Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.310
|
čitano: 14.080.137
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

 

 

Ne mogu vjerovati koliko sam glup, krivi link sam stavio kad sam pitao je li to dobar televizor,

 

Moj upit je trebao ići za ovaj https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55nano793-televizor

 

3999kn izgleda kao ok cijena, ako se usporedi sa ostalim shopovima

 

 

 

tito vampir! Bog I Hrvati!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 11:36 (LeskiRM).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Black friday se svodi na ovu ponudu kao najbolje za kupovinu na rate... i jos naplate 100kn dostavu haha

 

https://www.harveynorman.hr/oled-tv-lg-55cx3la?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dkop. kaže...

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

Koliko sam ja čitao, jeftiniji ili s duljom garancijom, što ti je bitnije.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pise da nije vise dobavljiv sony u ed
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
justbob kaže...
dkop. kaže...

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

Koliko sam ja čitao, jeftiniji ili s duljom garancijom, što ti je bitnije.

 Tak i ja gledam. Iako ću vjerojatno na kraju Samsunga zbog garancije, osim ako baš velika razlika ne bude u cijeni.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dkop. kaže...

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

Zbilja je mali zajeb - naime po svim relevantnim recenzijama Q80T dobiva bolju ocjenu za nijansu od Sony-a, no npr kada se pogledaju direktne usporedbe side to side na par videa slika uvijek djeluje bolje na Sonyu (svijetlija, zivlja), dok je kod Q80 puno zagasitija i tamnija (to se sve naravno moze podesiti u postavkama gdje se moze ujednaciti da bude slicno.  A npr kada su upalili The Last of Us Q80 je izgledao puno bolje iz nekog razloga...

 

Dalje Sony ima 2 Hdmi 2.1 sto dobro dode ako se npr uz Ps5 spaja sourond sistem. Ima i malo fluidniji izbornik iako ga prikazuje preko cijelog ekrana dok kod samsunga ostaje na dnu ekrana sto je vjerovatno bolje...

 

 

Uglavnom male su razlike, i vjerovatno se nece fulati ni sa jednim ni drugim

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
preporuka za prijatelja, dijagonala 43inch, veci ne moze.. cijena do 4500kn...
hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ima i lg sad 5godina

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivsa kaže...
MEGATAMA kaže...

Sto se tice nextgen konzola ili Ampere i Navi2 grafa tu vam je najvise future proof LG sa svojim serijama oleda iz 2019 i 2020 te Samsung sa svojom 2020 serijom QLEDa ali oni imaju samo 1 hdmi 2.1 sto je pomalo smijesno za top modele,takodjer je i Sony apdejtao neke svoje modele sa hdmi 2.1 podrskom ali sam nesto citao da ne podrzavaju VRR sto je katastrofa jer to itekako pomaze kod unlockanog ili varijabilnog framratea.

U biti jedino LG nudi sva 4 hdmi porta sa full hdmi 2.1 podrskom....

 Samsung Q80 (odnosi se i na Q90 ali od Q90 nisam previše istraživao jer mi je preskup i za te pare možeš kupit LG CX koji je po meni bolji TV od Q90)

Znači Q80 ima 1x HDMI 2.1 priključak koji je ujedno i E-ARC tako da ako imate sounbar gubite opciju E-ARCa ako koristite konzolu ili komp na 2.1 priključku (i dalje možete spojiti soundbar putem HDMI-a samo nećete imati E-ARC).

Ajmo malo na dobro, Q80 podržava 4K 120Hz, radi VRR i sve ostale funkcije koje donosi HDMI 2.1, nema nikakvih problema.

Minus je što u gaming modu ima dosta lošiju sliku jer ima drugačiji algoritam zbog smanjivanja input lag-a. Znači ista stvar koju radi i Sony samo na Samsungu slika bude dosta lošija (kod Sonyha jako malo utječe game na sliku).

Samsung je već radio nekakave updatee za sliku u gaming modu tako da je moguće da će to još poboljšati.

 

 

 

 HDMI 4 izlaz je Gaming izlaz sa 120Hz a HDMI 3 izlaz jer e-arc izlaz.

imam TV taj

 

 

@Ares001 imam ja 1403.1  imam sve 3 opcije (GA,Bixby i Alexu) ne koristim niti jednu na TVu jer imam firetv stick 4K i tu koristim alexu

neb dao ovog fire TV sticka vrijedi zlata sto mozes standardno instalirati youtube koji nema reklama i postavit ga za default.

to na Tizenu ne moze.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 12:59 (mersimh).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi, treba mi pomoc

 

odavno vec ne pratim bas ovaj hardware pa bih volio preporuku strucnjaka

trebaju mi dva tv-a, jedan od 43" druga 50", bitno je jedino da je smart tv i kad bih imale sto duze jamstvo.

je li dovoljan buzdet od nekih 9000kn? ukoliko je potrebno moze se rastegnuti ako bas se nudi nesto zvjerski.

 

hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Haremzg kaže...
dkop. kaže...

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

Zbilja je mali zajeb - naime po svim relevantnim recenzijama Q80T dobiva bolju ocjenu za nijansu od Sony-a, no npr kada se pogledaju direktne usporedbe side to side na par videa slika uvijek djeluje bolje na Sonyu (svijetlija, zivlja), dok je kod Q80 puno zagasitija i tamnija (to se sve naravno moze podesiti u postavkama gdje se moze ujednaciti da bude slicno.  A npr kada su upalili The Last of Us Q80 je izgledao puno bolje iz nekog razloga...

 

Dalje Sony ima 2 Hdmi 2.1 sto dobro dode ako se npr uz Ps5 spaja sourond sistem. Ima i malo fluidniji izbornik iako ga prikazuje preko cijelog ekrana dok kod samsunga ostaje na dnu ekrana sto je vjerovatno bolje...

 

 

Uglavnom male su razlike, i vjerovatno se nece fulati ni sa jednim ni drugim

 
Najniža cijena (kolko pamtim) je bila oko 5500 za xh90 u ED, dok je za q80t oko 6400. Ja isto pratim ta 2 modela i prvi izbor mi je samsung (ako padne na meni prihvatljivu cijenu), ali ako opet vidim sony na 5500, odmah kupujem, makar i sa ED (vidim da 1 kolega forumaš još čega svoj sony iz ED kojeg je upiknuo za dobru cijenu na petak 13.).

A q80t ima eARC port uz hdmi 2.1

Sony još nema full hdmi 2.1 software-sku podršku, ali to će vjerojatno popraviti kroz update.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 13:22 (manticorex).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li netko ima q60t i ako ima da malo opiše svoje iskustvo ?

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iz ED sigurno necu uzimati pa makar dao 500 kn vise u SD. Ipak je sigurnije, dobije se dulje jamstvo i ako ce ga se trebati iskoristiti biti ce manje problema jer je to lokalni ducan a uzimati izvana je kocka.

 

Q60 je uzeo moj brat, moj pocetni dojam je bio odlican no nisam dugo ga gledao, takoder sam naviknuti na 12 godina stari Sony 120 incni hh, pa mi je svaka telka veca od toga izgleda super. Najbolje vidi recenzije sto kazu, mislim da je to solidna telka za oko 5k, ako ti npr gaming nije najbitnija stvar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dermentor kaže...

Da li netko ima q60t i ako ima da malo opiše svoje iskustvo ?

 Pa 85q60t je sad 15200kn a 85q70t 17000kn. Jel se isplati razlika u cijeni. Namjena za tamnu mušku sobu za igranje, filmove i utakmice.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 13:36 (Dermentor).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad sam probao update sa USB stickom na 1403.1 i telka kaze da vec imam instaliranu zadnju verziju....

Ali nemam opcije za GA ili Alexu...
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manticorex kaže...

 (vidim da 1 kolega forumaš još čega svoj sony iz ED kojeg je upiknuo za dobru cijenu na petak 13.).

Ne cekam vise, odustao sam jer su totalno neozbiljni. U medjuvremenu sam skontao da mi za dozivljaj vise znaci veci TV pa sam narucio 65TU8000 iz SD za 4400kn. Vidio sam kako izgleda kod prijatelja i to mi je dovoljno za moje potrebe...

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako treba formatirat stick za q80t da stavim 1403.1 software?
fat ili ntfs da ga telka prepozna?
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 14:43 (Ares001).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Formatiraj usb stick na FAT32 i sa sluzbene stranice skini zadnji firmware  za svoj model tv-a

ljudska glupost i svemir nemaju granice, ali za svemir nisam 100% siguran.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Radi i na NTFS.

...ajde javi rezultat pls.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2020 16:07 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jadan popust za crni petak u sante domenice, da su bar stavili 20% na sve bez visa premium uzeo bi 55xh9096, ovako 6500 je previše a visu premium nemam
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jednostavno savrsen

 

https://streamable.com/mm3yig

 

Gledao i XH90, super tv... ali, ako gledamo kupovinu na rate... na 36 rata XH90 210kn, CX 290...ebes 80kn jer  razlika je dramaticna

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U SD QE55Q80TA nedostupan. Jutros kad sam kupovao bio je dostupan odmah u svim centrima. Bome se razgrabilo brzo
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thoroughbred kaže...

Jednostavno savrsen

 

https://streamable.com/mm3yig

 

Gledao i XH90, super tv... ali, ako gledamo kupovinu na rate... na 36 rata XH90 210kn, CX 290...ebes 80kn jer  razlika je dramaticna

 
Kupuje se na keš 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tommek10 kaže...
U SD QE55Q80TA nedostupan. Jutros kad sam kupovao bio je dostupan odmah u svim centrima. Bome se razgrabilo brzo

 
Da, 6500 s 2+3 garancije/jamstva je dobra cijena

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
manticorex kaže...
Thoroughbred kaže...

Jednostavno savrsen

 

https://streamable.com/mm3yig

 

Gledao i XH90, super tv... ali, ako gledamo kupovinu na rate... na 36 rata XH90 210kn, CX 290...ebes 80kn jer  razlika je dramaticna

 
Kupuje se na keš 

 uff.. nebi nikad dao keš za tv... općenito keš ne dajem tako lako, ovako ne osjetim kupovinu... taman kad se tv isplati, prodajem i uzmem keš, kupim novi opet na rate i tako u krug...

 

Neznam jedino jel ima sadrzaja za tv poput cxa? Kupujem za netflix konkretno.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Haremzg kaže...
dkop. kaže...

Nakon pregleda hrpe reviews-a  ja se ne mogu odlučiti, između ova dva televizora bolji izbor?

Korištenje sve pomalo - gaming, filmovi, zemaljski programi.  

Zbilja je mali zajeb - naime po svim relevantnim recenzijama Q80T dobiva bolju ocjenu za nijansu od Sony-a, no npr kada se pogledaju direktne usporedbe side to side na par videa slika uvijek djeluje bolje na Sonyu (svijetlija, zivlja), dok je kod Q80 puno zagasitija i tamnija (to se sve naravno moze podesiti u postavkama gdje se moze ujednaciti da bude slicno.  A npr kada su upalili The Last of Us Q80 je izgledao puno bolje iz nekog razloga...

 

Dalje Sony ima 2 Hdmi 2.1 sto dobro dode ako se npr uz Ps5 spaja sourond sistem. Ima i malo fluidniji izbornik iako ga prikazuje preko cijelog ekrana dok kod samsunga ostaje na dnu ekrana sto je vjerovatno bolje...

 

 

Uglavnom male su razlike, i vjerovatno se nece fulati ni sa jednim ni drugim

 Ti to ozbiljno usporedujes sliku tva na temelju youtube videa ?

Ne znam od kud bi krenuo opisivati koliko je to pogrešno i besmisleno, pa niti nebudem 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem TV za sobu pa me zanima mišljenje je li bolje uzeti Samsung QE43Q60T ili UE50TU8502. Kao da sam negdje pročitao da je panel na QE43 različit i lošiji od onih od 50" na više, ali nisam siguran. Što se veličine tiče, trenutno sam na 27" tako da mi veličina nije presudan faktor. Ili da zaboravim oba i gledam UE50TU8072, sad je na 3.200, možda opet padne na 2.600 kn. Zna li netko uopće razliku između 50TU8502 i UE50TU8072?

 

 

0 QE43Q60T
7 UE50TU8502
2 UE50TU8072
*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thoroughbred kaže...
manticorex kaže...
Thoroughbred kaže...

Jednostavno savrsen

 

https://streamable.com/mm3yig

 

Gledao i XH90, super tv... ali, ako gledamo kupovinu na rate... na 36 rata XH90 210kn, CX 290...ebes 80kn jer  razlika je dramaticna

 
Kupuje se na keš 

 uff.. nebi nikad dao keš za tv... općenito keš ne dajem tako lako, ovako ne osjetim kupovinu... taman kad se tv isplati, prodajem i uzmem keš, kupim novi opet na rate i tako u krug...

 

Neznam jedino jel ima sadrzaja za tv poput cxa? Kupujem za netflix konkretno.

 U konacnici platis isto :)

ima netflix dobrog sadrzaja za cx, a tu je i prime video, bilo je prije za sitnis 6 mj promotivno.

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odluka je pala, kupujem Sony 55XH9096

 

Q80t je otpao zbog dolby vision i 1x hdmi 2.1

LG CX je otpao jer me strah burn ina na tako skupom tvu

 

... a winner, sony ima sve sto mi je bitno, podrsku za dolby vision, full array, 2x hdmi 2.1,dobru sliku i nema brige oko burn ina.. i dobru cijenu, a mislim da nece ici vise ispod ovog sto je sad u SD

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9096-4k-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thoroughbred kaže...

Odluka je pala, kupujem Sony 55XH9096

 

Q80t je otpao zbog dolby vision i 1x hdmi 2.1

LG CX je otpao jer me strah burn ina na tako skupom tvu

 

... a winner, sony ima sve sto mi je bitno, podrsku za dolby vision, full array, 2x hdmi 2.1,dobru sliku i nema brige oko burn ina.. i dobru cijenu, a mislim da nece ici vise ispod ovog sto je sad u SD

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xh9096-4k-android-2020g.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

Sve je to li-la, samsung zato ima 5 godina garancije trenutno, a 2.1 HDMI je manje/vise nepotreban ako ne spajas super jaki pc, konzole su debelo nesposobne vrtit 120fps 4K...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice