Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.714
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
thekeyofdestiny13 kaže...

Pozdrav, hoće li ovaj LG televizor biti pogodan za PS5, koji je kupljen 2017.godine? Nisam kompliciran gamer, meni je dosta 1080p rezolucija, samo me brine, jer jedan HDMI utor iskorišten za stari laptop, a drugi će HDMI utor, biti za konzolu? Hvala.

 Naravno.

Bilo koji TV koji ima slobodan HDMI i može primiti 1080p signal je dobar za PlayStation 5. Ipak su morali misliti i na milijune korisnika koji imaju tv stariji od 3-4 godine.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
bukowski kaže...
Da, pogotovo 6 inchni koje preporučuješ za prednje... Ako već uspoređuješ soundbar sa receiverom i zvučnicima, red je da sve stavke uzmu u obzir koje su potrebne za fini home theater doživljaj, a sub to definitivno je.
Nema nimalo sumnje da je kombinacija receivera i zasebnih zvučnika superiornija opcija soundbaru, ali je jednostavno i dosta skuplja. Kada se uz to doda i jednostavnost korištenja, manjak žica i prostora koje soundbar traži, jasno je zašto su popularna opcija kod manje zahtjevne publike (a takva je debela većina).

 Razlika između AV receivera i sound bara je i više nego očita.. neki samostoječi zvučnici sa 6.5 inča drajverima zvuče bolje nego letve...

 

Letve imaju Basa, ali 2 puta po 2 do 3 drajvera od 6.5 inča ne zaostaju puno..za tvojim wooferom , a treba uzet pak u obzir da je samo aktivni woofer 3500kn ko cijela letva.

 

Iz mojeg iskusta jedino što na HT setupa bi centralni morao biti must, jer inače fači dosta jaki spektar kod srednjih prilikom razgovora...

 

Unači ako želiš entry HT setup ispod 12 do 15 tisuča nema razgovora.. čak ni stražnji ne doprinose kao centralni..

Odgledaj Transformerse na letvi pa na nečijem HT AV sustavu...

 

 

To dvoje se ne može uspoređivati... I takva je cijena..

Sad ja sam uletio kao divljak među razgovor, ali za letvu/soundbar nema smisla izdvajat više od 3000kn...

Tako da si u pravu.. i ti i drugi kolega..

Jučer sam baš gledao ove božične romanse.. i nekako mi nikako ne paše kad pojačam jako pa se sve trese..

 

Gledam par dana diskusije oko zvučnika i kao da odgvorim i nikako ali ovo s 12 do 15 tisuća zahtjeva odgovor.

 

Kao prvo pitanje kolegi koliko košta njegov audio set-up? Da ne tražim stare postove.

 

Kao drugo, imao sam 3 godine Yamaha 481 5.1 recevier, a od prije godinu dana Denon 1600 7.1 receiver.

Yamahu sam platio 2600, nakon 3 godine prodao za 1600 i kupio za 2600 kn Denon.

3 godine sam imao 2.0 set-up Q Acoustics 3020i

Prije godinu dana kupio centralni Q acoustics 3090.

Prije 6 mjeseci kupio Canton Plus MX. 3 Small Speakers za stražnje i atmos prednje.
https://www.amazon.de/gp/product/B007JTOIMQ

 

 

Znači sve skupa me koštalo 8000 kn. A mislim da je ovaj set-up dovoljan za 80% ljudi. Možda i više. To je 7.0

Bitnoje da se fino može nadograđivati i polako ulagati.

 

Subwoofer nemam, a nakon potresa kada je nećakinja bila kod mene pitala me par puta da li je to potres ili zvučnici. Toliko o subwooferu.

Centralni zvučnik mi nije donio razliku koju sam očekivao. Dobar je ali ne toliko.

Atmos prednji su ok ali isto nije to sad nešto.

Najveća razlika su stražnji. Oni se najviše osjete i nećakinje kada dođu na gledanje crtića, a i dok se sluša glazba uvijek primjete i spominju stražnje zvučnike i kaži kako je super kako zvuk dolazi iz svih zvučnika.

Meni su isto najbolji stražnji. Prije neki dan sam mislio da mi netko otvara vrata od stana u prvi moment. Baš spooky na momente.

Brat ima soundbar Yamaha 306. Ok je to ali nije ni blizu zvuku pravih zvučnika.

 

Nisam neki zahtijevni audiofil ali volim pogledati film u filmskom ugođaju. Imam OLED tako da ne štedim na tome. Imam u planu kupiti subwoofer. Čisto da sredim i taj dio. Više je organizacijski.
Prijatelj koji ima dobar set-up me uvjerava da mi ne treba ništa skuplje od 1200 ili max 2000 kn za subwoofer.

 

Nadam se da da neće biti komentar kako ne znam što je pravi zvuk dok ne čujem sustav od 15.000

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 9:30 (CroDexter).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Naravno da se isplati.
I onaj jeftiniji model X90xxH se isplati, kud neće X95xxH.
Ovaj NANO model nije ništa posebno.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Zver kaže...
bukowski kaže...
Da, pogotovo 6 inchni koje preporučuješ za prednje... Ako već uspoređuješ soundbar sa receiverom i zvučnicima, red je da sve stavke uzmu u obzir koje su potrebne za fini home theater doživljaj, a sub to definitivno je.
Nema nimalo sumnje da je kombinacija receivera i zasebnih zvučnika superiornija opcija soundbaru, ali je jednostavno i dosta skuplja. Kada se uz to doda i jednostavnost korištenja, manjak žica i prostora koje soundbar traži, jasno je zašto su popularna opcija kod manje zahtjevne publike (a takva je debela većina).

 Razlika između AV receivera i sound bara je i više nego očita.. neki samostoječi zvučnici sa 6.5 inča drajverima zvuče bolje nego letve...

 

Letve imaju Basa, ali 2 puta po 2 do 3 drajvera od 6.5 inča ne zaostaju puno..za tvojim wooferom , a treba uzet pak u obzir da je samo aktivni woofer 3500kn ko cijela letva.

 

Iz mojeg iskusta jedino što na HT setupa bi centralni morao biti must, jer inače fači dosta jaki spektar kod srednjih prilikom razgovora...

 

Unači ako želiš entry HT setup ispod 12 do 15 tisuča nema razgovora.. čak ni stražnji ne doprinose kao centralni..

Odgledaj Transformerse na letvi pa na nečijem HT AV sustavu...

 

 

To dvoje se ne može uspoređivati... I takva je cijena..

Sad ja sam uletio kao divljak među razgovor, ali za letvu/soundbar nema smisla izdvajat više od 3000kn...

Tako da si u pravu.. i ti i drugi kolega..

Jučer sam baš gledao ove božične romanse.. i nekako mi nikako ne paše kad pojačam jako pa se sve trese..

 

Gledam par dana diskusije oko zvučnika i kao da odgvorim i nikako ali ovo s 12 do 15 tisuća zahtjeva odgovor.

 

Kao prvo pitanje kolegi koliko košta njegov audio set-up? Da ne tražim stare postove.

 

Kao drugo, imao sam 3 godine Yamaha 481 5.1 recevier, a od prije godinu dana Denon 1600 7.1 receiver.

Yamahu sam platio 2600, nakon 3 godine prodao za 1600 i kupio za 2600 kn Denon.

3 godine sam imao 2.0 set-up Q Acoustics 3020i

Prije godinu dana kupio centralni Q acoustics 3090.

Prije 6 mjeseci kupio Canton Plus MX. 3 Small Speakers za stražnje i atmos prednje.
https://www.amazon.de/gp/product/B007JTOIMQ

 

 

Znači sve skupa me koštalo 8000 kn. A mislim da je ovaj set-up dovoljan za 80% ljudi. Možda i više. To je 7.0

Bitnoje da se fino može nadograđivati i polako ulagati.

 

Subwoofer nemam, a nakon potresa kada je nećakinja bila kod mene pitala me par puta da li je to potres ili zvučnici. Toliko o subwooferu.

Centralni zvučnik mi nije donio razliku koju sam očekivao. Dobar je ali ne toliko.

Atmos prednji su ok ali isto nije to sad nešto.

Najveća razlika su stražnji. Oni se najviše osjete i nećakinje kada dođu na gledanje crtića, a i dok se sluša glazba uvijek primjete i spominju stražnje zvučnike i kaži kako je super kako zvuk dolazi iz svih zvučnika.

Meni su isto najbolji stražnji. Prije neki dan sam mislio da mi netko otvara vrata od stana u prvi moment. Baš spooky na momente.

Brat ima soundbar Yamaha 306. Ok je to ali nije ni blizu zvuku pravih zvučnika.

 

Nisam neki zahtijevni audiofil ali volim pogledati film u filmskom ugođaju. Imam OLED tako da ne štedim na tome. Imam u planu kupiti subwoofer. Čisto da sredim i taj dio. Više je organizacijski.
Prijatelj koji ima dobar set-up me uvjerava da mi ne treba ništa skuplje od 1200 ili max 2000 kn za subwoofer.

 

Nadam se da da neće biti komentar kako ne znam što je pravi zvuk dok ne čujem sustav od 15.000

 

 

 Upravo takva su i moja opazanja, atmos zvucnici nista drasticno ne donose, najvise se osjete ako su gore na sredini sobe.

Uz solidne frontove centralni skoro nista ne pridonosi. Ja dam svog cak maknuo jer ima audiofilske frontove i oni to vrhunski odrade i pozicioniranje i dijalozi su odlicni.

A straznji su ti koji najvise pridonose dozivljaju prostornosti. 
znaci za dobar surround je vec dovoljno 2 fronta i dva surrounda kako si rekao. A ovo ostalo su finese. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
thekeyofdestiny13 kaže...

Pozdrav, hoće li ovaj LG televizor biti pogodan za PS5, koji je kupljen 2017.godine? 

Svaka cas za kupnju PS5 2017. godine...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio sam Q80T u Mallu prije nesto vise od mjesec dana, tada je bila ona akcija za 5 godina jamstva. Iako Mall nije bio na listi, reko' idem prijaviti, pa app...

...danas dobio potvrdu o garanciji na 5 godina od Samsunga.
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Kupio sam Q80T u Mallu prije nesto vise od mjesec dana, tada je bila ona akcija za 5 godina jamstva. Iako Mall nije bio na listi, reko' idem prijaviti, pa app...

...danas dobio potvrdu o garanciji na 5 godina od Samsunga.

 Meni su za LG potvrdili, da ne prihvačaju produženje garancije, ako je uređaj kupljen u Mall.hr

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Istina je da Samsung/LG/Sony i ostali ne produljuju jamstveni rok za one proizvode koji su uveženi preko drugih EU zemalja, a ne preko LG/Samsung/Sony ureda za Hrvatsku, jer upravo su ovi naši domaći uredi/zastrupnici ti koji nude produljeno jamstvo. Spomenuti mall.hr (i mnoštvo ostalih online retailera) ne nabavljaju robu preko LG/Samsung ureda Hrvatska, ali to ne znači da je roba vežena ilegalno i da nema garanciju u RH. Naime, oni robu potpuno legalno uvoze preko LG/Samsung ureda drugih EU zemalja. Obzirom da je tržište Europe slobodno i otvoreno, svaki uređaj kupljen u EU koji je za EU tržište ima i EU jamstvo 2 godine koje kupac može ostvariti u bilo kojem ovlaštenom servisu u bilo kojoj zemlji u EU, pa tako i u Hrvatskoj.

 

Vjerojatno se pitate zašto to rade? Odgovor je vrlo jednostavan - radi niže nabavne cijene, koja često zna biti drastično niža nego da identičnu robu nabavljaju preko hrvatskog ureda/zastupnika. Model poslovanja online retailera je da što više pokušavaju izbjeći veleprodaje i distribucije u Hrvatskoj, te uvoze uređaje direktno tamo gdje se nude najpovoljnije u EU, te ih onda kasnije po povoljnijoj cijeni prodaju krajnjem kupcu bez dodatnih marži distributera u lancu prodaje. Zahvaljujući tom slobodnom trgovanju uzduž EU, krajnji kupac na kraju ima koristi u vidu niže krajnje cijene uređaja. Uređaji koji dolaze preko LG/Samsung/Sony Hrvatska su često puta dosta skuplji, a osnovni razlog je u tome što ne uspijevaju za ovako malo tržište dobiti niske ulazne cijene kao što to mogu uredi/zastupstva za Njemačku, Francusku ili druge veće zemlje u EU. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 23:26 (nkdz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bih preporuku smart televizora za neku cifru oko 1500 do 2000 kn. Da li se uopce moze naci nesto kvalitetno u tome rangu, a da je smart tv? Mozda bi se mogao rastegnuti jos nekih 500, 1000 kn. Molio bi preporuku za sve navedene novcane opcije. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 3:27 (monsieur).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
monsieur kaže...

Trebao bih preporuku smart televizora za neku cifru oko 1500 do 2000 kn. Da li se uopce moze naci nesto kvalitetno u tome rangu, a da je smart tv? Mozda bi se mogao rastegnuti jos nekih 500, 1000 kn. Molio bi preporuku za sve navedene novcane opcije. 

 Tesko.

2300kn - Hisense 50A7100F

2900kn - LG 50UN7300

3000kn - Hisense 55A7500F

 

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
TCL u Mall-u je ispod 2000 kn, ja ga imam godinu i pol i sve radi besprijekorno (YT, NETFLIX, HBO GO), doduše to je ekran 32"
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje vezano za kut gledanja...

 

Kad kazu da je na VA panelima los kut gledanja i ako na recenzijama kazu da tv ima los kut gledanja, odnosi li se to samo na kut gledanja sa strana i/ili se odnosi i na kut gledanja gledajuci na vetrikalni kut?

 

U slucaju da je tv postavljen kao na slici dolje, da je centar nesto vise iznad tocke gledanja...naime trenutno imam neki 43"fhd sharp drlog kojem je gornji rub postavljen na nekih metar i pol visine, a sada bi uzeo 65" samsung q70t, postavio ga tako da je njegov gornji rub takodjer na visini od metar i pol kao i sadasnji tv ali bih dobio zapravo nize postavljen centar jer je tv vislji nekih 30ak cm...

 

Mislite li da bi to mogao biti problem, pa da gledam novi zidni nosac koji ima mogucnost nagiba ili nema potrebe za zamaranjem?

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mali.kresho kaže...

Pitanje vezano za kut gledanja...

 

Kad kazu da je na VA panelima los kut gledanja i ako na recenzijama kazu da tv ima los kut gledanja, odnosi li se to samo na kut gledanja sa strana i/ili se odnosi i na kut gledanja gledajuci na vetrikalni kut?

 

U slucaju da je tv postavljen kao na slici dolje, da je centar nesto vise iznad tocke gledanja...naime trenutno imam neki 43"fhd sharp drlog kojem je gornji rub postavljen na nekih metar i pol visine, a sada bi uzeo 65" samsung q70t, postavio ga tako da je njegov gornji rub takodjer na visini od metar i pol kao i sadasnji tv ali bih dobio zapravo nize postavljen centar jer je tv vislji nekih 30ak cm...

 

Mislite li da bi to mogao biti problem, pa da gledam novi zidni nosac koji ima mogucnost nagiba ili nema potrebe za zamaranjem?

 

 

 Nemoj se zamarati

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam priliki dobiti Sony KD-49XH9505 uz dobar popust, ali ponuda stoji samo danas. Gleda se sport sa kabelske A1, serije sa računala,Netflix i HBO Go. Tv program i PS4 minimalno. Vaše mišljenje?
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je donji rub telke nekakvih 65cm od poda, namjestao sam tako da ne gledam prema gore kad lezim/sjedim na trosjedu. Nekako mi je neprirodno gledati telku prema gore...frendu je  donji rub na nekakvih 1.60m  i meni je uzasno za gledati TV na taj nacin, vrat me zaboli za pola sata.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slicno je i kod mene, najvise mi pase za gledanje dok lezim na kutnoj. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 11:27 (deepshitcro).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Imam priliki dobiti Sony KD-49XH9505 uz dobar popust, ali ponuda stoji samo danas. Gleda se sport sa kabelske A1, serije sa računala,Netflix i HBO Go. Tv program i PS4 minimalno. Vaše mišljenje?

Izvrsna telka, ako je cijena ok, nemas se sta mislit... Jedino velicina...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
stipest kaže...
Imam priliki dobiti Sony KD-49XH9505 uz dobar popust, ali ponuda stoji samo danas. Gleda se sport sa kabelske A1, serije sa računala,Netflix i HBO Go. Tv program i PS4 minimalno. Vaše mišljenje?

Izvrsna telka, ako je cijena ok, nemas se sta mislit... Jedino velicina...

 Cijena je i vše nego ok (ali samo danas), a veličina mi odgovara. Muče me neke pritužbe po netu, na isparanu HDR sliku.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

 

Nadam se da da neće biti komentar kako ne znam što je pravi zvuk dok ne čujem sustav od 15.000

 

 

 

U pravu jesi u svemu osim u cijeni...

3050i 5000kn

3020i 2400kn

3090ci 1500kn

I nekakvi denon 4000kn

 

To ti je bez atmosa...

 

Ili 3 x 3020 centrali i woofer za 11....

 

Sad kako je ovo tvoje 8000.. nemam pojma a reciveer ti je 3500kn..

 

Imam denon 2600h 3050 3020 i 3090  5.0.. sub mi netreba...

Neznam kolika ti je prostorija... Moja je oko 33 m2... Sa pripojenih 9 m2 hodnika bez vrata.visine 2.5m.. to je puno m3 zraka. tak da neznam jel bi baš ova tvoja 2 basa od 12cm pomicala dosta zraka...

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 12:54 (Zver).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što uopće uzeti do cca. 1000 EUR, veličina 65"? Za obični TV je previše, a za malo bolji ipak treba izdvojiti barem 1200 EUR. Samsung Q70 navodno je to prošlogodišnji Q60R, to je po meni korak nazad i neznam, da li ima smisao to uzet. 

Sony XH90 je preskup, jedino mogu dobit za 1000 UER model iz 2018, XF90 ali neznam, da je to pometno kupit. 

 

TV bude se bude gledao sa cca. 3,30m. 55" bude vjerovatno premali...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rs1975 kaže...

Što uopće uzeti do cca. 1000 EUR, veličina 65"? Za obični TV je previše, a za malo bolji ipak treba izdvojiti barem 1200 EUR. Samsung Q70 navodno je to prošlogodišnji Q60R, to je po meni korak nazad i neznam, da li ima smisao to uzet. 

Sony XH90 je preskup, jedino mogu dobit za 1000 UER model iz 2018, XF90 ali neznam, da je to pometno kupit. 

 

TV bude se bude gledao sa cca. 3,30m. 55" bude vjerovatno premali...

 Isti problem imam ko i ti

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
monsieur kaže...

Trebao bih preporuku smart televizora za neku cifru oko 1500 do 2000 kn. Da li se uopce moze naci nesto kvalitetno u tome rangu, a da je smart tv? Mozda bi se mogao rastegnuti jos nekih 500, 1000 kn. Molio bi preporuku za sve navedene novcane opcije. 

 

Može se kupiti, kako ne. Samo treba imati strpljena i čekati neku dobru priliku.

 

Moj prijatelj je nedavno za BF kupio 43-inčni LG iz 7xxx serije za 1500 kn (ne znam koji je točno model...)

 

Problem je ove godine bio taj što se uslijed novog vala digitalizacije u 11. mj. gotovo sve rasprodalo, pogotovo ti jeftiniji modeli. Onda su naravno i trgovci digli redovne cijene koje su sada, barem što se tiče entry level modela, po mojoj procjeni veće za nekih 20% nego što je to bilo prije digitalizacije. Ako imaš vremena, svakako bih ti savjetovao pričekati barem mjesec-dva i vrebati neki dobar popust.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Kupio sam Q80T u Mallu prije nesto vise od mjesec dana, tada je bila ona akcija za 5 godina jamstva. Iako Mall nije bio na listi, reko' idem prijaviti, pa app...

...danas dobio potvrdu o garanciji na 5 godina od Samsunga.

 Haha, ja još prije i to prošlogodišnji model.

Daj reci gdje se prijavljuje, možda i meni prođe

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi moolim vas nemojte me popljuvati.. Neam snage citat 500+ stranica teksta..

Malo sam iz dosade gledao sta ima na tv trzistu i ono gava me boli..

JA sam zadnji tv kupio pirje cca 8-9 g

Tako da imam kuci neki LG lcd tv  82cm ekran te panasonicovu plazmu 104cm koja lagano kasljuca..

 

Gledo sam malo 4k tv i kao prvo pojma neam koja mi velicina treba,..

Udaljenost od tv je neka 2.8m mozda malo vise i u spavacoj i u dnevnoj..

Nit znam koju velicinu da gledam nit vise znam koje opcije mi trebajk..

gleda se dosta iptv ,netflix, i od sporta samo NFL.. 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...

Ljudi moolim vas nemojte me popljuvati.. Neam snage citat 500+ stranica teksta..

Malo sam iz dosade gledao sta ima na tv trzistu i ono gava me boli..

JA sam zadnji tv kupio pirje cca 8-9 g

Tako da imam kuci neki LG lcd tv  82cm ekran te panasonicovu plazmu 104cm koja lagano kasljuca..

 

Gledo sam malo 4k tv i kao prvo pojma neam koja mi velicina treba,..

Udaljenost od tv je neka 2.8m mozda malo vise i u spavacoj i u dnevnoj..

Nit znam koju velicinu da gledam nit vise znam koje opcije mi trebajk..

gleda se dosta iptv ,netflix, i od sporta samo NFL.. 

 Ima svakavkih tablica po kojima se gleda udaljenost i veličina TVa, na žalost kako tebi paše ćeš saznati tek kad kupiš.

Tebi bi neki 65" bio ko da si u kinu. A 55" bi ti vjerojatno taman sjeo. (možda bi kao većina, za koji tjedan rekao "Pa, mogao sam i veći" )

I sad trebaš odlučiti dal hoćeš IPS panel (malo svjetliji, po mraku ne postoji crna, nego uvijek ima svjetla), VA panel (ima svega, od onog koji sa strane ima osvjetljenja, do onog koji svaki dio TVa može osvjetliti ili ugasiti, tzv. FALD. A i tih ima u više ili manje zona. Čim više, tim bolje i skuplje!)

I na kraju OLED, po svemu najbolji (OK, skoro svemu. Nema svjetlinu ko neki VA paneli, i postoji mala mogućnost burn-ina i degradacije slike ako stalno gledaš istu ili sličnu sliku, uključujući i logo u kutu programa)

 

A nisi reko najvažnije, lova!

2000 kn, 4000, 15.000?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 14:14 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potpis na sve..ovaj LG je vjerovatno iz jednog novog šoping centra gdje ih je bilo po par komada samo i frend ti je imao ludu sreću ili nekog unutra pa ga uspio kupiti.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da ga je u Eurospinu kupio, cekao je u redu prije otvaranja.

U svakom slucaju jako dobra kupnja za tu lovu, iako je to neki jeftiniji model koji ne dolazi s magic remote-om.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stavio san sony xh9000 na zid, i kad ga stavim na 15 stupnjeva prema dolje, kad pogledam liniju ekrana sa strane imam osjecaj da se na sredini malo objesio prema van, ima li iko slicnog iskustva i trebam li biti zabrinut
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
šćir kaže...
Stavio san sony xh9000 na zid, i kad ga stavim na 15 stupnjeva prema dolje, kad pogledam liniju ekrana sa strane imam osjecaj da se na sredini malo objesio prema van, ima li iko slicnog iskustva i trebam li biti zabrinut

 That's what she said.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
R3nchi kaže...

Ljudi moolim vas nemojte me popljuvati.. Neam snage citat 500+ stranica teksta..

Malo sam iz dosade gledao sta ima na tv trzistu i ono gava me boli..

JA sam zadnji tv kupio pirje cca 8-9 g

Tako da imam kuci neki LG lcd tv  82cm ekran te panasonicovu plazmu 104cm koja lagano kasljuca..

 

Gledo sam malo 4k tv i kao prvo pojma neam koja mi velicina treba,..

Udaljenost od tv je neka 2.8m mozda malo vise i u spavacoj i u dnevnoj..

Nit znam koju velicinu da gledam nit vise znam koje opcije mi trebajk..

gleda se dosta iptv ,netflix, i od sporta samo NFL.. 

 Ima svakavkih tablica po kojima se gleda udaljenost i veličina TVa, na žalost kako tebi paše ćeš saznati tek kad kupiš.

Tebi bi neki 65" bio ko da si u kinu. A 55" bi ti vjerojatno taman sjeo. (možda bi kao većina, za koji tjedan rekao "Pa, mogao sam i veći" )

I sad trebaš odlučiti dal hoćeš IPS panel (malo svjetliji, po mraku ne postoji crna, nego uvijek ima svjetla), VA panel (ima svega, od onog koji sa strane ima osvjetljenja, do onog koji svaki dio TVa može osvjetliti ili ugasiti, tzv. FALD. A i tih ima u više ili manje zona. Čim više, tim bolje i skuplje!)

I na kraju OLED, po svemu najbolji (OK, skoro svemu. Nema svjetlinu ko neki VA paneli, i postoji mala mogućnost burn-ina i degradacije slike ako stalno gledaš istu ili sličnu sliku, uključujući i logo u kutu programa)

 

A nisi reko najvažnije, lova!

2000 kn, 4000, 15.000?

 

A kutevi gledanja? Kolko je to razlicito kod raznih matrica? JA imam dell ips ekran i stavrno ne vidim sta tu ljudima smeta, kolko sam skuzio bitan je i taj neki local dimming  dal podrzava tv..

Mislim da bi iso za dnevnu na 55ekran.. A lova pa iskreno.. Sve preko 6k na 10 rata mi je puno.. 

R33mba#2892
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice