Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.844
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Brbelina kaže...

e hvala ti puno to za signal!

 

udaljenost do kauča je 4,5 m, TV se gleda većinom navečer kad je prostorija u mraku, kauč je ravno ispred TVa, nije neki veliki kut pod kojim se gleda.

jel to pomaže? sorry, stvarno sam neznalica u ovome 

 Ovaj Hisense bi onda odgovarao: https://www.nabava.net/televizori/hisense-58a7100f-televizor-cijena-58-14732-cm-led-ultra-hd-105865211

Svakako sutra poprati black friday (ili cyber monday u ponedjeljak!) jer bi morale bit neke bolje ponude za ovaj TV ili za neki drugi možda još veći TV 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 14:38 (Trle96).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Modern kaže...

Isto tako tražim TV 50" do 4300 pa me zanima dali je ovaj LG best buy za te novce..preferiram LG zbog IPS ekrana..

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-televizor-49nano803na?src=sug&s=LG%2050NANO

Drugačija je situacija kod monitora, tamo je preporučljivo uzeti IPS.

 

Kod TV-a nikako IPS. Da je samo 600 kn, čak ni tada ga ne bih odabrao. Uzmi VA panel, nećeš požaliti.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulysses182 kaže...

Bok ekipa.

 

Planiram uzeti neki TV od 65" do cca 9000 kn i došao sam do zaključka da su najbolji u tom cijenovnom rangu Samsung Q80T i Sony XH90 (X900H), barem za moje potrebe.

Planiram ga koristiti za igranje na PS5 i za Youtube/Netflix, a možda ga spojiti i na PC.

 

Čitam ovdje i na drugim stranicma da je game mode na Q80T lošiji nego na XH90. Samsung definitivno kao ima bolji viewing angle (a imam iracionlnu potrebu da tv ima dobar viewing angle, iako nemam velike potrebe za tim xD).

S obzirom na sve faktore, trenutno ipak više naginjem prema Sony-ju.

Ako netko ima neki od ova dva TV-a ili ih je oba vidio uživo, volio bih čuti dojmove iz prve ruke. (Navodno je panel na Q80T malo lošiji za europsko tržište nego za američko?)

 

Volio bih ako mi možete dati preporuku koji TV da uzmem od ova dva. Na TV bih spojio još i soundbar.

 

 

Plus jedno dodatano pitanje, možda glupo, ali here it goes... Koliko je igrivo igrati casual igre u nekom modu koji nije Game mode? Da li je input lag ipak prevelik? Ako je igrivo, onda bih možda više naginjao prema Samsungu.

 

 

TL;DR:

- samsung q80t ili sony xh90

- igranje igara u nekom ne game mode-u? da ili ne

 

Ja sam danas baš uzeo XH90 (55 inča). Stvarno detalji odlučuju, tako da nemreš fulat prema svemu što sam ja čitao.

 

Gledao sam oba uživo u dućanu, slika mi je tada na Samsungu izgledala ljepše, ali realno, Samsung ima bolji promo video od Sonyja, pa je to vjerojatno više do toga nego do samog televizora.

 

Ja sam se na kraju odlučio za XH90 jer mi je ispao cca 600 kn jeftiniji uz nadoplatu za trogodišnju garanciju, a i koristim telku isključivo u mraku, gdje bi Sony trebao imati mali edge.

 

Brbelina kaže...

e hvala ti puno to za signal!

 

udaljenost do kauča je 4,5 m, TV se gleda većinom navečer kad je prostorija u mraku, kauč je ravno ispred TVa, nije neki veliki kut pod kojim se gleda.

jel to pomaže? sorry, stvarno sam neznalica u ovome 

 

Možda ovo. Pričekaj još sutra da vidiš finalne cijene za Black Friday i onda vidi kaj ti najviše odgovara za budžet. Mislim da ti je najpametnije ići na što veći televizor jer će biti dosta daleko od kauča, a starcima (barem mojima) je uvijek važnije da se sve dobro vidi nego da televizor ima neke posebne điđe-miđe. Tako da nikako ne bih uzimao ništa ispod 55, samo više ako se nađe dobra ponuda.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sta mislite o lg 55bx3, malo me strah za burn in rizik ali opet sad davaju 5 godina jamstva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najbolji gaming TV.
Najkompletnji TV za 2020.
Ne možeš pogriješiti s njim, ali ti nitko ne može garantirati 100% da ćeš izbjeći burn-in. Ako paziš kako koristiš, smanjit ćeš rizik, ali nikad ga ukloniti.

Btw, garancija ne pokriva burn-in. Nema veze kaj je 5 godina.
14 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigo mi danas 65TU8072, prilicno zadovoljan, panel solidno uniforman, nema mrtvih pixela itd. 

Presao sam sa 50" 1080p i mogu rec da je bila dobra odluka uzet losiji 65" umjesto boljeg 55" (xh9000), jebiga, velicinu nicim ne mozes nadoknadit i ovo je recimo taman, iako, stao bi i 75".

 

Glavna mana je naravno max brightness sta dolazi do izrazaja u HDR sadrzaju gdje ga zestoko nedostaje...

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gdje si uzeo XH90 sa garancijom?
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lagano me glledanje TV-a izluđuje sada:

SONY KD-55XH9096
ili
Samsung QE55Q80TA

Sony nema freesync te gsync, Samsung ima. Također kod Sony kažu da ima problem kod 4k 120 mhz, a Samsung nema. Ali to rješavva novvi update. Koji je viiše future proof za PS5 gejmanje te možda za koju godinu i cloud gejming? Oba su fald. Samsung kolko kužim ima bolji zvuk. Samsung 5 godina garancije, ali je i nešto skuplji.

također,QE55Q80TA i QE55Q82TA. O modelu QE55Q82TA nema baš puno na netu. Na reditu i itd ima upita o osvježenju 60 ili 120 mhz. Na jednom mjestu za taj model piše 50, a na drugom pak 60 mhz. Osvježenje. Iz Svvijeta medija su mmi pak odgovorili da se radi o identičnom TV-u te da je sammo razlika jer je q82 BF akcija. Također. Q82t je na dosta mjesta jeftiniji.

HHtio bih kupiti neki TV za idućih 5 godina min.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo sam u All Mallu, telka 5990 i doplatio tri godine jamstva za dvjesto i nešto kuna, jedino kaj nije službeno Sonyjevo jamstvo, nego neka Bonus zaštita.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Firedragon13 kaže...
lagano me glledanje TV-a izluđuje sada:

SONY KD-55XH9096
ili
Samsung QE55Q80TA

Sony nema freesync te gsync, Samsung ima. Također kod Sony kažu da ima problem kod 4k 120 mhz, a Samsung nema. Ali to rješavva novvi update. Koji je viiše future proof za PS5 gejmanje te možda za koju godinu i cloud gejming? Oba su fald. Samsung kolko kužim ima bolji zvuk. Samsung 5 godina garancije, ali je i nešto skuplji.

također,QE55Q80TA i QE55Q82TA. O modelu QE55Q82TA nema baš puno na netu. Na reditu i itd ima upita o osvježenju 60 ili 120 mhz. Na jednom mjestu za taj model piše 50, a na drugom pak 60 mhz. Osvježenje. Iz Svvijeta medija su mmi pak odgovorili da se radi o identičnom TV-u te da je sammo razlika jer je q82 BF akcija. Također. Q82t je na dosta mjesta jeftiniji.

HHtio bih kupiti neki TV za idućih 5 godina min.

 
Već je puno ljudi pisalo i raspravljalo o Q82T u zadnjih 10-ak stranica - nema razlike kod nas (u Njemačkoj se dobije dodatni klasični daljinski uz Samsung One remote, ali kod nas najvjerojatnije ne - nitko još nije potvrdio, a ni zaposlenici u dućanima nemaju pojma).
Uglavnom, specifikacijski je potpuno isti kao i Q80T - ako uzimaš, uzmi onaj koji ima manju cijenu. 120 Hz je panel. Isto ima 2+3 garanciju ako kupiš na području HR (tu ne ulaze mall.hr i Extreme Digital).

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 17:02 (manticorex).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.Jeli ima kakve razlike između Wide Viewing Angle i Ultra Viewing Angle kod Samsung tv-a ili je to isto? Kupujem Samsung tv pa me to interesira.Trebam što bolji kut gledanja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled65bx-televizor

 

lg oled 65bx za 12.900

Mislim da je ovo super ponuda

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 17:33 (bing01).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.hr specifiakcije za KD-65XH9096 kažu 120Hz samo u 1080p, ne u 4k

I gdje se može naći info da li je to "native 120Hz" bez uključivanja funkcija pri običnom TV signalu.
Niko ne piše o prednosti Sony-a u smislu android aplikacija i play store-a.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I mene ubija neodumica Q80 ili XH90 ali mene još i 55" ili 65". Ja bi trenutno vidio jedino prednost Samsunga zbog garancije od 5 god. Da Sony ima istu dilema bi bila samo koja veličina... Sa trosjeda imam ravno 3,5 m
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulysses182 kaže...

Bok ekipa.

 

Planiram uzeti neki TV od 65" do cca 9000 kn i došao sam do zaključka da su najbolji u tom cijenovnom rangu Samsung Q80T i Sony XH90 (X900H), barem za moje potrebe.

Planiram ga koristiti za igranje na PS5 i za Youtube/Netflix, a možda ga spojiti i na PC.

 

Čitam ovdje i na drugim stranicma da je game mode na Q80T lošiji nego na XH90. Samsung definitivno kao ima bolji viewing angle (a imam iracionlnu potrebu da tv ima dobar viewing angle, iako nemam velike potrebe za tim xD).

S obzirom na sve faktore, trenutno ipak više naginjem prema Sony-ju.

Ako netko ima neki od ova dva TV-a ili ih je oba vidio uživo, volio bih čuti dojmove iz prve ruke. (Navodno je panel na Q80T malo lošiji za europsko tržište nego za američko?)

 

Volio bih ako mi možete dati preporuku koji TV da uzmem od ova dva. Na TV bih spojio još i soundbar.

 

 

Plus jedno dodatano pitanje, možda glupo, ali here it goes... Koliko je igrivo igrati casual igre u nekom modu koji nije Game mode? Da li je input lag ipak prevelik? Ako je igrivo, onda bih možda više naginjao prema Samsungu.

 

 

TL;DR:

- samsung q80t ili sony xh90

- igranje igara u nekom ne game mode-u? da ili ne

Vezano uz game mode, ja ga na tvu apsolutno nikad palio nisam (lg c8), normalno igram u presetu koji sam podesio i za gledanje filmova jer mi ima najbolju sliku, malo veci input lag u odnosu na game mod mi je beznacajan. 
To ti bitno eventualno ako si hard core igrac i to u fps igrama gdje je to bitno.

ovako tesko da ces skuzit npr lag od 40-50 ms

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 18:11 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dachande kaže...
Najbolji gaming TV.
Najkompletnji TV za 2020.
Ne možeš pogriješiti s njim, ali ti nitko ne može garantirati 100% da ćeš izbjeći burn-in. Ako paziš kako koristiš, smanjit ćeš rizik, ali nikad ga ukloniti.

Btw, garancija ne pokriva burn-in. Nema veze kaj je 5 godina.

 Da se nadovezem, burn in je danas puno nanji probkem nego prije, problem je samo ako se tv kiristi vecinom za gaming i to igara koje imaju jarki hud crvenim nijansama (iako je i to minimizirano novim panelima)

Ljudima su do sad mijenani paneli pod garancijom.

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imate u eurospinu ako kog zanima lg 43um7100 1500kn

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Ulysses182 kaže...

Bok ekipa.

 

Planiram uzeti neki TV od 65" do cca 9000 kn i došao sam do zaključka da su najbolji u tom cijenovnom rangu Samsung Q80T i Sony XH90 (X900H), barem za moje potrebe.

Planiram ga koristiti za igranje na PS5 i za Youtube/Netflix, a možda ga spojiti i na PC.

 

Čitam ovdje i na drugim stranicma da je game mode na Q80T lošiji nego na XH90. Samsung definitivno kao ima bolji viewing angle (a imam iracionlnu potrebu da tv ima dobar viewing angle, iako nemam velike potrebe za tim xD).

S obzirom na sve faktore, trenutno ipak više naginjem prema Sony-ju.

Ako netko ima neki od ova dva TV-a ili ih je oba vidio uživo, volio bih čuti dojmove iz prve ruke. (Navodno je panel na Q80T malo lošiji za europsko tržište nego za američko?)

 

Volio bih ako mi možete dati preporuku koji TV da uzmem od ova dva. Na TV bih spojio još i soundbar.

 

 

Plus jedno dodatano pitanje, možda glupo, ali here it goes... Koliko je igrivo igrati casual igre u nekom modu koji nije Game mode? Da li je input lag ipak prevelik? Ako je igrivo, onda bih možda više naginjao prema Samsungu.

 

 

TL;DR:

- samsung q80t ili sony xh90

- igranje igara u nekom ne game mode-u? da ili ne

Vezano uz game mode, ja ga na tvu apsolutno nikad palio nisam (lg c8), normalno igram u presetu koji sam podesio i za gledanje filmova jer mi ima najbolju sliku, malo veci input lag u odnosu na game mod mi je beznacajan. 
To ti bitno eventualno ako si hard core igrac i to u fps igrama gdje je to bitno.

ovako tesko da ces skuzit npr lag od 40-50 ms

Također i ja, nikad ne koristim game mode na TV-u.
Peglao sam PS4, a sad i PS5 te uvijek koristim moj custom mod (filmovi/serije/konzole).

"Problema" sa input lag-om ne primjećujem (Sony 55XF9005).

PSN: Muskarcina77
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
.domagojs. kaže...
sony.hr specifiakcije za KD-65XH9096 kažu 120Hz samo u 1080p, ne u 4k

I gdje se može naći info da li je to "native 120Hz" bez uključivanja funkcija pri običnom TV signalu.
Niko ne piše o prednosti Sony-a u smislu android aplikacija i play store-a.

sa sluzbene hr stranice i za novi update koji mozes preuzet za taj tv... 

btw imam ga od jucer, 55" 

edit: vidim novi soft izasao danas 26.11.2020

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 19:29 (Spike1983).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali nažalost izgleda da još nisu popravili blur, kada se prikazuje 4k@120hz.

Ako možeš probaj pa javi.Inače navodno su rekli da će to srediti sredinom 12. mjeseca......ako nije do hardvera......bila pi prava šteta jer telka ima super cijenu.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 20:19 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cijelo vrijeme čekam petak, reko možda bude još nešto niža cijena, a sad ih nema u SD. (Samsung i Sony o kojima se piše zadnjih par stranica). Ima u Harveyu ali je cijena puno viša. Ne znam, čekao sam da možda padne na 6000kn, ali izgleda da sam popušio. Valjda ih bude još u narednim danima za dobru cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet ja :D

Ima neko mozda iskustva sa soundbarovima i jel bi uopce koji preporucio do 2000 kn? Jel se isplati to kupovat za gledanje filmova , sporta, serija i povremeno slusanje muzike do te cijene ili se razlika osjeti samo kod boljih soundbarova? Tv ima eARC i specifikacije su na slici. Hvala na odgovoru.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 21:15 (sony.vs.sam).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963danas 17:13
Pozdrav.Jeli ima kakve razlike između Wide Viewing Angle i Ultra Viewing Angle kod Samsung tv-a ili je to isto? Kupujem Samsung tv pa me to interesira.Trebam što bolji kut gledanja.


To je i mene zanimalo pa sam našao o tome nešto na youtube čini mi se, ali nemam link više. Uglavnom bila je usporedba dva qled-a. Tu gdje je ultra view doista je tako. Na 45 stupnjeva slika je još uvijek dobra. Gdje je samo wide i nije. Tip je rekao ultra je super, a samom wide view glupost jer da baš to ne pridonosi puno nekom zamjetljivom kutu gledanja. Ono što je bitno je da kada imaš taj širi kut gledanja onda se gubi na crnoj boji pa je takvav tv osjetno bolji za svijetle sobe, ali gubi onda kada je u pitanju mračna soba. znači win/lose situacija
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 21:46 (Firedragon13).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung q80t za naše tržište nema taj filter za refleksije.....što je u slučaju kontrasta i kvalitete slike plus, ali kut gledanja je manji.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZlajaVKdanas 17:56
I mene ubija neodumica Q80 ili XH90 ali mene još i 55" ili 65". Ja bi trenutno vidio jedino prednost Samsunga zbog garancije od 5 god. Da Sony ima istu dilema bi bila samo koja veličina... Sa trosjeda imam ravno 3,5 m

Mislim 65" na tu daljinu da bi bilo sasvim dobro.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po meni tko god kupi ispod 65" za 3+m se gadno za*ebo.Ako ti je dijagonala premala dzabe ti slika da je ne znam kakva.Mogu mislit kako izgledat 2.35:1 letterbox format na 55" na 3m.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Izgleda tako da su svi oni koji nemaju 2 metra TV bacili isti kroz prozor. Eno ih pune livade po gradovima. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam kaže...

Opet ja :D

Ima neko mozda iskustva sa soundbarovima i jel bi uopce koji preporucio do 2000 kn? Jel se isplati to kupovat za gledanje filmova , sporta, serija i povremeno slusanje muzike do te cijene ili se razlika osjeti samo kod boljih soundbarova? Tv ima eARC i specifikacije su na slici. Hvala na odgovoru.

 

Imam TV Sony 55XF9005 i soundbar Sony HT-SF201 te mi je primjetno bolji zvuk preko soundbara nego preko TV-a.

PSN: Muskarcina77
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sony.vs.sam
Imao sam LG soundbar od 1500kn, sada imam Samsungov od 3000kn; s oba sam (bio) zadovoljan - ovi skuplji imaju dodatne mogućnosti (npr. wifi konekciju, dodatne fizičke ulaze/izlaze, ugradjen subwoofer, "atmos", itd.), ali ako ti to nije bitno, bit ćeš zadovoljan sa svakim u rangu 1500kn (spram zvuka s tv zvučnika).
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 23:08 (Zokisan).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Po meni tko god kupi ispod 65" za 3+m se gadno za*ebo.Ako ti je dijagonala premala dzabe ti slika da je ne znam kakva.Mogu mislit kako izgledat 2.35:1 letterbox format na 55" na 3m.

 Ne znam kako su ljudi živjeli do pred par godina kad su 55 inčni televizori bili samo mokri snovi. Iako da, bolje imati dobru dijagonalu nego ne znam kakvu sliku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 23:16 (Domdom32).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice