Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.205
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam isto u MediaMarktu, al nisam uzeo produzeno jamstvo.

Ja nisam uspio nigdje naci da i oni priznaju Burninn kod svojih jamstva. Ti si vec reklamirao kod njih Burnin i priznali su ti garanciju?

Jel se sad vise isplati da uzmem LG OLED55G19LA za 1500€ ili da ipak uzmem 65" QLED 8K Q950T za 2100€ ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi, mala pomoć. Neka preporuka tv-a za nekih 6-7k kn?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi, mala pomoć. Neka preporuka tv-a za nekih 6-7k kn?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pixa11 kaže...

Kupio sam isto u MediaMarktu, al nisam uzeo produzeno jamstvo.

Ja nisam uspio nigdje naci da i oni priznaju Burninn kod svojih jamstva. Ti si vec reklamirao kod njih Burnin i priznali su ti garanciju?

Jel se sad vise isplati da uzmem LG OLED55G19LA za 1500€ ili da ipak uzmem 65" QLED 8K Q950T za 2100€ ?

Ja sam uzeo za B6,B7 i Q90R kod njih produzena jamstva od 5 godina i za obadva oleda su mi priznali i mogao sam birat dali da mi vrate novac ili uzet novi model Tva.

Moj savjet je uzmi G1 ali uz obavenih 5 godina garancije,ovi 8k QLEDi su nazalost losiji slikom nego 4k modeli radi fald techa...nije isti broj pixela na 4k i 8k pa je i teze za fald i dimming algoritam da te piksele drze pod kontrolom...da se tako izrazim.

G1 ima taj EVO panel ali najvece uvjerenje za mene osobno je ova LG podrska sa 5 godina na taj panel...ne bi to napravili da ne vjeruju u proizvod.

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

trazim sto kvalitetniji TV do 5000 kuna, do 50'', pozeljan android...

ovaj mi se cini solidan: https://www.emmezeta.hr/philips-50pus8545-12-ultra-hd-led-tv-642760.html

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znaci trebam TV za osim gledanje "nacionalnih" kanala, imam HBOGo, MAXTV to GO, također bi si uzeo pretplatu na Netflix ili neki drugi servis, velicina neznam, u svakom slucaju sto bolja slika. Također neznam koliko su napredovali SMART TVs, pa ako je moguce instalirati "vanjske" aplikacije onda super i mozda gledati filmove i serije iz "drugih" izvora, ako ne, onda bih si uzeo jos i neki Android TV box. Znaci ako moze preporuka TVa, budget moze ici do 3000kn, pa ako moze bar tri preporuke, do 2000kn, 2500kn i 3000kn i ako mi netko moze reci na sto bi trebalo pripaziti i gledati prilikom odabira TVa.


Ako su TVi toliko napredovali, onda uzimam samo TV, ako ne, onda TV + Android TV box. U svakom slucaju uvijek i mogu preko USB, vanjskih i prijenosnih HDD gledati filmove i serije, ali opet to mi je zadnja solucija.

 

EDIT: Televizor ide na zid, pa neznam da li modeli i koji taj mount treba uzeti igra ulogU?

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2021 22:09 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RedHill kaže...
Znaci trebam TV za osim gledanje "nacionalnih" kanala, imam HBOGo, MAXTV to GO, također bi si uzeo pretplatu na Netflix ili neki drugi servis, velicina neznam, u svakom slucaju sto bolja slika. Također neznam koliko su napredovali SMART TVs, pa ako je moguce instalirati "vanjske" aplikacije onda super i mozda gledati filmove i serije iz "drugih" izvora, ako ne, onda bih si uzeo jos i neki Android TV box. Znaci ako moze preporuka TVa, budget moze ici do 3000kn, pa ako moze bar tri preporuke, do 2000kn, 2500kn i 3000kn i ako mi netko moze reci na sto bi trebalo pripaziti i gledati prilikom odabira TVa.


Ako su TVi toliko napredovali, onda uzimam samo TV, ako ne, onda TV + Android TV box. U svakom slucaju uvijek i mogu preko USB, vanjskih i prijenosnih HDD gledati filmove i serije, ali opet to mi je zadnja solucija.

 

EDIT: Televizor ide na zid, pa neznam da li modeli i koji taj mount treba uzeti igra ulogU?

 

Siguran sam da će netko u tom cijenovnom rangu dati neki pametan izbor, po meni je to nekako tanki buđet za nešto kvalitetniji izbor. 

Ali što se tiče tehnike smart tv po meni svaki izbor je dobar izbor ako govorimo o Lg koji ima smart OS po meni najbolji OS što se tiče fluidnosti,  mogućnosti instalacija raznih aplikacija. 

Samsungov TIZEN je isto odličan. 

Ako želite android OS onda je tu Philips i Sony,  Android os je sad na televiziji uznapredovao i sasvim ok je iskustvo. 

Ukratko za ono što bi vi htjeli ne treba vam dodatni android box. 

Jedini proizvođač koji je tanak u smart tv OS a pravi vrhunske televizije je Panasonic. 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MIslim da cu nakon godisnjeg uzet LG G1,moram jos vidjet kakav je taj wall mount tojest dali se moze barem malo odmaknut od zida...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nenadv kaže...

Pozdrav

trazim sto kvalitetniji TV do 5000 kuna, do 50'', pozeljan android...

ovaj mi se cini solidan: https://www.emmezeta.hr/philips-50pus8545-12-ultra-hd-led-tv-642760.html

 

Ova serija Philips TVa ti je super, ima podršku za Dolby Vision, HDR+, HDR, Dolby Atmos i dobivaš "na poklon" ambilight (iako ga ja ne koristim jer mi ne treba, ali hej tu je). Osvjetljenje nije na razini premium HDR televizora, ali je jebeno dobro (ne znam, cca 400 nits). Također dolazi s Androidom. Daljinski upravljač meni osobno ne paše, ne mogu se naviknuti na njega nikako.

 

Na ovoj grupi stvarno seru po Philipsu, ali on za cijenu nudi stvarno pregršt mogućnosti.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

MIslim da cu nakon godisnjeg uzet LG G1,moram jos vidjet kakav je taj wall mount tojest dali se moze barem malo odmaknut od zida...

 LG daje 5 godina garancije na G1, koja uključuje i garanciju na burn-in .

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

MIslim da cu nakon godisnjeg uzet LG G1,moram jos vidjet kakav je taj wall mount tojest dali se moze barem malo odmaknut od zida...

 LG daje 5 godina garancije na G1, koja uključuje i garanciju na burn-in .

Da,zato cu dat ponovo priliku oledima jer ako su spremni pokrit panel sa 5 godina garancije znaci da su sigurni da je vrlo otporan.

Mozda bi mi bilo bolje pricekat G2 i moguci heatsink ali nekako sumnjam da ce ga LG stavljat....

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ga uzeo, u mediamarkt je bio dobavljiv tek u 7 mjesecu tako da sam ga uzeo tamo gdje je bio dostupan odmah tako da mi tv jos uđe u ovaj cashback od 315€ od LGa 

Danas bio zadnji dan

Dostava je u subotu

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pixa11 kaže...

Ja ga uzeo, u mediamarkt je bio dobavljiv tek u 7 mjesecu tako da sam ga uzeo tamo gdje je bio dostupan odmah tako da mi tv jos uđe u ovaj cashback od 315€ od LGa 

Danas bio zadnji dan

Dostava je u subotu

Koliko te na kraju izasao,uzeo si garu 5 godina nadam se.

55inch?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da 55inch, 1799€ tv i 179,90€ garancija.

Minus 315€ cashback

Znaci 1663,90€

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 22:49 (pixa11).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pixa11 kaže...

Da 55inch, 1799€ tv i 179,90€ garancija.

Minus 315€ cashback

Znaci 1663,90€

Fantasticno.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim danas G1 spusten u par trgovina na 1598eu...ne kuzim zasto tako brzo pada cijena tom modelu,to se jos nije desavalo za olede.

Ali naravno nitko od nas se nece zalit za nizu cijenu 😄😄😄😄😄

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bio je jučer u e-kupi za 11.880 kn sa Zaba karticom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Bio je jučer u e-kupi za 11.880 kn sa Zaba karticom.

Koja je fora da su tvi u hr jeftiniji na kartice nego u keshu?....

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
Bio je jučer u e-kupi za 11.880 kn sa Zaba karticom.

Koja je fora da su tvi u hr jeftiniji na kartice nego u keshu?....

 Vjerojatno trgovina ima akciju s kartičarskom kućom koja se odriče svoje provizije, ili ju značajno umanji.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Vidim danas G1 spusten u par trgovina na 1598eu...ne kuzim zasto tako brzo pada cijena tom modelu,to se jos nije desavalo za olede.

Ali naravno nitko od nas se nece zalit za nizu cijenu 😄😄😄😄😄

 

Očekivano, barem nekoliko razloga:

 

-globalno sniženje od strane LGE za 20% na sve nove modele

-povećanje kapaciteta proizvodnje

-sport odnosno EP, OI i sva sniženja koja su vezana uz to

 

 

To je dodatni pritisak prije svega na sony jer nema opravdanja da je npr A90 ponegdje i više od 500 eur skuplji od G1.

 

Vidjet ćemo što će bit s panasonicima, pojavio se na nekim tržištima JZ1500 s početnom cijenom 2200 za 55" i 2900 za 65". Ne znam koji će točno modeli bit za DE ali već ima nekih (JZF1507, JZT1506) pa prije kupnje treba odvagat. U ovom trenutku G1 je apsolutni best buy, a vjerujem da će i panasonic JZ1500 bit cijenom jeftiniji od A90 i vjerojatno blizu G1 kada se stabiliziraju cijene.

 

4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg G1 mi ne paše iz jednog razloga što ne dolazi sa stalkom već prvenstveno samo za montažu na zid. 

Žešći flop po meni ali ajde. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43A7100F/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik 2199
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-43pfs6805-12-televizor?tab=description 2299
https://www.emmezeta.hr/tcl-43p615-ultra-hd-led-tv-648803.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 2399
https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-43p610-4k-uhd-led-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse 2399
https://www.ines.hr/proizvod/tv-philips-43pus7505-12/ 2447

Zanima me kakvi su Hisense i Philips OSovi i koliko su fleksibilni po pitanju instaliranja vanjskih aplikacija i opcenito koliko je cijeli OS fleksibilan. Kakvi su TCL televizori? Odabrao sam ih jer su jedini pure Android TVi u tom cjenovnom rangu, a koliko sam gledao, dobri su, oni su nesta kao Xiaomi u mobilnom svijetu: nude puno za manje novaca od ostalih ili grijesim?

U svakom slucaju koji bi vi TV uzeli? Znaci gledanje kanala sto nacionalnih, sto preko MAXTV to GO, imam HBO GO, uzeo bih si Netflix ili nesta drugo, ali naravno bit ce tu i vanjskih HDD za gledanje filmova i serija.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za Hisense Vidaa 3.0 i 4.0 ti mogu reći da su solidni sustavi po pitanju fluidnosti i stabilnosti. Vizualno se meni osobno super, čak mi je starija verzija ljepša od novije. E sad, što se tiče instaliranja vanjskih aplikacija, možeš ih instalirati sa njihovog store-a, ali izbor je daleko manji nego na android TV-ima, a instalaciju s nekakvih vanjskih izvora možeš zaboraviti.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim danas G1 spusten u par trgovina na 1598eu...ne kuzim zasto tako brzo pada cijena tom modelu,to se jos nije desavalo za olede.

Ali naravno nitko od nas se nece zalit za nizu cijenu 😄😄😄😄😄

 

Očekivano, barem nekoliko razloga:

 

-globalno sniženje od strane LGE za 20% na sve nove modele

-povećanje kapaciteta proizvodnje

-sport odnosno EP, OI i sva sniženja koja su vezana uz to

 

 

To je dodatni pritisak prije svega na sony jer nema opravdanja da je npr A90 ponegdje i više od 500 eur skuplji od G1.

 

Vidjet ćemo što će bit s panasonicima, pojavio se na nekim tržištima JZ1500 s početnom cijenom 2200 za 55" i 2900 za 65". Ne znam koji će točno modeli bit za DE ali već ima nekih (JZF1507, JZT1506) pa prije kupnje treba odvagat. U ovom trenutku G1 je apsolutni best buy, a vjerujem da će i panasonic JZ1500 bit cijenom jeftiniji od A90 i vjerojatno blizu G1 kada se stabiliziraju cijene.

 

 Nema jos ovih novih Panasonica u De i nisam pronasao jos recenzije.

Ali ako sam dobro vidio imaju samo 2x hdmi 2.1....pa zasto 🤔🤔🤔

G1 je kompletniji model i ako sam dobro vidio velika je sansa da dobije Dolby Vision game mode dok u slucaju Panasonica cisto sumnjam....

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam ti ja i TCLXiaomi telku.

Kriterij su mi bile da budu 55",4k i android.

Znam da ima ljudi koji su malo napredniji useri ali žena i ja,kao neki više "vulgaris" korisnici, smo jako zadovoljni,TCL je kupljen prije cca 4 godine (i bio skuplji),Xiaomi prije nekakvih 6 mjseci.

Android sučelje je identično,svaki ima svoj neki "skin" ali su oba prilično jednostavni (ne znam jel ti bitno ali obje tekle imaju predinstaliran Netflix sa direktnim gumbom na daljinskom,Xiaomi ima i za AmazonPrime).

Sve što sam isprobavao priključit na njih radi.

TCL ima malo "mekšu" sliku, ali da sad kupujem uzeo bi Xiaomi jer mislim da je baš bang for buck u kategoriji buđet telki,osjetno je jeftiniji.

 

Kad smo prije par godina uzimali prvu telku gledao sam i Hisense ,neki ekvivalentni model ovom TCL-u ,ali sam odustao jer mi je Elipso predebilan dućan,ali vjerujem da bi i Hisense bio dobar.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molio bih vas hitno savjet,
Planiram kupiti tv s Androidom, koristit ce se isključivo za uobičajene dnevne radnje, gledanje filmova, netflix, YouTube, Max tv ili kodi i to je sve..
Cijena do 6.000,00kn
Razmišljao sam o Philipsu PUS 8545 58"
SAMSUNG QLED 55Q70T
TCL 55 C815
Privlači me TCL zbog ugrađenog soundbara, ali nisam nikad čuo od nikoga iskustva sa TCL-om
Philips jedini ima 5 god gar
Hvala na pomoći, u tom rangu dobro došao prijedlog i drugog tva.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz..u potrazi sam za novom telkom 65 incha koja ce se koristiti prvenstveno za dnevno gledanje telke i streamanje serija/filmova s kompa..E sad izbor je pao na Lgcx sto mi je malo van budzeta ali to nije tolki problem..Smatrate li da je to previse para za ono sto meni treba i imate li preporuku neceg drugoga do 11-12 tkn

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung televizori nisu na android sustavu. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...

Lg G1 mi ne paše iz jednog razloga što ne dolazi sa stalkom već prvenstveno samo za montažu na zid. 

Žešći flop po meni ali ajde. 

 

Točno međutim može se zasebno kupit stalak odnosno one dvije nožice cca 100 eur. Tko već kupuje tv od 1500 i više onda tih 100 nije neki nepremostivi trošak jer u pitanju je ipak najnoviji evo panel:)

 

 

MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim danas G1 spusten u par trgovina na 1598eu...ne kuzim zasto tako brzo pada cijena tom modelu,to se jos nije desavalo za olede.

Ali naravno nitko od nas se nece zalit za nizu cijenu 😄😄😄😄😄

 

Očekivano, barem nekoliko razloga:

 

-globalno sniženje od strane LGE za 20% na sve nove modele

-povećanje kapaciteta proizvodnje

-sport odnosno EP, OI i sva sniženja koja su vezana uz to

 

 

To je dodatni pritisak prije svega na sony jer nema opravdanja da je npr A90 ponegdje i više od 500 eur skuplji od G1.

 

Vidjet ćemo što će bit s panasonicima, pojavio se na nekim tržištima JZ1500 s početnom cijenom 2200 za 55" i 2900 za 65". Ne znam koji će točno modeli bit za DE ali već ima nekih (JZF1507, JZT1506) pa prije kupnje treba odvagat. U ovom trenutku G1 je apsolutni best buy, a vjerujem da će i panasonic JZ1500 bit cijenom jeftiniji od A90 i vjerojatno blizu G1 kada se stabiliziraju cijene.

 

 Nema jos ovih novih Panasonica u De i nisam pronasao jos recenzije.

Ali ako sam dobro vidio imaju samo 2x hdmi 2.1....pa zasto 🤔🤔🤔

G1 je kompletniji model i ako sam dobro vidio velika je sansa da dobije Dolby Vision game mode dok u slucaju Panasonica cisto sumnjam....

 

Vjerojatno će uskoro neke recenzije a dostupnost bi trebala bit u sljedećim tjednima, uvijek je panasonic kasnio u odnosu na druge. Da, ta 2 HDMI 2.1 su tu kao i kod sonyja, potpuno je nejasno zašto nemaju sva 4 2.1 posebno što se baš taj JZ1500 čini kao najkompletniji ove godine a da ne košta kao 77".

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zerrgo kaže...

Pozz..u potrazi sam za novom telkom 65 incha koja ce se koristiti prvenstveno za dnevno gledanje telke i streamanje serija/filmova s kompa..E sad izbor je pao na Lgcx sto mi je malo van budzeta ali to nije tolki problem..Smatrate li da je to previse para za ono sto meni treba i imate li preporuku neceg drugoga do 11-12 tkn

 

Ja bih uzeo Sony KD-65XH9505, 10000 košta. Uštediš 2000 kn, a imaš vrhunski tv ;) 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice