Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.364
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Di se može nabavit neki kod za popust za mall.hr ili harvey norman? CX55 je 9500 i još nekih 10% idem odmah po njega. 

 

Prije je bilo na Njuškalu poklon bonova al sad ko za vraga nema za HN. Tak sam svoj MU8002 uzeo u Elipsu, kupio za 6600 bonove od 7400 i piknuo telku cca 700kn jeftinije. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@nixa4400
Dva TV-a sličnih cijenom i određenim karakteristikama. Osobno bih zbog androida uzeo Sony.
Mj
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.4.2021 19:13 (Oleoqled21).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za nezahtjevnu osobu, koja bi najviše koristila TV za Netflix, uz udaljenost 3,0 - 3,5 m, izbor se sveo na 2 modela. Od ova dva modela odabrao/la bi:

8 Samsung 65" TU 8000
1 Samsung 70" TU 7000
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 7:47 (markma).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tvoja G20 je osrednja plasma a najbolje što je Panasonic napravio bila je 2013 ZT60, ali je cijena bila 3500 eura! To su postigli ne kupovinom Pioneer kompanije nego nekoliko je stručnjaka prešlo u Panasonic! I dan dan Pioneer Kuro Elite 151FD iz 2008 je mjerilo crne za sve ....
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slažem se u potpusnosti.ST serija je bila mid range, a G serija još niža.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...

Za nezahtjevnu osobu, koja bi najviše koristila TV za Netflix, uz udaljenost 3,0 - 3,5 m, izbor se sveo na 2 modela. Od ova dva modela odabrao/la bi:

Serija 8 je bolja, ne znam koliko je skuplja.....inače imam oba TV-a 55TU7172 i 43TU8072.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 11:10 (Ulica Ulice).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sam preko webshopa uzeo CX55 za 8999kn u Harvey Normanu, idem sad po njega. Akcija da boli glava. Sad sam pital žensku da nije to izložbeni ili povrat neki i veli da ih imaju još 9 komada. Dobije li se potreban HDMI za 120Hz uz njega ili moram kupiti posebno? Ili je to taj koji se dobije uz PS5 možda? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Slažem se u potpusnosti.ST serija je bila mid range, a G serija još niža.

 Upravo obrnuto: Panasonic plazme serije 20  (2010): Niža klasa  S, srednja G, visoka VT , dakle najbolji model je bio vt20.  Svoj 42" G20 sam kupio na neviđeno, u prednarudžbi, na osnovi testova (čeka kao danas klinci PS5). Koji je to šok bio nakon CRT od 29".  TV i danas radi na vikendici  (cca 60.000 sati), izgubio je na svjetilini, no navečer ako moramo gledati neki film  i dalje je on prioritet u odnosu na LCD. 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ulica Ulice kaže...
markma kaže...

Za nezahtjevnu osobu, koja bi najviše koristila TV za Netflix, uz udaljenost 3,0 - 3,5 m, izbor se sveo na 2 modela. Od ova dva modela odabrao/la bi:

Serija 8 je bolja, ne znam koliko je skuplja.....inače imam oba TV-a 55TU7172 i 43TU8072.....

 Vidim i ja po ocjenama da je bolja nego nisam siguran, s obzirom na zahtjevnost i udaljenost, da li bolje takvoj osobi uzeti 5" manji TV sa nešto boljom slikom ili veći sa nešto lošijom slikom. Cijena je tu negdje, a kako vidim preporuke su za manji TV.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...
Ulica Ulice kaže...
markma kaže...

Za nezahtjevnu osobu, koja bi najviše koristila TV za Netflix, uz udaljenost 3,0 - 3,5 m, izbor se sveo na 2 modela. Od ova dva modela odabrao/la bi:

Serija 8 je bolja, ne znam koliko je skuplja.....inače imam oba TV-a 55TU7172 i 43TU8072.....

 Vidim i ja po ocjenama da je bolja nego nisam siguran, s obzirom na zahtjevnost i udaljenost, da li bolje takvoj osobi uzeti 5" manji TV sa nešto boljom slikom ili veći sa nešto lošijom slikom. Cijena je tu negdje, a kako vidim preporuke su za manji TV.

 Za nezahtjevnog korisnika mislim da se neće primjetiti neka razlika, koju god uzeo.....samsung koristim dugi niz godina i imam dobra iskustva sa tom markom....

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Jučer sam preko webshopa uzeo CX55 za 8999kn u Harvey Normanu, idem sad po njega. Akcija da boli glava. Sad sam pital žensku da nije to izložbeni ili povrat neki i veli da ih imaju još 9 komada. Dobije li se potreban HDMI za 120Hz uz njega ili moram kupiti posebno? Ili je to taj koji se dobije uz PS5 možda? 

 Za 120hz ti je dovoljan original kabel od PS5, on je za 2.1..

 

Čestitam na kupnji, sada je to prava kombinacijai za nextgen gameing...ja imam istu kombinaciju, samo je moj 65" i gušt je zagarantiran..

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Najniža klasa je bio C20 iznad je bio X20 pa S20 onda G20 a flagship su bili serije V i Z i opet kažem najbolje od Panasonica je ZT60 2013 ovo T je za 3D.
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Purger155 kaže...
gocc01 kaže...

Jučer sam preko webshopa uzeo CX55 za 8999kn u Harvey Normanu, idem sad po njega. Akcija da boli glava. Sad sam pital žensku da nije to izložbeni ili povrat neki i veli da ih imaju još 9 komada. Dobije li se potreban HDMI za 120Hz uz njega ili moram kupiti posebno? Ili je to taj koji se dobije uz PS5 možda? 

 Za 120hz ti je dovoljan original kabel od PS5, on je za 2.1..

 

Čestitam na kupnji, sada je to prava kombinacijai za nextgen gameing...ja imam istu kombinaciju, samo je moj 65" i gušt je zagarantiran..

 Odličan izbor, ali 65-ca bi bila baš ono pun pogodak.

I ovako će biti dobro. Prešao sam sa LG oled 55 iz 2017.g. na oled 65 CX3 i mogu rećI TO JE TO. Odustao sam od kupnje soundbara koliko je zvuk TV -a solidan. Za filmove imam LG xboom PL7 prijenosni zvučnik koji spojim na CX3 istodobno sa unutarnjim zvučnikom. Soundbar suvišan.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, Trebam preporuku nekog IPS Tv (zbog kuta gledanja) za otprilike 3500kn veličine 55 ili 50

55UN73003LA.AEU- meni se ovaj čini ok,samo nisam siguran jeli to IPS
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivanzd1 kaže...
Pozdrav, Trebam preporuku nekog IPS Tv (zbog kuta gledanja) za otprilike 3500kn veličine 55 ili 50

55UN73003LA.AEU- meni se ovaj čini ok,samo nisam siguran jeli to IPS

 Ako se nije nesto promjenilo u zadnje vrijeme, svi lg 55" su ips u 70, 71, 73, 74 serijama

I believe Wi can Fi...
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav novi sam na forumu , zelim da kupim tv 65 incha qled ili oled a nisam bas upoznat ako bi mi mogli reci koji bi vi odabrali od ova tri modela hvala unaprijed
LG OLED65BX9LB
Samsung GQ65Q95TGT QLED 4k
Samsung GQ65Q700TATXZG QLED 8k
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 20:03 (Dusan 222).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
markma kaže...
Ulica Ulice kaže...
markma kaže...

Za nezahtjevnu osobu, koja bi najviše koristila TV za Netflix, uz udaljenost 3,0 - 3,5 m, izbor se sveo na 2 modela. Od ova dva modela odabrao/la bi:

Serija 8 je bolja, ne znam koliko je skuplja.....inače imam oba TV-a 55TU7172 i 43TU8072.....

 Vidim i ja po ocjenama da je bolja nego nisam siguran, s obzirom na zahtjevnost i udaljenost, da li bolje takvoj osobi uzeti 5" manji TV sa nešto boljom slikom ili veći sa nešto lošijom slikom. Cijena je tu negdje, a kako vidim preporuke su za manji TV.

 U ovom slučaju je bolje uzeti veći TV. Bilo bi idealno da je verzija od 75".

 

Razlika u kvaliteti slike je zanemariva, a razlika u veličini od 5" je i više nego očita.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U načelu nakon nekih dva tjedna korištenja LG Oleda 65 cx, mogu reći da sam zadovoljan kupovinom. Dodatno sam podesio white balance sa rtings-a.U usporedbi sa Panasonicom GZ950 na strani Panasonica je preciznija slika i bolji zvuk.Da sam u cijeni CX mogao kupiti GZ 950 u 65" verziji išao bi na njega,

 

Ono što me zapanjuje kod CX da ne može vrtiti 4k filmove sa kućne mreže (konstantni buffering). Panasonic je to bez problema vrtio i prijašnji B7.

 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam u ponudi bx9 65 da li je losiji puno ob cx-a ne razumijem se bas
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Navodno lošiji procesor i niži peak brightness.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

U načelu nakon nekih dva tjedna korištenja LG Oleda 65 cx, mogu reći da sam zadovoljan kupovinom. Dodatno sam podesio white balance sa rtings-a.U usporedbi sa Panasonicom GZ950 na strani Panasonica je preciznija slika i bolji zvuk.Da sam u cijeni CX mogao kupiti GZ 950 u 65" verziji išao bi na njega,

 

Ono što me zapanjuje kod CX da ne može vrtiti 4k filmove sa kućne mreže (konstantni buffering). Panasonic je to bez problema vrtio i prijašnji B7.

 Meni je jedina mana kod CX-a što nema DTS, a samim time onda moram dodatno kopati po torrentima i traziti filmove koji imaju drugi audio format..

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi probao preko Servio zavrtiti koji 4k film većeg bitrate-a?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Jesi probao preko Servio zavrtiti koji 4k film većeg bitrate-a?

 Nisam, probam danas poslije posla

 

EDIT: probao, Tenet 4k - 57 mbpsa, bez ikakvih problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 11:21 (Purger155).
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neznam kako se krecu cijene ali zanima me ako se moze nabaviti tv od 100cm na gore za gejming sa brzim odazivom spojio bi ps5/xsx na njega do nekih 5000 kn ili je to pre mali budget ? mozda bi Xiaomi imao kandidata za ovu skupinu. Ne zelim izvojiti previse novaca jel tv uopce ne gledam koristio bi ga periodicno za gejming i forzu sa volanom pa mi je odaziv najbitnija stavka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marlon2297 kaže...

Neznam kako se krecu cijene ali zanima me ako se moze nabaviti tv od 100cm na gore za gejming sa brzim odazivom spojio bi ps5/xsx na njega do nekih 5000 kn ili je to pre mali budget ? mozda bi Xiaomi imao kandidata za ovu skupinu. Ne zelim izvojiti previse novaca jel tv uopce ne gledam koristio bi ga periodicno za gejming i forzu sa volanom pa mi je odaziv najbitnija stavka.

 Samsung generalno nudi dosta nizak input lag na dosta modela pa pogledaj njihove modele.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bio sam jucer u SD i lik mi je rekao da se samo qled isplati, a oni su se kretali od 6000 na dalje.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marlon2297 kaže...

bio sam jucer u SD i lik mi je rekao da se samo qled isplati, a oni su se kretali od 6000 na dalje.

 Ti si napisao da ti je bitan input lag,Samsung ima dobre modele po toj stavci izvan qled ponude.

RU serija ili kako se vec zove....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kazem ne razumijem se u televizore ali koliko sam ja njega shvatio modeli izvan qled ponude imaju 50hz sto bi znacilo da ne bih mogao ni 60 frejmova prikazat na njima ili sam u krivu ?

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Purger155 kaže...
Tascam kaže...

Jesi probao preko Servio zavrtiti koji 4k film većeg bitrate-a?

 Nisam, probam danas poslije posla

 

EDIT: probao, Tenet 4k - 57 mbpsa, bez ikakvih problema

 Tnx..ne znam što je onda kod mene posrijedi? Kabel je cat 6.Mrežni player Dune uredno vrti.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marlon2297 kaže...

kazem ne razumijem se u televizore ali koliko sam ja njega shvatio modeli izvan qled ponude imaju 50hz sto bi znacilo da ne bih mogao ni 60 frejmova prikazat na njima ili sam u krivu ?

 

U krivu si,svi ti televizori mogu prikazat 60fps.

Sto se tice 120hz televizora dosta ljudi pogresno misli da svaki taj tv moze prikazat 120fps dok je istina da to mogu tek rijetki u globalu skuplji modeli.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice