Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.187
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To sve je upravo presudilo da i ja uzmem Q80. Iako po recenzijama pa čak i kod Vincenta nije ga ni XH9505 razbio. Čak je rekao da nema bitne razlike između ta dva TV-a koja bi presudila u tome koji preporučiti ili koji je bolji. A barem 1000 do 1500 kn je skuplji, tako da...
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vi koji ste kupovali u SD, koliko dugo ste čekali na dostavu TV.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Između Q80T i Sony XH90 Samsung zbog: boljeg zvuka, bolji dimming algoritam (manje bloominga, Sony je bolji negdje drugdje ali bih rekao da je blooming bitniji), vrlo bitno: dosta svjetliji panel, bolji daljinski (ok, nije baš toliko bitno ali ajde), za gaming Sony ima neki problem sa 4K@120Hz, nešto je Vincent o tome govorio, bolji procesor (taj Sony ima entry procesor, ne flagship kao XH9005), dodatne Smart značajke (Multi View, Ambient mode), ne znam jesam li što zaboravio.

 

Sony ima Andorid kome je on bitan, ne znam koja bi bila druga izražajna prednost, tko zna neka napiše... MIslim da su veća svjetlina panela i bolji procesor poprilično btine stavke u korist Samsunga. Još kje sad 5 godina garancije...

 Mislim da je bas suprotno sto se tice local dimminga. Sony to ima puno bolje rijeseno s obzirom na mali broj dimming zona. Bolja slika u mracnijim prostorijama. Ovo za 4k/120hz je dosta popravljeno u zadnjem updateu, a stize jos jedan update koji dodaje vrr. Samsung je istina svijetliji ali ne puno u stvarnim situacijama, vise na test patternima koji i nisu toliko bitni. Eto moj osvrt.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam naručio u ponedjeljak navečer i stiglo u četvrtak.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...

Vi koji ste kupovali u SD, koliko dugo ste čekali na dostavu TV.

 Ja sam naručio u ponedjeljak navečer i stiglo u četvrtak.

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dolbyvision i hdr10 neces vidjet razliku nikakvu jer sve na netflixu sto je dv ide normalno u hdr10.Hdr10+ koji samsung ima je kazu i bolji od dv-a makar je to meni sve isti k...c.Hdr je hdr.

Samsung je brutalno brz.Imao sam Sony XE seriju 3 god i nikada vise na android tv.Ovaj tizen je trenutan OS

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Btw, s koje stranice skidate te ogromne torrente (odnosno, najbolje kvalitete)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hoće li Samsung Q80T reproducirati film sa ovim zvikom ili ne?

 

Audio
ID : 2
Format : DTS XLL
Format/Info : Digital Theater Systems
Commercial name : DTS-HD Master Audio
Codec ID : A_DTS
Duration : 1 h 42 min
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 3 569 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Channel layout : C L R Ls Rs LFE
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 93.750 FPS (512 SPF)
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossless
Stream size : 2.56 GiB (7%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
summus kaže...

Hoće li Samsung Q80T reproducirati film sa ovim zvikom ili ne?

 

Audio
ID : 2
Format : DTS XLL
Format/Info : Digital Theater Systems
Commercial name : DTS-HD Master Audio
Codec ID : A_DTS
Duration : 1 h 42 min
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 3 569 kb/s
Channel(s) : 6 channels
Channel layout : C L R Ls Rs LFE
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 93.750 FPS (512 SPF)
Bit depth : 24 bits
Compression mode : Lossless
Stream size : 2.56 GiB (7%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No

 Mislim da dts ne ide na samsunga, ispravite me ako grijesim.

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi prvi put kupujem neki veći TV nosač (za Samsung 65tu8502) imate li kakve preporuke ili savjete na što paziti prilikom kupnje?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Btw, s koje stranice skidate te ogromne torrente (odnosno, najbolje kvalitete)?

 Imaš na PP.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Između Q80T i Sony XH90 Samsung zbog: boljeg zvuka, bolji dimming algoritam (manje bloominga, Sony je bolji negdje drugdje ali bih rekao da je blooming bitniji), vrlo bitno: dosta svjetliji panel, bolji daljinski (ok, nije baš toliko bitno ali ajde), za gaming Sony ima neki problem sa 4K@120Hz, nešto je Vincent o tome govorio, bolji procesor (taj Sony ima entry procesor, ne flagship kao XH9005), dodatne Smart značajke (Multi View, Ambient mode), ne znam jesam li što zaboravio.

 

Sony ima Andorid kome je on bitan, ne znam koja bi bila druga izražajna prednost, tko zna neka napiše... MIslim da su veća svjetlina panela i bolji procesor poprilično btine stavke u korist Samsunga. Još kje sad 5 godina garancije...

 Koliko je izražen taj blooming kod Sonya i gdje se najviše primjećuje? Zar Samsung nema problema sa auto dimmingom koji je preagresivan, a ne može se isključiti?

 

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gyges kaže...

Vi koji ste kupovali u SD, koliko dugo ste čekali na dostavu TV.

par minuta, platio, pregledao i strpao u auto  

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo pogledajte postavke i na kraju recenziju sony x900h ( u nas xh9096 ili xh9077). 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To je izložbeni primjerak iz 2018. g...
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod nas stvarno ništa za bf

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@gyges
Kroz 3 dana sve riješeno... sve pet.
Vi koji ste produžiti jamstvo koliko ste čekali ili čekate?. Ja jos uvijek cekam potvrdu od samsunga
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 17:53 (tommek10).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potvrdu produženog jamstva čekam od početka mjeseca... Još ništa
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam danas poslao, pa cu vidjeti, al provjeri da ti mail nije u nezeljenoj posti

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni je dosla potvrda za jedan dan, ali mi je pisalo u roku 45 dana
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

ima li neka akcija u HRV ili možda nešto vani tipa Njemačka ili drugo ako netko gleda?

Treba mi 65 inč velik tv.

Udaljenost oko 3-4 m, ne gleda se iz kuta, u biti ravno i cijena oko 1000 EUR 

http://jeftini-top-proizvodi.com
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo dosao mi je 55Q80t i slika super(al iskreno meni ko laiku nista specjalno velika razlika od ovog starog philipsa sto ga preklinjem 5godina), zvuk odlican, cak mi je bolji zvuk preko tva nego sa soundbara, i sad ima jedan veliki ALI...ugl nisam dobio onaj WOW efekt zbog velicine, dapace javio mi se žal da sam trebao uzet veci tv pa makar i seriu slabiji...i nije mi vrag dao mira i sad sam isao mjeriti i 65" bi taman bio od ruba do ruba ovog regala i što sad činiti 😏😫

 

 

btw udaljenost je 3m

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 21:05 (zaki23).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pricekaj 5 godina tada ce oled od 65 biti prihvatljiv i tada ce biti vau efekt
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobro i kazes

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zaki23 kaže...

Evo dosao mi je 55Q80t i slika super(al iskreno meni ko laiku nista specjalno velika razlika od ovog starog philipsa sto ga preklinjem 5godina), zvuk odlican, cak mi je bolji zvuk preko tva nego sa soundbara, i sad ima jedan veliki ALI...ugl nisam dobio onaj WOW efekt zbog velicine, dapace javio mi se žal da sam trebao uzet veci tv pa makar i seriu slabiji...i nije mi vrag dao mira i sad sam isao mjeriti i 65" bi taman bio od ruba do ruba ovog regala i što sad činiti 😏😫

 

 

btw udaljenost je 3m

 Ja sam danas bio u Svijetu Medija baš gledao q80t i nije me nešto oduševio slikom. Znam da pod onim svijetlom i bez kalibracije nije baš fer suditi, ali na prvu mi je Sony xh90 puno bolje izgledao. Što se tiče dijagonale potpuno se slažem s tobom. 

 

I onda izlazim i vidim OLED. Dios mio. Koja je to razlika. Mogu samo zamislit kako je u potpunom mraku.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Preporuka za dobar OLED? 65 inch, netflix, HBO, sport(uglavnom nogomet), tu i tamo plejka...
Fora mi je ono na Samsungu da kad ne radi projicira neku sliku pošto su mi zidovi goli.. (brijem da je to OLED Samsung..)
Mora bit dobra slika, mora bit brz u reakciji i ne smije ostavljat "fleke" iza sebe kod dinamične promjene(to se na nogometu najbolje vidi na lošim telkama).

Pare? Što manje to bolje naravno, ja sam računao da bi za tako nešto morao izdvojiti 12 iljada..
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imas ogroman prazan prostor iznad TVa, ovo sastrane ne bode u oci. Ja bi ga stavio na zid nesto vise.

Sto se tice slike, to je valjda individualno. Ja sam isto isao gledati prije kupovine - imali su Q90, Q80, LG OLED (ne znam koji) i LG nano 903 jedan pored drugog. Meni je slika najbolje izgledala na Q90, OLED i Q80 su mi bili tu negdje. Uzeo Q80....LG nano je izgledao losije od drugih, ali ne nesto radikalno.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 22:29 (Maddog_HR).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da da ide na zid malo vise, ovo je privremeno na stalku jer moram kupiti nove šarafe za nosač, pa cu vjerojatno dobiti malo bolji dozivljaj

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice