Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.306
|
čitano: 14.079.875
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
debaser kaže...

Pozdrav,

Ograničen sam prostorom te mi je max moguća dijagonala tv-a 60. Izbor u toj veličini je vrlo ograničen i potencijalni potpisani tv-i su LG 60UM7100 i samsung 58RU7102. Jel bi ste žrtvovali tih 10cm pa kupili nešto u veličini 55'' ili ostali pri onom veće je bolje? Max bi potrošio 5500kn. Hvala

Bjezi od tih nestandardnih panela da ih tako nazovem,uzmi dobro testirani 55inch model.

 

60UM7100 ima VA DIRECT LED panel pa je sigurno bolji izbor od 55" IPS-a:)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
debaser kaže...

Pozdrav,

Ograničen sam prostorom te mi je max moguća dijagonala tv-a 60. Izbor u toj veličini je vrlo ograničen i potencijalni potpisani tv-i su LG 60UM7100 i samsung 58RU7102. Jel bi ste žrtvovali tih 10cm pa kupili nešto u veličini 55'' ili ostali pri onom veće je bolje? Max bi potrošio 5500kn. Hvala

Bjezi od tih nestandardnih panela da ih tako nazovem,uzmi dobro testirani 55inch model.

 

60UM7100 ima VA DIRECT LED panel pa je sigurno bolji izbor od 55" IPS-a:)

 Treba pronac recenzije/testove tog 60 modela,ja sam pronasao neke dojmove vlasnika vise tva na VA panelu koji tvrde da su ti nestandardni paneli vidno losiji ali to treba uzet sa rezervom,testovi su bitni.

Skoro pa sve je bolje od IPS panela.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
stipest kaže...
andrtejkr kaže...
Darko92 kaže...

 

Ja bi uzeo ovaj zadnji, tu8072. Iako su ti televizori svi dosta slicni, ali nisu ni neke razlike u cijeni.

 Imaš iskustva s njim ili? I mene zanima.

 Dalje od gledanja po centrima ne, ali sam dosta citao o njima jer razmatram 50ru7400/tu8000/8500 za roditelje. Koliko sam skuzio, nema neke dramaticne razlike. 

 Mene najviše brine dimming, koji se kod Samsuga ne može isključiti. Jedino ulaskom u servis menu, a onda ne znam što je sa garancijom. Na službenom Samsug forumu ima masu prigovora na to i na to što Samsung sve to ignorira već godinama.

5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
njuskalo56 kaže...
bill86 kaže...
Imam TCl već skoro godinu dana i zadovoljan sa njime s obzirom na cijenu, on je android i jako rijetko se zna desiti na njemu da netflix ako se baš dugo gleda u komadu ( preko 3h) nakon prebacivanja na "obične programe" zapne i sam se restarta, tuner za dvb t2 (hevc 265) je jako dobar , aplikacije osim navedenog rade dobro(hbo go, youtube, kodi)

 Imaš konkretan model ili neki drugi? ovaj je trenutno na akciji (do sutra) 3990kn...

 

Novi model C715 je isto u prodaji, 55C715 koliko vidim kod nas je cca 4500kn što nije neka razlika u cijeni ali i s boljim karakteristikama poput većeg kontrasta, HDR10+, Dobly Vision, DTS itd.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/05ac11c1e6

 

Treba gledat kad bude s 5 god. garancije i s nekim popustom.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

u protisu se može uzet garancija na 5 god još da ubace neki popust...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...
debaser kaže...

Pozdrav,

Ograničen sam prostorom te mi je max moguća dijagonala tv-a 60. Izbor u toj veličini je vrlo ograničen i potencijalni potpisani tv-i su LG 60UM7100 i samsung 58RU7102. Jel bi ste žrtvovali tih 10cm pa kupili nešto u veličini 55'' ili ostali pri onom veće je bolje? Max bi potrošio 5500kn. Hvala

Bjezi od tih nestandardnih panela da ih tako nazovem,uzmi dobro testirani 55inch model.

 

60UM7100 ima VA DIRECT LED panel pa je sigurno bolji izbor od 55" IPS-a:)

 Treba pronac recenzije/testove tog 60 modela,ja sam pronasao neke dojmove vlasnika vise tva na VA panelu koji tvrde da su ti nestandardni paneli vidno losiji ali to treba uzet sa rezervom,testovi su bitni.

Skoro pa sve je bolje od IPS panela.

 

60UM7100 je kod nas cca 3999kn a mislim da je slična cijena i vani znači ispod 600 eur. Za te novce ne možeš nać ništa bolje te veličine.

 

60" je najvjerojatnije sharpov panel, što je ipak neko ime u panel businessu i nije nestandardan u tom smislu- problem s reviewima je što taj lg spada u jeftinije modele pa je često i "skriven" a budući da je danas 65" mainstream od sve ispod toga se smatra, često i neopravdano, lošijim. Možda LGD u 2021. pojača te VA panele budući da prestaju s proizvodnjom vlastitih lcd panela pa ćemo vidjeti.

 

Za sada najbolji non NANO model je 82UN koji ima 208 cm VA DIRECT 100hz panel i HDMI 2.1 a ni cijena mu nije visoka kad se sve zbroji- cca ispod 1500 eur, s time da će sigurno za BF to ić dolje barem na zapadnim tržištima:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 16:18 (Flagship).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav iz Splita,moze preporuka televizora(40/43inch) do 1500kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 16:48 (alexspalato).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

DELETED.

 

(Bacilo mi double post, isprike...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 17:58 (Darko92).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...
Darko92 kaže...

 

Ja bi uzeo ovaj zadnji, tu8072. Iako su ti televizori svi dosta slicni, ali nisu ni neke razlike u cijeni.

 

Zahvaljujem kolega.

 

Ma to sam stavio prve koje sam nasao u tome rangu cijene posto nitko nista ne odgovara tj. preporucuje, kazem ako ima koji bolji TV do max 3000 kn otvorem sam za preporuke...

 

Nekih 100 cm mi stane, mozda bi cak i stisnuo 127 ali tesko, imam 82cm Samsung star nekih 9 god. polako daje svoje posto je u boravku i radi dosta sati dnevno pa bi ga zamijenio nekim novijim ali nemam pojma sta kupiti...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 20:56 (Darko92).
10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može mišljenje o ovom televizoru: https://www.lg.com/hr/televizori/lg-43un71003lb#

 

model 2020., webOS 5.0, ostalo manje/više piše na linku

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...

pozdrav ljudi,

kupio sam lg 65um7450pla i primjetio sam jednu stvar..slika na nasim kanalima preko dvb-ta kao i preko maxtv kao da ne ide glatko nego da svakih par sekundi stucne (najvise rtl, al primjetio i na nova tv), kao da ima onaj frame skipping. neznam kako se to tocno zove.

blu ray film koji sam gledao radi normalno..probao sam malo mijenjati postavke, ukljucivati, iskljucivati i mislim da se nesto smanjilo ali ne ide skroz glatko..to je bilo jučer kad sam ga tek postavio, danas ću se malo više zezati s postavkama al nisam optimističan..

dolazim s panasonic plasme gdje ničeg toga nije bilo..

mislim neznam to će me izludit ako se ne može riješiti vratit ću ga

ima li netko slična iskustva i da je uspio riješiti ili što već?

 Jesi uspio rijesit problem? Dulje vremena gledam taj model pa me zanima misljenje

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja isto imam 65UM7450 i primjetim to zastaklivanje npr kad gledam neku seriju/film pa tece rijeka npr, onda vidim da zastane. Taman je jucer bila takva jedna scena u nekoj emisiji. Inace ovako normalno ne primjetim zastajkivanje. Evo bas gledam i trudim se uhvatiti ali ne uspjevam. Tako da ne smsta nista gledanju. TV je cisto OK, za te novce super.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
punkrockos kaže...

pozdrav ljudi,

kupio sam lg 65um7450pla i primjetio sam jednu stvar..slika na nasim kanalima preko dvb-ta kao i preko maxtv kao da ne ide glatko nego da svakih par sekundi stucne (najvise rtl, al primjetio i na nova tv), kao da ima onaj frame skipping. neznam kako se to tocno zove.

blu ray film koji sam gledao radi normalno..probao sam malo mijenjati postavke, ukljucivati, iskljucivati i mislim da se nesto smanjilo ali ne ide skroz glatko..to je bilo jučer kad sam ga tek postavio, danas ću se malo više zezati s postavkama al nisam optimističan..

dolazim s panasonic plasme gdje ničeg toga nije bilo..

mislim neznam to će me izludit ako se ne može riješiti vratit ću ga

ima li netko slična iskustva i da je uspio riješiti ili što već?

 

Ako nisi već pokušao, isključi motion smoothing, ili kako se već zove tehnologija interpoliranja low frame rate contenta (30fps) u high framefrate (60/120fps) kod LG tv-a. Jer upravo to rezultira simptomima koje si naveo.

 

Edit: moguće je da se ta opcija kod LG-a zove "TruMotion" kolko vidim na netu..

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.10.2020 23:52 (AFARON).
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala svima na savjetima.

uspio sam rjesiti kad sam stavio sliku na game mode. nakon  toga je okej. 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar dan, trebam savjet. 

Vidima da je u mall.hr  Hisense 55U8QF 5500 kn a 55U7QF je 4200. Dali ovaj u8 vrijedi tih novaca vise? 

Samo da mi neko potvrdi dal je to dobra kupovina ili ima nesto bolje. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 7:51 (Pegaz2507).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislio sam uzeti sony 65xh9005, ali sam skužio da ne podržava 1440p na 120hz,  planirao spajati i PC na njega i malo mi je to antikonzumeristički.

 

Vidio sam da samsung q80t podržava tu rezoluciju no to mi je malo van budžeta, imate kakve prijedloge?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzeo sam na kraju Hisense 65 U8B za 5500kn.
Dojmovi su zasad top, jedino mu ta Vidaa nije baš nešto ali to mi nije ni bio prioritet jer imam dobar box.
Uglavnom, preporuka za TV svakako.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slash 666 kaže...

Mislio sam uzeti sony 65xh9005, ali sam skužio da ne podržava 1440p na 120hz,  planirao spajati i PC na njega i malo mi je to antikonzumeristički.

 

Vidio sam da samsung q80t podržava tu rezoluciju no to mi je malo van budžeta, imate kakve prijedloge?

 Q70R ako ga mozes jos negdje pronac.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

izbrisati

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 8:35 (punkrockos).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R4zOR229 kaže...

Onda ti nesto sa image procesingom na tvu nije ok, game mode to gasi.

 

Bo neznam, al ovako je slika dobra i sve radi kako treba. Raspberry koji mi sluzi kao torrent masina i player radi u kino mode odlično. Čak ima i true kino opciju. 

 

Kratko još ovo što sam u dva dana stigao vidjeti vezano uz LG65UM7450PLA, možda nekom pomogne oko eventualnog izbora tv-a.

 

Hd slika je dobra od naših hd kanala, ne padaš na guzicu od oštrine ali je dobro. Jučer gledao tekmu na nova tv fhd i dobro je za sport. Nema muljanja, ghostinga ili takvih stvari, bar ja ne vidim a dosta sam osjetljiv na sliku. Sd kanali bolje preskočiti, teško gledljivo, pogotovo neki užasi preko maxtv-a. 

Zvuk, po meni previše basa, al uspio sam nešto naštimati. Najveći minus kod zvuka je ona skala za pojačavanje. Nijanse prilagođavanja su slabo pogođene. Ima valjda ljestvicu do 50 a već na 10 je dosta jako. Intervali glasnoće po meni dosta loše napravljeni.

You tube sam probao i radi dobro. Magic remote i voice search na youtube-u su jako fora. 

 

Raspberry pi3 sam na panasonic plasmi upravljao preko cec-a s daljinskim od tv-a, ovdje to nisam uspio povezati preko lg-evog simplinka. Tako da to je minus.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Slash 666 kaže...

Mislio sam uzeti sony 65xh9005, ali sam skužio da ne podržava 1440p na 120hz,  planirao spajati i PC na njega i malo mi je to antikonzumeristički.

 

Vidio sam da samsung q80t podržava tu rezoluciju no to mi je malo van budžeta, imate kakve prijedloge?

 Q70R ako ga mozes jos negdje pronac.

 sto fali Q70T modelu ?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Ja sam uzeo RU8002. Odlucio sam se za sony 55XH9077 ali sam u zadnji tren promijenio odluku. Odlucio sam za duplo manje novca uzeti solidan TV a onda nakon godinu, dvije kada HDMI 2.1 bude u "punom pogonu" uzeti bas solidan TV. Za sada ce ovo posluziti, pogotov jer ja imam neko staro cudo od LG 32". Ako ti je sport i gaming primarno mislim da je sasvim solidan TV. 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qwertYxoZ kaže...
MEGATAMA kaže...
Slash 666 kaže...

Mislio sam uzeti sony 65xh9005, ali sam skužio da ne podržava 1440p na 120hz,  planirao spajati i PC na njega i malo mi je to antikonzumeristički.

 

Vidio sam da samsung q80t podržava tu rezoluciju no to mi je malo van budžeta, imate kakve prijedloge?

 Q70R ako ga mozes jos negdje pronac.

 sto fali Q70T modelu ?

 Q70R je bolji,Q70T je vise u rangu Q60R.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malak kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Ja sam uzeo RU8002. Odlucio sam se za sony 55XH9077 ali sam u zadnji tren promijenio odluku. Odlucio sam za duplo manje novca uzeti solidan TV a onda nakon godinu, dvije kada HDMI 2.1 bude u "punom pogonu" uzeti bas solidan TV. Za sada ce ovo posluziti, pogotov jer ja imam neko staro cudo od LG 32". Ako ti je sport i gaming primarno mislim da je sasvim solidan TV. 

 

Nije ni meni hitno, imam sad 49 samsunga 2017 god, ali je full hd. Promjenio bi ga sad na 55 i na ultra hd

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...
malak kaže...
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Ja sam uzeo RU8002. Odlucio sam se za sony 55XH9077 ali sam u zadnji tren promijenio odluku. Odlucio sam za duplo manje novca uzeti solidan TV a onda nakon godinu, dvije kada HDMI 2.1 bude u "punom pogonu" uzeti bas solidan TV. Za sada ce ovo posluziti, pogotov jer ja imam neko staro cudo od LG 32". Ako ti je sport i gaming primarno mislim da je sasvim solidan TV. 

 

Nije ni meni hitno, imam sad 49 samsunga 2017 god, ali je full hd. Promjenio bi ga sad na 55 i na ultra hd

Ni jedan ni drugi ne podrzavaju 120 Hz tako da ne znam sta bih ti rekao, ako ti to ne igra ulogu uzmi. Ja sam bas zbog toga uzeo RU8002, ako nista odigrati Full HD @120 Hz

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 9:29 (malak).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kolega Garfild nam se preimenovao u davorin65 pa salje ljudima pm i preporucuje naravno samo philips.
E moj garfilde..
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
imaticx kaže...

Što uzeti od 55, Samsung ili LG best buy za PS5 i za normalno gledanje max tv?

 

Gledao sam samsunga Q55Q60T, TU8502.... ne znam vise sto je najbolje.... budget do 5000, max 5500

 Imas na njuskalu samsung 55q70r zapakiran sa garancijom za 5500 (br 32443186). 2 klase iznad ovih koje si naveo.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slash 666 kaže...

Mislio sam uzeti sony 65xh9005, ali sam skužio da ne podržava 1440p na 120hz,  planirao spajati i PC na njega i malo mi je to antikonzumeristički.

 

Vidio sam da samsung q80t podržava tu rezoluciju no to mi je malo van budžeta, imate kakve prijedloge?

 Ne pokazuje li Vincent u danasnjem videu o updateu firrmwarea za hdmi 2.1 1440 na 120HZ ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice