Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.729
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Takoder u Santi prije mjesec dana 7900 ali trajalo samo 2,3 dana
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel nije bio u Linksu 7 keka nedavno?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DarthMarkus kaže...
Jel nije bio u Linksu 7 keka nedavno?

 Mislim da je to bio 75 inčni, ali izložbeni. Otišao brzo :D

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma to mi je glupost kad stave izlozbene na nabavu.net, svaki put se scimam da je novo.

 

Samsung QE55Q80T 

ili 

Sony Bravia KE-55XH9096

1 Samsung QE55Q80T
14 Sony Bravia KE-55XH9096
Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U kojem ducanu je najbolji izbor za pogledat televizore uzivo? Bio sam u Elipsu nedugo u Supernova Buzin ima dosta televizora ali malo top modela i nije bilo TCL

 

Sony 55xh9096 5577kn

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 2:43 (Bubabug).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Diskonekta mi se LG G1 pocesto sa neta kad gledam Disney +,YT......na Samsungu Q90R nikad.

Uzasno iritantno,kaze mi zena da je isto bilo i na LG B7 i da sam nesto promjenio pa je prestalo...ja se toga jedva sjecam.

 

Sad sam istekao tv iz struje na par min,iskljucio quickstart +,iskljucio auto lokaciju....vidjet cemo ima li pomaka na bolje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sinu uzeo u HG spotu Samsung 50TU7172; 3099 kuna.....pošto u dnevnom imamo isti samo od 55 inča odlučili smo se za taj.....Samsung korisitimo već dugi niz godina bez problema tako da da sinu za PS , Max tv , Netflix i Youtube taj TV sasvim OK....

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trazim telkicu 190cm do 8k kn max, koristila bi se najvise za fifu na ps5 i netflix, + 5 godina garancije ako ima igdje u ponudi!

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
anonymous_Zg kaže...

Pozdrav, trazim telkicu 190cm do 8k kn max, koristila bi se najvise za fifu na ps5 i netflix, + 5 godina garancije ako ima igdje u ponudi!

Hvala!

 Nemaš baš po toj cijeni puno izbora:

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue75au9072-televizor-cijena-75-1905-cm-led-qled-ultra-hd-142091441

 

Ili ako hoćeš riskirati pa uzeti ovaj tv, snižena cijena jer je bio web povrat: 

 

https://www.sancta-domenica.hr/outlet-tv-75-sony-bravia-ke-75xh8096-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Ma to mi je glupost kad stave izlozbene na nabavu.net, svaki put se scimam da je novo.

 

Samsung QE55Q80T 

ili 

Sony Bravia KE-55XH9096

 

X90 serije imaju bug (odnosno ograničenje) gdje ne mogu ispravno prikazati 4K@120Hz. Sony je dao softverski ispravak za to koji je malo popravio situaciju, ali po ekipi koja se kuži u to, nemoguće je da ikada isprave do kraja jer je hardver u TV-u preslab za takav prikaz. Problem se manifestira blur-anom slikom na TV-u. Izuzev toga (sa klasičnim boljkama VA panela kao vrlo uzak kut gledanja), odličan TV ako te ne zanima 120Hz.

 

S druge strane, Q80T je odličan TV, jedan od TV-a sa kojim nećeš trebati soundbar jer ima integrirane zvučnike od 60W za razliku od većine koja ima 10-20W (pričam iz osobnog iskustva). Uz to ima osjetno šire kuteve gledanja od većine VA panela zahvaljujući specijalnom sloju unutar panela. ALI i ovo je veliki ALI, ima vlastiti bug (ovo je prisutno i na Q90T modelima) a to je da se pri korištenju game mode-a u 4K@60Hz javljaju (na baš preočite) horizontalne putujuće linije (tzv. "rolling scanlines"). Jedini lijek za to je uključiti Game Motion Plus i postaviti sve vrijednosti za interpolaciju slike na 0. Na taj način je očuvan nizak input lag a problem nestaje.

 

U svakom slučaju, kad biraš TV, nema praktički niti jedan model da nema neku veću manu - hoćeš VA panel, imaš odličan kontrast ali male kutove gledanja. IPS panel - odlični kutovi gledanja, jadan kontrast. OLED - savršena tehnologija, ali ako te zadesi burn in, nadam se da imaš lovu za novi (osim ako LG i dalje ne nudi 5 godina garancije na sve, pa si barem miran u tom periodu). Uz to, relativno nizak peak brightness u odnosu na LED (iznimke su možda najskuplji OLED-i tipa LG G1) Naravno, tu su i softverske mušice svakog TV-a.

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
 

S druge strane, Q80T je odličan TV, jedan od TV-a sa kojim nećeš trebati soundbar jer ima integrirane zvučnike od 60W za razliku od većine koja ima 10-20W (pričam iz osobnog iskustva). Uz to ima osjetno šire kuteve gledanja od većine VA panela zahvaljujući specijalnom sloju unutar panela. ALI i ovo je veliki ALI, ima vlastiti bug (ovo je prisutno i na Q90T modelima) a to je da se pri korištenju game mode-a u 4K@60Hz javljaju (na baš preočite) horizontalne putujuće linije (tzv. "rolling scanlines"). Jedini lijek za to je uključiti Game Motion Plus i postaviti sve vrijednosti za interpolaciju slike na 0. Na taj način je očuvan nizak input lag a problem nestaje.

 

 

 

to sam i ja sebi pričao jer moj tv ima ugrađene i jake zvučnike i bass (i to je jedan od selling pointa, daleko bolji zvučnici od konkurencije) i rekao sam si "vauuu totalno super zvuči, šta će mi zvučnici", i doista su zvučali fascinantno.

 

Onda sam jedan mjesec imao ipak nekim čudom odlučio probati s eksternim zvučnicima te sam kupio prilično jaki soundbar (HW-Q800T) i ne bih ga više mijenjao za ne znam što. Imam OLED TV i nju bi zamijenio samo tako, ali soundbar, nema šanse. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Bubabug kaže...

Ma to mi je glupost kad stave izlozbene na nabavu.net, svaki put se scimam da je novo.

 

Samsung QE55Q80T 

ili 

Sony Bravia KE-55XH9096

 

X90 serije imaju bug (odnosno ograničenje) gdje ne mogu ispravno prikazati 4K@120Hz. Sony je dao softverski ispravak za to koji je malo popravio situaciju, ali po ekipi koja se kuži u to, nemoguće je da ikada isprave do kraja jer je hardver u TV-u preslab za takav prikaz. Problem se manifestira blur-anom slikom na TV-u. Izuzev toga (sa klasičnim boljkama VA panela kao vrlo uzak kut gledanja), odličan TV ako te ne zanima 120Hz.

 

S druge strane, Q80T je odličan TV, jedan od TV-a sa kojim nećeš trebati soundbar jer ima integrirane zvučnike od 60W za razliku od većine koja ima 10-20W (pričam iz osobnog iskustva). Uz to ima osjetno šire kuteve gledanja od većine VA panela zahvaljujući specijalnom sloju unutar panela. ALI i ovo je veliki ALI, ima vlastiti bug (ovo je prisutno i na Q90T modelima) a to je da se pri korištenju game mode-a u 4K@60Hz javljaju (na baš preočite) horizontalne putujuće linije (tzv. "rolling scanlines"). Jedini lijek za to je uključiti Game Motion Plus i postaviti sve vrijednosti za interpolaciju slike na 0. Na taj način je očuvan nizak input lag a problem nestaje.

 

U svakom slučaju, kad biraš TV, nema praktički niti jedan model da nema neku veću manu - hoćeš VA panel, imaš odličan kontrast ali male kutove gledanja. IPS panel - odlični kutovi gledanja, jadan kontrast. OLED - savršena tehnologija, ali ako te zadesi burn in, nadam se da imaš lovu za novi (osim ako LG i dalje ne nudi 5 godina garancije na sve, pa si barem miran u tom periodu). Uz to, relativno nizak peak brightness u odnosu na LED (iznimke su možda najskuplji OLED-i tipa LG G1) Naravno, tu su i softverske mušice svakog TV-a.

 

Da se nadovezem na ove mane i prednosti,moram rec da sam bio prezadovoljan 2 godine sa Q90R jer tv ima sve...duboka crna,visok peak,siroki kut gledanja,4k uz 120fps HDR 10bit VRR,ALLM.....doslovno sve.

Sa druge strane me iznenadilo da se G1 moze nosit u HDRu po brightnessu sa Q90R....

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovi Hisense oled 65  u Elipsa-

Je li to neki izložbeni model? 

Ili je to ipak škart procesor i teški flop od tv? 

Ima li netko iskustva. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...

Ovi Hisense oled 65  u Elipsa-

Je li to neki izložbeni model? 

Ili je to ipak škart procesor i teški flop od tv? 

Ima li netko iskustva. 

Ne sjecam se tocno ali moguce da ima lose procesiranje slike,istrazi malo.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sutra planiram kupiti https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65un71003lb-televizor. .Ima li što bolje za taj ili sličan iznos?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta je sa ovim usporavanjem BUG foruma danas...ne moze se normalno koristit dok mi sve ostalo radi normalno.

 

Ontopic

 

Pucanje internet konekcije mi je uzrokovao Disney plus app...sada je sve kako treba.

 

Sto se tice HGIG i pojedinacne podrske u igrama mislim da je u pitanju pracenje smijernica kako HDR treba bit odradjen.

Pogledao sam veci broj igara na Ps5 i XsX i sve prilikom HDR prikaza pod brightness vise nemaju tone maping on,off ili auto nego im sada pise HGIG.

Poanta je da tv kada registrira kompatibilan izvor u ovom slucaju Ps5 ili XsX prebacuje upravljanje HDRom na taj izvor i onda se ne desava da konzola odradi tone maping i onda na to jos tv odradi tone maping.

 

Gledam zadnjih dana Marvelove filmove na Disney+ i svi su u Dolby Vision i Dolby Atmos i to uistinu izgleda nevjerovatno,bistrina prikaza,bogatstvo boja,HDR raspon....

 

Ovaj G1 je bas ogroman skok od B6/B7 u svakom zamislivom pogledu.

 

Nemam nikakvu zamjerku za sad ali ostaje ogromno ALI......

Vidjet cemo nakon 2 tisuce sati kakva ce but uniformiranost panela jer tada ce tv odradit prvi veliki pixel refresh panela i na B6 mi se desilo da mi se pojavio takav banding da je izgledalo kao da je netko presnekao panel tocno na polovici...ok to odmah ide u garanciju pa sam uzeo novi tv.

Druga stavka je burn in radi kojega sam se maknuo sa oleda i nisam ih vise niti smatrao opcijom sve do pojave ovog EVO panela...imam 5 godina garancije pa ako se i sje.e panel siguran sam jer je pokriveno garancijom ali bih bio najsretniji da mi ovaj tv izdrzi u sa ravrsenom stanju do prihvatljivih cijenovno  micro ledova.

 

Inace slika mi je na ovom G1 10/10 i najace mi je da ne osjecam gubitak brightnessa nakon q90r.

Zvuk je dosta los ali imam soundbar pa mi je nebitno

Sucelje je dobro ali je na Samsungu q90r preglednije iako je na G1 fluidnije.

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako si rijesio problem sa disney+ app? Removal ili fresh install ili?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Kako si rijesio problem sa disney+ app? Removal ili fresh install ili?

 Probao sam doslovno sve i na kraju se rijesilo samo od sebe tojest Disney sa svoje strane.

I brat je imao u isto vrijeme probleme sa Disney plus na Samsungu .

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

tražim TV primarno za PS5 pa sam naletio na https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-65A7500F/ za 4500kn

 

Ne zanima me uopće software od TV-a jer doslovno samo trebam TV za pogledat tu i tam neku tekmu (nogomet/košarka) i PS5

 

Nije mi bed kaj nema hdmi 2.1 samo me zanima jel ima neš bolje u tom cijenovnom rangu za PS5. 

 

Može i 55" za cca istu cijenu (nije prevelika soba pa ne bi tolko osjetio razliku) al bi onda htio da ima hdmi 2.1

 

 

 

Hvala unaprijed ak neko odg na ovo

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne bi ti preporucio taj Hisense ako ti je stalo do HDR prikaza. Maksimalni izmjereni brightness na njemu je 350 nits-a. Nekakav minimum za pristojan HDR je 400 nitsa. Sve ispod toga nece imati dovoljnu svjetlinu da prikaze dovoljno detalja. Vjerojatno ce ti i slika u HDR-u biti pretamna.

Sto se tice HDR-a, sweetspot je da TV ima brightness od 600 nitsa. Idealno je 800+.

Jako puno ljudi kupuje jeftine TV-e koji reklamiraju da su 4k+HDR ali pritom uopce ne znaju da takav TV cesto nema dovoljnu svjetlinu da prikaze adekvatno takav sadrzaj.

I kad vec kupujes TV radi PS5, neka barem ima HDMI 2.1. Sony ce kad tad implementirati VRR a ta tehnologija je must have za igranje. Samo pripazi da TV podezava maksimalni VRR range od 20Hz navise. Ima dosta TV-a koji idu od 40Hz a ispod toga se VRR ne ukljucuje.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Ne bi ti preporucio taj Hisense ako ti je stalo do HDR prikaza. Maksimalni izmjereni brightness na njemu je 350 nits-a. Nekakav minimum za pristojan HDR je 400 nitsa. Sve ispod toga nece imati dovoljnu svjetlinu da prikaze dovoljno detalja. Vjerojatno ce ti i slika u HDR-u biti pretamna.

Sto se tice HDR-a, sweetspot je da TV ima brightness od 600 nitsa. Idealno je 800+.

Jako puno ljudi kupuje jeftine TV-e koji reklamiraju da su 4k+HDR ali pritom uopce ne znaju da takav TV cesto nema dovoljnu svjetlinu da prikaze adekvatno takav sadrzaj.

I kad vec kupujes TV radi PS5, neka barem ima HDMI 2.1. Sony ce kad tad implementirati VRR a ta tehnologija je must have za igranje. Samo pripazi da TV podezava maksimalni VRR range od 20Hz navise. Ima dosta TV-a koji idu od 40Hz a ispod toga se VRR ne ukljucuje.

Zar ima hdr tv do 4500kn sa hdmi 2.1 i VRR?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
Ne bi ti preporucio taj Hisense ako ti je stalo do HDR prikaza. Maksimalni izmjereni brightness na njemu je 350 nits-a. Nekakav minimum za pristojan HDR je 400 nitsa. Sve ispod toga nece imati dovoljnu svjetlinu da prikaze dovoljno detalja. Vjerojatno ce ti i slika u HDR-u biti pretamna.

Sto se tice HDR-a, sweetspot je da TV ima brightness od 600 nitsa. Idealno je 800+.

Jako puno ljudi kupuje jeftine TV-e koji reklamiraju da su 4k+HDR ali pritom uopce ne znaju da takav TV cesto nema dovoljnu svjetlinu da prikaze adekvatno takav sadrzaj.

I kad vec kupujes TV radi PS5, neka barem ima HDMI 2.1. Sony ce kad tad implementirati VRR a ta tehnologija je must have za igranje. Samo pripazi da TV podezava maksimalni VRR range od 20Hz navise. Ima dosta TV-a koji idu od 40Hz a ispod toga se VRR ne ukljucuje.

 

Imaš neke modele koje bi preporučio?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2021 11:58 (dorian2408).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo malo mog osvrta nakon prelaska sa QLED-a na OLED-a. Dakle sa Q70R prešao na CX.

 

plusevi na Samsungu

1. Daljinski, dakle ono čudo malo em ergonomski em funkcionalnošću mi je daleko bolje legao nego Magic remote svojim gabaritima

2. OS - punoo jednostavnije sve na Samsungu a i nekako responzivnije, kao da ima malo lagga na LG-u. Možda se moram naviknuti na Web-os

3. Svijetlina, iako na papiru su skoro al pary sa peak brightnessom u HDR-u Samsung ipak djeluje svijetlije, SDR pogotovo ali njega skoro ni ne gledam pa mi i nije tolko bitno.

 

 

plusevi na LG-u

1. Naravno, crna, što drugo iako Q70R ima odličnu crnu sa omjerom kontrasta 8000:1 i tu šiša i ozbiljnije LED igrače, ali ipak vidljiva razlika na OLEDu

2. Kut gledanja - e to je ono što mi je bila glavna zamjerka na VA panel, zbog velikog kontrasta Q70R nema nikakve dodatne premaze za  bolji kut gledanja i gubi se kontrast i kvaliteta slike već kad sjednete metar ulijevo ili desno od centra od ekrana, zato sam prvenstveno htio OLED i što sam htio to sam i dobio.

3. 4K 120hz zbog Xbox Series X, nema potrebe dalje pisati.

 

Uglavnom, nije sad to revolucionaran prelazak, ali jednostavno na neke manjkavosti LCD-a nisam mogao preći, jest da me dosta to koštalo, ali vjerojatno znate kako je to kad ste tech geek i jednostavno vas nešto počne kopkati i onda nema mira dok ne uzmete taj novi gadget. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Evo malo mog osvrta nakon prelaska sa QLED-a na OLED-a. Dakle sa Q70R prešao na CX.

 

plusevi na Samsungu

1. Daljinski, dakle ono čudo malo em ergonomski em funkcionalnošću mi je daleko bolje legao nego Magic remote svojim gabaritima

2. OS - punoo jednostavnije sve na Samsungu a i nekako responzivnije, kao da ima malo lagga na LG-u. Možda se moram naviknuti na Web-os

3. Svijetlina, iako na papiru su skoro al pary sa peak brightnessom u HDR-u Samsung ipak djeluje svijetlije, SDR pogotovo ali njega skoro ni ne gledam pa mi i nije tolko bitno.

 

 

plusevi na LG-u

1. Naravno, crna, što drugo iako Q70R ima odličnu crnu sa omjerom kontrasta 8000:1 i tu šiša i ozbiljnije LED igrače, ali ipak vidljiva razlika na OLEDu

2. Kut gledanja - e to je ono što mi je bila glavna zamjerka na VA panel, zbog velikog kontrasta Q70R nema nikakve dodatne premaze za  bolji kut gledanja i gubi se kontrast i kvaliteta slike već kad sjednete metar ulijevo ili desno od centra od ekrana, zato sam prvenstveno htio OLED i što sam htio to sam i dobio.

3. 4K 120hz zbog Xbox Series X, nema potrebe dalje pisati.

 

Uglavnom, nije sad to revolucionaran prelazak, ali jednostavno na neke manjkavosti LCD-a nisam mogao preći, jest da me dosta to koštalo, ali vjerojatno znate kako je to kad ste tech geek i jednostavno vas nešto počne kopkati i onda nema mira dok ne uzmete taj novi gadget. 

Ako vec nisi ukljuci HGIG na tvu i onda kalibriraj XsX u njegovom meniu za HDR kalibraciju.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je potrebno pdešavati neke postavke slike na LG CX-u. Npr. super razlučivosti, dinamički kontrast. Sve je tvornički osim HGIG-a koji je uključen. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wontay kaže...

Da li je potrebno pdešavati neke postavke slike na LG CX-u. Npr. super razlučivosti, dinamički kontrast. Sve je tvornički osim HGIG-a koji je uključen. 

U biti ne trebas jer za filmove imas flimmaker mode gdje je ukljuceno samo ono sto treba bit isto kao i game mode za igre.

Ukljucis HGIG i kalibriras Ps5 ili XsX ako ih imas,za sad HGIG nije podrzan za PC koliko znam ali za njega se razvija nesto slicno ako sam dobro zapamtio.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi,

 

Treba mi jedan TV od 160 cm za boravak. Ništa gaming, samo hardcore gledanje Netflixa i obične televizije preko A1. Vidim da svega ima na sniženjima u Elipsu i Sandra Domenici, ali se ne kužim previše. 
Kakvi su ti Hisense modeli, ima ih sniženih s 12.000 na 6000 kn, čine mi se ok, ali ne mogu procijeniti dobro. 
Budžet je 6000 kn, znam da je malo, ali tako je kako je. 

svaka pomoć je dobrodošla. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači true motion i te fore  ostaju isključene a VRR i ALLM rade automatski. Uzeo sam CX samo radi PS5. 

 

Ima li načina kako raširiti sliku na Netflixu. Smeta mi što uzme 10 cm slike?

 

Remote magic je užasno loš. Škripi i brišu se tipke a nema ni dva mjeseca. Imam isti model iz 2016 i puno je kvalitetnije izrađen. Na ovom  tv-u ne radi tipka ok, vjerojatno bi radio kada bi se uspio promijeniti firmware.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2021 14:13 (Wontay).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, traži se televizor do nekih 3700 kn. Fokus po mogućnosti na kvalitetu slike no vjerovatno u tom cjenovnom rangu nema velikih razlika. Tržište televizora ne pratim već jako dugo te koje su modeli aktualni u ovom cjenovnom rangu. Pa ako može prijedlog modela ili usmjerenje na što obratiti pozornost prilikom kupnje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2021 14:27 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice