Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.742
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Preporuka za dobar OLED? 65 inch, netflix, HBO, sport(uglavnom nogomet), tu i tamo plejka...
Fora mi je ono na Samsungu da kad ne radi projicira neku sliku pošto su mi zidovi goli.. (brijem da je to OLED Samsung..)
Mora bit dobra slika, mora bit brz u reakciji i ne smije ostavljat "fleke" iza sebe kod dinamične promjene(to se na nogometu najbolje vidi na lošim telkama).

Pare? Što manje to bolje naravno, ja sam računao da bi za tako nešto morao izdvojiti 12 iljada..

 Po tko zna koji put, Samsung nema OLED TV u ponudi!!!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nego? Qled?
Vidim da u opisima samsunga piše oled pa reko...
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Nego? Qled?
Vidim da u opisima samsunga piše oled pa reko...

 
Nigdje u opisu Samsung TV-a ne piše OLED, piše QLED na boljim modelima, koji su i dalje LCD LED, ali koriste quantum dot (QD) tehnologiju - iz čega su, marketinškim trikom, izostavili D i nazvali ga QLED.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Preporuka za dobar OLED? 65 inch, netflix, HBO, sport(uglavnom nogomet), tu i tamo plejka...
Fora mi je ono na Samsungu da kad ne radi projicira neku sliku pošto su mi zidovi goli.. (brijem da je to OLED Samsung..)
Mora bit dobra slika, mora bit brz u reakciji i ne smije ostavljat "fleke" iza sebe kod dinamične promjene(to se na nogometu najbolje vidi na lošim telkama).

Pare? Što manje to bolje naravno, ja sam računao da bi za tako nešto morao izdvojiti 12 iljada..

 Najjeftiniji ti je B9 za 12500. Mislim da s tim nemreš pogriješiti.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kut gledanja mi je u biti centralno, znači ne treba IPS. Ne igram, znači samo tv, 75 % noć, 25 % dan.

 

Kakvi su ovi?:

TV LED Philips 65PUS8545/12 6.700 HRK
Samsung UE65 TU8072UXXH 4.420 HRK
Samsung GU65 TU8509 5.800 HRK
Samsung GQ65 Q60 6.800 HRK
Sony KD65X7055BAEP 5.800 HRK
Sony KD65XH8096BAEP 7.100 HRK


http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na info.
Da li je vidljivo kvalitetnija slika na ovom oledu? Ili je možda bolja opcija ići na neki samsung ili Sony koji nisu oled?
Neko mi je stavio drogu u heroin..
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Evo dosao mi je 55Q80t i slika super(al iskreno meni ko laiku nista specjalno velika razlika od ovog starog philipsa sto ga preklinjem 5godina), zvuk odlican, cak mi je bolji zvuk preko tva nego sa soundbara, i sad ima jedan veliki ALI...ugl nisam dobio onaj WOW efekt zbog velicine, dapace javio mi se žal da sam trebao uzet veci tv pa makar i seriu slabiji...i nije mi vrag dao mira i sad sam isao mjeriti i 65" bi taman bio od ruba do ruba ovog regala i što sad činiti 😏😫

 

 

btw udaljenost je 3m

 Uvjek je preporuka ici na veci tv, ali sto ljudi sto cudi.

za wow efekt moras pustiti hdr, u sdru nema neke velike razlike u od osu na stare tv-e, osim ako je prije bio neki zaista los tv.

za wow na sdru treba bit veci ekran u odnosu na stari.

Vrati tv i uzmi 65" inace ces biti nezadovoljan godinama, a biti ce sve gore jer kako se privikavas na dijagonalu tv izgleda sve manji

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Hvala na info.
Da li je vidljivo kvalitetnija slika na ovom oledu? Ili je možda bolja opcija ići na neki samsung ili Sony koji nisu oled?. 

 Oled je vrh i slika je vidljivo bolja, ali razlika je mala ako gledas lose sdr programe. Razlika se vidi sto je izvor kvalitetniji, a najbolje se vidi na 4k hdr.

jedini koji nije oled a da je u tom rangu je samsung q90 serija. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KAVAhr kaže...

Kut gledanja mi je u biti centralno, znači ne treba IPS. Ne igram, znači samo tv, 75 % noć, 25 % dan.

 

Kakvi su ovi?:

TV LED Philips 65PUS8545/12 6.700 HRK
Samsung UE65 TU8072UXXH 4.420 HRK
Samsung GU65 TU8509 5.800 HRK
Samsung GQ65 Q60 6.800 HRK
Sony KD65X7055BAEP 5.800 HRK
Sony KD65XH8096BAEP 7.100 HRK


 

Zaobiđi Q60 jer on nije niš posebno, a skup je. Ovi Sonyji su ti u 55'' varijantama IPS, tako da su vjerojatno i u 65'', ali provjeri. Vjerojatno ti je najbolje uzeti jednog od ova dva Samsunga, TU80 ili TU 85. S obzirom na veliku razliku u cijeni, vjerojatno bolje TU80.

 

bruncek kaže...
Hvala na info.
Da li je vidljivo kvalitetnija slika na ovom oledu? Ili je možda bolja opcija ići na neki samsung ili Sony koji nisu oled?

 

Itekako je vidljivo koliko je kvalitetnija. Jedini problem OLEDA je mogućnost burn-ina (koja je navodno jako smanjena u zadnjim serijama). Ja se uopće za te novce ne bih dvoumio između OLEDA i LED-a, ali neki tvrde da je LED danju bolji zbog boljeg brightnessa i manje reflektirajućeg ekrana. Ako gledaš TV noću, OLED ti je sigurno bolji izbor.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

trebam preporuku za TV od cca 43 inča veličine. Služio bi prvenstveno za gledanje filmova/serija i gaming, pretežito noću. Idealno bi mi bilo da ima AndroidTV OS jer volim "čačkati" pa će mi možda nekada doći da sideloadam neku aplikaciju i slično. Budžet što manje to bolje, ali recimo do 3.500kn.

 

Također još jedno pitanje, postoji li nekakva šansa da se takav TV koritsi kao primarni monitor na računalu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
chaymonk kaže...

Pozdrav svima,

 

trebam preporuku za TV od cca 43 inča veličine. Služio bi prvenstveno za gledanje filmova/serija i gaming, pretežito noću. Idealno bi mi bilo da ima AndroidTV OS jer volim "čačkati" pa će mi možda nekada doći da sideloadam neku aplikaciju i slično. Budžet što manje to bolje, ali recimo do 3.500kn.

 

Također još jedno pitanje, postoji li nekakva šansa da se takav TV koritsi kao primarni monitor na računalu?

 3500kn za 43" je kao 200k kn za mali gradski auto :) Bolje uzmi vecu dijagonalu, ili uzmi neku 43ojku za <2500 :)

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Evo dosao mi je 55Q80t i slika super(al iskreno meni ko laiku nista specjalno velika razlika od ovog starog philipsa sto ga preklinjem 5godina), zvuk odlican, cak mi je bolji zvuk preko tva nego sa soundbara, i sad ima jedan veliki ALI...ugl nisam dobio onaj WOW efekt zbog velicine, dapace javio mi se žal da sam trebao uzet veci tv pa makar i seriu slabiji...i nije mi vrag dao mira i sad sam isao mjeriti i 65" bi taman bio od ruba do ruba ovog regala i što sad činiti 😏😫

 

 

btw udaljenost je 3m

 Mene zanima slično, kupim li televiziju i budem nezadovoljan (osvjetljenjem, upscaleingom ili nešto treće...), mogu li je jednostavno vratiti na prodajno mjesto?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
debaser kaže...

 Mene zanima slično, kupim li televiziju i budem nezadovoljan (osvjetljenjem, upscaleingom ili nešto treće...), mogu li je jednostavno vratiti na prodajno mjesto?

 

Ako ga kupiš preko web shopa, da (u roku 14 dana). Ako ga fizički kupiš u trgovini, onda baš i ne.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
debaser kaže...

 Mene zanima slično, kupim li televiziju i budem nezadovoljan (osvjetljenjem, upscaleingom ili nešto treće...), mogu li je jednostavno vratiti na prodajno mjesto?

 

Ako ga kupiš preko web shopa, da (u roku 14 dana). Ako ga fizički kupiš u trgovini, onda baš i ne.

 
U vezi kupnje u trgovini - ovisi o trgovini, koja može, ali ne mora prihvatiti povrat robe zbog nezadovoljstva kupca.

Ja sam npr. kupio laptop u vrijednosti nekih 19000 kn u jednoj ZG poslovnici (neću reklamirati) i nakon 5-6 dana korištenja nisam bio zadovoljan; jednostavno nije vrijedio te novce (nije bilo nikakve fizičke/softverske greške).
Kod prvog poziva, nagovarali me da ga još isprobam barem par dana, možda se predomislim i zadržim itd. jer to njima predstavlja problem zbog dobavljača, moraju ga vraćat pa moraju simulirati neki kvar lalala.
Nakon par dana sam ih nazvao i rekao da ipak želim povrat, uz "nećkanje i puhanje" su ipak prihvatili (uz napomenu da više ne kupujem kod njih ).

Vraćao sam i jeftinije stvari i zapravo nikad nisam imao problem da nisu htjeli napraviti povrat.

Ali ovisi o trgovini.

EDIT: Najbolje pitati u dućanu prije kupovine da li se može vratiti proizvod u slučaju nezadovoljstva

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:50 (manticorex).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima mozda netko soundbar samsung hw-n300? Ako ima, kakva su iskustva? Hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.alza.at/75-sony-bravia-led-kd-75xh9096-d5871879.htm?o=1

 

Mislim da je ovo dobra prilika

 

Kakva je razlika u odnosu na 9005 model?

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 17:56 (bing01).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
chaymonk kaže...

Pozdrav svima,

 

trebam preporuku za TV od cca 43 inča veličine. Služio bi prvenstveno za gledanje filmova/serija i gaming, pretežito noću. Idealno bi mi bilo da ima AndroidTV OS jer volim "čačkati" pa će mi možda nekada doći da sideloadam neku aplikaciju i slično. Budžet što manje to bolje, ali recimo do 3.500kn.

 

Također još jedno pitanje, postoji li nekakva šansa da se takav TV koritsi kao primarni monitor na računalu?

 3500kn za 43" je kao 200k kn za mali gradski auto :) Bolje uzmi vecu dijagonalu, ili uzmi neku 43ojku za <2500 :)

 

Tim bolje, što jeftinije to bolje. Postoje li nekakve značajne razlike u tim do 2.5k, ili da gledam što je dostupno i to je to?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mali322 kaže...
"Šta ti imaš vraćati ako nisi zadovoljan!?"🤦...a bogte pripomoga sinko!

 nike098 ima TD i od mene radi odgojne politike i načina komunikacije, jednako i ti radi tvoje komunikacije hvatanje za prepone. Ono što mene u ovoj priči zanima je da li je laptop vraćen zato jer:

  • postoji neki drugi proizvod namjenjen poslovnom okruženju koji će za istu ili manju cijenu imati iste hardverske mogućnosti, budući da npr. nVidia Quadro ili Radeon Pro kartice i super snažni procesori znaju biti isplatljiviji od best-buy rješenja unatoč ne-narodskoj cjenovnoj politici
  • unatoč tome što je poznato da gaming laptop ne može po hardverskim mogućnostima, temperaturama i buci koju proizvodi, pa sve do mogućnosti prikaza konkurirati jeftinijim rješenjima u desktop verziji, čovjeku je trebalo da se osobno uvjeri da to nije svrha prijenosnog računala
  • se po prvi put susreće sa nekim not-for-dummies korisničkim sučeljem i nimalo se nije snašao u tome

 

 manticorex molim te objasni mi zašto misliš da su dalmatinci nepismeni? Ovdje kao što si napisao nije bilo povrijeđeno zakonsko pravo potrošača već te trgovac unatoč gubitku vremena i novca više ne želi vidjeti, zaradio on na tebi ili ne, došlo do nove reklamacije ili ne. S tim da je ovo zadnje u tvom slučaju dosta izgledno zato jer kao što nisi znao što kupuješ, dosta je vjerojatno da na pravi način nećeš znati iskoristiti potencijal i ograničenja alata pa su i pogreške i nove reklamacije dosta izgledne, i to je ono što on želi izbjeći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:20 (Leon4rdo).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam zašto bi bilo bitno koji je razlog povrata laptopa? U zakonu stoji : '' imate pravo i otkazati i vratiti tu narudžbu u roku od 14 dana, iz bilo kojeg razloga i bez obrazloženja''. Prema tome , o čemu pričate? Ima zakonsko prvao na povrat, ne treba davati nikakvo objašnjenje i to je to.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 20:35 (stipest).
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Laptop ije kupio preko weba, već u trgovini.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
chaymonk kaže...
andrtejkr kaže...
chaymonk kaže...

Pozdrav svima,

 

trebam preporuku za TV od cca 43 inča veličine. Služio bi prvenstveno za gledanje filmova/serija i gaming, pretežito noću. Idealno bi mi bilo da ima AndroidTV OS jer volim "čačkati" pa će mi možda nekada doći da sideloadam neku aplikaciju i slično. Budžet što manje to bolje, ali recimo do 3.500kn.

 

Također još jedno pitanje, postoji li nekakva šansa da se takav TV koritsi kao primarni monitor na računalu?

 3500kn za 43" je kao 200k kn za mali gradski auto :) Bolje uzmi vecu dijagonalu, ili uzmi neku 43ojku za <2500 :)

 

Tim bolje, što jeftinije to bolje. Postoje li nekakve značajne razlike u tim do 2.5k, ili da gledam što je dostupno i to je to?

 Ma ubodes neki samsung tu7000 ili 8000 za ~2500kn i puna saka brade. Samo, ako nisi bas strogo ogranicen prostorom, uzmi radije 50". Razlika u cijeni je valjda 100-200kn. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...

https://www.alza.at/75-sony-bravia-led-kd-75xh9096-d5871879.htm?o=1

 

Mislim da je ovo dobra prilika

 

Kakva je razlika u odnosu na 9005 model?

 

može komentar, moram nešto brzo uzeti, popusti prošli, ovo mi se čini ok...

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bing01 kaže...
bing01 kaže...

https://www.alza.at/75-sony-bravia-led-kd-75xh9096-d5871879.htm?o=1

 

Mislim da je ovo dobra prilika

 

Kakva je razlika u odnosu na 9005 model?

 

može komentar, moram nešto brzo uzeti, popusti prošli, ovo mi se čini ok...

 

 

Razlika je u nosačima odnosno nogicama. XH9005 ima samo jedan položaj a XH9096/9077/9288/9299 imaju dva moguća položaja- normalni i uski, imaš dolje u videu

 

 

Najbolji bi ti bio 75XH9299 za 1499 eura, 9288/9299 serije imaju i premium metal remote control, ovi drugi imaju regular plastični.

 

https://www.expert-technomarkt.de/Fernseher/Sony-KD-75XH9299B-LCD-Fernseher-190,5-cm-75-Zoll-A-4K-Ultra-HD-Schwarz-1000-Euro.11128169730.html

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 21:56 (Flagship).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa kaj nije onda suludo dati više od 10000 kuna za OLED koji ima problema sa burn inom? Pa objesio bi se da mi se tak nešto dogodi na tako skupom televizoru..
Neko mi je stavio drogu u heroin..
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Burin osim ako ne igraš dosta igrice na tv je zaista prenapuhana stvar.
90% posto vlasnika potvrđuje da ga nema, ostali su na video igrama ili jednostavno kao i kod LEDtv su naletjeli na minu.
Moj full hd oled radi kao urica, bezprijekorno, gosti u kući ostanu u čudu ",wauu! koja slika, ovo si sad zadnji krik tv mode uzeo" ja kazem bili smo.kid vas prije koji mjesec i vas tv je 4g noviji od moga,😆🙈
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Pa kaj nije onda suludo dati više od 10000 kuna za OLED koji ima problema sa burn inom? Pa objesio bi se da mi se tak nešto dogodi na tako skupom televizoru..

 Nisu svima novci problem

Svaki tv ima neki problem, nema savrsenog

Zasto mislis da se lcd ne moze pokvariti, pa onda suludo dati preko 10k kn ako se pokvari ? Ljudima su krepavali skupi qledi odmah nakon isteka garancije, znaci tv za u smece. Oled ako vidis burn in, mozes i dalje koristiti. Dse na skupim qledima moze biti u startu gori od burnina koji recimo dobijes na oledu nakon 2-3 godine specificnog koristenja koje uzrokuje burn in.

Burn in kod oleda nije nikakav problem vise osim u vrlo specificnim situacijama.

Zasto stalno tupimo o istim stvarima, oled i burn in je vec toliko prezvakan, postoje sve relevantne informacije koga zanima detaljno.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
Burin osim ako ne igraš dosta igrice na tv je zaista prenapuhana stvar.
90% posto vlasnika potvrđuje da ga nema, ostali su na video igrama ili jednostavno kao i kod LEDtv su naletjeli na minu.
Moj full hd oled radi kao urica, bezprijekorno, gosti u kući ostanu u čudu ",wauu! koja slika, ovo si sad zadnji krik tv mode uzeo" ja kazem bili smo.kid vas prije koji mjesec i vas tv je 4g noviji od moga,😆🙈

 Na mom se igra vec 2.5 godine (vise hdr nego sdr) i nema burn ina

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...
Pa kaj nije onda suludo dati više od 10000 kuna za OLED koji ima problema sa burn inom? Pa objesio bi se da mi se tak nešto dogodi na tako skupom televizoru..

 

Pa u startu si tražio preporuku za OLED. Burn-in je doslovno prva stvar koju saznaš za OLED-e ako pročitaš ili pogledaš bilo koju recenziju. Ako se bojiš burn-ina, kupiš LED, iako, kao što ljudi kažu, taj je problem očito malo prenapuhan.

 

A sad koliko je nešto suludo je dosta diskutabilno. Eto, ja sam neki dan kupio telku od 6000 kn i znam hrpu ljudi koji bi pol sata padali u nesvijest kaj sam dao tolko novca za telku jer su oni kupili za 3000. A oni 6000 kn uredno spale svake godine na cigarete. Možda i više.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 13:53 (Domdom32).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovog gore navedenog nema više u ponudi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Unazad recimo 5 godina kupio sam nekih 5-6 televizora, što sebi što unutar familije, svi klasični LED, i nikad nisam imao problema. Zato sad kad čujem o nekakvim burn inovima na najnovijoj tehnologiji mi je malo čudno u ovo moderno vrijeme ali ok.
Realno da, čovjek može uvijek naleti na minu, i na najobičniju televizoru. Koliko čitam taj burn in nije toliko izražen, moraju se poklopiti dosta stvari da on bude prisutan..
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice