Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.844
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sorkac, cim sam vidio da je OLED u pitanju pretpostavio sam krivo cijenu. Moj bed. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dosao mi prije 2 dana 55' Q80T i prezadovoljan sam. Zvuk je brutalan. Kvaliteta slike je isto bez ikakve zamjerke. Sport sa 120hz izgleda super, netflix isto.

 

Samo sad imam jedan problem, trebao bi ga transportirati nekih 2 sata voznje s autom. Koliko vidim po netu svaki tv se treba uspravno prenositi u orig. kutiji. E sad vratiti cu ga ja u kutiju ali jedino mi vodaravno stane malo pod nagibom pa me strah da ce preveliko opterecenje biti na ekranu. Imate li ikakva iskustva, savjete?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 11:21 (RafaBarca).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AFARON kaže...

Samsung ne podržava Dolby Vision, tako da kada se gleda Netflix on koristi HDR10. Primjetio sam da na HDR sadržaju na Netflixu slika bude dosta tamnija od običnog sadržaja, te u tom slučaju opciju "Contrast Enchancer" postavljam na "High" i odlično izgleda. Dok za sve ostale sadržaje koristim "Medium" jer na "High" se počinje vidjeti kompresija i druge nesavršenosti, jer slika postane presvijetla.

 

Kakva su vaša iskustva i podešavanja TV-a sa Netflix HDR-om na Samsung QLED TV-u?

 kad gledam standard sadrzaj onda mi slika bude na Natural -2 preset svjetlina a ako gledas HDR sadrzaj ne smijes biti u natural presetu jer je sve tamno,

nastimaj sebi Standard preset ili ako zelis malo svjetlije onda Movie preset

contrast Enhancer NIKAD na high, uradi ovako kako sam ti rekao i nece bit potrebe

 

ne gledam netflix doduse, skidam samo 4k HDR sadrzaj i stream preko Plexa bez gubitka kvalitete

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 11:37 (mersimh).
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mersimh kaže...
AFARON kaže...

Samsung ne podržava Dolby Vision, tako da kada se gleda Netflix on koristi HDR10. Primjetio sam da na HDR sadržaju na Netflixu slika bude dosta tamnija od običnog sadržaja, te u tom slučaju opciju "Contrast Enchancer" postavljam na "High" i odlično izgleda. Dok za sve ostale sadržaje koristim "Medium" jer na "High" se počinje vidjeti kompresija i druge nesavršenosti, jer slika postane presvijetla.

 

Kakva su vaša iskustva i podešavanja TV-a sa Netflix HDR-om na Samsung QLED TV-u?

 kad gledam standard sadrzaj onda mi slika bude na Natural -2 preset svjetlina a ako gledas HDR sadrzaj ne smijes biti u natural presetu jer je sve tamno,

nastimaj sebi Standard preset ili ako zelis malo svjetlije onda Movie preset

contrast Enhancer NIKAD na high, uradi ovako kako sam ti rekao i nece bit potrebe

 

ne gledam netflix doduse, skidam samo 4k HDR sadrzaj i stream preko Plexa bez gubitka kvalitete

 

Nekako sam nakon početnog eksperimentisanja skontao da mi najviše odgovara Movie preset, Warm2 sa ench. contrast na low ako je sadržaj non-HDR, a high ako je HDR, odnosno ponekad i zavisi od filma do filma...ali opet ću probati i ovo što si predložio. Mada ne koristim plex pa ne znam da li nam je isti efekat tih postavki. A kada gledam non-Netflix sadržaj onda je to sa PC-a (tv mi bude monitor), i tu koristim Dynamic mode, Warm 2, dok je većina ostalih postavki lockana.

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja sam krenuo sa natural, standard pa na kraju movie kojega koristim stalno u zadnje vrijeme. :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam ga vozio na leđima, nista mu nemoze biti

3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ako netko ima Samsung q80t TV pa je probao to ili vi koji se bolje razumijete u TV-e, zanima me kako bi izgledao 1080p film na tom 4k ekranu? hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sp1d3r kaže...

Pozdrav, ako netko ima Samsung q80t TV pa je probao to ili vi koji se bolje razumijete u TV-e, zanima me kako bi izgledao 1080p film na tom 4k ekranu? hvala

 Gledam vecinom 1080p filmove i serije s 55 inchnim modelom s 3m udaljenosti. Ne vidim skoro nikakvu razliku izmedju 4k i 1080p s te udaljenosti, tek oko 2 metra se vidi razlika tak da ovisi o udaljenosti od TV-a.

Nothing is true, Everything is permitted!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 18:01 (Kuys).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja isto gledam sa oko 3m udaljenosti mozda malo više, misliš li da bi se na 65" modelu vidjela razlika na toj udaljenosti ili ne?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Fkt ti nebi znao reci, pogledaj ovaj link i probaj sam procijeniti.

Nothing is true, Everything is permitted!
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Upravo sam naletio na ovi video, manje više se slažem sa sadržajem, a kako vi komentirate kolege?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zolmajstor kaže...

 e al meni treba bežični woofer a žičani soundbar :)

Samsung HW-Q800T bezrezervno preporučujem.
Nakon 10ak dana što ga imam i "testiram", ne prestaje me oduševljavati.
Npr. kad pustim 

 i odšarafim na 60% subwoofer vibracijama izbija zrak iz pluća. Ludnica!

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AFARON kaže...

Samsung ne podržava Dolby Vision, tako da kada se gleda Netflix on koristi HDR10. Primjetio sam da na HDR sadržaju na Netflixu slika bude dosta tamnija od običnog sadržaja, te u tom slučaju opciju "Contrast Enchancer" postavljam na "High" i odlično izgleda. Dok za sve ostale sadržaje koristim "Low" jer na "High" se počinje vidjeti kompresija i druge nesavršenosti, jer slika postane presvijetla.

 

Kakva su vaša iskustva i podešavanja TV-a sa Netflix HDR-om na Samsung QLED TV-u?

 Imam RU8002 ali obavezno Contrast Enhancer ili na Low ili High ovisno o sadrzaju, nekad pomogne i Gammu podesit.

Za SDR na "Low", bezivotna mi je slika bez njega, vjerovatno jer sam sa plazme stigao.

Za SDR animirane serije/filmove obavezno na "High", odlicno izgleda tako.

 

A inače, jel netko napokon postao bar kratku recenziju Hisense U7QF/U8QF?

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 5:07 (8ax).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LupusInFabula kaže...
zolmajstor kaže...

 e al meni treba bežični woofer a žičani soundbar :)

Samsung HW-Q800T bezrezervno preporučujem.
Nakon 10ak dana što ga imam i "testiram", ne prestaje me oduševljavati.
Npr. kad pustim 

 i odšarafim na 60% subwoofer vibracijama izbija zrak iz pluća. Ludnica!

 3500kn za 350W RMS snage mi bas i nije neka ludnica ako ti nije prijeko potreban soundbar, a sumnjam da ako imas TV od 10k+ da nemas mjesta za prave zvucnike

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na odgovoru i sorry što tek sad odgovaram.

 

Mislim da ću na kraju ipak uzet taj Samsung Q80T, a ovih 4.000 kn potrošiti na nešto drugo, taman si i ipad air 4 novi gledam pa je to taman ta razlika.

 

Stvar je u tome što ja zaista i jesam prosječni korisnik, većinu dana u narednih par godina će se vrtit crtići na max TV-u ili youtubeu, to kad žena i ja uhvatimo vremena uz malo dijete i pogledat neki film je super, preko dana kad mala spava ona odvrti seriju na netflix-u ili filmske kanale na FOX-u... ugl mislim da će mi ipak taj Samsung Q80T biti i više nego dovoljan, posebice što sada gledamo Panasonic plazmu staru 10+ godina.

 

pošto smo renovirali kuću, iskreno, najveći motiv za zamjenu tv-a mi je da u novoj dnevnoj imam lijep televizor s tankim rubovima, ova plazma mi totalno demode izgleda u novom okruženju. a ja kao ja, i mobitel uvijek uzimam najnoviju Note seriju iako realno za njom nemam potrebe jer koristim 15 osnovnih aplikacija koje svaki bolji mob vrti bez problema. Zato sad pokušavam malo kod TV-a promjenit pristup, uzet nešto racionalno a da opet nije glupost :D

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LupusInFabula kaže...
zolmajstor kaže...

 e al meni treba bežični woofer a žičani soundbar :)

Samsung HW-Q800T bezrezervno preporučujem.
Nakon 10ak dana što ga imam i "testiram", ne prestaje me oduševljavati.
Npr. kad pustim 

 i odšarafim na 60% subwoofer vibracijama izbija zrak iz pluća. Ludnica!

Jel se trese cijela kuća, najbolja investicija ikada. 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

Imam ponudu za minjenjam svoj RU7402 za TU 8072 model (u pitanju je snimanje na USB kao razlog, sto meni ne treba). 

 

Malo sam gledao po netu i izgleda mi čak da TU8000 serija ima lošiji panel i po ničemu nije bolji, osim po vanjskom izgledu (manji bezeli).

 

Jel netko moze potvrditi ili sam u krivu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bukowski kaže...
Da, pogotovo 6 inchni koje preporučuješ za prednje... Ako već uspoređuješ soundbar sa receiverom i zvučnicima, red je da sve stavke uzmu u obzir koje su potrebne za fini home theater doživljaj, a sub to definitivno je.
Nema nimalo sumnje da je kombinacija receivera i zasebnih zvučnika superiornija opcija soundbaru, ali je jednostavno i dosta skuplja. Kada se uz to doda i jednostavnost korištenja, manjak žica i prostora koje soundbar traži, jasno je zašto su popularna opcija kod manje zahtjevne publike (a takva je debela većina).

 Razlika između AV receivera i sound bara je i više nego očita.. neki samostoječi zvučnici sa 6.5 inča drajverima zvuče bolje nego letve...

 

Letve imaju Basa, ali 2 puta po 2 do 3 drajvera od 6.5 inča ne zaostaju puno..za tvojim wooferom , a treba uzet pak u obzir da je samo aktivni woofer 3500kn ko cijela letva.

 

Iz mojeg iskusta jedino što na HT setupa bi centralni morao biti must, jer inače fači dosta jaki spektar kod srednjih prilikom razgovora...

 

Unači ako želiš entry HT setup ispod 12 do 15 tisuča nema razgovora.. čak ni stražnji ne doprinose kao centralni..

Odgledaj Transformerse na letvi pa na nečijem HT AV sustavu...

 

 

To dvoje se ne može uspoređivati... I takva je cijena..

Sad ja sam uletio kao divljak među razgovor, ali za letvu/soundbar nema smisla izdvajat više od 3000kn...

Tako da si u pravu.. i ti i drugi kolega..

Jučer sam baš gledao ove božične romanse.. i nekako mi nikako ne paše kad pojačam jako pa se sve trese..

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za istu cijenu mogu dobit Sony 65-XF9005 ili Samsung 65Q70T. Sony je 2018 godište. Ima jos smisla uzet taj TV ili bolje noviji model. Za te nvce (1000 EUR) teško je dobit nešto bolje,... 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Imam ponudu za minjenjam svoj RU7402 za TU 8072 model (u pitanju je snimanje na USB kao razlog, sto meni ne treba). 

 

Malo sam gledao po netu i izgleda mi čak da TU8000 serija ima lošiji panel i po ničemu nije bolji, osim po vanjskom izgledu (manji bezeli).

 

Jel netko moze potvrditi ili sam u krivu?

 U pravu si. Kako sam gledao nedavno kupiti novi TV, istraživao sam bio malo i pročitao sam da je lanjska RU serija bolja za level od ovogodišnje TU serije. U prijevodu, ne ideš na bolje ako ideš s lanjskog RU7000 TV-a na ovogodišnji TU8000.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav TVznalci, trebao bih savjet.

 

Koji TV odabrati ako sam ograničen s maksimalnom dijagonalom od 43''

 

Gledali bi se uglavnom filmovi, nešto slabije maxtvtogo (ili ubuduće neka plaćena iptv lista).

Od igranja povremeno možda PES...

 

Os, nije bitan, samo da je fluidno sve.

 

Što se cijene tiče, neograničeno ali naravno ne bih htjeo dati npr. 6000 ako isto mogu dobit za duplo manju cijenu.

 

Preferiram trojac LG, Samsung, Sony ali od mora modela koji točno odabrati??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sisko93 kaže...

Pozdrav TVznalci, trebao bih savjet.

 

Koji TV odabrati ako sam ograničen s maksimalnom dijagonalom od 43''

 

Gledali bi se uglavnom filmovi, nešto slabije maxtvtogo (ili ubuduće neka plaćena iptv lista).

Od igranja povremeno možda PES...

 

Os, nije bitan, samo da je fluidno sve.

 

Što se cijene tiče, neograničeno ali naravno ne bih htjeo dati npr. 6000 ako isto mogu dobit za duplo manju cijenu.

 

Preferiram trojac LG, Samsung, Sony ali od mora modela koji točno odabrati??

 

Ako mene pitate kolega, trojstvo je LG, Panasonic i SONY ?! 

Ipak, prije svega, jedno predpitanje, zbog čega do 43', jer ide u regal, ili nema mjesta na komodi?! 

ATJ Lučko
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neznam zakaj na 55q82t zna imat neko titranje u igrama, jel to tko skuzio ko ima q80t isto, to su isti modeli

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
  1. Isključi vrr ako ga imaš i definitivno nemoj igrat u game modu.......probaj.
  2. Samsung ima puno problema sa kvalitetom slike kada je u game modu.
Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 21:43 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa što bi preporučili u 55'' između sony xh80 (5300kn) i samsung q70ta (5800kn)?? Suzio sam izbor na ta dva, ali naginjem na sony zbog androida...

Ima li što bolje za te novce?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 22:19 (Roni06).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Probat cu, al vrr radi samo u gamemodu, kada je samo pc onda nije upaljen

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ATJLučko kaže...
Ako mene pitate kolega, trojstvo je LG, Panasonic i SONY ?! 

Ipak, prije svega, jedno predpitanje, zbog čega do 43', jer ide u regal, ili nema mjesta na komodi?! 

 

Nije niti Panasonic isključen ali koliko vidim rijetko gdje je dostupan za kupnju..

 

Velečina je ograničena jer TV stoji između 2 prolaza i već sa ovom dijagonalom od 43'' malo viri van zida i stoji u prolazu, ne usudim se uzimati veće iz sigurnosnih razloga .

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeli se ispalti dati 2000 kn više sa Sony XH9505 (VA) u odnosu na LG NANO866(IPS)? Gleda se sport na kabelskoj A1, serije sa računala, Netflix i HBO Go. Tv program i PS4 malo. Pretežno navečer.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je top model i hvaljen naveliko....xh 95 ima vrhunsku sliku i kvalitetan zvuk.....gledao sam ga kod prijatelja i stvarno ima onaj wow efekt.

Jedina mana....premda se odnosi na gaming je ta da nema hdmi 2,1 ako ti to išta znači.....

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, hoće li ovaj LG televizor biti pogodan za PS5, koji je kupljen 2017.godine? Nisam kompliciran gamer, meni je dosta 1080p rezolucija, samo me brine, jer jedan HDMI utor iskorišten za stari laptop, a drugi će HDMI utor, biti za konzolu? Hvala.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice