Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.310
|
čitano: 14.080.165
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim, da dosta ljudi bira između Sony i Samsung, pogotovo u višem rangu (XH90,95, Q80,90). Zar nikome ne smeta, da Samsung (i Panasonic) ne podržava DTS? Glupo mi je, da moram uz kupnju novog TV odmah kupit i Android Box, da rade svi filmovi...

Ja isto gledam neki novi TV, 65" (sport, film, ps4) do max. 1000 EUR, i baš zbog nepodržavanja DTS sam izbacio Samsunga i Panasonica. Izgleda je u mom budgetu najbolje kupit Sony xh80, xh90 je preko budgeta...Ili možda 2019 model, xg85, koji je 100Hz...

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rs1975 kaže...

Vidim, da dosta ljudi bira između Sony i Samsung, pogotovo u višem rangu (XH90,95, Q80,90). Zar nikome ne smeta, da Samsung (i Panasonic) ne podržava DTS? Glupo mi je, da moram uz kupnju novog TV odmah kupit i Android Box, da rade svi filmovi...

Ja isto gledam neki novi TV, 65" (sport, film, ps4) do max. 1000 EUR, i baš zbog nepodržavanja DTS sam izbacio Samsunga i Panasonica. Izgleda je u mom budgetu najbolje kupit Sony xh80, xh90 je preko budgeta...Ili možda 2019 model, xg85, koji je 100Hz...

 Ja imam kolekciju filmova na PC-u. Na PC i na Samsung sam snimio Plex.

I od onda me moram brinuti za nikakve formate, paziti što skidam.. sve radi. Nema nikakve konverzije ili encodinga što se tiče videa pa je i slika originalna. Sredio sam i problem snimanja filmova na stick i nošenja do TVa, samo skinem na komp i mogu gledati.

 

Ne znam kako drugi rješavaju ovaj problem. Mislim da je netko prije nekog vremena pisao da koji god film skine, ili nije DTS ili ima dual audio od kojih bar jedan radi

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 8:29 (CyberDemonVZ).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sinoc sam pokusao vidjeti ima li ista bloominga kraj titlova na tamnoj podlozi, nula. Nabrzaka doduse, ali kad se "rijesim" zene i dice, onda tek krece pravi ispit 😉
Iako meni nije bitna stavka, programi u SD (nick, mtv, kockica, 24kitchen) izgledaju puuuno bolje nego na mom starom (3god) LG oledu. Stvarno Sony radi cuda sa govnastim signalom. I jos pricamo o 10cola vecem tv.
Savjet svima koji prelaze na veci i drugi model TV-a, 50% kablova ce vam odjednom biti kratko. Sad sam nekako spojia, ali mi sve visi u zraku.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 8:35 (puntaplank).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima netko kombinaciju Samsung mobitel + Sony ili LG tv? Zanima me da li se spajanjem putem SmartView opcije dobije pun ekran, ili ima onih crnih rubova na tv-u oko mirror-ane slike?
Samsung + Samsung radi odlicno, nemam potrebu paliti komp i slicno; skinem film na mobitelu, pustim prijenos utakmice ili upalim igricu i preko SmartView mi sve pusta na tv-u, s minimalnim lagom, punog zaslona.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Slika za primjer. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 9:15 (Zokisan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
puntaplank kaže...
Sinoc sam pokusao vidjeti ima li ista bloominga kraj titlova na tamnoj podlozi, nula. Nabrzaka doduse, ali kad se "rijesim" zene i dice, onda tek krece pravi ispit 😉
Iako meni nije bitna stavka, programi u SD (nick, mtv, kockica, 24kitchen) izgledaju puuuno bolje nego na mom starom (3god) LG oledu. Stvarno Sony radi cuda sa govnastim signalom. I jos pricamo o 10cola vecem tv.
Savjet svima koji prelaze na veci i drugi model TV-a, 50% kablova ce vam odjednom biti kratko. Sad sam nekako spojia, ali mi sve visi u zraku.

 Što se tiče blooming-a on će biti vidljiv kada tv prikazuje HDR sadržaj. Ono što mene zanima za taj model je kakav je u gamingu. Dali ima stuteringa ili screen tearinga na 4k@60hz, pošto nema podrške za VRR?

Isto tako i kakva je razlika u slici ako se igra kada je telka u gaming modu ili bez njega? I dali se kada se filmovi prikazuju sa USB sticka ide sve glatko i postoji li mogućnost mijenjanja boje titla, veličine i pozicije na ekranu? Uglavnom kada budeš uhvatio vremena, molim te da podijeliš iskustvo.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 9:20 (goodie).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni Q80T zasad pusta sve sadrzaje ba svom ugradjenom playeru...ono sto mi smeta je da ne mozes obrisati file, moj 6.g. star LG ima tu opciju.

No, za svaki slucaj imam spojen Android box, ako nesto ne bi radilo.

Btw. imao sam puno dilema oko kupovine TVa, i skoro sam uzeo LGnano903 ili 863, prvenstveno zbog webosa, magic remotea, ali i smart featurea svih codeca koje ima, a Samsung nema. No, srecom sam isao u trgovinu vidjeti kako izgledaju i bili su bas jedan pored drugog. Koliko god da LG ima dobru sliku, Samsung jednostavno ima bolju...

Sony nisam uopce razmatrao zbog Androida i onog ogromnog daljinskog, a ionako je po testovima u egalu sa Q80.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 10:10 (Maddog_HR).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.harveynorman.hr/ultra-hd-led-tv-sony-kd65xf9005-smart-android

 

Ima li nešto bolje za taj iznos, 65 ili veći?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ponosni vlasnik Sony-a 55" XH9096 od utorka 

prezadovoljan zasad, slika je stvarno wow, pretplatio se odma na Netflix 4K paket da isprobam Dolby Vision i onak, ostao odusevljen kak to brutalno zgleda, opcija mali milijon uz dolby vision dark i light ima jos i Netflix kalibrirani mod koji se pali samo kad si u nativnoj Netflix aplikaciji.

Android TV OS stvarno radi jako fluidno, nemam nikakvog prigovora, bojao sam se da taj android na TV-u nece bit neka sreca koliko sam slusao o starim verzijama da su spore, štucaju, ruše se... ali ocito su to sve ispravili sa tim novim OS-om a sigurno i X1 čip pomaze da se to sve odvija glatko  koliko vidim samo onaj Sony 8K TV od 50 i 70 000 kn ima X1 Ultimate čip 

 

Skakanje iz aplikacije u aplikaciju je iznimno brzo, store, hrpa aplikacija + instaliranje sto ti srce zeli iz nepoznatih izvora su win win  

inace sam koristio PS4 kao glavni media player do sada no ono sto mi je smetalo kod njega je da moras jako pazit sto pustas od HD sadrzaja jer svaki drugi file nije htio pustit, em nemre h265, nemre dolby digital plus ilti eac3 em nemre atmos i jos dost formata...

ovdje nisam ni isprobavao nativni Sony media player jer mi je vec bio predinstaliran VLC player, evo do sad nisam nasao nijedan format koji nije htio pustit, žvače sve glatko bez ikakvog trzanja uz naše titlove, milina 

imam stariji lap sa i7 cpu-om i probao pokrenut neki 4K file od cca 10gb na njemu, cpu istog trena se zakucao na 100% i slide show od izvedbe... isti file prebacio na stick i direkt u Sony-a i radi kao san 

 

definitivno TV za preporučit 

btw bas scrolam po SD stranici (di sam ga i kupio) i vidim makli su kompletno iz web shopa 55" i 65" modele, ostao je samo 85" za 18 700 kn pa ako netko voli 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 11:38 (Spike1983).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zokisan kaže...
Ima netko kombinaciju Samsung mobitel + Sony ili LG tv? Zanima me da li se spajanjem putem SmartView opcije dobije pun ekran, ili ima onih crnih rubova na tv-u oko mirror-ane slike?
Samsung + Samsung radi odlicno, nemam potrebu paliti komp i slicno; skinem film na mobitelu, pustim prijenos utakmice ili upalim igricu i preko SmartView mi sve pusta na tv-u, s minimalnim lagom, punog zaslona.

 Ja imam Samsug mob i LG TV. Preko app Castto pustim što želim na TV i sve radi OK. Nema crnih rubova.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 11:49 (stipest).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupila sam na Black Weeku u webshopu Sancte Domenice Samsung UE50TU8072, no ipak mi je prevelik - nisam uračunala otvaranje vrata sobe i da TV na zidu ne može biti tako blizu vratima... 

Pa bih ga zamijenila za 43'', no zbunjuju me pravila povrata, tj. zanima me odnosi li se onih 15% umanjenja povrata novca na moj slučaj - jer je ambalaža otvorena.

Nije rastrgana, ali je kutija otvorena, izvađene baterije iz vrećice itd., i napravljen je setup TV-a.

Imate li iskustva - hoće li mi prihvatiti povrat i vratiti cijeli iznos ili će mi skinuti 15% zbog otvorene ambalaže?

Također, moram li TV voziti u Svetu Nedjelju?

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje za Spikea. Može odmah pitanje oko titlova?

Čita sve titlove - srt, sub, txt? I što je sa našom kodnom tabelom (slova š,đ,č,ć i ž)?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 12:52 (DrugJozo).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio q82t u ronisu 6800 kn, jel zna netko jel gsync ide preko hdmi 2.0 ili samo 2.1

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...

Ponosni vlasnik Sony-a 55" XH9096 od utorka 

prezadovoljan zasad, slika je stvarno wow, pretplatio se odma na Netflix 4K paket da isprobam Dolby Vision i onak, ostao odusevljen kak to brutalno zgleda, opcija mali milijon uz dolby vision dark i light ima jos i Netflix kalibrirani mod koji se pali samo kad si u nativnoj Netflix aplikaciji.

Android TV OS stvarno radi jako fluidno, nemam nikakvog prigovora, bojao sam se da taj android na TV-u nece bit neka sreca koliko sam slusao o starim verzijama da su spore, štucaju, ruše se... ali ocito su to sve ispravili sa tim novim OS-om a sigurno i X1 čip pomaze da se to sve odvija glatko  koliko vidim samo onaj Sony 8K TV od 50 i 70 000 kn ima X1 Ultimate čip 

 

Skakanje iz aplikacije u aplikaciju je iznimno brzo, store, hrpa aplikacija + instaliranje sto ti srce zeli iz nepoznatih izvora su win win  

inace sam koristio PS4 kao glavni media player do sada no ono sto mi je smetalo kod njega je da moras jako pazit sto pustas od HD sadrzaja jer svaki drugi file nije htio pustit, em nemre h265, nemre dolby digital plus ilti eac3 em nemre atmos i jos dost formata...

ovdje nisam ni isprobavao nativni Sony media player jer mi je vec bio predinstaliran VLC player, evo do sad nisam nasao nijedan format koji nije htio pustit, žvače sve glatko bez ikakvog trzanja uz naše titlove, milina 

imam stariji lap sa i7 cpu-om i probao pokrenut neki 4K file od cca 10gb na njemu, cpu istog trena se zakucao na 100% i slide show od izvedbe... isti file prebacio na stick i direkt u Sony-a i radi kao san 

 

definitivno TV za preporučit 

btw bas scrolam po SD stranici (di sam ga i kupio) i vidim makli su kompletno iz web shopa 55" i 65" modele, ostao je samo 85" za 18 700 kn pa ako netko voli 

 Ima jos 55xh9077. Isti tv samo u drugoj boji kucista, ako neko trazi. Ja sam jutros narucio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CyberDemonVZ kaže...
rs1975 kaže...

Vidim, da dosta ljudi bira između Sony i Samsung, pogotovo u višem rangu (XH90,95, Q80,90). Zar nikome ne smeta, da Samsung (i Panasonic) ne podržava DTS? Glupo mi je, da moram uz kupnju novog TV odmah kupit i Android Box, da rade svi filmovi...

Ja isto gledam neki novi TV, 65" (sport, film, ps4) do max. 1000 EUR, i baš zbog nepodržavanja DTS sam izbacio Samsunga i Panasonica. Izgleda je u mom budgetu najbolje kupit Sony xh80, xh90 je preko budgeta...Ili možda 2019 model, xg85, koji je 100Hz...

 Ja imam kolekciju filmova na PC-u. Na PC i na Samsung sam snimio Plex.

I od onda me moram brinuti za nikakve formate, paziti što skidam.. sve radi. Nema nikakve konverzije ili encodinga što se tiče videa pa je i slika originalna. Sredio sam i problem snimanja filmova na stick i nošenja do TVa, samo skinem na komp i mogu gledati.

 

Ne znam kako drugi rješavaju ovaj problem. Mislim da je netko prije nekog vremena pisao da koji god film skine, ili nije DTS ili ima dual audio od kojih bar jedan radi

 znaci upravo isto to sam prije 2 dana uradio.

poceo skidati tako filmove po 50 do 70 GB 4k HDR i vise mi dosadilo prebacivanje na USB stick i kontam ajd da probam taj PLEX.

jedino sto sam skontao barem kod mene HDR filmovi ne rade lijepo preko PLEX appa za samsung jer nisu HDR, nekako blijeda slika izgleda(dodje i neki warning da treba nekakav tone maping no idea)

Instalirao PLEX na Firestick 4K i tu bez ikakvih problema radi, bas maloprije snimio video drugu jer ga zanimalo koja je internet brzina potrebna

 

 

 

@Zokisan bolje ti koristiti wireless samsung dex kad tako radis, pustis tako preko moba sta god hoces jer imas PC interfejs na TVu ali i dalje mozes koristiti mob pored gledanja.

cak je i potrosnja baterije minimalna

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 14:13 (mersimh).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako samo imas volje skidat film od 70gb da bi ga jednom pogledao u HDRu....

Mislim da je puno lakse, a na kraju price i legalnije, pretplatit se na neki streaming servis pa streamat 4k HDR sadrzaj.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Kako samo imas volje skidat film od 70gb da bi ga jednom pogledao u HDRu....

Mislim da je puno lakse, a na kraju price i legalnije, pretplatit se na neki streaming servis pa streamat 4k HDR sadrzaj.

 imam 1000Mbita i skidam 1GB u 8 sekundi tako da nemam niti najmanji problem

imam i amazon prime ali koja korist kad nema najnovijih filmova cim izadju, torent ostaje najbolja opcija

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 15:29 (mersimh).
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maddog_HR kaže...
Kako samo imas volje skidat film od 70gb da bi ga jednom pogledao u HDRu....

Mislim da je puno lakse, a na kraju price i legalnije, pretplatit se na neki streaming servis pa streamat 4k HDR sadrzaj.

Netflix-ov 4K HDR super izgleda a nije vise od 15-ak GB po filmu...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne znam za plex, serviio odrađuje te filmove bez greške i degradiranja slike, pa čak i ti od 70 80 .GB.Pregledao desetke,govorim iz osobnog iskustva ,nikakvih transkodiranja, bufferinga i pm. Preporuka
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Ne znam za plex, serviio odrađuje te filmove bez greške i degradiranja slike, pa čak i ti od 70 80 .GB.Pregledao desetke,govorim iz osobnog iskustva ,nikakvih transkodiranja, bufferinga i pm. Preporuka

 Potpisujem. Provjereno. Godinama koristim Serviio. Sve radi bez greške.

13 godina
neaktivan
offline
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spike1983 kaže...

Ponosni vlasnik Sony-a 55" XH9096 od utorka 

prezadovoljan zasad, slika je stvarno wow, pretplatio se odma na Netflix 4K paket da isprobam Dolby Vision i onak, ostao odusevljen kak to brutalno zgleda, opcija mali milijon uz dolby vision dark i light ima jos i Netflix kalibrirani mod koji se pali samo kad si u nativnoj Netflix aplikaciji.

Android TV OS stvarno radi jako fluidno, nemam nikakvog prigovora, bojao sam se da taj android na TV-u nece bit neka sreca koliko sam slusao o starim verzijama da su spore, štucaju, ruše se... ali ocito su to sve ispravili sa tim novim OS-om a sigurno i X1 čip pomaze da se to sve odvija glatko  koliko vidim samo onaj Sony 8K TV od 50 i 70 000 kn ima X1 Ultimate čip 

 

Skakanje iz aplikacije u aplikaciju je iznimno brzo, store, hrpa aplikacija + instaliranje sto ti srce zeli iz nepoznatih izvora su win win  

inace sam koristio PS4 kao glavni media player do sada no ono sto mi je smetalo kod njega je da moras jako pazit sto pustas od HD sadrzaja jer svaki drugi file nije htio pustit, em nemre h265, nemre dolby digital plus ilti eac3 em nemre atmos i jos dost formata...

ovdje nisam ni isprobavao nativni Sony media player jer mi je vec bio predinstaliran VLC player, evo do sad nisam nasao nijedan format koji nije htio pustit, žvače sve glatko bez ikakvog trzanja uz naše titlove, milina 

imam stariji lap sa i7 cpu-om i probao pokrenut neki 4K file od cca 10gb na njemu, cpu istog trena se zakucao na 100% i slide show od izvedbe... isti file prebacio na stick i direkt u Sony-a i radi kao san 

 

definitivno TV za preporučit 

btw bas scrolam po SD stranici (di sam ga i kupio) i vidim makli su kompletno iz web shopa 55" i 65" modele, ostao je samo 85" za 18 700 kn pa ako netko voli 

 Meni je isto jučer stigao XH90 i ful sam zadovoljan. Jednostavan setup, ovaj android mi je skroz ok, a kad sam na Netflixu otvorio 4K Dolby Vision sadržaje, ostao sam paf.

 

Jedino sam sad jako ljut na HBO Go i kvalitetu njihovog streaminga u usporedbi s Netflixom. Kod nekih sadržaja imam osjećaj kao da sam skinuo neki loši rip od 200 mb, a ne da gledam plaćeni streaming servis.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0 Samsung GU65TU8509
2 LG 65NANO806NA
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 10:57 (doma87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Domdom32 kaže...
Spike1983 kaže...

Ponosni vlasnik Sony-a 55" XH9096 od utorka 

prezadovoljan zasad, slika je stvarno wow, pretplatio se odma na Netflix 4K paket da isprobam Dolby Vision i onak, ostao odusevljen kak to brutalno zgleda, opcija mali milijon uz dolby vision dark i light ima jos i Netflix kalibrirani mod koji se pali samo kad si u nativnoj Netflix aplikaciji.

Android TV OS stvarno radi jako fluidno, nemam nikakvog prigovora, bojao sam se da taj android na TV-u nece bit neka sreca koliko sam slusao o starim verzijama da su spore, štucaju, ruše se... ali ocito su to sve ispravili sa tim novim OS-om a sigurno i X1 čip pomaze da se to sve odvija glatko  koliko vidim samo onaj Sony 8K TV od 50 i 70 000 kn ima X1 Ultimate čip 

 

Skakanje iz aplikacije u aplikaciju je iznimno brzo, store, hrpa aplikacija + instaliranje sto ti srce zeli iz nepoznatih izvora su win win  

inace sam koristio PS4 kao glavni media player do sada no ono sto mi je smetalo kod njega je da moras jako pazit sto pustas od HD sadrzaja jer svaki drugi file nije htio pustit, em nemre h265, nemre dolby digital plus ilti eac3 em nemre atmos i jos dost formata...

ovdje nisam ni isprobavao nativni Sony media player jer mi je vec bio predinstaliran VLC player, evo do sad nisam nasao nijedan format koji nije htio pustit, žvače sve glatko bez ikakvog trzanja uz naše titlove, milina 

imam stariji lap sa i7 cpu-om i probao pokrenut neki 4K file od cca 10gb na njemu, cpu istog trena se zakucao na 100% i slide show od izvedbe... isti file prebacio na stick i direkt u Sony-a i radi kao san 

 

definitivno TV za preporučit 

btw bas scrolam po SD stranici (di sam ga i kupio) i vidim makli su kompletno iz web shopa 55" i 65" modele, ostao je samo 85" za 18 700 kn pa ako netko voli 

 Meni je isto jučer stigao XH90 i ful sam zadovoljan. Jednostavan setup, ovaj android mi je skroz ok, a kad sam na Netflixu otvorio 4K Dolby Vision sadržaje, ostao sam paf.

 

Jedino sam sad jako ljut na HBO Go i kvalitetu njihovog streaminga u usporedbi s Netflixom. Kod nekih sadržaja imam osjećaj kao da sam skinuo neki loši rip od 200 mb, a ne da gledam plaćeni streaming servis.

Cestitke kolega po telkacu hehe 

Da HBO GO je i vise nego los u usporedbi sa Netflixom, njima je max 3,5mbps u 1080p sa stereo audiom dok Netflix ide u 15,25 mbps u 4K dolby vision i dolby atmos-om 

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da su cijenom isti koji bi odabrali i zasto

15 Sony 55XH9096
6 Samsung QE55Q80T
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qwertYxoZ kaže...

Da su cijenom isti koji bi odabrali i zasto

 I meno ovo isto zanima. Nemogu se odlučiti između ova dva TV-a.

Kolika je stvarno razlika ako se gleda Netflix na Samsungu u odnosu na Sony?

Je li to baš primjetno lošije ili je neka jedva primjetljiva razlika?

4 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš Netflix je puno boljki zbog Dolby Vision-a kojeg sony podržava a Samsung ne, ja sam imao istu dilemu i odabrao Sony.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Između Q80T i Sony XH90 Samsung zbog: boljeg zvuka, bolji dimming algoritam (manje bloominga, Sony je bolji negdje drugdje ali bih rekao da je blooming bitniji), vrlo bitno: dosta svjetliji panel, bolji daljinski (ok, nije baš toliko bitno ali ajde), za gaming Sony ima neki problem sa 4K@120Hz, nešto je Vincent o tome govorio, bolji procesor (taj Sony ima entry procesor, ne flagship kao XH9005), dodatne Smart značajke (Multi View, Ambient mode), ne znam jesam li što zaboravio.

 

Sony ima Andorid kome je on bitan, ne znam koja bi bila druga izražajna prednost, tko zna neka napiše... MIslim da su veća svjetlina panela i bolji procesor poprilično btine stavke u korist Samsunga. Još kje sad 5 godina garancije...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Btw, ovo za Dolby Vision i Netflixu na Samsungu, na mom Q7FN ad upalim Netflix, slika se automatski prebacuje na HDR i izgleda brutalno (boje i svjetlina, crna malo manje jer je edge lit TV), tako da svakako se HDR pokreće i TV pokaže što može. Kolika je razloika u donosu na pravi Dolby Vision, rekao bih minimalna ako zna što tražiš.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potvrdjujem ovo da Samsung vrti Dolby vision kao HDR, izgleda brutalno.

Citao sam dosta o tome, obzirom da gledam dosta Netflix, zakljucak u vecini usporedbi je da bi razliku izmedju HDRa i DV primjetio samo da stoje jedan pored drugog, a razlika bi bila neznatna. Evo ti dobar video koji sve objasnjava

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice