Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.452
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

<==

 

Ja sam razmisljao izmedu toga i X20, meni je ta odlicna, ali ja ipak nisam nesto prezahtjevan... Panasonic is the way to go!

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Ergo kaže...

Evo dobio info za plazmu, svi kažu BEST BUY. Šta vi kažete :)

 

http://hdtelevizija.com/2011/05/11/recenzija-plazma-2d-panasonic-tx-p42s30e-107-cm/

 

Kolko love?

http://mrxa.3dhr.net/
12 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Malo manje od 5000 kuna

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
PLASMAorLCD kaže...

<==

 

Ja sam razmisljao izmedu toga i X20, meni je ta odlicna, ali ja ipak nisam nesto prezahtjevan... Panasonic is the way to go!

 

X20 je super jer je štedljiv (oko 120w/h) a ima super specifikacije (2 000 000:1, hd ready, 100Hz)...za naš užas signal je odličan...nemam reklamacija na njih a ide "ko alva" ;)

http://mrxa.3dhr.net/
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Ergo kaže...

Malo manje od 5000 kuna

 

To je odlična cijena za njega...još je sad i na 5 godina jamstva...svakako best buy za tu cijenu i mogućnosti što se plazmi tiče.

http://mrxa.3dhr.net/
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mrxa1 kaže...

 

X20 je super jer je štedljiv (oko 120w/h) a ima super specifikacije (2 000 000:1, hd ready, 100Hz)...za naš užas signal je odličan...nemam reklamacija na njih a ide "ko alva" ;)

Ja imam model iznad tog, S20.

Mjerio sam joj potrošnju i vuče iz utičnice 170-230W, a deklarirana srednja potrošnja je 185W. Već je imam godinu dana i zadovoljan sam s njom.

 

Jedino što mrzim su muhe koje plaze po njoj.{#}

Living in a world of dreams...
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mrxa1 kaže...
PLASMAorLCD kaže...

<==

 

Ja sam razmisljao izmedu toga i X20, meni je ta odlicna, ali ja ipak nisam nesto prezahtjevan... Panasonic is the way to go!

 

X20 je super jer je štedljiv (oko 120w/h) a ima super specifikacije (2 000 000:1, hd ready, 100Hz)...za naš užas signal je odličan...nemam reklamacija na njih a ide "ko alva" ;)

Zato sam je i uzeo, te se skoro nikako ne grije :P

Mes que un Club! FCBarcelona!
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
PLASMAorLCD kaže...

Zato sam je i uzeo, te se skoro nikako ne grije :P

Niti jedan se negrije u *20 seriji, a imaju pasivno hlađenje.


Moj je mrtav ladan i nakon dugog gledanja HD videa. Čuo sam da je mislim serija 10 imala ventilatore i da su bili bučni i vrući televizori.

Living in a world of dreams...
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Hyperion kaže...
Niti jedan se negrije u *20 seriji, a imaju pasivno hlađenje.


Moj je mrtav ladan i nakon dugog gledanja HD videa. Čuo sam da je mislim serija 10 imala ventilatore i da su bili bučni i vrući televizori.

 

I st30 (3d) serija ima 4 hladnjaka odostraga ali ekran grije ko lud, vrelo taman za jaja ispeć ;)

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

http://mrxa.3dhr.net/
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mrxa1 kaže...

 

I st30 (3d) serija ima 4 hladnjaka odostraga ali ekran grije ko lud, vrelo taman za jaja ispeć ;)

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

Tko nije pravi kontrast nego marketinški trik, pitaj Boga kako su dobili tu brojku.

 

Mojoj S20 plazmi su izmjerili kontrast oko 7000:1. Neznam kak se to točno računa, ali ide  "nešto / dubina crne"

Living in a world of dreams...
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 9:24 (Hyperion).
16 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mrxa1 kaže...

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

350w? Pa to je poprilično. Koliko inča ima?

Moja P42S20 troši ~165W.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 11:31 (Elles D.).
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
mrxa1 kaže...

I st30 (3d) serija ima 4 hladnjaka odostraga ali ekran grije ko lud, vrelo taman za jaja ispeć ;)

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

 E jel moze neki link od tog TV-a u domacim ducanima jer ga ne vidim nigdje, bas me zanima.

Ispricati cu vam istinitu pricu. Dok su mi bile sve petice, nikad nisam dobio nista, a kad sam ispravio biologiju sa 1 na 5 dobio sam 200Kn. To je valjda neki poremecaj u mozgu. - Mentalist
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Elles D. kaže...

350w? Pa to je poprilično. Koliko inča ima?

Moja P42S20 troši ~165W.

 

 

50"

http://mrxa.3dhr.net/
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

SHARP LC-32 SH 340

 

razmišljam o kupnji ovog lcd-a,ali nikako naci više podataka o njemu na netu,jel bolji od quadra ili grundiga u tom cjenovnom razredu,negdje sam nacuo da sharp ima dobre ekrane..a isto sam cuo da su ovi drugi 2 jako loši,a za vivax i neke no name marke da ne govorim.. ako zna netko više podataka ili informacija,napišite... hvala {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
slevin kaže...

SHARP LC-32 SH 340

 

razmišljam o kupnji ovog lcd-a,ali nikako naci više podataka o njemu na netu,jel bolji od quadra ili grundiga u tom cjenovnom razredu,negdje sam nacuo da sharp ima dobre ekrane..a isto sam cuo da su ovi drugi 2 jako loši,a za vivax i neke no name marke da ne govorim.. ako zna netko više podataka ili informacija,napišite... hvala {#}

 neusporedivo bolji od tog turčina i kineza.

sad im je generalni uvoznik Europatrade. imaju cijelu paletu svih modela.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Hyperion kaže...
mrxa1 kaže...

 

I st30 (3d) serija ima 4 hladnjaka odostraga ali ekran grije ko lud, vrelo taman za jaja ispeć ;)

al ni nakon cijelog dana rada nema problema...osim jasno struje (troši nešto više oko 350w/h) iako je i to malo s obzirom na to da dobijete pravu kino 3d sliku uz mogućnosti kao internet, hdd snimanje, 5 000 000:1 kontrast,...!

Tko nije pravi kontrast nego marketinški trik, pitaj Boga kako su dobili tu brojku.

 

 kao kad na kutijama mini linijama napišu 2000W!!!!!!{#}  istina, po nekom mjerenju u par sekundi i na nekim frekvencijama linija daje tu snagu ali sav ostali frekv. spektar je izobličen doneprepoznatljivosti

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

imam pitanje/prijedlog, bi mogli stavit neki popis proizvodjača i iz koje zemlje dolaze, vjerojatno se sve radi u Kini,ali dal su i sjedišta u Kini ili ima zemalja koja i dalje rade kod sebe,Japan, Njemačka itd..

i napravit par kategorija od npr. low end brands pa do extra..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

led/lcd do 2300 32''.. ima samsung u portia led 32'' hd ready... nova serija 4000 2250kn.. je li dobar...

[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Ja stvarno neznam gdje bih ovo pitao, ali imam "Sharp LC-32SHh340E" te bih preko USB-a htio gledati filmove, ali nigdje na netu niti u samom manualu nepiše koje video formate podržava taj tv, pa ako netko zna koji su da mi odgovori, te također imam pitanje kako namjestiti snimanje TV-programa na USB.
Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Trebala bi mi televizija do 60 cm, znaci moze i manje, izmedju 50 i 60 cm. Ne mora imat nista posebno, bilo bi pozeljno da ima dobru sliku sd signala, a ovo ostalo je nebitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
ako netko moze odgovoriti nasao sam u emmezete le tv full hd smart tv.. 82 cm.. samsung...sa 4500 na 2999kn..sad to je i vise nego dobra cijena ali mozete li mi revlc nes o njemu... samsung ue32eh5500 mislimda je tako nesto..
[IMG]http://i56.tinypic.com/2dhchao.png[/IMG]
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
slevin kaže...

imam pitanje/prijedlog, bi mogli stavit neki popis proizvodjača i iz koje zemlje dolaze, vjerojatno se sve radi u Kini,ali dal su i sjedišta u Kini ili ima zemalja koja i dalje rade kod sebe,Japan, Njemačka itd..

i napravit par kategorija od npr. low end brands pa do extra..

 

Gotovo svi proizvođači sastavljaju svoje TV-ove u Kini/Tajvan ili od tamo uvoze dobar dio dijelova, pa ih sastavljaju u vlastitoj zemlji. 

E sada, ta kategorizacija je uvijek nezahvalna, no uzeviš u obzir broj dobivenih priznanja i nagrada ( CES, Engadget, Cnet, Techradar, PC World, Preporucamo.hr itd. )  za najbolje modele iz 2011. i 2012. išla bi nekako ovako. 

 

 

SONY - Japan ( top model > Sony Bravia HX929 )

Samsung - South Korea ( top model > ES8000 )

LG electronics - South Korea  ( top model > OLED  EM9600, LM9600  )

Panasonic - Japan ( top model > WT50,  VT50  plazma )

--------------------------------

Philips - Netherlands ( top model > 8000 )

Sharp (AQUOS) - Japan ( top model > LE945 )

Toshiba - Japan

VIZIO - U.S.A. 

Sanyo - Japan 

Hitatchi - Japan

Grundig AG - Germany / Turkey

-------------------------------

Quadro - Švicarska

Telefunken - Germany

Elite - ??

Vivax -  ??

 

 

Nažalost, koliko je meni poznato Philips, Sharp i Toshiba nisu dobili nikakva priznanja za svoje modele iz 2011. i 2012. godine ( za sada ), makar se radi o više nego dobrim televizorima. Kraj 2012. će sigurno bit obilježen sa OLED tehnologijom ( LG i Samsung ), te isto tako mogucim predstavljanjem Androida u nekim top modelima ( Sony, Samsung, LG .. ). Kada Apple predstavi svoj iTV stvari će sigurno malo živnuti na tv tržištu, a top proizvođači neće godišnje izbacivat po 10-20 modela, već samo 2-3.

 

0 Sony
3 Samsung
0 LG
6 Panasonic
1 Philips
In the end there will be only ( c )haoss ...
16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

i tako pronađen je na plazmi 1 (zasad) bad pixel ili stuck, kako god se kaže. radi se o panasonic plazma  p42s30e - kako sad dalje, jel ih treba biti više za vraćanja na garanciju ili kako dalje? ne vidi se kad ga gledam iz kauča, ali cura skužila kad je čistila - prvo je to bila fleka koja se neda skinuti :)

http://www.last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2012 15:33 (jollyb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Dajte neki dobar za ps3 do 2000 kn

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Leglo kaže..

-------------------------------

Quadro - Švicarska

Telefunken - Germany

Elite - ??

Vivax -  ??

 

 

Nažalost, koliko je meni poznato Philips, Sharp i Toshiba nisu dobili nikakva priznanja za svoje modele iz 2011. i 2012. godine ( za sada ), makar se radi o više nego dobrim televizorima. Kraj 2012. će sigurno bit obilježen sa OLED tehnologijom ( LG i Samsung ), te isto tako mogucim predstavljanjem Androida u nekim top modelima ( Sony, Samsung, LG .. ). Kada Apple predstavi svoj iTV stvari će sigurno malo živnuti na tv tržištu, a top proizvođači neće godišnje izbacivat po 10-20 modela, već samo 2-3.

 

eto moram te ispraviti...

 

Qvadro, Elit, Vivaks, Magnum, Venus... - nema tvornice niti veb sajta - sklapaju kinezi po sistemu tko plati njegovo je - vlasnik imena (logo, ne smije biti zauzet odprije) bira dizaj kutije i koje dijelove da ugrade, tako da tih tvornica nema, Telefunken je kao i Grundig prodan turcima (Beko).

Ostali proizvođači koji maju svoje tvornice po svijetu (ovisno gdje im se više isplati) su daleko bolja opcija, tako se Sony radi u Španiji, Francuskoj, Njemačkoj...Samsung - Mađarska, Poljska...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Moze prepokuka nekoga lcd i plazme(do 32") ali da je sto jeftiniji? Znam da je glupo definirno ali tako traze, neku kvalitetu ali za sto manje pare. Hvala unaprijed

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

I Philips je prodao svoju tv diviziju Kinezima, tako da i Philips - China...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

treba mi preporuka za kvalitetan 32" LCD LED tv 3-4k kn max

naručio bih ga iz nekog webshopa, zasad su mi ovi zapeli za oko

http://protis.hr/products/details/televizor-sharp-lc32le510ev-lcd-led/51943 - ima edge led backlight

http://protis.hr/products/details/televizor-panasonic-txl32e5e-lcd-led/56214 cuo sam da su panasonic kvalitetni

http://protis.hr/products/details/televizor-philips-32pfl5007k12-led-tv/58489 i ovaj

kakvi su samsung i lg vidim da su jeftiniji od ostalih, ne treba bit iz protisa btw

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Lg i samsung ti imaju najbolje media playere, imam lg i cita sve zivo, sve formate, prijevode, diskove, jedina mana lga iz 2011 je nemogucnost citanja dts zvuka. Tv koji bi ti preporucio je onaj koji imam ja lg lw5590, 3d led smart tv. Milijun funkcija a kosta cca 3700 kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice