Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.141.199
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ATJLučko kaže...
Uvjeren da dosta toga znam o televizorima, u ovom slučaju, ti niti mi nisu jasni još uvijek, nikako ?!
Može li mi netko objasniti te "NIT"-e, sukladno ovom novom Vincentovom YT video uratku?!

 Sto te konkretno zanima ? Nema ovdje nista novo.

lg ce omoguciti svima da koriste ovaj custom panel kojim se postize vise vrsno osvjetljenje i generalno visa prosjecna svjetlina ekrana.

To je bitno za hdr matrijale.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
ATJLučko kaže...
Uvjeren da dosta toga znam o televizorima, u ovom slučaju, ti niti mi nisu jasni još uvijek, nikako ?!
Može li mi netko objasniti te "NIT"-e, sukladno ovom novom Vincentovom YT video uratku?!

 Sto te konkretno zanima ? Nema ovdje nista novo.

lg ce omoguciti svima da koriste ovaj custom panel kojim se postize vise vrsno osvjetljenje i generalno visa prosjecna svjetlina ekrana.

To je bitno za hdr matrijale.

 

Zanimaju me konkretno ti "NITI", obzirom se spominju 1000 NITA! 
Koja je funkcija/uloga tih niti u zadovoljstvu gledanja kako programa, tako i igranja video igrica?! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ATJLučko kaže...
Pixel kaže...
ATJLučko kaže...
Uvjeren da dosta toga znam o televizorima, u ovom slučaju, ti niti mi nisu jasni još uvijek, nikako ?!
Može li mi netko objasniti te "NIT"-e, sukladno ovom novom Vincentovom YT video uratku?!

 Sto te konkretno zanima ? Nema ovdje nista novo.

lg ce omoguciti svima da koriste ovaj custom panel kojim se postize vise vrsno osvjetljenje i generalno visa prosjecna svjetlina ekrana.

To je bitno za hdr matrijale.

 

Zanimaju me konkretno ti "NITI", obzirom se spominju 1000 NITA! 
Koja je funkcija/uloga tih niti u zadovoljstvu gledanja kako programa, tako i igranja video igrica?! 

 Dvije su situacije, prva uobicajena ako imas tv u sobi koja je jako osvjetljena treba ti ekran koji moze dati dovoljno svjetline da bi slika bila zadovoljavajuce kvalitete u tim uvjetima. Uzmi za ekstreman primjer kako je gledati u ekran mobitela na suncu i koliko je citljiv ako mu smanjis svjetlinu.

Drugi bitniji dio (jer kolicinu svjetla u sobi obicno mozemo kontrolirati) je za prikaz HDR sadrzaja, gdje je preporuka za HDR 10 da ekran daje 1000 nit da bi mogao skroz tocno prikazati ono sto je u video zapisu.

Dolby vision ima max od 10000 nits, ali to trenutno ne moze niti jedan panel koji se moze kupiti, a pitanje je koliko to opce ima smisla za gledanje kod kuce.

A zasto nam treba hdr i puno nitsa, pa samo zato da slika bude sto realisticnija, sto bliza stvarnosti (to uzmi s rezervim jer stvari cesto nisu snimane da budu realisticne), pa npr kad se prikazuje sunce na ekranu da ono bude zaista puno svjetlije od ostatka prikaza, pa onda odbljesci, eksplozije, sve sto trazi visoku razinu svjetline ...

Znaci panel s dobrim kontrastom i puno nitsa ce to daleko bolje prikazati.

Sveti gral je oled s 10000 nits, trenutno idu do 800, s ovim custom panelom dobace 1000 nit,  vrhunski lcd dobaci nesto preko 2000, iako kad se kakibrira max je ispod 2000, ali u realnim situcijama  daleko manje radi backlight engina.

ukratko puno nitsa = bolja i realnija slika

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene to s nitsima i hdr-om sve više podsjeća na 3D TV forsiranje od prije nekoliko godina. Imao sam i 3D TV, imam i TV s dobrom HDR slikom i puno nitsa - i možda to i je korisno kad u tv direktno udara svjetlo ili kad se želi u miru pogledati film/serija, za neki "vau" dojam, ali za svaki normalan/uobičajen način gledanja TV-a (a to je većina vremena), takva blještava slika zamara oči.
Slično je i s raspravom oko soundbar vs neki bolji AV setup. Imao sam Onkyo AV receiver i pripadajuće Onkyo zvučnike i sve je to divno i krasno ali s vremenom sam poželio nešto jednostavnije i kupio Samsung MS650 soundbar. Kvaliteta zvuka se ne može usporedjivati, ali se ne može reći ni da soundbar zvuči loše; za casual slušanje glazbe s mobitela preko wifi/bluetooth veze/aplikacije dok je tv ugašen ili za jednostavno poboljšanje zvuka s TV-a korištenjem jednog daljinskog, savršen.
Opet, sto ljudi, sto ćudi. :)
 
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ima sad ta akcija na SD i za 6900 kn se moze uzet Q80T. 

 

Ovaj OLED Sony je 11.000 kn. 

 

Vise sam zelio provjerit između ta dva konkretna modela, jel se isplati dati 4000 kn vise za OLED meni jednom prosjecnom korisniku tv-a ili OLED nije toliko bolji pa da se isplati u njega ulagati za gledanje max TV-a i netflixa.

 

Tipa da gledam taj Q95t, koji je oko 10.000 kn, ne bi vjerojatno previse razmisljao i uzeo bi Sony OLED koji sam linkao. 

 

Zapravo mozda bolje da sam pitao je li OLED toliko bolji od QLED :D

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zokisan kaže...
Mene to s nitsima i hdr-om sve više podsjeća na 3D TV forsiranje od prije nekoliko godina. Imao sam i 3D TV, imam i TV s dobrom HDR slikom i puno nitsa - i možda to i je korisno kad u tv direktno udara svjetlo ili kad se želi u miru pogledati film/serija, za neki "vau" dojam, ali za svaki normalan/uobičajen način gledanja TV-a (a to je većina vremena), takva blještava slika zamara oči.
Slično je i s raspravom oko soundbar vs neki bolji AV setup. Imao sam Onkyo AV receiver i pripadajuće Onkyo zvučnike i sve je to divno i krasno ali s vremenom sam poželio nešto jednostavnije i kupio Samsung MS650 soundbar. Kvaliteta zvuka se ne može usporedjivati, ali se ne može reći ni da soundbar zvuči loše; za casual slušanje glazbe s mobitela preko wifi/bluetooth veze/aplikacije dok je tv ugašen ili za jednostavno poboljšanje zvuka s TV-a korištenjem jednog daljinskog, savršen.
Opet, sto ljudi, sto ćudi. :)

 Ne znam o kojem se tvu kod tebe radi, ali tv s kvalitetnim hdrom je najbolja stvar koja se dogodila tvima u zadnjih 10g.

Onkyo zvucnici i nisu nesto pa mogu razumjeti da si ih maknuo jer im je zvuk  ocajan, razumijem i da za nezahtjevne korisnike i soundbar moze proci, ali usporediti soundbar i kvalitetni surround sustav je smijesno. Naravno da ti nista nije vau ako nisi cuo/vidio kako kvalitetan sustav to odradi. Ne govorim tu o sustavima koji samo na papiru dve podrzavaju, a nisu u stanju nista reproducirati.

I tv se treba ispravno podesiti, zna se kako se podesava sdr, kako hdr, hdr nije bljestava slika, nesto si pobrkao ili ti tv nije podesen kako treba. Koji tv imas ?

kad jednom probas pravu stvar, tesko je nazad :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Ma ima sad ta akcija na SD i za 6900 kn se moze uzet Q80T. 

 

Ovaj OLED Sony je 11.000 kn. 

 

Vise sam zelio provjerit između ta dva konkretna modela, jel se isplati dati 4000 kn vise za OLED meni jednom prosjecnom korisniku tv-a ili OLED nije toliko bolji pa da se isplati u njega ulagati za gledanje max TV-a i netflixa.

 

Tipa da gledam taj Q95t, koji je oko 10.000 kn, ne bi vjerojatno previse razmisljao i uzeo bi Sony OLED koji sam linkao. 

 

Zapravo mozda bolje da sam pitao je li OLED toliko bolji od QLED :D

 

 

 Ovisi koliko si tahtjevan, je bolji je, ali ti je 4000 kn znacajna stavka, onda uzmu q80T, jer mislim da ti razlike nece toliko vrijediti.

zasto ne uzmes lg oled koji je bio i ispod 9000 ?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lazni marketing puno dovodi ljude u zabludu, dosta kupaca misli ako na kutiji pise hdr da to je hdr i da gledaju hdr sliku a ostvari tv jedva moze dati 450nitsa i to na 8bitnom panelu.. rijetko tko je ustvari vidio pravu kalibriranu hdr sliku, film, igru.. isto kao i zapravo cuti kvalitetno kucno kino i znati razlikovat dobro i loše .
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I dodjemo do toga da je za najbolji doživljaj - najbolje otići u kino.
Da se ne priča koliko je i jeftinije. ;)
Stvar je da se brda tresu ali i dalje (i kod top modela, kod svih proizvođača, svih mogućih panela) imamo razne probleme; probijanje svjetlosti, manjak kodeka za zvuk, prljava siva, prljava crna, local dimming nepostojeći ili loš1, kut gledanja, motion, glare, nits, burn in, response, judder, stutter, pa onda HDR - HDR10, HDR10+, PQ10, HLG, DOLBY VISION...cijela znanost.
Ne postoji TV bez mane, kao ni savršen AV zvučni sustav; mene vuče u best buy jednostavnost, druge u kompromise, treće u što jeftinije, itd.
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
mali.kresho kaže...
Pixel kaže...
mali.kresho kaže...
markma kaže...

Hvala svima na konstruktivim prijedlozima i pojašnjenjima.

 

Atmos sustav kucnog kina (koji ste objasnili) mi je otpisan zbog cijene (tek sada vidim koliko to košta i hvala na primjeru) i zbog kablova (provlačenja po prostoriji koja ni sam ne znam kako bih izveo). Vjerujem da je sa av reciverom to puno bolje, ali gubim ono zbog čega razmišljam o soundbaru, te cijena značajno sve poskupljuje. Pa evo ne znam jelj bolje sve ostaviti kako jeste ili ići na soundbar. Možda nisam naveo da nisam neki zaluđenik u zvuk, nego bih htio nešto bolje izabrati tj ne najbolje što je i dosta skupo, nego nešto optimalno (npr uzeo sa 65xh90 lcd, a nisam možda manji oled; tražim dakle ovu logiku ako me razumijete) za moje potrebe (možda maks. 2 filma tjedno ili cca 7-10 sati na PS5).

 

Soundbar mi je bila ideja zbog (postoji mogućnost da sam nešto krivo zaključio):

- jednostavnosti (kako vidim sve što gledam je bez žice tj jedine žice koje imaju idu u struju i tv)

- bluetooth (riješim se starih zvučnika 5.1 sa kompa, a soundbar bude i za tv i za komp)

 

S obzirom na nabrojano, onda bih trebao gledati soundbar (ili jeftiniji q800t ili nešto skuplji LG SK10Y [valjda je ovo primjer tj valjda je ok i neko drugo slovo npr SL ili SN tj ne samo SK]) obavezno sa zadnjim bežičnim zvučnicima ili sam krivo zaključio?.

 

 

 Kao sto rekoh, kuzim te u potpunosti, a i mislio sam da je takva situacija, zato ti kazem da je soundbar za tebe i tvoje potrebe idealan...obavezno gledaj da soundbar ima zvucnike na gornjoj ploci koji pucaju prema plafonu i odbijaju se prema tebi pa imas nekakav atmos dozivljaj...

 Svakako gledaj da imas mogucnost nadogradnje soundbara sa straznjim surround zvucnicima koji su bezicni, nisu doslovno bez zice, ali bezicno komuniciraju sa soundbarom...

 

Samsung opcija:

 

https://www.samsung.com/hr/audio-devices/soundbar/3-1-2-ch-soundbar-black-hw-q800t-en/

 

https://www.samsung.com/hr/audio-accessories/wireless-rear-speaker-swa-9000s-swa-9000s-en/

 

ili

 

https://www.samsung.com/hr/audio-accessories/wireless-rear-speaker-swa-8500s-swa-8500s-en/

 

 

ti zadnji zvucnici se prodaju odvojeno od soundbara, ali stvarno ih razmotri za uzet za dobar filmski dozivljaj, bolje da uzmes tu kombinaciju neki skuplji soundbar koji je sve u jedan... onda imas solidan 5.1.2 sustav, ponavljam radije gledaj to nego da je skuplji soundbar koji ima sve u jednom...

 

LG kombinacija:

 

https://www.lg.com/hr/kucna-kina/lg-SK10Y

 

https://www.lg.com/us/home-audio/lg-SPK8-S-wireless-surround-kit

 

Ovo je skuplja kombinacija, ali mislim da ti je u ovom slucaju najbolje gledat ovu gore samsung opciju...

 

Dat cu ti dva komplet gotova sustava jos, ali kostaju dosta više:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/bezicni-soundbar-samsung-hw-q950ten-914ch/99719

 

sve ti je u kompletu,i za ove novce mislim da neces bolje proci...

 

https://sonusart.hr/jbl-bar-9-1-soundbar-za-kucno-kino.html

 

Ovo je jos jedan komplet cija je najveca prednost pravi wireless zvucnici koji se pune na soundbaru i imaju do 10h reprodukcije kad su postavljeni za surround, skines ih sa soundbara i stavis iza sebe i imas sve...

 

 

 

Nadam se da ti je sad sve puno jasnije...

 

 Atmos kombinacija ne mora kostati 15k, popikao si napamet i to nije rekevantba cijena.

Atmos recivera ima za dosta manje love, za atmos zvucnike ne moras koristiti one koje si naveo, ne moras kupit gotove setove zvucnika...

znaci moze startati sa vise nego duo manje nego si naveo i imati bolji zvuk od soundbara, a ove koje si naveo su u rangu 5000 kn.

Meni je ludost dati tolko na soundbar.

Ok do mozda 2500 kn, ali sve preko tog bi radije uzeo receiver + prednje zvucnike za pocetak.

Pa 5.1, cak i 7.2 receivera se da nac od 2500-3000 kn, ostane jos oko 2-3000 za solidne prednje zvucnike, a taj soundbar od 5k kn tu nema sto traziti

 

 

 Gledaj ovako, slazem se s tobom da soundbar ne moze konkurirat dobrim bookshelfima i av reciveru, ali svakako puno je veci trosak i veca je zaje..... oko  odvojenog sistema nego sve u jednom...a covjek je naglasio da ne zeli se zafrkavat s av reciverom i zvucnicima...

Ja bi si prvi uzeo av reciver i 7.1 sustav. ali pod broj jedan nemam uvjete u sobi da stavim zadnje surround zvucnike koje su mrcine...

Postoji hrpa recenzija na YT koje su zapravo pohvalile soundbarove..

 

Po meni opet nema smisla uzet neki jeftini 2.1 soundbar jer nece dobit niti mrvicu atmos dozivljaja koje ima sa ovim soundbarovima koje sam mu preporucio, a ja bi tebi onda rekao da si se gadno zeznio ako si uzeo za 2.1 sustav AVreciver a ne stereo pojacalo, jer svi znamo da je reciver inferioniji naspram stereo ampa...tako da mozemo ovako u nedogled, a jednostavno on zeli dobar soundbar i to treba bit glavna vodilja...

 

Ja sam kupio najjeftiniji denon 5.1 Av reciver koji je kostao 3000kn, tako da ne znam koji imalo kvalitetan 7.1 atmos Av reciver mozes uzeti za 3000kn...kolega je kupio moj Denon Avrs.650H reciver i 2 MA Bronze 2 bookshelfa, kupio central od MA bronze serije i uzeo jos jedan par MA bronze 2 za zadnje zvucnike i polovni sustav ga je kostao oko 1000 eura, tako da ako hoce kvalitetnije nesto kao sto si rekao ipak mu treba lijepa svota novaca, a pun k... jos prostora za smjestit te zvucnike, stalke blaa blaa...a ovim soundbarom ne dobije surround, ima upfire atmos zvucnike na soundbaru i to je to, ali moze kasnije uzeti bezicni zadnji set zvucnika ako bas hoce, koji su manji i lakse je s njima manevrirat u prostoru...

 

Evo nekih recenzija iskljucivo soundbarova:

 

 

 

 

 

 

https://www.intl.onkyo.com/downloads/product_info/pdf/ht-s7705_euex_leaflet.pdf

 

Ovo je najjeftiniji atmos set AV reciver i zvucnika koje sam nasao, nema ga vise za kupiti, a kostao je oko 1000eura, a mislim da kad vidis ove zvucnike da je jasno da je isto, a mozda i vece gov... od soundbara....

 

Decko je trazio iskljucivo sto je trazio i treba ga oko toga usmjeriti, nije audiofil, nije neki filmofil, tako da ne treba mu stvarat konfuzije...da sam na njegovom mjestu, napravio bi isto to sto on zeli...

 Prvo, sustav treba znati sloziti, ima dobrih zvucnika koji nisu skupi, ne treba kupovati one koji su dekkarirani za kucno kino jer je to glupost.

Surround zvucnici ne trebaju biti mrcine. 
Rekao si da je frend dao 1000€ za svoj sustav, a soundbarove koje si prije naveo imaju cijenu id 5-7000 kn !!!!

Zasto  bi dao toliko love za soundbar kad mogu uzeti pravu stvar.

Zvucnici koji dokaze uz soundbar su losi, smijesno je sto prodaju za tu lovu koju traze, to je razina zvucnika od 200 kn, plasticne kutijice s najjeftinijim driverima. 
Zasto  bi se zeznuo ako imam receiver umjesto stereo 2.1, pa ako zelim postepeno graditi kucno kino treba mi av receiver.

To sto soundbar daje veze nema s dolby atmosom, mislim da ti nikad nisi cuo atmos sustav pa mislis da je to atmos. To jedva prolazi pod obican surround (ako ima straznje zvucnike), a bez njih jedva da zadovoljava stereo.

Kad cujes kako pravi stereo moze zvucati, pa onda cujes kvalitetan 5.1 DD, pa nakon tog atmos, tek onda vidis da je sounbar najobicnije precjenjeno smece i da ga treba uzeti samo ako nema apsolutno nikakve druge opcije.

Samo za info, imam i stereo sustav za glazbu, cijene koju ne smijem niti reci , vecina toliko niti auto ne plati.

A za surround koristim Denon x2300, znaci nista skupo, jedino sto oba sustava dijele prednje zvucnike.

 

 

 Kako sam započeo ovu raspravu, htio bih tebe pitati sljedeće:

1) Tvoje je mišljenje da Q800t od 3450kn + 9000S od 900 kn nije dobra opcija? Tj ovih 4500 bi bilo "bacanje" novca ili ?

2) Ako sam te dobro shvatio naveo si da se za dosta niže sredstava, nego što je navedeno, moze sloziti ok atmos kombinacija? Mozes li navesti neki primjer koja bi to kombinacija bila? Ili dva tri primjera pa da pratim popuste kada budu...

2.1) Da li bi kombinacija/e, iz prethodnog pitanja, bila/e (mogla biti) sa opcijom da ne idu kablovi kroz prostoriju (naravno osim struje) ili bi morao sve zvučnike žicom povezati sa reciverom?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...
Pixel kaže...
mali.kresho kaže...
Pixel kaže...
mali.kresho kaže...
markma kaže...

Hvala svima na konstruktivim prijedlozima i pojašnjenjima.

 

Atmos sustav kucnog kina (koji ste objasnili) mi je otpisan zbog cijene (tek sada vidim koliko to košta i hvala na primjeru) i zbog kablova (provlačenja po prostoriji koja ni sam ne znam kako bih izveo). Vjerujem da je sa av reciverom to puno bolje, ali gubim ono zbog čega razmišljam o soundbaru, te cijena značajno sve poskupljuje. Pa evo ne znam jelj bolje sve ostaviti kako jeste ili ići na soundbar. Možda nisam naveo da nisam neki zaluđenik u zvuk, nego bih htio nešto bolje izabrati tj ne najbolje što je i dosta skupo, nego nešto optimalno (npr uzeo sa 65xh90 lcd, a nisam možda manji oled; tražim dakle ovu logiku ako me razumijete) za moje potrebe (možda maks. 2 filma tjedno ili cca 7-10 sati na PS5).

 

Soundbar mi je bila ideja zbog (postoji mogućnost da sam nešto krivo zaključio):

- jednostavnosti (kako vidim sve što gledam je bez žice tj jedine žice koje imaju idu u struju i tv)

- bluetooth (riješim se starih zvučnika 5.1 sa kompa, a soundbar bude i za tv i za komp)

 

S obzirom na nabrojano, onda bih trebao gledati soundbar (ili jeftiniji q800t ili nešto skuplji LG SK10Y [valjda je ovo primjer tj valjda je ok i neko drugo slovo npr SL ili SN tj ne samo SK]) obavezno sa zadnjim bežičnim zvučnicima ili sam krivo zaključio?.

 

 

 Kao sto rekoh, kuzim te u potpunosti, a i mislio sam da je takva situacija, zato ti kazem da je soundbar za tebe i tvoje potrebe idealan...obavezno gledaj da soundbar ima zvucnike na gornjoj ploci koji pucaju prema plafonu i odbijaju se prema tebi pa imas nekakav atmos dozivljaj...

 Svakako gledaj da imas mogucnost nadogradnje soundbara sa straznjim surround zvucnicima koji su bezicni, nisu doslovno bez zice, ali bezicno komuniciraju sa soundbarom...

 

Samsung opcija:

 

https://www.samsung.com/hr/audio-devices/soundbar/3-1-2-ch-soundbar-black-hw-q800t-en/

 

https://www.samsung.com/hr/audio-accessories/wireless-rear-speaker-swa-9000s-swa-9000s-en/

 

ili

 

https://www.samsung.com/hr/audio-accessories/wireless-rear-speaker-swa-8500s-swa-8500s-en/

 

 

ti zadnji zvucnici se prodaju odvojeno od soundbara, ali stvarno ih razmotri za uzet za dobar filmski dozivljaj, bolje da uzmes tu kombinaciju neki skuplji soundbar koji je sve u jedan... onda imas solidan 5.1.2 sustav, ponavljam radije gledaj to nego da je skuplji soundbar koji ima sve u jednom...

 

LG kombinacija:

 

https://www.lg.com/hr/kucna-kina/lg-SK10Y

 

https://www.lg.com/us/home-audio/lg-SPK8-S-wireless-surround-kit

 

Ovo je skuplja kombinacija, ali mislim da ti je u ovom slucaju najbolje gledat ovu gore samsung opciju...

 

Dat cu ti dva komplet gotova sustava jos, ali kostaju dosta više:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/bezicni-soundbar-samsung-hw-q950ten-914ch/99719

 

sve ti je u kompletu,i za ove novce mislim da neces bolje proci...

 

https://sonusart.hr/jbl-bar-9-1-soundbar-za-kucno-kino.html

 

Ovo je jos jedan komplet cija je najveca prednost pravi wireless zvucnici koji se pune na soundbaru i imaju do 10h reprodukcije kad su postavljeni za surround, skines ih sa soundbara i stavis iza sebe i imas sve...

 

 

 

Nadam se da ti je sad sve puno jasnije...

 

 Atmos kombinacija ne mora kostati 15k, popikao si napamet i to nije rekevantba cijena.

Atmos recivera ima za dosta manje love, za atmos zvucnike ne moras koristiti one koje si naveo, ne moras kupit gotove setove zvucnika...

znaci moze startati sa vise nego duo manje nego si naveo i imati bolji zvuk od soundbara, a ove koje si naveo su u rangu 5000 kn.

Meni je ludost dati tolko na soundbar.

Ok do mozda 2500 kn, ali sve preko tog bi radije uzeo receiver + prednje zvucnike za pocetak.

Pa 5.1, cak i 7.2 receivera se da nac od 2500-3000 kn, ostane jos oko 2-3000 za solidne prednje zvucnike, a taj soundbar od 5k kn tu nema sto traziti

 

 

 Gledaj ovako, slazem se s tobom da soundbar ne moze konkurirat dobrim bookshelfima i av reciveru, ali svakako puno je veci trosak i veca je zaje..... oko  odvojenog sistema nego sve u jednom...a covjek je naglasio da ne zeli se zafrkavat s av reciverom i zvucnicima...

Ja bi si prvi uzeo av reciver i 7.1 sustav. ali pod broj jedan nemam uvjete u sobi da stavim zadnje surround zvucnike koje su mrcine...

Postoji hrpa recenzija na YT koje su zapravo pohvalile soundbarove..

 

Po meni opet nema smisla uzet neki jeftini 2.1 soundbar jer nece dobit niti mrvicu atmos dozivljaja koje ima sa ovim soundbarovima koje sam mu preporucio, a ja bi tebi onda rekao da si se gadno zeznio ako si uzeo za 2.1 sustav AVreciver a ne stereo pojacalo, jer svi znamo da je reciver inferioniji naspram stereo ampa...tako da mozemo ovako u nedogled, a jednostavno on zeli dobar soundbar i to treba bit glavna vodilja...

 

Ja sam kupio najjeftiniji denon 5.1 Av reciver koji je kostao 3000kn, tako da ne znam koji imalo kvalitetan 7.1 atmos Av reciver mozes uzeti za 3000kn...kolega je kupio moj Denon Avrs.650H reciver i 2 MA Bronze 2 bookshelfa, kupio central od MA bronze serije i uzeo jos jedan par MA bronze 2 za zadnje zvucnike i polovni sustav ga je kostao oko 1000 eura, tako da ako hoce kvalitetnije nesto kao sto si rekao ipak mu treba lijepa svota novaca, a pun k... jos prostora za smjestit te zvucnike, stalke blaa blaa...a ovim soundbarom ne dobije surround, ima upfire atmos zvucnike na soundbaru i to je to, ali moze kasnije uzeti bezicni zadnji set zvucnika ako bas hoce, koji su manji i lakse je s njima manevrirat u prostoru...

 

Evo nekih recenzija iskljucivo soundbarova:

 

 

 

 

 

 

https://www.intl.onkyo.com/downloads/product_info/pdf/ht-s7705_euex_leaflet.pdf

 

Ovo je najjeftiniji atmos set AV reciver i zvucnika koje sam nasao, nema ga vise za kupiti, a kostao je oko 1000eura, a mislim da kad vidis ove zvucnike da je jasno da je isto, a mozda i vece gov... od soundbara....

 

Decko je trazio iskljucivo sto je trazio i treba ga oko toga usmjeriti, nije audiofil, nije neki filmofil, tako da ne treba mu stvarat konfuzije...da sam na njegovom mjestu, napravio bi isto to sto on zeli...

 Prvo, sustav treba znati sloziti, ima dobrih zvucnika koji nisu skupi, ne treba kupovati one koji su dekkarirani za kucno kino jer je to glupost.

Surround zvucnici ne trebaju biti mrcine. 
Rekao si da je frend dao 1000€ za svoj sustav, a soundbarove koje si prije naveo imaju cijenu id 5-7000 kn !!!!

Zasto  bi dao toliko love za soundbar kad mogu uzeti pravu stvar.

Zvucnici koji dokaze uz soundbar su losi, smijesno je sto prodaju za tu lovu koju traze, to je razina zvucnika od 200 kn, plasticne kutijice s najjeftinijim driverima. 
Zasto  bi se zeznuo ako imam receiver umjesto stereo 2.1, pa ako zelim postepeno graditi kucno kino treba mi av receiver.

To sto soundbar daje veze nema s dolby atmosom, mislim da ti nikad nisi cuo atmos sustav pa mislis da je to atmos. To jedva prolazi pod obican surround (ako ima straznje zvucnike), a bez njih jedva da zadovoljava stereo.

Kad cujes kako pravi stereo moze zvucati, pa onda cujes kvalitetan 5.1 DD, pa nakon tog atmos, tek onda vidis da je sounbar najobicnije precjenjeno smece i da ga treba uzeti samo ako nema apsolutno nikakve druge opcije.

Samo za info, imam i stereo sustav za glazbu, cijene koju ne smijem niti reci , vecina toliko niti auto ne plati.

A za surround koristim Denon x2300, znaci nista skupo, jedino sto oba sustava dijele prednje zvucnike.

 

 

 Kako sam započeo ovu raspravu, htio bih tebe pitati sljedeće:

1) Tvoje je mišljenje da Q800t od 3450kn + 9000S od 900 kn nije dobra opcija? Tj ovih 4500 bi bilo "bacanje" novca ili ?

2) Ako sam te dobro shvatio naveo si da se za dosta niže sredstava, nego što je navedeno, moze sloziti ok atmos kombinacija? Mozes li navesti neki primjer koja bi to kombinacija bila? Ili dva tri primjera pa da pratim popuste kada budu...

2.1) Da li bi kombinacija/e, iz prethodnog pitanja, bila/e (mogla biti) sa opcijom da ne idu kablovi kroz prostoriju (naravno osim struje) ili bi morao sve zvučnike žicom povezati sa reciverom?

 1) dati 4000 kn za soundbar u toj kombinaciji meni se cini bacanje novaca , pogotovo kad vidim kakve komponente stavljaju u unutra, to sve ko igracke izgleda, a masno kosta.

2) dosta mize u odnosu na onih spomenutih 15k kn, ne u od odu na cijenu soundbara. Opet baglasavam, taj soundbar veze s atmosom nema. Nemojmo  zato opce pricat o atmosu kad to atmos nije. 7.2 receiveri nemaju puni atmos, ali cisto je ok ako se slozi kako spada.

2.1) postoje bezicne opcije ali su dosta skuplje. Ni ja ne volim zice, ali za surround kanale ne mora ici predebela zica, moze se provuci po rubovima, ispod lajsni, treba vidjeti koje su oocije, zvucnici se stave iza na zid gdje ima mjesta. 
Ako hoces pravi atmos nemas druge opcije, ovo ostalo nije atmos, kao sto ni vecina tva ne prikazuje hdr jer panel to nije u stanju, iako svi uredno imaju napisano da podrzavaju hdr (da pidrzavaju hdr signal ali ga ne mogu prikazati).

 

Ako zaista zelis bolji zvuk, kreni s najjeftinijim 7.2 receiverom (imas i 5.1 ali oni nemaju atmos, usput cak i na atmos snimkama, ti dodatni kanali su jos ubihek slabo iskoristeni), to ti je oko 3000 kn. E sad prednje zvucnike sto bolje, oni su najbitniji, baravno ovisi kolko mozes dati za njih, ako imas manje love, bolje neke bookshelf nego samostojece (koji traze i vise prostora), ima sadvim solidnih u klasi oko 2000 kn.

I ovdje si u vjenovnoj klasi tog soundbara, a zvuk ce biti sigurno bolji. I kad god skupis love mozes dodat zvucnike za ostale kanale.

Gledaj prednje da imaju barem 16cm bas driver, centralni ti ne treba, to uredno receiver prevaci na prednje. i kad dodas dva straznja dobit ces surround kohem niti jedan sondbar ne moze  ni blizu.

Da ne kazem da receiver obicno pidrzava  i streaming glazbe, airplay, internet radio ...

izbor je velik pa ne mogu konkretne modele nabrajati, pogledaj malo pa pitaj za konkretne modele zvucnika.

receivere gkedaj denon, maranz, yamaha, onkyo, vise manje svi nude slicno (ne kupuj zvucnike tih brandova koji rade i receivere jer nisu dobri).

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Subwoofer si očito zaboravio...
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam TV

 

Nakon par dana dvoumljenja koji Tv, koliko novaca, koja veličina...uzeo sam Samsung QE65Q70T za 8000 kn (gledao sam i televizore i do 12000 kn).
Gledam sa udaljenosti od 4,5 m i gledao sam i 70"-75" ali na kraju ova veličina je idealna zbog toga što je Tv i ovako skoro do vratiju gdje se prolazi, te bi se za veći moglo u zapeti.


Brinule su me sve te priče OLED, QLED i sl...ali za sada mogu reći da sam prezadovoljan sa ovim QLEDom kad pustim film sa Netflixa. Također uzmite u obzir da volim pogledati film sa dobrom slikom ali i da sam prešao sa TVa koji uopće nije smart koliko je star, a o veličini ekrana koji je bio stari da ne pričam.

Eto samo sam htio reći da mi skuplje od ovoga nije potrebno u ovom trenu i nisam siguran šta bih to točno dobio da sam uzeo (skuplji TV) OLED, crniju crnu?!?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 19:51 (Merkas).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ok tv si uzeo, neces pozaliti. Moj samsung qled 55" Q6FN radi kao singerica (5000h za sada) i jos uvijek dobiva software update-e. Ja sam ga platio 6500kn prije nekih dvije i pol godine i vrijedi svake kune.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za zvucnike je najbolje cekat akciju zvucnika i jamit. Treba si dat vremena, do godinu dana.
Npr ove godine je meni bio top monitor audio bronze 6 za 4500kn na extreme digital.
Drugo isto tak cekat neku akciju receivera koji podrzavaju sve te nove pizdaeije.

Opcija broj 3 zasto ne samsung q90r atmos sounbarr za 4999kn tko se ne zeli zajebavati



**a ovo sveti gral oled sa 10000nita no comment. Pa da oslijepis od bljestavih scena


***a ovo da je kino najbolji dozivljaj nikako, pa tko moze zamijenit izlezavanje na krevetu/kaucu uz dobar tv i zvucnike i jedenje i lizanje svega i svacega
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 20:36 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pogotovo lizanje. 😁
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bukowski kaže...
Subwoofer si očito zaboravio...

 Nisam, front zvucnici to mogu odraditi solidno, sub se kupi naknadno ako treba, isto los sub bolje ne stavljati napravit ce vise stete nego koristi

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, pogotovo 6 inchni koje preporučuješ za prednje... Ako već uspoređuješ soundbar sa receiverom i zvučnicima, red je da sve stavke uzmu u obzir koje su potrebne za fini home theater doživljaj, a sub to definitivno je.
Nema nimalo sumnje da je kombinacija receivera i zasebnih zvučnika superiornija opcija soundbaru, ali je jednostavno i dosta skuplja. Kada se uz to doda i jednostavnost korištenja, manjak žica i prostora koje soundbar traži, jasno je zašto su popularna opcija kod manje zahtjevne publike (a takva je debela većina).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
uzmimo primjer moje starce, stavio sam im monitor audio bokshelfe i jblov woofer od parsto watta.
otkopcao im se opticki kabel od receivera , uopce im se ne da ga vracat nazad nego koriste zvucnike od tv-a vec mjesec dana.

a da cuju za kablove koji idu iza leda za 5.1, nema nikakve sanse

totalno nezahtjevnih korisnika ima..
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 23:29 (peregrimus).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čemu rasprava o soundbarima i zvučničkim sustavima u temi o izboru TV-a?
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako na Grundig televizoru OLED 65 isključiti na Novoj TV onaj crveni krug kraj kojega piše "pritisni za dodatni sadržaj?

Kad se to pojavi nemožeš ništa s tim par minuta.

Da li može logo od htv i ostalih, a pogotovo ono "ostanimo odgovorni" na ekranu što cijeli dan bude tamo uzrokovati burnin??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Kako na Grundig televizoru OLED 65 isključiti na Novoj TV onaj crveni krug kraj kojega piše "pritisni za dodatni sadržaj?

Kad se to pojavi nemožeš ništa s tim par minuta.

Da li može logo od htv i ostalih, a pogotovo ono "ostanimo odgovorni" na ekranu što cijeli dan bude tamo uzrokovati burnin??

Meni taj crveni krug na Novoj TV bude max 5-10 sekundi i onda se makne nije mi jasno zašto tebi ostaje tako dugo. TV koje posjedujem su marke Samsung i Hisense.

Koliko ja znam da logoi TV kuća, a i ovo "ostanimo odgovorni" može izazvati burn in ako je TV ono upaljen 10 sati i tako iz dana u dan, ali mislim da u reklamama to sve miču, makar nisam siguran jer jako slabo gledam domaće programe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 8:29 (MasterOfDisaster).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupis tv za cca 10k kuna, i onda moras pazit hoce li biti nesto na ekranu dulje vrijeme ili nece... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...
Kupis tv za cca 10k kuna, i onda moras pazit hoce li biti nesto na ekranu dulje vrijeme ili nece... :D

 Nije 10 nego 5 i pol nisi pratio

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung ne podržava Dolby Vision, tako da kada se gleda Netflix on koristi HDR10. Primjetio sam da na HDR sadržaju na Netflixu slika bude dosta tamnija od običnog sadržaja, te u tom slučaju opciju "Contrast Enchancer" postavljam na "High" i odlično izgleda. Dok za sve ostale sadržaje koristim "Low" jer na "High" se počinje vidjeti kompresija i druge nesavršenosti, jer slika postane presvijetla.

 

Kakva su vaša iskustva i podešavanja TV-a sa Netflix HDR-om na Samsung QLED TV-u?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 13:59 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

Kako na Grundig televizoru OLED 65 isključiti na Novoj TV onaj crveni krug kraj kojega piše "pritisni za dodatni sadržaj?

Kad se to pojavi nemožeš ništa s tim par minuta.

Da li može logo od htv i ostalih, a pogotovo ono "ostanimo odgovorni" na ekranu što cijeli dan bude tamo uzrokovati burnin??

Meni, Postavke, Izvor, Napredno i tamo opciju HbbTV staviš na "Isključeno"

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bukowski kaže...
Da, pogotovo 6 inchni koje preporučuješ za prednje... Ako već uspoređuješ soundbar sa receiverom i zvučnicima, red je da sve stavke uzmu u obzir koje su potrebne za fini home theater doživljaj, a sub to definitivno je.
Nema nimalo sumnje da je kombinacija receivera i zasebnih zvučnika superiornija opcija soundbaru, ali je jednostavno i dosta skuplja. Kada se uz to doda i jednostavnost korištenja, manjak žica i prostora koje soundbar traži, jasno je zašto su popularna opcija kod manje zahtjevne publike (a takva je debela većina).

 Taj sub sto ide uz soundbar se ne moze nazvati sub .

Da 16 cm nije puno, ali bitna je i konstrukcija kutije i velicina prostora, tako da 16 cm moze zvucati sasvim solidno i vrlo definirano do donje granice do koje ide. Iznenadio bi se sto dobar 10 cm driver moze u dobroj kutiji (naravno nece rusit zidove, ali gledat cees po sobi je mu mozda sub pomaze :) , naravni za top dozivljaj nema zamjene za veliki driver i odgovarajucu kutiju)

A ti jeftini subovi koje dobijes u paketu, mutno , bez definicije, zamorno nakon kratkog vremena. 
po cemu je siundbar jednostavniji za koristenje ?

Imam puno audio staza s raznom opremom , pa znam sto govirim barem kad je zvuk u pitanju.

Mislim da ima dovoljno informacija za i protiv oba sustava, neka svatko odluci za sebe sto mu treba.

Ovo su bila samo moja misljenja, tko ima prostora sigurno ce za 5-6000 kn dobiti dakeko bolji zvuk od bilo kojeg soundbara koji se platiti toliko. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za LG OLED B7  crveni dijelovi loga mogu ostaviti trag. Dva puta mijenjali ekran pod garancijom. Sada HRT gledam sa podešenom zoomom tako da odrežem gornji dio slike.  No sve ostalo je na strani OLED-a. Možda je sada bolja situacija. Mogao bi i HRT izbaciti crvene kockice, no one su vraćene iz "političkih" razloga -https://www.hrt.hr/326029/organizacija/ponovno-u-upotrebi-izvorni-hrt-ov-logotip-s-crvenim-kvadraticima

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deepshitcro kaže...
Kupis tv za cca 10k kuna, i onda moras pazit hoce li biti nesto na ekranu dulje vrijeme ili nece... :D

 Ma hbbtv je sitnica, ima tu i drugih problema :) Ali za 5500kn se ne smijes zalit ;)

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako spojiti mi box s da imam 5.1 zvuk na kućno kino? Vidim da  mi box s nema optički izlaz.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice