Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.549
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo stigao jučer Philips 65 OLED 705 :).. prvi dojmovi, slika je vau, mislim da niti jedan LCD ne može prikazati takve boje i kontrast.

HDR je jak, pogotovo po noći, ovaj TV je navodno isti model 805 samo su mu softverski skinuli neke feature poput AI slika, itd.. a taj TV je išao do 900 nitsa što je za OLED rekao bih dosta dobro

Ono što me najviše iznenadilo je Ambilight, stvarno je efektan i daje dodatnu čar slici po noći

Zvuk je solidan za TV 2.1 (2x10W + 30W sub)

Sučelje je brzo, možda mrvu sporije od Samsung Tizena, android 9 je super, 16GB na koje stane hrpa aplikacija, makar volio bih da izbace update na android 10

Za sada mi ne nedostaju HDMI 2.1 i njegove prednosti i neki ostali featuri koje recimo ima LG.. ako i kupim ps5 na njemu će se vrtjeti Quality mode (4k 60) za što je dovoljan HDMI 2.0b, a za filmove sa visokom rezolucijom vjerujem da mogu podesiti sliku da je na razini C1.

Za 7.500 kn za 65" OLED mislim da ne može bolje :)

 

ali.. TV ima softverskih mušica za koje nadam se da će biti ispravljene kroz update.. prije update nije radio HDR kako treba (nešto sa standardom 4000 nits, 1000 nits), a nakon update radi super, DV i dalje ne radi u potpunosti, čudne boje preko Stremia/Kodi, dok preko Netflixa radi, i sa update su smrdali Ambilight (svjetli i u mračnoj sceni :/).. 

 

 
8 0 hvala 3
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa. Dvoumim se između Lg c1 i qn90a. Pogledao sam masu recenzija i vidim da su tu negdje po kvaliteti.

Koristio bi se za ps5 i twitch, netflix vecinom.

Strah me jedino burn in effecta kod lga jer bi tv ljeti ostavio gostima a kod samsunga me brine dirty screen. Nemam bas volje vracati prodavacu tv dok ne dobijem neki koji je savrsen.

Postoji li mozda jos nešto u tome rangu do 8-9k kn.

Tj jesu li starije serije dovoljno dobre?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bombilakus kaže...

Pozdrav ekipa. Dvoumim se između Lg c1 i qn90a. Pogledao sam masu recenzija i vidim da su tu negdje po kvaliteti.

Koristio bi se za ps5 i twitch, netflix vecinom.

Strah me jedino burn in effecta kod lga jer bi tv ljeti ostavio gostima a kod samsunga me brine dirty screen. Nemam bas volje vracati prodavacu tv dok ne dobijem neki koji je savrsen.

Postoji li mozda jos nešto u tome rangu do 8-9k kn.

Tj jesu li starije serije dovoljno dobre?

 

 

 QN90A je IPS pa stoga nema veze sa kvalitetom oleda,vjerovatno mislis na QN95A.

Ako ti treba tv za apartman i ljeto onda je QN90A vise nego dovoljan.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bombilakus kaže...

Pozdrav ekipa. Dvoumim se između Lg c1 i qn90a. Pogledao sam masu recenzija i vidim da su tu negdje po kvaliteti.

Koristio bi se za ps5 i twitch, netflix vecinom.

Strah me jedino burn in effecta kod lga jer bi tv ljeti ostavio gostima a kod samsunga me brine dirty screen. Nemam bas volje vracati prodavacu tv dok ne dobijem neki koji je savrsen.

Postoji li mozda jos nešto u tome rangu do 8-9k kn.

Tj jesu li starije serije dovoljno dobre?

 

 

 Ja sam za goste uzeo LG 43UN7100, nema sanse da im stavim 10K kn TV, tako nesto jedino u vilu za 1000EU dan...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
tinostp kaže...

Uzeo novi tv, sony 65xh9505 za 999€ na check24.de, ako netko ima rodbinu u .de ima jos 3kom po toj cijeni, a mislim da je to super cijena. Dok mi ne dode tv, ima netko link neki gdje bi mogao malo prosvrljati za najbolje postvke slike za hdr i sdr ili ako netko ima taj tv da podijeli postavke?

 

E to je super cijena, kod nas bi izložbeni više koštao. Imaš postavke na rtings pa pogledaj.

 Super, hvala za info kolega.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bombilakus kaže...

Pozdrav ekipa. Dvoumim se između Lg c1 i qn90a. Pogledao sam masu recenzija i vidim da su tu negdje po kvaliteti.

Koristio bi se za ps5 i twitch, netflix vecinom.

Strah me jedino burn in effecta kod lga jer bi tv ljeti ostavio gostima a kod samsunga me brine dirty screen. Nemam bas volje vracati prodavacu tv dok ne dobijem neki koji je savrsen.

Postoji li mozda jos nešto u tome rangu do 8-9k kn.

Tj jesu li starije serije dovoljno dobre?

 

 

 

 

Inače gosti na more dolaze da se kupaju a ne da ostaju u sobi. Pogledaj si hotelske sobe kako izgledaju, čak i one u hotelima s 5 i 5+ (rovinjski hotel Park) zvijezdica imaju vrlo budget TV uređaje, u stilu Vivaxa.

 

Nemoj biti lud i dati im tako nešto skupo, minimum minimuma im se daje, a novce utroši na eventualno dodatne sadržaje poput bicikala ili SUP-ova, ili na web stranicu, oglašavanje, isl.

 

 

Pozdrav.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 11:26 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Bombilakus kaže...

Pozdrav ekipa. Dvoumim se između Lg c1 i qn90a. Pogledao sam masu recenzija i vidim da su tu negdje po kvaliteti.

Koristio bi se za ps5 i twitch, netflix vecinom.

Strah me jedino burn in effecta kod lga jer bi tv ljeti ostavio gostima a kod samsunga me brine dirty screen. Nemam bas volje vracati prodavacu tv dok ne dobijem neki koji je savrsen.

Postoji li mozda jos nešto u tome rangu do 8-9k kn.

Tj jesu li starije serije dovoljno dobre?

 

 

 Ja sam za goste uzeo LG 43UN7100, nema sanse da im stavim 10K kn TV, tako nesto jedino u vilu za 1000EU dan...

 Ma tv je primarno meni za koristenje tokom zime. Trenutno je na zidu tcl xess 2 ali volio bi probati oled. Al kako selim iz tog stana tokom ljeta vjerojatno bi i tv odnio sa sobom jer je ovi vise nego dovoljan. Najbitnije je koji je kakav za ps5 i netflix ;) za komp imam 144hz monitor svejedno. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Evo stigao jučer Philips 65 OLED 705 :).. prvi dojmovi, slika je vau, mislim da niti jedan LCD ne može prikazati takve boje i kontrast.

HDR je jak, pogotovo po noći, ovaj TV je navodno isti model 805 samo su mu softverski skinuli neke feature poput AI slika, itd.. a taj TV je išao do 900 nitsa što je za OLED rekao bih dosta dobro

Ono što me najviše iznenadilo je Ambilight, stvarno je efektan i daje dodatnu čar slici po noći

Zvuk je solidan za TV 2.1 (2x10W + 30W sub)

Sučelje je brzo, možda mrvu sporije od Samsung Tizena, android 9 je super, 16GB na koje stane hrpa aplikacija, makar volio bih da izbace update na android 10

Za sada mi ne nedostaju HDMI 2.1 i njegove prednosti i neki ostali featuri koje recimo ima LG.. ako i kupim ps5 na njemu će se vrtjeti Quality mode (4k 60) za što je dovoljan HDMI 2.0b, a za filmove sa visokom rezolucijom vjerujem da mogu podesiti sliku da je na razini C1.

Za 7.500 kn za 65" OLED mislim da ne može bolje :)

 

ali.. TV ima softverskih mušica za koje nadam se da će biti ispravljene kroz update.. prije update nije radio HDR kako treba (nešto sa standardom 4000 nits, 1000 nits), a nakon update radi super, DV i dalje ne radi u potpunosti, čudne boje preko Stremia/Kodi, dok preko Netflixa radi, i sa update su smrdali Ambilight (svjetli i u mračnoj sceni :/).. 

 

 

Malo mi fali da ga ubacim u košaricu :D hvala na dojmu koji si podijelio. Samo se nadam da su uredni s ažuriranjem i da te greške što javljaš budu otklonili, jer mi djeluju amaterski.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa ,

 

Jel ima netko iskustva s tcl televizorima?

Vidim sad tcl dobio eisa nagradu za best buy lcd tv. tcl c728. 

Po spec. stvarno ok  zvuči, ali slabo nalazim recenzija.

 

Treba bi neki best buy za ps5 i netflix 4k. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hery kaže...

Ekipa ,

 

Jel ima netko iskustva s tcl televizorima?

Vidim sad tcl dobio eisa nagradu za best buy lcd tv. tcl c728. 

Po spec. stvarno ok  zvuči, ali slabo nalazim recenzija.

 

Treba bi neki best buy za ps5 i netflix 4k. 

Nazalost za takve modele je jako jako malo recenzija i onda kad ih i ima to su izvori za koje nikad nisam cuo...

Po promo materijalima bi trebao bit odlican tv,koju velicinu gledas i koliko kosta?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Hery kaže...

Ekipa ,

 

Jel ima netko iskustva s tcl televizorima?

Vidim sad tcl dobio eisa nagradu za best buy lcd tv. tcl c728. 

Po spec. stvarno ok  zvuči, ali slabo nalazim recenzija.

 

Treba bi neki best buy za ps5 i netflix 4k. 

Nazalost za takve modele je jako jako malo recenzija i onda kad ih i ima to su izvori za koje nikad nisam cuo...

Po promo materijalima bi trebao bit odlican tv,koju velicinu gledas i koliko kosta?

 tcl c728 55 inca, je 5300 kn. još ako naleti neka akcija cca 10%... 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hery kaže...

Ekipa ,

 

Jel ima netko iskustva s tcl televizorima?

Vidim sad tcl dobio eisa nagradu za best buy lcd tv. tcl c728. 

Po spec. stvarno ok  zvuči, ali slabo nalazim recenzija.

 

Treba bi neki best buy za ps5 i netflix 4k. 

 

malo googlao, ima nizozemska stranica recenziju ovog uređaja

 

Review: TCL 55C728 (C728 series) lcd led tv | FWD

 

 

(treba ti google translate)

 

 

 

Uglavnom, koliko piše maksimalni brightness je 350 nitsa, ... hmmmmm...

 

2021 TCL C728 QLED TVs - specifications and features (displayspecifications.com)

 

 

Ne znam baš, mislim da ima i boljih uređaja za te novce. Prednost mu je HDMI 2.1

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 14:04 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobio sam pitanje na pm u svezi sony tv-a kojeg sam kupio u njemackoj, a vezano za garanciju. Odgovorit cu ovdje jer mozda pomogne i nekom drugom. Zvao sam sony hrvatsku i oni priznaju garanciju za uredaj kupljen u njemackoj, ali samo god. dana (ne dvije koliko je tvornicka garanc.), no vi imate pravo na zakonsku garanciju na razini cijele europske unije u trajanju od 2 god. ukljucujuci i svicarsku, mozda cete se morati malo natezati emailovima, ali to je vase pravo, odgovoreno mi je opet od udruge za zastitu potrosaca. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zahvaljujem na odgovoru, nadam se da to natezanje bude u korist potrošača, naravno uvijek se može zaprijetiti udrugom za zaštitu potrošača!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neka preporuka?
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hery kaže...
Neka preporuka?

 

Svatko će ti preporučiti nešto po svome ukusu, ali ako je za gaming i želiš dosta jaki HDR, onda s ovime nećeš pogriješiti.

 

 

Samsung QE55Q80T televizor, 55" (139 cm), QLED (nabava.net)

 

 

 

edit, to je izložbeni tv (nije problem, jer nije OLED) ali ako ti se to ne sviđa onda klasa ispod

 

 

Samsung QE55Q70T televizor, 55" (139 cm), QLED (nabava.net)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2021 20:11 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolega s posla gleda ovaj TV: 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-philips-65pus8546-android-ambilight.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Što mislite o TV-u i kakav je u usporedbi s Sony 65xh9096 na koji ga ja nagovaram.. ?

 
1 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Kolega s posla gleda ovaj TV: 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-philips-65pus8546-android-ambilight.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Što mislite o TV-u i kakav je u usporedbi s Sony 65xh9096 na koji ga ja nagovaram.. ?

 

 

Imam doma nižu generaciju, super je. Nisam siguran za tu cijenu doduše, možda ima i boljih TV-a (mislim najviše za HDR). Ali dobar je TV, ako se odluči za njega neće požaliti.

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dati tolike novce (8,199kn) za Philips IPS 8bit+FRC s 50 Hz mi nije baš nekakva kupovina.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
3 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

dati tolike novce (8,199kn) za Philips IPS 8bit+FRC s 50 Hz mi nije baš nekakva kupovina.

 

Posebice kad taj TV se može kupiti za 3,000kn manje novaca ...

 

4K LED TV PHILIPS 65PUS8545/12 (harveynorman.hr)

 

 

Edit: gore je nedostupno, ali slijedeći link za nešto malo više (ali niti blizu 8,200kn)

 

TV LED Philips 65PUS8545/12 (centar-tehnike.hr)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 10:54 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala svima na odgovorima.. u svakom slučaju, jel ovaj Sony 65XH9096 bolji TV od tog Philipsa?

 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarK.xy kaže...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705.. 900 nitsa panel.. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija im je 256x224px.

 

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

hvala svima na odgovorima.. u svakom slučaju, jel ovaj Sony 65XH9096 bolji TV od tog Philipsa?

 

 

definiraj bolji? Iskreno ne znam oboje su mid range TV-i, nisu OLED a nisu niti budget. Jedan ima prednost XYZ, drugome je prednost QWE.

 

Onako odokativno koliko vidim Sony ima malo bolji brightness, ali Philips ima ambilight. Niti jedan od TVa ne podržava HDMI 2.1, pa eto ...

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže ...
DarK.xy kaže ...

Za 7.500 se mislim još može nabaviti 65OLED705 .. 900 nitsa panel .. mislim da pomete sve ove middle range LCDove za istu cijenu ..

 

Pod uvjetom da se može nabaviti (i da nije izložbeni). I pod uvjetom da ti OLED doista treba, iznenadio bi se ali mnogo ljudi nema potrebu za OLED panelom (većina) i sadržaj koji gledaju neće zbog OLEDa ispasti bolji.

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija in 256x224px each.

 

 

 Ovo je potpuno pogresno.

Upscaling sadrzaja nize rezolucije na visu ne ovisi o panelu nego procesoru/softveru i koliko je dobar u upscalingu.

Tu do izrazaja dolaze top end skuplji modeli.

 

Edit

Forum mi je povezao post koji sam kvotao i moj tojest spojio....

Moj post je od....Ovo je potpuno pogresno 🤣

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 12:03 (MEGATAMA).
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 

Kao da preko emulatora igraš SNES igre na 1080p monitoru pa kažeš da će bolje izgledati ako ih igraš na 4K tv. Neće biti niti bolje niti lošije, rezolucija in 256x224px each.

 

 

 Ovo je potpuno pogresno.

Upscaling sadrzaja nize rezolucije na visu ne ovisi o panelu nego procesoru/softveru i koliko je dobar u upscalingu.

 

 

Nije pogrešno. Pikseli će se na 1080p monitoru povećati 7.5 puta, dok će se na 4K uređaju povećati 15 puta. Govorimo o povećanju piksela bez shadera isl. dakle "nearest neighbour".

Slika neće biti niti bolja niti lošija. Biti će ista, s većim pikselima.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tu se slažem.. mojoj babi je svejedno jel LG OLED ili LCD Telefunken, bitno da joj je daljinski jednostavan.. ali na kraju dana većina bi odabrala radije OLED kao najbolje što proizvođači mogu ponuditi što se tiče kvalitete slike

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
HrvojeZ kaže...

hvala svima na odgovorima.. u svakom slučaju, jel ovaj Sony 65XH9096 bolji TV od tog Philipsa?

 

 

definiraj bolji? Iskreno ne znam oboje su mid range TV-i, nisu OLED a nisu niti budget. Jedan ima prednost XYZ, drugome je prednost QWE.

 

Onako odokativno koliko vidim Sony ima malo bolji brightness, ali Philips ima ambilight. Niti jedan od TVa ne podržava HDMI 2.1, pa eto ...

 

 Jel nije da XH900  podržava HDMI 2.1, 2 porta od ukupno 4 ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 12:26 (HrvojeZ).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne podrzava! Podrzava u teoriji, u praksi dobijes mutnu sliku.

 

EDIT: Iako taj feature nije prebitan jer koje igre ces igrat u 120fps na novim konzolama? Jedino igre sa trenutne generacije i nadolazece indie igre. Inace ce u 95% slucajeva to bit 4k 60fps, ako i toliko.

LoL acc THCJoshi
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 12:56 (Jonja).
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Nažalost ne znam ništa o TV-ima niti o tehnologijama koje sadrže.

 

Kupujem TV, molim preporuke.

 

Cijena: 5.000 kn - 8.000 kn

Način plaćanja: gotovina
trgovina: svejedno
Veličina: poželjna: 55 incha, 139 cm.
Koji signal će se i sadržaj gledati: Filmovi, Serije, Plejka 5....
Rezolucija ekrana: nemam željeno
Smart sustav: Mora biti smart, ali nemam željeni OS. Gledat će se youtube, Netflix, HBO. možda i neki IPTV ili EON. nisam odlučio.

 

Hvala,

Lp

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice