Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.975
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Punac traži novi tv za svoj brlog, radi prostora nesto do 43”. Ima li kakvih preporuka do 2500 tkn ali da je stalak centralni a ne s onim pilećim nogicama?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebam preporuke... naime trebam starcima kupiti novi TV, jer pojavile su se "mrlje" zatamnjene po ekranu... imaju Grunding 43" Full HD + Max TV.

Tako da mi treba neka TV koja će raditi na Max TV uglavnom (full hd dakle...),
netreba nikakav specijalan "UHD 4K". Bitno da slika čista te imajte na umu da gori skoro cijeli dan.

Budžet 3000-5000 Kn, uzeo bih 12 mj. rate Diners ako nešto znači.

Hvala unaprijed!

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
gyges kaže...

 Za gledanje sporta ništa ispod 100Hz.

Imao sam TCL DC760, sada Sony 65" XH9096 i nogomet je nebo i zemlja na Sonyju

A da, pa večina ljudi i dalje gleda sve u 60hz bilo to monitor ili TV itd.Ja se pitam hm, pa kak nisam poludio tolke godine bulječi(buljit ču i dalje) u 60hz zaslon fučkaj ga sad.Eto sad malo gledam 4K loptotrč, i osim kaj je nogomet precjenjen+prenapuhan ja tu ne vidim nikakvih drugih problema.

 

 Ja vidim razliku i vidio razliku. Prošli TV je bio 50Hz i jako me smetale brze scene u nogometu i tenisu. Naravno da ćeš gledati ono što imaš. Konkretno Sony je skuplji 1500kn od TCL i razlika u cijeni vrijedi svake lipe.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja i te kako vidim razliku. Imam doma dva LG-a .50 Hz i 100 HZ. Razlika je očita kod svega, a pogotovo kod brzih pokreta (npr. tenis).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jok , ne skuzi se razlika, svi mi sa 120hz tvom smo ga kupili radi sela, da se hvalimo po birtiji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Jok , ne skuzi se razlika, svi mi sa 120hz tvom smo ga kupili radi sela, da se hvalimo po birtiji.

Kuzila bi se razlika da imas high fps sadrzaj, al rec da je 30fps-a puno fluidnije na 120hz ekranu nego na 60hz ekranu je brukanje i nista drugo.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rax23 kaže...
Ako nekoga zanima naletio sam u SD na Sony KD-55AG8 4K - izložbeni artikl za 8500kn

 Za te pare se mogao kupiti nekorišteni LG B9.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?

Ne mislim raspravljat o ovome. Ovo je na razini ravne zemlje. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 19:27 (ansha).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55NANO813NA.AEU/

Kakav je ovaj tv, isplati li se ili ima nesto bolje za te novce?
NBA - I love this game !!
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Za ove koji gledaju TV do 3000kn. Kupio sam Hisense A50 7500F i zadovoljan sam televizorom. Kad se sjetim koliko je koštao, onda sam prezadovoljan. Pa sad, kako tko hoće.  Da ima boljih televizora, ima naravno, ali se to i plaća poprilično više. Tako da, mislim da u toj klasi baš povoljnih televizora, teško je naći bolji.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo primjetio sam ovu gresku na q80t, samo se desava kada je u game modu

 

https://eu.community.samsung.com/t5/tv/q80t-xbox-one-x-game-mode-faint-vertically-scrolling-lines/td-p/2118007

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni to smrdi na to da svi modeli iz 2020. imaju hardverskih problema sa Hdmi 2.1 implementacijom.

Ja osobno čekam 2021. za kupnju tv-a jer ovo što čitam nije dobro....Sony ima blur  pri 4k@120hz.....Samsung ima ispranu sliku i Vrr je koma....lg oled prekup i potecijalni burn in...

Da ti inžinjeri imaju način da softverskom zakrpom to isprave oni bi to napravili, živi bili pa vidjeli, ali ne sluti na dobro.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
goodie kaže...

Meni to smrdi na to da svi modeli iz 2020. imaju hardverskih problema sa Hdmi 2.1 implementacijom.

Ja osobno čekam 2021. za kupnju tv-a jer ovo što čitam nije dobro....Sony ima blur  pri 4k@120hz.....Samsung ima ispranu sliku i Vrr je koma....lg oled prekup i potecijalni burn in...

Da ti inžinjeri imaju način da softverskom zakrpom to isprave oni bi to napravili, živi bili pa vidjeli, ali ne sluti na dobro.

I ima gamma bug/problem kod koristenja VRR-a koji nije rijesiv softwareski...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...

 Ja vidim razliku i vidio razliku.Prošli TV je bio 50Hzi jako me smetale brze scene u nogometu i tenisu. Naravno da ćeš gledati ono što imaš. Konkretno Sony je skuplji 1500kn od TCL i razlika u cijeni vrijedi svake lipe.

Razlika je vidljiva da, dakle današnji 4k/60hz panel vs 4k/120hz panel itd.Ali ne možeš uspoređivat stari 50hz TV(starost 5-10 godina), pa čak niti sa današnjim jeftinim renomiranim 4K/60hz TV modelima.

 

Razlika u cijeni od 1500kn, fučkaj ga sad to je sve samo ne sitna razlika.

 

TV modeli su bitno napredovali u zadnjih pet godina. Realno sve ostale tehnikalije ili sitnice, to je znatno bitnije od tipične borbe 60hz vs 120hz TV LCD panel.Dakle uspoređujemo jeftine 4K TV modele ispod 5000kn(nekad i danas), recimo 43 za 2700kn pa do 65 za 4800kn.To je raspon cijena danas ili sad, dakle ako ideš kupovat novi TV to te čeka u praksi.

 

Današnji provjereni/testirani dobar 4K/60hz TV 

 

- veličina zaslona nije bitna 43 ili recimo 65

 

- u pokretnim scenama nema bitnog ili izraženog vrlo neugodnog muljanja slike

 

- input lag je vrlo nizak, obično oko 10ms

 

- vrlo su dobri u ulozi PC monitora+podrška za chroma subsampling 4:4:4

 

- jeftiniji RGBW 4K panel je stvar prošlosti

 

Stari TV modeli recimo 5-10 godina, rezolucija je nebitna, 50-60hz ili čak i 120hz

 

- jeftini TV 50-60hz, input lag je bio visok 50ms minimalno pa do 100ms

 

- manje ili više izraženo neugodno muljanje slike kod pokretnih scena 

 

- skuplji 120hz TV modeli, da imaš 120hz osvježavanje ali response time je bio onako prilično visok ili loš

 

- na jeftinim modelima nije bilo podrške za chroma subsampling 4:4:4

 

- stari ili stariji 4K TV modeli, čak i na malo skupljim modelima "koristio se(LG žbrkljuž primjer) jeftiniji ili fejk 4K RGBW panel" 

 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1059&jumpto=6182111&sort=asc&view=flat

 

Konkretna i precizna usporedba, jeftina ili početna LG vs Samsung 4K/60hz TV usporedba.Osim različitih LCD panela, današnji TV modeli neusporedivo u bolji u odnosu na znatno starije TV modele iz nekadašnjim najeftinijih LG ili Samsung TV serija.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru7100-vs-lg-um7300/783/822

 

Dakle 120hz je bolje od 60hz, ali za prosječnog korisnika jeftin 4K/TV LCD panel+60hz je i više nego dobar za bilo kakvu namjenu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 23:27 (rambox).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
bik kaže...
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?

Ne mislim raspravljat o ovome. Ovo je na razini ravne zemlje. 

 I meni je 30fps sadržaj puno fluidniji na 120 Hz tv-u nego na 60 Hz panelu. Pustim u sobu malo negativnih iona, popijem čašu ljekovite vode iz piramide sunca i uživam. 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
gyges kaže...

 Ja vidim razliku i vidio razliku.Prošli TV je bio 50Hzi jako me smetale brze scene u nogometu i tenisu. Naravno da ćeš gledati ono što imaš. Konkretno Sony je skuplji 1500kn od TCL i razlika u cijeni vrijedi svake lipe.

Razlika je vidljiva da, dakle današnji 4k/60hz panel vs 4k/120hz panel itd.Ali ne možeš uspoređivat stari 50hz TV(starost 5-10 godina), pa čak niti sa današnjim jeftinim renomiranim 4K/60hz TV modelima.

 

Razlika u cijeni od 1500kn, fučkaj ga sad to je sve samo ne sitna razlika.

 

TV modeli su bitno napredovali u zadnjih pet godina. Realno sve ostale tehnikalije ili sitnice, to je znatno bitnije od tipične borbe 60hz vs 120hz TV LCD panel.Dakle uspoređujemo jeftine 4K TV modele ispod 5000kn(nekad i danas), recimo 43 za 2700kn pa do 65 za 4800kn.To je raspon cijena danas ili sad, dakle ako ideš kupovat novi TV to te čeka u praksi.

 

Današnji provjereni/testirani dobar 4K/60hz TV 

 

- veličina zaslona nije bitna 43 ili recimo 65

 

- u pokretnim scenama nema bitnog ili izraženog vrlo neugodnog muljanja slike

 

- input lag je vrlo nizak, obično oko 10ms

 

- vrlo su dobri u ulozi PC monitora+podrška za chroma subsampling 4:4:4

 

- jeftiniji RGBW 4K panel je stvar prošlosti

 

Stari TV modeli recimo 5-10 godina, rezolucija je nebitna, 50-60hz ili čak i 120hz

 

- jeftini TV 50-60hz, input lag je bio visok 50ms minimalno pa do 100ms

 

- manje ili više izraženo neugodno muljanje slike kod pokretnih scena 

 

- skuplji 120hz TV modeli, da imaš 120hz osvježavanje ali response time je bio onako prilično visok ili loš

 

- na jeftinim modelima nije bilo podrške za chroma subsampling 4:4:4

 

- stari ili stariji 4K TV modeli, čak i na malo skupljim modelima "koristio se(LG žbrkljuž primjer) jeftiniji ili fejk 4K RGBW panel" 

 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1059&jumpto=6182111&sort=asc&view=flat

 

Konkretna i precizna usporedba, jeftina ili početna LG vs Samsung 4K/60hz TV usporedba.Osim različitih LCD panela, današnji TV modeli neusporedivo u bolji u odnosu na znatno starije TV modele iz nekadašnjim najeftinijih LG ili Samsung TV serija.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru7100-vs-lg-um7300/783/822

 

Dakle 120hz je bolje od 60hz, ali za prosječnog korisnika jeftin 4K/TV LCD panel+60hz je i više nego dobar za bilo kakvu namjenu.

 TCL DC760 je model iz 2018 i proglašen best buy TV 2018/2019. Piše da ima 50/60Hz. Koštao me prije godinu dana 7000kn. Jel to do Hz ili nečeg drugog, ali razlika gledanja sporta na jednom i drugom je nebo i zemlja. Ono zapinjanje lopte je jednostavno žalosno za tu cijenu. Samo sport ostalo je bilo super za nezahtjevnog korisnika (u kakvog sebe ubrajam). 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...
rambox kaže...
gyges kaže...

 Ja vidim razliku i vidio razliku.Prošli TV je bio 50Hzi jako me smetale brze scene u nogometu i tenisu. Naravno da ćeš gledati ono što imaš. Konkretno Sony je skuplji 1500kn od TCL i razlika u cijeni vrijedi svake lipe.

Razlika je vidljiva da, dakle današnji 4k/60hz panel vs 4k/120hz panel itd.Ali ne možeš uspoređivat stari 50hz TV(starost 5-10 godina), pa čak niti sa današnjim jeftinim renomiranim 4K/60hz TV modelima.

 

Razlika u cijeni od 1500kn, fučkaj ga sad to je sve samo ne sitna razlika.

 

TV modeli su bitno napredovali u zadnjih pet godina. Realno sve ostale tehnikalije ili sitnice, to je znatno bitnije od tipične borbe 60hz vs 120hz TV LCD panel.Dakle uspoređujemo jeftine 4K TV modele ispod 5000kn(nekad i danas), recimo 43 za 2700kn pa do 65 za 4800kn.To je raspon cijena danas ili sad, dakle ako ideš kupovat novi TV to te čeka u praksi.

 

Današnji provjereni/testirani dobar 4K/60hz TV 

 

- veličina zaslona nije bitna 43 ili recimo 65

 

- u pokretnim scenama nema bitnog ili izraženog vrlo neugodnog muljanja slike

 

- input lag je vrlo nizak, obično oko 10ms

 

- vrlo su dobri u ulozi PC monitora+podrška za chroma subsampling 4:4:4

 

- jeftiniji RGBW 4K panel je stvar prošlosti

 

Stari TV modeli recimo 5-10 godina, rezolucija je nebitna, 50-60hz ili čak i 120hz

 

- jeftini TV 50-60hz, input lag je bio visok 50ms minimalno pa do 100ms

 

- manje ili više izraženo neugodno muljanje slike kod pokretnih scena 

 

- skuplji 120hz TV modeli, da imaš 120hz osvježavanje ali response time je bio onako prilično visok ili loš

 

- na jeftinim modelima nije bilo podrške za chroma subsampling 4:4:4

 

- stari ili stariji 4K TV modeli, čak i na malo skupljim modelima "koristio se(LG žbrkljuž primjer) jeftiniji ili fejk 4K RGBW panel" 

 

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1059&jumpto=6182111&sort=asc&view=flat

 

Konkretna i precizna usporedba, jeftina ili početna LG vs Samsung 4K/60hz TV usporedba.Osim različitih LCD panela, današnji TV modeli neusporedivo u bolji u odnosu na znatno starije TV modele iz nekadašnjim najeftinijih LG ili Samsung TV serija.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-ru7100-vs-lg-um7300/783/822

 

Dakle 120hz je bolje od 60hz, ali za prosječnog korisnika jeftin 4K/TV LCD panel+60hz je i više nego dobar za bilo kakvu namjenu.

 TCL DC760 je model iz 2018 i proglašen best buy TV 2018/2019. Piše da ima 50/60Hz. Koštao me prije godinu dana 7000kn. Jel to do Hz ili nečeg drugog, ali razlika gledanja sporta na jednom i drugom je nebo i zemlja. Ono zapinjanje lopte je jednostavno žalosno za tu cijenu. Samo sport ostalo je bilo super za nezahtjevnog korisnika (u kakvog sebe ubrajam). 

 Tko je proglasio dc760 best buyem? Ona sprdnja od eisa-e? Nadam se da si 7000kn platio 65icu, a ne 55icu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nkdz kaže...
ansha kaže...
bik kaže...
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?

Ne mislim raspravljat o ovome. Ovo je na razini ravne zemlje. 

 I meni je 30fps sadržaj puno fluidniji na 120 Hz tv-u nego na 60 Hz panelu. Pustim u sobu malo negativnih iona, popijem čašu ljekovite vode iz piramide sunca i uživam. 

E tako da...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luka123 kaže...

Pozdrav, trebam preporuke... naime trebam starcima kupiti novi TV, jer pojavile su se "mrlje" zatamnjene po ekranu... imaju Grunding 43" Full HD + Max TV.

Tako da mi treba neka TV koja će raditi na Max TV uglavnom (full hd dakle...),
netreba nikakav specijalan "UHD 4K". Bitno da slika čista te imajte na umu da gori skoro cijeli dan.

Budžet 3000-5000 Kn, uzeo bih 12 mj. rate Diners ako nešto znači.

Hvala unaprijed!

 A zašto trošiti novce kad mogu i na tom Grundigu zamjeniti rasvjetu za 700-800kn i piči dalje? A i nek provjere garanciju, hrpa tih aparata je imala po 5 godina garancije.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko Diners karticu da sutra odemo zajedno u kupovinu?

Dajem gotovinu u punom iznosu...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
nkdz kaže...
ansha kaže...
bik kaže...
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?

Ne mislim raspravljat o ovome. Ovo je na razini ravne zemlje. 

 I meni je 30fps sadržaj puno fluidniji na 120 Hz tv-u nego na 60 Hz panelu. Pustim u sobu malo negativnih iona, popijem čašu ljekovite vode iz piramide sunca i uživam. 

E tako da...

 Ostao si u debeloj manjini.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
ansha kaže...
nkdz kaže...
ansha kaže...
bik kaže...
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?

Ne mislim raspravljat o ovome. Ovo je na razini ravne zemlje. 

 I meni je 30fps sadržaj puno fluidniji na 120 Hz tv-u nego na 60 Hz panelu. Pustim u sobu malo negativnih iona, popijem čašu ljekovite vode iz piramide sunca i uživam. 

E tako da...

 Ostao si u debeloj manjini.

Lol, dobar ti je argument...

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako doci do dinersa za ovaj grundig oled?? Tko ima
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne moraš se ni truditi. Ako i imaju na stanju, to će biti par komada koji će biti rasprodani odmah istog časa čim se pojavi mogućnost kupnje.

Know your limits.
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isao sam po ducanima po 48 inča, skuzio da mi se više sviđa 55 inča. Molim da mi netko pomogne, imam dosta nedoumica na koje bas ne nalazim odgovore.

Do sada sam imao TV od 43 inca koji mi je bio ok.

 

Da li mi je bolje uzeti 48 inca ili 55 inca s obzirom na sljedece:

1. TV cu 90% vremena gledati s kreveta, znaci na udaljenosti od 3.5 m do 3.8 m( planiram u svakom slučaju uzeti onaj nosac kojim se tv moze odmicati i primicati zidu). Ostalih 10% vremena na udaljenosti cca 4 - 4,5 m.

 

2. Koristim uglavnom netflix i youtube, drugo me i ne zanima. Imam sporu internet vezu 1-2 mbps, do sada je to na ovom starom TV ok islo( bio je spojen s laptopom preko HDMI kabla)

 

3. Skidam uglavnom filmove s torrenta i to one "lošije kvalitete", tipa velicine 500 mb do max 2 GB.

 

Ono sto me zanima, ako kupim veci TV( tipa 55"),da li ce film takve losije kvalitete izgledati još losije na njemu nego na manjem TV-u ili to nije povezano? 

 

Da li mi je 55 inca prevelik TV za ove udaljenosti koje sam naveo? 

 

Nije mi problem dati više para za taj veci ekran, problem je ako ce mi to komplicirat situaciju obzirom na filmove slabije kvalitete (vjerojatno cu poceti skidati nesto veću kvalitetu, ali zelim imati i ovu opciju). 

 

I ne znam kako netflix funkcionira, da li ( isto kao i youtube), na sporijoj vezi automatski smanjuje kvalitetu filma i da li bi to mogao biti jos veci problem na vecem ekranu? 

 

Nadam se da vam je iz svega napisanog jasno da nisam heavy user, povremeno pogledam netflix, pustim pjesmu na youtube i pogledam skinuti dvdrip film. 

 

TV kupujem zato jer mi je ovaj krepao, ne zato jer imam neke vece potrebe, ali kad vec kupujem radije cu uzeti veći ako to nece utjecati na gore navedene stvari.

Nemam mogućnosti za brzi internet zbog "infrastrukture" ( da citiram svakog agenta svakog providera s kojim sam se do sada borio). 

Hvala na odgovorima

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
stipest kaže...
ansha kaže...
nkdz kaže...
ansha kaže...
bik kaže...
Ocito nikad nisi gledao sport na 120hz tv? Kako je onda nogomet toliko bolje gledat na 120hz kvalitetnom tv? Placebo ili neto trece po tvom?

Ne mislim raspravljat o ovome. Ovo je na razini ravne zemlje. 

 I meni je 30fps sadržaj puno fluidniji na 120 Hz tv-u nego na 60 Hz panelu. Pustim u sobu malo negativnih iona, popijem čašu ljekovite vode iz piramide sunca i uživam. 

E tako da...

 Ostao si u debeloj manjini.

Lol, dobar ti je argument...

 Ako svi vidimo razliku između 60 i 120 Hz, pogotovo kod sporta, onda je to i više nego dobar argument.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
milat kaže...

Isao sam po ducanima po 48 inča, skuzio da mi se više sviđa 55 inča. Molim da mi netko pomogne, imam dosta nedoumica na koje bas ne nalazim odgovore.

Do sada sam imao TV od 43 inca koji mi je bio ok.

 

Da li mi je bolje uzeti 48 inca ili 55 inca s obzirom na sljedece:

1. TV cu 90% vremena gledati s kreveta, znaci na udaljenosti od 3.5 m do 3.8 m( planiram u svakom slučaju uzeti onaj nosac kojim se tv moze odmicati i primicati zidu). Ostalih 10% vremena na udaljenosti cca 4 - 4,5 m.

 

2. Koristim uglavnom netflix i youtube, drugo me i ne zanima. Imam sporu internet vezu 1-2 mbps, do sada je to na ovom starom TV ok islo( bio je spojen s laptopom preko HDMI kabla)

 

3. Skidam uglavnom filmove s torrenta i to one "lošije kvalitete", tipa velicine 500 mb do max 2 GB.

 

Ono sto me zanima, ako kupim veci TV( tipa 55"),da li ce film takve losije kvalitete izgledati još losije na njemu nego na manjem TV-u ili to nije povezano? 

 

Da li mi je 55 inca prevelik TV za ove udaljenosti koje sam naveo? 

 

Nije mi problem dati više para za taj veci ekran, problem je ako ce mi to komplicirat situaciju obzirom na filmove slabije kvalitete (vjerojatno cu poceti skidati nesto veću kvalitetu, ali zelim imati i ovu opciju). 

 

I ne znam kako netflix funkcionira, da li ( isto kao i youtube), na sporijoj vezi automatski smanjuje kvalitetu filma i da li bi to mogao biti jos veci problem na vecem ekranu? 

 

Nadam se da vam je iz svega napisanog jasno da nisam heavy user, povremeno pogledam netflix, pustim pjesmu na youtube i pogledam skinuti dvdrip film. 

 

TV kupujem zato jer mi je ovaj krepao, ne zato jer imam neke vece potrebe, ali kad vec kupujem radije cu uzeti veći ako to nece utjecati na gore navedene stvari.

Nemam mogućnosti za brzi internet zbog "infrastrukture" ( da citiram svakog agenta svakog providera s kojim sam se do sada borio). 

Hvala na odgovorima

 

 

 Bez razmišljanja uzmi veći model. Nećeš imati nikakvih problema. A ako ćeš stvarno gledati video loše kvalitete, to će biti vidljivo na oba modela, tako da samo zbog toga nema smisla uzimati manji.

Naravno, preporuka je da sad ipak probaš nabavljati malo kvalitetnije filmove. Šteta imati 4K 55" tv i na njemu gledati 500mb rip..

 

Btw, vidim da nisi vidio tablice preporučenih veličina TVa prema udaljenosti. Za 4.5 metra se već preporuča 85" modeli :D Da, ovaj ti sigurno neće biti prevelik :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

 Ako svi vidimo razliku između 60 i 120 Hz, pogotovo kod sporta, onda je to i više nego dobar argument.

Ma pola vas nema pojma o cemu govori, fps i refresh rate vam je ocito jedno te isto. Ja cu ti prvi rec da je razlika u fluidnosti izmedju 60hz displaya i 120hz nebo i zemlja, ali samo ako imas i takav sadrzaj, dzabe ti 120hz ekran ako baratas sa smijesnim 24/30fps sadrzajem. Da ne kazem da neki TV-ovi automatski prilagodjavaju RR sadrzaju pa gledas 60hz a mislis da je 120....

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke i vidi cuda, razlike nema kod gledanja sadrzaja koji je ispod 60fps (citaj - sve). 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice