Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.352
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke i vidi cuda, razlike nema kod gledanja sadrzaja koji je ispod 60fps (citaj - sve). 

Jbat ga sad ansha al ne znam kako ti ne vidiš razliku.. po prirodi posla dosta buljim u frikkin TVove i vjeruj mi već po početnim android boot kuglicama skužim jel 50/60 ili 100/120Hz panel u pitanju, a kamoli kad je neka brža radnja na ekranu tipa tenis, nogomet itd.

ansha: Pomelo te
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nabavio sam Diners.
ne svida mi se Grundig kao marka, ali koliko sam shvatio

izmedu raznih oled modela nema tolike razlike kao izmedu LCD-a.
Tako da bi grundigov oled čiji je panel ionako od lg-a trebao biti ok?

Da li grijesim
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaby kaže...
ansha kaže...

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke i vidi cuda, razlike nema kod gledanja sadrzaja koji je ispod 60fps (citaj - sve). 

Jbat ga sad ansha al ne znam kako ti ne vidiš razliku.. po prirodi posla dosta buljim u frikkin TVove i vjeruj mi već po početnim android boot kuglicama skužim jel 50/60 ili 100/120Hz panel u pitanju, a kamoli kad je neka brža radnja na ekranu tipa tenis, nogomet itd.

 Ja isto imam dva LG-i, 60 Hz i 120 Hz i na tenisu, kojeg gledam dosta, je više nego vidljiva razlika. Ja nemam problema kad netko kaže da mu to ne smeta, sve OK, ali da se ne vidi razlika ....

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
peregrimus kaže...
Nabavio sam Diners.
ne svida mi se Grundig kao marka, ali koliko sam shvatio

izmedu raznih oled modela nema tolike razlike kao izmedu LCD-a.
Tako da bi grundigov oled čiji je panel ionako od lg-a trebao biti ok?

Da li grijesim

 Je, samo je OS malo bzvz navodno.

 

Ja bi ga uzeo i stavio novi Chromecast...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke 

 Lažeš. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaby kaže...
ansha kaže...

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke i vidi cuda, razlike nema kod gledanja sadrzaja koji je ispod 60fps (citaj - sve). 

Jbat ga sad ansha al ne znam kako ti ne vidiš razliku.. po prirodi posla dosta buljim u frikkin TVove i vjeruj mi već po početnim android boot kuglicama skužim jel 50/60 ili 100/120Hz panel u pitanju, a kamoli kad je neka brža radnja na ekranu tipa tenis, nogomet itd.

Evo na... Pa dobro jutro da vidis na boot kuglici kad se vrti u 120fps-a, naravno da su tranzicije u OS-u fluidnije na 120hz, al TV program, filmovi, youtube itd. je sve u 24-60fps-a i tu te razlike nema. Kako ne shvacas da je ta "brza radnja" u 24-30fps-a i da od govna ne mozes napravit pitu? Mozes ukljucit onu tragediju od motion interpolationa al ja sam na to alergican, izgleda neprirodno, baca artefakte, u kompleksnijim scenama ne radi tako da je to vise stete nego koristi...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
ansha kaže...

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke 

 Lažeš. 

Mi se znamo pa znas sta doma imam?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
Luka123 kaže...

Pozdrav, trebam preporuke... naime trebam starcima kupiti novi TV, jer pojavile su se "mrlje" zatamnjene po ekranu... imaju Grunding 43" Full HD + Max TV.

Tako da mi treba neka TV koja će raditi na Max TV uglavnom (full hd dakle...),
netreba nikakav specijalan "UHD 4K". Bitno da slika čista te imajte na umu da gori skoro cijeli dan.

Budžet 3000-5000 Kn, uzeo bih 12 mj. rate Diners ako nešto znači.

Hvala unaprijed!

 A zašto trošiti novce kad mogu i na tom Grundigu zamjeniti rasvjetu za 700-800kn i piči dalje? A i nek provjere garanciju, hrpa tih aparata je imala po 5 godina garancije.

 Slika je katastrofa inače, htio sam kupiti im novu gdje je brightness i kontrast dobar a što se tiče mrlja..

 

everyday i'm shuffling...
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luka123 kaže...

 Slika je katastrofa inače, htio sam kupiti im novu gdje je brightness i kontrast dobar a što se tiče mrlja..

Puno tih grundig 43'' (5523, 6620, 6621) je imalo 5god jamstva pa provjeri, piše ti na jamstvenom listu.. ako ne onda je trošak oko 100€ a to je najbolje pitati u ovl. servisu, po mogućnosti original pozadinsku rasvjetu da stave jer zamjenske ne traju ni približno dugo. I većinom ti modeli imaju LGjev panel kojem se da slika čisto ok poštelati..

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Intuicija, u 99% slucajeva me ne vara. A ovo iz posta prije o Interpolataciji pokreta si procitao na rhings.com, tocno? :) Prestani trollat i pravit se pametan jer djelujes glupo. Moj savjet ti je da odes u trgovinu i zamolis da ti momci paralelno puste kvalitetan sport na 60 i 120hz tvu. Preporucujem Eurosport hd, sky sport i sl. Ako ne vidis razliku onda si slijep.
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Intuicija, u 99% slucajeva me ne vara. A ovo iz posta prije o Interpolataciji pokreta si procitao na rhings.com, tocno? :) Prestani trollat i pravit se pametan jer djelujes glupo. Moj savjet ti je da odes u trgovinu i zamolis da ti momci paralelno puste kvalitetan sport na 60 i 120hz tvu. Preporucujem Eurosport hd, sky sport i sl. Ako ne vidis razliku onda si slijep.

Jebe te sinko intuicija ovaj put, za interpolaciju pokreta valjda zna svak tko ista pise u ovoj temi jer telke dolaze sa defaultno ukljucenim tim sranjem vec valjda 10 godina...

 

Ti mi pricas da ispadam glup dok istovremeno ti tvrdis da je jednih 30fps-a puno fluidnije od drugih? Ili su tebi "momci" pustili promidzbeni HFR materijal pa te jos drzi placebo efekt kad kuci gledas? 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Netocno, ne tvrdim to sto ti baljezgas nego tvrdim sto ti i ostali ljudi tu pokusavaju rec. Znaci kvalitetan nativni 120hz tv ce ti kvalitetnije pokazivat sadrzaj kao sto je sport jer je to sadrzaj gdje i čorava kokos skuzi razliku. A nije samo razlika zbog 120hz ili fpsa nego i zbog ghostinga, brzeg odziva, blura i Interpolatacije pokreta , opceg procesiranja slike.. gdje npr sony briljira sa svojim 120hz tvima. Znaci sveukupno daje bolji, cisci, kvalitetniji prikaz od 60hz tva kojeg ti gledas i mislis za si otkrio svijet ako citas rthings.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja tražim.

 

Ako je netko voljan sa mnom sutra otići u nabavku u Zagrebu (ili ide i sam, pa bi se ja samo priključio), nudim gotovinu za cjelokupni iznos i još malo extra.
Dogovor na PP.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Netocno, ne tvrdim to sto ti baljezgas nego tvrdim sto ti i ostali ljudi tu pokusavaju rec. Znaci kvalitetan nativni 120hz tv ce ti kvalitetnije pokazivat sadrzaj kao sto je sport jer je to sadrzaj gdje i čorava kokos skuzi razliku. A nije samo razlika zbog 120hz ili fpsa nego i zbog ghostinga, brzeg odziva, blura i Interpolatacije pokreta , opceg procesiranja slike.. gdje npr sony briljira sa svojim 120hz tvima. Znaci sveukupno daje bolji, cisci, kvalitetniji prikaz od 60hz tva kojeg ti gledas i mislis za si otkrio svijet ako citas rthings.

Evo ti prvo slikica da vidis da te ipak jebe intuicija ovaj put..

 

I vidis momce, ovaj 120hz TV ima puno losiji pixel response od 60hz Samsunga a i loseg 60hz IPS Grundiga koji mi isto stoji doma..sta nije ni cudno jer visi RR ne znaci bolji odziv i manje ghostinga kao sta ti impliciras...

 

"Bolji, cisci i kvalitetniji prikaz"? Da nisi ti jedan od tih "momaka" koji bakicama prodaju pricu u Elipsu ili nekom slicnom ducanu?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daj idem ti ja uslikat svoj 100hz lg lcd iz šupe, no šhit šerlok da je losija slika nego na modernim panelima. Ti od šume ne vidis drvo, aj prestani sebe lagat, pliz, zao mi te vec.
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Evo ti prvo slikica da vidis da te ipak jebe intuicija ovaj put..

Ruku na srce, ta generacija sonya sa wistronovim panelom je stvarno srednja žalost za tu klasu uređaja.. jedan Philips 43PUS6501 koji je izašao mislim iste ili godinu nakon sa 4K 100Hz LGijevim panelom je 2 koplja iznad. 

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Netocno, ne tvrdim to sto ti baljezgas nego tvrdim sto ti i ostali ljudi tu pokusavaju rec. Znaci kvalitetan nativni 120hz tv ce ti kvalitetnije pokazivat sadrzaj kao sto je sport jer je to sadrzaj gdje i čorava kokos skuzi razliku. A nije samo razlika zbog 120hz ili fpsa nego i zbog ghostinga, brzeg odziva, blura i Interpolatacije pokreta , opceg procesiranja slike.. gdje npr sony briljira sa svojim 120hz tvima. Znaci sveukupno daje bolji, cisci, kvalitetniji prikaz od 60hz tva kojeg ti gledas i mislis za si otkrio svijet ako citas rthings.

Msm objektivno si u mrvu u krivu.

 

120 Hz ce napravit kvalitetniji 60 fps ili 30fps prikaz od 60 Hz ekrana samo ako ima jako jako dobro izvedenu vremensku interpolaciju....a tu je inace Panasonic kralj i ne stoji da je uvijek jednostavno bolja slika. Medutim zna isto tako uvest blur, boje se sporije mijenjaju itd.

 

Jedina prednost 120 Hz (cista prednost) nad 60 Hz je u prikazu 24hz/fps materijala...jer moze scalirat

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Daj idem ti ja uslikat svoj 100hz lg lcd iz šupe, no šhit šerlok da je losija slika nego na modernim panelima. Ti od šume ne vidis drvo, aj prestani sebe lagat, pliz, zao mi te vec.

Sad ne valja jer je TV zrnce stariji, nisu isti hertz-i od prije 4-5 godina i ovi danas.

A sinovac moj nije tebi lako. Uzivaj ti u svojoj cudesnoj televiziji koja stvara 120fps-a iz 24. Pusica.

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...

Msm objektivno si u mrvu u krivu.

 

120 Hz ce napravit kvalitetniji 60 fps ili 30fps prikaz od 60 Hz ekrana samo ako ima jako jako dobro izvedenu vremensku interpolaciju....a tu je inace Panasonic kralj i ne stoji da je uvijek jednostavno bolja slika. Medutim zna isto tako uvest blur, boje se sporije mijenjaju itd.

 

Glavni problem interpolacije je sta u malo zahtjevnijim/brzim scenama stvara artefakte i to jos nitko nije uspio u potpunosti rijesiti. 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šta ste onda zaključili, Grundig 65" OLED za 5500kn je top buy ili? Media consumption, youtube, productivity. Ili da se držim ideje o 27/32" monitoru i ostavim 3500-4000 u džepu?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacker002 kaže...

Šta ste onda zaključili, Grundig 65" OLED za 5500kn je top buy ili? Media consumption, youtube, productivity. Ili da se držim ideje o 27/32" monitoru i ostavim 3500-4000 u džepu?

Ne da je top buy, nego je to ponuda godine.

Pod uvjetom da ju realiziraš, naravno.

 

Know your limits.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bok. gledam filmove i serije vecinom s torrenta. Čitam da samsung tv-i imaju problema jer nemaju neke codece za zvuk.. TIpa DTS. Nikad dosad nisam trebao kontrolirati fileove jer su radili svi bez problema na laptopu. Ima li netko sa samsung tv-om tko gleda vecinom fileove sa torrenta, je li to stvarno problem, ili je prenapuhan? ne zelim konvertirati svaki drugi file sljedecih 10 godina..

Drugo pitanje, ako kupujem tv recimo sa sancta domenica ili bilo kojeg drugog intenet shopa, postoji li mogunocst povrata bez ikakvog razloga u roku 14 dana, posto citam da je to neko pravilo za EU? mislim, cijeli svijet tako funkcionira, kad citam reviewe stranaca po amazonu i sl.. ljudi kupe, ne svidi im se, i vrate.

lp!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Mitch kaže...

Msm objektivno si u mrvu u krivu.

 

120 Hz ce napravit kvalitetniji 60 fps ili 30fps prikaz od 60 Hz ekrana samo ako ima jako jako dobro izvedenu vremensku interpolaciju....a tu je inace Panasonic kralj i ne stoji da je uvijek jednostavno bolja slika. Medutim zna isto tako uvest blur, boje se sporije mijenjaju itd.

 

Glavni problem interpolacije je sta u malo zahtjevnijim/brzim scenama stvara artefakte i to jos nitko nije uspio u potpunosti rijesiti. 

 Ne artefakte nego doslovno "mulja" sliku. 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
Kaby kaže...
ansha kaže...

Pa kuci imam i 60 i 120hz telke i vidi cuda, razlike nema kod gledanja sadrzaja koji je ispod 60fps (citaj - sve). 

Jbat ga sad ansha al ne znam kako ti ne vidiš razliku.. po prirodi posla dosta buljim u frikkin TVove i vjeruj mi već po početnim android boot kuglicama skužim jel 50/60 ili 100/120Hz panel u pitanju, a kamoli kad je neka brža radnja na ekranu tipa tenis, nogomet itd.

Evo na... Pa dobro jutro da vidis na boot kuglici kad se vrti u 120fps-a, naravno da su tranzicije u OS-u fluidnije na 120hz, al TV program, filmovi, youtube itd. je sve u 24-60fps-a i tu te razlike nema. Kako ne shvacas da je ta "brza radnja" u 24-30fps-a i da od govna ne mozes napravit pitu? Mozes ukljucit onu tragediju od motion interpolationa al ja sam na to alergican, izgleda neprirodno, baca artefakte, u kompleksnijim scenama ne radi tako da je to vise stete nego koristi...

 

Vjerovatno im je uključen motion smoothing ili slična tehnologija koja interpolira sadržaje nižih osvježivanja u više.. Tako da na taj način tv pravi od govana pitu, ali često je rezultat pun trzanja i zastajkivanja, tako da ta pita i nije toliko ukusna..

 

Edit: sorry nisam vidio da je neko već obrazložio ovo..

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 22:53 (AFARON).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
koji je najveci ducan od sd, tj. gdje tih grundinga oled 65" ima vise komada na lageru da se ne rasprodaju do 9.30
🤔
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Daj ti meni bolje reci gdje naći Diners karticu.

Otkad je kartica postala bolja od gotovine...?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo da se pohvalim ipak sam potegnuo do 6k kn i kupio sony xh9000
Tv je dobar i nakon lg ips boje su top

E sad imam par pitanja, gledao sam 1917 film bluray rip 13 gb sa usba i nakon nekih dvije trecine filma film je zastao i nije se htio pokrenut u nativnoj aplikaciji, pokrenem ga u mx playeru premotam na vrime di je stao i sve je okej? Zna li netko sto se dogodilo?

i jos jedno pitanje, koje je najjeftinije riješenje da napravim 5.1 zvuk, znaci zvuk nije lose al fali bassa i fali okruzenje. Postoje li neki zvučnici sa basom tako da samo backround salje preko lijevog i desnog dodatni bas preko externog a ostale preko tv zvucnika?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da se cijena grundigu dignula na 12490 neposredno prije aktivacije koda :) Btw, sta to nije protuzakonito? :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
koji je najveci ducan od sd, tj. gdje tih grundinga oled 65" ima vise komada na lageru da se ne rasprodaju do 9.30
🤔

 Da li bas zelis najvecu poslovnicu ili onu na najmanje atraktivnoj lokaciji? ;) Pise da je raspoloziv u svim poslovnicama. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
da se dogovorimo tko ce kamo?
😂

digli cijenu da, banda
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice