koštaju 7-10-15 tisuća kuna.

 

Ili, ako već sve mora biti napucano u istu temu, zašto se ne bi prvi post u temi držao ažurnim s odgovorima na standardna pitanja "best buy do 2k/3k/4k/5k kuna"?

 

PS. Neke savjete sam u ovom ćušpajzu postova čak i uspio pronaći, ali kad sam neki dan postavio pitanje i naveo te konkrene modele (da ne ispadnem lijeno smeće koje samo traži savjet, a ne da mu se čitati) dobio sam 0 odgovora i 1 dislike. Koja je točno svrha ove teme?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drazenp kaže...
Pozdrav svima, novi sam na forumu, za početak.

Isplati li se uzeti navedeni TV, uglavnom bi bio za gledanje zemaljskih TV programa, gledanje 1080p filmova (BRRip i WEBRip) te igranje PS4 i PS5.

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=xiamip155

po ovome ispada je je ok, samo sto je nesto jeftiniji vani

 

 

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/201385623_-mi-tv-p1-55-xiaomi.html

 

 

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

Pa da, to je svrha HDR-a i velikog dinamičkog raspona. Ako je sve jednako osvijetljeno onda izgleda flat i dosadno.

Ako je neka eksplozija želiš da te oslijepi na sekundu i da se uplašiš. Ista stvar je i kod zvuka. Kad bi pucnjava i dialog bili jednako glasni film bi bio dosadan.

 jebo me pas, ako je dosada u filmi spala na to jel imaš najbolji zvuk i sliku, onda to nije napredak filmografije koji mi se imalo sviđa

doduše, slična se situacija može vidjeti i u gejmanju gdje je blink faktor postao najbitnija stvar, pa pušimo po pitanju igrivosti zbog fokusa na grafici

nekako mi to izgleda kao polagana, ali neminovna, pobjeda konzumerističkog društa u kojem sadržaj postaje manje bitan od pakiranja

ambilight i ostali rgb, prskalice i petarde ftw

  Pričamo o tehnologiji koja daje dodatan doživljaj a ne o umjetnosti.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nadam se popustima sad kad je proso Black scamday

Hrvatska
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...

  Pričamo o tehnologiji koja daje dodatan doživljaj a ne o umjetnosti.

 problem je u tome što taj 'dodatan doživljaj' očito postaje primarni faktor, što pokazuje i tvoj zaključak da će film biti dosadan bez 'DR-a i velikog dinamičkog raspona' te razlike u glasnoći pucnjave i dijaloga

takvo razmišljanje jasno pokazuje da ti je tehnički aspekt, odnosno taj dodatni doživljaj, postao mjerilo je li film dosadan

film je primarno umjetnost inače, i zato 'dosadnost' filma u prvom redu određuje njegova umjetnička vrijednost, odnosno sadržaj

barem bi tako trebalo biti, ali očito da blink efekt ipak preuzima primat

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko pravi najbolje Android TV odnosno "stabilne" i kvalitetne. Meni nekako TCL stalno u mislima, em što su jeftiniji, em što izgleda imaju dobre TVe 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

  Pričamo o tehnologiji koja daje dodatan doživljaj a ne o umjetnosti.

 problem je u tome što taj 'dodatan doživljaj' očito postaje primarni faktor, što pokazuje i tvoj zaključak da će film biti dosadan bez 'DR-a i velikog dinamičkog raspona' te razlike u glasnoći pucnjave i dijaloga

takvo razmišljanje jasno pokazuje da ti je tehnički aspekt, odnosno taj dodatni doživljaj, postao mjerilo je li film dosadan

film je primarno umjetnost inače, i zato 'dosadnost' filma u prvom redu određuje njegova umjetnička vrijednost, odnosno sadržaj

barem bi tako trebalo biti, ali očito da blink efekt ipak preuzima primat

 

Išao bi u kino da se film prikazuje na 55cm NOA televizoru?

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

Nažalost kod budžeta od 3000 ili 4000 kun izbor je vrlo ograničen. Puno je lakše raspravljati kada je malo veći iznos u igri jer je onda izbor ipak veći. Za C1 nije niti čudno da se toliko raspravlja jer se radi o jednom od najboljih TV-a ove godine koji je prošlih tjedan dana išao po jako povoljnim cijenama.

 

EDIT: brišem svoju preporuku jer ti je Megatama dao bolju (makar mislim da je link malo pogrešan jer pokazuje cijenu od 5800 kn). Q60T je jako dobar TV, pogotovo ako ga se može dobiti za nešto više od 4000 kn.

 

 

Što se tiče kolege koji traži TV do 3000 kn, nije naveo koja je dijagonala u igri što najviše od svega utječe na cijenu...

 

RedHill kaže...

Tko pravi najbolje Android TV odnosno "stabilne" i kvalitetne. Meni nekako TCL stalno u mislima, em što su jeftiniji, em što izgleda imaju dobre TVe 

 

Rekao bih Sony. 2021 modeli imaju Google TV koji je nasljednik Androida na TV-ima. Skeptičan sam prema Kinezima što se tiče kvalitete i trajnosti (makar s obzirom na moje iskustvo sa Samsungom, vjerojatno bi imao više sreće da sam piknuo kineski TV).

 

S tehničke strane, Sonyu zamjeram što pojma nemaju kako implementirati VRR u svoje TV-e (prvi pokušaj od prije par tjedana je vrlo loše ispao) pa ko zadnji šupci ne žele dovesti VRR update na PS5 makar su ga obećali još pri launchu. S druge strane, imao sam Sony TV od 2014. do 2021. i radio je savršeno cca. 7 godina tako da po kvaliteti vjerujem u njih. Evo i sad mi je upaljen jer čekam da mi dođe C1.

 

Bubabug kaže...

Nadam se popustima sad kad je proso Black scamday

 

Bilo je jako dobrih popusta. Pratim cijene pojedinih modela još od launcha i znam da nije bilo dizanja, sigurno ne za sve modele. Sjećam se npr. da je 55" C1 početkom godine bio cca. 12 000 kn. Na BF ga se moglo uzeti za 7500 kn (mislim da je to bila najniža cijena). Bit će opet popusta, vjerojatno sad oko Božića.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 16:53 (greysaint0).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

 Odgovorit cu ti ovdje.

4200kn ako mozes rastegnut budzet

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7EX8s49CeJs8KP-VmBIHoVZvx1DIabTIK2gr3WqaLA8_z1k4_qExapD

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav,

 

pitanje za ekipu koja je naručila C1 preko weba iz Elipsa? Koliko ste čekali dostavu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jimmy kaže...

Išao bi u kino da se film prikazuje na 55cm NOA televizoru?

 ne bi, ali ne govorim o tome

dobar film je dobar makar ga pogledao i na noa televizoru i to što ga gledaš na noa televizoru nemere od dobrog filma napravit dosadan film, osim ako ti bling efekt nije prvenstveno mjerilo po kojem mjeriš jel film dosadan, a ako jest onda je filmografija za tebe otišla kvragu

2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Jimmy kaže...

Išao bi u kino da se film prikazuje na 55cm NOA televizoru?

 ne bi, ali ne govorim o tome

dobar film je dobar makar ga pogledao i na noa televizoru i to što ga gledaš na noa televizoru nemere od dobrog filma napravit dosadan film, osim ako ti bling efekt nije prvenstveno mjerilo po kojem mjeriš jel film dosadan, a ako jest onda je filmografija za tebe otišla kvragu

 Nemaš ti pojma. Evo primjer - Dunkirk od Nolana, taj film se MORA gledati u kinu, upravo zato jer ima tu umjetničku notu, dosta drugačiji ratni film od ostalih, i u njemu je kvalitetan zvuk jednako bitan kao i slika. Totalno drugačiji i dosta lošiji dojam je gledati ga doma...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
EXIMO kaže...

 Nemaš ti pojma. Evo primjer - Dunkirk od Nolana, taj film se MORA gledati u kinu, upravo zato jer ima tu umjetničku notu, dosta drugačiji ratni film od ostalih, i u njemu je kvalitetan zvuk jednako bitan kao i slika. Totalno drugačiji i dosta lošiji dojam je gledati ga doma...

 a jel ti to određuje da je film dosadan? nekom je dunkirk i u kinu bio dosadan

nemaš ti pojma pročitat i razumjet ono što komentiraš, ne kažem da dobra slika i zvuk nisu dio doživljaja, ali to jel film dosadan nemere primarno određivati prikaz

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
zag0 kaže...
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

 Odgovorit cu ti ovdje.

4200kn ako mozes rastegnut budzet

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7EX8s49CeJs8KP-VmBIHoVZvx1DIabTIK2gr3WqaLA8_z1k4_qExapD

 

 Možeš molim te poslat link gdje je 4200 kn? Na ovom koji si poslao je 5800.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...
MEGATAMA kaže...
zag0 kaže...
RedHill kaže...

 

TV do 3000kn, po mogucnosti Android, ali ne nuzno. znaci po mogucnosti sto bolja slika (UHD 4k).

Nećeš kolega ovdje dobiti nikakav savjet  Ja sam već 2 put pitao isto to pitanje, samo je moj budžet 4000 kn (za 50 ili 55").

 

Ova tema nema veze s "koji televizor kupiti", ovo je tema gdje 10-15 ljudi raspravlja o OLED-ima, HDR-u, Dolby Atmosu i soundbarovima. Imaš par kampova i svak brani svojeg (jer je na njega istresao pare). Samo stisni CTRL+F i napiši "C1", sve će ti biti jasno.

 

Ja bih ti rado pomogao, ali nisam u toku s televizorima od vremena plazmi 2007. godine, kad sam zadnji put kupovao.

 Odgovorit cu ti ovdje.

4200kn ako mozes rastegnut budzet

 

https://www.nabava.net/out.php?enc=pcT1SpN2w7EX8s49CeJs8KP-VmBIHoVZvx1DIabTIK2gr3WqaLA8_z1k4_qExapD

 

 Možeš molim te poslat link gdje je 4200 kn? Na ovom koji si poslao je 5800.

Zakasnio si,maknuli su popust tu je bilo 4200kn kad sam linkao.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice