Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.804
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ide do 144Hz. Zasigurno najbolji TV za gaming. Iako, sve je to marginalna razlika između G2 i S95
BTW smiješno kako su postavljene nogice na G2. Šta bilo LG da to napravi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Barracuda727 kaže...

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 "best suited for completely dark rooms, as it has raised blacks in a room with any ambient lighting, and the screen has a pink tint to it."

 

 

Nije baš savršeni TV na kraju cijelog hypa...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
I ide do 144Hz. Zasigurno najbolji TV za gaming. Iako, sve je to marginalna razlika između G2 i S95
BTW smiješno kako su postavljene nogice na G2. Šta bilo LG da to napravi...

144Hz pored 120Hz ne znači skoro ništa, osim možda rijetkima sa potrebnim PC-om za 4K@144. I dalje ne podržava DV gaming, ima čudnu strukturu pixela koja daje manje oštru sliku i diže crnu čim ima malo svjetla... Znači ostaje brightness i color volume.

 

Zasigurno jedino da nije naj, te više zvuči kao projektor.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 22:23 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Barracuda727 kaže...

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 "best suited for completely dark rooms, as it has raised blacks in a room with any ambient lighting, and the screen has a pink tint to it."

 

 

Nije baš savršeni TV na kraju cijelog hypa...

 Da, o tome ja pricam vec neko vriheme i to je deal breaker.

Ako se ne gleda u potpunom mraku gubi se glavna prednost okeda - kontrast.

Prije bih onda uzeo miniled nego qd oled

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Mad Ant kaže...
Barracuda727 kaže...

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 "best suited for completely dark rooms, as it has raised blacks in a room with any ambient lighting, and the screen has a pink tint to it."

 

 

Nije baš savršeni TV na kraju cijelog hypa...

 Da, o tome ja pricam vec neko vriheme i to je deal breaker.

Ako se ne gleda u potpunom mraku gubi se glavna prednost okeda - kontrast.

Prije bih onda uzeo miniled nego qd oled

 Da vi malo ne pretjerujete sa tim mrakom? Ja imam oled i ne gledam ga u mraku. Da nije bas puno svjetla i direktni izvor svetlosti na ekran pa da imas refleksiju. Roletne do pola i uzivancija.....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Da vi malo ne pretjerujete sa tim mrakom? Ja imam oled i ne gledam ga u mraku. Da nije bas puno svjetla i direktni izvor svetlosti na ekran pa da imas refleksiju. Roletne do pola i uzivancija.....

 

Nisi shvatio kontekst, taj TV je gornja top kategorija i OLED, znači služi da bi prikazao što točniju sliku sa svim suptilnim detaljima u slici (bilo svijetli, bilo tamni detalji). Taj nivo se postiže u što taminijim uvijetima, po mogućnosti mrak kao u kinu, da bismo uopće mogli očima razaznati te iste detalje. Većina kupaca neće gledati većinu vremena u mrklom mraku, a ovaj TV ima ima značajku koja te tjera na potpuni mrak - čim dodaš svjetla, ode kontrast (na nivou zbog kojeg si uopće kupio OLED). Plus još ovih par negativnih stvari.

 

Drugim riječima, TV za filmski ugođaj koji zapravo ne paše većini kupaca koji će gledati sa barem malo svjetla (gdje je LG WOLED super). Jer ako ti nije bitan kontrast na tom nivou ili ga ne možeš postići u svojim uvjetima doma, onda ga nema smisla kupovati. Zato sam i rekao da zvuči kao projektor - super ako imaš posebnu zamračenu sobu za njega (tu ulaze obavezno i crni zidovi zbog odsjaja), katastrofa sve ostalo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 9:34 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Posmatrač kaže...

 Da vi malo ne pretjerujete sa tim mrakom? Ja imam oled i ne gledam ga u mraku. Da nije bas puno svjetla i direktni izvor svetlosti na ekran pa da imas refleksiju. Roletne do pola i uzivancija.....

 

Nisi shvatio kontekst, taj TV je gornja top kategorija i OLED, znači služi da bi prikazao što točniju sliku sa svim suptilnim detaljima u slici (bilo svijetli, bilo tamni detalji). Taj nivo se postiže u što taminijim uvijetima, po mogućnosti mrak kao u kinu, da bismo uopće mogli očima razaznati te iste detalje. Većina kupaca neće gledati većinu vremena u mrklom mraku, a ovaj TV ima ima značajku koja te tjera na potpuni mrak - čim dodaš svjetla, ode kontrast (na nivou zbog kojeg si uopće kupio OLED). Plus još ovih par negativnih stvari.

 

Drugim riječima, TV za filmski ugođaj koji zapravo ne paše većini kupaca koji će gledati sa barem malo svjetla (gdje je LG WOLED super). Jer ako ti nije bitan kontrast na tom nivou ili ga ne možeš postići u svojim uvjetima doma, onda ga nema smisla kupovati. Zato sam i rekao da zvuči kao projektor - super ako imaš posebnu zamračenu sobu za njega (tu ulaze obavezno i crni zidovi zbog odsjaja), katastrofa sve ostalo.

 Ja imam C1....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Ja imam C1....

 Znam, ali S95B nije baš ista stvar s obzirom na "probleme". Ti, kao ni ja sa C1, ne vidiš sivu crnu pod svjetlom ili po danu... zato si i kupio OLED.

 

Lijepo je za brightness preko 1000 nita i veći color volume kod QD-OLED-a, ali treba još godina očito prije nego izađe iz kategorije "samo za kino sobu" u kategoriju za većinu kupaca kao što je sada LG-jev WOLED.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 10:09 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR55X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 11:27 (R36).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

Philipsov oled je po recenzijama izvrstan ali ja osobno nemam iskustva sa Philipsom.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

 Ako si u tome rangu cijena, imas LG C1 za 7000 ako ti nisu bitni android i ambilight

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

Philipsov oled je po recenzijama izvrstan ali ja osobno nemam iskustva sa Philipsom.

Andorid obavezno jer sad imam Sony XD 85 seriju iz 2016 i meni to sve odgovara.

 

Pitanje jedno - zbog Oled-a...meni telka radi ono skoro 24h na dan. Gledali mi ili ne - ona radi. Pogotovo You tube, Netflix i sl.

 

Ne bi volio da mi Oled "izgori" nakon 3-4 godine?

tomy92 kaže...
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

 Ako si u tome rangu cijena, imas LG C1 za 7000 ako ti nisu bitni android i ambilight

 Ne bi isao na LG...prije bi Samsung...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
MEGATAMA kaže...
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

Philipsov oled je po recenzijama izvrstan ali ja osobno nemam iskustva sa Philipsom.

Andorid obavezno jer sad imam Sony XD 85 seriju iz 2016 i meni to sve odgovara.

 

Pitanje jedno - zbog Oled-a...meni telka radi ono skoro 24h na dan. Gledali mi ili ne - ona radi. Pogotovo You tube, Netflix i sl.

 

Ne bi volio da mi Oled "izgori" nakon 3-4 godine?

tomy92 kaže...
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

 Ako si u tome rangu cijena, imas LG C1 za 7000 ako ti nisu bitni android i ambilight

 Ne bi isao na LG...prije bi Samsung...

 

Ako imaš bojazni da je ranije moguć burn-in zbog non-stop gledanja, onda taj Sony LED (VA panel na 120Hz, FALD). Samsung em ima lošiju izradu, nema Dolby Vision, isto nema Android, u tom segmentu ima FALD samo na IPS panelu (Q80A)...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 11:44 (Mad Ant).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Ima li netko iskustva sa 75A7GQ  od hisensea ili 65 verziju (navodno su to ips paneli a manje dijagonale su VA).

Gledam 75 incha za vikendicu na moru. Oslobodio mi se je jedan zid u kući i rekao sada kada nisam sputan ženinim komodama da se počastim. Obzirom da sam 15-20 dana godišnje na moru glupo mi je sada trošiti sulude pare na tv.

 

Hisense je 7300 plus neki popusti 10% i 500 kn a i sada je 5 godina jamstva.

Iza toga je TLC c728 koji je 9000 i kojem nisam baš sklon jel je tolika razlika u novcima.

 

Čak sam spreman odustati od 75 u korist 65 incha, ali u tu je plač i škrgut zuba.

 

Općenito je malo televizora s garancijom od 5 godina, doduše kaže kolega koji u fušu popravlja tv-e kaže da proizvođači unutra trpaju sve i svašta samo da bi ga mogli skinuti s proizvodne trake, pa shodno toga, svijesni što su untura metnuli nisu skloni razbacivati se sa jamstvom.

 

 

Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
R36 kaže...
MEGATAMA kaže...
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

Philipsov oled je po recenzijama izvrstan ali ja osobno nemam iskustva sa Philipsom.

Andorid obavezno jer sad imam Sony XD 85 seriju iz 2016 i meni to sve odgovara.

 

Pitanje jedno - zbog Oled-a...meni telka radi ono skoro 24h na dan. Gledali mi ili ne - ona radi. Pogotovo You tube, Netflix i sl.

 

Ne bi volio da mi Oled "izgori" nakon 3-4 godine?

tomy92 kaže...
R36 kaže...

Kolege forumasi - da li ima sta bolje za 6799kn od Sony-a XR50X93J?

 

Sta kazete na Philips OLED 55OLED806 za 7689kn? 

Takoder meni zanimljiv Mini led TLC 65C825 za 6800kn?

 Ako si u tome rangu cijena, imas LG C1 za 7000 ako ti nisu bitni android i ambilight

 Ne bi isao na LG...prije bi Samsung...

 

Ako imaš bojazni da je ranije moguć burn-in zbog non-stop gledanja, onda taj Sony LED (VA panel na 120Hz, FALD). Samsung em ima lošiju izradu, nema Dolby Vision, isto nema Android, u tom segmentu ima FALD samo na IPS panelu (Q80A)...

Kao da si znao koji Samsung sam mislio...bas taj Q80A - frend ga ima i preporucio mi.

 

Philips Oled mi je zanimljiv al kazem - panika me da ne bio burn in.

 

Posto imam Sony koji bi mjenao...Sony mi je na prvom mjestu jer ima odlicno iskustvo s postojecim. A sad bi ovaj prosljedio dalje, a sebi kupio novi.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Kao da si znao koji Samsung sam mislio...bas taj Q80A - frend ga ima i preporucio mi.

 

Philips Oled mi je zanimljiv al kazem - panika me da ne bio burn in.

 

Posto imam Sony koji bi mjenao...Sony mi je na prvom mjestu jer ima odlicno iskustvo s postojecim. A sad bi ovaj prosljedio dalje, a sebi kupio novi.

 

 

 Zato što paše na segment koji gledaš, iako mislim da je 50" verzija Q80A sa VA panelom, ali opet nema Dolby Vision niti Android...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Barracuda727 kaže...

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 "best suited for completely dark rooms, as it has raised blacks in a room with any ambient lighting, and the screen has a pink tint to it."

 

 

Nije baš savršeni TV na kraju cijelog hypa...

Ja bi ovu izjavu uzeo sa dozom rezerve. Da je to rekao neki amater glatko bi se nasmijao, ali kad to kazu profesionalci onda je u najmanju ruku cudno / sumnjivo.

 

Naime, ako na bilo kojem oledu stavis svjetlo u sobi crna vise nije 0, tj. automatski je elevated, jer svjetlo lupa u panel i normalno da ce crna biti "elevated".

 

Jedino ako ovaj TV ima neki senzor osvjetljenja koji ne mozes iskljuciti pa pri izlozenosti svjetlu dize ne samo peek brightness vec i razinu crne. To mi je zapravo nelogicno i gotovo nemoguce za povjerovat da su to napravili.

 

Zakljucak je, neznam sto su mislili pod tim ali moguce je da su se malo zbunili.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
vRay kaže...
Boris grozni kaže...
vRay kaže...
Vitinho kaže...
Nisam ih usporedjivao niti komparirao. Niti mi je bila namjera. Jasno da je nelogicno. Naglasak je bio na ugodnom iznenadjenju Grundiga , s obzirom na mizerna ocekivanja. Usput, gledam pretezno sport, i znam da nije konkurent sa premium uredjajima vezano uz igre i slicno.

Sa kojim uredjajem si ga usporedio, tj. sa kojeg panela tocno si presao na grunding?

 

Ja sam te panele vidio po kaficima u prolazu, i vidljivo je da imaju nafriziranu sliku i dosta black crasha odmah na prvu, sa cime dobiju dojam jake crne, ali to je u biti samo marketinska prevara,

 

Mada nebi bas govorio protiv dok to ne bih detaljno probao i analizirao spektrofotometrom, ali sudeci po tome sto nigdje online nema detaljne recenzije sa specifikacijama, to isto nesto govori.

 Znaci kenjas napamet i nista drugo, po kafićima veliš i onda tu pametujes drugima? Ips panel u ovom gore Grundigu je  teski allround fantastikus svidalo se to podrumskim oled sektašima ili ne.

Ne baljezgaj, ja sam iskreno rekao da nisam testirao taj tv jer taj srot nitko ne kupuje a kamoli kalibrira. Po specifikacijama na https://www.displayspecifications.com/en/model/5a71253c je to potpuno bezvezna televizija. IPS i to obican direct led na 60hz sa 2x10w zvucnicima? To je apsolutno dno ponuce opcenito, ne znam je li postoji ijedan tv u segmentu da daje losije hardwerske specifikacije od toga?

 

Kontrast takvog tv-a je ispod 1:800, sto znaci da sam tv ovisi o jakom umjetnom procesingu slike, jer nativno ne moze nista prikazati kako treba. To je i vidljivo na prvu ruku.

 

Sa druge strane, ja nemam naviku lagati, ali ti si poznati lazac i uhvacen si u lazi kad si prezentirato kakti kalibrirana svojstva tog tv-a koja su bila ocito izmisljenja, jer itko tko zna ista o tome ce odmah to primjetiti.

 

Tako da.. lagano se pokri usima.

Tv je testiran kolirometrom, znaci kad nemate argumenata onda se ostali nazivaju lažcimaodjavi se.

Kolirometar ne postoji, vjerovatno si mislio kolorimetar? Tko ti je to izmjerio, neki profesionalac ili ti sam i koji kolorimetar je koristen?

 

Mozes opet ispisati rezultate testiranja / kalibracije a ako imas sreenshot gama skale i color gamuta bilo bi savrseno, jer za grudning to ne postoji online.

 

Kad to sve ispises mogu ti argumentirano objasniti gdje si sve pogrijesio ili gdje si lagao. Recimo vec ova izjava "tv je testiran kolirometrom" jako puno toga govori, a nista vezano za to kako si natipkao kolorimetar.

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomy92 kaže...

vRay cekamo odgovor na kolirometar 
Ne znam zasto inace gubis vrime na trollanje, stvarno nije vridno vrimena, al bas me zanima tvoj komentar

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Mad Ant kaže...
Barracuda727 kaže...

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 "best suited for completely dark rooms, as it has raised blacks in a room with any ambient lighting, and the screen has a pink tint to it."

 

 

Nije baš savršeni TV na kraju cijelog hypa...

Ja bi ovu izjavu uzeo sa dozom rezerve. Da je to rekao neki amater glatko bi se nasmijao, ali kad to kazu profesionalci onda je u najmanju ruku cudno / sumnjivo.

 

Naime, ako na bilo kojem oledu stavis svjetlo u sobi crna vise nije 0, tj. automatski je elevated, jer svjetlo lupa u panel i normalno da ce crna biti "elevated".

 

Jedino ako ovaj TV ima neki senzor osvjetljenja koji ne mozes iskljuciti pa pri izlozenosti svjetlu dize ne samo peek brightness vec i razinu crne. To mi je zapravo nelogicno i gotovo nemoguce za povjerovat da su to napravili.

 

Zakljucak je, neznam sto su mislili pod tim ali moguce je da su se malo zbunili.

 

Kad je Vincent upalio svjetlo na onom videu Alienware monitora, ekran se instant pretvorio u TN... sumnjam da je ikakva elektronika u pitanju, reakcija bi kasnila. Ja kad to napravim pored C1 ne dobijem isti rezultat, zapravo jedino direktno sunce na panel može napraviti taj efekt.

 

Evo išao sam baš sada uperiti mobitel bateriju direktno u zagašeni C1, ni blizu taj efekt. Upalio Netflix, ekran sa izborom korisnika većinom crn, ali ne onako kao na Vincentovom videu, nego crn kao i crna mat komoda na kojoj stoji. Čak i kada pustim sunce sa krovnog prozora iznad TV-a i još dobijem osunčani pod ispred koji sve to reflektira po sobi, crna nije podignuta na onaj način...

 

Eh sada, da li je S95B sličan monitoru...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.5.2022 13:03 (Mad Ant).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
iorli kaže...

Ovaj video zapravo sve govori o tom panelu. Zapravo je jako slican LG 7100 seriji osim sto je dosta losiji u color gamutu ili rasponu boja. Moze prikazati samo 65% DCI-P3 dok LG ide do 75%. Ta razlika je vec dovoljna da se ovaj panel u potpunosti otpise u usporedbi sa LG-om u ovom entry-level segmentu, pogotovo iz razloga sto oba panela imaju slicne cijene.

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja imam C1....

 Znam, ali S95B nije baš ista stvar s obzirom na "probleme". Ti, kao ni ja sa C1, ne vidiš sivu crnu pod svjetlom ili po danu... zato si i kupio OLED.

 

Lijepo je za brightness preko 1000 nita i veći color volume kod QD-OLED-a, ali treba još godina očito prije nego izađe iz kategorije "samo za kino sobu" u kategoriju za većinu kupaca kao što je sada LG-jev WOLED.

 Posluzice i c1 koju godinu ;) Barem do isteka garancije a do tada....;)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
vRay kaže...
Mad Ant kaže...
Barracuda727 kaže...

Evo konacano recenzije sa RTINGS.com za famozni Samsung OLED S95B,ocjena bolja od LG C2 i G2, 9.1 ocjena,wow,hype je bio opravdani, QD-OLED nova tehnologija...ocito je game changer....

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95b-oled

 "best suited for completely dark rooms, as it has raised blacks in a room with any ambient lighting, and the screen has a pink tint to it."

 

 

Nije baš savršeni TV na kraju cijelog hypa...

Ja bi ovu izjavu uzeo sa dozom rezerve. Da je to rekao neki amater glatko bi se nasmijao, ali kad to kazu profesionalci onda je u najmanju ruku cudno / sumnjivo.

 

Naime, ako na bilo kojem oledu stavis svjetlo u sobi crna vise nije 0, tj. automatski je elevated, jer svjetlo lupa u panel i normalno da ce crna biti "elevated".

 

Jedino ako ovaj TV ima neki senzor osvjetljenja koji ne mozes iskljuciti pa pri izlozenosti svjetlu dize ne samo peek brightness vec i razinu crne. To mi je zapravo nelogicno i gotovo nemoguce za povjerovat da su to napravili.

 

Zakljucak je, neznam sto su mislili pod tim ali moguce je da su se malo zbunili.

 

Kad je Vincent upalio svjetlo na onom videu Alienware monitora, ekran se instant pretvorio u TN... sumnjam da je ikakva elektronika u pitanju, reakcija bi kasnila. Ja kad to napravim pored C1 ne dobijem isti rezultat, zapravo jedino direktno sunce na panel može napraviti taj efekt.

 

Evo išao sam baš sada uperiti mobitel bateriju direktno u zagašeni C1, ni blizu taj efekt. Upalio Netflix, ekran sa izborom korisnika većinom crn, ali ne onako kao na Vincentovom videu, nego crn kao i crna mat komoda na kojoj stoji. Čak i kada pustim sunce sa krovnog prozora iznad TV-a i još dobijem osunčani pod ispred koji sve to reflektira po sobi, crna nije podignuta na onaj način...

 

Eh sada, da li je S95B sličan monitoru...

 Da, pogledao sam video, to objasnjava fenomen. Malo sam pogledao specifikacije i izgleda da qd-oledu fali polarizator.

 

"Additionally, QD-OLED omits the polarizer layer, which is conventionally used to reduce reflections at the cost of blocking some of the display’s own light. Samsung Display tells us that the panel structure of its QD-OLED has an inherent advantage in handling reflections, so it’s confident that it can remove the polarizer, which should yield some extra display brightness."

 

Dakle, micanje polarizator sloja omogucava taj veci brightness ali po cijenu refleksije svjetla. Po meni poprilican hendikep, ja bi radije da spuste peek brightness na 800 sa 1000 i dodaju polarizator.

 

Po meni zbog ovog deficita bi trebalo preskociti ovu generaciju qd-oleda dok to ne rijese.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...

 

Po meni zbog ovog deficita bi trebalo preskociti ovu generaciju qd-oleda dok to ne rijese.

 

Ili je samo za dark movie room kao projektori...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
iorli kaže...

Ovaj video zapravo sve govori o tom panelu. Zapravo je jako slican LG 7100 seriji osim sto je dosta losiji u color gamutu ili rasponu boja. Moze prikazati samo 65% DCI-P3 dok LG ide do 75%. Ta razlika je vec dovoljna da se ovaj panel u potpunosti otpise u usporedbi sa LG-om u ovom entry-level segmentu, pogotovo iz razloga sto oba panela imaju slicne cijene.

 

 

 

Inače Benchmark.rs je jedan od rijetkih, pogotovo na "domaćem" jeziku, koji uopće recenzira tu klasu, pošto ih oni tamo ćešće kupuju. Koji puta i jedini koji uopće idu gledati stvari poput Vivaxa, Tesle, Grundinga i sličnih.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

s obzirom da mi je OLED LG/Philips za 7k kn jos uvijek malo previse, trazi se 55" tv do cca 3500kn? 3,5-4m udaljenost, gledanje DVB-t2 + full hd serije/filmovi. (prelazak sa stare 42" full hd panasonic plazme).


GRUNDIG 55GFU7900W 3200kn

SAMSUNG UE55AU8072UXXH 3600kn

LG 55UP78003LB 3500kn

QLED TCL 55C721 3900kn

PHILIPS 55PUS7506/12 3700kn

ili nesto drugo ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 11:45 (Crni_007).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Večer :-)

Može li preporuka nekog tv-a do 10000 kn?

Sve osim Philipsa jer su mi krepavali kao na pokretnoj traci. Vidim da se najviše spominju LG i Samsung.

E da, 65ˇ modeli dolaze u obzir.

 
0 3 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mogu li se ova dvojica koja umjesto ikakve pomoći lupaju palčeve dolje izjasniti šta ih smeta u mom postu?

Btw, kakvi su modeli LG 65NANO923PB i Samsung QE65QN90 pošto su u nekim dućanima na akciji jer inače dođu debelo prko 10k?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Everest.the.Yeti kaže...

Mogu li se ova dvojica koja umjesto ikakve pomoći lupaju palčeve dolje izjasniti šta ih smeta u mom postu?

Btw, kakvi su modeli LG 65NANO923PB i Samsung QE65QN90 pošto su u nekim dućanima na akciji jer inače dođu debelo prko 10k?

Cjenovno prema gore LG A13, LGB13, Sony AG9, LG C11.

 

Ako bas zelis testirati egzotiku na nacin da das manje a dobijes vise probaj Hisense A9G. 

 

Generalno na ovom nivou cijene zaobidji philips i samsung kao i sve LED modele.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice