Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.240
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sveupitni kaže...

Da ne otvaram novu temu imam pitanje u vezi kvalitete slike na Hisense ULED U7QF. Kod crne boje mi se pojavljuje kao neka maglica (viditi slike u prilogu). Zanima me jeli tv šrot ili je to neka tvornička greška? Kada sam gledao recenzije, nisam vidio da ima problema sa crnom slikom. Star je možda 3 tjedna. Kada su svijetle slike, pogotovo na ps5 + HDR onda je sve ok. Onače kad je tamna slika i još kad su titlovi je koma.... Slika je uživo malo bolja, mobitel je uhvatio ovako izraženo.

Blooming,haloing,light bleed itd itd.

Sve to je normalno na slabijim implementacijama local dimminga kod LCD televizora.

Osobno nemam iskustva sa Hisense ali me ne cudi da su rezultati ovakvi,tesko je napravit dobar dimming algoritam a kvalitetni FALD modeli su u globalu skupi.

 Edit

Tvoj tv ima VA panel zar ne,iz kuta ce sve to bit daleko izrazenije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 9:52 (MEGATAMA).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče zidnih nosača za Sony 65XH9096, tražim neki da je što tanji, fiksni.. 

 

jel to svejedno koji uzmem ili imate neke preporuke, savjete... ?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sveupitni kaže...

Da ne otvaram novu temu imam pitanje u vezi kvalitete slike na Hisense ULED U7QF. Kod crne boje mi se pojavljuje kao neka maglica (viditi slike u prilogu). Zanima me jeli tv šrot ili je to neka tvornička greška? Kada sam gledao recenzije, nisam vidio da ima problema sa crnom slikom. Star je možda 3 tjedna. Kada su svijetle slike, pogotovo na ps5 + HDR onda je sve ok. Onače kad je tamna slika i još kad su titlovi je koma.... Slika je uživo malo bolja, mobitel je uhvatio ovako izraženo.

Stavi dimming na max, moguce da ti je potpuno iskljucen. Probaj vidjeti da li postoji kakav update firmwera, navodni na hisensu tvornicki firmware je problematican.

 

Generalno, svi LCD-i (za razliku od oled panela) u nekoj mjeri imaju identican problem.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
sveupitni kaže...

Da ne otvaram novu temu imam pitanje u vezi kvalitete slike na Hisense ULED U7QF. Kod crne boje mi se pojavljuje kao neka maglica (viditi slike u prilogu). Zanima me jeli tv šrot ili je to neka tvornička greška? Kada sam gledao recenzije, nisam vidio da ima problema sa crnom slikom. Star je možda 3 tjedna. Kada su svijetle slike, pogotovo na ps5 + HDR onda je sve ok. Onače kad je tamna slika i još kad su titlovi je koma.... Slika je uživo malo bolja, mobitel je uhvatio ovako izraženo.

Stavi dimming na max, moguce da ti je potpuno iskljucen. Probaj vidjeti da li postoji kakav update firmwera, navodni na hisensu tvornicki firmware je problematican.

 

Generalno, svi LCD-i (za razliku od oled panela) u nekoj mjeri imaju identican problem.

 Da,moguce da mu dimming uopce nije ukljucen ali tesko je prosudit po slikama sa mobitela jer oni taj efekat pojacaju par puta nego sto uistinu jeste.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
vRay kaže...
sveupitni kaže...

Da ne otvaram novu temu imam pitanje u vezi kvalitete slike na Hisense ULED U7QF. Kod crne boje mi se pojavljuje kao neka maglica (viditi slike u prilogu). Zanima me jeli tv šrot ili je to neka tvornička greška? Kada sam gledao recenzije, nisam vidio da ima problema sa crnom slikom. Star je možda 3 tjedna. Kada su svijetle slike, pogotovo na ps5 + HDR onda je sve ok. Onače kad je tamna slika i još kad su titlovi je koma.... Slika je uživo malo bolja, mobitel je uhvatio ovako izraženo.

Stavi dimming na max, moguce da ti je potpuno iskljucen. Probaj vidjeti da li postoji kakav update firmwera, navodni na hisensu tvornicki firmware je problematican.

 

Generalno, svi LCD-i (za razliku od oled panela) u nekoj mjeri imaju identican problem.

 Da,moguce da mu dimming uopce nije ukljucen ali tesko je prosudit po slikama sa mobitela jer oni taj efekat pojacaju par puta nego sto uistinu jeste.

 I jos ako je na vivid modu pod kutem.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 11:31 (Takeshi).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Što se tiče zidnih nosača za Sony 65XH9096, tražim neki da je što tanji, fiksni.. 

 

jel to svejedno koji uzmem ili imate neke preporuke, savjete... ?

Uzmi koji god piše da može ići 65" na njega i da je cca 3 cm od zida (ako tražiš što tanji).

 

Imam isti taj TV na zidu na tankom fiksnom nosaču i moj savjet je da uzmeš u obzir pomični (oni su malo deblji doduše) jer s tanknim fiksnim nosačem nećeš moći pristupiti portovima sa zadnje strane tog TV-a (čak niti nisu sa zandnje strane već s lijeve, ali svejedno im nećeš moći pristupiti), morat ćeš skidati TV sa zida za to. S pomičnim nosačem samo povučeš TV malo od zida i lako dođeš do portova. No, ako nećeš često ušetakvati i ištekavati stvari iz portova, onda uzmi fiksni.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze li komentar na ovaj tv.

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-75up78003lb

 

Svidja mi se sta je veliki ekran i relativno niska cijena (7600kn)

A sada ostale znacajke ne bih znao protumaciti.

Koristio bi se u dnevnom za sve. Pa igra ulogu i kut gledanja.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Moze li komentar na ovaj tv.

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-75up78003lb

 

Svidja mi se sta je veliki ekran i relativno niska cijena (7600kn)

A sada ostale znacajke ne bih znao protumaciti.

Koristio bi se u dnevnom za sve. Pa igra ulogu i kut gledanja.

Kao sto si naveo,velik ekran i niska cijena i to je to sto taj tv ima.

Radi se o low end modelu.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

Meni treba isto preporuka za TV u rangu 1300-1500kn za apartman koji se iznajmljuje - gleda se sa 3,5m...što je najbolje uzeti u tom cjenovnom rangu? 

 

vidim kolega u postu iznad preporučuje LNS na eKupi...upisao sam LNS na eKupi i ništa ne izbacuje...i nikad nisam čuo za LNS...jel sam nešto krivo pohvatao?

BUMP...

 

jel moze kakav savjet za ovaj low-end segment do 1500kn...?

 

kada na nabava.net ubacim cijenu do 1500kn i 82cm dijagonale, imam 40 proizvoda, a ne znam što mi je nabolje od toga...gledati će se zemaljski signal na njemu, pa je samo bitno da ima dvb-t2, ako se ne varam...

 

https://www.nabava.net/televizori/32-82-cm?cdo=1500&se=211363

 

ima i ovaj neki elit sa 99cm dijagonalom do 1500kn...nikad čuo za njih...

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-elit-l-3920hst2-39-99cm-hd/proizvod/296015

 

savjet, preporuka? 😬

10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...

 

savjet, preporuka? 😬

 

 

ajoj ... 

 

probaj s ... VIVAX-om?  Trebali bi biti sklapani u HR pa ako ništa drugo to je donekle prednost

 

Edit: Ujak mi je prije cca 6 godina kupio TV u Kauflandu (nemam pojma koja "marka") i do dana današnjeg nikakvih problema.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 16:44 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preljep tv sa fantasticnim specifikacijama ali nema VRR na moze u isto vrijeme Dolby Vision i 120fps.....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ford eleanor kaže...
Može li preporuka neke sobne antene za hvatanje zemaljskih kanala. Naravno, što povoljnije u Hr dućanima.

 Izbor ovisi o udaljenosti TV odašiljača te da li ga vidiš sa prozora sobe u kojoj je televizija. Ako je takva situacija može bilo koja sobna antena , a ako se ne vidi odašiljač i k tome je dalje od 10km treba neka sa većom dobiti (dBi).

Danas ima masa antena male dobiti (oko 2,5 dBi) koje su samo za lokalne odašiljače kao razne "flat" i jedno elementne (kvad, omega, loop ... bez reflektorske mreže) koje jednako primaju naprijed i nazad a cijene su od 100-500kn.

Ugrađena pojačala trebaju pojačati signal za 20-25 dB koji primi antena , pa ako ga nema dovoljno nemaju što ni pojačat bilo to apsurdnih 42-56 dB 

Ako imaš ispravnu neku 20 god. staru sobnu antenu sa pojačalom još su daleko bolje od ovih danas jer imaju dobit 5-9 dBi.

Danas proizvođači pišu kao i trgovci jako malo specifikacija a izbjegavaju navesti osnovne kao dobit antene (dBi) već pišu specifikacije televizora što nema nikakve veze sa antenama ni pojačalima kao HD,FullHD,HDTV,4K,DVB-T/T2 itd. a pojačanje pojačala zbrajaju nezbrojivo kao VHF-20dB i UHF-26dB prikažu kao pojačanje 46 dB .

 

Izbor je velik , vidi npr. ovdje za više trgovina modela i cijena https://www.nabava.net/tv-antene?tpkp=1&kPostavke.pregledSortKategorije=0&kPostavke.pregledBrojProizvoda=40

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 17:32 (AF139).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Preljep tv sa fantasticnim specifikacijama ali nema VRR na moze u isto vrijeme Dolby Vision i 120fps.....

 

 Cijena?Vjerojatno 50ak tisuca kn

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Preljep tv sa fantasticnim specifikacijama ali nema VRR na moze u isto vrijeme Dolby Vision i 120fps.....

 

 Cijena?Vjerojatno 50ak tisuca kn

Ima 75 i 85inch

75inch je 6000eu

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta cekate, kupuj!

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Moze li komentar na ovaj tv.

https://www.lg.com/hr/televizori/lg-75up78003lb

 

Svidja mi se sta je veliki ekran i relativno niska cijena (7600kn)

A sada ostale znacajke ne bih znao protumaciti.

Koristio bi se u dnevnom za sve. Pa igra ulogu i kut gledanja.

 Velika verzija 7000 serije sa Magic remoteom, direct LED IPS 60Hz (siri kut gledanja), cca 350-400 nita.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Planiram kupiti TV kroz koji tjedan, pa molim za pomoc.

 

Nakon gledanja dosta reviewa suzio sam izbor na ova dva (uzimam na rate pa su cijene iz ducana gdje je najjeftinije za taj nacin placanja):

 

Hisense 65U7QF (5000kn)

SAMSUNG QE65Q60T (5900kn)

 

 

TV ce se primarno koristiti za gledanje filmova, serija i sporta (tu i tamo casual gaming). Ne znam isplati li se dati 900kn vise za Q60T? Po specifikacijama se U7QF cini bolji (FALD, brightness), no ne znam je li i u stvarnosti isto? Softver mi nije previse bitan jer imam Fire Stick 4k, pa ga mogu spojiti ako bude potrebe za time. 

 

 

Postoji li mozda nesto bolje od ova dva TV-a da je 65" do 6000kn?

10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rocker55555 kaže...

Planiram kupiti TV kroz koji tjedan, pa molim za pomoc.

 

Nakon gledanja dosta reviewa suzio sam izbor na ova dva (uzimam na rate pa su cijene iz ducana gdje je najjeftinije za taj nacin placanja):

 

Hisense 65U7QF (5000kn)

SAMSUNG QE65Q60T (5900kn)

 

 

TV ce se primarno koristiti za gledanje filmova, serija i sporta (tu i tamo casual gaming). Ne znam isplati li se dati 900kn vise za Q60T? Po specifikacijama se U7QF cini bolji (FALD, brightness), no ne znam je li i u stvarnosti isto? Softver mi nije previse bitan jer imam Fire Stick 4k, pa ga mogu spojiti ako bude potrebe za time. 

 

 

Postoji li mozda nesto bolje od ova dva TV-a da je 65" do 6000kn?

 

Bilo je jučer reklama na ovoj stranici vezan za dosta loš dimming na U7QF (pogledaj par postova prije) pa razmisli, ne znam ne mogu ništa tvrditi jer navedeni tv nisam nikad imao (može biti i loša korisnička postavka ili VIVID mod ili je snimano u mraku gdje se mogući problemi naglašavaju puno više nego po danu, i još k tome mobitelom ako se snima ...).

 

Imam Q60T i super je. Nije OLED niti Q95 ali je super allround TV.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moze preporuka tv ekran 140-150cm (sada imam 125).

marke da je samsnug.gledala bi se televizija na njemu (najvise iptv i yt).

cjenovni rang 3000-4500

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 6:12 (lange).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U videu je tocno naveo zasto sam uzeo Q90R u 2019 kada sam trazio LCD zamjenu za OLED.....black bars.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljiva anketa:

6 XH90 65" 7700kn
12 Cekat black friday
LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jonja kaže...

Zanimljiva anketa:

 U jednom trenutku je bio 6500 kn što je fenomenalna cijena, ali vratili su  ga brzo 7700, vjerojatno neka greška bila. Tko ga je ulovio po toj cijeni, svaka mu čast. :) Problem s crnim petkom je što ne vjerujem da će biti puno preostalih xh900 televizora, tako da... Mislim da će biti scenarij gdje će spustiti ove nove serije na 8500-9000 kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 18:21 (mmafan).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A gledaj 9000kn za novu seriju je opet 1300kn skuplje nego za XH90. Sa novom serijom dobijes svijetliju televiziju, ali i veci blooming. Pitanje je jel vridi?

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ne vrijedi, više bih volio da još malo spuste xh900 seriju, makar je i ovo super cijena za 65 inča. Inače dobra cijena i za 75 inča, 11000, znam da je netko  ovdje pitao za   xh900 seriju 75 inča, da bi kupio, tad je bio 15000 kn. Tako da su lijepo pale cijene.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A tesko mogu jos spustit, najmanja cijena ikad vanka je 1000 dolara, a to je 1000 eura kod nasa ili ti blizu tih 7700kn. Ja ne vjerujem da na black fridayu ce postojat bolja opcija za mid/high range TV od 65 incha. Kao prvo, uopce nema puno TVova u toj klasi (samsungovi mini led su svi losi osim QN95, a Hisense u nas nema dobre modele), tako da ti prakticki ostane X90J koji ce bit oko 9 tisuca kn.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao update za XH90  (meni ga nije vidio preko wifi-a pa sam ga rucno instalirao)

 

Android TV™ OS update information for the XH90 and XH92 series (Ažuriranje programskih datoteka na ver. 6.1288)

 

Nadogradnja verzije operacijskog sustava Android™ OS s Android 9 Pie na Android 10.

 

LINK

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje ima Sony 65xh90 za 7700 kn ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Gdje ima Sony 65xh90 za 7700 kn ?

 

Svijet medija

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice