Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.118
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Korak u dobrom smijeru za oled tehnologiju,nadam se da ce modeli za iducu godinu imat evo panel i heatsink i to ne samo G serija nego barem jos C.

Sad jos treba vidjet sta ce odgovorit na "burn in" upit tv portala tojest dali je pokriven tim jamstvom od 5 godina,meni osobno djeluje kao da je.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1623420968

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Best buy do 2000kn, hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Po meni Hisense nema nikakav drastično lošiji motion processing. Ali najbolje ti je otići u dućan i sam se uvjeriti.
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ima tko kakvu preporuku za 4K tv 43", 3000-4000 kn?

Gledanje programa, hbo (ako ima opcija da se skine aplikacija), netflix i ps5 (znaci nizak input lag?)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
Po meni Hisense nema nikakav drastično lošiji motion processing. Ali najbolje ti je otići u dućan i sam se uvjeriti.

 Nemoguća misija, u Dubrovniku nema nijedna trgovina s tim televizorom.. jedva ima Samsung q60 😂

 

 

 

 

 

2 godine
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci ovo je prvi oled u koji LG dovoljno vjeruje da pruza 5 godina garancije na panel,ovo sam cekao ❤

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

sad sam se sjetio da bi mogao uzeti i neki android tv box ili nesta sto bi u kombinaciji sa jeftinijim TV opet bilo dobro ili bolje da uzmem neki puno bolji TV koji kosta i vise od 2000kn ili je do 2000kn sasvim pristojan TV? Ili ipak da uzmem nesta do 2000kn + taj android tv box? Kakve su vam preporuke, sto raditi? 
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebam preporuku 49-50" televizora do 4500 kn. Veći mi ne stane u element.

 

Zapeo mi je za oko Sony 49XH85 koji je trenutno u eDigitalu 4300 kn što mi se čini odlična kupnja (na drugim mjestima je preko 5000). Jel sigurno sve ok s tim dućanom? Malo mi je fishy ta cijena, plus nema niti jedna recenzija...

 

Ima li nešto bolje za te novce u Samsung/LG/Philips taboru?

 

Roditeljima sam nedavno uzeo Samsung TU7000 seriju (65") i skroz ok radi, jedino mi se sučelje čini prilično sporo i trzavo.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Korak u dobrom smijeru za oled tehnologiju,nadam se da ce modeli za iducu godinu imat evo panel i heatsink i to ne samo G serija nego barem jos C.

Sad jos treba vidjet sta ce odgovorit na "burn in" upit tv portala tojest dali je pokriven tim jamstvom od 5 godina,meni osobno djeluje kao da je.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1623420968

 Ja ti mogu reći kako od 2016 godine mi niti jedan non oled ne dolazi u obzir.Probao sam sve marke oleda osim Philipsa i LG CX je najkompletniji oled.Panasonic ima najpreciznije boje ali fali oštrine, naime ima po meni premekanu sliku.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
MEGATAMA kaže...

Korak u dobrom smijeru za oled tehnologiju,nadam se da ce modeli za iducu godinu imat evo panel i heatsink i to ne samo G serija nego barem jos C.

Sad jos treba vidjet sta ce odgovorit na "burn in" upit tv portala tojest dali je pokriven tim jamstvom od 5 godina,meni osobno djeluje kao da je.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1623420968

 Ja ti mogu reći kako od 2016 godine mi niti jedan non oled ne dolazi u obzir.Probao sam sve marke oleda osim Philipsa i LG CX je najkompletniji oled.Panasonic ima najpreciznije boje ali fali oštrine, naime ima po meni premekanu sliku.

Ja ti mogu rec da nakon B6 i B7 za mene niti jedan oled ne dolazi u obzir osim mozda novih sa EVO panelima.

Zapitaj se zasto sad LG daje garanciju za panel samo za svoje evo modele....

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Već sam ti pisao da ovdje u HR LG daje jamstvo na sve kvarove.Čak sam ga ostvario i na B7.Prvo mijenjan zaslon zbog burn in-a, nakon toga problem sa zvukom i tada sam dobio RMA.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Već sam ti pisao da ovdje u HR LG daje jamstvo na sve kvarove.Čak sam ga ostvario i na B7.Prvo mijenjan zaslon zbog burn in-a, nakon toga problem sa zvukom i tada sam dobio RMA.

Sta tko nudi lokalno je apsolutno nebitno sa cinjenicom da je LG odlucio pokrit garancijom tek EVO panele.

 

 

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nikako nije nebitno ako se dogodi problem sa tv-om.Koliko znam jedino LG u HR prizna jamstvo na burn in, bez obzira što nije navedeno u jamstvenim uvjetima.Za razliku od Sony-a,Panasonica.Za Phillips nemam info.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Nikako nije nebitno ako se dogodi problem sa tv-om.Koliko znam jedino LG u HR prizna jamstvo na burn in, bez obzira što nije navedeno u jamstvenim uvjetima.Za razliku od Sony-a,Panasonica.Za Phillips nemam info.

Uopce ne kuzis o cemu pisem.

Ova LG objava je trenutno najveci dogadjaj u AV svijetu vezano uz oled tehnologiju.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 12:26 (MEGATAMA).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kužim o čemu pišeš.Sada su javno objavili ono što se do sada na upit/zahtjev radilo.Nadam se da će i ostali proizvođači krenuti tim putem.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nope ne kuzis niti dalje.

To sto si ti u Hr ili ja u De dobio novi panel ili novi tv je individualno.

EVO paneli su prvi za koje sam LG kaze "to je to" i usudi se pruzit 5 godina garancije na panel.

Da ti pojasnim da mozda uspijes skuzit.....niti jedan drugi oled panel do ovih od 2015 do danas nije bio dovoljno dobar/izdrzljiv da bi LG to isao napravit.

I nije se nista radilo na zahtijev upit jer imas hrpe slucajeva u UK gdje su odbijene garancije na "burn in" isto kao sto je meni LG.de odgovorio za B7.

Sad to vise nece moc bit slucaj barem ne sa EVO panelima.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony a90j je skuplji 500eu u MediaMarktu od LG G1.....sa jedne strane LG ima 4xhdmi 2.1 i podrsku za vrr,freesync,gsync i kako se cini imat ce Dolby Vision u igrama a sa druge strane Sony ima samo 2x hdmi 2.1 a ja naprimjer vec imam komp i 2 konz9le sa hdmi 2.1.....Sonyev veliki plus za mene je sto su uz EVO panel stavili i heatsink..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Nope ne kuzis niti dalje.

To sto si ti u Hr ili ja u De dobio novi panel ili novi tv je individualno.

EVO paneli su prvi za koje sam LG kaze "to je to" i usudi se pruzit 5 godina garancije na panel.

Da ti pojasnim da mozda uspijes skuzit.....niti jedan drugi oled panel do ovih od 2015 do danas nije bio dovoljno dobar/izdrzljiv da bi LG to isao napravit.

I nije se nista radilo na zahtijev upit jer imas hrpe slucajeva u UK gdje su odbijene garancije na "burn in" isto kao sto je meni LG.de odgovorio za B7.

Sad to vise nece moc bit slucaj barem ne sa EVO panelima.

 Ja sam u DE i meni su mjenjali jedan panel nakon skoro 2 god ali zbog nekakve greske na samom panelu sto je uslo u 2g garanciju, ovaj novi koji su ugradili je za cca pola god- godinu dana dobio ožiljke burninna i nisu mi zeljeli zamjeniti nego su rekli da je garancija na tv 2 god i da na novi panel nema dodatne garancije.

Sad razmisljam da uzmem novi TV ali me strah uzet OLED bas zbog burninna.

Razmisljam uzet Samsung 8K 950 QLED za cca 2100€....

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 18:53 (pixa11).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josiip kaže...

Pozdrav, ima tko kakvu preporuku za 4K tv 43", 3000-4000 kn?

Gledanje programa, hbo (ako ima opcija da se skine aplikacija), netflix i ps5 (znaci nizak input lag?)

LG provjereno/testirano ima niski input lag, oko 10ms i to čak na jeftinim 43/4K TV modelima. Dakle u Game Mode-u, u kojem ionako moš sliku podesit kak god hočeš.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194691&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194724&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 19:18 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani

zamolio bi za preporuku televizora 32" do cca 1500 kn. Treba imati priključak za običnu kućnu antenu, ovaj normanlni dvb-t2 prijemnik (ili neki drugi ako ima naznake da će se za koju godinu opet nešto mjenjati ) i da ima koji usb port.

Televizor je namjenjen za stariju osobu tako da je bitno da je slika na našim kanalima donekle dobra.

Ne dolazi u obzir naručivanje preko interneta.

https://pevex.hr/tv-led-samsung-ue32...t2-344969.html

https://pevex.hr/tv-led-grundig-32ge...rt-338809.html

https://pevex.hr/tv-led-tcl-32s615-h...id-348810.html

Ima li drugdje što bolje

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pixa11 kaže...
MEGATAMA kaže...

Nope ne kuzis niti dalje.

To sto si ti u Hr ili ja u De dobio novi panel ili novi tv je individualno.

EVO paneli su prvi za koje sam LG kaze "to je to" i usudi se pruzit 5 godina garancije na panel.

Da ti pojasnim da mozda uspijes skuzit.....niti jedan drugi oled panel do ovih od 2015 do danas nije bio dovoljno dobar/izdrzljiv da bi LG to isao napravit.

I nije se nista radilo na zahtijev upit jer imas hrpe slucajeva u UK gdje su odbijene garancije na "burn in" isto kao sto je meni LG.de odgovorio za B7.

Sad to vise nece moc bit slucaj barem ne sa EVO panelima.

 Ja sam u DE i meni su mjenjali jedan panel nakon skoro 2 god ali zbog nekakve greske na samom panelu sto je uslo u 2g garanciju, ovaj novi koji su ugradili je za cca pola god- godinu dana dobio ožiljke burninna i nisu mi zeljeli zamjeniti nego su rekli da je garancija na tv 2 god i da na novi panel nema dodatne garancije.

Sad razmisljam da uzmem novi TV ali me strah uzet OLED bas zbog burninna.

Razmisljam uzet Samsung 8K 950 QLED za cca 2100€....

U kojoj si to trgovini kupio?

Veci broj puta sam pisao u ovoj temi...doplatite 5 godina garancije na skuplje televizore...a za OLEDe ne imat produzenu garanciju je ruski rulet.

Ja sam obadva oleda uzeo u Mediamarkt uz produzenu garanciju i u obadva slucaja sam imao na izbor povrat novca ili birat novi tv.

Gadno je kad se covjek opece na OLED....nije problem samo trosenje ekrana nego paranoja koja proizadje iz tog iskustva...pocnes gledat na svako sr.nje na ekranu dali ti mozda moze potrosit piksele brze itd pa na kraju uopce ne uzivas u toj kvaliteti slike jer si opterecen sa time sto moze ostetit panel.

Zato mi je ovaj EVO bas ono sto sam cekao da se desi sa oled tehnologijom.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čudno ja sam na oled panelima od 2016 godine i nemam nikakvih  loših iskustava.Jamstvene uvjete koje sam ostvario , odnose se na LG HR.Mi ovdje živimo u HR.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Čudno ja sam na oled panelima od 2016 godine i nemam nikakvih  loših iskustava.Jamstvene uvjete koje sam ostvario , odnose se na LG HR.Mi ovdje živimo u HR.

Vec sam ti dao odgovor,to je tvoj slucaj isto kao sto sam ja birao novi televizor 2 puta.

Nista cudno,cudno je jedino tvoje iscudjavanje jer si zabrijao da je tvoj primjer univerzalno pravilo u svemiru i izvan njega.

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
visokosi kaže...

Poštovani

zamolio bi za preporuku televizora 32" do cca 1500 kn. Treba imati priključak za običnu kućnu antenu, ovaj normanlni dvb-t2 prijemnik (ili neki drugi ako ima naznake da će se za koju godinu opet nešto mjenjati ) i da ima koji usb port.

Televizor je namjenjen za stariju osobu tako da je bitno da je slika na našim kanalima donekle dobra.

Ne dolazi u obzir naručivanje preko interneta.

https://pevex.hr/tv-led-samsung-ue32...t2-344969.html

https://pevex.hr/tv-led-grundig-32ge...rt-338809.html

https://pevex.hr/tv-led-tcl-32s615-h...id-348810.html

Ima li drugdje što bolje

 

 

Evo da ne tražiš previše,

 

GRUNDIG 32VLE6910BP (elipso.hr)

 

 

fino do Elipsa ovih dana i to je to.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zag0 kaže...

Pozdrav, trebam preporuku 49-50" televizora do 4500 kn. Veći mi ne stane u element.

 

Zapeo mi je za oko Sony 49XH85 koji je trenutno u eDigitalu 4300 kn što mi se čini odlična kupnja (na drugim mjestima je preko 5000). Jel sigurno sve ok s tim dućanom? Malo mi je fishy ta cijena, plus nema niti jedna recenzija...

 

Ima li nešto bolje za te novce u Samsung/LG/Philips taboru?

 

Roditeljima sam nedavno uzeo Samsung TU7000 seriju (65") i skroz ok radi, jedino mi se sučelje čini prilično sporo i trzavo.

 

 

Bumpam svoje pitanje i pitanje kolege, pošto su slična. Oboje tražimo 49/50" televizor i tražimo savjet između:

 

Sony 49XH85

Philips 50PUS8505

Samsung 50AU9072

 

Ili nešto četvrto, peto, šesto...

LG NANO?

 

Hvala unaprijed!

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Tascam kaže...

Čudno ja sam na oled panelima od 2016 godine i nemam nikakvih  loših iskustava.Jamstvene uvjete koje sam ostvario , odnose se na LG HR.Mi ovdje živimo u HR.

Vec sam ti dao odgovor,to je tvoj slucaj isto kao sto sam ja birao novi televizor 2 puta.

Nista cudno,cudno je jedino tvoje iscudjavanje jer si zabrijao da je tvoj primjer univerzalno pravilo u svemiru i izvan njega.

 Ništa se ne iščuđavam nego ne vidim problem  jer LG HR  sve reklamacije riješava unutar jamstva, bez obzira bilo dvogodišnje ili petogodišnje.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,

Širina dnevnog boravka mi je 3,4m. Dakle realna udaljenost od tva do pozicije gledanja iznosi 3m. Mislite li da televizor od 65" nebi uklapao u sobu, odnosno je li 65" previše za sobu tih dimenzija. Nedavno sam bio kod prijatelja koji ima 55" i tv tih dimenzija je sasvim ok za gledanje sa 3m. Molim vaša iskustva. Hvala. 
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije previše i naviknut ćeš se na tu veličinu za 2 dana
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice