Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.306
|
čitano: 14.079.971
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Rtings daje ocjene i titule na proncipu ulozeno/dobiveno a ne najbolje nazalost...ali sta se moze nitko nije savrsen.

 

Glupost, ocjene su po kategorijama i odnose se na mjerljive parametre slike. Ko da nikad nisi ni vidio njihov site....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Rtings daje ocjene i titule na proncipu ulozeno/dobiveno a ne najbolje nazalost...ali sta se moze nitko nije savrsen.

 

Glupost, ocjene su po kategorijama i odnose se na mjerljive parametre slike. Ko da nikad nisi ni vidio njihov site....

Netko im je postavio to pitanje i potvrdili su u komentarima ispod testa jednog tva...mozda q80t...ne sjecam se vise.

Naprimjer najbolji lcd tv q80 a ne q90 neovisno o seriji/godini uz obrazlozenje da je q90 skuplji.

Znaci najbolji su odabrali po kriteriju ulozeno/dobiveno a ne najbolje po karakteristikama.

Odi baci pogled na rtings pa se uvjeri sam.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Rtings daje ocjene i titule na proncipu ulozeno/dobiveno a ne najbolje nazalost...ali sta se moze nitko nije savrsen.

 

Glupost, ocjene su po kategorijama i odnose se na mjerljive parametre slike. Ko da nikad nisi ni vidio njihov site....

Netko im je postavio to pitanje i potvrdili su u komentarima ispod testa jednog tva...mozda q80t...ne sjecam se vise.

Naprimjer najbolji lcd tv q80 a ne q90 neovisno o seriji/godini uz obrazlozenje da je q90 skuplji.

Znaci najbolji su odabrali po kriteriju ulozeno/dobiveno a ne najbolje po karakteristikama.

Odi baci pogled na rtings pa se uvjeri sam.

 To su usporedbe, ne pojedinacne recenzije....one su neovisne. 

 

Dakle ocjena za Rtings na pojedinacnom reviewu i kategoriji nema veze s best buy omjerom.

 

Takoder testovi su s kolorimetrima...

Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

zanimaju me iz prve ruke dimenzije postolja za Samsung Q60 75inch. Na Samsungovoj stranici piše jedno, na drugim stranicama piše drugo. Kako bih si uzeo ovaj TV stvarno me zanima dužina postolja da znam koji ormarić uzeti.

Ako netko zna iz prve ruke (uzme metar i izmjeri), zamolio bih da podijeli informaciju.

 

 

Puno vam hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas od Samsunga napokon stiglo produljenje garancije na 5g.za QE55Q80T, nakon dva mjeseca.

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

moze misljenje za ovaj TV:

 

LG 55NANO863NA.AEU

 

Cijena je 6600 kn u elipsu, 55 incha. 

 

Jel se isplati? Jel ima nesto bolje u tom cjenovnom rangu.

 

Namjena bi bila vecinom gledanje zemaljskih programa.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pomagajte kolege, imam zadatak naci TV za roditelje u HG-spotu danas.

Buđet je mali, ali pošten 3500HRK cash...

 

Dakle, gledat će se samo zemaljski i satelit, malo youtube.

NE TREBA, velika dijagonala, radje kvalitetniji panel, sada je cca 105cm, i bilo je okej.

 

Što savjetujete, sva pomoć je dobrodošla.

 

edit; kakav je ovaj: xiaomi-mi-4s-43-109cm ???

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 12:12 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nemoj Android TV uzimati za starce...

 

bolje pikni neki LG, webOS im je intuitivniji i brži...

 

imaš za 3200 kn u mall.hr 50UN7303 s Magic Remoteom, milina

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ej stari, a moram u HG, imaju neki iznos tamo....

Survivor - eye of the tiger
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Rtings daje ocjene i titule na proncipu ulozeno/dobiveno a ne najbolje nazalost...ali sta se moze nitko nije savrsen.

 

Glupost, ocjene su po kategorijama i odnose se na mjerljive parametre slike. Ko da nikad nisi ni vidio njihov site....

Netko im je postavio to pitanje i potvrdili su u komentarima ispod testa jednog tva...mozda q80t...ne sjecam se vise.

Naprimjer najbolji lcd tv q80 a ne q90 neovisno o seriji/godini uz obrazlozenje da je q90 skuplji.

Znaci najbolji su odabrali po kriteriju ulozeno/dobiveno a ne najbolje po karakteristikama.

Odi baci pogled na rtings pa se uvjeri sam.

Lijepo napises da sam u pravu i da si se zeznuo a ne ispadat ovakav tukac...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možete li po ovim slikama i video prilozima prepoznati radi li se o IPS ili VA panelu?

 

U pitanju je LG 43UN7400. Po pisanjima s weba bi trebao biti IPS, ali nama je kut gledanja vrlo loš, odnosno slika izblijedi i posvijetli kao kod VA panela. Probao sam još pritisnuti zaslon i vuči prstom i baš ostaju tragovi duže nego kod svih LG IPS i Samsung PLS monitora koje sam probao.

TV je kupljen na eKupi, a datum proizvodnje je 01.2021.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mora tj trebao bi biti IPS , samo 50" , 60 " i 74"ako se ne varam  modeli LGa  su VA . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91
Evo slika istog TVa pa usporedi.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jbg, zaokrenuo slike prilikom uploada :-)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šteta što ne mogu snimiti u mraku jer nije kod mene TV, ali kod tebe mi se čini da nema neke velike promjene boja, samo možda glow.

Još ću sutra snimiti kako izgleda taj "trailing"kada se pritisne zaslon jer to navode kao jedan od karakteristika VA panela u odnosu na IPS.

 

 

EDIT:

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 15:04 (kiwi_91).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tesko je uslikati, ali ja ne primjetim degradaciju boje.
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naručio bih TV sa stranice technodom.hr (https://www.technodom.hr/index.php/audio-video/televizori/lg-49un711c,-123cm,-t2-c-s2,-uhd,-smart,-wifi-detail)
Jedini daju 5 godina jamstva te su rijetki kod kojih se može plaćati na više od 12 rata. 

Ponuda je idealna, TV se ne čini loš za tu cijenu (ako možete, javite mi ima li što kvalitetnije u tom cjenovnom rangu!?). 
Jedini kamen spoticanja je što mi je taj dućan skroz nepoznat, a i ne vidim da ga se često spominje. 
Ima li itko iskustva sa dotičnima, prije nego odlučim kupit? Hvala. 


Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li itko ima Sony OLED TV iz A8 serije? Iskustva, prednosti i mane?

 

Da li je nativni panel u toj seriji TV-a 50 Hz ili 100 Hz, molim informaciju za svaki slučaj ako netko zna?

 

Radi se o ova dva OLED-a, u 55" i 65" varijanti:

http://www.emmezeta.hr/sony-kd55a8baep-ultra-hd-oled-tv-643217.html

http://www.emmezeta.hr/sony-kd-65a8baep-ultra-hd-oled-tv-644160.html

 

Također, da li Sony i dalje divlja sa svjetlinom u tamnijim scenama u kombinaciji kada se pojavi titl?

Prethodne generacije su imale problem da nakon što se pojavi titl slika se automatski posvijetli, a nakon što nestane titl slika se automatski potamni, i za to nije bilo nikakvog rješenja kroz nikakve postavke TV-a. Da li taj problem i dalje postoji?

 

Također, da li aktualni modeli podržavaju instalaciju aplikacija mimo Play Storea, direktno s USB sticka? Podržava li ovo ijedan TV bilo kojeg drugog proizvođača TV-a s Androidom?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi OLED-i su 120 Hz. Tek krajem ove godine dolazi iz LG-a seija A1, koja će imati panel 60 Hz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 15:53 (stipest).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze preporuka tv-a do 3000kn, 50",.povremeno gledanje tv-a i igranje na ps5....

Uhd, hdr pozeljni....

Tnx
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim TV do cca 3000kn, s dijagonalom od minimalno 110 cm. 

 

Naišao sam na dosta dobre recenzije za Samsung UE43TU7172 UHD (2.599 kn u Santa Domenici), a sad mi je na Facebooku iskočio oglas za Samsung UE50TU7022 (3.099 kn u Chipoteci). Ovaj drugi mi je atraktiviniji zbog veće dijagonale, no pretpostavljam da se radi o nešto slabijem modelu od prvog (7172 > 7022 I guess?), pa me zanima zna li tko u čemu je razlika?

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav...dvoumim se između 75 ili 85 incha na 4 metra...zapravo je ta dilema jedini razlog što već nisam kupio tv....već sam bio spreman za 75 cola ali  sad to kupujem  i tko zna kada... sony xh95 najvjerovatnije...može li se sa 4 metra  čitati titlove a da se ne dobije upala vratnih mišića ko na tenisu...obišao sam sve dućane ali 85 incha nema nigdje za vidjeti  pa da se na licu mjesta uvjerim...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ah, ona stara vremena kad si usao u trgovinu i rekao daj tv, zapakiraj,platio i oso ca i trajao 20godina.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz ljudi trebam savijet posto mi nisu jasni parametri ovih novih televizora (zadnji kupio 2014)

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-lg-55un71003lb-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-energetska-klasa-a-750100741

PMI mu je 100hz a negdje sam vidio da ima stvarnih 50hz refresh rate..tv mi je odlican
ljubitelj sam sporta i malo gejmanja pa me zanima jel bi se na tom tvu mogao gledati nogomet bez trzanja slike laga i slicno?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IveQ2 kaže...
Pozz ljudi trebam savijet posto mi nisu jasni parametri ovih novih televizora (zadnji kupio 2014)

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-lg-55un71003lb-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-energetska-klasa-a-750100741

PMI mu je 100hz a negdje sam vidio da ima stvarnih 50hz refresh rate..tv mi je odlican
ljubitelj sam sporta i malo gejmanja pa me zanima jel bi se na tom tvu mogao gledati nogomet bez trzanja slike laga i slicno?

 Panel je 50hz.

naravno da mozes sve normalno gledati. Pa program se i odasilje u 50hz

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
IveQ2 kaže...
Pozz ljudi trebam savijet posto mi nisu jasni parametri ovih novih televizora (zadnji kupio 2014)

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-lg-55un71003lb-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-energetska-klasa-a-750100741

PMI mu je 100hz a negdje sam vidio da ima stvarnih 50hz refresh rate..tv mi je odlican
ljubitelj sam sporta i malo gejmanja pa me zanima jel bi se na tom tvu mogao gledati nogomet bez trzanja slike laga i slicno?

 Panel je 50hz.

naravno da mozes sve normalno gledati. Pa program se i odasilje u 50hz

Nema 50hz panela, to je sve 60hz nativno...

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To mi uopće nije jasno, skoro svaki TV koji odem provjeriti piše 50 ili 100 Hz, zašto, možeš li malo pojasniti?

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ahaa..okej hvala punoo..kupio sam LG-a cekam samo da stigne :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice