Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.145.979
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BoTiA kaže...
Samsung 50Q60AA ...danas gledao u trgovini pored prošlogodišnjeg 50Q60T ...da li je možda IPS panel unutra?
Naime slika na ovogodišnjem modelu ne blijedi iz kuta dok kod lanjskoga i mali pomak crnu pretvara u sivu.

Da li ima negjde recenzija uređaja koji se prodaje na našem tržištu?

U dućanu mi je odlično izgledao...a strašno me živcira taj kut gledanja

 VA panel https://www.displayspecifications.com/en/model/4f3524ce

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo u Santa D. uz popust na samsung tv jos i +popust na maestro kartice, a meni nedavno zamjenili na visa u zabi

,:(

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shinky kaže...
Bok, izbor mi je pao između ova dva modela:

Samsung Q80T i Sony XH9096, oba su 55' modeli.

Koristio bi ga za Netflix (filmovi,serije) / Gaming

Muči me najviše HDR10+ vs Dolby Vision obzirom da nisam imao prilike vidjeti razliku uživo.
Također, kažu da američki Q80 model je bolji od europskog, tako da ne znam koliko su recenzije referentne na rtings.

Cjenovno je razika 500kn u korist Samsunga, ali to mi ne izgra preveliku ulogu.

 Hdr10+ vs DV bi ti trebala bit najmanja dilema....zasto je najveca?

Hdr10+ sadrzaja imas nesto sitno na Amazon Prime i to je to.

 

Daleko daleko veca dilema bi ti trebala bit VRR i ostali gaming elementi.

Netflix nudi iskljucivo DV od dinamicne metadate za HDR.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shinky kaže...
Bok, izbor mi je pao između ova dva modela:

Samsung Q80T i Sony XH9096, oba su 55' modeli.

Koristio bi ga za Netflix (filmovi,serije) / Gaming

Muči me najviše HDR10+ vs Dolby Vision obzirom da nisam imao prilike vidjeti razliku uživo.
Također, kažu da američki Q80 model je bolji od europskog, tako da ne znam koliko su recenzije referentne na rtings.

Cjenovno je razika 500kn u korist Samsunga, ali to mi ne izgra preveliku ulogu.

 

Ako bi ga koristio za gaming (PS5) onda prednost Samsungu. Radi se o dva odlična tva, i koji god uzmeš nećeš pogriješiti. Prednost za Samsung ide u smjeru gaminga i jače svjetlije, Sony je jači u crnoj boji i android je tv. Ostalo su tu negdje. Ne zamaraj se HDR10+ i Dolby Vision, u kojem god formatu od ta dva gledao, uživat ćeš u slici.

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 

 

Inace i dalje pisete o zutoj slici a ja i dalje tvrdim da to nikako nije normalno.

Ili je tv izasao iz tvornice sa toliko losom kalibracijom ili je nesto kod panela sto ne treba uopce cudit jer kada nesto proizvodis u milijunima komada dio njih ce sigurno bit "neispravan" 

 "normalno" je kod LCD-a.

Ti vjerojatno imaš neki dobar OLED pa ti se to nedogađa.

Ne pratim dugo temu pa ne znam što "voziš".

vRay kaže...

Nemoj biti u zabuni da je expert 1 mod kalibriran na d65 bijelu boju. Nakon prave kalibracije spektrom na d65 bijela boja nije ni malo zuckasta.

 

To je samo stvar da je taj mode po defaultu najblize referentnoj vrijednosti i dobit ces najblize tonove ljudske koze npr. gdje ljudsko oko odmah detektira razliku.

 

 Evo, sinoć sam nakod jedno četiri sata muke uspio dovesti taj Expert mode Dark room na meni prihvatljivu sliku..

puno čačkanja po tim bojama i ostalim opcijama.

samo mi je još kontrast čudan jer su mi tamne scene pretamne a svjetle scene, koloriti su ok (govorim o full hd filmu)

 

kad smanjim klasični kontrast na 60 ne valja, kad ga pojačam ne valja kad je na 100 ne valja...

 

u čemu sam tu skrkanio moju kalibraciju 

 

edit,

 

usput, nema više žućkaste, ni u tragovima... 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 9:36 (Zaporožac).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
77elanra77 kaže...

Evo u Santa D. uz popust na samsung tv jos i +popust na maestro kartice, a meni nedavno zamjenili na visa u zabi

,:(

 

Ne kužim tko radi na njihovoj stranici. Televizore koje su prodali prije par mjeseci i nemaju ih više, drže konstatno na stranici, čak su im sad i spustili cijene, a nedostupni su već tri mjeseca. Pa daj ih brate mili obriši iz ponude, bar je to lako :D

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

 

 

Inace i dalje pisete o zutoj slici a ja i dalje tvrdim da to nikako nije normalno.

Ili je tv izasao iz tvornice sa toliko losom kalibracijom ili je nesto kod panela sto ne treba uopce cudit jer kada nesto proizvodis u milijunima komada dio njih ce sigurno bit "neispravan" 

 "normalno" je kod LCD-a.

Ti vjerojatno imaš neki dobar OLED pa ti se to nedogađa.

Ne pratim dugo temu pa ne znam što "voziš".

vRay kaže...

Nemoj biti u zabuni da je expert 1 mod kalibriran na d65 bijelu boju. Nakon prave kalibracije spektrom na d65 bijela boja nije ni malo zuckasta.

 

To je samo stvar da je taj mode po defaultu najblize referentnoj vrijednosti i dobit ces najblize tonove ljudske koze npr. gdje ljudsko oko odmah detektira razliku.

 

 Evo, sinoć sam nakod jedno četiri sata muke uspio dovesti taj Expert mode Dark room na meni prihvatljivu sliku..

puno čačkanja po tim bojama i ostalim opcijama.

samo mi je još kontrast čudan jer su mi tamne scene pretamne a svjetle scene, koloriti su ok (govorim o full hd filmu)

 

kad smanjim klasični kontrast na 60 ne valja, kad ga pojačam ne valja kad je na 100 ne valja...

 

u čemu sam tu skrkanio moju kalibraciju 

 

edit,

 

usput, nema više žućkaste, ni u tragovima... 

 Zadnjih par tva su mi bili LG B6,B7,Samsung Q90R i sad LG G1.

Nije mi bila zuckasta slika niti na jednom od njih,Q90R je lcd model.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zasad sam na PS4 (čak nije pro), PS5 je u planu.

Pitam više radi futureproof elementa, pogotovo što se tiče HDR standarda
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tnx na odgovoru, mozgam još malo, ali težim Samsungu. Iako mi je Sony ful primamljiv obzirom da najavljuju VRR u nekom od idućih FW updatea, iako mi više zvuči kao kockanje.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shinky kaže...
Zasad sam na PS4 (čak nije pro), PS5 je u planu.

Pitam više radi futureproof elementa, pogotovo što se tiče HDR standarda

Vise future proof je Samsung.

Situacija sa HDRom je da je HDR10 standard za staticnu metadatu dok je Dolby Vision za dinamicnu.

HDR10+ je izgubio onaj pocetni zalet jer su neki proizvodjaci uz njega dodali na kraju i DV na svoje televizore,jedino Samsung ne podrzava DV jer smatraju da su preveliki da bi morali placat licencu ikome pa su razvili HDR10+.

Jedino ne znam kako Samsung planira uc na trziste OLEDa bez podrske za DV....bit ce zanimljivo.

 

Edit

Ako ti je Dolby bitan onda mozes prekrizit sve Samsunge u startu.

Da sony je obecao VRR update ali to nije garancija da ce i doc.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 9:59 (MEGATAMA).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 Zadnjih par tva su mi bili LG B6,B7,Samsung Q90R i sad LG G1.

Nije mi bila zuckasta slika niti na jednom od njih,Q90R je lcd model.

 opss, pretpostavio sam..

 

a i taj Samsung Q90 mi više ni ne spada u "standardne" lcd/led modele...

to je brate svemirski brod, pa zato nema žućkaste.. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije da mi je DV toliko bitan, iskreno želim biti miran sa TV barem 5 god koliko ima garancije, a da je omjer novac/kvaliteta idealan.

Uz ta dva modela sam taj omjer i našao, samo taj DV / HDR10+ škaklje, bilo bi idealno da Netflix može žvakati HDR10+ kako spada i bok.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shinky kaže...
Nije da mi je DV toliko bitan, iskreno želim biti miran sa TV barem 5 god koliko ima garancije, a da je omjer novac/kvaliteta idealan.

Uz ta dva modela sam taj omjer i našao, samo taj DV / HDR10+ škaklje, bilo bi idealno da Netflix može žvakati HDR10+ kako spada i bok.

Za ovaj Sony rtings ekipa kaze da ima blur na 4k 120hz i to dobro provjeri dali je Sony rijesio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ma uvjerio si me za Samsung, kako god, TV će biti veliki skok unaprijed od trenutnog.

Q80T je pick.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zadnje pitanje:

Koja je razlika između:

QE55Q80TCTXXH
i
QE55Q80TATXXH
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shinky kaže...
Ma uvjerio si me za Samsung, kako god, TV će biti veliki skok unaprijed od trenutnog.

Q80T je pick.

Gle,stvar je da ni ja nisam siguran sta je bolji izbor....

Najbolje bi bilo da mozes probat ta dva modela u trgovini pa vidis sto ti se vise svidja.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
BoTiA kaže...
Samsung 50Q60AA ...danas gledao u trgovini pored prošlogodišnjeg 50Q60T ...da li je možda IPS panel unutra?
Naime slika na ovogodišnjem modelu ne blijedi iz kuta dok kod lanjskoga i mali pomak crnu pretvara u sivu.

Da li ima negjde recenzija uređaja koji se prodaje na našem tržištu?

U dućanu mi je odlično izgledao...a strašno me živcira taj kut gledanja

 

Oba televizora su ti VA panel, i imaju loš kut gledanja. Možda ti se u trgovini učinilo drugačije. Inače oba tva su skoro indentična, tako da bolje uzeti jeftiniji 60T model. 

 nije se "učinilo" .. .gledao sam ih iz iste udaljenosti i komentirao skupa sa prodavačem,

noviji model crna ostaje crna kad se gleda sastrane,

stariji model, mali pomak u stranu i crna postaje siva

 

to je karakteristika IPS panela ...aj bas cu pitati na samsung hrvatska sto ce kazati

 

12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mišljenje o 65OLED705 modelu?

 

Koliko vidim 60Hz je, mada na netu na par mjesta pise da je 120... 

Nemogu naći peak brightness, negdje se navodi 610 nitsa ali nemogu potvrditi.

 

Nevolim filips i najradije bi ga izbjegao ali sto vi mislte o ovom modelu?

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shinky kaže...
Zadnje pitanje:

Koja je razlika između:

QE55Q80TCTXXH
i
QE55Q80TATXXH

 nešto kao outlet prodaja, no u ovom slučaju mogući su drukčiji rubovi plastike panela, drukčije postolje, neka sitnica, no u suštini ti je to isti tv.

može biti i prikaz slovne oznake potpuno istog modela za prodaju na različitim geografskim širinama.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VandaL.pr! kaže...

Mišljenje o 65OLED705 modelu?

 

Koliko vidim 60Hz je, mada na netu na par mjesta pise da je 120... 

Nemogu naći peak brightness, negdje se navodi 610 nitsa ali nemogu potvrditi.

 

Nevolim filips i najradije bi ga izbjegao ali sto vi mislte o ovom modelu?

 kojih 60 hz oled ?

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/cac926d9

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
VandaL.pr! kaže...

Mišljenje o 65OLED705 modelu?

 

Koliko vidim 60Hz je, mada na netu na par mjesta pise da je 120... 

Nemogu naći peak brightness, negdje se navodi 610 nitsa ali nemogu potvrditi.

 

Nevolim filips i najradije bi ga izbjegao ali sto vi mislte o ovom modelu?

 kojih 60 hz oled ?

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/cac926d9

Novi LG A1 je 60hz panel.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

youtube koliko sam primijetio ima samo običan hdr, bez obzira pisalo u naslovu videa dolby vision ili drugo. Kad god bi nešto takvo pokrenuo sa youtube, tv uvijek javlja samo običan hdr signal(valjda 10). Mada i takav običan najčešće izgleda odlično, kod onih hdr videa ili streamova ako streamer ima dobar panel.

 

I dv sa netfliksa i hdr 10+ sa primea mi uglavnom izgledaju dosta dobro, mada sam kod nekih najnovijih serija ili sezona serija primijetio kao da hdr kao da ima taj neki žučkasto-smeđi sephia filter, što po meni nije najbolje. Zato sam malo i počeo mijenjati ponekad te modove slike da vidim razliku. Uglavnom je slika najbolja na defaultnim modovima za bilo koju vrstu signala. U drugim modovima se taj neki warm efekt u tim nekim serijama još više istiće. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Novi LG A1 je 60hz panel.

 Vidi stvarno ?

Na tu razinu su pali da OLED bacaju na 60 hz. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogogogic kaže...

youtube koliko sam primijetio ima samo običan hdr, bez obzira pisalo u naslovu videa dolby vision ili drugo. Kad god bi nešto takvo pokrenuo sa youtube, tv uvijek javlja samo običan hdr signal(valjda 10). Mada i takav običan najčešće izgleda odlično, kod onih hdr videa ili streamova ako streamer ima dobar panel.

 

I dv sa netfliksa i hdr 10+ sa primea mi uglavnom izgledaju dosta dobro, mada sam kod nekih najnovijih serija ili sezona serija primijetio kao da hdr kao da ima taj neki žučkasto-smeđi sephia filter, što po meni nije najbolje. Zato sam malo i počeo mijenjati ponekad te modove slike da vidim razliku. Uglavnom je slika najbolja na defaultnim modovima za bilo koju vrstu signala. U drugim modovima se taj neki warm efekt u tim nekim serijama još više istiće. 

Apsolutno najbolju kvalitetu streama od 3 servisa koje koristim ima Disney+

Marvelovi blockbusteri su spektakl u Dolby Visionu.

Youtube podrzava HDR10 i HLG barem su se meni ti do sad aktivirali na raznom sadrzaju.

Ako je slika zuckasta ili bilo sto u nekom odredjenom filmu ili seriji to je onda bila namjera da tako naprave ali ako je svaki sadrzaj u nekakvim nerealnim ili preizrazenim bojama onda je to druga situacija.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
MEGATAMA kaže...

Novi LG A1 je 60hz panel.

 Vidi stvarno ?

Na tu razinu su pali da OLED bacaju na 60 hz. 

 Cilj im je sirenje oleda u sve segmente,od tuda 48inch modeli,spominju se i 42inch da dolaze.

Od entry levela do high end.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VandaL.pr! kaže...

Mišljenje o 65OLED705 modelu?

 

Koliko vidim 60Hz je, mada na netu na par mjesta pise da je 120... 

Nemogu naći peak brightness, negdje se navodi 610 nitsa ali nemogu potvrditi.

 

Nevolim filips i najradije bi ga izbjegao ali sto vi mislte o ovom modelu?

 Ekipa na Avforums koja ga je kupila ga nazalost bas ne hvali,kao problematican softver i cekaju update od Philipsa da se te stvari rijese.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

3 najprodavanija oled brenda su LG,Sony i Panasonic dok Kineze ocito ljudi ne kupuju.

Mislim da je i Philips na dobrom putu prema vrhu sa svojim oled modelima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je SAMSUNG QE65Q95 best buy za cca 7500kn.

 

Zamjenio bi panasonic plazmu 15godina staru.

Tv bi sluzio za sve (kodi, ps4, dnevni boravak)

 

Cak bi isao i na 75incha ali mislim da navedena cijena nije dovoljna

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.9.2021 15:28 (Junior335).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Da li je SAMSUNG QE65Q95 best buy za cca 7500kn.

 

Zamjenio bi panasonic plazmu 15godina staru.

Tv bi sluzio za sve (kodi, ps4, dnevni boravak)

 

Cak bi isao i na 75incha ali mislim da navedena cijena nije dovoljna

 

Definitivno! Ali svi su ti već rasprodani po toj cijeni u Elipsu.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pise da ga imaju u ZTC-u (Rijeka)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice