Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.263
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se isplati Sony kd55xh8077 za 5000 kn?

Ili ima li netko neki bolji prijedlog za max 5000.

Bio bi većinom za filmove i utakmice.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
captainvuki kaže...

Kupujen sad televiziju,tribala bi mi preporuka.Triba mi velicina ekrana 165 cm.Kvaliteta zvucnika na samoj televiziji mi nije bitna,jer cu spojit zvuk priko audio video prijemnika(Dolby Atmos 5.1.4 konfiguracija zvucnika).Gledacu tv program sa ultra hd satelitskog prijemnika(vecinon nogometne utakmice,zato mi je bitno da ima sta manje zamucivanja pri pokretnoj slici),igrat igre sa osobnog kompjutera(Nvidia graficka kartica) i gledat filmove priko ultra hd blu-ray prijemnika.Triba mi da televizija podrzava izmjenjivu frekvenciju osvjezavanja slike,"Dynamic HDR",Dolby Vision,HDR 10
+,HDR,Hybrid log-gamma,nacin rada u niskoj latenciji,"Quick Media Switching","Quick Frame Transport","Enhanced Audio Return Channel".Mogu platit najvise 25000 kn.Ako televizija ne podrzava HDR 10+ i Dolby Vision u isto vrime onda cu kupit televiziju sa Dolby Vision podrskon.Ako su izasli u prodaju modeli za 2021 godinu volija bi kupit neki od tih modela.Triba mi ultra hd rezolucija,8k rezolucija samo ako ima takvih modela do 25000 kn cijene.Kupovacu u ducanu iz Hrvatske.

Ovo izgleda ko javna nabava u HDZ-ovoj reziji...

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdravljam ekipu.

Nedavno sam kupio ps5 i sad bi morao uzet novi tv.Uz gaming gledao bih standardno tv program i netflix.

Planiram uzeti od 65 incha do nekih cca 9000 kn.Koji tv bi mi preporucili?

Zasad su mi zapeli za oko ova dva modela, i jesu li za gaming?

Sony KE-65XH9096 i Sony KD-65X82J

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nitko ne komentira 2 godine kaska za LG OLED televizore, upravo je aktualno po trgovinama.
Uz 5 godina garancije koja je aktualna i ovo je veoma dobra stvar koju nude.
 
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
PHILIPS 65PUS8505 Ili SAMSUNG UE65TU8072UXXH?Ili nesto trece do 5500
Najvise mi treba za ps5
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedno iskustvo koje možda nekome pomogne.
Imam Samsung mob, Samsung q80T Tv i evo sad došla Plejka nova.

Sa posla preko Smart Things app mogu upaliti tv, prebaciti na konzolu što aktivira PS5 pa se i on upali, i sa PSN aplikacijompreko mobitela mogu staviti skidati igre, da me dočeka kad dođem doma.
Nemam strah od burn ina pa da i radi tv cijelo vrijeme sa menijom upaljenim , naravno mogu tv i ugasiti preko Smart Things.
Sa daljinskim od TVa, mogu upravljati sa Iskon Tv prijamnikom, ali i plejkom.
Koliko sam probao, taj one remote shema na radi baš na Sonyu npr..

Možda bude nekom ovo puno značilo. Meni je to zakon.
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto pališ Tv da skidaš igre?🤣

Preko ps appa pokreneš da se igra skida, Ps5 mora biti u stanju mirovanja.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
Nitko ne komentira 2 godine kaska za LG OLED televizore, upravo je aktualno po trgovinama.
Uz 5 godina garancije koja je aktualna i ovo je veoma dobra stvar koju nude.

To je odlicno sta ste ovde napomenili ljudima,ja bas isto sad kupujen televiziju,odlucija san se za model LG OLED 65C11LB.Najjeftiniji je ovi model u internet ducanu ekupi,14899 HRK: https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED65C11LB-%2B-O%C5%BEujsko-pivo-24-x-0%2C5-l-GRATIS%21/p/EK000383427

Zamalo da san kupija G1 model,ali nisan jer su vrlo male razlike medu modelima i nisan tija zato placat vecu cjenu.G1 ima oznaku Evo i samin time vecu vrsnu svjetlinu i bolje zvucnike u odnosu na C1 model.Ali priko izbornika za odrzavanje na C1 modelu svjetlina se moze povecat,ima objasnjeno na sljedecemu videu: 

S ovon televizijon se ne dobije podrska za HDR10+ standard,ali podrzava Dolby Vision i HLG,Dolby Vision je ionako bolji i prihvaceniji standard.Podrzava ovaj model i G-Sync i Freesync.Jos je dobra stvar i da su sva 4 HDMI ulaza 2.1 standard,sta kod dosta drugih proizvodaca nije slucaj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 10:44 (captainvuki).
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako novci nisu problem LG OLED bi bio i moj izbor, možda baci oko na prošlogodišnji LG CX model, ako je na nekoj akciji.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima, molim mišljenje za ovaj tv https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-ke55xh9077s-4k-uhd-dled-televizor-android

Cijena mi se čini sasvim pristojna + dodatno jamstvo
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja kupio većeg brata od 65 inča, jako sam zadovoljan. Sviđa mi se Android sustav, baš sam jučer instalirao HRTi službenu aplikaciju i gledam njihove programe u pristojnoj slici.

 

Ono što mene zanima, kakava je situacija s HDMI 2.1 konektorom za Sony TVima, jel došao frimware update, i dal je to sad pravi 2.1 standard?

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 11:29 (user2206).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

XH90 Ima punu podršku za HDMI 2.1 na 3 i 4 ulazu.

Jedino su rekli dodati podršku za VRR ali nikad nisu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
captainvuki kaže...
Perkan_1984 kaže...
Nitko ne komentira 2 godine kaska za LG OLED televizore, upravo je aktualno po trgovinama.
Uz 5 godina garancije koja je aktualna i ovo je veoma dobra stvar koju nude.

To je odlicno sta ste ovde napomenili ljudima,ja bas isto sad kupujen televiziju,odlucija san se za model LG OLED 65C11LB.Najjeftiniji je ovi model u internet ducanu ekupi,14899 HRK: https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/LG-OLED-TV-OLED65C11LB-%2B-O%C5%BEujsko-pivo-24-x-0%2C5-l-GRATIS%21/p/EK000383427

Zamalo da san kupija G1 model,ali nisan jer su vrlo male razlike medu modelima i nisan tija zato placat vecu cjenu.G1 ima oznaku Evo i samin time vecu vrsnu svjetlinu i bolje zvucnike u odnosu na C1 model.Ali priko izbornika za odrzavanje na C1 modelu svjetlina se moze povecat,ima objasnjeno na sljedecemu videu: 

S ovon televizijon se ne dobije podrska za HDR10+ standard,ali podrzava Dolby Vision i HLG,Dolby Vision je ionako bolji i prihvaceniji standard.Podrzava ovaj model i G-Sync i Freesync.Jos je dobra stvar i da su sva 4 HDMI ulaza 2.1 standard,sta kod dosta drugih proizvodaca nije slucaj.

 Sto se tice prebacivanja C1 modela u G1 mod trebas uzeti u obzir da C1 mora imati noviji panel sto nije slucaj kod svih EU televizija u 65 inch velicini.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

XH90 Ima punu podršku za HDMI 2.1 na 3 i 4 ulazu.

Jedino su rekli dodati podršku za VRR ali nikad nisu.

 To je sigurno? Uff, a to je baš važan feature.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
Grga1984 kaže...

XH90 Ima punu podršku za HDMI 2.1 na 3 i 4 ulazu.

Jedino su rekli dodati podršku za VRR ali nikad nisu.

 To je sigurno? Uff, a to je baš važan feature.

 Potvrdili su da hoće ali eto još ništa. Ja redovito provjeravam informacije ali nula bodova so far. 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi Xiaomi Mi TV 4S vs Hisense 55U7QF (gledam tv između 3000-4000kn)

 

Mišljenja i zašto je jedan bolji od drugog, razlika je u 1k kn.

 

Isplati li se dat do 4500kn za nešto bolje i što?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj Hisense ima FALD ekran, Xiaomi nema, a znaju mu iskakati reklame unutar OSa. Volim Xiaomi proizvode, ali u ovom slučaju bih doplatio za Hisense.
 
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Zanima me vase misljenje o sljedecim modelima i savjete kojega kupiti, svi su otprilike tu negdje u cijeni (5500 - 6500kn).

 

Philips PUS8545 vs TCL P815 vs TCL C715 QLED vs TCL C815 QLED. Svi modeli su 65".

Ja nekako naginjem Philips modelu (sa trenutna akcijom u HR se efektivno dobije soundbar dzabe) ili TCL C815.  

 

Hvala unaprijed, svaki savjet je dobrodosao. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 17:52 (GuciGuc).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

XH90 Ima punu podršku za HDMI 2.1 na 3 i 4 ulazu.

Jedino su rekli dodati podršku za VRR ali nikad nisu.

To je tragedija ako VRR ne sljaka, najbitniji feature kad su konzole u pitanju..

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa čak i ne toliko kod konzola, koliko je bitan za PC igrače.

Naime slušao sam osvrt Keep It Classy Tech-a...inače dečko puno igra na novim telkama i kaže da do sada niti na PS5 ili Xbox X nije nigdje vidio nekakvog screen tearinga, jer navodno po njemu, a i zvuči logično, te konzole za zahtjevne scene gdje bi moglo doći do padanja broja sličica u sekundi ispod 40, a znamo da je raspon VRR-a 40-120 hz smanjuju rezoluciju tekstura, a samim time i detaljnost prikaza baš radi toga da nebi došlo do trzanja. Kod PC-a je drugačija priča jer PC forsira konstantnu 4k rezoluciju i onda taj VRR igra veću ulogu. On je rekao da naprimjer VRR je jako poželjan kod slabijih konzola kao što je Xbox S, jer je tamo primjetio screen tearing.I da se dotaknem Sony-a koji još nema podršku za VRR, a i kada budu imali biti će malo hendikepirani jer se sve više spomije Dolby Vision gaming koji bi trebao donjeti bolju sliku u igrama. A kod Sony-a je stvar takva da Vrr i DV skupa nisu mogući. To može biti problem na dulje staze jer ne kupuje se telka svake godine, a konzole će biti sve naprednije kroz godine koje dolaze i igre sve optimiziranije.

Što se mene tiče nisam još to vidjeo svojim očima, ali ako on laže onda i ja lažem.

 

Ovo je link na video gdje se govori o VRR-u, pa ako se ima vremena, pogledajte.

 

 

Ovo je video gdje se govori o Dolby Vision budućnosti u igrama.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2021 20:15 (goodie).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Perkan_1984 kaže...
Nitko ne komentira 2 godine kaska za LG OLED televizore, upravo je aktualno po trgovinama.
Uz 5 godina garancije koja je aktualna i ovo je veoma dobra stvar koju nude.

 Koja je šema s tim 2 g. kaska. Znam da je jamstvo 2+3. Da li to znači da je sada jamstvo 2+3+2 ili ?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bi reko da prve 2 godine vrijedi i obično jamstvo i kasko. Iduće 3 samo produženo.

 

Slično ko i s autom. Kad uzmeš osiguranje i kasko osiguranje, nemaš ga 2 godine, nego jednu godinu imaš oba.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Konzola mi je bila ugašena. Nije bila u stanju mirovanja. Upalio sam TV da bi se upalila onda i konzola.
Geeeeed iiit ? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 8:15 (Nick_Diamond).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zanima me kupnja novog tv(stari ima 10 god). Uzea bih 65" a buđet je 6000-7000 kn.bitno mi je za utakmice da je dobra slika i ponekad koji film. Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
Taj Hisense ima FALD ekran, Xiaomi nema, a znaju mu iskakati reklame unutar OSa. Volim Xiaomi proizvode, ali u ovom slučaju bih doplatio za Hisense.

 Da li Hisense stvarno ima tako loš motion process prema drugim televizijama i je li i dalje best buy za gledanje filmova u rangu oko 4000kn ?

 

Možda nekad budem kupio PS5 pa se spajao na njega, sport toliko ne pratim.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Konzola mi je bila ugašena. Nije bila u stanju mirovanja. Upalio sam TV da bi se upalila onda i konzola.
Geeeeed iiit ? :)

 Možeš to ugasiti u opcijama od PS5 ako ne želiš da ti se pali TV kad i konzola.  HDMI link ili tako nešto se zove opcija.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joker160 kaže...

Pozdrav, zanima me kupnja novog tv(stari ima 10 god). Uzea bih 65" a buđet je 6000-7000 kn.bitno mi je za utakmice da je dobra slika i ponekad koji film. Hvala unaprijed 

 Sony seriju 8 (6.900,00 kn). Ako možeš dodati još 1000 kn, onda seriju 9. Isto tako Samsung q7 qled (7.500,00 kn) će isto biti odličan za to što trebaš. Hisense H65U8B ima jako dobre recenzije (6000 kn), i po specifikacijama super tv.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 18:28 (mmafan).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas  li link za taj Sony od 6900.?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joker160 kaže...

Imas  li link za taj Sony od 6900.?

 https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh8096-android-2020g.html

 

A u mall.hr ti je 6899

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala, izgleda mi sasvim ok. Budem sutra otisao pogledati malu uzivo ove modele 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice