Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.734
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Roni06 kaže...

Samsung UE65TU8502 UHD... 5800kn... sto mislite o tom tv-u?

 

Isplati li se dati 1200kn vise za QE65Q60TA QLED?

 

 

Gdje uopce usporedjujete tv... Jos nisam pronasao web koji ima dvije televizije koje sam htio usporedit... 

 Mislim da se ne isplati. Taj 65TU8502 je čist o.k. za te novce.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Npr TU7172 je 1000kn jeftiniji od TU8502, a ne nalazim nikakavu znacajnu razliku po ovim compare sajtovima...

 

Koja je u praksi razlika izmedju ta dva modela?

Jel to za nekog prosjecnog korisnika ista bitno?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako nije sila uzmi tu8500, puno je svjetliji panel nego na 7000/8000.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas sam dobio neočekivani poklon - Grundig 55GEU7900B s petogodišnjim jamstvom. Moram priznati da sam zadovoljan sa slikom, iako da sam ja birao, vjerojatno bih izabrao VA panel, a ne IPS kojeg ovaj Grundig ima, ali za kupnju baš ovog modela bila je osim cijene na kraju presudna i promocija s 5-godišnjim jamstvom. 

 

Zna li netko može li se podešavati brightness u samim aplikacijama tipa Netflix ili Youtube? Brightness i ostale postavke slike mogu se podešavati zasebno za svaki source, ali kada uđem u Youtube ili Netflix, onda mi brightness opet automatski vrati na 100%, bez obzira što sam ga na svim source-ovima smanjio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kakvi su utisci onog Grundig oleda za 5500kn tko je sretno jamio?

Kakvi su mu zvucnici ?
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel mi moze netko objasniti razliku samsung q80t i q82t? Odnosno ima li je uopce ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nkdz kaže...

Danas sam dobio neočekivani poklon - Grundig 55GEU7900B s petogodišnjim jamstvom. Moram priznati da sam zadovoljan sa slikom, iako da sam ja birao, vjerojatno bih izabrao VA panel, a ne IPS kojeg ovaj Grundig ima, ali za kupnju baš ovog modela bila je osim cijene na kraju presudna i promocija s 5-godišnjim jamstvom. 

 

Zna li netko može li se podešavati brightness u samim aplikacijama tipa Netflix ili Youtube? Brightness i ostale postavke slike mogu se podešavati zasebno za svaki source, ali kada uđem u Youtube ili Netflix, onda mi brightness opet automatski vrati na 100%, bez obzira što sam ga na svim source-ovima smanjio.

 Blokira standardni Meni dok si u Netflixu i Youtube jelda? Probaj tipku Tools na tv-u pa tamo možeš odabrati mod slike, ali ne znam možeš li smanjiiti brightness...

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, ulaskom u aplikaciju blokira standardne postavke. Mogu preko Toolsa odabrati jedan od 3 ponuđena preseta slike (standard, movie ili dynamic - na svakom je brightness 100%, to vidim s wattmetrom po potrošnji struje), ali ne mogu ući u naprednije postavke kako bih smanjio brightness. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko se isplati kupovati izložbeni LCD TV? Znam za OLED da ne dolazi u obzir, ali mislim na LCD visoke kategorije, uz dobar popust.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 23:10 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moje osobno mišljenje je da se ne isplati kupovati izložbeni primjerak, ni edge led, ni fa led, ni oled.

 

Koliko ovi naši trgovci daju popusta za izložbeni, 10%-15%? A TV je u dućanu odradio tisuće sati i to u showroom modu, što je zapravo žestoki overdrive. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Ako nije sila uzmi tu8500, puno je svjetliji panel nego na 7000/8000.

Daj kakav link za ovo, svi pisu da je 8500 isti drek i neisplativ pored 8000...

7000 ima jos nizi brightnes (250 vs 300nits) i sta je jos gore nisku pwm frekvenciju backlight-a (120 vs 600hz). 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neka ti provjere koliko je bio izlozbeni primjerak. Ja sam tako prošao top u elipsu prije dvije godine. Ako je samsung onda dobiješ i 5g garancije bez obzira što je izložbeni.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

Koliko se isplati kupovati izložbeni LCD TV? Znam za OLED da ne dolazi u obzir, ali mislim na LCD visoke kategorije, uz dobar popust.

 Ako dobis 5 g garancije i dobru cijenu definitivno.

statisticki elektronika najvise krepava na pocetku radi djecjih bolesti,

ako taj dio tv odradi u trgovini , dobis provjeren tv.

i na to naravno jos 5g garancije. 

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U elipsu na izložbeni nisu ni davali dodatan popust šta je lakrdija. Jos mi lik koji radi tamo kaže da u normalnoj državi ide popust, ali jbga mi smo u rvackoj

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nedavno sam kupovao Lg oled 65cx i narucio ga vec preko svijet medija i htjeli mi uvaliti izlozbeni primjerak po normalnoj cijeni 😂😂😂

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

ako taj dio tv odradi u trgovini , dobis provjeren tv.

 

 Sa moguće "izraubanom" LED rasvjetom koja ima svoj vijek trajanja...

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To su ljudi sami krivi jer su glupi. Umjesto da traže popust jer je proizvod korišteni, oni brže bolje žele kupiti samo da ne bi netko drugi kupio. Netko s mozgom bi tražio popust. Kod automobila ista stvar. Kod nas je to stara trgovačka fora. Izvadiš iz pakiranja i kažeš da je zadnji komad da budu pod pritiskom pa kupe iz pohlepe. Danas to malo manje pali jer nema pravih trgovaca a većinom stanje možeš vidjeti na netu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 55" sa fald ili Tcl 65" sa edge led.

Jel tolika razlika između fald i edge led ekrana? 

Ili je zanemariva pa da ipak idem na veličinu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije sve ni u veličini. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davidovski kaže...

Hisense 55" sa fald ili Tcl 65" sa edge led.

Jel tolika razlika između fald i edge led ekrana? 

Ili je zanemariva pa da ipak idem na veličinu?

 Auto od 4m sa 5 vrata ili auto od 5m sa 4 vrata? Morat ces bit malo detaljniji.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fromilid kaže...
Kakvi su utisci onog Grundig oleda za 5500kn tko je sretno jamio?

Kakvi su mu zvucnici ?

 Moji dojmovi su kao da sam kupio novi mercedes e klase sa dizel motorom od 70ks. Oled ko oled, slika je na prvu mrak (kontrast, motion). Ali, dobit realne boje nemoguca misija. Igrao se par sati sa rgb postavkama, na kraju odustao sa nekim prihvatljivim kompromisom. OS je za qrac, pa sam uzeo xiaomi mi box s. Za 450kn puna saka brade, android radi jako fluidno, ali nije bez musica. Netflix kao da se zblesira nakon gledanja hdr materijala, pa cijeli menu postane negledljivo preeksponiran sa presaturiranim bojama. No, to su problemi boxa, ne televizora :) 

 

Zvucnici su vrlo dobri za ugradjene. U toj kategoriji uvijek imam vrlo niska ocekivanja, pa su ovi i vise nego prihvatljivi. Sve u svemu puno televizora za malo love.

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.kitele.com/en/compare/hisense-55u7qf,tcl-65p815

Evo o ova dva uređaja se radi. Inače hisense je 3.8k kn, a tcl 4.2k kn. Koliko sam vidio najveća razlika je ove dvije stvari, ne računam smart funkcije jer mi to nije toliko bitno (imam Tv box), iako to je na strani tcla.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davidovski kaže...

https://www.kitele.com/en/compare/hisense-55u7qf,tcl-65p815

Evo o ova dva uređaja se radi. Inače hisense je 3.8k kn, a tcl 4.2k kn. Koliko sam vidio najveća razlika je ove dvije stvari, ne računam smart funkcije jer mi to nije toliko bitno (imam Tv box), iako to je na strani tcla.

 P815 je niza klasa. S njim je usporediv hisense a7500f, koji dodje slicno koliko i tcl. Na strani tcla je android os, ali tcl stavlja toliko slab hw da je android rubno upotrebljiv. Tako da je pitanje koji os je bolji u praksi u ovom slucaju :)

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A kažem ti, OS mi nije toliko primaran zbog Tv boxa. Više mi je pitanje slika i veličina. 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što uzeti do cca. 1000€?

Samsung Q60 koliko čitam nije pravi Qled, Q70 je preskup.

 

Mogu dobit Sony XG85, model 2019 za taman 1000€. 

 

Gledam Panasonic Hx810, a neznam kakav je OS. Loše ili je ok?

 

A što mislite o Hisense 65U8Q ili TCL 65C815. TCL ima i Onkyo soundbar...

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne bih nikako preporucio Q60 i Q70, bar po sadasnjim cijenama, po mom misljenju cijena im je previsoka i isplativije je platiti vise za Q80 seriju. Ili drasticno skresati budzet i uzeti nesto iz TU7000 ili TU8000 serije. Q60 ili Q70 bih jedino uzeo kad bi bili na velikom popustu..
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nkdz kaže...
Ne bih nikako preporucio Q60 i Q70, bar po sadasnjim cijenama, po mom misljenju cijena im je previsoka i isplativije je platiti vise za Q80 seriju. Ili drasticno skresati budzet i uzeti nesto iz TU7000 ili TU8000 serije. Q60 ili Q70 bih jedino uzeo kad bi bili na velikom popustu..

 Ok, a ostali iz mojeg izbora? Ovaj TLC 65C815 mi je interesantan, mogu ga dobit za 850€....

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Taj TCL i Hisense koji si naveo nisam vidio uzivo pa ih ne mogu komparirati. Pogledaj njihove rewievove po youtubeu pa vidi hoce li ti odgovarati ili ne. 850 eura mi se cini kao dobra cijena.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa

 

Kupujem tv 55' do 5k kn, pa me zanima koji bi bio neki best buy u toj klasi za tolko novaca.

Gledao sam SAMSUNG UE55TU8502UXXH i SAMSUNG QE55Q60TAUXXH. razlika u cijeni je 1000kn.

Po meni Q60T nije 1000 kn bolji od TU8502,

ali moj problem je sto TU8502 dolazi s stalkom dimenzija 789.2 x 340.4 mm, te mi takav ne stane na moj trenutni tv stalak (dok Q60T stane),

a kupnja novog stalka ce me ispasti sigurno 500 kn..

Sada ne znam dal bih kupio TU8502 i novi stalak, ili da rade onda dodam jos 500 kn, pa kupim Q60T.

Ili mislite da bi neki 3. model bio ipak najbolji izbor...

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzmi zidni nosač i zadrži stari stalak! 😉
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice