Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.577
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam ni probao Alexu. Sve mi je Samsung pa mi je Bixby frend.

Recimo sad slušam Spotify, upalilo Inteligenciju i još bolji sound. Makar je bio na zvuk Pojačati.
Po danu mi nekad paše inteligentna slika al ponekad su mi boje prejake kod SD non HD sadržaja pa uglavnom koristim Prirodnu sliku Custom kroz dan ili Movie za filmove navečer.

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/vas-tv-picture-settings-/278713.aspx

Moj settings
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
justbob kaže...

Ne sumnjam da je Q80T bolji TV od TU8502, međutim koliku će stvarno vidjeti razliku jedan prosječan korisnik/laik i u čemu? (Kad npr. gleda 4K sadržaj u zamračenom prostoru ili neki obični sadržaj za vrijeme dana.)

 

Je li možda neki 50 ili 55" (svejedno mi je) LG ili HISENSE bolji u cjenovnom rangu do 4.000 kn (od TU8502)?

 

 

Koji biste uzeli:

 Da li pitas koji je best buy od navedenih ili najbolji gledano na specifikacije? Best buy je po meni svakako samsung 50tu8072 za 2500.

 

A da li ce prosjecni korisnik vidjeti razliku? Hoce, ali pitanje je koliko mu ta razlika vrijedi. Za gledanje serije na rtlu usred dana je svaki od navedenih ok.

Iskreno, prvotno sam vrebao XF9005 i čekao da vidim što će biti za BF, međutim, odoše po normalnim cijenama i sad ih više nema uopće. :)

Onda sam zaključio da mi je najbolje gledati XG9505 i Q80T. S obzirom na trenutni trend cijena i produljenu garanciju, prednost ipak dajem Samsungu.

 

Ali, kako vrijeme prolazi, tako sve više razmišljam, pa sam se počeo pitati ovo boldano. Zadnjih 12 godina gledam sve isključivo preko 32" monitora, a sada bih ipak htio TV, ali zapravo ne znam ni sam kako si odgovoriti na ovo gore pitanje. Gledajući neke izložbene TV-e, sve mi se čini OK, međutim oni su namješteni da u trgovini prikazuju sadržaj koji će prikazati taj konkretan TV u najboljem svjetlu. Mi planiramo gledati TV program (5%), YT (15%) i ostalo serije/filmovi.

Kako da jedan laik poput mene si pomogne odgovoriti na ovo pitanje, vrijedi li daleko bolji TV ~3.500 kn?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jednom kad zagrizneš u Netflix 4k HDR filmove serije. Bude ti drago da si uzeo bolji Tv.
Ja prije nisam imao ni Smart Tv nit sam planirao gledati Netflix nego sam želio čim bolji Tv za naše programe i gaming. Sad ne gasim Netflix. Mala gleda crtiće mi serije filmove. Spotify ostatak dana svira preko TV-a. .. ima dobar sound za TV.
Uzeo 55" za 2.5m. sad mi i to izgleda malo. Jedino to.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo sam nešto gledao za tevejac, koji bi meni odgovarao za gaming, kada sam naletio na oči videjo! 

Koliko je ovaj lik  ili  nakon ovog videja?! 

 

 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

zamolio bih vas za pomoc oko odabira tv-a velicine ekrana 50" za dnevni boravak..treba mi neki best buy tv samsung ili lg koji ce biti u dnevnom boravku na zidu i sluziti ce za gledanje filmova, tv programa te mozda za igranje igara na ps5..

tv bi trebao biti oke za gledanje iz svih kuteva zbog toga jer imamo open space u stanu..cijena bi bila do nekih 4300 kn..hvala unaprijed..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi novi tv do 10 000kn. Koristio bi ga za igranje na ps5, a vikendom bi pogledao neki film navečer. Igram isključivo u kasnim satima pa bi u sobi bio potpuni mrak zbog čega bi izabrao OLED. Trenutno razmišljam o LG CX 55", pa me zanima postoji li koji bolji izbor unutar buđeta. Također nisam ništa kupovao za black friday pa me zanima da li se isplati čekati baš 27.11 ili su akcije već u tijeku i neće biti nikakvih boljih ponuda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebal bi neki 32" TV za oko 2000 kuna. Ima tu kakvih razlika između Sony, LG i Samsung ili je to sve više manje isto? To je za mamu i jedino bitno je slika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 8:28 (Spinout).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Molim savjet... one click away sam od kupovine, sutra idem po tv. 

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-55-55c815-qled-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr10-androidtv/1520/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Vrijedi li razlika novca?
Jedino sto bi samsung mogao povezat s samsung soundbarom...

Ali samsung isto tako nema dolby vision...

 

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

 

Ili nesto treće do cca 7000kn?! 

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 10:11 (Thoroughbred).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Klikajte na Samsung oba i spasite se! 😉
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 10:15 (Mali322).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

 Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

 Uzmi samsung, microdimming, obican marketing, tv nema prave zone i local dimming. Ali i bez toga ima odlican kontrast.

 

 Tesko da je osnovni q60t sa 60hz i edge osvjetljenjem bolja kupnja od 1400kn jeftinijeg fald 120hz hisensea. Koliko got hisense bio losiji u image processingu.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

 Mislim da ti "pravi" samsung ide tek od q80t serije, pa bi ozbiljno razmislija o Hisenseu koji mi se cini bolji izbor. Ako ces samsunga bolje onda uzet tu8502 jer je malo losiji od q60t a dosta jeftiniji. Opet ovisi za sta ti je tv.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thoroughbred kaže...

 

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

 

Ili nesto treće do cca 7000kn?! 

 Imas neki link na neku usporedbu? Ja bas nisam citao neke hvalospjeve na njegov racun, niti su mu specifikacije neko cvijece. Tesko da je usporediv sa sony 90kom, a jos manje sa samsungovom 90kom.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

Taj Hisense je po hardwareskim specifikacijama 2 klase iznad ta druga 2. Stavise,iznad q80t i xh9000 je... Koci ga software i navodno ima problema sa motion dijelom procesiranja slike. Takodjer nema hdmi 2.1...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thoroughbred kaže...

 

Molim savjet... one click away sam od kupovine, sutra idem po tv. 

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-55-55c815-qled-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr10-androidtv/1520/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Vrijedi li razlika novca?
Jedino sto bi samsung mogao povezat s samsung soundbarom...

Ali samsung isto tako nema dolby vision...

 

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

 

Ili nesto treće do cca 7000kn?! 

 Imaš na HD televiziji recenziju tog TCL-a.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
red_bull kaže...

Pošto sam odustao od 55 incha i odlučio dati malo više love do cca 8kkn, što bi se moglo preporučiti.. 

Našao sam pristojne kritike za ovaj malo jeftiniji Hisense65U8QF

Gledam i samsung QE65Q60TAUXXH za koji piše da ima neki micro dimming??

Pa LG 65NANO813

 

Naginjem jeftinijem rješenju naravno(hisense) no ako se isplati dat više za neki od navedenih ili neki sasvim treći tv recite, preporučite.. Thnx

 
Za te novce Hisense je best buy. Ima kritike na loše procesiranje slike, ali to se da popraviti kroz postavke (ljudi su komentirali da čak na slabijem u7qf modelu nisu primjetili nikakvo zastajkivanje kod gledanja sporta, npr. tenis). Ostale mane koje ima su taj hdmi 2.1 (kome treba) i vlastiti Vidaa OS 4.0 (koji čak i ne mora biti mana, a i uložili su truda u odnosu na prošlogodišnju 3.0 verziju).
Hisense je top kineska firma. EU modeli su malo lošiji od modela za kinesko i američko tržište, ali za cijenu od 6700 kn, uz ovakve specifikacije i 65'' ekran, trenutno ne postoji bolji odabir.
Ima dosta recenzija baš za taj model i prilično je hvaljen.

Samsung qled ispod q80t serije se ne isplati, ali 65'' je preskup trenutno.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledao sam recenzije tog Hisensa i vele da je ok s obzirom na cijenu.. o kakvom zastajkivanju se radi?  

 na tvu bi gledao sve.. znači prosječni radni konj. Nešto tva, nešto filmova uzeo bi i Netflix prije ili poslije... 

Konzola ako se i bude spajala je sekundarni prioritet tak da taj hdmi 2.1 mi nije presudan..

Do sad sam imao ips lg koji je sad star 12 godina i još radi.. već sam par puta prošetao čekičem u ruci pored njega i imao spremnu priču da su ga djeca razbila.. jednostavno neće krepat. Ali dosta je.

Za par dana je BF pa možda naleti neka dobra cijena...

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Modern kaže...

Pozdrav,

 

zamolio bih vas za pomoc oko odabira tv-a velicine ekrana 50" za dnevni boravak..treba mi neki best buy tv samsung ili lg koji ce biti u dnevnom boravku na zidu i sluziti ce za gledanje filmova, tv programa te mozda za igranje igara na ps5..

tv bi trebao biti oke za gledanje iz svih kuteva zbog toga jer imamo open space u stanu..cijena bi bila do nekih 4300 kn..hvala unaprijed..

 I dalje trazim pomoc :)

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Modern kaže...

 

zamolio bih vas za pomoc oko odabira tv-a velicine ekrana 50" za dnevni boravak..treba mi neki best buy tv samsung ili lg koji ce biti u dnevnom boravku na zidu i sluziti ce za gledanje filmova, tv programa te mozda za igranje igara na ps5..

tv bi trebao biti oke za gledanje iz svih kuteva zbog toga jer imamo open space u stanu..cijena bi bila do nekih 4300 kn..hvala unaprijed..

 I dalje trazim pomoc :)

 Eto da iskoristim raniji post, dolnji link ili nekoliko ranije preporučenih 50 TV modela+PS5 gejming.LG ima IPS panel, pa su kutovi gledanja nešto bolji.Kolko vidim, Hisense A7500F model 50 ide na akciji za samo 2500kn.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1096&jumpto=6236755&sort=asc&view=flat

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-50A7500F/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 13:38 (rambox).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo usporedba tcla s flagship... 

 

 

Ova ponuda ne izgleda lose, samo neznam kakav je 71 serija

 

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-65-65c715-qled-4k-ultra-hd-androidtv/1519/product/

 

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:08 (Thoroughbred).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gledao sam U8QF u Elipsu i u prikazu njegovog demo moda slike je jednostavno loš. Nije na vlastitom demo modu mogao prikazati kako slap neki, ili potok teče. Bila je mrlja neka, i to je bilo jako uočljivo. E sad jel moguće podešavanje da to bude bolje, neznam Inače i meni je bio zanimljiv zbog cijene.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:31 (ZlajaVK).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZlajaVK kaže...
Gledao sam U8QF u Elipsu i u prikazu njegovog demo moda slike je jednostavno loš. Nije na vlastitom demo modu mogao prikazati kako slap neki, ili potok teče. Bila je mrlja neka, i to je bilo jako uočljivo. E sad jel moguće podešavanje da to bude bolje, neznam Inače i meni je bio zanimljiv zbog cijene.

To sigurno nije do TV-a... Zaboravite to ocijenjivanje kvalitete slike u ducanu...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da ti napomenem da taj TV iz recenzije nije TV sa linka.

 

TCL serije za Ameriku nemaju veze sa TCL serijama za EU, tek pojedini modeli se preklapaju. Zato dobro provjerite koji TV kupujete.

 

Za te TCL modele iz Smartsona (koji je uvoznik, tako da su i kod drugih vjerovatno isti modeli) je potvrđeno da nisu jednaki američkim serijama, kolko ja imam info C7xx i C8xxx imaju quantum dot filter preko matrice pa daju nešto bolju sliku od običnog LCD-a (slično Samsungovom QLED-u) ali nemaju backlight zone i obični su edge backlit tv-i, znači u razini Samsunga Q60 ili možda Q70, daleko je to od Sony-a xh900 i Samsunga Q80 koji spadaju u vrh backlit televizora a i općenito u vrh ponude.

 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

Samo da ti napomenem da taj TV iz recenzije nije TV sa linka.

 

TCL serije za Ameriku nemaju veze sa TCL serijama za EU, tek pojedini modeli se preklapaju. Zato dobro provjerite koji TV kupujete.

 

Za te TCL modele iz Smartsona (koji je uvoznik, tako da su i kod drugih vjerovatno isti modeli) je potvrđeno da nisu jednaki američkim serijama, kolko ja imam info C7xx i C8xxx imaju quantum dot filter preko matrice pa daju nešto bolju sliku od običnog LCD-a (slično Samsungovom QLED-u) ali nemaju backlight zone i obični su edge backlit tv-i, znači u razini Samsunga Q60 ili možda Q70, daleko je to od Sony-a xh900 i Samsunga Q80 koji spadaju u vrh backlit televizora a i općenito u vrh ponude.

 

 Vidis vidis... kako bi se covjek zaj... hvala...

 

Onda gledam sony xh ili q80t... cekam akcije... iako mi se ne sviđa sto samsung nema dolby vision... 

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto se tice nextgen konzola ili Ampere i Navi2 grafa tu vam je najvise future proof LG sa svojim serijama oleda iz 2019 i 2020 te Samsung sa svojom 2020 serijom QLEDa ali oni imaju samo 1 hdmi 2.1 sto je pomalo smijesno za top modele,takodjer je i Sony apdejtao neke svoje modele sa hdmi 2.1 podrskom ali sam nesto citao da ne podrzavaju VRR sto je katastrofa jer to itekako pomaze kod unlockanog ili varijabilnog framratea.

U biti jedino LG nudi sva 4 hdmi porta sa full hdmi 2.1 podrskom....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Thoroughbred kaže...

 

Molim savjet... one click away sam od kupovine, sutra idem po tv. 

 

https://www.smartson.hr/televizor-tcl-55-55c815-qled-4k-ultra-hd-dvb-t2cs2-hevch265-hdr10-androidtv/1520/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ili

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Vrijedi li razlika novca?
Jedino sto bi samsung mogao povezat s samsung soundbarom...

Ali samsung isto tako nema dolby vision...

 

A ovaj TCL se pokazao izvrstan u usporedbi s sony 90 i samsung 90tkom...ali ima problem s softverom, bugove...

 

Ili nesto treće do cca 7000kn?! 

 Imaš na HD televiziji recenziju tog TCL-a.

 

Nema teorije da se taj TCL može usporediti sa Sony XH900 i Samsungom Q80.

Spasi se i uzmi Q80, u edigitalu je 6700 što je sasvim ok cijena, iako bi ja čekao još sljedeći petak da krenu "prave" BF akcije pa vidit hoće biti možda još povoljniji.

U edigitalu je u Petak bilo par modela XH900 za 5700 što je dosada najniža cijena za top backlit model.

Vjerujem da će ih bit i po toj cijeni sljedeći Petak.

 

TCL je "običan" edge-lit televizor i po meni je može bit samo u rangu Samsunga Q60 i Q70, što je vidljivo i po cijeni.

 

Sony xh900 i Samsung Q80 su backlit televizori iz samog vrha LCD ponude, bolji su jedino Q90, prošlogodišnji top modeli i neki divlji modeli od 20 tisuća kuna.

Dosta se pomutnje stvara jer se ovo EU modeli miješaju sa Američkim modelima koji imaju micro-led i isto su backlit kao Sony XH900 i Sams Q80

 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 15:15 (Ivsa).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...

U edigitalu je u Petak bilo par modela XH900 za 5700 što je dosada najniža cijena za top backlit model.

 

 Jok, petak prije toga je bila za 5300kn, ja narucio. Al pitanje je dal ce isporucit jer su neozbiljni i muljaju. Prije 5-6 dana je status bio 3/4 "predano kurirskoj sluzbi" da bi od prije par dana stajalo 1/4 "nabava sa vanjske skladiste". Lol...

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sto se tice nextgen konzola ili Ampere i Navi2 grafa tu vam je najvise future proof LG sa svojim serijama oleda iz 2019 i 2020 te Samsung sa svojom 2020 serijom QLEDa ali oni imaju samo 1 hdmi 2.1 sto je pomalo smijesno za top modele,takodjer je i Sony apdejtao neke svoje modele sa hdmi 2.1 podrskom ali sam nesto citao da ne podrzavaju VRR sto je katastrofa jer to itekako pomaze kod unlockanog ili varijabilnog framratea.

U biti jedino LG nudi sva 4 hdmi porta sa full hdmi 2.1 podrskom....

 

Evo da napišem i info oko ovoga (ne pitajte ljudi odakle mi informacije, planiram kupiti novi tv već mjesec i pol dan, svaki dan potrošim sat vremena da pregledam sve nove informacije).

 

Stanje je ovako:

 

LG OLED C9, B9, CX, BX imaju 4x HDMI 2.1 porta, radi 4K 120Hz, radi VRR, rade i sve ostale funkcije koje donosi novi HDMI 2.1 i koje imaju nove konzole.

Minus je što u 4K 120Hz VRR (Freesync) modu u pojedinim slučajevima ima problema sa gamma-om (crne i tamno sive boje se ne prikazuju 100% kako bi trebale), ali doslovno je jučer HDTV izbacio video u kojem ima novi beta firmware u kojem je to riješeno.

Znači za high end gaming na kompu (i potencijalno konzolama) LG OLED-i su najbolji odabir. 

 

Sony XH900 ima 2x HDMI 2.1 priključka ali po defaultu podržavaju 4K 120Hz ali ne podržavaju VRR i još neke funkcije iako po američkim recenzijama pišu da je već izašao firmware koji je omogućio VRR.

Minus je što u gaming modu backlit zone rade nešto lošije zbog drugačijeg algoritma koji smanjuje input lag ali slika bude doslovno zericu lošija.

Međutim veliki problem je što i sa novim firmwareom koji ima 4K 120Hz i VRR ima problem sa obradom slike, znači ne bude pune kvalitete nego malo muljava (navodno zbog novog čipseta još nisu sredili da se signal prenosi u full kvaliteti), na Sony službenoj stranici piše da su svjesni problema i da rade na tome tako da je moguće da će to riješiti ali ne treba previše očekivati, trenutno ako se kupi taj TV sa osnovnim firmwareom nemate ni VRR, niti se na 4K 120Hz slika prikazuje u full kvaliteti.

 

Samsung Q80 (odnosi se i na Q90 ali od Q90 nisam previše istraživao jer mi je preskup i za te pare možeš kupit LG CX koji je po meni bolji TV od Q90)

Znači Q80 ima 1x HDMI 2.1 priključak koji je ujedno i E-ARC tako da ako imate sounbar gubite opciju E-ARCa ako koristite konzolu ili komp na 2.1 priključku (i dalje možete spojiti soundbar putem HDMI-a samo nećete imati E-ARC).

Ajmo malo na dobro, Q80 podržava 4K 120Hz, radi VRR i sve ostale funkcije koje donosi HDMI 2.1, nema nikakvih problema.

Minus je što u gaming modu ima dosta lošiju sliku jer ima drugačiji algoritam zbog smanjivanja input lag-a. Znači ista stvar koju radi i Sony samo na Samsungu slika bude dosta lošija (kod Sonyha jako malo utječe game na sliku).

Samsung je već radio nekakave updatee za sliku u gaming modu tako da je moguće da će to još poboljšati.

 

Za ostale TV-e nemam pojma jer realno pratim samo ta 3 modela za koje smatram da su top modeli sa normalnom cijenom.

Pretpostavljam da Q90 radi isto kao i Q80 a za LG nano seriju sa modelima koji imaju 2.1 nemam pojma kakvo je stanje (vjerovatno radi sve ok jer je LG uspio to riješiti za OLED modele bez problema) jer nebi više kupio LG IPS tv ni da mi neko plati.

 

Također mala napomena oko HDMI 2.1 je da omogućuje 4K 120Hz VRR ali sumnjam da će Sony uopće gurati igre u toj rezoluciji i na tom frameratu u sljedećih godinu ili dvije (Spiderman Miles Morales ima dva moda: Full HD upscale-an na 4K 60FPS ili 4K 30FPS) tako da trebate razmislite o tome, ima modela koji imaju HDMI 2.0 priključke ma kojima radi VRR na Full HD i 2K 120Hz.

Xbox stoji nešto bolje po tom pitanju zbog malo jačeg hardwarea jer već sad Dirt 5 ide u 4K 120FPS ali vjerujem da će veliki broj grafički zahtjevnijih igara ići na 4K 60FPS.

 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 17:59 (Ivsa).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice