Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.298
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

" ....ali ovdje će me popljuvati zbog toga, pa slobodno čekaj da ti savjetuju nekog kineza. " .... kao što je Philips

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma gledao sam baš taj model samsunga, al uzet ću u obzir i phillips zbog niže cijene i 5 godina garancije :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo ce bit spas za sve koji bore bitku sa 1-2 hdmi 2.1

A koliko vidim rijesava i niz problema sa zvukom koji ima hrpa vlasnika novih televizora spojenih na zvucne sisteme.

Ovo bi meni mogao bit razlog da ne moram mjenjat Q90R jer nema dovoljno hdmi 2.1 ulaza za mene....

 

https://hdfury.com/product/8k-vrroom-40gbps/

 

 

( ಠل͟ಠ)

 

ne bi li trebalo biti obrnuto?

 

 

 

Možda je to neka next level anti-scalping metoda xD

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prasac kaže...

Ma gledao sam baš taj model samsunga, al uzet ću u obzir i phillips zbog niže cijene i 5 godina garancije :)

 

čisto za info, imam doma i Philips (stariji "the one to take home" model 6xxx serije) i Samsung Q60T. Slika je općenito bolja na Samsungu, posebice HDR sadržaj.

Daleko od toga da je na Philipsu loše, nije, super je, ali eto čisto da imaš neku informaciju više.

 

Philips 8xxx serije su nešto bolje u NITS-ima od 6xxx, ali Samsung čini mi se i dalje tu nosi prevagu. Ako bi htio Ambilight onda nemaš što birati jer Philips jedini ima tu mogućnost. Također Dolby Vision (Netflix sadržaj) jedino Philips ima, dok Samsung odbija tako nešto podržati.

 

 

Neka netko drugi dade informaciju kakvi su drugi proizvođači, ja nemam iskustva s drugim modelima.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dolby vision je pored Philipsa podržan na određenim LG i Sony televizorima, ne znam za ostale.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Eto napokon napokon krece sa hdmi 2.1 spliterima i barem djelomicnim rijesenjima.

Sad su svi oni Sony ili Samsung televizori zanimljiviji....

 

Nasao sam ovo na Amazon.de kosta 49eu ali se moze aplicirat kod pa je 46eu.

Ovaj drugi koji sam prvi linkao ima 4x hdmi 2.1 i puno vise mogucnosti ali ce kostat vjerovatno oko 450eu ako i ne vise...

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, trebao bi mi TV od 65 incha pa moze li preporuka? Gledam ove samsung modele u sancte koji su na jakim popustima, isplati li se to? Također ne bi htio 55 incha makar bio ovaj LG OLED jer mislim da će mi bit premal TV, a 2k eura ne zelim dat za 65 inchni model.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajde Zorane ne sramoti se bezveze. 

Da mularija a čovječe ti si ceo futbal promašio a ne samo sa Philipsom. 

Ugodno gledanje Philips televizora želim. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A eto ekipa pa vi kupujte Philips televizore, šta mularija na ovom forumu ili na desetke tisuća forumaša diljem svijeta zna. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jonja kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bi mi TV od 65 incha pa moze li preporuka? Gledam ove samsung modele u sancte koji su na jakim popustima, isplati li se to? Također ne bi htio 55 incha makar bio ovaj LG OLED jer mislim da će mi bit premal TV, a 2k eura ne zelim dat za 65 inchni model.

 Nisi napisao do kojeg bi iznosa išao? Po meni najbolji ti je izbor Sony serija 9:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh9096-android-2020g.html

 

Što se tiče Samsunga, ako misliš na akciju ovih q8 i q9 serija, radi se o super televizorima. 

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...
Jonja kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bi mi TV od 65 incha pa moze li preporuka? Gledam ove samsung modele u sancte koji su na jakim popustima, isplati li se to? Također ne bi htio 55 incha makar bio ovaj LG OLED jer mislim da će mi bit premal TV, a 2k eura ne zelim dat za 65 inchni model.

 Nisi napisao do kojeg bi iznosa išao? Po meni najbolji ti je izbor Sony serija 9:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh9096-android-2020g.html

 

Što se tiče Samsunga, ako misliš na akciju ovih q8 i q9 serija, radi se o super televizorima. 

 

 

mislim da želi OLED 65 inchni, ali za puno manje novaca od 15,000kn, tako sam shvatio.

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mmafan kaže...
Jonja kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bi mi TV od 65 incha pa moze li preporuka? Gledam ove samsung modele u sancte koji su na jakim popustima, isplati li se to? Također ne bi htio 55 incha makar bio ovaj LG OLED jer mislim da će mi bit premal TV, a 2k eura ne zelim dat za 65 inchni model.

 Nisi napisao do kojeg bi iznosa išao? Po meni najbolji ti je izbor Sony serija 9:

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh9096-android-2020g.html

 

Što se tiče Samsunga, ako misliš na akciju ovih q8 i q9 serija, radi se o super televizorima. 

 

 

mislim da želi OLED 65 inchni, ali za puno manje novaca od 15,000kn, tako sam shvatio.

 

 

Najjeftiniji LG oled je 12000 kn 65 incni, a jedino jeftiniji oled od toga je Philipsov 65OLED705/12 za 9800 kn

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne trebam OLED nego unaprijed govorim da mi je 12000 kuna puno. Trebao mi nešto u rangu oko 8000kn, koja je razlika između Bravije i Q serije? 

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jonja kaže...

Ne trebam OLED nego unaprijed govorim da mi je 12000 kuna puno. Trebao mi nešto u rangu oko 8000kn, koja je razlika između Bravije i Q serije? 

 U rangu 8000 kn Sony je najbolji, morat ćeš još malo nadodati. Što se tiče qled 8 serije od Samsunga, ona je već skuplja, oko 10000 kn, bolja je za gaming, te ima jaču svjetlinu kod HDR sadržaja, dok je sony zbog odličnog local diminga odličan za gledanje filmova u mraku(crna boja, mračne scena itd). Kod ostalih stavki su tu negdje. A qled serija 9 je 11000 kn, i od ova tri je najjači tv po svim stavkama. E sad, ako misliš ići do 8000 kn, malo nadodaj i uzmi Sony seriju 9. Sony koristi android, dok Samsung Tizien sustav. Uglavnom ne bi trebao pogriješiti šta god uzmeš od ova tri. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 20:23 (mmafan).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je razlika između C11 i C12? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

 

 

Zapravo, ovo je super cijena (meni je izašlo 9315kn). Gledam sada drugdje, cca 9200kn je najjeftiniji 75 inhcni Q60. Ovdje se za 100kn dobije 24 limenke (gnjusne) žuje, sasvim, sasvim, prihvatljivo!

 

Samo zanemarite onih "15,000" kn prekriženih, haha kako da ne.

 

 

Oni čini se imaju foru da na svaki prodani primjerak podignu cijenu za par postotaka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 11:57 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Koliko vidim nema ga na rtingsu, ima tko kakvu pametnu? Jel bolji od Q95T ?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je to onaj first gen mini led od njih onda je nazalost smece.

 

EDIT

Nije first gen nego ovaj novi,nasao sam jednu Poljsku recenziju i po njoj je u pitanju dobar tv sa 2x hdmi 2.1 ulaza

 

Btw u MM je LG G1 i dalje oko 1670eu ali sad daju i cashback 500eu pa tv ispadne oko 1170eu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 14:52 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Emixman1 kaže...

 

Koliko vidim nema ga na rtingsu, ima tko kakvu pametnu? Jel bolji od Q95T ?

 

 

Nisam baš siguran da može biti bolji od Q95, ali da ima dobre specifikacije, ima.

 

S time da je deklarirano osvjetljenje na TCLu 500 nitsa, dok Q95T ide i preko 1000, a to je vrlo vidljiva razlika.

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljivo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Emixman1 kaže...

 

Koliko vidim nema ga na rtingsu, ima tko kakvu pametnu? Jel bolji od Q95T ?

 

 

Nisam baš siguran da može biti bolji od Q95, ali da ima dobre specifikacije, ima.

 

S time da je deklarirano osvjetljenje na TCLu 500 nitsa, dok Q95T ide i preko 1000, a to je vrlo vidljiva razlika.

 

 

 Nepouzdan izvor? "peak brightness 1000 nit"  

  

Pošto je upravo brightness na Q95 najveca razlika u usporedbi s CX LG OLED, TCL s mini LED riješava upravo taj problem. U teoriji best buy, a u praksi treba vidjet. Navodno i Apple za sljedecu godinu na mackbooku planira koristit mini LED

 

 

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 19:16 (Bubabug).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Emixman1 kaže...

 

Koliko vidim nema ga na rtingsu, ima tko kakvu pametnu? Jel bolji od Q95T ?

 

 

Nisam baš siguran da može biti bolji od Q95, ali da ima dobre specifikacije, ima.

 

S time da je deklarirano osvjetljenje na TCLu 500 nitsa, dok Q95T ide i preko 1000, a to je vrlo vidljiva razlika.

 

 

 Nepouzdan izvor? "peak brightness 1000 nit"  

  

Pošto je upravo brightness na Q95 najveca razlika u usporedbi s CX LG OLED, TCL s mini LED riješava upravo taj problem. U teoriji best buy, a u praksi treba vidjet. Navodno i Apple za sljedecu godinu na mackbooku planira koristit mini LED

 

 

Koji problem rijesava...ne kuzim sto si napisao?

 

Sa druge strane ovaj TCL po poljskoj recenziji koju sam naveo ima samo 170 zona i to u mislim 65inch.

Samsung na svom first gen mini ledu na 65inch ima oko 800-900 zona uz peak preko 2000nits...spominjalo se i 3000nits burst u vivid ili tako nesto.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta je problem sa updatom? Imam cx nisam primjetio nista cudno.

کτγℓع
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo sto sam prije napisao za LG G1 cashback od 500eu to je za 77inch za 65inch je 300eu a za 55inch 200eu...ni to nije lose.

Taman mi pokrije 5 godina extra garancije i dio extra zidnog nosaca 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Duje2 kaže...

Sta je problem sa updatom? Imam cx nisam primjetio nista cudno.

Odi na AVforums u CX temu,zadnjih par stranica.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim na "problem" OLED-a i svjetline u odnosu na QLED. Posto bi mini LED trebo bit direkt konkurencija OLED-u + nema burn-in. A za local dimming ne mogu pronac podatak

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bubabug kaže...

Mislim na "problem" OLED-a i svjetline u odnosu na QLED. Posto bi mini LED trebo bit direkt konkurencija OLED-u + nema burn-in. A za local dimming ne mogu pronac podatak

Mini led je i dalje klasicni lcd sa vise zona,mislim da ce sa ML Samsung napravit cuda iduce godine.

Micro led je self emissive kao i oled a nema opasnosti od burn ina te moze enormno visi peak brightness.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Koja je razlika između C11 i C12? 

 

Boja pozadine i nijasna srebrne boje stalka, ostalo je sve isto. S obzirom na to da je C11 i do 1300kn jeftiniji od C12 onda je jasno da je C11 best buy. Posebno sada kada je cijena za 55C11 valjda nikad niža u HR: Već za 7769kn:)

 

C11 Meteor Titan odnosno tamnosiva pozadina, tamnosrebrni stalak.

C12 Vanilla White odnosno bijela pozadina, svijetlosrebrni stalak.

 

C1 ima najviše tih verzija (C11-C19) i ovisno o zemlji/regiji razlike su u bojama pozadine i stalaka ali isto tako razlika je kod modela za DE/AUT/SUI tržišta koji imaju TWIN TRIPLE tunere (2xDVB-T2/S2/C) znači C17, C18 i C19.

 

Tko traži te modele onda ima dobra str. s popisom modela i razlika:

 

https://www.zambullo.de/fernseher/lg-oled-serie-2021-vergleich-und-unterschiede-der-oled-serie-1-aus-2021.html#was-sind-die-unterschiede-zwischen-dem-lg-c17la-c17lb-c18la-und-c19la

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice