Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.011
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne kužim se a trebao bih novi TV 55", tražim nešto po akcijama do 7.500kn. LG Nanoncell 55NANO913NA ili LG OLED55BX3LB.AEU? Ili ima neki LG 55CX3LB ali ga ne nađem trenutno na nekoj dobroj ponudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dragutin985 kaže...
Hvala na infu. Ma generalno vise naginjem oledu, ali sam citao nekoliko stranica prije da je ekipi pretamna slika na C1, pa mi je ovaj QN95A izletila kao neka alternativa s obzirom da su mi oba prihvatljive cijene...

Ok, pročitao sam da se da na postavkama posvijetliti HGIG modom i kalibrafijom samog PS5-a.

Za filmove i netflix nema dileme, tu je C1 kralj, jedino radi PS5 i burn in riska sam i qled uzeo u obzir, a i jace svjetline...

Mislim da neću fulati kaj god da uzmem. Gledao sam dosta video usporedbi ta 2 modela i kod vecine, zakljucak je da su oba vrhunska i nijanse presuduju ovisno kaj se gleda. Odredene scene (uglavnom priroda i scene s puno osvjetljenja) izgledaju bolje na qledu, tamnije scene bolje su naravno na oledu kao i filmovi, netflix radi Dolby visiona, i qled ima jaci peak brightness pa dalje bolji hdr efekt i bolju vidljivost u svjetlijim prostorijama...

Ma ne znam ni sam, flipat cu coin na kraju pa sudbini prepustiti odabir:))

 Imam QN95A i nema bloominga.

Možda malo ponekad na titlovima ali to je takva tehnologija i toga mora biti bar 1%.

Ne slušaj ove gore dezinformacije, da čim je više local dimminga slika je gora. Prvo kupite TV pa onda čovjeku preporučite.

Najlakše je čitati review.

 

QN90 ti je IPS i taj ima blooming.

Pazi samo sa QN95 jer imaju grešku na one connectu.

Neznam za 55" verzije, navodno su one imune.

 

Po meni znaš kaj?

Uzmi TV prek webshopa i isprobaj, ako ti se unutar 10 dana ne svidi vratiš ili zamijeniš za Oled.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Koja je razlika između ovog i recimo XH9096? Općenito sam vidio da postoje različite te 2 zadnje brojke na tom modelu a ne kužim u ćem je razlika po speckama... 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
2 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Položaj nogara, jedne su široko postavljenje a druge usko, bitno ako želiš soundbar ispod TVa

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja imam 9077 i na njemu se noge mogu postaviti na široko ili usko. Razlika je i u boji okvira.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 19:40 (luka_n1).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nevjerovatno koliko truda ulaze da istrazi razlike i promjene od dana izlaska C9 do danas.

LG je dodao cuda toga kroz fw updateove u 2.5 godina na 2019 seriju.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne pratim bas u zadnje vrijeme televizore niti koje tehnologije izbacuju (tu i tamo procitam vase komentare tu na forumu) pa me iznenadilo da lg ima mini led...

Jedino koliko vidim po opisu, ima 60hz panel?

65-lg-qned-65qned963

 

I believe Wi can Fi...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 21:06 (Striko2009).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Ne pratim bas u zadnje vrijeme televizore niti koje tehnologije izbacuju (tu i tamo procitam vase komentare tu na forumu) pa me iznenadilo da lg ima mini led...

Jedino koliko vidim po opisu, ima 60hz panel?

65-lg-qned-65qned963

 

Ta LG serija ima native 120hz ali to je IPS panel.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad bas citam po netu. To je zapravo nasljednik nano serije, ali sa dodani quantum dot. Vidim da ima puno bolji brightness od nano ali i puno vise dimming zona (1000).

Naravno i dalje je to daleko od oleda, ali kome ne smeta ips, ovo mi se cini kao dobar napredak.

Doma imam nano90 pa sam se uvjerio sto i koliko moze taj ips...

I believe Wi can Fi...
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Sad bas citam po netu. To je zapravo nasljednik nano serije, ali sa dodani quantum dot. Vidim da ima puno bolji brightness od nano ali i puno vise dimming zona (1000).

Naravno i dalje je to daleko od oleda, ali kome ne smeta ips, ovo mi se cini kao dobar napredak.

Doma imam nano90 pa sam se uvjerio sto i koliko moze taj ips...

Mislim da je 1800 zona,ne sjecam se tocnog broja.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od prije dan dva kada gledam nesto na Primeu iskoci Filmmaker mode ikona kao sto je to slucaj sa HDR,Dolby Vision u podrzanom sadrzaju.

Korak u pravom smijeru da se sadrzaj isporucuje kako je originalno i napravljen bez hrpe nametnutog postprocesa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa pozdrav,kratko pitanje a može i kratki odgovor

-kupujem drugi tv cca55 -icu

dali uzeti Oled ili Qled

Oled bi od Lg-a

Qled OD Samsunga

cca 6500-7500 kuna

-svašta čitam svašta gledam niti sam nisam više pametan

dnl
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roki kaže...

ekipa pozdrav,kratko pitanje a može i kratki odgovor

-kupujem drugi tv cca55 -icu

dali uzeti Oled ili Qled

Oled bi od Lg-a

Qled OD Samsunga

cca 6500-7500 kuna

-svašta čitam svašta gledam niti sam nisam više pametan

Od Samsunga samo QN95A ako zelis uistinu future proof tv ali racunaj da neces imat Dolby Vision i da ti nazalost HGIG za gaming i FMM za filmove nece radit jer Samsung ne dopusta gasenje svog auto tone mapinga.

Inace je u pitanju vrhunski tv.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako tv bez dolby visina može biti high end? Ili umjesto toga mu je dovoljno hdr10+ za top sliku? 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...

Kako tv bez dolby visina može biti high end? Ili umjesto toga mu je dovoljno hdr10+ za top sliku? 

 

Zbog neznanja/marketinga. Isto kao sto su korona verzije auta okljastrene naspram onih od prije par godina, u istom paketu opreme za cak i vece novce.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa ima li neka preporuka za 50-55 inch.. većinom sportski programi na A1 i gledanje netflixa/hbo, bilo preko HDMI (laptop) ili po mogućnosti neki smart koji to već ima. VA panel bi bio odličan, ali ne znam može li se naći u budžetu od 4000kn ovako nešto?

Je li ovo od Hisensa vrijedi ista? Quantum dot i Dolby? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7QF/
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 14:49 (GuardianOTB).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Edit: riješeno

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 1:05 (x360gamer).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam cijene oleda na ovim akcijama, 65" lg oledi ispod 10k kn, 65" skoro na 6000 kn.

 

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kojim akcijama?

2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sada na ekupi lg g1 od 55 incha uz kupon od 10% dođe 10.147,50 kn. Model je: OLED55G13LA. Isplati li se to?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED55G13LA/p/EK000383428#tabDetails

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 11:28 (Pixel2012).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel2012 kaže...

Sada na ekupi lg g1 od 55 incha uz kupon od 10% dođe 10.147,50 kn. Model je: OLED55G13LA. Isplati li se to?

Ako ti ne znas sta se tebi isplati za tvoje novce tko bi trebao znat?...

Ja nikad nisam pitao nikoga dali se meni isplati nesto kupit za moje novce....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Gledam cijene oleda na ovim akcijama, 65" lg oledi ispod 10k kn, 65" skoro na 6000 kn.

 

Mislis 55inch na skoro 6k pretpostavljam,koji je model na ispod 7k?

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To pitam u kontekstu da li se za te novce možda može naći bolji televizor.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel2012 kaže...

To pitam u kontekstu da li se za te novce možda može naći bolji televizor.

 Aha,ne moze.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se moze gdje kupiti jos kod nas modele tv- iz 2020? Gledo sam na youtubu nekog lika kaze da su npr.sony model xr900 ili 950 neznam sad tocno bolji nego puno modela novih koji su za 21 godinu?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel2012 kaže...

Sada na ekupi lg g1 od 55 incha uz kupon od 10% dođe 10.147,50 kn. Model je: OLED55G13LA. Isplati li se to?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED55G13LA/p/EK000383428#tabDetails

 Po meni je bolje za "iste" novce kupiti 65 inchi C1 model.

 

Puno veci efekt se dobije sa vecim ekranom od nesto malo vise svjetline sto nudi G1 serija.

 

Postoji mogucnost da C1 modeli takoder imaju novije EVO panele samo nisu otkljucani poput G1 modela. Nisam pratio u zadnje vrijeme avs forum al znam da se o tome pricalo prije par mjeseci.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sam si firestick 4k, jer je os na mom tv bio otužan. Ono što je interesantno je da dolby vision sa netflixu izgleda bolje kad se pusti sa sticka. Boje su izražajnije i kontrast je jači, svjetli momenti(danje svijetlo kroz prozore i slično) više bliješte. A postavke slike iste, baš sam uspoređivao i nešto sitno mijenjao jer je na sticku defaultan warm ton za DV. Valjda se taj famozni abl ne aktivira kad je stick izvor.

 

Čovjek bi reko novi tv, no nije, samo novi os. Znači nije sve u panelu, jako mnogo je i u procesuiranju slike.

 

 Sada bilo koji hdr pokrenem sa youtubea stick šalje signal HDR 10+, dok je os tv-a sve sa youtubea prikazivao u običnom hdr-u. Amazon izgleda baš voli taj hdr 10+.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...

Gledam cijene oleda na ovim akcijama, 65" lg oledi ispod 10k kn, 65" skoro na 6000 kn.

 

Mislis 55inch na skoro 6k pretpostavljam,koji je model na ispod 7k?

 https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55a13-4k-uhd-oled-televizor-smart-tv

6400 kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled65a13-televizor

9900 kn

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Emixman1 kaže...

Kojim akcijama?

 npr odi na mall.hr , često je i na ostalim web trgovinama slična akcija

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel2012 kaže...

Sada na ekupi lg g1 od 55 incha uz kupon od 10% dođe 10.147,50 kn. Model je: OLED55G13LA. Isplati li se to?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED55G13LA/p/EK000383428#tabDetails

 Ne,  ima 65"  za manje ili ako želiš dobiš 65" C1 z parsto kuna više, a razliku u slici jedva da ćeš primjetiti, tj više ćeš imati benefita od veće dijagonale negao malo boljeg panela, po svim recenzetnima razlike su minorne  između C1 i G1. Da je cijena slična, definitivno G1, ali uz ovoliku razliku potpuno neisplativo kraj C1

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice