Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.126
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung ce slijedece godine biti jos gori sa panel lottery izgleda... pogotovo sto su normies odusevljeni sa IPS modelima... valjda zbog prenapucanih boja...

 

BTW, da se poslati na Displayspecifications ispravak, ali moras navesti i link neki, po mogucnosti od proizvođaca, ja sam slao par puta i ispravili...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 12:26 (Mad Ant).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tko potpisuje LG VA panele ? 

niš ne valjaju... 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Tko potpisuje LG VA panele ? 

niš ne valjaju... 

 Innolux, AUOptronics, Sharp, itd. koji rade i za ostale...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Upravo sam to htio jučer pitati.

 

Meni se ovaj čini bolji.

 

https://a.aliexpress.com/_m0uISQE

 

Kažu da radi i na webos-u ali ne radi mikrofon. 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje, traži se preporuka:

 

TV 75" (poželjno i veći), cijene oko 20k kuna.

 

OLED ne mora biti, premda mislim da u tom rangu se niti neće pronaći.

 

Eventualno (premda ne i nužno) da proizvođač ima mogućnost puštanja medijskih datoteka s DTS zvukom. Koliko uopće još proizvođača to i omogućava?

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel valja taj tv? 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...

Pitanje, traži se preporuka:

 

TV 75" (poželjno i veći), cijene oko 20k kuna.

 

OLED ne mora biti, premda mislim da u tom rangu se niti neće pronaći.

 

Eventualno (premda ne i nužno) da proizvođač ima mogućnost puštanja medijskih datoteka s DTS zvukom. Koliko uopće još proizvođača to i omogućava?

 

Hvala.

 

 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-77-sony-bravia-oled-xr-77a83j-2021g.html

Da imam te novce uzeo bih ovaj.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Oled tv-i su opet dosli na neke normalnije cijene nakon divljanja cijena za BF pa razmisljma uzeti bi neki od, ajmo rec, jeftinijih oled tv-a do 7500 ili max 8000kn.

 

želje i zahtjevi: dimenzija 55, oled, igranje mozda 25% ostalo standardni programi, yt, netfilx i filmovi, sonudbar bi mozda uzeo kasnije ako zvuk nebude bas nesto, tv bi stajao na nogicama/postolju ne na zidu.

 

kandidati: LG 55 B1 i Philips 55 706 (ili LG 55 C1 i Philips 55 806 ako bi usli u cijenovni okvir), Sony A80 mi je preskup a za ostale niti neznam.

 

 

pitanja: Zadnjih 4 godine imam panasonicov tv sa nekim njihovim os-om koji ne dobiva updejte, dosta je spor i opcenito nisam bas zadovoljan.

Privlaci me android os na Philips-u 706 jer a s druge strane zanimljiv mi je i ovaj daljinski na LG-u B1 sa pointerom pa vas molim malo iskustava sa androidom i dali je to stvarno superiorniji os?

Philips ambilight je dobrodosao efekt jer bi tv bio blizu bijelog zida ali nije nuzan. Kvaliteta izrade mi na 706 izgleda bolja nego na B1, tj ima neki metalniji izgled, nogice su isto metalne mozete li to komentirati?

Kvaliteta slike po onome sto sam ja nabrzinu vidio je vrlo slicna jer ih nisam gledao jedan pored drugoga. 706 nema twin tunner za razliku od B1 neznam kakav efekt to ima? 706 je svijetliji od B1 790 vs 600 nitsa.

Apple air play i ostale apple điđe mi nisu bitne jer nismo i necemo bit korisnici appla.

 

usporedba:

https://www.tvfindr.com/de/vergleich/?tv-1=160089&tv-2=158118

 

Hvala

 

 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 7:50 (elvis again).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 7:50 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da se pohvalim uzeo sam izložbeni PHILIPS PUS8505 od 75 incha za 5500 kn. Javim koliko je izdržao prije nego je morao na servis 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 9:26 (prasac).
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala za odgovor.

Samo ovaj zadnji Sony A83j je oled tv tako da samo on dolazi u obzir. Siguran sam da je a80j dobar tv i da bi pokrio moje potrebe ali je i 1000kn skuplji.

Ima li netko mozda Philips 706, 806 ili 856 model da javi dojmove?

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Prije mid range.U lcd segmentu je top soni 95 i samsung 90/95.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariolla79 kaže...

 Zašto mi kad stavim TV u košaricu i primjenim kupon cijena ispada 9300 iako ti i nabava.net kažete kako je cijena 8000?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato što i je trenutno s popustom 9300... Čovjeka prevari što prikazuju dvije cijene, a ujedno i tu s popustom, pa još nekad obračunaš opet popust i na taj iznos... :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije zato..ujutro kad sam gledao je bila ta cijena,supci su digli cijenu..ovaj a83 s visom je bio konacna cijena oko 8600,sad je 9999..steta sto nisam napravio ss..brijem da sd cita forum pa su se polakomili..77a83 je bio 19999 sto je kolega preporucuo za 20k drugom kolegi,sad je oko24..kolegi sam zato i stavio ovaj 55a83 jer je 600kn vise od njegovog max budjeta od 8k a hoce oled

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 12:11 (mariolla79).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cijene televizora,pogotovo akcija se mjenjaju doslovno na dnevnoj bazi.

Prije dva dana u MM je LG G1 bio dosao na 1700eu danas je 1500eu i jos se dobije cashback.

Znaci samo dva dana a razlika barem 300eu,ne znam koliko je sad cashback.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I na ekupi imate sada ove Sony modele po povoljnijim cijenama s kodom KUPKO11 (možda vam email treba biti registriran na newsletter da bi radilo).

 

Skuplji su od onih prvotnih cijena u SD-u, ali nisu vezane uz Visu ili bilo koju drugu karticu.

65X93 - 8370 kn s kodom

55X93 - 6230 kn s kodom

55A83 - 8900 kn s kodom

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 15:10 (kiwi_91).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mariolla79 kaže...

Nije zato..ujutro kad sam gledao je bila ta cijena,supci su digli cijenu..ovaj a83 s visom je bio konacna cijena oko 8600,sad je 9999..steta sto nisam napravio ss..brijem da sd cita forum pa su se polakomili..77a83 je bio 19999 sto je kolega preporucuo za 20k drugom kolegi,sad je oko24..kolegi sam zato i stavio ovaj 55a83 jer je 600kn vise od njegovog max budjeta od 8k a hoce oled

  U pravu si kolega.

Danas ujutro malo poslije 7 gledam Sony xr-55x92j normalna cijena je bila 7500,00 kn ( pratim ga već nekoliko dana ) i imaju popust - 20% na PBZ VISA Premium karticu i to je bilo 5999,00 kn.I mislim si to je to.Pošto memam tu karticu mislim si budem preko bratove kartice kupil TV.Nešto  malo prije 10 sati kad smo htjeli kupiti TV iznenađenje.U međuvremenu su digli startnu cijenu na 8749,00 kn i minus 20% na PBZ Premium dođe 6999,00 kn. Nije da se cijena promjenila na dnevnoj bazi nego u roku od 2-3 sata. Vidim da 55x83j više nema dok 55x82 j ima na stanju.Očito je cijena nekome bila namještena.Toliko o poslovanju Santa Domenice.

 

Pozdrav  

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad ispada da je Sony A83j u 6:45 za 8600 bio odlicna prilika

 

Bio malo prije do harvey norman-a cisto da usporedim jos jednom slike od C1, A83 i 706.

Cini mi se da 706 ima najvise problema sa refleksijom zbog premaza na ekranu. Po reviewima i A80/83 ima problema ali uzivo je nisam primjetio.

 

Koliko je bolji/jaci i noviji procesor bitan kod gledanja tv-a? npr alfa7 vs alfa9 kod LG-a? Jel bi to normalna osoba primjetila?

Kod brzine u sucenju ne vidim neku razliku.

 

 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 15:57 (elvis again).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

 Prije mid range.U lcd segmentu je top soni 95 i samsung 90/95.

 Ma za onu cijenu koja je bila od 8 iljada, top topova..

A s obzirom da je redovna cijena 10 iljada a ovi koje si ti naveo su 15+ iljada, i dalje je top topova. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
elvis again kaže...

Sad ispada da je Sony A83j u 6:45 za 8600 bio odlicna prilika

 

Bio malo prije do harvey norman-a cisto da usporedim jos jednom slike od C1, A83 i 706.

Cini mi se da 706 ima najvise problema sa refleksijom zbog premaza na ekranu. Po reviewima i A80/83 ima problema ali uzivo je nisam primjetio.

 

Koliko je bolji/jaci i noviji procesor bitan kod gledanja tv-a? npr alfa7 vs alfa9 kod LG-a? Jel bi to normalna osoba primjetila?

Kod brzine u sucenju ne vidim neku razliku.

 

 

Razlika ti bude u unaprijedjenom procesiranju slike,naprimjer bolje odradjen near black,gradacija itd itd.

Nekad nova generacija tva/procesora donese velik skok a ponekad skoro nista.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TV Sony XH9096. Kako blokirati reklame na YouTube aplikaciji? Na mobu koristim YouTube Vanced. Jel može to na Tv? Ili možda ima nešto bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SmartTubeNext
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Evo jos jedna recenzija Hisense Dual Cell tva.

Svakako obecavajuca tehnologija....

 

 kupio jednom hisense i nikad više. Rađe ću kupit neki rebrandirani vestel

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grbi94 kaže...
SmartTubeNext

 Znaš možda dali je moguće u toj app vratiti nekako na video koji svira u pozadini?

Npr pustim pjesmu (background play je podešen na only audio) i krenem dalje pretraživati pjesme.

Međutim, ne znam kako da se vratim na pjesmu koja svira / vratim player na ekran?

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

kupuje stari televizor do 50", cijena do 7000 kn. Nebi OLED
našao sam ovo:
https://www.makspro.hr/audio-i-video...05-122257.html

Dali postoji nešto bolje za te novce? kakav je makspro ducan?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Grbi94 kaže...
SmartTubeNext

 Znaš možda dali je moguće u toj app vratiti nekako na video koji svira u pozadini?

Npr pustim pjesmu (background play je podešen na only audio) i krenem dalje pretraživati pjesme.

Međutim, ne znam kako da se vratim na pjesmu koja svira / vratim player na ekran?

Ja u tom slučaju vratim tako što pritisnem Home pa idem na Open i onda Full screen. Ne znam postoji li drugi način.

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Sony KE-65XH8096 za 5700kn ili

Hisense 65u7qf za 4700kn?

Za uglavnom hd programe.

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice