Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.651
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja bi. Samo kaj mi se čini da je ostao samo izložbeni primjerak.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zerrgo kaže...

Pozz..u potrazi sam za novom telkom 65 incha koja ce se koristiti prvenstveno za dnevno gledanje telke i streamanje serija/filmova s kompa..E sad izbor je pao na Lgcx sto mi je malo van budzeta ali to nije tolki problem..Smatrate li da je to previse para za ono sto meni treba i imate li preporuku neceg drugoga do 11-12 tkn

 Ako hoćeš oled-kupuješ oled.Ako niti sam ne znaš,onda onaj sa najdužim jamstvom.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
I ja bi. Samo kaj mi se čini da je ostao samo izložbeni primjerak.

 Još jeftinija opcija, a opet super tv :)

 

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-ke-65xh9096-bravia-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/102933?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

8800 za 65 inča, odlična cijena.

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
S obzirom da nije OLED u pitanju, ne vidim problem u kupnji ovog TVa, naročito po ovakvoj cijeni.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
S obzirom da nije OLED u pitanju, ne vidim problem u kupnji ovog TVa, naročito po ovakvoj cijeni.

 Istina da, još se dobije i 5 godina garancije

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

 

Ja bih uzeo Sony KD-65XH9505, 10000 košta. Uštediš 2000 kn, a imaš vrhunski tv ;) 

 Dal je velika razlika između Sonyjevih modela 9505 i 9077/9096?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Za Hisense Vidaa 3.0 i 4.0 ti mogu reći da su solidni sustavi po pitanju fluidnosti i stabilnosti. Vizualno se meni osobno super, čak mi je starija verzija ljepša od novije. E sad, što se tiče instaliranja vanjskih aplikacija, možeš ih instalirati sa njihovog store-a, ali izbor je daleko manji nego na android TV-ima, a instalaciju s nekakvih vanjskih izvora možeš zaboraviti.

 Hvala. Na odgovoru. Pa ja sam uvijek za otvorenije sustave, a ne da sam ogranicen odnosno da mi netko govori sta mogu a sta ne instalirsfi, sve ja to. Razumijem zasto oni rade, ali kad ti. Imas mogućnosti raditi sta hoces i igrati se s postavkama i isprobavati to. Je prava stvar. Ako uzmem android TV mogu instalirati svr i svasta i imati. Uostalom Tcl hvala i kazu da su sve bolji sa svakom. Novom. Generacijom. Hisense mi je zadnja opcija, a za Philips sam. Dobio razlicita misljenja i iskustva za low budget modele

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam uzeo izlozbeni Sony prije 4 godine. Inaće sam protiv toga ali sam već bi toliko lud od traženja tv-a...

 

Snižen je bio s 10000kn na 7500kn. Mislim da je radio oko 3mj. Evo dan danas radi bez grešek.

 

Pitanje je koliko je ovaj radio ali ako je radio manje od godinu dana ja bi ga prvi kupio.

 

Ovo je model iz 2018...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 9:11 (R36).
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je model iz 2018 god. Moguće je da je odradio dobru satnicu do sada...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...

To je model iz 2018 god. Moguće je da je odradio dobru satnicu do sada...

da da 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, dvije godine svaki dan po 8 sati. Lijepo je odradio :/

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Da, dvije godine svaki dan po 8 sati. Lijepo je odradio :/

Ma to je ništa...

 

Moj je star 4 tj 5 godina i radi dnevno 12 i vše sati...upaljen je bez obzira gledali ili ne...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 12:11 (R36).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ali, nema ih više. Ako ih je i bilo.
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 2
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje se ne pisucka o soundbarima? Kakvo vam je to iskustvo imati dobru TV a nikakve zvučnike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ovdje se ne pisucka o soundbarima? Kakvo vam je to iskustvo imati dobru TV a nikakve zvučnike?

 Valjda jer ljudi brinu za red na forumu.

https://forum.bug.hr/forum/topic/audio-video-playeri-recorderi/soundbar-preporuka/252891.aspx

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 To je 65Q80A model, tj.2021 model koji je dosta lošiji od 65Q80T modela iz 2020. 

 

Malo proguglajte

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 12:20 (stipest).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo im je fejk to sveukupno jer su se igrali rijecima i 90% kupaca ce mislit da su to novi 2021 modeli a nisu.

Kod svakog modela pise 2021 rasprodaja sto su napravili namjerno da zbune kupce a u biti se radi o njihovoj rasprodaji u 2021 godini.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobro, ali ne možeš reći da nije dobra ponuda. CX je ionako i bolji TV od ovogodišnjeg C1. Bolji webOS, bolji daljinski, a panel, procesor i RAM su isti. I još je jeftiniji.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Dobro, ali ne možeš reći da nije dobra ponuda. CX je ionako i bolji TV od ovogodišnjeg C1. Bolji webOS, bolji daljinski, a panel, procesor i RAM su isti. I još je jeftiniji.

Zasto mislis da je CX bolji od C1?.....

Da dobre su cijene.

In other news....stigao sluzbeno DV u gaming preko XsX.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Zasto mislis da je CX bolji od C1?.....

Da dobre su cijene.

 

 

 

 Napisao sam. Novi webOS je preko cijelog ekrana i ima reklame. Novi daljinski ima dodane tipke, koje nićemu ne služe. Panel je isti, kao i procesor i ram. Znaći kvaliteta slike je ista i brzina je ista, a još je i CX jeftiniji. Sve recenzije vanka, završavaju da je isplativije uzeti CX, dok ga još ima. G1 je druga priča, zbog nove generacije panela, ali zato i košta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 20:25 (stipest).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Kupujem novi tv i zadnjih dana dosta čitam recenzije i obišao sam dosta trgovina da vidim razne televizore uživo.

Odlučio sam se za Samsung jer mi se najviše sviđaju njihove boje.

Pogledao sam prošlogodišnje serije TU7000, TU8000, TU8500 i ovogodišnje AU7000, AU8000, AU9000.

 

Na većini tv-a se uglavnom vrti jedan te isti demo s planinama i pejzažima.

Ali kad sam zamolio u trgovini da spoje novi AU9000 iz ove godine na tv signal, slika mi je bila čudna, u smislu kao da ima previše pokreta ili frameova (ne znam kako da to opišem).

Pokreti glumaca su mi izgledali kao da su 10-20% ubrzani na moj dosadašnji tv i kao da ima previše mahanja rukama.

 

Sad ne znam jel to tako na svim novim tv-ima ili je to ona neka opcija "motion nešto" kad Samsung predviđa pokrete pa ubacuje sličice (tako nešto sam čitao u recenzijama) i može se isključiti.

 

Doma imam Samsung star 5 godina i Grundig star 3-4 godine i tv programi nisu "ubrzani" na način kako mi se činio ovaj novi Samsung. (Stari Samsung je iste veličine kao ovaj u trgovini pa ne može biti do veličine ekrana).

Niti mi je tako na skroz novom monitoru za komp kad gledam filmove.

 

Pa evo, ako tko zna o čemu se radi, može li se podešavati ili je to jednostavno sad tako na novim televizorima?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bwbw kaže...

Pozdrav

 

Kupujem novi tv i zadnjih dana dosta čitam recenzije i obišao sam dosta trgovina da vidim razne televizore uživo.

Odlučio sam se za Samsung jer mi se najviše sviđaju njihove boje.

Pogledao sam prošlogodišnje serije TU7000, TU8000, TU8500 i ovogodišnje AU7000, AU8000, AU9000.

 

Na većini tv-a se uglavnom vrti jedan te isti demo s planinama i pejzažima.

Ali kad sam zamolio u trgovini da spoje novi AU9000 iz ove godine na tv signal, slika mi je bila čudna, u smislu kao da ima previše pokreta ili frameova (ne znam kako da to opišem).

Pokreti glumaca su mi izgledali kao da su 10-20% ubrzani na moj dosadašnji tv i kao da ima previše mahanja rukama.

 

Sad ne znam jel to tako na svim novim tv-ima ili je to ona neka opcija "motion nešto" kad Samsung predviđa pokrete pa ubacuje sličice (tako nešto sam čitao u recenzijama) i može se isključiti.

 

Doma imam Samsung star 5 godina i Grundig star 3-4 godine i tv programi nisu "ubrzani" na način kako mi se činio ovaj novi Samsung. (Stari Samsung je iste veličine kao ovaj u trgovini pa ne može biti do veličine ekrana).

Niti mi je tako na skroz novom monitoru za komp kad gledam filmove.

 

Pa evo, ako tko zna o čemu se radi, može li se podešavati ili je to jednostavno sad tako na novim televizorima?

 

Hvala

 Dodatna opcija koju prvu gasim kad podešavam TV 

Neki ljudi to vole, ja ne znam zašto :D

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00080741/

 

EDIT: Naravno, ako si mislio na ovo, po opisu mi se čini da jesi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 22:17 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, kao što je kolega iznad odg, u postavkama to izgasiš. To mi je katastrofa opcija i ne kužim čemu to.

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...
Zasto mislis da je CX bolji od C1?.....

Da dobre su cijene.

 

 

 

 Napisao sam. Novi webOS je preko cijelog ekrana i ima reklame. Novi daljinski ima dodane tipke, koje nićemu ne služe. Panel je isti, kao i procesor i ram. Znaći kvaliteta slike je ista i brzina je ista, a još je i CX jeftiniji. Sve recenzije vanka, završavaju da je isplativije uzeti CX, dok ga još ima. G1 je druga priča, zbog nove generacije panela, ali zato i košta.

Imaju neke prednosti na C1,naprimjer taj game bar,ako sam dobro vidio near black performance je malo bolji,za sad samo 2021 serija dobiva podrsku za Dolby Vision u igrama...

Takodjer ne treba zaboravit da neke C1 serije dolaze sa EVO panelom...ali to ovisi o sreci na kakav model naletimo....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Takodjer ne treba zaboravit da neke C1 serije dolaze sa EVO panelom...ali to ovisi o sreci na kakav model naletimo....

 Za ovo nisam čuo. Nema mi logike. EVO panel je skuplji, a oni će ga stavljati u jeftinije modele ???

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

Takodjer ne treba zaboravit da neke C1 serije dolaze sa EVO panelom...ali to ovisi o sreci na kakav model naletimo....

 Za ovo nisam čuo. Nema mi logike. EVO panel je skuplji, a oni će ga stavljati u jeftinije modele ???

Mozda sam ovo krivo skuzio mozda se na C1 moze samo postic 20% visi brightness kao na G1.

 

Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mmafan kaže...

Da, kao što je kolega iznad odg, u postavkama to izgasiš. To mi je katastrofa opcija i ne kužim čemu to.

 

kod gledanja sportskog sadržaja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice