Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.312
|
čitano: 14.080.862
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hdmi 2.1 donosi 4K/120fps mogucnost ali za 1440p/120fps nisam siguran jer je to u biti PC rezolucija i jedan od rijetkih je Samsung koji to podrzava zadnjih par generacija na sirem izboru modela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izgleda da da, procitao sam na redditu i nekim forumima da ne radi, kome vjerovat

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Imas na njuskalu samsung 55q70r zapakiran sa garancijom za 5500 (br 32443186). 2 klase iznad ovih koje si naveo.

 Ici ce na rate, tako da mora biti trgovina

 

Evo nasao sam na kraju Q55Q65T

 

taj je ok, i 100 Hz koliko vidim?

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li što bolje od QE55Q80T u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Imas na njuskalu samsung 55q70r zapakiran sa garancijom za 5500 (br 32443186). 2 klase iznad ovih koje si naveo.

 Ici ce na rate, tako da mora biti trgovina

 

Evo nasao sam na kraju Q55Q65T

 

taj je ok, i 100 Hz koliko vidim?

 Q60T ima 60hz panel ako se dobro sjecam,ovaj Q65T koji si naveo mi je nepoznanica.

 

EDIT:

Q65T je druga boja stalka...lol.

Gdje si vidio da ima 120hz panel?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:25 (MEGATAMA).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
imaticx kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Imas na njuskalu samsung 55q70r zapakiran sa garancijom za 5500 (br 32443186). 2 klase iznad ovih koje si naveo.

 Ici ce na rate, tako da mora biti trgovina

 

Evo nasao sam na kraju Q55Q65T

 

taj je ok, i 100 Hz koliko vidim?

 Q60T ima 60hz panel ako se dobro sjecam,ovaj Q65T koji si naveo mi je nepoznanica.

 

EDIT:

Q65T je druga boja stalka...lol.

Gdje si vidio da ima 120hz panel?

 

evo tu mi iskocilo

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/207618a1

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...
MEGATAMA kaže...
imaticx kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Imas na njuskalu samsung 55q70r zapakiran sa garancijom za 5500 (br 32443186). 2 klase iznad ovih koje si naveo.

 Ici ce na rate, tako da mora biti trgovina

 

Evo nasao sam na kraju Q55Q65T

 

taj je ok, i 100 Hz koliko vidim?

 Q60T ima 60hz panel ako se dobro sjecam,ovaj Q65T koji si naveo mi je nepoznanica.

 

EDIT:

Q65T je druga boja stalka...lol.

Gdje si vidio da ima 120hz panel?

 

evo tu mi iskocilo

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/207618a1

 Ovo je 65R nije 65T

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...
MEGATAMA kaže...
imaticx kaže...
andrtejkr kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Imas na njuskalu samsung 55q70r zapakiran sa garancijom za 5500 (br 32443186). 2 klase iznad ovih koje si naveo.

 Ici ce na rate, tako da mora biti trgovina

 

Evo nasao sam na kraju Q55Q65T

 

taj je ok, i 100 Hz koliko vidim?

 Q60T ima 60hz panel ako se dobro sjecam,ovaj Q65T koji si naveo mi je nepoznanica.

 

EDIT:

Q65T je druga boja stalka...lol.

Gdje si vidio da ima 120hz panel?

 

evo tu mi iskocilo

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/207618a1

To je Q60R ti pricas o Q60T.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slash 666 kaže...

Izgleda da da, procitao sam na redditu i nekim forumima da ne radi, kome vjerovat

 

 

pa ovdje on bira to bez problema na racunalu oko seste minute...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 11:36 (MarioArt).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

što se max moze izvuci za cca 2500kn+/- ?

Dijagonala ne mora biti veća od 80cm.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz moze preporuka tv do 3k-3.5k da ima 4k, diagonala 43 max 49, 5 god jamstava i da je dobar smart.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kostolomac kaže...

Pozdrav ekipa,

 

što se max moze izvuci za cca 2500kn+/- ?

Dijagonala ne mora biti veća od 80cm.

 

 Ovisi sto ti je bitno. Mozes izvuci neki hisense ili tcl 55icu, za 300kn vise mozda ubodes neki osnovni samsung 50" ili 55"... po meni je bzvz kupovat 32" za vise od 1500kn.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
kostolomac kaže...

Pozdrav ekipa,

 

što se max moze izvuci za cca 2500kn+/- ?

Dijagonala ne mora biti veća od 80cm.

 

 Ovisi sto ti je bitno. Mozes izvuci neki hisense ili tcl 55icu, za 300kn vise mozda ubodes neki osnovni samsung 50" ili 55"... po meni je bzvz kupovat 32" za vise od 1500kn.

 Ma za ništa specijalno ne treba, mislim max što se da izvuć za tu dijagnalu. Ako ima wifi super, ako ne  nikom ništa. Ionak bude to u sobi tv, koji se bude koristil možda sat-dva dnevno.

 Ide gore na zid-nosač.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 12:34 (kostolomac).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...

pozdrav ljudi,

kupio sam lg 65um7450pla i primjetio sam jednu stvar..slika na nasim kanalima preko dvb-ta kao i preko maxtv kao da ne ide glatko nego da svakih par sekundi stucne (najvise rtl, al primjetio i na nova tv), kao da ima onaj frame skipping. neznam kako se to tocno zove.

blu ray film koji sam gledao radi normalno..probao sam malo mijenjati postavke, ukljucivati, iskljucivati i mislim da se nesto smanjilo ali ne ide skroz glatko..to je bilo jučer kad sam ga tek postavio, danas ću se malo više zezati s postavkama al nisam optimističan..

dolazim s panasonic plasme gdje ničeg toga nije bilo..

mislim neznam to će me izludit ako se ne može riješiti vratit ću ga

ima li netko slična iskustva i da je uspio riješiti ili što već?

ista stvar i kod mene na 65UM7100, na maxtv-u... (dvbt ne koristim)

na rtlu se najvise/najcesce vidi, dok na npr. HRT1 HD to nisam primjetio

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 13:57 (Carrero).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...

pozdrav ljudi,
kupio sam lg 65um7450pla i primjetio sam jednu stvar..slika na nasim kanalima preko dvb-ta kao i preko maxtv kao da ne ide glatko nego da svakih par sekundi stucne (najvise rtl, al primjetio i na nova tv), kao da ima onaj frame skipping. neznam kako se to tocno zove.
blu ray film koji sam gledao radi normalno..probao sam malo mijenjati postavke, ukljucivati, iskljucivati i mislim da se nesto smanjilo ali ne ide skroz glatko..to je bilo jučer kad sam ga tek postavio, danas ću se malo više zezati s postavkama al nisam optimističan..
dolazim s panasonic plasme gdje ničeg toga nije bilo..
mislim neznam to će me izludit ako se ne može riješiti vratit ću ga
ima li netko slična iskustva i da je uspio riješiti ili što već?

 S takvim stvarima sam se susretao kad sam radio neke videje za Youtube.

Znalo je biti nekoliko problema - krivi framerate originala i kranjeg videa (o ovom primjeru npr. RTLa i samog TVa), pa je znao sam originalni video imat te probleme.

A i kak veli kolega, prilikom obrade slike se također mogu javiti problemi - kad TV obrađuje sliku a nema baš dobre algoritme.

 

E sad, o ovom TV-u, a i o kodiranju samih TV kuća ne znam ništa, pa ne bi mogao znati razlog. Al ak netko ima volje i vremena, može pronjuškati po netu, možda negdje ima kakav video codece koriste televizije, koliko slika u sekundi, s kojim je fps-ima kompatibilna TV, s kojima ima problema....

 

Možda tvoje oko/mozak ima problema s onim artefaktima koji se pojavljuju oko objekata koji se pomiču, kad Tv pokuša izgladiti sliku. Meni to jaaako smeta, i zato nikad ne mogu imati taj smoothing uključen. Onaj primjer kak je napisao kolega.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 14:11 (CyberDemonVZ).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Carrero kaže...
punkrockos kaže...

pozdrav ljudi,

kupio sam lg 65um7450pla i primjetio sam jednu stvar..slika na nasim kanalima preko dvb-ta kao i preko maxtv kao da ne ide glatko nego da svakih par sekundi stucne (najvise rtl, al primjetio i na nova tv), kao da ima onaj frame skipping. neznam kako se to tocno zove.

blu ray film koji sam gledao radi normalno..probao sam malo mijenjati postavke, ukljucivati, iskljucivati i mislim da se nesto smanjilo ali ne ide skroz glatko..to je bilo jučer kad sam ga tek postavio, danas ću se malo više zezati s postavkama al nisam optimističan..

dolazim s panasonic plasme gdje ničeg toga nije bilo..

mislim neznam to će me izludit ako se ne može riješiti vratit ću ga

ima li netko slična iskustva i da je uspio riješiti ili što već?

ista stvar i kod mene na 65UM7100, na maxtv-u... (dvbt ne koristim)

na rtlu se najvise/najcesce vidi, dok na npr. HRT1 HD to nisam primjetio

 

točno, na rtl-u sam i skuzio taj prvi dan..rtl i rtl 2 se bas jako vidjelo

 

CyberDemonVZ kaže...
punkrockos kaže...

pozdrav ljudi,
kupio sam lg 65um7450pla i primjetio sam jednu stvar..slika na nasim kanalima preko dvb-ta kao i preko maxtv kao da ne ide glatko nego da svakih par sekundi stucne (najvise rtl, al primjetio i na nova tv), kao da ima onaj frame skipping. neznam kako se to tocno zove.
blu ray film koji sam gledao radi normalno..probao sam malo mijenjati postavke, ukljucivati, iskljucivati i mislim da se nesto smanjilo ali ne ide skroz glatko..to je bilo jučer kad sam ga tek postavio, danas ću se malo više zezati s postavkama al nisam optimističan..
dolazim s panasonic plasme gdje ničeg toga nije bilo..
mislim neznam to će me izludit ako se ne može riješiti vratit ću ga
ima li netko slična iskustva i da je uspio riješiti ili što već?

 S takvim stvarima sam se susretao kad sam radio neke videje za Youtube.

Znalo je biti nekoliko problema - krivi framerate originala i kranjeg videa (o ovom primjeru npr. RTLa i samog TVa), pa je znao sam originalni video imat te probleme.

A i kak veli kolega, prilikom obrade slike se također mogu javiti problemi - kad TV obrađuje sliku a nema baš dobre algoritme.

 

E sad, o ovom TV-u, a i o kodiranju samih TV kuća ne znam ništa, pa ne bi mogao znati razlog. Al ak netko ima volje i vremena, može pronjuškati po netu, možda negdje ima kakav video codece koriste televizije, koliko slika u sekundi, s kojim je fps-ima kompatibilna TV, s kojima ima problema....

 

Možda tvoje oko/mozak ima problema s onim artefaktima koji se pojavljuju oko objekata koji se pomiču, kad Tv pokuša izgladiti sliku. Meni to jaaako smeta, i zato nikad ne mogu imati taj smoothing uključen. Onaj primjer kak je napisao kolega.

 

nekako imam dojam da se to više pojavljuje kod izvora sa slabijim bitrateom pa to treba upscaleat..ma nemam pojma samo nagađam

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kostolomac kaže...

Pozdrav ekipa,

 

što se max moze izvuci za cca 2500kn+/- ?

Dijagonala ne mora biti veća od 80cm.

 

 Smart TV 43 modeli,  Hisense ili klasičan LG bez LG Magic Remote daljinskog upravljača.Hisense ima bolji klasičan daljinski, i da tu je dodatno osiguranje na leđima od dvije godine garancije.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43A7100F/

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/lg-43un7000-televizor-4k-uhd-miracast

 

Iskopal sam i 49 LG, ili model za Hotele i slične namjene cijena 2600kn.To je klasičan 4K model+LG Web OS, ali eto kao i svaki Hotel model ima još dosta dodatnih opcija za tu namjenu.

 

https://neutrinomobile.hr/lg-electronics-tv-led-49-124cm-49ut662h.html

 

https://allegro.pl/oferta/lg-electronics-tv-led-49-cali-hotel-49ut662h-9385696910

 

Za 200kn više, eto tu je 55 TCL sa Android 9 operativnim sustavom.

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/tcl-55ep662-televizor

 

Još 100kn skuplje, eto nudi se i Hisense 58 model onak nek se nađe.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-58A7100F/

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 16:05 (rambox).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav 

 

Molio bih preporuke za neki best buy do 5000-5500 kn 

Samsung televizije isključene ....

 

TV bi se koristio većinom za filmove, Ip tv , sport itd. ali ne za gaming ...

 

HVALAAAA

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dali trenutno postoji išta bolje od Sony KD-55XF9005 za 6000 kn u sancta domenici , odnosno vrijedi li nešto drugo pričekati do tog cjenovnog ranga za neku drugu akciju 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka za odabir od ovih ili iz njihovih serija sa drugim brojevima

Philips 55PUS6704
Samsung UE55TU8072
55UM7450PLA ili seriju 55UN xxxx

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 20:02 (55pero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kostolomac kaže...
andrtejkr kaže...
kostolomac kaže...

Pozdrav ekipa,

 

što se max moze izvuci za cca 2500kn+/- ?

Dijagonala ne mora biti veća od 80cm.

 

 Ovisi sto ti je bitno. Mozes izvuci neki hisense ili tcl 55icu, za 300kn vise mozda ubodes neki osnovni samsung 50" ili 55"... po meni je bzvz kupovat 32" za vise od 1500kn.

 Ma za ništa specijalno ne treba, mislim max što se da izvuć za tu dijagnalu. Ako ima wifi super, ako ne  nikom ništa. Ionak bude to u sobi tv, koji se bude koristil možda sat-dva dnevno.

 Ide gore na zid-nosač.

 

 Ili ubodi neki jeftilen 32" za 1500kn, ili ubodi nekog hisensea ili slicno 50-58" za 2500-2600. Ako nisi ogranicen prostorom, ne znam jel ima smisla uzet 43" i ustedit 100-200kn.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

može neka preporuka za tv do 1500kn, a da nije manji od 32"?

 

možda ovaj:

https://edigital.hr/led-televizori/hisense-h40b5100-full-hd-led-televizor-p753402?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili ima nešto bolje za te novce?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovo odlicna cijena za samsung 55'q80t, na mall hru 6899, reklamiraju vec za black friday
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
CroDexter kaže...
Mali off topic.
Koja trgovina ima najlakši povrat za slučaj da nešto nije ok s TV-om? Da imaju organiziranu dostavnu službu za odvoz. Naravno platim odvoz.

 

 

Mall.hr nije baš organiziran kako treba. Dostava im ide preko DPD-a koji na dan dostave ujutro šalje vrijeme kada će biti dostava.
Pa se ti snalazi kako ćeš preuzeti paket ako radiš. Dostava se radi do 17 sati. Od 3 termina koje sam dobio svi su bili između 10 i 15 sati.

U četvrtom pokušaju sam dobio termin od 10 do 17 i taj dan sam bio kod kuće.

 

Što se tiče povrata isto nije baš organizirano najbolje. Vraća se s bilo kojom dostavom. Mall.hr ne želi imati veze s tim.

Imaju ugovor s DPD-om i trošak dostave nakon kupnje je 45 kn, a za povrat treba organizirati dostavu sam. Vraćanje s DPD-om košta 106 kn.

Umjesto da fino nazovu DPD i dogovore preuzimanje TV-a, a ja platim 45 kn prilikom preuzimanja.

 

Dodatno, kada se traži vraćanje artikla treba popuniti PDF koji se šalje e-mailom. Ne znam baš koliko ljudi zna popuniti PDF elektronički.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 13:22 (CroDexter).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jedino mislim da Mall.hr ne priznaju za 5 god gare na Samsungu ...

https://my-samsung.com/hr/mysamsung/offers/#/VM29QUZZ76W84/
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 13:39 (Nick_Diamond).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@elastiko FYI: Vidio si da su to samo izložbeni modeli u svim poslovnicama?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 15:32 (NocturnalWatch).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
FYI: Mall.hr dostava
"Za nas pakete dostavljaju tvrtke DPD (manji paketi*) i Gebrüder Weiss (veći paketi**).
*manji paketi: Kućanski aparati, računalna oprema, automobilske gume, igračke, odjeća i obuća, …
**veći paketi: Bijela tehnika, veći TV prijemnici, bicikli, …"
Kupac plaća i organizira povrat ukoliko vraća robu jer se "predomislio". Ukoliko se roba vraća jer je stigla oštećena, povrat plaća i organizira preuzimanje kod vaše kuće Mall.hr.
To je ukratko s njihove web stranice.
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

starcima crko TV, pa naručio:

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-40-sharp-40bi5ea-android-tv-fhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wifi-lan-usb-energetska-klasa-a-750100856

 

ograničen sam io s 40" veličine, pa sam upiknuo ovo, jer daju 4 g. jamstva...

 

a starcima (70+) ću napucati Gmail, da konačno mogu dobivati mailove s slikama unučadi i MaxTV to Go ako ih bude zezala antena....

 

Ima i za 200 kn 4K verzija ali sam išao na manju rezu da se Android ne guši...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...

Samsung 55q80t 6899kn na mall-u. Pocinju "predBF" popusti :)

 

Prave popuste ćemo vidjet tek kad vidimo kolika će bit cijena za 65Q80T u sljedećih 30-40 dana:) Sadašnjih 11000 na barem 8000-8500 + 5g gar. + neki tab/mob ili sat:)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice