Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.895
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Da li ima kakve razlike u bloomingu i dirty screen efektu između Sony Xh90 i Samsung q80t ?
I gledanju standardnog sadržaja (Iskon TV, non 4k sadržaj) i sat dva dnevno CODa preko PS4 (ps5).
Još uvijek trojba između ova dva modela i možda Oleda.
Za sad prednost dajem Samsungu jer mi je doma sve ostalo Samsung..
Soba ima dosta prozora al je na sjeveru pa nema direktnog svjetla a i ne smeta me previše jer trenutna plazma isto ima glare pa ne smeta jer se naviknul pa taj feature nije presudan.
Tv se gleda popodne i navečer uz diskretnu rasvjetu nikad u mrklom mraku pa zato možda dajem prednost q80t ... Sam u krivu ?

DSE ovisi o panel lutriji,imas srece ili nemas.

Samsung ima dublju crnu,crne black bars u filmovima dok Sony tu ide vise prema sivoj boji ali prikazuju vise detalja u sjeni...razliciti dimming algoritmi.

Q80T ima nesto bolji peak brightness pa ce hdr imat nesto bolji impakt.

Koliko se sjecam obadva imaju hdmi 2.1 na jednom ili dva ulaza mozda kod Sonya.

 

LG CX oled je slikom primjetno bolji od obadva ta TVa ali dok ces njih koristit bez brige i pameti kod oleda ces panicno gledat dali je neki element slike oled unfrendly,kalkulirat dali neki logo smije bit na ekranu pa zoomirat sliku itd itd....uglavnom neces uzivat nego ces se borit sa sadrzajem da nebi nesto ubrzalo potrosnju piksela.

 

Za svakoga tko se ne slaze....igrajte FF14 ili WOW 200-300 sati na oledu pa onda stavite sliku panela ovdje.

Niti jedan oled to nece prezivjet.

 

Ako gledate samo filmove onda je oled odlican izbor.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

budem probao, thx

ovak ionak mi ni jedan rip nije veci od 4gb pa nema problema, a i plan mi je uzeti mi box s pa ce i na tome raditi 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 11:19 (vex3855).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na odgovoru ko prvo.
A koja je situacija sa Game modom. Dal' se onda gase svi featuri samo na Samsungu ili je tako kod svih ?

I još nešto, s obzirom da ne gledam baš 4k sadržaj, (bar za sad), možda je onda ovo sve overkill i dosta je non 4k ekran UHD ?
Preko Iskona samo neki programi su uopće HD.
A za igre ako se gase sve minđe u korist niskog input laga , is it worthy ? Ili ganjam hype koji mi ne treba ?

(Imam 10 god staru Pana Plazmu 720p).

Vezano uz BF. Sad bude trend da budu digli cijene prije Bf da ih šatro mogu opet spustiti.
Vidim da neki tipa ekupi, svijet medija to rade. Npr. Jučer je bil Tv za 8800, sad je 11800..
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 13:36 (Nick_Diamond).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio u elipsu 65ru8002 za 5000kn i 2+3 jamstvo.Koliko sam shvatio dalje su ostali sve otvarani/vracani.Samo zajeb naravno na list osiguranja ti pisu 4999kn jer je to kao trenutna puna cijena, ali ko ih jeb*, svejedno super cijena.Mozda ima na webu jos koji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Hvala na odgovoru ko prvo.
A koja je situacija sa Game modom. Dal' se onda gase svi featuri samo na Samsungu ili je tako kod svih ?

I još nešto, s obzirom da ne gledam baš 4k sadržaj, (bar za sad), možda je onda ovo sve overkill i dosta je non 4k ekran UHD ?
Preko Iskona samo neki programi su uopće HD.
A za igre ako se gase sve minđe u korist niskog input laga , is it worthy ? Ili ganjam hype koji mi ne treba ?

(Imam 10 god staru Pana Plazmu 720p).

Vezano uz BF. Sad bude trend da budu digli cijene prije Bf da ih šatro mogu opet spustiti.
Vidim da neki tipa ekupi, svijet medija to rade. Npr. Jučer je bil Tv za 8800, sad je 11800..

 game modom se gasi razni image procesing da bi se lag smanjio i to radi na svim tvima(koji imaju game mode)

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...


I još nešto, s obzirom da ne gledam baš 4k sadržaj, (bar za sad), možda je onda ovo sve overkill i dosta je non 4k ekran UHD ?
Preko Iskona samo neki programi su uopće HD.
A za igre ako se gase sve minđe u korist niskog input laga , is it worthy ? Ili ganjam hype koji mi ne treba ?

(Imam 10 god staru Pana Plazmu 720p).


 Imam i ja i vjeruj mi da nije nikakav overkill u pitanju. Ako ideš na dijagonalu prek 42", uzmi slobodno 4K, izbor full HD modela u većim dijagonalama je ionako vrlo slab. Meni osobno smart opcije jako puno vrijede (Youtube, Netflix, cast s mobitela).

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Kupio u elipsu 65ru8002 za 5000kn i 2+3 jamstvo.Koliko sam shvatio dalje su ostali sve otvarani/vracani.Samo zajeb naravno na list osiguranja ti pisu 4999kn jer je to kao trenutna puna cijena, ali ko ih jeb*, svejedno super cijena.Mozda ima na webu jos koji.

 Je*ate odkad je ta cijena?? baš sam gledao prekjučer i bilo je samo 55RU... Morat ću provjeriti jel ostalo još gdje

 

EDIT Zvao sad Elipso, ostalo još samo par izložbenih u nekim centrima 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 14:57 (Trle96).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...

Kupio u elipsu 65ru8002 za 5000kn i 2+3 jamstvo.Koliko sam shvatio dalje su ostali sve otvarani/vracani.Samo zajeb naravno na list osiguranja ti pisu 4999kn jer je to kao trenutna puna cijena, ali ko ih jeb*, svejedno super cijena.Mozda ima na webu jos koji.

 

Znači kupio si zapakirani i s 0 sati rada? Odlično ako je tak i po toj cijeni, a koliko sam skužio samo ovogodišnji QLED imaju samsung 5 godina gare putem one samsung promocije do kraja godine.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa,

jel kod nas igdje im tv manje dijagonale npr 43" ili manje a sa podrskom hdmi 2.1 i 120hz?

naime gledam si za malu sobu i taman mi je ovo dijagonala koje mi je sasvim prihvatljiva...

 

trudim se i ne mogu naci, a vani ih je na izvoz....

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
43'' i 120 Hz nećeš naći nigdje. I u 49'' se jedva nađe, a ne u 43''.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

Ekipa,

jel kod nas igdje im tv manje dijagonale npr 43" ili manje a sa podrskom hdmi 2.1 i 120hz?

naime gledam si za malu sobu i taman mi je ovo dijagonala koje mi je sasvim prihvatljiva...

 

trudim se i ne mogu naci, a vani ih je na izvoz....

 Sony model xg8396 ima 120hz, ali hdmi 2.1 sumnjam...

I pitanje mogu li se ovi modeli vise naci za kupit

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zovem Elipso da vidim ima li još koji 65ru8002 zapakirani, ali ne može ih se sad dobiti na onaj njihov 072 kontakt (rade do 16.00) . A neda mi se sad zvati svaku prodavaonicu ponaosob da provjeravam.

 

65ru8002 za 5k i ko može još 10% na bonove je super kupovina.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

jel kod nas igdje im tv manje dijagonale npr 43" ili manje a sa podrskom hdmi 2.1 i 120hz?

naime gledam si za malu sobu i taman mi je ovo dijagonala koje mi je sasvim prihvatljiva...

 

trudim se i ne mogu naci, a vani ih je na izvoz....

 Sony model xg8396 ima 120hz, ali hdmi 2.1 sumnjam...

I pitanje mogu li se ovi modeli vise naci za kupit

 po ovome nema :

 

PODRŠKA ZA VIDEOSIGNAL: Analogni signal: 1080p (50, 60 Hz), 1080i (50, 60 Hz), 720p (50, 60 Hz), 576p, 576i, 480p, 480i, HDMI™ signal: 4096 x 2160p (24, 50, 60 Hz), 3840 x 2160p (24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p (30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i (50, 60 Hz), 720p (30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i

Bnet: mNik987#2148
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prema ovome ima, naravno ne mora biti 100% tocno

https://www.displayspecifications.com/en/model/6a6f1881

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja uzeo Samsung QE55Q95TATXXH, jako sam zadovoljan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

toxic@ prema ovome ima 120 HZ,ali nema HDMI 2.1
https://www.flatpanelshd.com/sony_xg83_2019.php

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 17:49 (stipest).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,,moze pomoc?

Kupujem tv primarno za igranje next gen konzola  dvoumim se izmedu ova 2

 

Samsung QE55Q80T

 

Sony KD-55XH9077

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ti Hisense tv-i, imaju app za iptv? Kolega bi kupio Hisense 49A7500F, a zanima ga samo YouTube i IPTV. Bolje da pitam ovdje jer vidim da ih dosta ima tu marku tv-a.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...
Stric_Jura kaže...

sutra mi dolazi u Links onaj Sharp:

 

https://sharpconsumer.com/tv/40bi5ea/

 

 Ajde ako nije bad napiši kakav je TV, kakva je responzivnost Androida i sl. Tražim klinki neki 40-42 za sobu, trenutno mi je prvi izbor Hisense 43A7100F za 2199. On koristi Vidaa-U 3.0 koji je meni skroz OK, ali me interesira kakav je Android u tom cjenovnom rangu.

Pozdrav,

 

dakle TV je OK, Android je dosta dobar, traje hladni start nekih 25 sekundi, na toplo tj. iz stand-by - unutar 5 sekundi...

 

sliku sam podesio po Hloušičkynim postavkama za 55BLDA, i daje OK sliku, samo sam oštrinu stavio na 4 - on veli za SD sliku od 5-10, ali meni je prezrnata tako...

 

ekran ima dobru uniformnost slike, nema probijanja pozadinskog osvjetljenja...

 

zvuk je dobar...

 

MEGATAMA 

 

Sharp je otkupio natrag TV brand od Hisensa zbog lošeg imidža koje su napravili, pa su sad pristojni TV-i....

 

no međutoa...

 

razočaran sam što na Android TV-u nemaš Gmail ???? htio sam starcima dati mogućnost gledanja slika jer nemaju smartphone, pa otpada Viber/Whatsapp...

 

instalirao sam Puffin browser, ali nije to to...upadnem u mailbox, ali je problem s D-padom pikirati točke za klikanje...

 

instalirao sam "Launch on boot" i stavio da se Live TV, tj. antenski ulaz pali uvijek s hladnog boota, jer inače na toplo, pamti zadnji izvor (tj. program)

 

stavio još YouTube svoj Premium račun, Deezer od klinke, Netflix koji dijelim s 3-com te MaxTVtoGo od sestre...

 

kako je spojen kablom na Optimin router, stavio sam na početnom zaslonu Live TV, MaxTV2go, YouTube, Netflix... tim redoslijedom i pokazao starcima kako da upale MaxTV kad im je slika na anteni loša...

 

stavio i VLC i MX player, ali recimo videi u Gmail koje otvorim u Puffin Browser - ne rade...

 

no uglavnom, ako imate neku preferiranu uslugu i aplikaciju za webOS, ne gledajte Android TV, njime sam prilično razočaran....

 

e da, nakon nadogradnje Androida i svih tvornički instaliranih appova nakon toga, Gboard mi je na danskom rasporedu, iako je do tada bio hrvatski (sučelje je na hrvatskom), pogledao postavke - koristi postavke sustava - morao iskopčati i staviti Alphabet i English (USA), maknuo Danski - Hrvatskog - nema...

 

sam TV -7/10 i koliko god razmišljao o STRONG SRT 40FB4003 ili STRONG SRT 40FB5203 ne igraju mi zbog lošeg signala antene, a starci imaju solidan Internet...

 

prvi je običan, a drugi "Smart TV" samo ne znam može li pokrenuti MatxTV2go aplikaciju - znam da je čak novi Tizeni nemaju (stariji imaju!)....ni koje je to "Smart" OS kojeg vrti..

 

ali da me ne žulja Smart TV - uzeo bi taj jednostavni Strong...

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 19:32 (Stric_Jura).
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

no uglavnom, ako imate neku preferiranu uslugu i aplikaciju za webOS, ne gledajte Android TV, njime sam prilično razočaran....

 

 

 

 

 

Ne znam ima li ijedna osoba da je zadovoljna Androidom na TV-u. Također Android na Philipsu 7304 "One to watch", uzeo TV između ostaloga jer je dolazio s Androidom, rekoh ma to mora da je dosta bolje od Tizena, ipak Android alooo milijuni aplikacija dostupni. Haha.

 

Jedan od onih Smart TV-a na koje automatski spajam Windows laptop (malo HDMI kabel, malo crna industrijska traka) kako bih imao zadovoljavajuće rješenje što za gledanje videa, što za gluposti.

 

Jedino što mi je na Androidu dobro jest Youtube aplikacija (okej, i emulator za Super Nintendo, ali s očajnim file browserom). Ostalo, majko mila. Koristio neko vrijeme, a onda odustao od svega i nikad više Android TV sučelje upalio nisam.

 

Još jedna grozna stvar kod Androida jest da ne želi prepoznati exFat eksterni disk, traži formatiranje ili zasebnu aplikaciju. Neprihvatljivo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 19:46 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...
BigD_Cro kaže...
Stric_Jura kaže...

sutra mi dolazi u Links onaj Sharp:

 

https://sharpconsumer.com/tv/40bi5ea/

 

 Ajde ako nije bad napiši kakav je TV, kakva je responzivnost Androida i sl. Tražim klinki neki 40-42 za sobu, trenutno mi je prvi izbor Hisense 43A7100F za 2199. On koristi Vidaa-U 3.0 koji je meni skroz OK, ali me interesira kakav je Android u tom cjenovnom rangu.

.

.

.

 

Sharp je otkupio natrag TV brand od Hisensa zbog lošeg imidža koje su napravili, pa su sad pristojni TV-i....

 

no međutoa...

 

 

 

 Rado bi da si u pravu.. ali to ti se odnosi sam na Sharp USA (ovaj dio oko otkupa brenda nazad od Hisensa).

 

Za EU je i dalje neka slovačka firma koja dela tv-e, dok druge aparate pod Sharp brendom radi Vestel.

 

https://en.tab-tv.com/?p=19896

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sharp se proizvodi u slovačkoj na isti način kao što se Vivax proizvodi u hrvatskoj. Kako bi televizori upali pod EU proizvod kada dobiju kontejner iz Tajvana oni ga raspakiraju i montiraju par vida. Eventualno je kartonska ambalaža slovačka.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobermangang77 kaže...

Pozdrav,,moze pomoc?

Kupujem tv primarno za igranje next gen konzola  dvoumim se izmedu ova 2

 

Samsung QE55Q80T

 

Sony KD-55XH9077

 Malo sam čitao forum o tom samsungu i ekipa baš i nije zadovoljna kako telka radi u game modu. Spominje se isprana slika i blur.....navodno se nadaju novom frimveru kojibi to trebao srediti. 

Sreća je put, a ne odredište.
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupovina televizora uskoro će se pretvoriti u sagu. Budžet do 6000, gledamo filmove, seriije, imamo konzolu (PS4), u biti TV nam je prilično važna stavka. Ispod 55'' ne bismo išli, a voljeli bismo dobiti 65'' za taj novac. Naravno, očarani QLED-om i OLED-om, ali izgledno je da za taj novac nećemo dobiti i željenu dijagonalu. Ciljamo na Samsung ili LG. Hisenseu je cijena pristupačna, ali kada smo gledali sliku, nije ni blizu ovima. Pravo je pitanje - vrijedi li QLED ili OLED više novca i manju dijagonalu? 
Pročitali boga oca na internetu, ali nikako do odluke. Svaka preporuka/savjet su dobrodošli. I naravno - isplati li se čekati Božić i BF ili da kupujemo kako nađemo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 22:57 (TV54585).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Sorrylove2ml86 Sorry kolega, moja greška, malo mi se pomiješalo više TV-a koje sam proučavao. Naime, XH80 nema X1 Ultimate, već je downgradean na X1 prve generacije, 'obicni' X1, dakle starija verzija prije X1 Extreme koji je u XF modelu, pa čak i u XE modelu. 2020. model a procesor stavili stariji/lošiji nego na XE i XF seriji.

Edit: ispravljeno u originalnom postu

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 23:51 (NocturnalWatch).
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobermangang77 kaže...

Pozdrav,,moze pomoc?

Kupujem tv primarno za igranje next gen konzola  dvoumim se izmedu ova 2

 

Samsung QE55Q80T

 

Sony KD-55XH9077

 Stari, meni se Sony čini bolji izbor

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 1:46 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zolmajstor, neces ako nisi zahtjevan korisnik koji primjecuje sve nedostatke na ekranu. Ja sam danss uzeo djeci isti, samo 43".
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 0:16 (Perkan_1984).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
perkoxcar kaže...

Kupio u elipsu 65ru8002 za 5000kn i 2+3 jamstvo.Koliko sam shvatio dalje su ostali sve otvarani/vracani.Samo zajeb naravno na list osiguranja ti pisu 4999kn jer je to kao trenutna puna cijena, ali ko ih jeb*, svejedno super cijena.Mozda ima na webu jos koji.

 

Znači kupio si zapakirani i s 0 sati rada? Odlično ako je tak i po toj cijeni, a koliko sam skužio samo ovogodišnji QLED imaju samsung 5 godina gare putem one samsung promocije do kraja godine.

 Dada, ali kazem to je racku jer na jamstvo pisu 4999kn.Dakle ako rokne imam tv od 5000kn u zamjenu ali svejdno.5god je direktno preko elipsa.

 

Jos imao bon od 400kn i ispao tv 4600kn.Smijurija za taj tv.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 3:37 (perkoxcar).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice